Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 67 informacji. Wszystkie poniżej.

Tęskni za radarem »
Tekst opublikowany 2008-05-31, opracowanie Robert Harhala
Miejsce dotychczasowego oficera prasowego strzelińskiej policji zajęła funkcjonariuszka znana do tej pory przede wszystkim kierowcom.
Zdjęć: 1  

Raj na ziemi blisko Strzelina »
Tekst opublikowany 2008-05-30, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zbliżają się wakacje. Mieszkańcy naszego powiatu szukają ciekawych miejsc na wypoczynek. Ogród botaniczny w Wojsławicach koło Niemczy na pewno zainteresuje osobę poszukującą ciszy i spokoju.
Zdjęć: 2  

Powstał nowy klub radnych »
Tekst opublikowany 2008-05-30, opracowanie DS
Z 23 punktów składała się XX Sesja Rady Miejskiej Strzelina, która odbyła się 27 maja. Radni nadali nazwy nowym ulicom w Szczawinie, Gęsińcu oraz Pęczu. Uchwalili również miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla pięciu wsi. Zatwierdzili też kilka Planów Odnowy Miejscowości. Przewodniczący poinformował o powstaniu nowego klubu radnych.

Pustki w klasach »
Tekst opublikowany 2008-05-30, opracowanie Dariusz Stępień
Na terenie gminy Strzelin strajk nauczycieli odbył się prawie we wszystkich typach szkół i przedszkolu miejskim. Normalnie pracowano jedynie w Kuropatniku

Stawiają na integrację »
Tekst opublikowany 2008-05-29, opracowanie DS
W radosnej atmosferze odbywała się impreza, w której uczestniczyły dzieci ze świetlicy środowiskowej, ich rodzice oraz podopieczni Domu Dziennego Pobytu i Klubu Seniora w Strzelinie.
Zdjęć: 3  

Tenis stołowy: nie będzie 1 ligi  »
Tekst opublikowany 2008-05-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piotr Bereziuk nie będzie miło wspominał rywalizacji z Polsportem

Video: "żart" po niemiecku  »
Tekst opublikowany 2008-05-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zbliża się mecz Polska - Niemcy w ramach Piłkarskich Mistrzostw Europy. W internecie pojawił się filmik reklamujący to spotkanie w sposób, który obraża Polaków. Co przygotowali nasi zachodni sąsiedzi?

Czy nie jest kradzione? »
Tekst opublikowany 2008-05-28, opracowanie Robert Harhala
Każdy, kto choć raz kupował używane auto od nieznajomej osoby wie, co oznacza strach przed oszustem. Na strzelińskiej komendzie zapytaliśmy, czy istnieje możliwość sprawdzenia przyszłego nabytku.
Zdjęć: 1  

Będą opłaty za wynajem świetlicy? »
Tekst opublikowany 2008-05-28, opracowanie Robert Harhala
Przed tygodniem Rada Sołecka Wyszonowic zaproponowała ustalenie opłat za wynajmowanie sali wiejskiej świetlicy. Kontrowersje mieszkańców wzbudziła wysokość stawki „weselnej” określona na 500 zł. Dla jednych to stanowczo za dużo, inni twierdzą, że za mało.
Zdjęć: 2  

Groźny wypadek na łuku »
Tekst opublikowany 2008-05-28, opracowanie Robert Harhala
Do zderzenia samochodu marki BMW z oplem astrą doszło 18 maja przed południem na drodze w Ośnie

Ucz się grać na perkusji »
Tekst opublikowany 2008-05-28, opracowanie Dariusz Stępień
Od trzech lat w Strzelińskim Ośrodku Kultury działa sekcja gry na perkusji. Jednym z uczestników zajęć jest Jakub Kudzia z Białego Kościoła
Zdjęć: 2  

Jestem samorządowcem, nie politykiem. »
Tekst opublikowany 2008-05-27, opracowanie RH
W tym tygodniu o cenę, jaką należy zapłacić za stanie się osobą znaną publicznie, nazywaną lokalnym politykiem, spytaliśmy Aleksandra Beka – wieloletniego Wójta Gminy Przeworno, w przeszłości piastującego również funkcję Starosty Strzelińskiego.
Zdjęć: 1  

Nasz Komendant we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2008-05-27, opracowanie RH
W zeszłą sobotę, na zaimprowizowanej konferencji prasowej podinspektor Robert Wodejko oficjalnie ogłosił przedstawicielom lokalnych mediów swe odejście ze stanowiska Komendanta Powiatowego Policji. – Chciałbym oficjalnie potwierdzić, że rozkazem Komendanta Wojewódzkiego zostałem powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu – powiedział dotychczasowy szef strzelińskiej policji – Informację o podjęciu takiej decyzji otrzymałem w piątek.
Zdjęć: 2  

Kolorowa szkoła »
Tekst opublikowany 2008-05-27, opracowanie RH
Władze gminy Przeworno planują remont kapitalny elewacji budynku szkoły. Ten okazały budynek może już niedługo być jedną z najpiękniejszych szkół na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Wieży już nie ma »
Tekst opublikowany 2008-05-27, opracowanie RH
Ostatecznie usunięto ze szczytu Nowoleskiej Kopy pozostałości po charakterystycznej wieży obserwacyjnej. Drewniana budowla była przez lata dla miłośników wędrówek po Wzgórzach Strzelińskich jednym z ulubionych celów wypraw.
Zdjęć: 1  

Prawo jazdy na skuter »
Tekst opublikowany 2008-05-27, opracowanie RH
Jedna z proponowanych zmian w kodeksie drogowym przewiduje wprowadzenie nowej kategorii prawa jazdy - AM, na motorowery do 50 centymetrów sześciennych pojemności silnika.
Zdjęć: 2  

Biały mnich od wykupu niewolników »
Tekst opublikowany 2008-05-27, opracowanie Dariusz Stępień
Od niedawna w Strzelinie można spotkać zakonnika ubranego w biały habit z charakterystycznym czerwono – niebieskim krzyżem.

Zamieszanie na ulicy Wolności »
Tekst opublikowany 2008-05-27, opracowanie Robert Harhala
Kiedy na miejscu pojawiła się karetka i straż pożarna, zaskoczeni i zaniepokojeni przechodnie próbowali ustalić co się stało. Na wiadomość o ulatniającym się gazie wszyscy woleli odejść na bezpieczną odległość.
Zdjęć: 1  

Nowy szef Centralnego Laboratorium »
Tekst opublikowany 2008-05-26, opracowanie Dariusz Stępień
Od niedawna kierownikiem Centralnego Laboratorium Strzelińskiego Centrum Medycznego jest Piotr Bubel. Jakie ma plany?

Co z mieszkaniami „Granitexu”? »
Tekst opublikowany 2008-05-24, opracowanie Dariusz Stępień
Problem ten dotyczy wielu mieszkańców Strzelina. O jego wyjaśnienie poprosiliśmy burmistrza miasta Jerzego Matusiaka.

Bezpłatne badania dla dzieci »
Tekst opublikowany 2008-05-24, opracowanie Dariusz Stępień
Pojazd wyposażony w nowoczesny ultrasonograf stanie na strzelińskim „lodowisku” 8 czerwca. W godzinach 10 – 15 lekarze specjaliści będą wykonywać bezpłatne, profilaktyczne badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 3 lat.

Powiat stara się o pieniądze »
Tekst opublikowany 2008-05-24, opracowanie Dariusz Stępień
Potrzeby są duże, zwłaszcza w sferze edukacji. Zamierzamy realizować projekt, który w przeciągu dwóch najbliższych lat umożliwi uczniom naszych szkół korzystanie z dodatkowych zajęć dydaktycznych, a co za tym idzie pozwoli na wyrównywanie szans edukacyjnych – mówi starosta Artur Gulczyński.

Dywan z kwiatów dla Zbawiciela »
Tekst opublikowany 2008-05-23, opracowanie DS
Mimo brzydkiej pogody kilkuset mieszkańców Strzelina uczestniczyło w procesji Bożego Ciała.
Zdjęć: 5  

Sukces sztangistów »
Tekst opublikowany 2008-05-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trener Mirosław Życzkowski po raz kolejny ma powody do dumy. W Turnieju o Puchar Prezydenta Wałbrzycha w Podnoszeniu Ciężarów doskonale spisali się zawodnicy ze Strzelina.

Zawiódł system elektroniczny »
Tekst opublikowany 2008-05-23, opracowanie DS
Kilka dni temu starosta Artur Gulczyński wraz z inspektor oświaty Małgorzatą Stachowiak rozmawiali w Warszawie z Grażyną Kidą, dyrektorem Departamentu Ekonomicznego w Ministerstwie Edukacji Narodowej. - Przywieźliśmy stamtąd obietnicę, że jeszcze w czerwcu brakujące pieniądze powinny trafić na nasze konto - mówi starosta.

5 minut z Piotrem Kluzkiem »
Tekst opublikowany 2008-05-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Podczas ostatniego meczu Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk miałem okazję porozmawiać z jednym z najbardziej znanych piłkarzy Strzelinianki w historii klubu – Piotrem Kluzkiem. W swojej karierze występował w 1 lidze w Pogoni Szczecin i Polonii Warszawa. Reprezentował także barwy klubów z Niemiec, Austrii, Cypru, Grecji. Obecnie ten sympatyczny zawodnik jest piłkarzem II-ligowego Śląska Wrocław. Jak wspomina okres spędzony w naszej drużynie?
Zdjęć: 2  

Meng Zhen - cała prawda »
Tekst opublikowany 2008-05-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Przed sezonem Granit Strzelin wzmocnił leworęczny zawodnik z Chin - Meng Zhen. Jak znalazł się w naszym mieście? Jakie ma plany na przyszłość?
Zdjęć: 2  

Pół Europy w „czwórce” »
Tekst opublikowany 2008-05-21, opracowanie DS
Sale lekcyjne na kilka godzin zamieniły się w państwa europejskie. W Czechach z wszystkimi witał się Szwejk, w Finlandii nie zabrakło śniegu, a we Włoszech serwowano pizzę i kawę.
Zdjęć: 5  

Kurowski niewinny! »
Tekst opublikowany 2008-05-19, opracowanie Robert Harhala
Strzeliński sąd wyrokiem z 14 maja uniewinnił Krzysztofa Kurowskiego z zarzutów popełnienia przestępstwa z art. 271 par. kodeksu karnego.

„Triole” z sukcesami »
Tekst opublikowany 2008-05-18, opracowanie DS
W nagrodę zaśpiewały w Operze Wrocławskiej
Zdjęć: 3  

18 – letni furiat »
Tekst opublikowany 2008-05-18, opracowanie RH
Załoga karetki pogotowia mająca nieść pomoc medyczną sama wezwała na pomoc policjantów, kiedy bezpieczeństwu lekarza i sanitariuszy zagroził awanturujący się, młody mężczyzna.

Rzecznik zmienia pracę »
Tekst opublikowany 2008-05-18, opracowanie ŁS
W bardzo wzruszającej i podniosłej atmosferze odbyła się w strzelińskiej Komendzie Policji uroczystość pożegnania odchodzącego ze służby Oficera Prasowego mł.asp. Roberta Harhali.
Zdjęć: 1  

Traktujcie nas sprawiedliwie »
Tekst opublikowany 2008-05-18, opracowanie RH
Mocne słowa, trudne pytania i zaskakująco duża frekwencja cechowały spotkanie rolników z Dyrektorem oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu – Andrzejem Jamrozikiem
Zdjęć: 3  

Dworzec PKP: brudna wizytówka  »
Tekst opublikowany 2008-05-15, opracowanie RH
Dla wielu podróżnych korzystających z usług PKP nasze miasto to tylko jedna ze stacji na trasie Wrocław – Międzylesie. Niestety to co widzą przez okno nie będzie skłaniać ich do odwiedzin tej pięknej przecież okolicy, bo dworzec kolejowy straszy swym wyglądem.
Zdjęć: 2  

Kawał historii zamkniętej w wagonach »
Tekst opublikowany 2008-05-15, opracowanie DS
Ekspozycja dotycząca historii i kultury ziem zachodniej Polski, umieszczona w pięciu kolejowych wagonach, robi wrażenie. Do środy, 14 maja, do godziny 19 można ją oglądać w Boreczku. „Pociąg do historii” stoi na jednym z bocznych torów tamtejszej stacji PKP.
Zdjęć: 4  

Chcącemu nie dzieje się krzywda »
Tekst opublikowany 2008-05-13, opracowanie RH
Kolejna rozmowa z zapoczątkowanego w poprzednim numerze cyklu – Cena polityki
Zdjęć: 1  

Będą wyższe mandaty dla kierowców »
Tekst opublikowany 2008-05-13, opracowanie RH
Surowsze kary dla kierowców, złagodzenie sankcji dla pieszych – przewiduje przyszły taryfikator mandatowy, którego zmianę opracowała komenda Główna Policji.
Zdjęć: 1  

Zapłacimy za swoje psy »
Tekst opublikowany 2008-05-13, opracowanie RH
Wielokrotnie zdarzało się na terenie naszego powiatu, że do wypadków drogowych dochodziło przez wbiegające na jezdnię zwierzęta domowe, najczęściej psy. Przed rokiem w Starym Wiązowie, kierująca autem hamując właśnie przed psami uderzyła w drzewo. Poszkodowane dziecko śmigłowcem ratowniczym przetransportowano do szpitala.

Uwaga na moście »
Tekst opublikowany 2008-05-13, opracowanie RH
Kiedy przed kilkoma miesiącami zwężono przejazd przez most i ustawiono oznakowanie nie przewidziano, że zwarta ściana drzew uniemożliwi bezpieczny przejazd w tym miejscu.
Zdjęć: 1  

Kradły tylko markowe »
Tekst opublikowany 2008-05-13, opracowanie RH
Dwie młode mieszkanki Wałbrzycha zatrzymano na kradzieży markowej odzieży w jednym ze sklepów na „Małych Bielanach”. Obie trafiły do policyjnego aresztu.
Zdjęć: 1  

Mieszkańcy rozwiązują problemy »
Tekst opublikowany 2008-05-13, opracowanie RH
Grupa robocza złożona z mieszkańców gminy, zaproszonych gości oraz przedstawicieli Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej spotkała się na II warsztatach w ramach Programu Integracji Społecznej dla gminy Przeworno.
Zdjęć: 2  

Czy będą pieniądze na ratusz? »
Tekst opublikowany 2008-05-12, opracowanie DS
Kilka dni temu wiceburmistrz Michał Kołodnicki starał się w Ministerstwie Kultury o fundusze na odbudowę strzelińskiego ratusza.
Zdjęć: 2  

Strzelin w układzie metropolii? »
Tekst opublikowany 2008-05-12, opracowanie DS
Zdaniem burmistrza Jerzego Matusiaka, miasto może zostać włączone w projekty, które przyniosą duże korzyści.
Zdjęć: 1  

Nowe domki i hotel »
Tekst opublikowany 2008-05-12, opracowanie DS
Gmina posiada już wizualizację zmodernizowanego ośrodka. Mają tam powstać nowe domki, restauracja, świetlica oraz hotel.

Monument będzie gotowy we wrześniu »
Tekst opublikowany 2008-05-09, opracowanie DS
Członkowie Honorowego Komitetu Budowy Pomnika Jana Pawła II w Strzelinie w środę, 7 maja, obejrzeli gipsowy model postaci wykonany w skali 1:1. Pomnik powstaje w pracowni kamieniarskiej w Wiązowie.
Zdjęć: 2  

Krew w galerii »
Tekst opublikowany 2008-05-09, opracowanie DS
W czwartek, 8 maja, w galerii „Skalnej” Strzelińskiego Ośrodka Kultury honorowi krwiodawcy z całego powiatu oddawali życiodajny płyn.
Zdjęć: 1  

Forum młodzieży »
Tekst opublikowany 2008-05-09, opracowanie DS
W piątek, 16 maja o godzinie 10 w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Strzelinie rozpocznie się II Strzelińskie Forum Młodzieży.

Młodzież odwiedziła posła »
Tekst opublikowany 2008-05-08, opracowanie DS
Uczniowie klasy I gimnazjum przy Zespole Placówek Oświatowych w Strzelinie 29 kwietnia złożyła wizytę posłowi Norbertowi Rabie.
Zdjęć: 1  

Mali ratownicy »
Tekst opublikowany 2008-05-08, opracowanie DS
Przez cały kwiecień dzieci z klas I – III Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie brały udział w zajęciach, które uczyły jak ratować ludzkie życie. Akcja była możliwa dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zdjęć: 3  

Zobacz strzelińskich maturzystów »
Tekst opublikowany 2008-05-07, opracowanie DS
Rozpoczęły się egzaminy maturalne. Pierwszy odbył się w poniedziałek, 5 maja. W tym roku w strzelińskim LO przystąpiło 165 absolwentów.
Zdjęć: 3  

Przyjechało siedemnaście ton żywności »
Tekst opublikowany 2008-05-06, opracowanie DS
Polski Czerwony Krzyż w Strzelinie ma 1500 podopiecznych. W każdym miesiącu dostają oni solidną "porcję" jedzenia.
Zdjęć: 1  

Flaga dla każdego »
Tekst opublikowany 2008-05-06, opracowanie RH
Po raz kolejny Powiat Strzeliński zorganizował akcję mającą na celu zachęcenie mieszkańców naszego powiatu do wywieszenia w trakcie długiego weekendu flagi państwowej.

Zarejestruj rower »
Tekst opublikowany 2008-05-06, opracowanie RH
Przyjęło się, że jednym z podstawowych prezentów na I Komunię Świętą jest rower. Sklepy z dwuśladami przeżywają oblężenie, a za chwilę na ulicach kilkukrotnie przybywa młodych rowerzystów. Niestety to również żniwa dla złodziei.

Znów porozmawiają o Przewornie »
Tekst opublikowany 2008-05-06, opracowanie RH
W gminie Przeworno realizowany jest Program Integracji Społecznej

Klimat w potrzebie – ratujmy go! »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie DS
Pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny, w którym wzięło udział 47 uczestników – uczniów szkół na terenie powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 2  

Nowy samochód dla strażników »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie DS
Od kilku dni na ulicach Strzelina oraz gminy zobaczyć można nowego fiata doblo z herbem miasta oraz napisem straż miejska.
Zdjęć: 1  

Matury: w tym roku bez amnestii »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie Ewa Chojna
Egzamin dojrzałości - niektórzy twierdzą, że to najważniejszy ze wszystkich egzaminów. Świadectwo maturalne otwiera drogę do innego świata. Umożliwia rozpoczęcie nauki na uczelniach wyższych i zdobycie wykształcenia na poziomie magistra, inżyniera, a może nawet tytułu doktora czy profesora.

Wystawa „Pociąg do historii” w Boreczku »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie RED
Od 10.05 do 14.05 na Dworcu kolejowym w Boreczku będzie można zwiedzać multimedialną wystawę „Pociąg do historii”. Tematyka ekspozycji obejmuje historię ziem zachodniej Polski od 1939 do 2007 r. Boreczek to czwarta stacja na trasie podróżującej wystawy w 2008 roku.
Zdjęć: 1  

Kolizja z sarną »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie RH
Kiedy kierujący Fiatem Ducato przejeżdżał ulicą Ząbkowicką nie spodziewał się, że już w obrębie miasta może zderzyć się z sarną. Zaskoczony nie zdążył nawet zareagować. Koziołek nie przeżył kolizji z autem.
Zdjęć: 1  

Dzwon przed redakcją »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie RH
Słychać było tylko pisk opon i głośny huk, kiedy przed naszą redakcją na ul. Ząbkowickiej zderzyły się dwa samochody. Jezdnię zasłały fragmenty szkła rozbitych reflektorów, na szczęście nikt nie ucierpiał.
Zdjęć: 1  

Zniszczyli kosze »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie RH
Osiem stylowych koszy na śmieci uszkodzono na skwerze Ehrlicha. Wandale zerwali je i uszkodzili mocowania. Szkodę ujawnili 28 kwietnia strażnicy miejscy podczas patrolu. Wstępnie oszacowano straty na kwotę 600 zł na szkodę Urzędu Miasta i Gminy.
Zdjęć: 1  

Kurowski: poświęcam się »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie Robert Harhala
O cenie, jaką za bycie osobą publiczną płacą lokalni politycy rozmawiamy z Krzysztofem Kurowskim.
Zdjęć: 1  

W rocznicę Konstytucji »
Tekst opublikowany 2008-05-04, opracowanie RH
Jak co roku władze powiatu i gminy, kombatanci, przedstawiciele organizacji politycznych, instytucji i szkół oraz mieszkańcy miasta zebrali się pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na skwerze przy ul. Bolka I Świdnickiego, by uczcić kolejną rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Zdjęć: 6  

Ochotnicy z Kondratowic najlepsi !  »
Tekst opublikowany 2008-05-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
1 maja na stadionie sportowym w Przewornie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Celem organizacji takiej imprezy było mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, ocena stanu wyszkolenia i popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.
Zdjęć: 3  

Mandat za prędkość »
Tekst opublikowany 2008-05-04, opracowanie RH
Powiat strzeliński miał w ubiegłym roku najwyższy wskaźnik wzrostu liczby wypadków drogowych na Dolnym Śląsku. Od nowego roku nie jest już tak źle, ale nie oznacza to, że zmniejszy się liczba kontroli radarowych.
Zdjęć: 1  

Numer na wszelki wypadek »
Tekst opublikowany 2008-05-04, opracowanie JS
Wpisz w swoim telefonie numer telefonu do rodziny pod nazwą ICE. On może ci uratować życie. Na taki numer zadzwoni ratownik medyczny w razie waszego wypadku.

Uroczyste świętowanie strażaków  »
Tekst opublikowany 2008-05-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, gotowość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują bez względu na własne bezpieczeństwo, to działania wpisane w codzienną strażacką służbę.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl