Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 922 informacji. Wszystkie poniżej.

Bez zera »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie t
Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie musimy już wybierać na początku cyfry „0".

Przybywa policjantów »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie opr. jg
Ostatniego dnia roku szeregi dolnośląskiej policji zasiliło blisko 90 funkcjonariuszy. Po przeszkoleniu trafią do poszczególnych jednostek rozmieszczonych na obszarze całego województwa.
Zdjęć: 1  

Pieski sylwester »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie Daniel Biernat
Dla nas Sylwester to czas radości i szalonej zabawy do białego rana. Dla większości naszych czworonożnych przyjaciół ta noc wiąże się z silnym lękiem i poczuciem zagrożenia.
Zdjęć: 3  

Cichy zabójca atakuje »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trwa okres grzewczy. W ostatnim czasie wzrosła ilość zatruć tlenkiem węgla, nazywanym ze względu na sposób działania cichym zabójcom, w powiecie strzelińskim. Strażacy apelują o zachowanie ostrożności.
Zdjęć: 1  

Bezdomni zimą  »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego zwraca uwagę na zwiększenie się liczby zgonów w kraju w skutek wychłodzenia organizmu. Co z bezdomnymi zimą?

Ręce do góry po raz ostatni »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie RH
W ostatni wtorek grudnia, po raz ostatni w 2009 roku obradowała Rada Miejska Strzelina. Zaplanowany wcześniej porządek obrad skrócono i chociaż sesja przebiegła szybko i spokojnie, atmosfera daleka była od typowo świątecznej. Nad radnymi wyraźnie zawisło już widmo zbliżających się wyborów.
Zdjęć: 3  

Twoje sylwestrowe prawa »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie www.uokik.gov.pl
Czy wiesz, że nieudaną imprezę sylwestrową możesz reklamować? A organizator ponosi odpowiedzialność za pozostawione w szatni płaszcze? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina o przysługujących nam prawach.

Czas na odbiór »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie opr. AS / wiazow.pl
Zakończyła się rozbudowa sieci wodociągowej w ulicach Słowackiego i Mickiewicza w Wiązowie. Na początku stycznia rozpocznie się odbiór techniczny inwestycji.

Świetlica jak nowa »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie www.borow.pl
Zakończyły się prace w świetlicy wiejskiej w Świnobrodzie.
Zdjęć: 1  

Dziś sesja rady miejskiej  »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie red.
Przewodniczący Rady Miejskiej Strzelina Zdzisław Rataj i burmistrz Jerzy Matusiak zapraszają mieszkańców gminy na XXXVII Sesję Rady Miejskiej Strzelina, która odbędzie się dziś, 29 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie. Obrady rozpoczną się o godzinie 16.

Konferencja "Promocja przedsiębiorczości w regionie" »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

W Karkonoszach zamykają szlaki »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie opr. aw
Do zamkniętych już szlaków w Karkonoszach dołączyła Droga Jubileuszowa na Śnieżkę, czyli odcinek szlaku niebieskiego trawersujący północny stok góry.
Zdjęć: 1  

Zagrajmy razem dla dzieci! »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie opr .AS
Strzeliński Ośrodek Kultury oraz Gimnazjum nr 2 w Strzelinie zapraszają na XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już 10 stycznia. Zagrajmy razem dla dzieci chorobami onkologicznymi.
Zdjęć: 1  

Zima wróciła, ostrożniej na drogach »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. AS
Po kilku dniach odwilży znów spadł śnieg. Mało widoczni piesi wolniej przechodzą przez śliską jezdnię, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Z policyjnych statystyk wynika, że jest to czas wzrostu liczby kolizji i wypadków, również tych najtragiczniejszych w skutkach.

Wiadomości lepsze od prezentów »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie Robert Harhala
Gmina kupiła jeden z najsolidniejszych budynków w Strzelinie. Jego konstrukcja oprzeć się miała bombardowaniu oraz atakowi jądrowemu, a w podziemiach wybudowano schron dla personelu obsługującego urządzenia telekomunikacyjne. Nowe przeznaczenie będzie równie strategiczne i pożyteczne – powstanie tam przedszkole.
Zdjęć: 1  

Znaleziono rower »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. AS
Komenda Powiatowa Policji w Strzelinie informuje, że 2 grudnia w Strzelinie przy ulicy Grota Roweckiego znaleziono rower górski w kolorze rudo- niebieskimi i napisie Scorpio.

Trzy kolizje  »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie as
Do trzech kolizji drogowych doszło dziś na ulicach Strzelina i okolic. Droga między miejscowościami Ludów Polski i Świnobród była zablokowana, bowiem trzeba było wyciągnąć samochód chłodnię z rowu.
Zdjęć: 1  

Bawarskie stypendia »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie t
Na absolwentów polskich uczelni czekają roczne stypendia w Bawarii.

Picie bez kaca? »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. red.
Dobra wiadomość dla wszystkich amatorów napojów wyskokowych. Być może już po następnym Sylwestrze, w Nowy Rok obudzimy się... bez kaca. Brytyjscy naukowcy opracowali substytut alkoholu, który pozbawiony jest jego dotychczasowych wad - donosi "The Daily Telegraph".
Zdjęć: 1  

Wirus znów zabija  »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie RW
W dzierżoniowskim szpitalu zmarł mężczyzna, u którego rozpoznano zabójczą odmianę grypy A/H1N1. To już trzecia ofiara śmiertelna zmutowanego wirusa na Dolnym Śląsku. W Świdnicy i w Legnicy o życie walczą kolejni chorzy.
Zdjęć: 1  

Spełnienia postanowień! »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie Agnieszka Trzepacz
Któż z nas nie składał przynajmniej raz w życiu noworocznych postanowień. Nasze zmagania życzeniowe nie zawsze kończą się powodzeniem, ale pomimo to, co roku je powtarzamy. Jak się okazuje, z upływem czasu nasze pragnienia także ewoluują.

Koniec weekendu - policja na drogach »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie tom
Kończy się długi świąteczny weekend. Na drogach możemy spodziewać się dziś wzmożonego ruchu.

Zmiany w ordynacji »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie www.samorzad.pap.pl
24 grudnia weszły w życie nowelizacje przepisów wyborczych dotyczących m.in. głosowania przez pełnomocnika i powołania komisji obwodowych. Tydzień wcześniej zaczęła obowiązywać także poprawiona ordynacja do Parlamentu Europejskiego.

Wasza wysokość kurdupel »
Tekst opublikowany 2009-12-24, opracowanie kt
Ledwo sięgali do mównicy, a pociągnęli za sobą tłumy. Paradoks niskich przywódców od lat zastanawia antropologów, psychologów i socjologów. Także dzisiaj, z europejskich liderów trudno byłoby stworzyć drużynę koszykówki.
Zdjęć: 1  

Proste wzruszające marzenie »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie Anna Chamuczyńska
Pracownicy Fundacji Orlen – Dar Serca postanowili spełnić marzenie 2 letniej Karolinki, która prosiła Świętego Mikołaja, by podarował jej nowe... łóżeczko. Wzruszyła ich prośba o tak prozaiczny i – wydawałoby się - powszechny sprzęt.
Zdjęć: 3  

Komisarz Lew z wizytą »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie opr. AS
Do Strzelina zawitał „Komisarz Lew”, który spotkał się z laureatami I edycji konkursu „Tęczowa Klasa” zorganizowanego przez Komendę Powiatową w Strzelinie w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.
Zdjęć: 1  

Grali tenisiści  »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W weekend rywalizowali tenisiści stołowi Granitu Strzelin. Niestety bez zwycięstwa wciąż pozostają tenisiści w II lidze.

Sposoby na kanalizację »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie strzelin.pl
W Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie odbyło się spotkanie na temat budowy kanalizacji w miejscowościach, w których nie będzie ona realizowana w ramach inwestycji dofinansowanej z Funduszu Spójności
Zdjęć: 1  

Opłatek i kolędy »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie strzelin.pl
W niedzielę, 20 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe Strzelińskiej Wspólnoty Trzeźwościowej „Promienie”.
Zdjęć: 1  

Partnerstwo Lokalne podpisane »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie strzelin.pl
W piątek, 18 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie odbyła się uroczystość podpisania deklaracji przystąpienia do Partnerstwa Lokalnego.
Zdjęć: 1  

Czterech w tydzień »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie RH
W minionym tygodniu strzelińscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących.

Zadymione mieszkanie »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie RK
Do zadymienia mieszkania doszło w budynku wielorodzinnym przy ulicy Pocztowej w Strzelinie 18 grudnia.

Nowoczesność kontra egzotyka  »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Anna Chamuczyńska
O podróży do Chin marzy niemal każdy Europejczyk. Odmienna obyczajowość, kultura i religia sprawiają, że o kraju tym wiemy naprawdę niewiele. Znamy oczywiście stereotypy i symbole. O tym, jakie są prawdziwe Chiny rozmawiamy z Marią Tyws, dyrektorką Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej, która niedawno wróciła z wielkiej wyprawy.
Zdjęć: 4  

Karp tylko w wiaderku »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Agata Jurczak
Od tego roku obowiązuje zarządzenie Głównego Lekarza Weterynarii Janusza Związka, które określa warunki, w których należy transportować, sprzedawać lub też zabijać w punktach handlowych karpie.
Zdjęć: 1  

Świąteczny koktajl  »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Anna Chamuczyńska
86 imprez, wyjątkowi goście, konkursy, wernisaże i szereg sekcji... Choć zaprezentowanie roku działalności Strzelińskiego Ośrodka Kultury w ciągu jednego wieczoru wydawać by się mogło niemożliwe, organizatorom „Świątecznego koktajlu” się udało.
Zdjęć: 4  

Stalowi liderem  »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W weekend rozegrano ostatnią kolejkę I i II Powiatowej Ligi Piłki Halowej w 2009 roku. Niepokonani wciąż pozostają piłkarze Stalowych Płotów.
Zdjęć: 1  

Zaginął pies »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie red.
W piątek 18.12.2009 r. rano w okolicach Strzelina- Gościęcic zaginął pies rasy SIBERIAN HUSKY, wabi się KAJA.
Zdjęć: 1  

A4 zablokowana »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie RW
Problemy z przejazdem na autostradzie A4. Przy zjeździe w stronę Chojnowa w kierunku Wrocławia drogę zatarasowała ciężarówka.
Zdjęć: 2  

Zwyrodnialec usłyszał wyrok »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie RW
Zapadł wyrok w sprawie skatowanego na śmierć 3,5-letniego Bartka. Mariusz V. - zabójca chłopca, a konkubent jego matki - resztę życia spędzi w więzieniu. Natomiast Iwona K, matka 3,5-latka została skazana na 15 lat pozbawienia wolności. Ukarania kobiety domagała się nawet jej matka.
Zdjęć: 1  

Dlaczego zostali? »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Kornelia Trytko
Pan Baranowski nigdy nie znał swojego ojca. Jego matka była w ciąży, kiedy ojca aresztowano. Jedyne co po nim zostało, to więzienny gryps napisany na chusteczce do nosa. Rozpaczliwe wołanie o pomoc.
Zdjęć: 3  

Krucyfiks nad stajenką »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Robert Włodarek
Dla chrześcijan sprawa z Bożym Narodzeniem jest prosta – obchodzone jest w dzień kiedy urodził się Jezus Chrystus. Dokładna data jest oczywiście sporna – jednak dla wierzących chrześcijan to kwestia drugorzędna. A jak święto Bożego Narodzenia traktuje religioznawca? Kiedy się pojawiło, jakie miało znaczenie i jak wyglądało przed wiekami? - z dr Izoldą Top – Wójtowicz, religioznawcą z Uniwersytetu Wrocławskiego rozmawia Robert Włodarek.
Zdjęć: 6  

Szczęśliwy fotograf  »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Robert Włodarek
- Kiedyś sporo piłem, ale to już przeszłość – znalazłem inny sposób na życie, fotografowanie się ze znanymi ludźmi uczyniło mnie szczęśliwym człowiekiem – mówi Stanisław Domański. Znają go politycy, gwiazdy filmowe, operowe śpiewaczki oraz chyba wszyscy ochroniarze. Na co dzień pracuje we wrocławskiej restauracji The News.
Zdjęć: 18  

Korzystne zmiany »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie zzz
Związek Banków Polskich wystąpił do Sejmu z inicjatywą nowelizacji przepisów o upadłości konsumenckiej.

Strażacy dzielili się opłatkiem  »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego strzelińskich strażaków nie zabrakło życzeń oraz degustacji świątecznych potraw. Jak co roku wigilijny wieczór część ratowników spędzi w najbliższym gronie rodzinnym, a inni będą pełnić służbę.
Zdjęć: 3  

Niepokonana Brazylia  »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W piątek, 18 grudnia rozegrano ostatnią w tym roku kolejkę spotkań Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Liderem pozostają siatkarze Brazylii.

Zagrają dla orkiestry  »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie RK
Piłkarze będą po raz kolejny zbierać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do 6 stycznia można zgłaszać zespoły do otwartego turnieju piłki halowej.

Boże Narodzenie z policją »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie red./ KPP Strzelin
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia funkcjonariusze strzelińskiej policji w dniach od 24 do 27 grudnia będą prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem „Boże Narodzenie” na terenie całego powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 1  

Uczeń na wsi  »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie Bogumiła Mierzwińska / borow.pl
Gmina Borów podpisała umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację Programu "Uczeń na wsi" w zakresie pomocy w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie.

Nowy obowiązek pracodawców »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie red./ powiatstrzelinski.pl
Na pracodawców nałożono obowiązek wyznaczania pracowników do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie zakładu pracy.
Zdjęć: 1  

Śnieg zaskoczył kierowców  »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tylko 17 grudnia strzelińscy strażacy trzykrotnie pomagali kierowcom, którzy wylądowali w rowie. Najczęstszą przyczyną interwencji było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.
Zdjęć: 3  

Karambol na A4 »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie RW
Karambol na autostradzie A4. Droga jest nieprzejezdna.

Bank pomaga dzieciom »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie RH
Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie po raz kolejny odpowiedział na prośby wsparcia ze strony organizacji społecznych. Prezes Zdzisław Kozicki przekazał Stowarzyszeniu św. Celestyna w Mikoszowie komputer dla otwartej niedawno hipoterapii.
Zdjęć: 1  

Wigilia w GOPS-ie »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie RH
Przedświąteczny czas obfituje w tradycyjne, opłatkowe spotkania pełne radości i ciepła, będące okazją do składania życzeń już nie tylko bożonarodzeniowych, ale i noworocznych. Wigilijne spotkanie podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelinie odbyło się w miniony czwartek.
Zdjęć: 1  

Więcej nowych mieszkań »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie efi
W okresie styczeń - listopad 2009 r. oddano do użytkowania 143,3 tys. mieszkań, tj. o 5,9 proc. więcej niż przed rokiem i o 23 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2007 r. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Jak wyprowadzić auto z poślizgu? »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie Violetta Bubnowska – dyrektor ośrodka doskon
Gdy na drogach zima, korków i stłuczek coraz więcej, należy pamiętać o podstawowych zasadach zachowania na „białej” drodze. Najważniejszym elementem decydującym o właściwym zachowaniu w samochodzie jadącym po śniegu jest spokój i opanowanie.
Zdjęć: 1  

Czytelnicy rekordziści »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie Anna Chamuczyńska
Czytanie poszerza horyzonty i wiedzę, wzbogaca duchowo. Samo w sobie jest więc nagrodą dla tych, którzy często sięgają po książkę. Biblioteka w Strzelinie postanowił jednak dodatkowo uhonorować swoich najwierniejszych odbiorców. 16 grudnia wręczono trzem czytelnikom wielkie kosze wypełnione po brzegi słodkościami.
Zdjęć: 3  

Najpiękniejsze kartki »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie red./borow.pl
15 grudnia w Szkole Podstawowej w Borku Strzelińskim odbył się gminny konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.

Herb i flaga »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie rr
17 grudnia Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął projekt uchwały w sprawie ustanowienia herbu i flagi heraldycznej Województwa Dolnośląskiego.
Zdjęć: 2  

O małych i dużych sprawach »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie red./wiazow.pl
W Wyszonowicach rozmawiano o funduszu sołeckim, dopłatach dla rolników, najważniejszych inwestycjach w gminie Wiązów oraz Zakładów Rolnych Siecieborowice. Nie brakowało rzeczowej dyskusji ale i wielu emocji.
Zdjęć: 2  

Przychylni dla wiatru »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie dp
O 12 miesięcy skróci się procedura budowy elektrowni wiatrowych i innych inwestycji energetycznych w gminach – przewiduje projekt przygotowany w komisji „Przyjazne Państwo”. Cześć samorządów ma jednak wątpliwości.
Zdjęć: 1  

Karambol na A4 »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie AS
Do zderzenia trzech samochodów doszło około godziny 7.00 na autostradzie A4, na 85 kilometrze między niedaleko Bolesławca koło zajazdu "Pod Kogutem" na drodze w kierunku Wrocławia.
Zdjęć: 12  

15 tirów stoi na drodze »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie opr. aw
Droga powiatowa w Nieszowicach słynie z trudności, jakie przysparza podczas gołoledzi. W czwartek, 17 grudnia, utknęło tam 15 ciężarówek.

Zawsze można odpłynąć »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Robert Włodarek
- Tu będzie salon, tu korytarz, tu pokój dla dzieci – opowiada Kamil Zaremba. W pierwszej chwili czuję się niezbyt pewnie - stoimy na ogromnym betonowym postumencie, który... pływa na powierzchni wody. - Nie zatonie? - pytam. -Absolutnie! To będzie dom mojej rodziny... dom na wodzie.
Zdjęć: 28  

Sojusz popiera Szmajdzińskiego  »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie tom
Legnickie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej popierają Jerzego Szmajdzińskiego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
Zdjęć: 2  

Jak wybrać świąteczne drzewko? »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Każdego roku w sprzedaży pojawia się wiele choinek. Która jest najlepsza? Jaką wybrać? Mamy nadzieję, że z naszymi radami wybierzecie tą najpiękniejszą.
Zdjęć: 2  

Uwaga na fajerwerki  »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Jak co roku strzelińscy strażacy apelują o rozwagę podczas zabaw z fajerwerkami. Rozporządzenie wojewody ogranicza oraz sankcjonuje używanie materiałów oraz wyrobów pirotechnicznych.
Zdjęć: 2  

Punkt dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie red.
Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców do korzystania z bezpłatnych usług informacyjnych w punkcie konsultacyjnym.

Rolex czeka »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie red.
Komenda Powiatowa Policji w Strzelinie jest w posiadaniu zegarka męskiego w żółtej kopercie z napisem ROLEX.

Barwne przedstawienie »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie ACh
11 grudnia w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentował przedstawienie „Opowieść Wigilijna”
Zdjęć: 2  

Ostatni dzień kiermaszu »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie opr. AS / przeworno.pl
Jeszcze dzisiaj, w środę 16 grudnia można wziąć udział w kiermaszu świątecznym w przedszkolu w Przewornie.

Z prewencją na ty »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie red.
7 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kątach Wrocławskich odbyła się VII edycja turnieju dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „Z prewencją na ty”.
Zdjęć: 1  

Będą nowe dowody osobiste »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie JG
Rząd przygotowuje się do zmiany przepisów dotyczących dowodów osobistych. Nowe z podpisem elektronicznym i specjalnym chipem zawierającym dane personalne mają być wydawane od stycznia 2011 roku.

Nowe władze »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie strzelin.pl
11 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Strzelin odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Quickmix Strzelinianki.
Zdjęć: 1  

Szkolne miejsce zabaw  »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie przeworno.pl
W poniedziałek 14 grudnia uroczyście otwarte zostało szkolne miejsce zabaw w Szkole Podstawowej w Sarbach. Placówka została wyposażona w pomoce dydaktyczne w ramach rządowego programu "Radosna szkoła".
Zdjęć: 2  

Konkursy i inwestycje »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie Robert Borkacki
Ze Stanisławem Gawłowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska rozmawia Robert Borkacki.
Zdjęć: 1  

Radosne kolędowanie »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie kultura.strzelin.pl
We wtorek, 15 grudnia w galerii „Skalnej” odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki o Tematyce Bożonarodzeniowej, który został zorganizowany przez Strzeliński Ośrodek Kultury.
Zdjęć: 4  

Czas prezentów »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jak co roku, Mikołaj odwiedził również Rodzinny Dom Dziecka nr 1 w Strzelinie. Były prezenty, goście i oczywiście ciepła, świąteczna atmosfera.
Zdjęć: 3  

Ciągnikiem po chodniku »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Agata Jurczak
Nowe chodniki przy ul. Biskupickiej w Wiązowie, które powstały przy okazji budowy kanalizacji, są niszczone przez ciężki sprzęt. Z paru takich brawurowych przejazdów najbardziej zdumiewający jest kilkudziesięciometrowy rajd ciągnikiem. Sprawę bada policja.
Zdjęć: 1  

Turniej z Mikołajem w tle »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Jak co roku „Mikołajkowy turniej” w tenisie stołowym przyciągnął do Strzelina wielu zawodników z całego województwa. Wiele nagród i wyróżnień zdobyli tenisiści Granitu Strzelin.
Zdjęć: 2  

Przełamać bariery  »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Anna Chamuczyńska
O barierach z jakimi codziennie zmagają się osoby niepełnosprawne nie mówi się wystarczająco dużo. Tymczasem nie dotyczą one tylko trudnych do pokonania przeszkód fizycznych. Prawdziwym wyzwaniem jest zmiana sposobu myślenia o niepełnosprawnych i niepełnosprawności.
Zdjęć: 2  

Świąteczne zakupy a bezpieczeństwo  »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Opr. AS
- Nie stwarzajmy okazji złodziejom kieszonkowym - apelują policjanci. Pilnujmy portfeli, wychodząc z domu pamiętajmy o zamknięciu drzwi i okien, zwracajmy uwagę na obcych kręcących się po klatkach schodowych.

Euro ma logo »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie opr. RW
Wiemy już jak wygląda logo Euro 2012 – to trzy budzące się do życia kwiaty. Największy, środkowy ma kształt piłki, na dwóch mniejszych znajdują się flagi państw gospodarzy - Polski i Ukrainy. Na uroczystości w Kijowie poznaliśmy też hasło imprezy: Razem tworzymy przyszłość.
Zdjęć: 1  

Rokita do odsiadki »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie opr. RW
Jan Rokita powinien unikać podróżowania na teren Niemiec. Poszukuje go tamtejsza prokuratura, która wydała nakaz aresztowania byłego polityka. To wynik awantury do jakiej doszło w lutym na pokładzie niemieckiego samolotu w Monachium.
Zdjęć: 3  

Fortepiany zagrały do zera »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie RK
Zespoły Brazylii i Fortepianów wciąż pozostają niepokonane w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej. W ostatniej kolejce obie drużyny wygrały swoje pojedynki do zera.
Zdjęć: 1  

Grad bramek  »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie RK
Mnóstwo bramek mogli obejrzeć kibice w ostatni weekend. Tylko w spotkaniu Wyszonowic z 888 Team padło 50 goli! W wysokiej formie pozostają piłkarze Stalowych Płotów.
Zdjęć: 3  

Szesnasty w Polsce »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie RK
Darek Burger, wychowanek Granitu Strzelin, dobrze zaprezentował się podczas drugiego Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego juniorów w tenisie stołowym. Darek jest szesnastym tenisistą w Polsce!

Dachowanie w Borowie »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie RK
W Borowie dachował samochód osobowy renault laguna. Pojazd wylądował w rowie. Do zdarzenia doszło 12 grudnia około godziny 12:45.

Zatrucie czadem  »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie RK
W niedzielę, 13 grudnia, około godziny 9:30 doszło do podtrucia czadem dwóch osób w Szczawinie. Poszkodowanymi zajął się zespół ratownictwa medycznego.

Studenci dla domu dziecka  »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie Opr. AW
W najbliższy wtorek (15 grudnia) przedstawiciele studentów wszystkich roczników i grup specjalności dziennikarstwo sportowe Dolnośląskiej Szkoły Wyższej będą gościć w Państwowym Domu Dziecka w Górzcu.

Czekają na remont »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie Anna Chamuczyńska
Niewielki odcinek ul. Krzywoustego w Strzelinie w dni deszczowe jest zmorą mieszkańców. Nie można wyjść z domu, by nie ubrudzić się błotem, a dziury na drodze są przyczyną psujących się amortyzatorów.
Zdjęć: 2  

Nie będzie prądu »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie Opr. AS
Strzeliński oddział EnergiiPro informuje planowych wyłączeniach energii. W naszym powiecie w najbliższym tygodniu będzie to miało miejsce w Borku Strzelińskim, Krzepicach, Kurowie, Piotrkowie Borowskim, Prusach, Ulicy i Wójcinie.
Zdjęć: 1  

Uważaj na kieszonkowców »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie red./ KPP Strzelin
Zbliżający się okres świąteczny to tradycyjnie czas wzmożonych zakupów oraz podróży. Prosimy także w tych dniach o szczególną rozwagę wszystkich kierujących, abyśmy mogli wszyscy cali i zdrowi spotkać się po tych Świętach.
Zdjęć: 1  

Płótna bez tytułów »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie Anna Chamuczyńska
Waldemar Duda pochodzi z naszej małej ojczyzny. Urodził się we Wrocławiu w 1959 roku. Tu ukończył studia w państwowej wyższej szkole sztuk plastycznych na wydziale malarstwa grafiki i rzeźby. Jednak jego prace wychodzą daleko poza granice dolnego śląska. Oglądali je już miłośnicy sztuki m.in. we Włoszech, Szwecji czy Słowacji.
Zdjęć: 1  

Pożar sadzy  »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie RK
Do pożaru sadzy w kominie doszło w Piotrowicach. Strażacy walczyli również z zadymioną piwnicą w budynku wielorodzinnym w Strzelinie.

Paliła się słoma »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie RK
Niemal 10 tys. zł strat poniósł właściciel bali słomy, które paliły się 9 grudnia placu zakładu w Górcu.

Świątecznie o bezpieczeństwie »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie opr. AS
Rozmowy o bezpieczeństwie na drodze oraz wspólne wykonywanie ozdób świątecznych – to główne cele wizyty strzelińskich policjantów w Domu Dziecka w Górcu.
Zdjęć: 2  

Powiat tonie w długach »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie Łukasz Siewicki
Jan Andryszczak, radny powiatu strzelińskiego, nie obawia się likwidacji strzelińskiego szpitala. Mówi natomiast o problemach z jego utrzymaniem i długami powiatu. - Jeżeli utrzymamy taki poziom deficytu, nie widzę szans, żeby w przyszłej kadencji powiat mógł pozyskać pieniądze na inwestycje, ani żeby mógł pomagać swojej spółce - Strzelińskie Centrum Medyczne. I nie będzie wystarczających środków na bieżące utrzymanie dróg. To nie są groźby, ale cyfry i realia – twierdzi radny.
Zdjęć: 1  

Fatalne połączenie »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie Anna Chamuczyńska
Przez Warkocz przebiega droga należąca do powiatu. Na wysokości przystanku autobusowego łączy się z odremontowaną w ubiegłym roku drogą gminną. Stan obu jezdni jest dobry. Tylko ich połączenie woła o pomstę do nieba.
Zdjęć: 1  

Patrol „świętego” w Wiązowie  »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie Opr.AS
Patrole Świętego Mikołaja, czy strzelińscy policjanci i funkcjonariusze straży miejskiej oraz dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Wiązowie przeprowadzili prawie 80 kontroli drogowych. Dzieci wręczyły niesfornym kierującym 34 rózgi.
Zdjęć: 3  

Z Finlandii do Mikoszowa »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie RH
Studenci z Finlandii, którzy w ramach wizyty studyjnej przebywali na Dolnym Śląsku, zwiedzali Centrum św. Celestyna w Mikoszowie. Sami wybrali to miejsce i byli pod wielkim wrażeniem szerokiego zakresu pomocy dla osób niepełnosprawnych.
Zdjęć: 1  

Jeden pijany, zero na haju »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie Opr.AS
Strzelińska drogówka 8 i 9 grudnia przeprowadziła działania kontrolne pod kryptonimem "Alkohol i narkotyki". Co prawda nie zatrzymano nikogo pod wpływem środków odurzających, ale jeden kierowca był nietrzeźwy.

Porażka po deblach »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin przegrali we własnej hali z PKS Kolping Jarosław 4:6. Spotkanie było bardzo wyrównane, niestety goście okazali się lepsi, zwłaszcza w grach deblowych.
Zdjęć: 1  

Siatkarze zakończyli rundę  »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W piątek, 4 grudnia rozegrano ostatnią kolejkę pierwszej rundy Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Na czele znajdują się ekipy Brazylia i Fortepiany.

Ogrodowi włamywacze  »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie RH
Strzelińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Jeden z nich ma prawdopodobnie na swoim koncie kilka innych włamań. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Franki i funty bez zmian »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie opr. aw
Szwajcarski bank centralny nie zmienił stóp procentowych. Oznacza to, że oprocentowanie kredytów nadal wynosi od zera do 0,75 proc.

Zagrali charytatywnie »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie AJ
5 grudnia 2009 w Strzelinie odbył się charytatywny turniej piłki halowej o puchar przewodniczącego NSZZ „Solidarność” policjantów.
Zdjęć: 4  

Co? Gdzie? Kiedy? »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie RK
Terminarz najbliższych wydarzeń sportowych w naszym powiecie.

Za wysokie płoty »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W ostatnią niedzielę rozgrywki rozpoczęli piłkarze I ligi halowej. Na inaugurację Stalowe Płoty pokonały ekipę z Kuropatnika.
Zdjęć: 2  

Świąteczny koktajl  »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Opr. AS
Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pt. „Świąteczny koktajl”. Odbędzie się on w piątek, 18 grudnia o godz. 17 w galerii „Skalna”.

Uczeń na wsi »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Opr. AS, UMiG Wiązów
Gmina Wiązów otrzymała ponad 26 000 zł na realizację programu „Uczeń na wsi - pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz gminy miejsko-wiejskie”.

Popisowa akcja »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie RH
Z udziałem wicewojewody Zdzisława Średniawskiego i burmistrza Jerzego Matusiaka odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego strażakom ochotnikom z Nowolesia. Było to również okazja do zaprezentowania strażackich umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego.
Zdjęć: 2  

Mikołaj i iluzjoniści »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Opr. ACh
W czwartek, 3 grudnia, Strzeliński Ośrodek Kultury zaprosił dzieci na spektakl pt. „Wyczarujmy Świętego Mikołaja”.
Zdjęć: 2  

Mikołaj w Gęsińcu »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Anna Chamuczyńska
Trudno było pomieścić oczekujące na Świętego Mikołaja dzieci w lokalu „U Gienka”. 120 pociech trzeba było podzielić na dwie tury.
Zdjęć: 3  

Podsumowanie jesieni »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Działacze, piłkarze i trener Strzelinianki Strzelin spotkali się na oficjalnym podsumowaniu rundy jesiennej. Były podziękowania, gratulacje, a teraz są nadzieje na awans do wyższej klasy rozgrywek.
Zdjęć: 3  

Róbmy niegazowaną! »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Anna Chamuczyńska
Gmina Wiązów może sprzedawać 500 tys. mszesc. wody rocznie. Potrzebuje tylko odbiorcy, który jest w stanie zakupić taką ilość oraz wodociągu. Ten ostatni mogłaby zbudować.
Zdjęć: 2  

Generał zaprosił sowietów? »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie red
Jak pisze „Rzeczpospolita” w 1981 roku gen. Wojciech Jaruzelski prosił Rosjan o interwencję.

Z zakazem i promilami  »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Opr. AS
Strzelińscy policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który jechał rowerem mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna naruszył sądowy zakaz, który obowiązuje go do 2012 roku.

Miliony potwierdzone  »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Opr. AS
Minister środowiska potwierdził przyznanie wielomilionowej unijnej dotacji dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie. Pieniądze będą przeznaczone na proekologiczne inwestycje w mieście i gminie.
Zdjęć: 3  

Budowa świetlicy w Sarbach »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie red. / przeworno.pl
Dnia 3 grudnia br. podpisano umowę na wykonanie zadania pn. „Budowa świetlicy wiejskiej w Sarbach”.
Zdjęć: 1  

Siedem medali sztangistów »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie tsp
Aż siedem medali zdobyli strzelińscy ciężarowcy podczas rozegranego 28 listopada w Strzelinie finałowego rzutu cyklu wielobojów atletycznych. Gospodarzem imprezy był miejscowy Strzelec, organizatorem cyklu Dolnośląski Związek Podnoszenia Ciężarów. W zawodach udział wzięło ponad 50 zawodników z najlepszych klubów całego makroregionu.
Zdjęć: 3  

Andrzejki w czwórce »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie RH
Kto wydmuchał większą bańkę mydlaną, ten najwięcej urośnie w przyszłym roku – czy przepowiednia się spełni, okaże się za rok, pewne jest – że zabawa była przednia. Zainteresowanie imprezą andrzejkową w strzelińskiej „czwórce” przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Zdjęć: 2  

Świątecznie wokół nas »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Strzelinie czuć już świąteczną atmosferę. W okolicy ronda ozdobiono wielką choinkę, w rynku i na ulicach pojawiły się dekoracje.

Dwa bieguny »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Anna Chamuczyńska
Piątkowe popołudnie w SOK–u było zderzeniem dwóch odmiennych energii. Z jednej strony spokojne i wysublimowane malarstwo Waldemara Dudy, z drugiej pełna dynamizmu premiera kabaretu „Drzazgi”.
Zdjęć: 4  

Skąd wezmą pieniądze?  »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Patryk urodził się z porażeniem mózgowym. Jest w nim tyle samo radości do życia, co u innych siedmiolatków. Robi duże postępy w rehabilitacji, ale wkrótce może się to zmienić.
Zdjęć: 2  

Konto dla seniora »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Banki oferują specjalne rachunki dla emerytów. Sprawdziliśmy, które z nich mają najciekawszą ofertę.

Tanieją Orliki »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie mp/serwis samorządowy
Prawie 2 mln zł wynosi różnica między najtańszym i najdroższym Orlikiem realizowanym w tym roku – wynika z danych przekazanych przez urzędy marszałkowskie. W porównaniu do roku ubiegłego koszt budowy tego typu boisk spadł, w zależności od regionu, średnio o 20 - 30 proc.

Zima może zabić »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie RH
Niskie temperatury to ogromne zagrożenie dla osób bezdomnych, samotnych w podeszłym wieku i nietrzeźwych. Strzelińscy policjanci w trosce o ich bezpieczeństwo, jak co roku rozpoczęli akcję pn. Zima.

Remont kościoła »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wilgoć jest zmorą wielu kościołów w Polsce. W parafii p.w. Matki Chrystusa i św. Jana Apostoła i Ewangelisty trwa remont.
Zdjęć: 2  

Kto ma kwalifikacje? »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie Anna Chamuczyńska
Mimo dwóch zaskakujących przerw w dostawie prądu, sesja rady powiatu przebiegała szybko i dosyć zgodnie. Radnym udało się m.in. przyjąć Regulamin Organizacyjny Starostwa Powiatowego w Strzelinie.
Zdjęć: 3  

Uważaj na świąteczną promocję  »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie tom
W hipermarketach powoli widać już przedświąteczną gorączkę zakupów.
Zdjęć: 1  

Kiermasz świąteczny w Wiązowie »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie red./ Marcin Kruk, wiazow.pl
Kiermasz świąteczny odbywał się w holu ratusza w Wiązowie w ubiegłą środę 2 grudnia. Nabywców znalazły prawie wszystkie wystawione na sprzedaż produkty.
Zdjęć: 3  

Stypendia premiera dla naszych  »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie red. / powiatstrzelinski.pl
30 listopada we Wrocławiu wręczono Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom z Dolnego Śląska za ich wybitne osiągnięcia edukacyjne. Po raz kolejny w ten sposób wyróżnieni zostali również uczniowie naszych szkół.
Zdjęć: 1  

Przystanek gotowy »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zgodnie z planem zakończyła się budowa przystanku dla mieszkańców Górca, którzy często musieli moknąć czekając na autobusy.
Zdjęć: 2  

Sprzedali drut jako złom »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie red. / KPP Strzelin
Dwóch włamywaczy zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego strzelińskiej komendy. Sprawcy ukradli 10 szpul drutu miedzianego o wartości ok. 2500 złotych.
Zdjęć: 2  

Komputer dla policji »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie red. / KPP Strzelin
2 grudnia br. w Urzędzie Gminy Kondratowice wójt Wojciech Bochnak przekazał policji sprzętu komputerowego.
Zdjęć: 1  

Akcja „Bus”  »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie red. / KPP Strzelin
Na strzelińskich drogach policjanci ruchu drogowego przeprowadzili zmożone działania kontrolne.
Zdjęć: 1  

Darmowe pomoce trafią do szkół »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie red.
W tym roku Święty Mikołaj będzie wyjątkowo hojny dla szkół. Zestawy pomocy naukowych o wartości przekraczającej 100 000 złotych każdy trafią do 25 liceów ogólnokształcących z województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Apel policji »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie red. / KPP Strzelin
Strzelińska policja apeluje do osób starszych, samotnie mieszkających o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wpuszczanie do domów obcych oraz nie dawanie nieznanym osobom pieniędzy.
Zdjęć: 1  

Miliony na kanalizację »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie Opr. AS
Minister Środowiska potwierdził przyznanie wielomilionowej unijnej dotacji na proekologiczne inwestycje w gminie Strzelin.

Dzięki kotom wyszła z poważnej depresji  »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie RH
Dwa ślepe koty „uratowały jej życie”. Teraz, w dowód wdzięczności, opiekuje się prawie dwudziestoma zwierzakami budząc niemałą sensację wśród gości odwiedzających ośrodek wypoczynku świątecznego w Białym Kościele.
Zdjęć: 1  

Żyrafy na swoim miejscu »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie Opr. AS
Marzenie 11-letniej Oli spełniło się. Do Grzegorzewa, gdzie mieszka chora dziewczynka, przyjechała ekipa, która umeblowała jej pokój. Dzięki temu Ola dołączyła do setek marzycieli, którym pomogła Fundacja "Mam marzenie".
Zdjęć: 2  

Zapalił i pojechał »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie RH
W trakcie nocnej kontroli drogowej zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów. Okazało się, że nerwowość była uzasadniona, 19-latek miał przy sobie marihuanę, którą palił przed wyjazdem.
Zdjęć: 1  

Dni przeciw przemocy »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie RH
10 grudnia to ostatni dzień kampanii pod nazwą „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet”, w ramach której w całym kraju prowadzone są działania edukacyjne i pomocowe. Ważną częścią akcji jest IX Trybunał do Spraw Przemocy Wobec Kobiet.

Włamywacze zatrzymani »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie RH
Strzelińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Jeden z nich ma prawdopodobnie na swoim koncie kilka innych włamań. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Podwójny jubileusz »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie Anna Chamuczyńska
Były kwiaty, gratulacje i wiele wspomnień. 27 listopada obchodzono podwójną rocznicę - 50 lat Szkoły Podstawowej nr 2, która przejęła tradycję dawnej podstawówki nr 3 oraz 10 lat istnienia Gimnazjum nr 2 w Strzelinie.
Zdjęć: 5  

Pożar audi »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W poniedziałek, 30 listopada około godziny 5.30 spod pokrywy silnika audi 80 zaczął wydobywał się dym. Do akcji ruszyli strażacy.

Samochód w rowie  »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Kowalowie, 30 listopada około godziny 11 do rowu wjechał samochód osobowy marki Audi 80.

Ogień na cmentarzu  »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
29 listopada na cmentarzu parafialnym w Witowicach zapaliły się śmieci w kontenerze na odpady.

Wypalanie traw w grudniu? »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W grudniu strzelińscy strażacy przeważnie zmagali się z zaśnieżonymi dachami i zasypanymi jezdniami. W tym roku coraz częściej ludzie wypalają suche trawy, co prowadzi do pożarów.
Zdjęć: 2  

Wiązów ma się czym pochwalić »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie red. / wiazow.pl
W urzędzie miejskim w Wiązowie gościł wicemarszałek województwa dolnośląskiego Stanisław Longawa oraz przewodniczący wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego Tadeusz Drab.
Zdjęć: 1  

Konkurs z Tuwimem i Różewiczem »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie red. / SOK Strzelin
Strzeliński Ośrodek Kultury był organizatorem Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, dedykowanego znakomitym polskim poetom – Julianowi Tuwimowi i Tadeuszowi Różewiczowi.
Zdjęć: 7  

Mikołajkowy turniej »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Już wkrótce, w dniach 7 - 9 grudnia w Strzelinie, odbędzie się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego . Każdy może spróbować swoich sił w zawodach!
Zdjęć: 1  

Volvo + Polo = stłuczka »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Paweł Kowalczyk
Do zdarzenia doszło około godziny 10:30 na skrzyżowaniu ulic Wolności i Wrocławskiej. Jadący w kierunku ronda kierowca Volkswagena Polo zatrzymał się aby przepuścić osoby znajdujące się na przejściu dla pieszych na ulicy Wolności, gdy został uderzony w tył przez samochód ciężarowy marki Volvo.
Zdjęć: 7  

Koniec darmowych studiów? »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie opr. aw
Rektorzy wyższych uczelni proponują, by od 2015 roku studenci bez wyjątków płacili czesne.

Polska bieda i wielka płyta »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie mtm
Sytuacja rynkowa spowodowała, że spadają ceny mieszkań z wielkiej płyty. Jednocześnie to właśnie te mieszkania - właśnie ze względu na cenę - najłatwiej dzisiaj sprzedać.

Złodzieje zatrzymani  »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie red. / KPP Strzelin
Strzelińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lata podejrzanych o kradzież. Jeden z nich ma również na swoim koncie kilka innych kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Zatrzymany z narkotykami  »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie red. / KPP Strzelin
Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Strzelinie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności .
Zdjęć: 1  

Uwaga na czad!  »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Rozpoczął się sezon grzewczy, czyli okres szczególny dla strażaków. W najbliższych miesiącach może dojść do wzrostu ilości pożarów, a także zatruć tlenkiem węgla. Strzelińscy strażacy już w ostatnim miesiącu mieli związane z nim zgłoszenia.
Zdjęć: 1  

Burger znów najlepszy »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dariusz Burger, tenisista stołowym Granitu Strzelin, był niepokonany podczas II Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego juniorów. Dzięki świetnej grze zakwalifikował się do zawodów ogólnopolskich.
Zdjęć: 1  

Niejasne okoliczności  »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie red.
O tym wypadku informowaliśmy w ubiegłą sobotę. Nieoznakowany radiowóz zderzył się z ciężarówką. Udało nam się ustalić więcej okoliczności.
Zdjęć: 8  

Mistrzowie recyklingu »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie m
Ogólnopolski Konkurs o Puchar Recyklingu rozstrzygnięty. Prestiżowe nagrody trafiły do instytucji, które prowadzą selektywną zbiórkę odpadów i efektywną edukację ekologiczną. Wśród nagrodzonych są dolnoślązacy.
Zdjęć: 1  

Wsparcie od zaraz »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie RED
Niepełnosprawni są często postrzegani jako pracownicy mniej efektywni. Takie myślenie podcina skrzydła tym, którzy poszukują zatrudnienia. Aby zyskali oni poczucie, że są cennymi osobami na rynku pracy i nie wątpiły w swoje możliwości Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych stworzyła Centra Pracy oraz Punkty Poradnictwa.
Zdjęć: 1  

Pieniądze do wzięcia! »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie mt
Autorzy prac dyplomowych poświęconych tematyce robotyki, automatyki i pomiarów mogą zgłaszać swoje prace do konkursu "Młodzi innowacyjni 2010". Na zwycięzcę czeka 10 tysięcy złotych.

O sprzedaży nie ma mowy »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie Robert Harhala
„Wyrażając głęboką troskę o dalszy los naszego szpitala, sołtysi gminy Strzelin podjęli inicjatywę spotkania... „ - tymi słowami rozpoczynała się treść zaproszeń, które trafiły do osób zaangażowanych lub odpowiedzialnych za proces przekształcania i tworzenia Strzelińskiego Centrum Medycznego. Sołtysi chcieli dowiedzieć się jaka jest obecna sytuacja spółki, zaniepokojeni niedawnymi informacjami o rozmowach powiatu z firmą zamierzającą kupić szpital. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 23 listopada.
Zdjęć: 2  

Ruszyła halówka »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W ostatni weekend rozegrano pierwszą kolejkę powiatowej II ligi piłki halowej. Swoje mecze efektownie wygrały ekipy Wyszonowic i Straży 998.

Dramat na szczycie Ślęży »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie RW
Dramatyczna akcja ratunkowa na wysokości 700 metrów npm. Ciężko rannego mężczyznę zabrał helikopter ratunkowy ze szczytu Ślęży. 50-letni turysta wpadł w głęboką rozpadlinę. Mimo urazu czaszki i klatki piersiowej zdołał zadzwonić na policję.
Zdjęć: 4  

Podatki na sesji »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie Opr. AS
W środę, 2 grudnia o godz. 13 rozpocznie się sesja Rady Miasta i Gminy Wiązów. W programie obrad znalazły się m.in. uchwały w sprawie podatków lokalnych na 2010 rok.

Mniej pociagów »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie opr. RW
Do 11 grudnia wszyscy wybierający się pociagiem z Wroclawia w kierunku Strzelina i Kłodzka będą mieli spore trudności. Z powodu prac remontowych z rozkładu wypadają niektóre połączenia.
Zdjęć: 1  

Dwa lata obiecywali, ale zrobią »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie red.
Odcinek drogi 403 należącego do powiatu strzelińskiego z Bierzowa do Zjazdu Autostradowego Przylesie (gm. Brzeg), będzie remontowany. Pisaliśmy o sprawie w styczniu tego roku.
Zdjęć: 3  

Wyłapie wszystkie piłki »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Nie będą już mieli problemów piłkarze rozgrywający mecze na boisku przy ulicy Staromiejskiej w Strzelinie. Wokół murawy zamontowano siatki wyłapujące piłki.
Zdjęć: 2  

Niebezpieczne drzewo »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Częstocicach 28 listopada na budynek mieszkalny pochylone było drzewo, które zagrażało mieszkańcom.

Kurs Tańca w Przewornie »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie red.
Gminny Ośrodek Kultury w Przewornie zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach poświęconych ciekawemu i zdrowemu sposobowi spędzenia wolnego czasu.
Zdjęć: 1  

Andrzejki z Drogówką »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie red. / KPP Strzelin
W dniach od 27 listopada 2009r do 1 grudnia 2009r na drogach powiatu strzelińskiego zostaną zintensyfikowane kontrole pojazdów, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców, a przez to zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Zdjęć: 1  

Wypadek policyjnego cywilnego radiowozu »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie red.
Na drodze W395 ze Strzelina do Wrocławia na odcinku Polakowice - Nowojowice doszło do wypadku. Rannych zostało dwóch funkcjonariuszy.

Szpital bez polityki »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie Anna Chamuczyńska
Wydarzenia w strzelińskim centrum medycznym budzą niepokoje społeczne. Rozmawiamy z przewodnicząca SLD w Strzelinie Dorotą Pawnuk – Sznajder o sytuacji Strzelińskiego Centrum Medycznego i planach jego sprzedaży
Zdjęć: 1  

Dzieci lubią misie »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie AJ, ACH
W Polsce najbardziej znani są Uszatek i Colargol. W Anglii króluje Paddington, a na całym świecie najbardziej popularny jest Kubuś Puchatek. Pluszowe misie, bo o nich mowa, miały swój dzień, a wraz z nimi świętowali najmłodsi mieszkańcy miasta.
Zdjęć: 5  

Sprawne obrady »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie RH
Tak obszernego porządku obrad Rady Miejskiej Strzelina dawno już nie było. Ponad trzydzieści pozycji, co wróżyło bardzo długą sesję. Okazało się, że radni sprawnie uporali się ze swymi obowiązkami i to pomimo kilku przerw w obradach.
Zdjęć: 2  

Walczymy o IV ligę »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Rundę jesienną zakończyli piłkarze Strzelinianki i Świtezi Wiązów, którzy rywalizują w klasie okręgowej. Bliska awansu do IV ligi jest ekipa ze Strzelina.
Zdjęć: 1  

Początek w poniedziałek »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie Anna Chamuczyńska
W najbliższy poniedziałek, 30 listopada rozpocznie się remont ul. Ząbkowickiej w Strzelinie. Ostatnie ustalenia w sprawie inwestycji zapadły na spotkaniu, które odbyło 23 listopada.
Zdjęć: 1  

Gdzie robić doktorat? »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie Red.
Doktorant w Szwecji ma pełne prawa pracownika uczelni, jego pensja (którą dla podwyższenia prestiżu nie określa się tam mianem stypendium) jest na wysokości 2.700 EUR miesięcznie…
Zdjęć: 6  

Co dalej z kopalnią? »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie Anna Chamuczyńska
Stosunki pomiędzy mieszkańcami Gęsińca a zarządem spółki Pol-Skal wydobywającej granit z miejscowej odkrywki nie są najlepsze. Dyrektor Zbigniew Wójcikowski zapewnia, że firma robi wszystko by kopalnia była jak najmniej uciążliwa.
Zdjęć: 2  

Ostre cięcia w budżecie powiatu »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie Anna Chamuczyńska
25 listopada w sali konferencyjnej starostwa powiatowego odbyło się spotkanie Forum Obywatelskiego Strzelin – 2000.
Zdjęć: 1  

Przyjadą połykacze ognia? »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie RH
Pod koniec czerwca przyszłego roku, na jeden dzień centrum Strzelina mogą opanować buskerzy. Przyjadą z całego świata, by nas zaskoczyć, zadziwić i oczarować.
Zdjęć: 2  

Górnicze wspominki  »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie (v-k)
Spotkali się, nawet nie w dniu świętej Barbary. Choć okazja miała być właśnie taka - Barbórka. I znów były odświętne górnicze mundury, kufle z dawnych karczm piwnych, frywolne przyśpiewki...
Zdjęć: 2  

Przeszedł do historii »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie RH
Podczas niedawnych obchodów 91. rocznicy odzyskania niepodległości, mieszkańcy obserwujący strzelińskie uroczystości zwrócili uwagę, że po raz kolejny przed ołtarzem i pomnikiem zabrakło pocztu sztandarowego naszej policji. Przyczyna jest prozaiczna – sztandar jako niezgodny z ceremoniałem przeszedł do historii i trafił do sali tradycji.
Zdjęć: 1  

Karnków mistrzem jesieni  »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze UKS-u Karnków spędzą zimę na fotelu lidera piłkarskiej klasy B. W walce o awans wciąż liczy się druga drużyna Strzelinianki i Korona Pęcz.
Zdjęć: 1  

Rozkład komunikacji zastępczej »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie red.
W związku z całodobowym zamknięciem ruchu pociągów od dnia 27.11 do dnia 11.12 prezentujemy rozkład jazdy komunikacji zastępczej
Zdjęć: 1  

Niewybuch wywieziony »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie ACH
23 listopada podczas wyładunku ziemi przy przepompowni ścieków na ul. Brzegowej w Strzelinie pracownicy ZWiK-u zauważyli niewybuch. Na drugi dzień wywieźli go saperzy.
Zdjęć: 1  

Pięć osób rannych »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Pięć osób zostało rannych w wypadku samochodu osobowego marki Alfa Romeo 156 w Ludowie Polskim.
Zdjęć: 2  

Wypadek przed Strzelinem »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie red.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w środę 25 listopada na drodze W395 pomiędzy Strzelinem a Ludowem Polskim. Na łuku drogi zderzyły się dwa samochody.
Zdjęć: 4  

Szkolili pracodawców »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie red. / powiatstrzelinski.pl
W ramach współpracy Starostwa Powiatowego w Strzelinie z Polską Fundacją Przedsiębiorczości, 17 listopada przeprowadzono kolejne szkolenie dla małych przedsiębiorstw z terenu naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

Próbował wręczyć łapówkę »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie red. / KPP Strzelin
Strzelińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas kontroli usiłował wręczyć ,łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.
Zdjęć: 1  

Parking do świąt? »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Anna Chamuczyńska
24 listopada drogowcy ruszyli z pracami wycinkowymi przy ul. Grota Roweckiego. Jeśli pogoda pozwoli, w ciągu miesiąca mają powstać pierwsze miejsca postojowe.
Zdjęć: 2  

Wymyślili efekt cieplarniany? »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie kt
Dwa tygodnie przed konferencją klimatyczną w Kopenhadze, hakerzy ujawnili materiały kompromitujące zwolenników teorii globalnego ocieplenia.
Zdjęć: 1  

Granit w czołówce »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi.
Zdjęć: 1  

Teraz bioenergia! Rusza nabór wniosków »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie red.
W styczniu Agencja Rynku Rolnego rozpoczyna nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje związane z przetwarzaniem produktów rolnych na cele energetyczne.

Działania prewencyjne  »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie red. / KPP Strzelin
25 listopada 2009 roku w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci strzelińskiej drogówki na terenie powiatu strzelińskiego przeprowadzą działania prewencyjne pod kryptonimem „Pasy”.
Zdjęć: 1  

Zmodernizują ośrodek zdrowia »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie red. / przeworno.pl
Rozpoczęła się modernizacja Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przewornie.
Zdjęć: 1  

Remont drogi w Jagielnie »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie red. / przeworno.pl
Dzięki otrzymanej dotacji pochodzącej z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych rozpoczęto remont drogi gminnej w miejscowości Jagielno gm. Przeworno

Spółdzielcza wyładnieje »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie red. / przeworno.pl
Trwa remont ulicy Spółdzielczej w Jegłowej. Robotnicy wykonają nawierzchnię tłuczniową oraz uporządkują pobocza.
Zdjęć: 1  

Spotkanie miłośników zwierząt  »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie red.
W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiązowie odbyło się spotkanie z Wiesławem Martyniakiem, lekarzem weterynarii.
Zdjęć: 7  

Spotkania z filozofią »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie red. / SOK Strzelin
W co drugi czwartek w sali klubowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury o godzinie 18 odbywają się spotkania filozoficzne, które prowadzi dr Maria Kostyszak z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego.

UWAGA!!! Nie będzie pociągów »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie red.
Od dnia 27.11 do dnia 11.12 z powodu remontu nawierzchni toru na odcinku Kamieniec Ząbkowicki - Strzelin zostanie całodobowo zamknięty ruch pociągów

Staranował radiowóz »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie RH
W czwartek około godziny 20 w Mikoszowie doszło do wypadku drogowego, w którym ranny został policjant.

Dzieci znają swoje prawa »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Z inicjatywy UNICEF Polska 1900 szkół z całego kraju przystąpiło do programu „Szkoła z prawami dziecka”. Wśród nich znalazły się dwa strzelińskie gimnazja nr 1 i 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 5.
Zdjęć: 2  

Zwolnij na Staromiejskiej  »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie RK
Do końca listopada prowadzone będą prace drogowe na jezdni przy ulicy Staromiejskiej w Strzelinie. Obowiązuje tam ruch wahadłowy.
Zdjęć: 1  

Rusza budowa parkingu »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie Anna Chamuczyńska
We wtorek ma się rozpocząć budowa parkingu wzdłuż ul. Grota Roweckiego.

Grypa odpuściła »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie Anna Chamuczyńska
Po dwóch dniach przymusowych ferii, do szkoły wrócili uczniowie podstawówki Sarbach w gminie Przeworno.
Zdjęć: 1  

Koniec z bezpłatną autostradą »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie opr. aw
Jeszcze półtora roku pojeździmy bez opłat na autostradzie Wrocław – Katowice. Podobny los spotka trasę Zgorzelec – Krzyżowa.

Strażacy w akcji »
Tekst opublikowany 2009-11-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Pełne ręce roboty mieli w ostatnim czasie strażacy na terenie powiatu strzelińskiego.

Remont ul. Ząbkowickiej się opóźnia? »
Tekst opublikowany 2009-11-22, opracowanie Anna Chamuczyńska
Na remont ul. Ząbkowickiej z niecierpliwością czekają wszyscy mieszkańcy Strzelina i okolic. Trwają właśnie końcowe ustalenia kolejności prac na budowie.
Zdjęć: 1  

Nie będą moknąć  »
Tekst opublikowany 2009-11-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Mieszkańcy Górca nareszcie doczekali się budowy przystanku autobusowego. Prace zakończone będą w grudniu.
Zdjęć: 1  

16 kolejka odwołana  »
Tekst opublikowany 2009-11-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Z powodu złych warunków atmosferycznych odwołano mecze 16 kolejki klasy okręgowej w piłce nożnej. Zawodnicy Strzelinianki Strzelin i Świtezi Wiązów odpoczywali w ten weekend

Czarny scenariusz Brożca »
Tekst opublikowany 2009-11-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W niedzielę, 22 listopada, rywalizowały zespoły z naszego powiatu w piłkarskiej klasie A. W meczu derbowym Czarni Kondratowice pokonali LKS Brożec 2:0!

Andrzejki ciężarowców »
Tekst opublikowany 2009-11-22, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
Młodzi sztangiści z całego makroregionu andrzejki świętować będą na strzelińskich pomostach. W sobotę 28 listopada czołówka zawodników i zawodniczek z najlepszych klubów Dolnego Śląska, rywalizować będzie w finałowym, czwartym rzucie wieloboju atletycznego.
Zdjęć: 1  

Zapraszamy na spotkanie »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie red.
STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA GROMNIK działające na rzecz rozwoju obszarów wiejskich położonych na terenie gmin: Borów, Kondratowice, Przeworno, Strzelin, Wiązów zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą przystąpić do konkursu
Zdjęć: 1  

1,44 promila alkoholu w organizmie »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie red.
Policjianci w Strzelinie zatrzymali 35-letniego mieszkańca Pęcza, który w stanie nietrzeźwości (wynik 1,44 promila alkoholu w organizmie) kierował motorowerem.

Duży ogień w Kuropatniku »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do pożaru budynku gospodarczego doszło 19 listopada w Kuropatniku. Ogień zagrażał budynkowi mieszkalnemu.
Zdjęć: 2  

Mamy nowy podnośnik »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W piątek 20 listopada, na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie, odbyła się uroczystość związana z przekazaniem dla strzelińskich strażaków samochodów i sprzętu pożarniczego. Nowe pojazdy wraz z ciężkim zestawem hydraulicznym do ratownictwa drogowego kosztowały 1 666 846 zł.
Zdjęć: 5  

Forum Młodych w Ziębicach »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie red.
W dniach 26-29 bm. w Bazylice Mniejszej i wszystkich placówkach oświatowych Dekanatu i Gminy Ziębice odbędzie się drugie ziębickie spotkanie Forum Młodych. Express objął patronat medialny nad imprezą
Zdjęć: 1  

Na chwilę przed odlotem »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie ACH
Program wychowawczy Domu Dziecka w Górcu i Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zaowocował kolejną wprawą. Tym razem podopieczni zwiedzili port lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu.
Zdjęć: 9  

Terminarz ligi siatkówki »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Kibice siatkówki z powiatu strzelińskiego już nie mogą się doczekać startu lokalnej ligi. Specjalnie dla Państwa prezentujemy pełny terminarz rozgrywek.

Wiadukt nabiera kształtów »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie RH
Możliwe, że już w grudniu będzie można przejść po nowym wiadukcie w Szczawinie. Na razie przywrócony tam będzie tylko ruch pieszy, ale już w przyszłym roku przejadą też pierwsze samochody.
Zdjęć: 2  

Ukryty talent »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie Rozmawiał Robert Harhala
Z mistrzostw Polski w ju-jitsu sportowym wrócił z brązowym medalem, natomiast przed dwoma tygodniami na mistrzostwach w brazylijskim Ju-Jitsu zdobył drugie miejsce powiększając swą medalową kolekcję o zasłużone srebro. Teraz chce wystartować w mistrzostwach Europy.
Zdjęć: 1  

Rusza halówka »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie RK
28 listopada rusza 2. liga powiatowej piłki halowej. Piłkarze najwyższej klasy rozgrywkowej rozpoczną rywalizację 6 grudnia.

Zamknięta szkoła w Sarbach »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie Anna Chamuczyńska
Na dwa dni szkoła podstawowa w Sarbach została zamknięta z powodu niskiej frekwencji uczniów. Mieszkańcy nie kryją obaw przed wzrostem zachorowań na grypę. Lekarz przychodni gminnej jednak uspokaja.
Zdjęć: 2  

Tu na razie jest ściernisko... »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Anna Chamuczyńska
Na początku przyszłego roku użytkownicy autostrady A4 będą mogli skorzystać z usług Miejsca Obsługi Podróżnych. Jeden z obiektów budowanych przez firmę Lotos Paliwa stanie w Witowicach, na terenie gminy Wiązów.
Zdjęć: 1  

Sprzęt dla ochotników »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie RH
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Borowie otrzymała wóz bojowy, który do tej pory znakomicie służył strażakom państwowej jednostki ratowniczo – gaśniczej w Strzelinie. W uroczystości uczestniczyli znamienici goście.
Zdjęć: 7  

W czołówce województwa »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin dobrze zaprezentowali się podczas II Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego seniorów. Piotr Bereziuk i Darek Burger zajęli miejsce w przedziale 5-8.
Zdjęć: 1  

Nie chcą hałasu i pyłu »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Anna Chamuczyńska
Mieszkańcy Gęsińca od lat muszą żyć w uciążliwym sąsiedztwie kopalni granitu. Ich cierpliwość wyczerpała się. Nie chcą zakładu na swoim terenie i żadne zapewnienia ze strony Zbigniewa Wójcikowskiego, dyrektora firmy Pol-Skal, nie są w stanie ich przekonać.
Zdjęć: 2  

Poznaj zasady »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dla uczestników oraz kibiców powiatowej ligi piłki halowej przedstawiamy reguły gry opracowane przez Barbarę Szczepocką z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzelinie.

Ze Strzelina do kadry  »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Błażej Augustyn, który jest wychowankiem Strzelinianki Strzelin, zagrał w dwóch meczach towarzyskich reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 21.

Jestem widoczny  »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie red. / KPP STRZELIN
„Jestem widoczny” to hasło policyjnej akcji prewencyjnej której celem jest poprawa bezpieczeństwa najbardziej zagrożonych użytkowników dróg powiatu strzelińskiego. Akcja ta jest nawiązaniem do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Niewidoczni” związanej z bezpieczeństwem rowerzystów i osób pieszych, bowiem w okresie jesienno-zimowym są oni szczególnie zagrożeni.
Zdjęć: 4  

Żyrafy wychodzą z szafy »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Grzegorz Pacuła
Fundacja „Mam Marzenie” pomaga spełniać marzenia ciężko chorych dzieci z całej Polski. Do tej pory udało się zrealizować już ponad 2000 z nich. Obecnie wolontariusze Fundacji pracują nad marzeniem 11-letniej Oli z Grzegorzowa, która zapragnęła mieć... żyrafi pokój.
Zdjęć: 1  

Nie tylko dla uzależnionych »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie RH
Podczas ostatniego spotkania zespołu pracującego nad projektem Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na lata 2010-2015 dla gminy Strzelin zaproponowano między innymi szerszą profilaktykę i dostępność do leczenia dla osób uzależnionych.
Zdjęć: 1  

Wyczekiwana inwestycja »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Anna Chamuczyńska
Niewielka społeczność Pławnej od czterech lat czeka na przebudowę świetlicy wiejskiej. Już wkrótce 200 mkw. powierzchni użytkowej zostanie oddane w ręce ludzi.
Zdjęć: 3  

Remiza dla Kuropatnika »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie RH
W przyszłym roku strażacy ochotnicy z Kuropatnika w dniu ich patrona św. Floriana, otrzymać mają szczególny prezent – nową siedzibę. Projekt budowy remizy przewiduje między innymi dwa stanowiska wozów bojowych oraz dużą salę szkoleniową.

Sposób na święto »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Anna Chamuczyńska
11 listopada to data niezwykle ważna dla Polaków. Wychowankowie Domu Dziecka w Górcu przeżyli narodowe święto w oryginalny sposób.
Zdjęć: 2  

Uczą się oszczędzania »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie RH
Umiejętność oszczędzania, zwłaszcza w czasach kryzysu, to cecha bardzo pożądana. Pamiętają o tym nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie, gdzie od kilku lat działa Szkolna Kasa Oszczędności.

Koniec legitymacji ubezpieczeniowych »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie ech
Nie będzie więcej podbijania legitymacji ubezpieczeniowych – z końcem grudnia bieżącego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestanie wydawać te dokumenty. Od 1 stycznia 2010 roku prawo do świadczeń z opieki zdrowotnej będziemy potwierdzali dokumentami określonymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Zdjęć: 1  

Zarzuty zamiast nagrody »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Robert Harhala
- Nie rozumiem pana posła, który po raz kolejny wprowadza zamieszanie, a dodatkowo osoby, które działały na rzecz ogromnego sukcesu szpitala nagradza zarzutami i potwarzami - odpiera zarzuty Krzysztof Kurowski, przewodniczący rady nadzorczej strzelińskiego szpitala.
Zdjęć: 1  

Budują pawilon »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie RH
Podniesieniu standardów usług medycznych oraz zwiększeniu ich dostępności służyć ma budowa pawilonu medyczno-rehabilitacyjnego, który powstaje na terenie Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie. Znajdą tu miejsce m.in. poradnie neurologiczne, logopedyczne i psychiatryczne.
Zdjęć: 1  

Narkotyki w zamrażarce »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie RH
Ponad 200 porcji amfetaminy miał w domowej zamrażarce mieszkaniec Strzelina. Jeśli okaże się, że handlował narkotykami, grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Gates dla bibliotek »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie RH
Bill Gates – właściciel Microsoftu, filantrop i najbogatszy człowiek świata, sfinansuje program rozwoju bibliotek gminnych w Borowie, Strzelinie i Prusach. Dzięki Regionalnemu Partnerstwu na Rzecz Rozwoju Bibliotek wszystkie placówki zostaną także bezpłatnie podłączone do internetu.

E-urzędów będzie więcej »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie RH
Zarząd województwa dolnośląskiego przekazał ponad 42 milionów złotych dofinansowania na informatyzację i wdrożenie elektronicznego systemu obiegu dokumentów w urzędach administracji samorządowej. Fundusze trafią do pięciu samorządów naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

Tęczowa klasa w „piątce” »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie RH
Rozstrzygnięto I edycję konkursu pod nazwą „Tęczowa klasa”zorganizowanego przez strzelińską policję. Zwyciężyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie.
Zdjęć: 1  

Czy zlikwidują połączenia?  »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Anna Chamuczyńska
Dług spółki PKP Przewozy Regionalne urósł do olbrzymich rozmiarów. Pasażerowie zastanawiają się, czy nie spowoduje to ograniczenia liczby połączeń regionalnych. Pracownicy spółki martwią się o to, czy nie stracą pracy.
Zdjęć: 1  

Nowy sprzęt – nowe możliwości »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie RH
O potrzebie zakupu sprzętu medycznego dla strzelińskiego szpitala mówiło się od dawna. Teraz zapowiedzi stały się faktem – do szpitala trafiła właśnie pierwsza część nowego i nowoczesnego sprzętu.
Zdjęć: 1  

Chiny w bibliotece  »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Anna Chamuczyńska
13 listopada w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelinie seniorzy zebrali się, by wspólnie fetować swoje święto.

Prewencja ma nowych szefów »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie RH
Mundurowi funkcjonariusze mają nowego szefa. Naczelnikiem wydziału prewencji strzelińskiej policji został podkomisarz Tomasz Bochenek. W wyniku konkursu wyłoniono również jego zastępcę. Od 1 listopada funkcję tę pełni młodszy aspirant Piotr Woroniecki.
Zdjęć: 1  

Tydzień walki z chrapaniem »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie opr. aw
Chrapanie dotyczy prawie 600 tys. Dolnoślązaków. Wrocławski Tydzień Walki z Chrapaniem pod hasłem „Stop chrapaniu” będzie dla nich okazją do skorzystania z darmowej konsultacji laryngologicznej, także odnośnie bezdechu śródsennego.
Zdjęć: 2  

Derby na remis  »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W meczu 12. kolejki klasy A Ognisko w Przewornie podejmowało LKS Brożec. Lokalne derby zakończyły się bezbramkowym remisem.
Zdjęć: 1  

Granit goni lidera »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W świetnej formie pozostają tenisiści stołowi Granitu Strzelin. Dzięki serii zwycięstw zajmują już trzecie miejsce w I lidze!
Zdjęć: 1  

Nie ma już miejsc »
Tekst opublikowany 2009-11-15, opracowanie Agata Jurczak
Nie ma już wolnych miejsc na prześwietlenia klatki piersiowej. Cieszy mnie troska mieszkańców gminy o zdrowie - nie kryje dumy burmistrz Wiązowa Henryk Ożarowski
Zdjęć: 1  

Będzie więcej miejsc pracy »
Tekst opublikowany 2009-11-15, opracowanie red.
Autoliv Poland jeszcze w tym roku zacznie budowę nowej fabryki w Jelczu-Laskowicach. Podobnie jak w Oławie, będą tam produkowane poduszki powietrzne.

Dyrektorzy będą raportować stan uczniów »
Tekst opublikowany 2009-11-15, opracowanie tom / legnica24.net
Dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjalnych będą co tydzień raportować miejskim i powiatowym stacjom sanitarno - epidemiologicznym sytuację nieobecności uczniów na zajęciach. Jeśli absencja będzie niepokojąco wysoka, dyrektor może zawiesić naukę w szkole.
Zdjęć: 1  

Mężczyzna w studni  »
Tekst opublikowany 2009-11-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W betonowej studni przy brzegu zbiornika wodnego w Przewornie znajdował się mężczyzna. Do zdarzenia doszło 11 listopada około godziny 20.

Podsumowanie akcji „Prędkość”  »
Tekst opublikowany 2009-11-14, opracowanie red.
12 listopada 2009r w godzinach 6.00 – 22.00 policjanci ogniwa ruchu drogowego przeprowadzili na drogach powiatu strzelińskiego akcję prewencyjną pod kryptonimem „Prędkość”.
Zdjęć: 1  

Wyremontują ul. Piłsudskiego »
Tekst opublikowany 2009-11-14, opracowanie red.
Jak podaje Urząd Wojewódzki we Wrocławiu, wniosek na remont ul. Piłsudskiego w Strzelinie widnieje na liście pozytywnie zaopiniowanych w ramach rządowego programu budowy dróg tzw. "schetynówki". Dla tej drogi udało się pozyskać 2 mln złotych.
Zdjęć: 1  

Kolejne szkolenie dla firm »
Tekst opublikowany 2009-11-14, opracowanie red.
Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) - jako instytucja wspierająca rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) ma przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie pt. „Skuteczne motywowanie pracowników".

Ostrożnie z farmaceutykami »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie Anna Chamuczyńska
Zaczęły się chłodniejsze dni i okres grzewczy, a wraz z nimi „okres grypowy”. Zaglądamy więc coraz częściej do domowych apteczek, by podreperować nadszarpnięte zdrowie lub wzmocnić organizm.
Zdjęć: 1  

Gmina z lotu ptaka »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie RH
Archeolog, lotnik, podróżnik i fotograf – Krystian Trela, prezentuje w Galerii Skalnej serię zdjęć gminy Strzelin wykonanych z paralotni. Nowy wernisaż przyciągnął do Strzelińskiego Ośrodka Kultury wielu chętnych chcących nie tylko obejrzeć znakomite fotografie, ale również poznać ich autora.
Zdjęć: 2  

Kary za nadwagę »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie RH
Niecodzienny widok rozładowywanych ręcznie samochodów ciężarowych zaskakiwał kierowców jadących przez Świnobród. Wspólna akcja policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego miała na celu głównie kontrolowanie tonażu przewożonych ładunków.
Zdjęć: 1  

Patriotycznie mimo zimna »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie Anna Chamuczyńska
Mimo niesprzyjającej aury mieszkańcy Strzelina uczcili 91. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zdjęć: 5  

Chwyć za „wiosło” »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Anna Chamuczyńska
Strzeliński Ośrodek Kultury prowadzi bezpłatne lekcje gry na gitarze. Zainteresowanie ofertą przerasta oczekiwania organizatorów.
Zdjęć: 2  

Nie za wcześnie na święta? »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Anna Chamuczyńska
Minął Dzień Wszystkich Świętych, co oznacza że nieoficjalnie rozpoczęła się kampania świąteczna. Dla marketingowców to wskazówka, że czas wystawiać odpowiednie ozdoby, w myśl zasady stwórzmy odpowiedni klimat, a wszystko się sprzeda.
Zdjęć: 1  

Nowe możliwości poradni »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Anna Chamuczyńska
Od listopada Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Strzelinie rezyduje w nowej siedzibie przy ul. Pocztowej 17. Większa przestrzeń daje pracownikom tej instytucji nowe możliwości.
Zdjęć: 2  

Zaczarował SOK »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Anna Chamuczyńska
6 listopada w Strzelińskim Ośrodku kultury wystąpił Gendos. Pochodzący z południowosyberyjskiej republiki Tuwy muzyk i szaman zaczarował publiczność swoim gardłowym śpiewem i tradycyjnymi ludowymi pieśniami.
Zdjęć: 1  

Renata wróciła do domu »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, młoda lubinianka, która przez ostatni rok walczyła o przeszczep płuc wróciła do domu. Jak nam powiedziała – odzyskała swoje życie.
Zdjęć: 1  

Zdrowie na sprzedaż »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie Robert Harhala
W piątek, po dramatycznych decyzjach i burzliwym posiedzeniu rady nadzorczej spółki Strzelińskie Centrum Medyczne, przyjęto rezygnację prezesa Filipa Nowaka, który postawił się do dyspozycji rady z przyczyn osobistych. Poprzedniego dnia podał się do dymisji dyrektor ds. medycznych Grzegorz Szmigielski. W sobotę rada nadzorcza rozwiązała się.
Zdjęć: 1  

Nie miał szans »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie RH
Potrącony mężczyzna zginął na miejscu. Uderzony przez jedno auto, wpadł pod kolejne, jadące z przeciwka. Okoliczności zdarzenia bada policja.
Zdjęć: 1  

Kontrakt podpisany »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie RH
Burmistrz Jerzy Matusiak oraz wiceburmistrz Michał Kołodnicki i skarbnik Łucja Szczepańska w imieniu gminy Strzelin złożyli podpisy pod umową w sprawie budowy krytej pływalni. To zwieńczenie wielu miesięcy przygotowań i zakończenie żmudnej procedury zamówień publicznych.
Zdjęć: 2  

Strzelinianka wygrywa »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki Strzelin rozgromili na własnym stadionie Foto Higienę Błyskawicę Gać 3:0. Cenne trzy punkty przybliżają nasz zespołu do awansu.

Wkrótce e-usługi w urzędach »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie RH
Na informatyzację i wdrożenie elektronicznego systemu obiegu dokumentów w urzędach kilkaset tysięcy złotych z budżetu województwa dolnośląskiego trafi do dwóch gmin w powiecie strzelińskim. Wśród 40 wybranych znalazły się inwestycje zaplanowane przez Strzelin i Wiązów.

Kto naprawi słupy? »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie Anna Chamuczyńska
Słupy oświetleniowe przy ul. Grunwaldzkiej, a dokładnie ich skorodowane podstawy, są w opłakanym stanie. Kto podejmie się ich naprawy?
Zdjęć: 1  

Pożar w kwiaciarni  »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do pożaru kwiaciarni doszło 6 listopada w Wiązowie. Pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.
Zdjęć: 4  

Komputery dla policji »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie RH
Podczas sympatycznej uroczystości wójt gminy Borów Waldemar Grochowski przekazał strzelińskim policjantom sprzęt komputerowy zakupiony przez borowski samorząd. To kolejny przykład znakomitej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Problem mieszkaniowy »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Anna Chamuczyńska
Gmina Strzelin dysponuje 472 lokalami mieszkalnymi. 98 z tych mieszkań zakwalifikowanych zostało jako lokale socjalne. Tymczasem ponad sto wniosków oczekuje na rozpatrzenie.
Zdjęć: 2  

Strzelin na podium »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Świetnie spisują się strzelińscy sportowcy podczas trwającej Wrocławskiej Spartakiady Rekreacyjnej. Po rozegraniu ośmiu konkurencji Strzelin w kategorii miast i gmin zajmuje trzecie miejsce!

Historyczny sukces strażaków! »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Red.
Strzelińscy strażacy po raz pierwszy w historii awansowali do turnieju półfinałowego w piłce halowej o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego. Królem strzelców eliminacji został Henryk Kliś.
Zdjęć: 1  

Jeszcze bezpieczniej »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie Anna Chamuczyńska
Od poniedziałku trwa budowa progu zwalniającego na ul. Brzegowej naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 5.
Zdjęć: 1  

Pierwsze punkty Granitu »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin odnieśli pierwsze, historyczne zwycięstwo w I lidze tenisa stołowego. We własnej hali pokonali BISTS Polsport Bielsko-Biała 6:4.
Zdjęć: 1  

Edukacja w powiecie »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie Anna Chamuczyńska
Pierwsza część XLIII sesji rady powiatu przebiegła pod hasłem przewodnim edukacja. Oprócz tego radni dyskutowali m.in. o zmianach w budżecie oraz ostatecznej likwidacji byłego szpitala.
Zdjęć: 2  

Kontynuacja profilaktyki raka piersi »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Anna Chamuczyńska
Mieszkanki powiatu strzelińskiego przekonały się do kolejnych akcji profilaktyki raka piersi.

Był za blisko »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie RH
Podczas wyprzedzania samochód dostawczy potracił rowerzystkę. Ze złamaniami i stłuczeniami poszkodowana trafiła do Strzelińskiego Centrum Medycznego.
Zdjęć: 1  

Krótka sesja »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie RH
Już po raz trzydziesty piąty rada miejska Strzelina zebrała się na comiesięcznym posiedzeniu. Zawierający niewiele punktów porządek obrad pozwolił zakończyć sesję po dwóch godzinach i podjęciu ośmiu uchwał.
Zdjęć: 2  

Dzień wspominania »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie RH
To szczególna data dla każdego z nas, każdej rodziny i społeczności. 1 listopada na cmentarzach ożyły kolorami płonących zniczy i wspomnieniami o tych, którzy odeszli. Tego dnia wszystkie drogi prowadziły do miejsc wiecznego spoczynku naszych bliskich.
Zdjęć: 3  

Strzelinianka remisuje  »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki Strzelin doskonale rozpoczęli sezon i obecnie zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. W ostatnim spotkaniu rozegranym 31 października zremisowali z Sokołem Wielka Lipa 1:1.
Zdjęć: 2  

Wszystkich Świętych »
Tekst opublikowany 2009-11-01, opracowanie tom
W religii chrześcijańskiej 1 listopada poświęcony jest wszystkim świętym. Dzień później modlimy się za dusze naszych zmarłych.

Permanentna inwigilacja! »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Robert Włodarek
"Nie podsłuchuj, to nieładnie", to jedno z upomnień, które nie odnosiło pożądanego skutku. Nie ma się co oszukiwać - podsłuchujemy się nawzajem, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. To część naszych atawistycznych zachowań, które w prehistorii pomagały przeżyć.
Zdjęć: 3  

Protest jednorękich »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie bom
Protestują dolnośląscy właściciele kasyn i klubów z grami hazardowymi. Twierdzą, że zmiany, które przygotowuje rząd przyniosą straty dla budżetu i zwolnienia pracowników.
Zdjęć: 3  

Kto sfinansuje PCD? »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Anna Chamuczyńska
Nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów należących do gminy Strzelin stanowią ponad 50 proc. osób korzystających z form doskonalenia oferowanych przez Powiatowe Centrum Dydaktyki. W ubiegłym roku gmina nie wpłaciła ani złotówki na funkcjonowanie tej jednostki.
Zdjęć: 1  

Uwaga na znaki »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RH
Zbliża się 1 listopada, kiedy na cmentarzach i w ich pobliżu znów będzie tłoczno. Jak co roku, większość odwiedzających będzie chciała podjechać pod samą nekropolię, by nie dźwigać zbyt długo kwiatów i zniczy.
Zdjęć: 1  

Policyjna Akcja Znicz 2009 »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie red.
W związku ze zbliżającym się dniem „Wszystkich Świętych „ funkcjonariusze strzelińskiej policji w dniach od 31.10.2009 do 2.11.2009 będą prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem „Znicz 2009” na głównych ciągach komunikacyjnych oraz wszystkich drogach dojazdowych do cmentarzy na terenie całego powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 1  

Srebrny Życzkowski »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
Kolejny, tym razem srebrny medal, powiększył kolekcję strzelińskiego sztangisty Mirosława Życzkowskiego. Jego wywalczenie było szczególnie karkołomne. Wymagało bowiem wyprawy na drugi koniec świata.
Zdjęć: 3  

Podsumowali współpracę »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie RH
O dotychczasowej współpracy gminy Strzelin z organizacjami pozarządowymi, a także oczekiwaniach i planach na rok przyszły, rozmawiano podczas spotkania zorganizowanego 20 października, w sali konferencyjnej urzędu miasta i gminy Strzelin.
Zdjęć: 1  

Pod latarnią najciemniej »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie Anna Chamuczyńska
- Pracuję we Wrocławiu – pisze jedna z naszych czytelniczek. - Codziennie muszę dojeżdżać busem o 6.40. Rano chodzę ulicą Mickiewicza około 6.35 i jest tam strasznie ciemno...
Zdjęć: 1  

Dotacja na ratusz »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie RH
Zarząd województwa dolnośląskiego podzielił właśnie pokaźną kwotę prawie 45 mln zł. na renowację zabytków. Odnowione zostaną liczne kościoły, ratusze i inne obiekty. Wśród nich znalazł się również strzeliński ratusz, na który przeznaczono 810 tys. złotych.
Zdjęć: 1  

Najlepszy przyjaciel »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie Anna Chamuczyńska
Upływa Międzynarodowy Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. W związku z tym w czwartek, 22 października, w bibliotece miejskiej dzieci spotkały się z Ewą Ratyni - Sahaj, lekarzem weterynarii.
Zdjęć: 3  

Wyrwał z rąk torebkę »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie RH
Do spacerującej ulicą starszej kobiety podszedł złodziej, który wyrwał jej z rąk torebkę. Nie cieszył się jednak długo ze skradzionych kilkudziesięciu złotych. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policyjny patrol.
Zdjęć: 1  

Strzelin wyróżniony »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie RH
Przed tygodniem, 19 października, we Wrocławiu odbyło się spotkanie podsumowujące cykl szkoleń w ramach projektu „Forum Pełnomocników NGO”. Wśród 10 samorządów, które wzięły udział w projekcie, znalazła się gmina Strzelin.
Zdjęć: 1  

Siostry Zagórskie na podium »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie tsp
Z trzema medalami indywidualnie i 3 miejscem drużynowym wrócili z podoławskiego Wierzbna młodzi sztangiści Strzelca Strzelin, którzy wzięli udział w III rzucie Wieloboju Atletycznego 2009.
Zdjęć: 2  

Pozory mylą, dowód nie »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Opr. AJ
Apelujemy do sprzedawców napojów alkoholowych - sprzedaż alkoholu niepełnoletnim jest przestępstwem. „Pozory mylą, dowód nie” to hasło ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej, której partnerami są Komenda Główna Policji i Związek Browary Polskie.

Miejsca nie zawsze spokojne »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie opr. kt
Święto Zmarłych jest dla jednych czasem refleksji i zadumy, a dla innych okazją do łatwego „zarobku” . Policja apeluje: uważajmy na kieszonkowców!

Zmiana czasu - godzinę do tyłu  »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
Nie zapomnijmy dzisiejszej nocy przestawić swoich zegarków o godzinę do tyłu. Tym samym przechodzimy z czasu letniego na zimowy.

Piękna legniczanka Miss Polonia 2009 »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
22-letnia Marysia Nowakowska z Legnicy została Miss Polonia 2009! W ścisłym finale urodziwa legniczanka pokonała czwórkę dziewcząt. Z Łodzi, gdzie odbył się dziś konkurs, królowa wyjedzie nowym Fiatem 500 Sport.

Warzywa w bibliotece »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie Anna Chamuczyńska
Nie dziwią dary natury w bibliotece, gdy przynosi je w koszyku prawdziwa ogrodniczka i opowiada o swoim zawodzie.
Zdjęć: 1  

Medal za zasługi »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie Opr. AJ
Honorową odznakę „Za zasługi dla budownictwa”, która jest zaszczytnym wyróżnieniem za zasługi i osiągnięcia w dziedzinie rozwoju budownictwa, otrzymała Barbara Pawnuk, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Strzelinie.
Zdjęć: 1  

Droga do szczęścia »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie Anna Chamuczyńska
Niecodzienny pseudonim i niecodzienna filozofia. Gdy przeciętny człowiek goni za swoimi sprawami, Habibi Hamid zaleca spełnianie własnych marzeń. To najprostsza droga do szczęścia.
Zdjęć: 2  

Zabawa dobroczynna w Konarach »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Na świetlicy wiejskiej w Konarach 17 października odbyła się zabawa dobroczynna dla dzieci z sołectwa. Na uczestników czekały upominki i wiele innych atrakcji.

Piesi pod kołami »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie RH
Rośnie liczba pieszych uczestniczących w wypadkach drogowych. Tylko w miniony weekend na polskich drogach zginęło ich ponad dwudziestu. Również u nas w zeszłym tygodniu piesi dwukrotnie wpadli pod samochód.
Zdjęć: 1  

Smsy w trumnie »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Dziś, podobnie jak sześć tysięcy lat temu, bardzo często zmarłych chowamy z przedmiotami, z którymi się nie rozstawali za życia. Rodzina często wkłada do trumny okulary, telefon komórkowy, alkohol…
Zdjęć: 3  

Pasowanie na ucznia »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tradycją szkół podstawowych jest pasowanie dzieci z klas pierwszych na uczniów. 14 października „pierwszaki” ze Szkoły Podstawowej nr 5 miały swój ważny dzień.
Zdjęć: 3  

Pierwsze podsumowanie »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Anna Chamuczyńska
13 października w małej sali konferencyjnej starostwa powiatowego założyciele i pracownicy Powiatowego Centrum Dydaktyki spotkali się, by świętować pierwszą rocznicę istnienia tej instytucji.
Zdjęć: 1  

Siła naszego regionu »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Anna Chamuczyńska
55 rocznicę założenia Technikum oraz 40 rocznice nadania nadania szkole patrona obchodzili uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Podziękowania za trud wychowawczy »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Anna Chamuczyńska
Od 13 do 15 października Dzień Edukacji Narodowej uroczyście obchodzono we wszystkich instytucjach związanych z oświatą. Zasłużone podziękowania za swoją pracę otrzymali nauczyciele, dyrektorzy, metodycy, kuratorzy...
Zdjęć: 3  

Granit ze zmiennym szczęściem »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin grali ze zmiennym szczęściem. Drużyna występująca w II lidze tenisa stołowego przegrała 6:4. Zwycięstwo odniósł natomiast Granit IV Strzelin.
Zdjęć: 1  

Akcja Truck »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie RH
Stan trzeźwości kierujących, właściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku i stan techniczny pojazdów ciężarowych kontrolowano podczas policyjnych działań pod nazwą „Truck”. Działania trwały kilkanaście godzin.
Zdjęć: 1  

Jak zgnieść butelkę »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie RH
Konkursy szkolne w zgniataniu butelek i puszek na czas oraz wykazywaniu się wiedzą o zasadach selektywnej zbiórki odpadów to tylko niektóre z przedsięwzięć, jakie strzeliński samorząd rozpoczął w ramach nowej kampanii edukacyjnej.
Zdjęć: 1  

Podrożeje prawko »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie RH
Nie masz jeszcze prawa jazdy – pomyśl o tym teraz. Ministerstwo finansów szykuje zmiany, według których szkoły nauki jazdy płacić będą 22 - procentowy podatek VAT. Koszt ten oczywiście poniesie kursant.
Zdjęć: 1  

IPN rozdaje książki »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie opr. kt
20 października, wrocławski oddział IPN podpisze umowę z bibliotekami, do których będą regularnie trafiały wydawane przez Instytut książki.

Pełna chata »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Anna Chamuczyńska
Od 1 lipca 2006 r. w Rożnowie funkcjonuje zawodowa rodzina zastępcza wielodzietna niespokrewniona z dzieckiem. Wychowuje się w niej obecnie ośmioro dzieci. Porozmawialiśmy z państwem Fałat o sukcesach, porażkach i problemach.
Zdjęć: 1  

Co słychać w SOK-u »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Anna Chamuczyńska
O sekcjach, wernisażu i egzotycznym Gendosie rozmawiamy z Dariuszem Stępniem, dyrektorem Strzelińskiego Ośrodka Kultury.
Zdjęć: 1  

Zbadaj swoje piersi »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Agata Jurczak
Już wkrótce po raz kolejny w Strzelinie zostaną przeprowadzone bezpłatne badania mammograficzne.

Uzależnieni od jednorękiego »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Hazard podobnie jak narkotyk silnie uzależnia. Uzależniamy się grając nie tylko w kasynach, ale również na wyścigach konnych, podczas gry na giełdzie i w totolotka.
Zdjęć: 3  

Pogoda oszalała »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Nietypowa, jak na pierwszą połowę października, pogoda zaskoczyła mieszkańców powiatu strzelińskiego, a części z nich sprawiła wiele problemów.
Zdjęć: 1  

Zagłosuj na "swój" rynek »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie opr. aw
Gdzie jest najpiękniejszy w Polsce rynek? Spory wśród znajomych trwają już od dawna. Teraz każdy może zagłosować na rynek w swojej miejscowości.

Grzyby z atestem »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jesień kojarzy nam się z pachnącymi grzybami prosto z lasu. Gdy sami nie mamy czasu na wyprawę, kupujemy je na targowisku lub u przydrożnych handlarzy. Wart wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie, by nie narazić się na zatrucie?
Zdjęć: 1  

Będziemy upominać i informować »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie Anna Chamuczyńska
Decyzja o powołaniu straży miejskiej w Wiązowie zapadła 29 lipca na sesji rady miasta i gminy. Jednak jednostka swoją działalność rozpoczęła przed miesiącem. Pojechaliśmy do komendanta straży Ryszarda Białego, by zapytać się jak funkcjonuje nowa służba.
Zdjęć: 1  

Z wizytą w krainie bajek »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Anna Chamuczyńska
W piątek, 9 października, w Bibliotece Miejskiej i Gminnej w Strzelinie autor książeczek dla dzieci Wiesław Drabik spotkał się ze swoimi czytelnikami.
Zdjęć: 3  

Na dobrej drodze »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie RH
Czy w budynku byłego kina „Grażyna” oraz pomieszczeniach obecnej biblioteki powstanie centrum kulturalno – rozrywkowe ? Są na to wielkie szanse, jednak sukces przedsięwzięcia uwarunkowany jest znalezieniem nowej siedziby dla biblioteki.
Zdjęć: 1  

Julia Pitera oskarża »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Robert Włodarek
Minister Julia Pitera twierdzi, że odkryła na Dolnym Śląsku aferę korupcyjną. Oskarża Katarzynę Kiek, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy o to, że przez kilka miesięcy "pozostawała na polu służbowym w konflikcie interesów". - To kłamstwo – oburza się Katarzyna Kiek.
Zdjęć: 2  

Nowy sprzęt strażaków »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie wzbogaciła się o nowy hydrauliczny zestaw ratownictwa drogowego.
Zdjęć: 2  

Na tapecie powiatowe drogi »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie Anna Chamuczyńska
2 października w sali konferencyjnej starostwa powiatowego zebrali się radni i sympatycy Platformy Obywatelskiej, którzy rozmawiali o sprawach nurtujących obywateli naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

Lider za silny dla Granitu »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Drugiej porażki doznali tenisiści stołowi Granitu Strzelin, którzy występują w I lidze. Tym razem przegrali we własnej hali 9:1 z liderem - BTTS SILESIĄ Miechowice.
Zdjęć: 2  

Lepiej późno niż wcale? »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie Anna Chamuczyńska
Piątkowa XLII sesja rady powiatu rozpoczęła się wcześniej niż zazwyczaj. Powodem było nie tylko 18 punktów w planie obrad, ale również upływający termin składania wniosków do tzw. „schetynówek”.
Zdjęć: 1  

Mleko i owoce w szkołach »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Szkoły podstawowe z terenu powiatu strzelińskiego dbają o swoich uczniów i chętnie biorą udział w ogólnopolskich programach, w ramach których uczniowie otrzymują mleko i owoce za darmo.
Zdjęć: 2  

Nie mieli szans »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie Robert Harhala
Siła uderzenia była tak potężna, że zarys samochodu pozostał odciśnięty na tyle autobusu. Siedzący po lewej stronie pasażerowie nie mieli najmniejszych szans – zginęli na miejscu. Kierowca auta nie ma prawa jazdy.
Zdjęć: 5  

Nowa karetka na sygnale »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie Anna Chamuczyńska
417 tys. kosztowała nowa karetka Pogotowia Ratunkowego w Strzelinie. 80 proc. tej kwoty zostanie inwestorom zwrócona.
Zdjęć: 1  

Policja na stronie »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie RH
Jak zabezpieczyć auto przed włamaniem i kradzieżą? Okazuje się, że wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach. Uczą tego strzelińscy policjanci na swej stronie internetowej, przypominając jednocześnie o możliwości bezpłatnego znakowania samochodów w ramach akcji „Stop 24”.
Zdjęć: 1  

2 osoby zginęły »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie red.
2 osoby poniosły śmierć w wyniku wypadku do jakiego doszło w piątek w Krzywinie gm. Przeworno po godzinie 9.00 rano. Samochodem podróżowało 4 osoby
Zdjęć: 5  

Powieściopisarka w kaputkach »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie Anna Chamuczyńska
Słucha tylko dwójki, w korku układa sobie życie lub wyobraża losy przechodniów, a sama o sobie mówi, że ma mózg jak archiwum narodowe. Małgorzata Kalicińska, autorka „Domu nad rozlewiskiem”, spotkała się z czytelnikami w bibliotece w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Utrudnienie na drodze 395 usunięte »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jeszcze 16 września zapytana o utrudnienie na drodze 395 rzeczniczka prasowa DSDiK Joanna Jarocka informowała, że „... przepust w Ludowie Polskim zostanie naprawiony po uregulowaniu spraw związanych z odwodnieniem terenu”. Dziś możemy przejechać już na tym odcinku bez problemów.
Zdjęć: 1  

Wyremontują świetlice »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie RH
Gminy powiatu strzelińskiego otrzymały kolejne dotacje w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Sejmik województwa dolnośląskiego przyjął uchwałę zarządu województwa w sprawie podziału pieniędzy na realizację zgłoszonych projektów.
Zdjęć: 1  

Szukamy dobrych ludzi »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie Red.
Poszukiwane są osoby, które chcą i potrafią swoją pasją i zaangażowaniem dzielić się z innymi. Doceniając ich pracę i bezinteresowną chęć pomagania zorganizowany został konkurs pn. „Dolnośląski Wolontariusz Roku 2009”.
Zdjęć: 1  

Nie zmarnowali czasu »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie RH
Po wielu miesiącach przygotowań i przejściu żmudnej procedury narzuconej przez ustawę o zamówieniach publicznych rozpoczyna się wreszcie budowa krytej pływalni w Strzelinie. Będzie to nie tylko basen, ale przede wszystkim obiekt o funkcji sportowo – rekreacyjnej.
Zdjęć: 1  

Zdjęcie warte 500 zł »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie RH
Rekordzista pędził motocyklem przez teren zabudowany mając na liczniku 145 km/h. Kosztowało go to 500 zł i 10 punktów karnych.
Zdjęć: 1  

Samorządy walczą o zdrowie kobiet »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie Anna Chamuczyńska
Infekcja wirusem brodawczaka ludzkiego wymieniana jest na liście głównych czynników zachorowania na raka szyjki macicy. Choroba ta co roku w Polsce zabija 2 tys. kobiet. Regularne badania cytologiczne i szczepienia mogą je ochronić.
Zdjęć: 1  

Wypadek w więzieniu »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie Anna Chamuczyńska
Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu poinformowała, że sekcja zwłok zmarłego Stanisława G wykazała przyczynę zgonu. Był nią uraz głowy. Ponadto biegły stwierdził brak śladów typowych dla pobicia.
Zdjęć: 1  

Do PUP po środki »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Anna Chamuczyńska
Polskie urzędy pracy na początku roku otrzymują limit środków, którego wysokość wynika z ustawy. W roku 2009 PUP w Strzelinie dostał 2,5 mln zł na całoroczną działalność. To ile dodatkowych środków spłynie do instytucji zależy od pracy urzędników.
Zdjęć: 1  

Żurek powalił na kolana »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Opr. RH
Podczas konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” zorganizowanego przez urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego, powiat strzeliński miał pokaźne grono reprezentantów.
Zdjęć: 1  

Muzyka wpływa na wszystko »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie RH
Stwierdzenie, że nauka gry na instrumencie wpływa na wszystko, będzie zapewne truizmem dla tych, którzy tego doświadczyli. Tym bardziej należy mówić o tym pozostałym zwłaszcza, jeśli mają dzieci.
Zdjęć: 1  

Współpraca zwielokrotnia siły »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie Agata Jurczak
Senator Władysław Sidorowicz był jednym z gości specjalnych święta patrona miasta Strzelina św. Michała Archanioła, które odbyło się w Parku Miejskim w ostatni weekend.
Zdjęć: 1  

Święto Michała na sportowo »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzelinie, Klub Sportowy „Strzelec” oraz QuickMix Strzelinianka zorganizowali imprezy sportowo - rekreacyjne z okazji dni patrona miasta – św. Michała.
Zdjęć: 3  

Znowu razem »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie RH
Po raz kolejny strzelińscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami oławskiej i oleśnickiej drogówki przeprowadzili przeprowadzili znaną już doskonale kierowcom akcję pod nazwą „Razem na powiaty”.
Zdjęć: 1  

Krok od podium »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie tsp
Udany powrót na ogólnopolskie pomosty zaliczyła 27.09 zawodniczka Strzelca Strzelin Dorota Życzkowska - Zachwiej. W rozgrywanych w Kościerzynie mistrzostwach kraju w podnoszeniu ciężarów kobiet w kategorii +75kg, zajęła wysokie 5. miejsce.
Zdjęć: 1  

Intensywnie pracują »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie RH
Trwają prace nad stworzeniem projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w gminie Strzelin na lata 2010 – 2015. Nie minął tydzień od poprzedniego spotkania, a grupa robocza zebrała się ponownie.
Zdjęć: 1  

Mundurowi się zgrali »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie Anna Chamuczyńska
W środowe popołudnie w Pęczu odbył się turniej piłki nożnej, w którym wzięli udział policjanci, strażacy, pracownicy zakładu karnego i firmy MPC.
Zdjęć: 1  

Tragedia w Ludowie Polskim »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W piątek, 25 września, policja dostała zgłoszenie o odnalezieniu zwłok 59-letniego mężczyzny, mieszkańca Świnobrodu, w stawie w Ludowie Polskim.
Zdjęć: 1  

Wykład na inaugurację »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie RH
Wykładem dr Piotra Marciszuka z Warszawy, Powiatowe Centrum Dydaktyki zainaugurowało nowy rok doskonalenia nauczycieli. Wkrótce minie pierwsza rocznica powołania tej instytucji, mającej być wsparciem metodycznym dla nauczycieli.
Zdjęć: 2  

Ceramika i gitara, czyli... »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie Red.
W nowym roku szkolnym Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza na spotkania w różnych sekcjach.

Między życiem a śmiercią »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie Oprac. RH
W minionym tygodniu strzelińska drogówka prowadziła działania prewencyjne, których celem było sprawdzanie stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów pojazdów.
Zdjęć: 1  

Borów w internecie »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie Anna Chamuczyńska
Urząd gminy w Borowie ma nową stronę internetową. Urzędnicy twierdzą, że w porównaniu do poprzedniej wersji jest ona bardziej intuicyjna i częściej aktualizowana.
Zdjęć: 2  

Rok pod okiem kamer »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie RH
Wkrótce minie rok, od kiedy dla bezpieczeństwa mieszkańców Strzelina zaczął pracować monitoring miejski. Z perspektywy czasu można już powiedzieć, że system sprawdza się znakomicie.
Zdjęć: 2  

Przeżyła Sybir »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Minęło 70 lat od dnia, w którym na zmagającą się z hitlerowskim najeźdźcą Polskę zdradziecko uderzyli sowieci. Tamte wydarzenia doskonale pamięta Henryka Ślęzak ze Strzelina.
Zdjęć: 1  

Podróż za jeden uśmiech »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Agata Jurczak
Mają 23 lata, a już zwiedzili całą zachodnią Europę, podróżując tylko stopem. Francja, Niemcy, Chorwacja, Węgry... to tylko kilka państw, do których udało im się dotrzeć tym środkiem transportu.
Zdjęć: 3  

Amunicja i płyty winylowe »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Odwiedziliśmy najstarszą fabrykę zbrojeniową w Polsce. Zakład w Pionkach niedaleko Radomia produkuje amunicję i materiały wybuchowe. Od lat współpracuje z Wojskowym Instytutem Techniki Inżynieryjnej (WITI) we Wrocławiu.
Zdjęć: 7  

Spotkania nie było »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie RH
Na 17 września zapowiedziano kolejne spotkanie z pracownikami Strzelińskiego Centrum Medycznego. Deklarację taką złożył poseł Norbert Raba wobec zrozpaczonych pielęgniarek, które dość już mają poniżających warunków płacowych. Niestety spotkania nie było.
Zdjęć: 1  

Szkoła im. Bohaterów Armii Krajowej »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Anna Chamuczyńska
18 września w Prusach odbyła się uroczystość upamiętnienia wybuchu II Wojny Światowej i nadania imienia Bohaterów Armii Krajowej Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum Publicznemu przy Zespole Szkół Publicznych w Prusach.
Zdjęć: 3  

Załatajcie dziurę!  »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Strzelina, która prosiła nas o interwencję w sprawie dziury w jezdni przy ulicy Staromiejskiej. Kierowcy mają problem z ominięciem przeszkody, która jest źle oznakowana.
Zdjęć: 2  

Szkoła Tańca w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie AJ
Miło nam poinformować, że Studio Tańca Perfect Dance Krzysztofa Majewskiego z Wrocławia rozpoczyna w tym roku swoją działalność w Strzelinie.
Zdjęć: 1  

Nieletni sprawcy  »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie RH
Zatrzymany przez policję 14 – latek ma na swoim koncie pobicie i kradzież. Prawdopodobnie to nie jedyne przestępstwa jakich dokonał.
Zdjęć: 1  

Spotkanie z przewodniczącym SLD »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie ACh
Długo oczekiwany przyjazd Grzegorza Napieralskiego do Strzelina doszedł do skutku 16 września.
Zdjęć: 2  

Uczcili pamięć bohaterów »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wiele kwiatów zostało złożonych pod pomnikiem przy rondzie im. Zesłańców Sybiru. W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele urzędu gminy w Strzelinie. Jak co roku uczczono pamięć poległych bohaterów.
Zdjęć: 4  

Ostatnie dożynki w tym roku »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W niedzielę 20 września odbyły się ostatnie dożynki na terenie naszego powiatu. W miejscowości Biały Kościół, jak co roku, parafianie dziękowali za plony.
Zdjęć: 5  

Rzeką do morza »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie RH
Z inicjatywy grona pasjonatów oraz braci flisackiej z Ulanowa, w Witowicach na rzece Oławie oraz Młynówce Witowickiej odbył się Pierwszy Spław Drewna. Organizatorzy imprezy udowodnili, że nie tylko można, ale i warto rozwijać lokalne inicjatywy turystyczne.
Zdjęć: 1  

Poloniści zwiedzają Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie Anna Chamuczyńska
Uczestnicy konferencji „Między Wschodem a Zachodem” przyjechali zwiedzić zabytki Strzelina i spotkać się z władzami powiatu.
Zdjęć: 1  

Pieszy najbardziej zagrożony »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie RH
Co roku na polskich drogach ginie prawie 6 tysięcy osób, z czego 2 tysiące to piesi. Wyobraźmy sobie, że co roku znika z mapy Polski małe miasteczko wielkości Wiązowa. Temat zagrożeń, na jakie narażeni są piesi, wraca co roku we wrześniu, kiedy na ulicach znów pełno jest dzieci i młodzieży.
Zdjęć: 1  

Wielki pożar w Strzelinie  »
Tekst opublikowany 2009-09-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do dużego pożaru doszło w zakładzie produkcyjnym przy ulicy Ząbkowickiej w Strzelinie. Z ogniem przez ponad 5 godzin walczyło 71 strażaków. Straty oszacowano na około 5 milionów złotych!
Zdjęć: 3  

Uderzył w barierkę  »
Tekst opublikowany 2009-09-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Samochód osobowy marki opel vectra uderzył w barierkę na moście w Wyszonowicach. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.
Zdjęć: 2  

Magiczna więź »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie RH
Chore dziecko z ufnością obejmuje konia, przytulając się do jego grzbietu. Idący obok terapeuta fachowo podtrzymuje pacjenta, dla którego więź ze zwierzęciem otwiera nowy wymiar leczenia. Dla obserwatora scena ta ma w sobie coś magicznego.
Zdjęć: 1  

Strzelińscy strażacy mają nowy wóz »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie wzbogaciła się o nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy do ograniczenia stref skażeń z napędem uterenowionym 4x4. Koszt wozu wyniósł 667,4 tys. zł.
Zdjęć: 3  

Rowerem bezpiecznie do celu »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie RH
Od maja do września w każdy wtorek strzelińscy policjanci prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – prewencyjnej pod hasłem „Rowerem bezpiecznie do celu”. Szczególną uwagę skierowano na bezpieczeństwo najmłodszych rowerzystów.
Zdjęć: 1  

Kierowco zwolnij!  »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Przed przejściem dla pieszych obok Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Strzelinie zamontowano nowy próg zwalniający. Czy uczniowie mogą czuć się bezpieczniej?
Zdjęć: 2  

Po potrójną koronę! »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie Tomasz Skuter - Protokowicz
Niespełna miesiąc zostało do startu zawodnika Strzelca Strzelin Mirosława Życzkowskiego w mistrzostwach świata, które w tym roku odbędą się w Sydney. W Australii nasz reprezentant bronić będzie zdobytego przed rokiem w Grecji brązowego medalu. Zapowiada jednak walkę o złoto.
Zdjęć: 2  

Ekologiczna zbiórka »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie RH
Zainteresowanie zbiórką zużytych opon przerosło oczekiwania strzelińskiego magistratu, który po raz kolejny zorganizował taką akcję pod koniec sierpnia. Rosnąca świadomość społeczna i troska o środowisko naturalne wystawiają mieszkańcom gminy bardzo dobre świadectwo.
Zdjęć: 1  

Poszkodowany w areszcie »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie RH
Niecodzienny finał miała policyjna interwencja na miejscu kolizji drogowej. Do aresztu trafił młody mężczyzna poszkodowany w tym zdarzeniu.
Zdjęć: 1  

Pomoc dla Promieni »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie RH
Opracowaniu projektu pomocy osobom uzależnionym, zrzeszonym w strzelińskim Stowarzyszeniu Trzeźwościowym Klub Abstynenta „Promienie”, służyło spotkanie zorganizowane na początku września w harcówce w Białym Kościele.
Zdjęć: 1  

Nie jestem cudotwórcą »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Szkoleniowiec Strzelinianki Strzelin Piotr Bolkowski zbudował zespół, który jest liderem klasy okręgowej. W ostatniej kolejce jego podopieczni pokonali lokalnego rywala Świteź Wiązów. Z Piotrem Bolkowskim tuż po meczu rozmawiał Radosław Kwiatkowski.
Zdjęć: 1  

Powołano nowych radnych »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie RH
Podczas niedawnej XXXIII sesji rady miejskiej Strzelina zgodnie z zarządzeniem zastępczym wojewody dolnośląskiego powołano dwóch nowych radnych. Od 8 września są nimi: Robert Hutt oraz Józef Litwiński.
Zdjęć: 1  

Footbagiści posumowali sezon »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Sezon letni dla Strzelińskiego Stowarzyszenia Footbagu DST Footbag Club Strzelin powoli dobiega końca. Zawodnicy podsumowali sezon, w którym zdobyli wiele medali.
Zdjęć: 2  

O drogach i służbie zdrowia »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie RH
Po wakacyjnej przerwie we wtorek, 8 września, już po raz trzydziesty trzeci obradowała rada miejska Strzelina. Gościem specjalnym był starosta strzeliński, który referował stan dróg i lecznictwa zamkniętego na terenie gminy Strzelin, pozostających w gestii samorządu powiatowego.
Zdjęć: 2  

Derby dla Strzelina!  »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Na to spotkanie czekali kibice w całym powiecie. Strzelinianka pokonała na własnym stadionie lokalnego rywala - Świteź Wiązów 1:0. Podopieczni trenera Bolkowskiego nadal prowadzą w tabeli klasy okręgowej.
Zdjęć: 5  

Policjanci sprawdzają tiry »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie kt
Od godz. 6 rano, na dolnośląskich drogach policja prowadzi wzmożone działania kontrolne. Celem akcji „truck” są przede wszystkim samochody ciężarowe.
Zdjęć: 1  

Lekcja pokory »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie RH
- Ja jestem wrednym politykiem i nigdy nie używam konkretów - powiedział zaskoczonym pielęgniarkom Strzelińskiego Centrum Medycznego poseł Norbert Raba. Spotkanie zorganizowane w celu uspokojenia środowiska personelu medycznego stało się przysłowiowym wsadzeniem kija w mrowisko.
Zdjęć: 2  

Czarny scenariusz? »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie RH
Na ponad 8 milionów zł. oszacowano straty w uprawach rolnych spowodowane przez powódź, która nawiedziła gminę Strzelin w dniach 22 – 28 czerwca tego roku. Powołana przez wojewodę komisja zakończyła pracę nad określeniem wysokości szkód.
Zdjęć: 1  

Przeprowadzka ZOG-u »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie RH
Zespół Oświaty Gminnej w Strzelinie przeniósł się właśnie do nowych pomieszczeń biurowych w budynku B magistratu przy ul. Ząbkowickiej. Przeprowadzka jeszcze trwa, ale nareszcie wszystkie biura znaleźć można w jednym miejscu.
Zdjęć: 1  

Sady wzięte siłą »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie Kornelia Trytko
- Władze budują nam drogi, żebyśmy mogli nimi jeździć do sądów – twierdzi Monika Haładaj. 10 września, na terenie sadów należących do jej rodziny przeprowadzono przymusową akcję wywłaszczeniową. Ma tamtędy przebiegać łącznik Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.
Zdjęć: 6  

Słuszne odszkodowanie? »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie red.KT
Właścicielce ponad 3 – hektarowego terenu przeznaczonego pod budowę łącznika AOW z drogą wojewódzką 347 zaproponowano ponad 4,156 mln zł. Zuzanna Haładaj propozycję odrzuciła. Czy wysokość odszkodowania była słuszna? O opinię zapytaliśmy eksperta.
Zdjęć: 1  

Kto zapłaci za parking »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie RH
Dwa projekty nowelizacji prawa o ruchu drogowym, dotyczące postępowania z autami przymusowo odholowanymi na policyjny parking trafiły do uzgodnień międzyresortowych. To skutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł nieprawidłowość dotychczas stosowanej procedury.
Zdjęć: 1  

Podniebny zastrzyk adrenaliny »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Jedni wyjeżdżają w góry, drudzy nad morze, a inni wolą… skakanie z samolotu. Grzegorz Babczyszyn, który jest basistą zespołu Hmon, opowiedział nam o swojej pasji i nietypowo spędzonych wakacjach.
Zdjęć: 3  

Znasz tego mężczyznę? »
Tekst opublikowany 2009-09-12, opracowanie red.
Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA prosi o kontakt każdego, kto mógłby pomóc w identyfikacji mężczyzny widniejącego na zdjęciu.
Zdjęć: 1  

Kondratowice walczą o fundusze »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie Anna Chamuczyńska
Gmina Kondratowice inwestuje we własny rozwój i mieszkańców. Od jej społeczności i wójta Wojciecha Bochnaka powinniśmy uczyć się efektywnego zarządzania finansami i pozyskiwania środków.
Zdjęć: 1  

Nie tylko obowiązek »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie RH
Choć wydawać by się mogło, że troska o czystość otoczenia, a zwłaszcza własnego ogrodu czy podwórza jest sprawa oczywistą, w rzeczywistości strażnicy miejscy wciąż muszą o tym przypominać. W wielu przypadkach to nie wystarcza i kończy się mandatem.
Zdjęć: 1  

„Przechrzczona” wieś »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jadąc z Wrocławia do Strzelina przejeżdżało się do niedawna przez wieś Śiwnobród. Wracając mijało się miejscowość oznakowaną jako Świnobród. Która z nazw była poprawna?
Zdjęć: 2  

Utrudnienie na drodze 395 »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie Anna Chamuczyńska
O uszkodzonej nawierzchni w na odcinku Strzelin – Ludów Polski pisaliśmy już na naszym portalu internetowym strzelin24.net. Ze względu na odzew z jakim spotkał się tamten tekst, zwróciliśmy się do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, zarządcy drogi nr 395, o plany naprawcze na tym odcinku.

Samochody urzędników na ulicę »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie Anna Chamuczyńska
Ulica Bolka I Świdnickiego wszystkim strzelinianom jest dobrze znana m. in. z braku możliwości zaparkowania. Ciasnota, jaka na niej panuje, daje we znaki nie tylko mieszkańcom pobliskich budynków, ale także petentom i pracownikom zlokalizowanych tu instytucji.
Zdjęć: 1  

Czy to tylko zabawa? »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jeden dzień trwała „zabawa” w malowanie twarzy pierwszoklasistów rozpoczynających drugi etap edukacyjny w Zespole Szkół w Kuropatniku. Jak zwykle bywa w takich przypadkach, z pozoru niewinne „ściganie kotów” zakończyło się z chwilą, gdy ktoś przesadził.
Zdjęć: 2  

Szczęśliwa kolektura »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie Anna Chamuczyńska
30 czerwca w kolekturze przy ul. Wolności w Strzelinie padła główna wygrana. Szczęśliwiec wykupił jeden los na chybił trafił. Jakie są szanse, by w tym samym miejscu znów padł taki wynik?
Zdjęć: 1  

Zadzwonił pierwszy dzwonek »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie Radosław Kwiatkowski
1 września we wszystkich szkołach w naszym powiecie rozległ się pierwszy dzwonek wzywający uczniów na zajęcia. Koniec 10 - tygodniowego, wakacyjnego odpoczynku!
Zdjęć: 3  

Kryptonim „Wrzesień 2009” »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie Radosław Kwiatkowski
We wtorek, 1 września, w Strzelinie przeprowadzony został trening pod kryptonimem „Wrzesień 2009”. W założeniach, które dotyczyły naszego powiatu, ćwiczono procedury związane z ogniskiem wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N1.
Zdjęć: 1  

Radni stają przed trudnym wyborem »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie Red.
Obrady XLI sesji rady powiatu strzelińskiego zdominował temat aktualnej kondycji finansowej Szpitala Powiatowego w Strzelinie i Strzelińskiego Centrum Medycznego Sp. z o. o.
Zdjęć: 3  

Tato musi już iść »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie Anna Chamuczyńska
Podstawowym prawem dziecka w szpitalu powinno być to, aby cały czas razem z nim mogli przebywać rodzice lub opiekunowie. Strzeliński szpital, mimo trudności lokalowych, stara się tej zasady przestrzegać. Do momentu, aż zaczyna ona kolidować z normami obyczajowymi.
Zdjęć: 3  

Delegacja na Westerplatte »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W dniach 29 sierpnia – 1 września, delegacja z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Strzelinie wzięła udział w 26 sympozjum Klubu Szkół Westerplatte, które odbyło się w Gdańsku i było połączone z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz 29. rocznicą istnienia „Solidarności”.
Zdjęć: 4  

Czas na mandaty »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie RH
Skończyło się pouczanie sprawców zanieczyszczania środowiska. Strzelińska straż miejska wystawia mandaty osobom wysypującym śmieci do rowów, rzek i na polach. W samym tylko sierpniu kilku mieszkańców gminy otrzymało grzywny w wysokości 500 zł.
Zdjęć: 1  

Dla niepełnosprawnego ucznia »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie Oprac. RH
Gmina Strzelin przystąpiła do realizacji programu PFRON pod nazwą: „Uczeń na wsi – pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie i miejsko – wiejskie”. Pomoc ma polegać na dofinansowaniu kosztów nauki.

Wykorzystaj wolny czas »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie Red.
Strzeliński Ośrodek Kultury ogłasza zapisy do sekcji i kół zainteresowań dla dzieci i młodzieży.

Most w Oławie przejezdny »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie tvn24.pl/internauta peter
Dziś nad ranem w Oławie, w czołowym zderzeniu dwóch ciężarówek most został zablokowany, ale nie zniszczony. Most jest przejezdny.
Zdjęć: 1  

Trujący barszcz »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie Oprac. RH na podstawie informacji PIORiN
Jak informuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa rośnie liczba przypadków poparzeń spowodowanych kontaktem z Barszczem Sosnowskiego. Może to spowodować zapalenie skóry, powstawanie pęcherzy, niegojące się rany oraz zapalenie spojówek.
Zdjęć: 1  

Bezpieczna droga do szkoły »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie RH
Początek roku szkolnego zawsze wiąże się ze wzmożeniem ruchu w rejonach placówek oświatowych. Tłoczno staje się nie tylko przed szkołami, ale i na przejściach dla pieszych oraz drogach, z których codziennie korzystają uczniowie.

Dom lekarza rodzinnego »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie Anna Chamuczyńska
We wtorek, 25 sierpnia, odbyła się uroczystość aktu erekcyjnego w Prusach. W fundamenty przyszłej siedziby opieki medycznej został wmurowany dokument otwierający w uroczysty sposób budowę.
Zdjęć: 2  

Uwaga - dziecko w samochodzie »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie Oprac. RH
Pytanie o to, jak prawidłowo przewozić dzieci w samochodzie pada bardzo często, szczególnie teraz, kiedy rozpoczął się nowy rok szkolny. Zamiast zastanawiać się, czy grozi nam mandat, wystarczy przypomnieć sobie lub poznać przepisy dotyczące tego zagadnienia.
Zdjęć: 1  

Piękne i znane baśnie »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie ug
W ramach akcji „Wakacje 2009” w sierpniu Strzeliński Ośrodek Kultury zaprosił dzieci na barwne przedstawienia kukiełkowe i marionetkowe w wykonaniu Teatru „Złota Kaczka”.
Zdjęć: 1  

Tygodnik zdobywa Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie red.
Od najbliższego wydania nakład bezpłatnego „Tygodnika Wrocławskiego” wzrasta do 30 000 egz. Gazeta staje się jednym z najsilniejszych mediów w stolicy Dolnego Śląska.
Zdjęć: 2  

Kiepski rok dla upraw pszenicy »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie Anna Chamuczyńska
Kolejki do skupów należą już do przeszłości. Zmartwieniem rolników w tym roku jest niska jakość ziarna, która wynika przede wszystkim z intensywnych opadów deszczu w czerwcu i w lipcu. W konsekwencji produkcja pszenicy w tym roku była na granicy opłacalności.
Zdjęć: 1  

Książki do szafek! »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie Anna Chamuczyńska
Minister edukacji Katarzyna Hall podpisała rozporządzenie, które nakłada na szkoły obowiązek zorganizowania dla uczniów klas 1 - 3 miejsca na przechowywanie podręczników i pomocy naukowych.
Zdjęć: 1  

Szczepić warto »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie Anna Chamuczyńska
Po wakacjach wznawiają pracę strzelińskie żłobki, przedszkola i szkoły. Tymczasem rodzice są pełni obaw nie tylko o to czy maluchy sobie poradzą, ale również o stan ich zdrowia. Jak zabezpieczyć naszą pociechę przed infekcjami i chorobami zakaźnymi?
Zdjęć: 2  

Gwiazdy w Borku »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
To były dożynki! W niedzielę do Borka Strzelińskiego przyjechali mieszkańcy z całego powiatu, by zobaczyć koncerty Mezo oraz międzynarodowej gwiazdy Bad Boys Blue. Nie zabrakło również tradycyjnych, dożynkowych obrzędów.
Zdjęć: 5  

Pożar w centrum Strzelina »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Mieszkańcy budynku wielorodzinnego w strzelińskim rynku przeżyli chwile grozy 29 sierpnia. Z pomieszczenia, w którym znajdował się transformator, wydobywały się kłęby dymu. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał.
Zdjęć: 2  

Reforma programu nauczania »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie Anna Chamuczyńska
25 sierpnia o godzinie 17.00 odbyło się spotkanie uczniów 1 klasy Gimnazjum Slavia i ich rodziców z nauczycielami. Poruszane tematy to przede wszystkim wchodząca właśnie w życie reforma oświaty.
Zdjęć: 1  

Skontrolowali autobusy szkolne »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie RH
W ostatni piątek sierpnia dyrektor Zespołu Oświaty Gminnej w Strzelinie zaprosił policjantów drogówki do skontrolowania autobusów szkolnych. Tradycyjnie jest to dopięcie ostatniego guzika przez rozpoczęciem przewozów uczniów szkół gminnych.
Zdjęć: 1  

Deszcz dotacji »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie RH
Prawie trzy miliony złotych dotacji dostaną wnioskodawcy z terenu powiatu strzelińskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. 18 sierpnia zarząd województwa dolnośląskiego podjął uchwałę dotyczącą wyboru projektów, które zostaną dofinansowane.
Zdjęć: 1  

Zabójcy za kierownicą »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie RH
Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych poza nadmierną prędkością, jest stan nietrzeźwości lub odurzenia kierowcy. Coraz częściej strzelińska policja przeprowadza akcje mające na celu ograniczenie tego problemu.
Zdjęć: 1  

Strzelin aktualizuje strategię »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie ug
Na 15 września ustalono kolejne spotkanie lokalnej społeczności z grupą roboczą, na którym zaplanowano dalsze prace nad aktualizacją Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych w gminie Strzelin.

Debiuty zawodników ze Strzelina »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Błażej Augustyn i Arkadiusz Półchłopek, którzy są wychowankami Strzelinianki Strzelin, zadebiutowali w nowych klubach. Kibice z naszego powiatu wciąż pamiętają o swoich ulubionych piłkarzach.
Zdjęć: 1  

Marsz na badania! »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie Anna Chamuczyńska
Przez sześć dni mieszkanki miasta i gminy Strzelin mogły skorzystać z badań mammograficznych. Mammobus zaparkowany na ulicy Okrzei czekał na pacjentki codziennie od 8 do 19 tej.
Zdjęć: 1  

Zmiany na nowy rok szkolny »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W każdym niemal roczniku są dzieci z dysleksją, niedosłuchem, zaburzeniami emocjonalnymi, niepełnosprawnością fizyczną i wieloma innymi problemami rozwojowymi. To właśnie z myślą o nich Rada Pedagogiczna PSP nr5 w Strzelinie podjęła uchwałę o utworzeniu oddziału integracyjnego.
Zdjęć: 1  

Tu może dojść do tragedii  »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Nierówna droga, dziury w jezdni - to koszmar dla każdego kierowcy. Mieszkańcy Strzelina biją na alarm - nawierzchnia drogi w kierunku Ludowa Polskiego jest w tragicznym stanie. Cud, że nie doszło jeszcze do tragedii.
Zdjęć: 3  

Uchwały budziły kontrowersje »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie RH
Kilkanaście punktów zawierał porządek obrad czterdziestej, nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Strzelińskiego. Pomimo wakacyjnej przerwy radni zebrali się, by podjąć kilka uchwał mających ścisły związek z tegorocznym budżetem.
Zdjęć: 1  

Wakacyjne porządki »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strzeliński Park Miejski nabrał nowego wyglądu. Stare, wysuszone gałęzie zostały wycięte.
Zdjęć: 2  

Nowe i ekonomiczne »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie RH
Kolejne dwa nowe radiowozy rozpoczęły służbę w strzelińskiej policji. Ich zakup możliwy był dzięki pomocy samorządów Borowa i Przeworna w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Renata oddycha...sama »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Ewa Chojna
Wybudzona ze śpiączki farmakologicznej Renata Jędrak, która w niedzielę przeszła ciężką operację przeszczepu obu płuc została dzisiaj odłączona od respiratora. Oddycha samodzielnie.
Zdjęć: 1  

Groźne dachowanie »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do kolejnego, groźnego wypadku doszło w Michałowicach. 21 sierpnia samochód osobowy dachował. Poszkodowana została jedna osoba.
Zdjęć: 1  

Dziękowali za plony »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dwa dni trwały uroczystości związane ze świętem plonów w Kondratowicach. Odbyły się międzynarodowe mecze piłkarskie, była zabawa taneczna, a gwiazdą wieczoru był Gabriel Fleszar.
Zdjęć: 3  

Czas na edukację! »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Red.
Masz dobrych sąsiadów? Mieszkacie blisko siebie i chcielibyście zrobić coś dla swojej miejscowości? To konkurs właśnie dla Was.

Impreza na medal »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Agata Jurczak
Kolorowe lampki, dmuchane zamki, huśtawki, karuzele to tylko niewielka część atrakcji jakie przygotowano dla uczestników tegorocznych dożynek w Strzelinie. Z okazji wspólnej zabawy skorzystały tłumy mieszkańców.
Zdjęć: 3  

Plon niesiemy, plon... »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jest czas siania i zbierania. Czas pracy i zabawy. Dla rolników z gminy Przeworno rozpoczął się krótki, ale wesoły okres odpoczynku, radości i zabawy.
Zdjęć: 6  

Renata już po przeszczepie »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, która od miesięcy walczyła o życie jest już po przeszczepie płuc. Teraz lekarze czekają aż kobieta wybudzi się z narkozy.
Zdjęć: 1  

Nadchodzą zmiany »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie Oprac. RH
1 października br. wchodzą w życie nowe zasady podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników i wymiaru składek.
Zdjęć: 2  

Pomóż Wojtusiowi »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie pp
Ewa i Piotr Zarzyccy są rodzicami półrocznego Wojtusia, który urodził się z zastawkowym zwężeniem ujścia tętniczego. Maluszka czeka w życiu kilka poważnych operacji. Przeprowadzenie każdej z nich wymaga krwi.
Zdjęć: 1  

Moda na niepalenie odmienia bary »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie Anna Chamuczyńska
Wiele europejskich krajów już zakazało palenia w barach i restauracjach. Polski parlament też zamierza wprowadzić taki przepis. Sprawdziliśmy, jak wpłynęłoby to na strzeliński rynek.
Zdjęć: 5  

Jak pozyskać fundusze »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie RH
Do potencjalnych wnioskodawców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego działania Kapitał Ludzki skierowane było spotkanie informacyjne, które w sali obrad urzędu miasta i gminy w Strzelinie zgromadziło kilkadziesiąt osób.
Zdjęć: 2  

Zamiast bukietu... »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jedna róża kosztuje ok. 6 zł, tani bukiet to zaledwie 20 zł. Nie zdajemy sobie sprawy, że można za tak niewiele kupić o wiele więcej niż bukiet, który po kilku dniach znajdzie się w koszu. 5 zł może wywołać uśmiech na twarzy małego dziecka i sprawić, że będzie się ono czuło wyjątkowe.
Zdjęć: 2  

Finał Pucharu Świata w WKKW »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Wojciech Sitarz
W najbliższy weekend w podstrzegomskiej Morawie odbędzie się Finał Pucharu Świata we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

W hołdzie walczącym za ojczyznę »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Anna Chamuczyńska
Uroczystości Święta Wojska Polskiego w Strzelinie zapoczątkowała odprawiona msza w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy odbył się przemarsz pod pomnik Żołnierza Polskiego gdzie złożono kwiaty ku czci tych, którzy poświęcali życie w obronie naszej ojczyzny.
Zdjęć: 1  

Idą burze »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Wojciech Sitarz
Dziś wieczorem na terenie województwa może dojść do gwałtownych burz z gradobiciem.

Gdzie zaparkować? »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Anna Chamuczyńska
Mieszkańcy strzelińskiego osiedla Piastowskiego codziennie stają przed problemem barku miejsc parkingowych. Po godzinie 16 wolnych stanowisk nie ma.
Zdjęć: 1  

Nowy program PUP »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Anna Chamuczyńska
Po czerwcowych powodziach pozostało już tylko wspomnienie, jednak osoby, których majątek bezpośrednio ucierpiał, uważnie obserwują, starania władz, których obowiązkiem jest zapobiegać podobnym stratom w przyszłości.
Zdjęć: 1  

Żart grzywny wart »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie RH
Już po raz kolejny strzeliński sąd skazał osoby, które dla żartów powiadomiły policję o nie zaistniałym zdarzeniu. Funkcjonariusze zapowiadają konsekwentne karanie wszystkich, którzy nie tylko powodują niepotrzebne interwencje, ale blokują telefoniczne linie alarmowe.
Zdjęć: 1  

Po stronie prawa »
Tekst opublikowany 2009-08-15, opracowanie Anna Chamuczyńska
6 sierpnia odbyło się zebranie trzeciej Powiatowej Rady Zatrudnienia. Dyskutowano o dodatkowych środkach, które wpłynęły do kasy, wnioskach na temat umorzenia zwrotu nienależnie pobranych świadczeń i innych.
Zdjęć: 1  

Możesz wygrać mercedesa »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Agata Jurczak
Zakładając teraz lokatę z bardzo dobrym oprocentowaniem na okres 6 miesięcy, można nie tylko pozyskać dodatkowe fundusze z odsetek naliczanych w ciągu tego okresu, ale dodatkowo - wygrać wspaniałe nagrody.
Zdjęć: 2  

Marzenia o normalności »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Anna Chamuczyńska
Burmistrz miasta i gminy Strzelin potwierdził, że planowane jest przeniesienie Miejskiej Biblioteki Publicznej do nowego lokalu. Przegląd Inspektora Budowlanego wykazał 70 proc. zużycie budynku, w którym znajduje się siedziba tej instytucji.
Zdjęć: 1  

Nowy parking dla przedszkola »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Pracownicy przedszkola w Górce Sobockiej oraz rodzice będą mogli wygodnie zostawić swoje samochody na nowym parkingu. Budowa kosztowała 9,5 tysięcy złotych.
Zdjęć: 2  

Na dobrej drodze »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie pp
Dziś o godz. 10.00 w Żarskiej Wsi Południe oficjalnie otwarto autostradę A4 na odcinku Zgorzelec – Krzyżowa. Przeszło 50-kilometrowa droga jest częścią najdłuższego Pan-europejskiego korytarza transportowego.
Zdjęć: 1  

Święto Wojska Polskiego w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Red.
Burmistrz miasta i gminy Strzelin oraz przewodniczący rady miejskiej Strzelina zapraszają na uroczystości z okazji Świeta Wojska Polskiego 15 sierpnia 2009 roku, Strzelin

Sierpniowy weekend  »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie opr. Agata Jurczak
W związku ze zbliżającym się weekendem od 14 do 16 sierpnia 2009 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie prowadzić będą działania prewencyjne, których celem będzie zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa mieszkańcom oraz turystom, odwiedzającym teren naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

I Festyn w Środku Lata »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie Anna Chamuczyńska
Strzeliński Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosili do wspólnej zabawy najmłodsze dzieci, które nie wyjechały z miasta na wakacje.
Zdjęć: 5  

Łączy ich pasja »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie RH
Z dwudniową, przyjacielską wizytą w partnerskim mieście Trutnov w Czechach, gościli przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Strzelin. W rozegranych tam zawodach sportowo – pożarniczych zwyciężyli ochotnicy z OSP w Nowolesiu.
Zdjęć: 2  

Wycięli problem »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie Radosław Kwiatkowski
To skrzyżowanie od lat cieszyło się ponurą sławą u wszystkich użytkowników dróg. Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą - wycięty został żywopłot przy ulicy Wojska Polskiego w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Tylko w wypadku zagrożenia życia »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wdrożył na obszarze całego kraju nowe „Zasady postępowania podczas interwencji prowadzonych w związku ze zgłoszeniem wystąpienia zagrożeń od rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych”.
Zdjęć: 1  

Kontrakt stulecia »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie RH
– To największe od 100 lat przedsięwzięcie w zakresie sanitarno – inżynieryjnym na terenie gminy Strzelin. Można je porównać jedynie z budową sieci wodociągowej w roku 1911 – mówił Krzysztof Kurowski prezes strzelińskiego ZWiK-u przed podpisaniem kontraktu.
Zdjęć: 1  

Koncert na wodzie »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie DA
Pod takim hasłem w minioną niedzielę odbyła się kilkugodzinna impreza plenerowa w ziębickim parku. Wykonawcy wystąpili na scenie usytuowanej w wodzie, a konkretnie w parkowym stawie. Nie zabrakło kabaretu, dużej porcji rockowych brzmień oraz księcia disco polo.
Zdjęć: 5  

Granit przed sezonem  »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin przygotowują się do rozgrywek na obozie sportowym w Żelistrzewie. Trener Marian Kozak przedstawił nam zawodników, którzy reprezentować będą nasz klub w sezonie 2009/2010.
Zdjęć: 1  

Tajna produkcja w Mąkolnie »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
W Mąkolnie niedaleko Złotego Stoku od przed wojny produkuje się proch czarny. Chcieliśmy zobaczyć jak powstaje najstarszy materiał wybuchowy na świecie. Niestety nie wpuszczono nas na teren fabryki.
Zdjęć: 3  

Niewiarygodne ceny w Carrefourze »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Anna Chamuczyńska
Market Carrefour promuje się hasłem „Niewiarygodne ceny każdego dnia”. Kupujący nawet nie spodziewają się, jak bardzo prawdziwe może być to hasło. Dwuznaczność sloganu reklamowego dociera do klientów później.
Zdjęć: 2  

Wernisaż Michała Walków »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Anna Chamuczyńska
31 lipca o godz. 18 w Strzelińskim Domu Kultury w Strzelinie odbyła się wystawa prac Michała Walków. Autor zaprezentował 14 portretów w wielkim formacie. Na zdjęciach przeplatały się twarze ludzi młodych i starych. Bohaterami fotografii byli głównie mieszkańcy Strzelina.
Zdjęć: 4  

Kontrakt stulecia »
Tekst opublikowany 2009-08-09, opracowanie Robert Harhala
– To największe od 100 lat przedsięwzięcie w zakresie sanitarno – inżynieryjnym na terenie gminy Strzelin. Można je porównać jedynie z budową sieci wodociągowej w roku 1911 – mówił Krzysztof Kurowski prezes strzelińskiego ZWiK-u przed podpisaniem kontraktu, który faktycznie rozpoczyna kanalizację gminy. Wartość całej inwestycji wynieść ma 100 milionów złotych.
Zdjęć: 1  

Sprawdzali dzikie kąpieliska »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W dniach 29 - 31 lipca w ramach ogólnopolskiej akcji pn. ,, Bezpieczne wakacje’’ strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Strzelinie wraz z funkcjonariuszami policji i pracownikami sanepidu rozpoznawali akweny wodne na terenie powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 3  

Półchłopek zmienia klub »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wychowanek Strzelinianki Strzelin, Arkadiusz Półchłopek od nowego sezonu reprezentować będzie barwy pierwszoligowego MKS-u Kluczbork.

Potrzebujących wciąż przybywa »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie RH
Poradnie neurologiczne, logopedyczne i psychiatryczne znajdą się w nowym pawilonie, jaki powstanie w Mikoszowie. To krok ku spełnianiu potrzeb pacjentów, bo chętnych do korzystania z pomocy ośrodka nie brakuje.
Zdjęć: 1  

Dzień targowy »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie Anna Chamuczyńska
Kiedy na strzelińskim targowisku przy ulicy Okulickiego pojawiają się pierwsi kupujący, stragany obładowane są już towarami, a sprzedający gotowi do zawarcia transakcji. Nikt nie wie, co dzieje się przed 7 rano, kiedy handlarze starają się zająć „swoje” miejsca.
Zdjęć: 5  

Wakacje w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
To już półmetek wakacji. Wiele osób wyjechało na urlopy nad morze lub w góry. A co robią mieszkańcy naszego miasta, którzy zostali w Strzelinie?

Dom dla bocianów »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Mieszkańcy Gęsińca postanowili sprowadzić do swojej miejscowości bociany. Przygotowano dla nich specjalne gniazdo.
Zdjęć: 3  

Komunikacyjnych problemów ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie RH
Remont drogi krajowej nr 39 na odcinku od Mikoszowa do Strzelina oraz części ulicy Wojska Polskiego trwa już od dwóch tygodni. Czeka nas zatem kilka miesięcy kolejnych utrudnień komunikacyjnych.
Zdjęć: 1  

Pocztowy galimatias »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie Anna Chamuczyńska
Czy zdarzyło się Państwu stać w długiej kolejce na poczcie i narzekać? Lub odebrać list od sąsiada, mimo że wyraźnie adresowany był do Was? A może próbowaliście kupić znaczek w kiosku i usłyszeliście, że dostępne są tylko na poczcie?
Zdjęć: 3  

Wyrzucona czy zapomniana ? »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie RH
Porzucone zwierzę przez cały dzień i noc przywiązane było do wiaty na wózki przed jednym ze strzelińskich marketów. Poraniło się, próbując uwolnić.
Zdjęć: 1  

Bajkowa noc »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie Agata Jurczak
Mnóstwo emocji, pozytywnych wrażeń i dobra zabawa przy świetle księżyca towarzyszyły 23 młodym ludziom, którzy wzięli udział w tym niesamowitym nocnym spotkaniu zorganizowanym w GBP w Wiązowie.
Zdjęć: 3  

Alkohol tylko dla pełnoletnich »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie RH
„Pozory mylą, dowód nie” – to hasło rozpoczętej właśnie ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, której partnerami są Policja i Związek Browary Polskie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem sprzedaży alkoholu niepełnoletnim.

Bezpieczne żniwa i wakacje »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Czas, który dla jednych jest chwilą wytchnienia od codziennego zabiegania, dla innych jest okresem wytężonej pracy. Zwiększony ruch na drogach, odgłosy kombajnów, ciągniki zwożące zboże i słomę są znakiem, że zarówno dla wczasowiczów i rolników nastał letni czas.
Zdjęć: 2  

Drudzy na świecie! »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dwa srebrne medali z Mistrzostw Świata w footbagu przywieźli z Berlina gracze Strzelińskiego Stowarzyszenia Footbagu DST Footbag Club Strzelin. Na podium stawali bracia Ostrowscy oraz Bartosz Bubula.
Zdjęć: 2  

Tata jedzie zygzakiem »
Tekst opublikowany 2009-08-02, opracowanie Robert Harhala
Nietrzeźwy ojciec wiózł autem dwójkę dzieci, w tym niemowlę. W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że nie ma nawet prawa jazdy.
Zdjęć: 3  

Nadciągają burze z gradem »
Tekst opublikowany 2009-08-02, opracowanie Paweł Pawlucy
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne w związku z przewidywanym pogorszeniem warunków pogodowych m.in. na terenie Dolnego Śląska. Wrocławskie Biuro Prognoz Meteorologicznych ogłosiło 2 stopień zagrożenia.
Zdjęć: 1  

Zabawa w Gęsińcu  »
Tekst opublikowany 2009-08-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wspaniałą biesiadę rodzinną zorganizował sołtys miejscowości Gęsiniec w sobotę 1 sierpnia. Były konkursy, przysmaki z grilla i dużo dobrej muzyki z disco trucka.
Zdjęć: 4  

Lepiej późno niż wcale »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie RH
Gmina Strzelin otrzymała dotację na modernizacją hali sportowej przy ulicy Staromiejskiej. Środki te to faktycznie refundacja kosztów poniesionych na realizację projektu, bo remont już wykonano.
Zdjęć: 2  

Wróć bez HIV »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie Agata Jurczak
Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzelinie informuje, że nadal trwa rozpoczęta w ubiegłym roku ogólnopolska kampania społeczna ,,Wróć bez HIV”.

Pierwsza przymiarka »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie RH
W ustach szpilki, w rękach miarka i mydełko, a wszystko po to, by Strzelińska Orkiestra Miejska mogła już wkrótce zaprezentować się w nowych strojach paradnych. Krawcowe z firmy szyjącej mundury dokonały właśnie pierwszej przymiarki.
Zdjęć: 1  

Wojska nadciągają »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw, fot. Krystyna Dubiel
Forty, reduty i bastiony zapełnią się niedługo żołnierzami z epoki napoleońskiej. Wehikuł czasu cofnie nas do dni 1807 roku, kiedy to rozegrała się bitwa o Nysę. I tym razem będzie huk dział, płacz rannych i tętent koni.
Zdjęć: 5  

Gminy startują w programie PFRON »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie ACH
15 lipca PFRON zakończył przyjmowanie oświadczeń gmin o gotowości przystąpienia do programu „Uczeń na wsi - pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz gminy miejsko - wiejskie”.
Zdjęć: 3  

Policjanci w nowych mundurach »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie Robert Harhala
Od wtorku strzelińscy policjanci ruchu drogowego pełnią służbę w mundurach nowego wzoru. Oni właśnie jako pierwsi otrzymali nowe sorty mundurowe.
Zdjęć: 4  

SLD w Dębnikach »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie ACH
Na leśnej polanie w Dębnikach już po raz siódmy zebrali się członkowie, sympatycy i goście SLD.
Zdjęć: 4  

Chwila satysfakcji »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie RH
Na uroczystej odprawie w sali konferencyjnej starostwa powiatowego spotkali się policjanci, samorządowcy i szefowie instytucji współpracujących ze strzelińską policją. Obchody 90. rocznicy powołania Policji Państwowej były, jak co roku, okazją do wręczenia odznaczeń i awansów.
Zdjęć: 3  

Gwiazdy zabłysną w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie RH
Lato jest czasem wypoczynku i rozrywki. O tegorocznej ofercie wakacyjnej Strzelińskiego Ośrodka Kultury rozmawiamy z dyrektorem placówki – Dariuszem Stępniem.
Zdjęć: 1  

Gdzie zamieszkają dzieci z Górca? »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie ACH
Czy do 2020 r. w Polsce znikną duże domy dziecka? Co stanie się z mieszkającymi w nich dziećmi? Czy na czas znajdą rodziny zastępcze?
Zdjęć: 4  

Chciał się zabić »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie RH
Prawie 50 policjantów i strażaków przez kilka godzin szukało zaginionego mężczyzny, który zamierzał popełnić samobójstwo. Przed zniknięciem zażył środki odurzające.
Zdjęć: 1  

Zaczęło się »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie Robert Harhala
Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem, rozpoczęły się prace przy remoncie drogi krajowej nr 39 na odcinku od Mikoszowa do Strzelina, oraz części ulicy Wojska Polskiego. Czeka nas zatem kilka miesięcy kolejnych utrudnień komunikacyjnych.
Zdjęć: 2  

Rytmy z całego świata w SOK-u »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie DA
„Przygody muzyczne w krainie instrumentów etnicznych” - pod takim hasłem w poniedziałek, 27 lipca o godzinie 12.00 w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbędą się 3 -godzinne warsztaty bębniarskie dla dzieci i młodzieży. Są jeszcze wolne miejsca.

Wolontariusz znaczy ochotnik »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie Robert Harhala
Już drugie pokolenie wolontariuszy z wielu krajów Europy przyjeżdża do Mikoszowa pomagać w budowie Miasteczka Nadziei. Młodzi ludzie z Belgii, Holandii, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Francji, Włoch i Czech przeznaczają część wakacji na niesienie pomocy.
Zdjęć: 1  

Poeci spacerują z Bogiem »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie RH
Po raz kolejny z okazji międzynarodowego spotkania młodzieży na styku trzech granic - między Polską, Niemcami i Czechami, rozpisany został konkurs liryczny „Młodość, poeci Boga”. Ponownie wśród laureatów znaleźli się młodzi poeci z naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

Przygotują LPR »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie RH
Do 7 sierpnia składać można wnioski i uwagi do projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Strzelin na lata 2008 – 2013, który zamieszczono na oficjalnej stronie internetowej magistratu.
Zdjęć: 1  

Po co nam czujniki dymu? »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strażacy przestrzegają: w Polsce co roku w pożarach domów jednorodzinnych giną dziesiątki osób. Domowe czujki dymu są prostym sposobem na zabezpieczenie domu przed pożarem. Czy są nam potrzebne?
Zdjęć: 2  

Na torach leżą drzewa »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie bom
Podczas wczorajszej nawałnicy we Wrocławiu nie doszło do poważniejszych awarii na terenach PKP. Gorzej sytuacja wygląda na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Bezpieczne wakacje dzieci »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trwa ulubiona pora roku dzieci, czyli lato. Mamy nadzieję, że tegoroczne wakacje dla wszystkich będą przyjemne, a zwłaszcza bezpieczne. W tym czasie dzieci coraz chętniej spędzają czas poza domem. Strzelińscy strażacy radzą jak spędzić wakacje bezpiecznie.
Zdjęć: 1  

Dla dobra mieszkańców »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Robert Harhala
O burzliwym okresie dla strzelińskiego samorządu powiatowego, o priorytetach nowego zarządu, budżecie i bezpieczeństwie mieszkańców rozmawiamy z Jerzym Krochmalnym – nowym starostą strzelińskim.
Zdjęć: 1  

Na basen za złotówkę »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ciepłe, wakacyjne dni sprawiają, że chętnie korzystamy z kąpielisk. Przypominamy Państwu, że na terenie naszej gminy legalnie można się kąpać w dwóch kąpieliskach: na basenie strzelińskim i w Białym Kościele.
Zdjęć: 1  

Bank pomaga »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie RH
Na początku lipca w strzelińskiej komendzie policji odbyło się oficjalne przekazanie kolejnego sprzętu komputerowego ufundowanego przez zarząd Powiatowego Banku Spółdzielczego w Strzelinie.
Zdjęć: 1  

Drugi stopień zagrożenia »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Paweł Pawlucy
Takich upałów tego lata jeszcze nie było. W całej południowej Polsce, w tym również na terenie województwa dolnośląskiego ogłoszono 2. stopień zagrożenia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zgubnymi skutkami wysokich temperatur.

Wycieczka w kajdankach? »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie RH
Dobrowolnie odwiedzić komendę policji? O tak, to może być nie tylko ciekawa, ale i bardzo pouczająca wycieczka. Ostatnio przekonali się o tym podopieczni Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie, a także dzieci z Domu Dziecka w Górcu.
Zdjęć: 2  

Gortat pod gradem »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Marcin Gortat podczas spotkania z dziećmi we Wrocławiu 15 lipca odpowiedział na wiele pytań swoich wiernych kibiców.
Zdjęć: 1  

Oddaj honorowo krew »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie Agata Jurczak
W związku z ciągłym brakiem krwi w okresie wakacyjnym Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu wraz z władzami miasta Wiązów – pragną zachęcić mieszkańców gminy do podzielenia się cząstką siebie.

Czy można palić ogniska? »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Podczas wakacyjnych dni często organizowane są ogniska. Chyba każdy lubi smak pieczonej kiełbaski. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w niektórych miejscach palenie ognisk jest zabronione i może wywołać groźny pożar.
Zdjęć: 2  

Piorun jak pocisk »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Specjaliści tłumaczą, dlaczego nie należy bać się burzy i na ten czas wyłączyć telefon komórkowy. Co dzieje się z dachem domu, drzewem i człowiekiem, w którego uderzy piorun?
Zdjęć: 8  

Gortat w stolicy Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ponad setka młodych koszykarzy wzięła udział 15 lipca w warsztatach „Marcin Gortat Camp 2009”. Pierwszy Polak, który w barwach Orlando Magic zagrał w wielkim finale NBA, wzbudził ogromne zainteresowanie kibiców we Wrocławiu.
Zdjęć: 5  

Będzie basen »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie RH
Prawdopodobnie już na początku września ruszy budowa strzelińskiego krytego basenu. Nastąpi to w chwilę po przekazaniu wykonawcy placu budowy.
Zdjęć: 1  

Wspaniała wycieczka »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Miłośnicy dwóch kółek z powiatu strzelińskiego odbyli „Weekend Rowerowy po Wzgórzach Niemczańsko - Strzelińskich”. Udział w wycieczce wzięły całe rodziny. Rowerzyści zwiedzili wiele ciekawych miejsc.
Zdjęć: 4  

Rozpoczęły się żniwa »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wprawdzie w ostatnich dniach pogoda raczej nas nie zachwycała, ale lokalni rolnicy już kilka dni temu rozpoczęli żniwa. Niebawem w ich ślady pójdą kolejni. Jakie będą tegoroczne żniwa?
Zdjęć: 2  

Uciekli, choć się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie RH
Policjanci z Kłodzka zatrzymali mężczyznę, który przed dwoma tygodniami zbiegł ze strzelińskiego zakładu karnego. Teraz grozi mu nawet o 2 lata dłuższy pobyt w więzieniu.
Zdjęć: 2  

Będzie szeroko »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie RH
Ulica Wojska Polskiego już niedługo zupełnie zmieni wygląd. Od listopada będzie to czteropasmowa, asfaltowa jezdnia, bez dotychczasowego, dzielącego ją pasa zieleni.
Zdjęć: 1  

By żyło się lepiej »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie RH
Rozpoczęcie procesu aktualizacji „Strategii Integracji i rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta i Gminy Strzelin na lata 2010-215” miało na celu spotkanie, które odbyło się w sali konferencyjnej urzędu miasta i gminy w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Skwer bez fontanny »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie Robert Harhala
Trwają prace nad zagospodarowaniem skweru przy ulicy Rybnej, znajdującego się w centrum miasta przy ruchliwej trasie komunikacyjnej. Niestety na razie środków wystarczy tylko na niezbędne minimum działań.
Zdjęć: 1  

Kieszonkowe żniwa »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie RH
Sezon urlopowy to dla kieszonkowca czas wytężonej „pracy”, który niektórzy nawet zwykli nazywać żniwami. Policja podpowiada, jak ustrzec się kradzieży.

Nawałnica nad powiatem »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Burza, która przeszła nad powiatem strzelińskim 14 lipca, wyrządziła wiele szkód. Strzelińscy strażacy interweniowali aż 15 razy w tym dniu. Najbardziej ucierpieli mieszkańcy Wiązowa.
Zdjęć: 2  

Książka od IPN »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie red. kt
Instytutu Pamięci Narodowej będzie przekazywał swoje publikacje bibliotekom na terenie Dolnego Śląska. Celem akcji jest propagowanie najnowszej historii Polski, a przede wszystkim historii naszego regionu.
Zdjęć: 2  

Dotacja dla Przeworna »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie Robert Harhala
W ramach realizacji przez województwo dolnośląskie pomocy rozwojowej 28 gmin otrzymało właśnie wsparcie w formie dotacji celowej. Wśród nich znalazła się również gmina Przeworno jako jedyna z terenu naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

Dla zabawy i rekreacji »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie Robert Harhala
Przed miesiącem informowaliśmy o uroczystym otwarciu nowego placu zabaw na Osiedlu Piastowskim w Strzelinie. Właśnie zakończył się drugi etap prac, kończących zagospodarowanie tego terenu.
Zdjęć: 1  

Podanie przez internet »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie RH
Profesjonalną informatyzację starostwa powiatowego w Strzelinie oraz zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania zakłada uchwała przyjęta przez radę powiatu strzelińskiego. Koszt inwestycji wyniesie 448 tys. zł.
Zdjęć: 1  

Wystawa "Nowy Świat Lilii" »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie Red.
Strzeliński Ośrodek Kultury oraz Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Lilii zapraszają na wystawę „NOWY ŚWIAT LILII”.

Zablokowana A4 »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie BESA
Autostrada A4 między węzłem Prądy a węzłem Przylesie została zamknięta. Rano doszło tam do wypadku. Nikomu nic się nie stało. Policja wprowadziła objazdy.

Zapraszamy na festyn do Karczyna  »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Już w najbliższą sobotę 18 lipca odbędzie się w Karczynie festyn wakacyjny. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

Teraz czas na Mistrzostwa Świata!  »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Po udanych Mistrzostwach Europy, które zostały zorganizowane w Strzelinie, przyszedł czas, by Strzelińskie Stowarzyszenie Footbagu DST Footbag Club Strzelin, walczyło o tytuły najlepszych na świecie. Najlepsi gracze z kontynentu będą rywalizować o medale w Berlinie.
Zdjęć: 3  

Na drogach remonty »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie Robert Harhala
Rozpoczęła się realizacja inwestycji, którą wspólnie wykonuje starostwo powiatowe i gmina Strzelin. Mowa o budowie nowego wiaduktu w Szczawinie i przebudowie ulicy Glinianej dzięki środkom uzyskanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
Zdjęć: 1  

Przedszkole w przyszłym roku »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie tsp
O potrzebie budowy nowego przedszkola w Wiązowie słychać nie od dziś. Obecne nie jest w stanie przyjąć wszystkich chętnych dzieci z terenu gminy Wiązów. Plany wiązowskiego magistratu zakładają rozwiązanie tego problemu w ciągu najbliższych dwóch lat.
Zdjęć: 1  

Radar był nieubłagany »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie Robert Harhala
Po raz kolejny podstawowym wykroczeniem kierowców okazała się nadmierna prędkość. Znów postrach budził fotoradar nieubłaganie rejestrujący wyczyny drogowych piratów.
Zdjęć: 1  

Bawili się znakomicie »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Na boisku w Gościęcicach Średnich odbył się festyn. Organizatorzy przygotowali masę atrakcji - były konkursy, quady, tańce i pyszna grochówka.
Zdjęć: 5  

Śmierć na budowie »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie KT
„To mój ukochany tatuś był...” - w czerwcu ruszyła kampania Państwowej Inspekcji Pracy, dotycząca zagrożeń związanych z robotami na wysokościach. - Chcemy szokować i skłaniać do refleksji – mówi Jarosław Głowacki z wrocławskiego oddziału PIP.
Zdjęć: 3  

Nie zabrałeś OC? Pojedziesz dalej »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie PM
Posiadanie dokumentu potwierdzającego opłacenie składki OC nie będzie już obowiązkowe. Taką zmianę kierowcy zawdzięczają nowelizacji Prawa o ruchu drogowym przyjętej w ostatnich dniach przez sejm.
Zdjęć: 1  

Straży jeszcze nie będzie »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie tsp
Radni zebrani na XXXIII sesji rady miasta i gminy Wiązów zdecydowali, że straży miejskiej jeszcze nie będzie. Jej powstanie opóźni się kilka tygodni. Poznaliśmy jednak nazwiska nowych funkcjonariuszy.
Zdjęć: 1  

Ratują życie »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie Robert Harhala
Policjanci i pracownicy strzelińskiej komendy oddawali krew dla małego Dawidka. To znakomity przykład dla innych i odpowiedź na nasz apel.
Zdjęć: 1  

Zagroda z tytułem miss »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie Agata Jurczak
Burmistrz miasta i gminy Wiązów ogłasza konkurs na „Najładniejszą zagrodę, sołectwo oraz najbardziej zadbany budynek w gminie Wiązów”.
Zdjęć: 1  

Lekarz miał 1,5 promila »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie Robert Harhala
Dyżurujący na oddziale ginekologiczno – położniczym lekarz miał ponad 1,5 promila alkoholu. Na szczęście do przyjazdu policjantów nie zdążył przyjąć pacjentów.
Zdjęć: 1  

Życzkowski i Jakubiec wyróżnieni »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie tsp
Sympatycznym akcentem rozpoczęła się środowa sesja rady miejskiej Strzelina. Burmistrz oraz radni uhonorowali najwybitniejszych sportowców ziemi strzelińskiej, którzy swoimi wynikami przyczyniają się do promowania miasta i gminy w Polsce i na świecie.
Zdjęć: 2  

Okradli sklep i warsztat »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie RH
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom podejrzewanym o dokonanie szeregu włamań i kradzieży. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.
Zdjęć: 1  

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do groźnego wypadku doszło w okolicach Strachowa, w gminie Kondratowice. Kierowca samochodu ciężarowego, pomimo szybkiej akcji ratunkowej, nie przeżył.
Zdjęć: 3  

Radni na wakacjach »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie RH
Bardzo pracowicie, ale i bez zbędnych dyskusji, przebiegła ostatnia przed wakacyjną przerwą sesja rady miejskiej Strzelina. Prawie dwudziestopunktowy porządek obrad zrealizowano sprawnie i konsekwentnie.
Zdjęć: 2  

Okienko nie do końca jedno »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie tsp
W strzelińskim oddziale ZUS przy ul. Dzierżoniowskiej przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają właśnie działalność gospodarczą znaleźli dodatkowe bezpłatne porady.
Zdjęć: 1  

Szansa dla Dawidka »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie tsp
68 osób w środę ,24 czerwca, oddało krew na rzecz chorego na rzadką odmianę białaczki szpikowej typu M6 osiemnastomiesięcznego Dawidka Kuźmińskiego z Wiązowa. O ten szczególny rodzaj pomocy na naszych łamach apelował ojciec chłopczyka.
Zdjęć: 2  

Dlaczego zginął pilot? »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie kt
Trwają dyskusje nad sprawą zestrzelenia samolotu Dionizego Bielańskiego. Historyków IPN nie przekonują tłumaczenia generała Jaruzelskiego.
Zdjęć: 2  

Po wzgórzach Niemczańsko - Strzelińskich »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie Agata Jurczak
Cele Wycieczki : - zwiedzenie ciekawych i atrakcyjnych miejsc naszego regionu - poznanie historii ciekawych miejsc - promocja zdrowego spędzania czasu - sprawdzenie i poprawa kondycji fizycznej
Zdjęć: 2  

Powiat świętował  »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Za nami już druga edycja Święta Gotarda. Tłumy widzów wysłuchały koncertu gwiazdy wieczoru - zespołu „Elektryczne gitary”.
Zdjęć: 5  

Klucz dla Celestyna »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Robert Harhala
Nie zabiegają o rozgłos w swojej misji niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym, a wielkie sukcesy to efekt wytrwałości, ciężkiej pracy i wiary w ludzi.
Zdjęć: 1  

Krochmalny starostą »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Robert Harhala
Po rezygnacji złożonej przez Artura Gulczyńskiego i zarząd powiatu nowym starostą wybrano Jerzego Krochmalnego – dotychczasowego przewodniczącego rady.
Zdjęć: 2  

Psycholog pomoże »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Robert Harhala
Przemoc domowa jest jednym z najpoważniejszych problemów społecznych w całym kraju, a gminy naszego powiatu nie są tu wyjątkiem. Dlatego samorządy i działające na ich terenach instytucje pomocowe podejmują starania, by przeciwdziałać temu zjawisku.

Wzmożone patrole na drogach »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie tom
Stan techniczny twojego auta pozostawia wiele do życzenia? Wozisz dziecko bez fotelika? Lubisz szybką jazdę nie patrząc na znaki ograniczania prędkości? Jeśli tak, zostaw dziś swoje cztery kółka pod domem lub w garażu.

Wystrzałowe Lato ze Strzelcem »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Robert Harhala
Ponad siedem godzin rozrywki i znakomitej zabawy oraz piękna pogoda przyciągnęły w niedzielne popołudnie do parku miejskiego tłumy mieszkańców miasta i całego regionu. Tegoroczna edycja Lata ze Strzelcem była wyjątkowo udana.
Zdjęć: 6  

Pożar stodoły »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W piątek, 3 lipca, paliła się stodoła w Zarzycy. W akcji trwającej 6 godzin wzięło udział 39 strażaków, w tym 32 druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych.
Zdjęć: 2  

„Wakacje 2009”  »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Red.
Przestawiamy ofertę Strzelińskiego Ośrodka Kultury.

Wnuczek atakuje »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Robert Harhala
Pod koniec czerwca przestępcy dwukrotnie oszukali osoby w podeszłym wieku, podając się za członka najbliższej rodziny i prosząc o pomoc finansową. Policja apeluje do osób starszych i mieszkających samotnie o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wpuszczanie do domów obcych oraz nie przekazywanie im pieniędzy.
Zdjęć: 1  

Spokojnie, to tylko awaria »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie PM
W zeszłym tygodniu w nawierzchni ulicy Grota Roweckiego pojawiła się ogromna dziura. Jak się okazało, było to zapadnięcie się jezdni z powodu awarii rury znajdującej się tuż pod nią.
Zdjęć: 3  

Co ze ścieżkami rowerowymi? »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie PM
Już kilkakrotnie pytali nas Państwo czy wiadomo coś na temat ścieżek rowerowych w okolicach Strzelina. Postanowiliśmy się dowiedzieć więcej na ich temat.
Zdjęć: 1  

Mamy 4 medale! »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zawodnicy z naszego powiatu dobrze spisali się podczas jedenastych Mistrzostwa Europy w Footbagu, które zostały rozegrane w Strzelinie. Przybyli najlepsi gracze ze Starego Kontynentu.
Zdjęć: 6  

Trzydzieści lat minęło »
Tekst opublikowany 2009-07-05, opracowanie RH
Dokładnie przed trzydziestu laty opuszczali mury szkoły, w której spędzili osiem najwspanialszych lat swego życia. Nie zważając na to, gdzie rzucił ich los, spotkali się ponownie, by wspólnie powspominać i uronić łzę za czasem dzieciństwa.
Zdjęć: 1  

Fundusze na basen »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Robert Harhala
Ponad 3 miliony złotych otrzymała Gmina Strzelin w ramach programu „Rozwoju Bazy Sportowej na Dolnym Śląsku w latach 2009-2011” na budowę krytej pływalni. Decyzję w sprawie przyznania środków odebrał osobiście z rąk Marszałka Województwa Marka Łapińskiego Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Jerzy Matusiak
Zdjęć: 1  

Memoriał Sławka Nowakowskiego »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W dniach 22 - 24 czerwca w Strzelinie odbył się Memoriał Sławka Nowakowskiego w tenisie stołowym. Rywalizowano we wszystkich kategoriach: od żaków po weteranów.
Zdjęć: 2  

Zmiana klimatu, czy dobra ręka … »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Agata Jurczak
To dość nietypowa sytuacja, która była zaskoczeniem nie tylko dla właścicielki wyhodowanego bananowca, ale też dla wszystkich osób, które zobaczyły jego piękne i dojrzałe owoce.
Zdjęć: 2  

Co piąty uczeń nie zdał egzaminu  »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Agata Jurczak
Oblało ponad 1300 z 7 tys. zdających. Co piąty wrocławianin nie zaliczył egzaminu dojrzałości, a jeszcze słabiej wypadła matura w skali Dolnego Śląska. W całym województwie 21 proc. Maturzystów zmuszona będzie powtarzać egzamin.
Zdjęć: 2  

Tylko u nas – pogoda na bieżąco »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie aw
Meteorolodzy nie potrafią przewidzieć, gdzie wystąpi burza. Może Wy macie swoje własne sposoby albo niesamowite zdjęcia piorunów czy nawałnic. Podzielcie się nimi z innymi czytelnikami.
Zdjęć: 2  

Czas na zasłużoną emeryturę »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Muzyk, sportowiec, a przede wszystkim doskonały proboszcz - tak mówią parafianie z Kuropatnika o księdzu prałacie Norbertu Łukaszczyku. Po 51 latach posługi kapłańskiej przeszedł na zasłużoną emeryturę. Ostatnia msza była pełna wzruszenia.
Zdjęć: 4  

Radarowa akcja »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie Robert Harhala
Często piszemy o wspólnych działaniach policjantów naszej „drogówki” z innymi jednostkami policji. Najczęściej to akcje z sąsiadami z Oławy. Tym razem gościli tu funkcjonariusze z Oleśnicy.
Zdjęć: 1  

Dukat Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie aw
- Nie można ich nigdzie kupić. Będą tylko wydawane w formie reszty – tak o wrocławskiej monecie mówił Andrzej Wiśniewski z Mennicy Polskiej. 1 lipca rozpocznie się wielkie polowanie.
Zdjęć: 2  

Strzelec na podium »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie tsp
Z brązowym medalem powrócili z Wałbrzycha ciężarowcy Strzelca Strzelin. Odbywał się tam Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Wałbrzycha, w którym udział wzięły kluby z całego Dolnego Śląska.
Zdjęć: 1  

Bezpieczne wakacje »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski, Robert Harhala
Rozpoczęły się wakacje. Część dzieci i młodzieży wyjedzie poza miasto na obozy, kolonie. Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego dba o to, żeby ten czas spędzony był w bezpieczny sposób.
Zdjęć: 1  

Rusza Express Ząbkowicki »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Agata Jurczak
W związku z ogromnym zainteresowaniem czytelników i reklamodawców z powiatu ząbkowickiego Expressem Ziębickim WFP specjalnie dla nich uruchamia nowy tytuł prasowy – Express Ząbkowicki, który rusza już 7 lipca. Gazeta Express Ząbkowicki, połączona będzie z lokalnym portalem Zabkowice24.org

Wybrano LGD »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Robert Harhala
Jak informuje urząd marszałkowski, zarząd województwa dolnośląskiego podjął decyzję o wyborze lokalnych grup działania. Wśród 19 dolnośląskich stowarzyszeń, fundacji i grup jest również Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gromnik” z terenu naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

Zawór bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Robert Harhala
Otaczają nas w życiu codziennym przedmioty tak pospolite, że nawet ich nie dostrzegamy. Czasami potrafią się o tym boleśnie przekonać kierowcy, płacąc mandat np. za blokowanie hydrantu.
Zdjęć: 1  

Nadciągnęła wielka woda »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zalane pola, piwnice, drogi - to skutek największej powodzi od 12 lat w powiecie strzelińskim. Strażacy aż 179 razy interweniowali z powodu intensywnych opadów deszczu.
Zdjęć: 6  

Proboszcz ewenement  »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ksiądz prałat Norbert Łukaszczyk, po ponad 42 latach rządów proboszczowskich w Kuropatniku, przeszedł na emeryturę. Jest to ewenement w skali ogólnopolskiej. Dlaczego ksiądz prałat odszedł na emeryturę i jakie ma plany na przyszłość? Zapraszamy na rozmowę, którą przeprowadził Radosław Kwiatkowski.
Zdjęć: 2  

Nowe odkrycia w dawnym klasztorze  »
Tekst opublikowany 2009-06-27, opracowanie Ks. Grzegorz Kopij
W dawnym opactwie oo. cystersów w Henrykowie, którego początki sięgają pierwszej połowy XIII wieku, od roku 2003 prowadzone są badania nad odkrywaniem „zamurowanej", gotyckiej przeszłości klasztoru.
Zdjęć: 3  

60 tysięcy na boiska »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Klub Sportowy „Quick Mix Strzelinianka” w Strzelinie oraz Czarni Kondratowice otrzymali dotację docelową na modernizację płyty boiska sportowego z Urzędu Marszałkowskiego.
Zdjęć: 1  

Strażacy edukują »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie tsp
Wicewojewoda Zdzisław Średniawski oraz dyrektor biura oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Andrzej Łabentowicz otworzyli w piątek, 19 czerwca, w Nieszkowicach nowoczesne Centrum Edukacyjno – Oświatowe przy tamtejszej remizie.
Zdjęć: 1  

Co się stało ze skateparkiem? »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie PM
Ostatnio kilku naszych czytelników pytało o to, co się stało ze strzelińskim skateparkiem.
Zdjęć: 1  

Król popu nie żyje »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie aw
Niedoszły mieszkaniec Lubiąża, twórca moonwalku, król popu, ofiara operacji plastycznych, rewolucjonista na polu teledysków, oskarżony o pedofilię - swą biografią mógł obdzielić kilkanaście osób. Z czwartku na piątek odszedł na zawsze.
Zdjęć: 16  

Wiązowskie lanie wody »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Z okazji święta „Dni Wiązowa 2009” zorganizowano zawody Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Burmistrza Wiązowa. Na trybunach zasiadło wielu kibiców i sympatyków pożarnictwa.
Zdjęć: 3  

Akcja Truck »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie aw
Kilkadziesiąt patroli pojawi się w czwartek, 25 czerwca, na dolnośląskich drogach. Działania policji zostały określone kryptonimem Truck.

Fałszywy alarm »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie Robert Harhala
Zabawa telefonem może drogo kosztować. Mieszkaniec jednej z miejscowości w pobliżu Strzelina musi zapłacić łącznie 800 zł kary za wywołanie fałszywego alarmu.
Zdjęć: 1  

Portret przyjaciela »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie Robert Harhala
W gościnnych murach Zespołu Placówek Oświatowych przy ul. Ząbkowickiej w Strzelinie uroczyście rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla wychowanków rodzin zastępczych. Hojność sponsorów pozwoliła nagrodzić wszystkich młodych artystów.

Klucze sukcesu rozdane »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Ewa Chojna
Już po raz trzynasty przyznano prestiżowe nagrody – Dolnośląskie Klucze Sukcesu. Za działalność w 2008 roku nagrody przyznano w dziesięciu kategoriach. Jak przyznają sami nominowani – nie było łatwo zdobyć to jedno z najstarszych wyróżnień w regionie dolnośląskim.
Zdjęć: 22  

Pogoda zbiera swoje żniwo »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Agata Jurczak
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni było przyczyną zderzenia się samochodu osobowego z ciężarówką.
Zdjęć: 2  

Kuracjusze napromieniowani radem »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Pod młotek idzie dawny ośrodek pilotów niemieckich Luftwaffe w Szklarskiej Porębie. Mieszkali w nim m.in. Herman Goering, Mirosław Hermaszewski i Lech Wałęsa.
Zdjęć: 5  

Zobaczyć dawny Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Beata Sadowska
Rozmowa ze Stanisławem i Elżbietą Klimek, właścicielami wydawnictwa VIA NOVA.
Zdjęć: 4  

Wędki w dłoń »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie aw
Już 24 czerwca rozpocznie się największa impreza wędkarska w Polsce. Czas przygotować spławiki.
Zdjęć: 1  

„Zośce” trzeba dokopać »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie Red.
Zapraszamy mieszkańców miasta i okolic na Mistrzostwa Europy w Footbagu, które odbędą się 26 - 28 czerwca w Strzelinie....
Zdjęć: 3  

Nareszcie wakacje »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie Robert Harhala
Uroczysty apel, ostatnie spotkanie w klasie, by odebrać świadectwo i wreszcie upragnione 73 dni wolności! Uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęli wakacje 2009.
Zdjęć: 3  

Z przytupem bez playbacku »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie tsp
Urszula była największą gwiazdą tegorocznych Dni Wiązowa. Koncert wokalistki zgromadził na stadionie miejskim największą publiczność. Nie była to jedyna atrakcja święta patrona miasta św. Jana. Obchody trwały dwa dni.
Zdjęć: 17  

Wypadek na A4 - jedna osoba zginęła »
Tekst opublikowany 2009-06-20, opracowanie red./ tvn24.pl
Na autostradzie A4 w okolicach Strzelina doszło do wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody. Jedna osoba zginęła.

Życie Renaty zagrożone. Zbiórka nadal trwa »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie Ewa Chojna
Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Renata Jędrak, młoda Lubinianka, żona i matka, w końcu wyjechała do Inssbrucka i tam oczekuje na przeszczep płuc. Jednak ostatnie dni przyniosły diametralną zmianę – życie Renaty jest zagrożone.
Zdjęć: 5  

Rowerem (nie)bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie Robert Harhala
Z początkiem czerwca ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjno – prewencyjna pod jednoznaczną nazwą „Rowerem bezpiecznie do celu”. W tym czasie policjanci zwracać będą szczególnie uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w stosunku do rowerzystów, jak i zachowanie samych rowerzystów.
Zdjęć: 1  

W trosce o środowisko »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie Robert Harhala
Budowa i eksploatacja przydomowych oczyszczalni ścieków były tematami spotkania zorganizowanego wspólnie przez burmistrza Jerzego Matusiaka i klub radnych miejskich Platformy Obywatelskiej.
Zdjęć: 2  

Stare po nowemu »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie PM
Strzeliński Ośrodek Kultury przypomniał mieszkańcom miasta o ogólnopolskich spotkaniach z piosenką „Stare po nowemu”.
Zdjęć: 10  

Remont kościoła poróżnił radnych »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie tsp
Wiązowscy radni miejscy nie mieli okazji skorzystać z dobrodziejstw długiego weekendu. W piątek w południe spotkali się w sali obrad ratusza na XXXII sesji rady gminy.
Zdjęć: 2  

Partnerstwo podsumowane »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie Robert Harhala
Konferencja podsumowująca cykl Warsztatów Lokalnego Ożywienia Gospodarczego w Powiecie Strzelińskim zebrała kilkaset osób, których roczna praca w ramach Strzelińskiego Partnerstwa Lokalnego przyniosła znakomite wyniki. Efekty ich działań przerosły oczekiwania samych organizatorów przedsięwzięcia.
Zdjęć: 4  

Sukces Rajdu Ziębic »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie tsp
Drogi i bezdroża Gminy Ziębice gościły w niedzielę 14 czerwca kierowców rajdowych z całej Polski, którzy rywalizowali o Puchar Burmistrza Ziębic. Druga edycja tej imprezy zakończyła się wielkim sukcesem organizatorów. Wszystko wskazuje, że ziębicki rajd na stałe wpisze się w rajdowy kalendarz Polski.
Zdjęć: 8  

I liga: radość czy zmartwienie? »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dopiero świętowaliśmy awans Granitu Strzelin do I lig tenisa stołowego, a już pojawiają się pierwsze, poważne problemy. Czy nasz zespół wystartuje w rozgrywkach?
Zdjęć: 1  

Tak świętowali w Karnkowie »
Tekst opublikowany 2009-06-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W święto Bożego Ciała w Karnkowie zorganizowano piknik, na który przybyli mieszkańcy gminy Przeworno. Na uczestników czekało wiele atrakcji.
Zdjęć: 2  

PZD otrzymał kolejne maszyny »
Tekst opublikowany 2009-06-13, opracowanie Robert Harhala
Koparko – ładowarka oraz ciągnik wielofunkcyjny z zestawem urządzeń do bieżącego utrzymywania dróg od poniedziałku 8 czerwca stały się wyposażeniem Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Pomoc dla Dawidka »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie tsp
Echa naszego apelu nie słabną. W tym tygodniu telefon w redakcji nie milknął z pytaniami o możliwość oddania krwi dla Dawidka. A w dniu 24.06.2009 r w godzinach od 9.00 do 13.00 przed Urzędem Gminy w Wiązowie zostanie podstawiony ambulans Centrum Krwiodawstwa specjalnie dla chcących oddać krew.

Krótszy egzamin »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie Robert Harhala
Od wtorku 9 czerwca obowiązują nowe zasady zdawania egzaminów na prawo jazdy. W założeniu ma to usprawnić proces zdobywania tego dokumentu i skrócić sam egzamin.
Zdjęć: 1  

Chleb w ciało, wino w krew - dziś Boże Ciało »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Dziś Boże Ciało. W Kościele katolickim to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. Symbolem święta są procesje do czterech ołtarzy.
Zdjęć: 1  

Dla niektórych długi weekend »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Wielu z nas po Bożym Ciele zaplanowało sobie wolny piątek, więc przed nami znów długi weekend. Niektórzy zapewne wybiorą się w dalekie podróże, inni zaplanują wojaże po naszej okolicy. Pamiętajmy jednak o ostrożnej i bezpiecznej jeździe za kółkiem.

Puchar zarządu MPC zdobyty »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie PM
Nawet kiepska pogoda nie zepsuła wspaniałej atmosfery, jaka towarzyszyła III turniejowi piłkarskiemu o puchar zarządu MPC organizowanego przez Klub Sportowy FC Pęcz. Zwyciężyła „piątka” ze Strzelina, ale każda drużyna pokazała się z jak najlepszej strony.
Zdjęć: 16  

Wędka zamiast ryby »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie PM
W tym roku rozpoczął się drugi etap projektu systemowego „Wspieranie aktywnej integracji na terenach gmin Borów, Przeworno i Strzelin – projekt partnerski”
Zdjęć: 1  

O mediach lokalnych i dziennikarstwie »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie PM
Wykładowcy instytutu dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Andrzej Zawada i dr hab. Igor Borkowski byli gośćmi spotkania z uczniami Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Strzelinie.
Zdjęć: 1  

Stracił dłoń na polu »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie PM
W ostatnią sobotę w Pęczu, podczas prac polowych, jeden z rolników stracił część dłoni.
Zdjęć: 3  

Zarząd zostaje »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Robert Harhala
Po czterech dniach przerwy we wtorek, 2 czerwca wznowiono sesję Rady Powiatu Strzelińskiego, by ostatecznie przystąpić do głosowania nad wnioskiem o odwołanie zarządu.
Zdjęć: 3  

Fajna zabawa wbrew pogodzie »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Deszcz nie przestraszył mieszkańców Borka Strzelińskiego, którzy licznie przybyli na festyn rodzinny. Nie zabrakło konkursów, zabaw i pokazów.
Zdjęć: 4  

Frekwencja nie zachwyciła »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie PM
7. czerwca Polacy mieli ruszyć do urn wyborczych, by wybrać swoich przedstawicieli do Europarlamentu. Przy urnach wyborczych nie było raczej tłoku. Podczas wyborów było bardzo spokojnie.
Zdjęć: 1  

Renata czeka na przeszczep płuc »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, 33 letnia mieszkanka Lubina o której wielokrotnie pisaliśmy, została zakwalifikowana do przeszczepu obu płuc. Wyjechała już do Innsbrucku w Austrii.
Zdjęć: 1  

Krew 0Rh+ pilnie potrzebna! »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie tsp
Osiemnastomiesięczny Dawid z Wiązowa cierpi na rzadką i groźną odmianę białaczki szpikowej typu M6. Terapia wymaga częstych transfuzji. Rodzice chłopca zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogli by ofiarować ten najcenniejszy z darów – krew 0Rh+.
Zdjęć: 1  

Odnowiony budynek gminy »
Tekst opublikowany 2009-06-06, opracowanie PM
Siedziba władz gminnych w Kondratowicach zyskała nowy blask. Nie jest to jednak koniec.
Zdjęć: 4  

...A w Borowie działają. »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie PM
Kilka ciekawych rzeczy dzieje się w powiecie strzelińskim. Dużo z nich w gminie Borów. Waldemar Grochowski jest zadowolony z postępów jakie poczyniono.
Zdjęć: 1  

Powalczą o Puchar MPC »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie PM
W najbliższą sobotę 6 czerwca na boisku w Pęczu rozegrany zostanie kolejny turniej piłkarski o puchar MPC.
Zdjęć: 5  

Widziano pumę ? »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie Robert Harhala
Wiadomość o zauważeniu w pobliżu Krzepic dużego zwierzęcia podobnego do pumy, stała się tematem ożywionych dyskusji mieszkańców naszego powiatu i źródłem wielu spekulacji. Obecność tego zwierzęcia w okolicach Strzelina potwierdzić miały znalezione ślady wielkich łap z długimi pazurami.

Ruszają inwestycje »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie RH
Zgodnie z deklaracjami, jakie niedawno w imieniu zarządu powiatu składał starosta strzeliński Artur Gulczyński, trwają przygotowania do szeregu inwestycji, których efekty już wkrótce będziemy mogli zobaczyć.
Zdjęć: 1  

Rzeka jak wysypisko »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie RH
Odpady ze sklepu warzywniczego lub restauracji wysypano do rzeki wraz ze skrzynkami. Śmieci wyrzucono wprost z mostu przerzucając przez barierkę.
Zdjęć: 2  

Co? Gdzie? Kiedy? »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Terminarz najbliższych wydarzeń sportowych w naszym powiecie.

Pracownik został potrącony »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Kierowca samochodu osobowego marki Ford fiesta potrącił pracownika, który w związku z prowadzonymi na tym odcinku robotami drogowymi, kierował ruchem.
Zdjęć: 2  

Węże, pająki... »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie PM
Jeszcze tylko kilka dni zostało mieszkańcom naszego terenu na odwiedzenie jednej z najciekawszych wystaw, jakie miał okazję gościć Strzeliński Ośrodek Kultury.
Zdjęć: 4  

Bank Spółdzielczy zostanie w Wiązowie »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie red.
W artykule zamieszczonym w Expresie Strzelińskim z dnia 02.06.2009 r. pt. „O kanalizacji i klubie fitness”, zawarta została informacja o pertraktacjach Banku Spółdzielczego w Oławie i Gminy Wiązów w sprawie sprzedaży budynku Banku w Wiązowie przy ul. Pocztowej.

Europoseł ze Strzelina?  »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie Agata Jurczak
Pewna siebie, przebojowa dziennikarka zaangażowana w Warsztaty Lokalnego Ożywania Gospodarczego zdecydowała się kandydować do Europarlamentu z listy Polskiej Partii Pracy. Specjalnie dla naszego tygodnika na kilka pytań zgodziła się odpowiedzieć Iwona Teresa Grenen.
Zdjęć: 1  

Sesja przerwana »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie RH
Nieoczekiwany przebieg miała XXXVI sesja rady powiatu strzelińskiego. Po zrealizowaniu połowy punktów porządku obrad, sesję przerwano, ogłaszając tygodniową przerwę.
Zdjęć: 3  

II Bolkowy Festyn Rodzinny »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Pomimo deszczowej pogody na II Bolkowy Festyn Rodzinny przybyło wiele osób. Wszystkim dopisywał wspaniały humor. Express Strzeliński po raz drugi objął patronat medialny nad tą uroczystością.
Zdjęć: 6  

Hrabia, wąż i tańce »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie DA
W piątek, 29 maja, Strzeliński Ośrodek Kultury zorganizował dla najmłodszych imprezę z okazji Dnia Dziecka. Miała się ona odbyć w parku miejskim. Niestety, niska temperatura i opady deszczu spowodowały, że zabawę trzeba było przenieść do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5.
Zdjęć: 4  

Porzucony mercedes »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie Red.
W pobliżu Strużyny policjanci odnaleźli skradzioną furgonetkę do przewozu pieniędzy. Z kasety metalowej zniknęło ponad sto tysięcy złotych.

Pamiątki dla pokoleń »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie PM
Po ostatniej sesji rady gminy w Wiązowie wkopany został kamień węgielny pod rozbudowę budynku szkoły.
Zdjęć: 2  

Mamo – porwali mnie »
Tekst opublikowany 2009-05-30, opracowanie Robert Harhala
Zgłoszenie o porwaniu nastolatki postawiło na nogi całą strzelińską policję oraz Wydział Techniki Operacyjnej w komendzie wojewódzkiej. Sprawę potraktowano bardzo poważnie.
Zdjęć: 1  

Chwila nieuwagi i ... »
Tekst opublikowany 2009-05-30, opracowanie Agata Jurczak
Na drodze krajowej K-39 na wysokości skrzyżowania w kierunku miejscowości Miechowice Oławskie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autem osobowym.
Zdjęć: 3  

Zielone Świątki - sklepy zamknięte »
Tekst opublikowany 2009-05-30, opracowanie tom
Jutro przypada kościelne święto Zesłania Ducha Świętego. To jeden z dwunastu dni w roku, w którym obowiązuje zakaz handlu.

Funduszy nie zabraknie »
Tekst opublikowany 2009-05-29, opracowanie RH
Jak samorządowcy i instytucje radzą sobie z kryzysem? Czy podejmują działania czy też siedzą z założonymi rękami?
Zdjęć: 1  

SOK dla dzieci »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie RH
Na terenie całego powiatu przygotowywane są już imprezy z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Bardzo bogatą ofertę zaproponował również Strzeliński Ośrodek Kultury.

Starcie polsko - czeskie »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie PM
W ramach współpracy gmin partnerskich Kondratowic - czeskich Castalowice odbyły się zawody strażackie.
Zdjęć: 2  

Basen teraz, droga później »
Tekst opublikowany 2009-05-27, opracowanie PM
Spotkanie z Piotrem Borysem odbyło się w sali obrad urzędu miasta i gminy. Przybyło na nie wiele osób i każdy miał pytania związane z naszymi okolicami.
Zdjęć: 1  

Dla ratowania życia »
Tekst opublikowany 2009-05-27, opracowanie RH
Strzelińska straż miejska otrzymała zestaw ratownictwa medycznego, który znajdzie się na wyposażeniu ich pojazdu służbowego. Wszyscy przejdą również specjalistyczny kurs udzielania pierwszej pomocy.
Zdjęć: 1  

System się sprawdza »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie RH
Strzeliński monitoring miejski funkcjonuje już od kilku miesięcy i zaczyna zbierać bardzo pozytywne oceny ze strony wszystkich służb dbających o nasze bezpieczeństwo. Planuje się zamontowanie kolejnych kamer.
Zdjęć: 1  

Parada zrobiła furorę »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie RH
Uliczna parada uczniów szkół powiatu strzelińskiego rozpoczęła III Strzelińskie Forum Młodzieży „Teraz Europa 2009” zorganizowane przez Stowarzyszenie Europolscy wraz z Młodzieżową Radą Gminy.
Zdjęć: 6  

Życzkowski Mistrzem Europy »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie red.
Dobrą wiadomość przesłał z Rosji nasz korespondent Tomasz Skuter-Protokowicz. 246 i 5 podejść wystarczyło Mirosławowi Życzkowskiemu do zdobycia tytułu Mistrza Europy.
Zdjęć: 1  

Kierowca miał szczęście »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dużo szczęścia miał kierowca samochodu osobowego marki VW Golf, który uderzył w drzewo w miejscowości Strzegów. Wypadek wyglądał bardzo groźnie, na szczęście poszkodowany przeżył.
Zdjęć: 3  

Historyczny awans do I ligi! »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin awansowali do I ligi tenisa stołowego. We własnej hali pokonali CMC „Viret” Zawiercie 7:3. Awans zawodnicy świętowali wraz z licznie przybyłymi kibicami.
Zdjęć: 6  

Życzkowski już w Rosji »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
We wtorek 26 maja reprezentant Strzelca Strzelin Mirosław Życzkowski bronić będzie srebrnego medalu Mistrzostw Europy zdobytego w ubiegłym roku w czeskim Bohuminie. Tegoroczny czempionat kontynentu odbywa się w rosyjskim Togliatti nad Wołgą.
Zdjęć: 1  

Przestańcie śmiecić w lasach! »
Tekst opublikowany 2009-05-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trzy telewizory i dwie muszle klozetowe - tak zaczyna się spacer po lesie w Gęsińcu. Z tym problemem zwracają się do naszej redakcji czytelnicy. Apelujemy: przestańcie śmiecić w lasach!
Zdjęć: 3  

Bajka z mundurem »
Tekst opublikowany 2009-05-22, opracowanie RH
Dzielnicowy musi być policjantem wszechstronnie uzdolnionym. Przekonały się o tym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przewornie, które z nieukrywanym zachwytem słuchały bajki czytanej im przez aspiranta Andrzeja Bukowca.
Zdjęć: 2  

Świętuj z nami awans do 1 ligi!  »
Tekst opublikowany 2009-05-22, opracowanie red./ Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin są już o krok od awansu do 1 ligi tenisa stołowego! Rewanż zostanie rozegrany w Strzelinie 23 maja o godzinie 16 w sali Szkoły Publicznej nr 5 przy ul. Brzegowej.
Zdjęć: 1  

Medalowa szansa »
Tekst opublikowany 2009-05-21, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
Dorota Życzkowska - Zachwiej powróciła do wysokiej formy i przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Polski, które już we wrześniu odbędą się w Toruniu. Zawodniczka Strzelca Strzelin zapowiada walkę o medal.
Zdjęć: 1  

Jesteśmy europejską rodziną »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie RH
Narodowe flagi, stroje, muzyka i plakaty, a przede wszystkim znakomita zabawa, będąca najlepszą formą edukacji. Już po raz drugi w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Dzień Europy.
Zdjęć: 1  

Wygrali na Elmocie »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie PM
Tradycyjnie już w połowie maja rozpoczyna się sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski.
Zdjęć: 1  

Będzie parada »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie RH
To będzie wyjątkowy dzień dla mieszkańców Strzelina. W piątek, 22 maja, ulicami miasta przejdzie europejska uliczna parada uczniów szkół powiatu strzelińskiego.

Euromłodzi z Wawrzyszowa »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie tsp
Imię Unii Europejskiej nosi od 11 maja Gimnazjum w Wawrzyszowie w gminie Wiązów. O nadaniu szkole patrona zdecydowali sami uczniowie.
Zdjęć: 2  

Broń na chuliganów »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie RH
Zapisy nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych były tematem szkolenia, zorganizowanego 12 maja w strzelińskim magistracie przez tutejszą komendę powiatową policji.
Zdjęć: 1  

Wesołe myślenie »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Poznaliśmy nową mistrzynię powiatu strzelińskiego w matematyce. Została nią Sandra Kubiak, dla której zagadki z cyframi nie stanowią problemu.

Wykład w średniowiecznym areszcie »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie RH
Wyjątkowo ciekawą formułę miały warsztaty metodyczne dla nauczycieli zorganizowane przez Powiatowe Centrum Dydaktyki w wieży strzelińskiego ratusza. W niepowtarzalnej atmosferze średniowiecznych murów uczestnicy słuchali wykładów, ale i zwiedzali zabytkowy obiekt.
Zdjęć: 2  

Udany przejazd! »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Mieszkańcy Strzelina całymi rodzinami wzięli udział w spontanicznym przejeździe rowerem z rynku, spod pomnika Strzelca, w kierunku Gromnika w celu podkreślenia, że „Rowerzysta też jest uczestnikiem ruchu”.
Zdjęć: 3  

Śmiertelny wypadek w Gębicach »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie red.
18 maja po godz. 13.30 w miejscowości Gębice (gm. Strzelin), doszło do śmiertelnego wypadku. Mężczyzna jadący skuterem z nieznanych dotąd przyczyn zahaczył o samochód terenowy. W wyniku wypadku kierujący jednośladem zginął na miejscu.
Zdjęć: 4  

Strażacy vs osy i szerszenie »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W poniedziałek, 18 maja, strzelińscy strażacy usuwali rój pszczół, który znajdował się na drzewie przy Gimnazjum nr 2 w Strzelinie. Tylko 18 maja usunięto dwa kokony owadów. Sprawa jest bardzo poważna i urasta do pewnego rodzaju problemu
Zdjęć: 4  

Starostwo wspiera sportowców »
Tekst opublikowany 2009-05-17, opracowanie red.
Już po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Strzelinie wspiera finansowo znakomitych sportowców. Jednym z nich jest reprezentant Strzelca Strzelin Mirosław Życzkowski.
Zdjęć: 1  

Ząbkowicka - jeszcze w tym roku? »
Tekst opublikowany 2009-05-17, opracowanie red. /www.strzelin.pl
Jak podaje serwis gminny www.strzelin.pl w najbliższym czasie powinien zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy, a w ślad za tym niezwłoczne rozpoczęcie robót. Jeżeli pracę będą przebiegałyby bez zakłóceń powinny zostać zakończone jeszcze w tym roku.
Zdjęć: 2  

Rower jak koń »
Tekst opublikowany 2009-05-16, opracowanie Robert Harhala
Jadąca środkiem drogi rowerzystka nie reagowała na jakiekolwiek sygnały do zatrzymania dawane jej przez policjantów. Była tak pijana, że ich po prostu nie widziała.

Skorpion na dłoni »
Tekst opublikowany 2009-05-15, opracowanie Rh
Niebywała gratka szykuje się dla miłośników pająków, skorpionów i węży egzotycznych. Już wkrótce w Strzelińskim Ośrodku Kultury zobaczyć będzie można wystawę tych intrygujących i zaskakujących stworzeń.
Zdjęć: 1  

Z nożem na policjantów »
Tekst opublikowany 2009-05-15, opracowanie RH
Zwykła interwencja jakich wiele, tym razem mogła zakończyć się tragicznie. Rozjuszony napastnik uzbrojony w 25 - centymetrowy nóż kuchenny zaatakował policjantów.
Zdjęć: 1  

Przekroczyli granice »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie PM
Pięć dni spędziły dzieci z czeskiej szkoły w Kondratowicach w ramach wymiany międzynarodowej.
Zdjęć: 2  

Prawo jazdy na quady »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie PM
Ostatnio dało się usłyszeć pogłoski o tym, że być może czekają nas zmiany w ustawie o kierujących pojazdami. Posłowie zastanawiają się czy nie wprowadzić specjalnej kategorii prawa jazdy dla użytkowników quadów.
Zdjęć: 1  

Zabawa pod okiem kamery »
Tekst opublikowany 2009-05-13, opracowanie RH
Na Osiedlu Piastowskim powstaje bardzo oczekiwany przez mieszkańców, a obiecany przez burmistrza plac zabaw. Zakończono właśnie pierwszy etap prac.
Zdjęć: 1  

„TECE FOTO” - wyślij zdjęcie i wygraj! »
Tekst opublikowany 2009-05-12, opracowanie red.
Rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu fotograficznego "TECE FOTO" organizowanego przez firmę TECE Sp z o.o. Udział w konkursie może wziąć każdy, bez względu na wiek i doświadczenie.
Zdjęć: 1  

Święty na wyciągnięcie ręki »
Tekst opublikowany 2009-05-12, opracowanie PM
Parafia w Wyszonowicach zyskała coś, co z pewnością przyciągnie uwagę wielu wiernych z okolicy i nie tylko...
Zdjęć: 2  

Poetycka Polska u nas »
Tekst opublikowany 2009-05-11, opracowanie DA
Pięć godzin trwała gala podsumowująca I Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Granitową Strzałę”, której organizatorem był Strzeliński Ośrodek Kultury.
Zdjęć: 4  

Kradli baterie słoneczne »
Tekst opublikowany 2009-05-11, opracowanie EM
Policjanci ujęli dwóch mężczyzn kradnących baterie słoneczne z autostrady na wysokości Wrocławia i Strzelina.

Szukają świadków »
Tekst opublikowany 2009-05-10, opracowanie Robert Harhala
Zaskakujący przebieg miało zdarzenie drogowe, do którego doszło w Strzelinie na placu 1 – go maja. Potrącony przez samochód osobowy rowerzysta oddalił z miejsca zdarzenia pozostawiając swój pojazd.

Wiosenny konkurs »
Tekst opublikowany 2009-05-10, opracowanie Robert Harhala
Wiosna w poezji była tematem konkursu recytatorskiego zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 w Strzelinie. Przed szacownym Jury popisywali się uczniowie młodszych klas.
Zdjęć: 1  

Rowerem do Mikoszowa »
Tekst opublikowany 2009-05-10, opracowanie Robert Harhala
Zgodnie z zapowiedziami, po zakończeniu budowy wiaduktu na ul. Dzierżoniowskiej ruszą kolejne inwestycje drogowe mające poprawić komunikację oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu.
Zdjęć: 1  

Dwa duże pożary w godzinę  »
Tekst opublikowany 2009-05-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dużo pracy mieli strzelińscy strażacy w piątek 8 maja. W ciągu niespełna godziny doszło do dwóch, dużych pożarów stert słomy.
Zdjęć: 3  

Życie w masce »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie Kornelia Trytko
W stolicy Meksyku spędziła siedem miesięcy. Małgorzata Polańska, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego opowiada nam, jak to jest żyć w „wymarłym” mieście, co robią, a raczej czego nie robią linie lotnicze, żeby zapobiegać epidemii i jak dzisiaj reagują na nią przyjaciele.
Zdjęć: 7  

Jadą na olimpiadę! »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści Granitu Strzelin pojadą na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Kwalifikacje uzyskali podczas zawodów w Zawadzkim.

Zaginął pies »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie Red.
Misia zaginęła w Kuropatniku koło Strzelina 29 kwietnia.
Zdjęć: 1  

Budynek groził zawalaniem »
Tekst opublikowany 2009-05-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W miejscowości Jegłowa zniszczony obiekt przy ulicy Spółdzielczej groził zawaleniem. Znajdował się zaledwie 6 metrów od mieszkań.
Zdjęć: 2  

Egzamin trochę inaczej  »
Tekst opublikowany 2009-05-07, opracowanie Kornelia Trytko
Skrócenie minimalnego czasu egzaminu, losowanie zadań z obsługi pojazdu i obostrzenia na placu manewrowym to tylko część zmian, które już pod koniec maja mogą się pojawić podczas egzaminu na prawo jazdy.
Zdjęć: 2  

Powiat: Nie ma absolutorium! »
Tekst opublikowany 2009-05-06, opracowanie RH
Po raz pierwszy w historii powiatu strzelińskiego radni podjęli uchwałę o nieudzieleniu zarządowi absolutorium z wykonania budżetu. Ma być to pierwszy krok prowadzący do odwołania go. W ten sposób XXXV sesja rady powiatu zapisała się na zawsze w dziejach powiatowej samorządności.
Zdjęć: 2  

Absolutorium dla Burmistrza »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie RH
Bez niespodzianek przebiegła XXX sesja rady miejskiej. Po rozpatrzeniu sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2008 rok radni podjęli uchwałę o udzieleniu burmistrzowi absolutorium.
Zdjęć: 2  

Co? Gdzie? Kiedy? »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Terminarz najbliższych wydarzeń sportowych w naszym powiecie :

3 dni zabawy »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie PM
Pierwsze 3 dni maja były dla mieszkańców Przeworna czasem zabawy i wypoczynku w miłej atmosferze.
Zdjęć: 3  

Przywiózł trzy medale »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trzy medale z Mistrzostw Dolnego Śląska kadetów i juniorów w tenisie stołowym przywieźli gracze Granitu Strzelin. Trzykrotnie na podium stawał Dariusz Burger. Niestety nie udało mu się wywalczyć medalu z najcenniejszego kruszywa.
Zdjęć: 1  

Wichura wyrywała drzewa »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Silny, porywisty wiatr, trwający kilka minut, wyrządził w powiecie strzelińskim duże szkody. Najbardziej ucierpiały okolice Gościęcic Dolnych i Kuropatnika.
Zdjęć: 2  

„Lali wodę” w Przewornie !  »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strażacy na co dzień ratują życie i mienie, 1 maja w Przewornie walczyli w bardzo widowiskowych zawodach o miano najlepszej jednostki Gminy Przeworno. Najlepsi okazali się ochotnicy z Czech.
Zdjęć: 3  

Wiwat Konstytucja »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie Robert Harhala
Jak co roku władze powiatu i gminy, kombatanci, przedstawiciele organizacji politycznych, instytucji i szkół oraz mieszkańcy miasta zebrali się pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na skwerze przy ul. Bolka I Świdnickiego, by uczcić kolejną rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wspaniała, wiosenna aura nadała uroczystościom szczególnej oprawy.
Zdjęć: 5  

Życzkowski Mistrzem Polski »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie tsp
Reprezentant Strzelca Strzelin Mirosław Życzkowski zdobył złoty medal w zakończonych w sobotę 2 maja XIX Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów MASTERS. W odbywającej się w Białogardzie w Zachodniopomorskim imprezie rywalizowało 55. zawodników.
Zdjęć: 1  

Bezpłatne badania mammograficzne »
Tekst opublikowany 2009-05-01, opracowanie red./ powiatstrzelinski.pl
Już po raz kolejny Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wraz ze Starostwem Powiatowym w Strzelinie organizują bezpłatne badania mammograficzne dla pacjentek urodzonych w latach 1940 - 1959, w terminie od 11 do 13 maja 2008, na terenie Powiatu Strzelińskiego.
Zdjęć: 1  

Okradał piwnice »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie RH
Strzelińscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonywanie włamań do piwnic i pomieszczeń gospodarczych na terenie całego powiatu. W jego mieszkaniu znaleziono przedmioty pochodzące z kradzieży.
Zdjęć: 1  

Konkurs jakiego nie było »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie RH
Ku zaskoczeniu organizatorów, którzy nie śmieli nawet o tym marzyć, o nowym konkursie poetyckim ogłoszonym przez Strzeliński Ośrodek Kultury mówi się na salonach kulturalnych w całej Polsce. Już wkrótce komisja konkursowa ogłosi laureatów wybranych spośród setek uczestników.
Zdjęć: 1  

Majowy Weekend  »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie red.
W związku rozpoczynającym się długim weekendem w dniach od 30 kwietnia do 4 maja strzelińska policja prowadzić będzie działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

Nowy sprzęt dla strzelińskich policjantów  »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie red.
29 kwietnia w strzelińskiej komendzie Policji odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego ufundowane przez Starostę oraz 4 zestawy komputerowe zakupione ze środków finansowych Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie i strzelińskich Wodociągów.
Zdjęć: 3  

Z myślą o basenie »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie Robert Harhala
Między ulicą Generała Okulickiego, a boiskiem Orlik powstaje parking, mający w przyszłości służyć nie tylko uczestnikom rozgrywek sportowych, ale przede wszystkim użytkownikom basenu.
Zdjęć: 1  

Postawią nowy budynek »
Tekst opublikowany 2009-04-29, opracowanie PM
Zabudowa strzelińskiego rynku nie należy do najpiękniejszych w kraju. W najbliższym czasie może się to nieco zmienić.
Zdjęć: 1  

Strażacy zdawali egzamin »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dla 41 strażaków 19 kwietnia będzie na pewno ważną datą w ich karierze. Na ten dzień zaplanowany został egzamin, który zakończył szkolenie podstawowe dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 3  

Awansowali do 2 ligi! »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Drużyna Granitu II Strzelin wywalczyła awans do II ligi tenisa stołowego! W decydującym meczu rozgromili Koronę Osiek 10:2.
Zdjęć: 1  

Odnaleziono poszukiwanego mężczyznę  »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie Michał Dróbka / infobrzeg.pl
Wczoraj w nocy poszukiwano zaginionego mężczyznę. W akcji brało udział kilkanaście jednostek z Oławy, Strzelina oraz Brzegu, w sumie ponad 50 policjantów.
Zdjęć: 2  

3 Maja w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie DA
Zbliża się Święto Konstytucji 3 -ego Maja. Tego dnia w Strzelinie tradycyjnie odbędą się uroczystości.

Jakość najważniejsza »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie RH
Jak zrobić na kliencie przysłowiowe pozytywne pierwsze wrażenie w czasie krótszym niż 10 sekund? Czy wystarczy przyjazny ton i mowa ciała okazywana wzrokiem, postawą, gestami i wyglądem?
Zdjęć: 2  

O krok od tragedii  »
Tekst opublikowany 2009-04-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wiele szczęścia miała mieszkanka Karnkowa, która kierowała samochodem osobowym marki Renault Megane w przód którego uderzyło oderwane koło z naczepy samochodu ciężarowego marki Scania
Zdjęć: 1  

Na gościnnych występach. Zobacz Film! »
Tekst opublikowany 2009-04-25, opracowanie Michał Dróbka/ infobrzeg.pl
Trzej mężczyźni, mieszkańcy Strzelina zostali ujęci w Gnojnej gm. Grodków, po pościgu prowadzonym od Brzegu po nie zatrzymaniu się do kontroli.
Zdjęć: 1  

Tajemnica ratusza »
Tekst opublikowany 2009-04-24, opracowanie PM
Tadeusz Weltner, były mieszkaniec Strzelina, postanowił po latach opowiedzieć o wydarzeniach, których świadkiem był jako młody chłopak.
Zdjęć: 3  

Pomogą uzyskać fundusze »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie RH
Stale słyszymy o możliwości pozyskiwania funduszy unijnych, zwłaszcza na przedsięwzięcia mające duże znaczenie dla lokalnych społeczności. I chociaż chętnych na unijne pieniądze jest wielu, każdy szybko przekonuje się, że ich pozyskanie nie jest łatwe.
Zdjęć: 1  

Najmłodsi do szkoły »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie PM
Jak poinformowały władze gminy Przeworno, niedługo rozpocznie się przebudowa części pomieszczeń w tamtejszej szkole podstawowej. Ma ona na celu utworzenie Gminnego Przedszkola Publicznego.

Slot Art Festival »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie Red.
W dniach 1 i 2 maja w Nowogrodźcu będzie miało miejsce wielkie, nowatorskie wydarzenie, jakim jest SLOT FEST.
Zdjęć: 1  

Marszałek w szpitalu »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie RH
Strzelińskie Centrum Medyczne odwiedził wicemarszałek województwa dolnośląskiego Piotr Borys, który zajmuje się między innymi polityką zdrowotną w naszym regionie.
Zdjęć: 1  

Szynobusem do Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie RH
Uruchomienie przewozów pasażerskich autobusami szynowymi na trasie Wrocław – Strzelin zakłada między innymi plan uruchomienia systemu wrocławskiej kolei aglomeracyjnej.
Zdjęć: 1  

Płonie Decopol w Krzepicach  »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
W Krzepicach płoną magazyny paliw płynnych spółki DECOPOL. Słup dymu sięga tysiąca metrów i widoczny jest z kilkudziesięciu kilometrów. Trwa akcja ratunkowa. Na miejscu są strażacy z PSP Strzelin oraz prawie wszystkie zastępy strażaków z terenu powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 17  

140 lat historii »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie Robert Harhala
Stary, wysłużony wiadukt na ulicy Dzierżoniowskiej przeszedł do historii. Wystarczył jeden dzień, by ta znana nam wszystkim budowla przestała istnieć. Most rozebrano wykorzystując ciężki sprzęt.
Zdjęć: 2  

Więcej lotów z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie Red.
Rośnie zainteresowanie lotami z Wrocławia do zagranicznych regionów turystycznych. W ofercie wrocławskiego Portu Lotniczego dostępne jest nowe połączenie, będące prawdziwą gratką dla podróżujących.

Dolnośląsko-opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie INTERIA.PL
Prof. Ryszard Legutko, Beata Kempa, Andrzej Jaroch i Sławomir Kłosowski to niektórzy z kandydatów do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwość okręgu dolnośląsko-opolskiego.

Awionetka spadła na lotnisko w Skarbimierzu  »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Michał Dróbka/ infobrzeg.pl
Dwie osoby zostały ranne w wypadku awionetki w Skarbimierzu. - Obrażenia rannych nie zagrażają ich życiu - poinformował rzecznik opolskiej policji nadkom. Maciej Milewski.
Zdjęć: 10  

Wymowne ostrzeżenie »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Robert Harhala
Wyjątkowo groźnie wyglądające zdarzenie drogowe było niezapomnianym widokiem dla kierowców, jadących w czwartek rano drogą 395. Samochód osobowy zawisł na balustradzie przepustu.
Zdjęć: 3  

Wybuch pieca w firmie „Urzędowski” »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Agata Jurczak
Duża chmura dymu po silnym wybuchu pieca oraz straż pożarna na sygnale wstrząsnęły Ziębicami w poniedziałkowy poranek.
Zdjęć: 5  

Mała rewolucja w edukacji »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie RH
Już 1 września 2009 roku wejdzie w życie reforma programowa w szkołach. Choć najbardziej znanym novum jest obniżenie wieku rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej do sześciu lat, to tak naprawdę to tylko jedna ze zmian i to wcale nie najistotniejsza.
Zdjęć: 1  

Groźna plama »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Plama oleju, znajdująca się na drodze w miejscowości Jegłowa, stwarzała duże zagrożenie dla przejeżdżających kierowców. Dzięki szybkiej akcji strażaków nie doszło do tragedii.
Zdjęć: 2  

Derby znowu odwołane »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Po raz kolejny kibice Strzelinianki Strzelin i Świtezi Wiązów nie mogli obejrzeć pojedynku tych drużyn. Z powodu żałoby narodowej odwołane zostały wydarzenia sportowe.

Granit poznał rywala »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin poznali swojego rywala w walce o I ligę. Będzie nim ekipa KS „VIRET CMC” Zawiercie. Czeka nas wiele emocji.
Zdjęć: 1  

Przepis na sukces »
Tekst opublikowany 2009-04-15, opracowanie kt
Szczypta tajemnicy, trochę miłości, dobrze wyselekcjonowany odbiorca i przemyślana strategia marketingowa. Składniki trzeba odpowiednio wymieszać, aby w efekcie otrzymać światowej sławy bestseller.
Zdjęć: 2  

W Czarnobylu czas się zatrzymał »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie Karolina Wieczorek
Karol Dudyński i Dawid Bociek w ostatni dzień marca wyjechali do Czarnobyla. Chcieli zobaczyć, jak wygląda to miejsce 23 lata po wybuchu.
Zdjęć: 16  

Przestańcie wypalać trawy!  »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tylko w ostatnim tygodniu odnotowano serię groźnych pożarów powstałych w wyniku umyślnego działania człowieka. Jest to bardzo zła tradycja, z którą od lat zmagają się strzelińscy strażacy. Wypalanie traw nie jest sposobem na odnowienie łąki.
Zdjęć: 3  

Eliminacje dla podstawówek »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie DA
W czwartek, 16 kwietnia, o godz. 10 w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbędą się eliminacje powiatowe IX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Będzie monitoring i przedszkole »
Tekst opublikowany 2009-04-11, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
Cała piętnastka radnych zebrała się w ratuszu miejskim podczas kolejnej w tym roku sesji Rady Gminy. Obrady poprzedził sympatyczny gest lokatorek przekazanych przez gminę dzień wcześniej mieszkań socjalnych.
Zdjęć: 2  

Tytuły w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2009-04-11, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
W decydującą fazę wkroczyły przygotowania do dwóch ważnych startów strzelińskiego sztangisty Mirosława Życzkowskiego. Początkiem maja w Białogardzie będzie on bronić tytułu mistrza Polski. Trzy tygodnie później w Rosji wystąpi w Mistrzostwach Europy, gdzie bronić będzie srebrnego medalu zdobytego przed rokiem w czeskim Bohuminie.
Zdjęć: 1  

Spotkanie z Marią Czubaszek »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie Majewski Piotr
Co jakiś czas mieszkańcy naszego miasta mają okazję spotkać znane i szanowane postaci ze świata polityki lub mediów. Tym razem zawita do nas Maria Czubaszek.
Zdjęć: 1  

Szaleństwa panów na quadach »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie Majewski Piotr
Otrzymaliśmy ostatnio informację od jednej z naszych czytelniczek odnośnie ludzi szalejących na quadach w okolicach Gębczyc.

To niesprawiedliwe!!! »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie Robert Harhala
Prawie o połowę mniej środków na rehabilitację społeczną otrzymał w tym roku Powiat Strzeliński z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sytuacja ta była tematem konferencji zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Zdjęć: 2  

Poparzenie 10-miesięcznego dziecka »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie red.
Po godzinie 12 na płycie boiska wylądował helikopter który zabrał poparzone 10 miesięcznie dziecko.
Zdjęć: 2  

Na ratunek dzieciom  »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie tom
Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie się z ubiegłorocznym podatkiem. Coraz więcej z nas przekazuje procent ze swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Jedną z nich jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego.
Zdjęć: 2  

Konkretne projekty »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie RH
Trwają działania w ramach Strzelińskiego Partnerstwa Lokalnego. Celem organizowanych warsztatów jest wypracowanie, wybór i wdrożenie najlepszych projektów służących ożywieniu gospodarczemu powiatu.
Zdjęć: 3  

Wiedza to życie »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie RH
Kiedy zdarzy się wypadek, często kilka minut decyduje o życiu. Podstawowa wiedza i kilka prostych czynności wystarczy, by ofiara przeżyła. Niestety wciąż zbyt mało osób wiedzę taką posiada.
Zdjęć: 3  

Będą mieli na czym się uczyć »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie PM
ZSP 1 w Strzelinie podjęło współpracę z firmą Citroen Tubek Sp. z o.o. Szkoła otrzymała części samochodowe do nauki zawodu.
Zdjęć: 2  

Co? Gdzie? Kiedy? »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Terminarz najbliższych wydarzeń sportowych w naszym powiecie:

„Feniks” powstał z popiołów »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie PM
Umożliwienie uczniom korzystania ze szkolnej bazy sportowej to główne założenie klubu sportowego, który powstał przy ZSP 1 w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Krwawy dobroczyńca »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie Kornelia Trytko, współpraca Agata Jurczak
Mięso zabitych ludzi sprzedawane na targowiskach. Paski i szelki z ludzkiej skóry. 40 ofiar. Ponad 20 lat rzezi. Intrygująca, a jednocześnie ciemna karta z dziejów Ziębic, jest wciąż odkrywana na nowo.
Zdjęć: 9  

Cudze chwalicie... »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie PM
W piątek, 3 kwietnia, w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie odbyła się 6. impreza organizowana przez uczniowski klub „Talent”.
Zdjęć: 2  

Jest nadzieja »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie RH
Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec przekazał 100 tysięcy złotych na Dom Książąt Brzeskich. Tak szybka odpowiedź na wniosek zarządu powiatu strzelińskiego oraz przychylność wojewody pozwala mieć nadzieję na przywrócenie do życia tego pięknego budynku.
Zdjęć: 2  

Wiosna na sportowo »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzelinie przygotował cykl sportowych imprez. Z pewnością każdy sportowiec znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy dla Państwa dokładny terminarz.

Srebrne medale Mistrzostw Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Granit Strzelin wywalczył mistrzostwo drugiej ligi seniorów i zdobył srebrny medal podczas Drużynowych Mistrzostw Dolnego Śląska kadetów i młodzików.
Zdjęć: 1  

Rozdajemy bilety »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie aw
Dla internautów mamy specjalny konkurs. Na rozdanie czekają bilety na koncert „Źródło”, na który składają się piosenki Jacka Kaczmarskiego i recital Krzysztofa Daukszewicza.
Zdjęć: 1  

Ciągnik zablokował rondo »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie red.
Uszkodzony ciągnik zablokował rondo w czwartkowy słoneczny poranek. Ciągnik na kilkadziesiąt minut utrudnił przejazd przez rondo.....
Zdjęć: 3  

Światełko dla Ojca Świętego »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie RH
Zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników muzyki i poezji. Plenerowy spektakl światła i dźwięku, muzyka poważna w zestawieniu z elektroniczną, projekcje obrazów na ścianach budynków – to wszystko zobaczymy już dziś w ramach widowiska in memoriam Janowi Pawłowi II „Światełko dla Ojca Świętego”.
Zdjęć: 2  

Uważaj na zakręcie »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie RH
Na mapie drogowych zagrożeń naszego powiatu są miejsca bardziej i mniej znane. Do tych drugich należy niewątpliwie zakręt przy wjeździe do Piotrowic. Niedawno doszło tu do dwóch wypadków.
Zdjęć: 1  

Naklejki chronią przed kradzieżą »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie RH
Strzelińska policja proponuje mieszkańcom powiatu bezpłatne znakowanie samochodów w ramach akcji „Stop 24”. To jedna z najnowszych metod zabezpieczenia auta przed kradzieżą.

Konkurs z pisanką »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie DA
Do 6 kwietnia przyjmowane są prace plastyczne od uczestników kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Wielkanocnego organizowanego przez Strzeliński Ośrodek Kultury.
Zdjęć: 1  

Miasto zmienia oblicze »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie tsp
Przejeżdżając przez Wiązów trudno o przyjemne doznania. Niewątpliwy urok miasteczka odchodzi na dalszy plan, ustępując zwykle pola wrażeniu pozostawionemu przez fatalne drogi. Wiele jednak ma się w tej materii zmienić, a te już się zaczęły, choć jeszcze nie na naszych oczach.
Zdjęć: 2  

Historia zbliża narody »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie RH
Międzynarodowa ścieżka historyczno – edukacyjna, pierwszy taki projekt w Polsce, powstać ma w przyszłym roku w Strzelinie. To efekt znakomitej współpracy i przyjaźni ze społecznością niemieckiego Aschendorf.
Zdjęć: 1  

Godzina dla Ziemi już w sobotę! »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie Karolina Wieczorek
W największych miastach świata na godzinę zgasną światła. Nie będzie to wina ani awarii, ani niezapłaconych rachunków. To ogólnoświatowe przedsięwzięcie to bezprecedensowy apel o powstrzymanie zmian klimatu.

Jechał kradzionym samochodem  »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie red.
Strzelińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 20-letniego mieszkańca Wrocławia , który jechał skradzionym samochodem. Sprawca ukradł pojazd swojemu ojcu. Ponadto, mężczyzna usiadł za kierownicą posiadając aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Zdjęć: 1  

Z wizytą u strzelińskich policjantów  »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie red.
Przez kilka marcowych dni w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelinie gościliśmy dzieci i młodzież z Gimnazjum nr 1 w Strzelinie oraz Szkoły Podstawowej w Sarbach, które w ramach zajęć lekcyjnych odwiedziły strzelińskich policjantów.
Zdjęć: 1  

Co zrobić z Kiśćcem Tajwańskim »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie red. /www.powiatstrzelinski.pl
Czy kiściec tajwański (Lophura swinhoii) podlega wpisowi do rejestru zwierząt, prowadzenie którego nakłada na starostów Ustawa o ochronie przyrody? Okazało się, że w przypadku tego gatunku rzeczywiście taki obowiązek istnieje. O tym, jakie jeszcze obowiązki administracyjne mają hodowcy egzotycznych zwierząt lub zwykli hobbyści hodujący takie zwierzęta możesz przeczytać tutaj...
Zdjęć: 1  

Jest bezpieczniej »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie Robert Harhala
Wyższa wykrywalność i mniej mandatów to już nie tylko analizy policyjnych statystyk, ale i subiektywne poczucie mieszkańców naszego powiatu zdecydowanie wskazuje, że żyjemy w coraz bezpieczniejszym miejscu. Dotyczy to zarówno Strzelina, jak i pozostałych miejscowości powiatu.
Zdjęć: 1  

Rafał Dutkiewicz w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie Majewski Piotr
Podczas spotkania z Rafałem Dutkiewiczem, prezydentem Wrocławia, które odbyło się w sali w Urzędzie Miasta i Gminy, poruszane zostały ważne dla nas i naszego regionu tematy.
Zdjęć: 2  

Drapieżnik może się przemieszczać »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie red.
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Strzelinie informuje, że drapieżnik który pojawił się w ciągu ostatnich dni w powiecie prudnickim na Opolszczyźnie może się przemieszczać na sąsiednie regiony.
Zdjęć: 1  

Mandaty wygasną? »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie Piotr Majewski
19 marca 2009 roku odbyła się sesja Rady Miejskiej Strzelina, podczas której odbyły się o głosowania nad przyjęciem uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnych Rady Miejskiej Strzelina, pań Krystyny Kobel-Buys i Małgorzaty de Haan.

Koniec już bliski »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie RH
Z dużą intensywnością wznowiono prace na wiadukcie przy ul. Dzierżoniowskiej. Objazd przez ul. Borowską i Energetyków pozwala wykonawcy, firmie Mota-Engil, w szybkim tempie wykonać niezbędną infrastrukturę obiektu bez większych utrudnień w ruchu pojazdów.
Zdjęć: 2  

Pożycz film za darmo »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie PM
W XXI wieku wszystkie instytucje muszą rozwijać swoją ofertę, jeśli nie chcą zostać zapomniane.
Zdjęć: 1  

Kolejny radiowóz »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie Robert Harhala
Już niebawem na drogach powiatu pojawi się nowy radiowóz, który otrzymała strzelińska Policja. Oznakowany Fiat Ducato ma trzylitrowy silnik diesla z turbodoładowaniem i może przewozić siedem osób plus dwóch zatrzymanych.
Zdjęć: 1  

Turniej bilardowy za nami »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie Piotr Majewski
W niedzielę (22.03.) w budynku strzelińskiego „Bilard Clubu” odbył się, już drugi w jego krótkiej historii, turniej otwarty.
Zdjęć: 3  

Sześciolatki pójdą do „piątki”? »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dzieci po raz pierwszy pójdą do szkoły rok wcześniej niż do tej pory. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Strzelinie ogłosiła nabór do klas 1 na rok szkolny 2009/2010. Istnieje możliwość zapisania dzieci sześcioletnich!
Zdjęć: 1  

„Teraz Nasz Ruch” »
Tekst opublikowany 2009-03-21, opracowanie red.
19 marca 2009r , w godzinach od 7.00 do 14.00 ponownie strzelińscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami „drogówki” oławskiej i oleśnickiej przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „Teraz Nasz Ruch”.
Zdjęć: 3  

Nareszcie Szczawin »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie Robert Harhala
Najdalej do końca czerwca ruszyć ma budowa wiaduktu w Szczawinie. Droga ma być przejezdna jeszcze w tym roku. W przyszłym powstanie nowa jezdnia do skrzyżowania z drogą wojewódzką.
Zdjęć: 2  

Wiązów buduje tanio »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
Za około tydzień burmistrz Wiązowa Henryk Ożarowski podpisze umowę z firmą Hydrobud, która skanalizuje jeden z najdłuższych ciągów komunikacyjnych miasta. Pierwsi mieszkańcy do nowego rurociągu wepną się już latem.
Zdjęć: 2  

Ziębice: Prywatna mennica ? »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie aw
13 – latek zajmował się „produkcją” banknotów. Został zatrzymany przez policję.
Zdjęć: 1  

Ryby zamiast zboża »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie Robert Harhala
Zima, przynajmniej ta kalendarzowa, odeszła do historii, jednak długo będziemy ją pamiętać. Od wielu lat nie było takich mrozów i śniegu. Jednak równie dawno, nie było już tak obfitych opadów deszczu, jakich ostatnio doświadczamy. Czy zatem grozi nam powódź ?
Zdjęć: 3  

Spotkania z kulturą »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie PM
Bardzo ciekawie przedstawia się oferta strzelińskiego ośrodka kultury na najbliższy czas.
Zdjęć: 1  

Kolorowo i z pasją »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie PM
Nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta wiedzą, jakie ciekawe rzeczy dzieją się wokół nas. Wiele nietypowych przedsięwzięć przechodzi bez echa, a warto o nich mówić.
Zdjęć: 2  

Było za blisko »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie Robert Harhala
Brak ostrożności i zbyt mały odstęp od poprzedzającego pojazdu były przyczyna kolizji drogowej w pobliżu Szczodrowic. Chociaż pojazdy zostały poważnie uszkodzone nikt na szczęście nie ucierpiał.
Zdjęć: 1  

Rusza taniec towarzyski! »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie DA
Okazuje się, że mieszkańcy Strzelina i okolic potrzebowali takich zajęć. Chęć uczestnictwa w sekcji tańca towarzyskiego wyraziło około 40 osób.
Zdjęć: 1  

155 rocznica urodzin Paula Ehrlicha »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie red.
155 rocznica urodzin Paula Ehrlicha może być małym świętem naszego miasta. Bo niewiele miast w Polsce, nawet znacznie większych, może szczycić się tym, że ich mieszkaniec jest laureatem nagrody o światowym znaczeniu.

Zrobili pierwszy krok »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści Granitu Strzelin zdominowali V edycję Turnieju I Kroku. Pierwsze cztery miejsca zajęli zawodnicy z naszego miasta.
Zdjęć: 1  

Uczą się ratować »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Przez cały marzec uczniowie z klas I-IV Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie biorą udział w zajęciach, którą uczą jak ratować ludzkie życie.
Zdjęć: 2  

Kolejne 3,5 grama narkotyków..  »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie red.
Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Szklar , który będzie odpowiadał przed sądem za posiadanie narkotyków. Policjanci znaleźli przy nim prawie 1,5 grama amfetaminy a w jego mieszkaniu zabezpieczono kolejne 2 gramy narkotyków..
Zdjęć: 2  

Pijana matka  »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie red.
Strzelińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę, która miała opiekować się 4 letnim synem. Matka chłopca miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Aż chce się śpiewać »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie PM
W czwartek, 12 marca, w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbył się koncert laureatów i wyróżnionych w pierwszym międzypowiatowym konkursie piosenki współczesnej.
Zdjęć: 2  

Pozwólcie nam pracować »
Tekst opublikowany 2009-03-15, opracowanie Robert Harhala
Inicjatywa Starosty Strzelińskiego Artura Gulczyńskiego spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony pracodawców.
Zdjęć: 2  

Zaczadzenie w rynku »
Tekst opublikowany 2009-03-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W piątek, 13 marca, około godziny 21 w jednym z bloków w Rynku doszło do zatrucia czadem. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

Ogień w Kuropatniku »
Tekst opublikowany 2009-03-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Późnym wieczorem, w sobotę 14 marca doszło do pożaru niezamieszkanego budynku w Kuropatniku. Strażacy szybko opanowali sytuację.

Wysoki poziom wód gruntowych  »
Tekst opublikowany 2009-03-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dwukrotnie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielenicach interweniowali w dniu 14 marca w swojej miejscowości.

Akcja „Truck” na drogach powiatu strzelińskiego  »
Tekst opublikowany 2009-03-14, opracowanie red.
11 marca 2009r. policjanci z Komendy Policji w Strzelinie wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego z Wrocławia przeprowadzili na drogach powiatu strzelińskiego działania mające na celu ujawnianie nieprawidłowości w transporcie drogowym.
Zdjęć: 2  

Które przedszkole? »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie Redakcja
Po opublikowaniu informacji o nietrzeźwej przedszkolance opiekującej się dziećmi, w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony z pytaniami od zaniepokojonych rodziców. Wszyscy pytają którego przedszkola dotyczy informacja.

Co słychać u Hmona? »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie PM
Nasz strzeliński „rodzynek”, zespół Hmon, szykuje się do wydania kolejnej płyty. Kiedy możemy się jej spodziewać i co na niej znajdziemy?
Zdjęć: 3  

Potrącenie rowerzysty »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie red.
Do potrącenia rowerzysty doszło w czwartek 12 marca przed godziną 14 na ulicy Kościuszki. Potrącony został zabrany do szpitala
Zdjęć: 1  

Chciał ominąć a wylądował ciężarówką w rowie »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie red.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj na drodze krajowej nr 39 w okolicach Wiązowa. Ok. godz. 8 rano jadący drogą samochód ciężarowy MAN przewożący mrożonki, podczas manewru omijania rowerzysty, złapał pobocze i wylądował w rowie.
Zdjęć: 8  

Ponad 1000 interwencji »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W 2008 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały średnio co 9 godzin! Specjalnie dla Państwa prezentujemy podsumowanie roku przygotowane przez strażaków ze Strzelina.
Zdjęć: 3  

Jaki kryzys? »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie RH
We wszystkich mediach pełno teraz informacji o światowym kryzysie gospodarczym, którego skutki zaczynamy pomału odczuwać. Tym bardziej cieszą informacje nie tylko o braku grupowych zwolnień pracowników, ale o powstawaniu nowych miejsc pracy.

Elektryczny złodziej »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie rh
Przewody elektryczne wraz z wtyczkami skradziono z maszyn i przyczep rolniczych z jednej z posesji w Wiązowie na ul. Biskupickiej.

Zerwana linia energetyczna »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
7 marca w Wawrzyszowie zerwana została linia energetyczna przez pęknięty konar drzewa.

Zabili dla pary butów »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie Robert Harhala
Mieszkańcy naszego powiatu, którzy co czwartek tłumnie udają się na targowisko miejskie w Grodkowie, w kolejny dzień targowy będą mogli mogli usłyszeć ożywione rozmowy grodkowian o bulwersującym opinię publiczną zabójstwie. Ciało 22 – latka znaleziono w przydrożnym rowie bez butów, który zabrali zabójcy.
Zdjęć: 1  

Kondratowice wygrały »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie Robert Harhala
Gmina Kondratowice będzie kanalizowana dzięki otrzymaniu astronomicznej sumy 17 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Jak poważna to kwota może świadczyć fakt, że gdyby środki pochodziły wyłącznie z budżetu gminy inwestycja trwała by 20 lat.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczna dziura »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie Robert Harhala
Niezabezpieczona studzienka bezpośrednio przy ścieżce jest wielkim zagrożeniem nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt domowych, które wielu strzelinian wyprowadza tu na spacer.
Zdjęć: 1  

Spotkanie z pisarzem »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie DA
We wtorek, 17 marca o godzinie 10.30 w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbędą się 3-godzinne warsztaty dziennikarskie dla uczniów, którzy pracują lub zamierzają pracować w gazetkach szkolnych.

„Śmierdząca” sprawa »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Stopniał śnieg, więc jak co roku o tej porze na trawnikach, chodnikach pojawiła się plaga psich odchodów. Za pozostawienie ich w miejscu publicznym grozi kara w wysokości 500 złotych!
Zdjęć: 2  

Ukradła kilometr jezdni »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie RH
Na odcinku drogi krajowej nr 39 pomiędzy Mikoszowem a Strzelinem zniknęła prawa część jezdni. Niska temperatura i natężenie ruchu zniszczyły kilometr drogi. Niektóre dziury miały nawet 30 cm głębokości - sami sprawdziliśmy.
Zdjęć: 1  

Odholować cię nie mogą - jazda bez OC »
Tekst opublikowany 2009-03-08, opracowanie tom
Dobra wiadomość dla wszystkich zapominalskich kierowców. Jeśli nie masz przy sobie dowodu zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC, nie dostaniesz mandatu, a twoje auto nie trafi na policyjny parking.

Wjechała w ciągnik »
Tekst opublikowany 2009-03-07, opracowanie Robert Harhala
Choć efekty kolizji wyglądały poważnie, na szczęście kierowcom obu pojazdów nic się nie stało. W zdarzeniu ucierpiały tylko pojazdy.
Zdjęć: 2  

W bucie miała marihuanę »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie Robert Harhala
Kilkadziesiąt działek marihuany ukryła w swym bucie mieszkanka Wałbrzycha, mając nadzieje, że tam policjanci zaglądać nie będą. Przeliczyła się – grozi jej do 3 lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Wyskoczył z pociągu »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie Robert Harhala
Do tragicznego wypadku doszło w czwartek rano 5 marca na trasie kolejowej w pobliżu Boreczka. 32 – letni mieszkaniec Kłodzka wyskoczył z pędzącego pociągu ginąc na miejscu.
Zdjęć: 1  

Orkiestra na galowo »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie RH
Reaktywowanie Strzelińskiej Orkiestry Miejskiej było obietnicą złożoną mieszkańcom gminy jeszcze w ubiegłym roku przez burmistrza Jerzego Matusiaka. Słowo się rzekło i orkiestra nie tylko już ćwiczy, ale trwają prace nad jej strojami paradnymi.
Zdjęć: 1  

Tragiczny wypadek »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie red./ Radosław Kwiatkowski
Dramatycznie zakończyła się jazda Fiatem 126p dla 14–letniego mieszkańca Kurczowa (gm.Borów). Samochód przewrócił się i przygniótł kierowcę
Zdjęć: 3  

Milion dla Powiatu »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie RH
Aż 1,2 mln złotych na modernizację budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Skoroszowicach otrzymał właśnie powiat strzeliński. Pieniądze będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Zdjęć: 1  

Wernisaż z szydełkiem »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie DA
Do 10 marca w Galerii „Skalnej” Strzelińskiego Ośrodka Kultury można oglądać prace Małgorzaty Gabryelskiej – Bottcher, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Lekcja ze Żwirkiem i Muchomorkiem »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie DA
Ponad godzinę trwał spektakl literacko - muzyczny pt. „Lekcja czeskiego” w wykonaniu „Kabaretu pod Skrzydłami” z Oławy.
Zdjęć: 3  

Podsumowali rok działalności »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie Robert Harhala
Podczas Zebrania Przedstawicieli Powiatowego Banku Spółdzielczego Starosta Strzeliński Artur Gulczyński wręczył prezesowi Zdzisławowi Kozickiemu pamiątkowy medal za doskonałą współpracę z Powiatem..
Zdjęć: 3  

Niebezpieczny plac »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie Robert Harhala
Młodzi kierowcy z dużą prędkością wjeżdżają na plac, by na ręcznym hamulcu kręcić autami piruety pomiędzy bawiącymi się dziećmi. Tylko cudem nie doszło tam jeszcze do tragedii.
Zdjęć: 1  

Pijana przedszkolanka  »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie red.
Strzelińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę, która „opiekowała” się grupą dzieci w przedszkolu. Kobieta miała prawie promil alkoholu w organizmie.
Zdjęć: 1  

Marihuanę wozili Golfem »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie Robert Harhala
Trzech mężczyzn, w których samochodzie znaleziono marihuanę zatrzymali w zeszły czwartek 26 lutego strzelińscy policjanci Sekcji Kryminalnej.
Zdjęć: 1  

Zasłona dymna? »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie Robert Harhala
Potężne zadymienie ul. Borowskiej na łuku drogi było nie tylko zagrożeniem dla kierowców, ale przypomina o problemach, jakie co roku przynoszą wiosenne porządki.
Zdjęć: 1  

Może taniec towarzyski? »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie DA
Od marca w Strzelińskim Ośrodku Kultury rusza sekcja tańca towarzyskiego. Jej uczestnicy nauczą się tańców standardowych oraz latynoamerykańskich.

Teraz Europa »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie RH
Uroczystym spotkaniem z opiekunami Uczniowskich Klubów Europejskich, przyjaciółmi i sympatykami Stowarzyszenie „Europolscy” w Strzelinie zainaugurowało program w szkołach powiatu strzelińskiego „Teraz Europa”.
Zdjęć: 3  

Śmiertlene potrącenie w Częstocicach »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie red.
Dziś po godz. 20 w Częstocicach (gm. Wiązów), samochód potrącił mężczyznę. Uderzenie było bardzo silne i dla przechodnia okazało się śmiertelne. Kierujący pojazdem był trzeźwy
Zdjęć: 3  

„Zośka” na zawodach »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie Łukasz Krzysztofczyk
Udało się! IFPA European Footbag Committee przyznało organizację IFPA European Footbag Championships - Mistrzostw Europy w Footbagu naszemu miastu.
Zdjęć: 4  

Studenci w areszcie »
Tekst opublikowany 2009-02-27, opracowanie RH
Słuchacze strzelińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku po raz kolejny spotkali się na wykładach poświęconych bezpieczeństwu. Tym razem gościli z wizytą w komendzie powiatowej policji.
Zdjęć: 1  

Czy chcemy waluty euro? »
Tekst opublikowany 2009-02-26, opracowanie tsp
Kryzys gospodarczy i jak coraz częściej słychać, również nieuczciwe spekulacje, powodują że zarabiając tyle samo, w portfelu mamy jednak zdecydowanie mniej. Rząd uznał, że receptą na to ma być jak najwcześniejsza wymiana złotego na walutę euro. Czy zdanie to podzielają także mieszkańcy powiatu strzelińskiego?
Zdjęć: 6  

Rozdajemy bilety »
Tekst opublikowany 2009-02-26, opracowanie Red.
Już w ten piątek rozdajemy wejściówki i kupony na najbliższe imprezy. Zobacz jak je otrzymać!

Pytań nie brakuje »
Tekst opublikowany 2009-02-25, opracowanie RH
Lokalni przewoźnicy po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Inspekcję Transportu Drogowego. Spotkanie zorganizowane przez starostwo powiatowe cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Zdjęć: 1  

Granit mistrzem 2 ligi! »
Tekst opublikowany 2009-02-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści Granitu Strzelin zrobili kolejny, duży krok do awansu do 1 ligi. Pokonali wicelidera rozgrywek „Wartę Kostrzyń” 6:4 i zapewnili sobie mistrzostwo w rozgrywkach.
Zdjęć: 1  

Strzelin24.net - najczęściej odwiedzany »
Tekst opublikowany 2009-02-24, opracowanie red.
Według rankingu prowadzonego przez www.stat24.com nasz portal jest najczęściej odwiedzanym portalem w regionie.
Zdjęć: 3  

Pomóżmy Emilowi »
Tekst opublikowany 2009-02-23, opracowanie Red.
Emil ma epilepsję, nie widzi i nie chodzi z powodu porażenia czterokończynowego. Od lat trwa walka o zdrowie i choćby namiastkę normalnego dzieciństwa dla dziecka.
Zdjęć: 1  

Tydzień pomocy »
Tekst opublikowany 2009-02-22, opracowanie RH
Już po raz dziewiąty w Sądzie Rejonowym w Strzelinie znaleźć można wyczerpujące porady i informacje o uprawnieniach przysługujących pokrzywdzonym w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.
Zdjęć: 1  

„Zebra” uniewinniona »
Tekst opublikowany 2009-02-22, opracowanie Łukasz Krzysztofczyk
Pasy przy Strzelińskim Technikum o których pisaliśmy w jednym z ostatnich numerów naszej gazety ciągle budzą kontrowersje.

Wolniej by żyć »
Tekst opublikowany 2009-02-22, opracowanie Robert Harhala
Tylko podczas jednej doby 17 lutego doszło na naszych drogach do ośmiu kolizji. Główną przyczyną tych zdarzeń była oczywiście śliska nawierzchnia, ale i niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.
Zdjęć: 1  

Kilkadziesiąt interwencji strażaków  »
Tekst opublikowany 2009-02-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W ubiegłym tygodniu powodów do śmiechu nie mieli strzelińscy strażacy, którzy kilkadziesiąt razy interweniowali w zdarzeniach wywołanych przez zimową pogodę.
Zdjęć: 3  

Czołowo z TIR-em »
Tekst opublikowany 2009-02-21, opracowanie RH
W czwartkowe popołudnie 19 lutego w pobliżu Białobrzezia doszło do zderzenia auta osobowego z TIR-em.
Zdjęć: 1  

Uderzenie jak warkot piły »
Tekst opublikowany 2009-02-20, opracowanie Jacek Bomersbach
W miejscu katastrofy śmigłowca do ziemi wsiąkło ok. 500 litrów paliwa lotniczego. Aby nie doszło do skażenia strażacy chcą zebrać półmetrową warstwę gleby.
Zdjęć: 4  

Dzień wielkiego obżarstwa »
Tekst opublikowany 2009-02-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Przed nami ostatni tydzień karnawału. Ostatni czwartek przed Wielkim Postem (Środą Popielcową) to uwielbiany przez dzieci i dorosłych - Tłusty Czwartek.
Zdjęć: 1  

Wyglądało tragicznie »
Tekst opublikowany 2009-02-19, opracowanie Robert Harhala
O wielkim szczęściu może mówić kierowca Fiata, który we wtorkowe popołudnie 17 lutego wypadł z drogi przewracając się na dach.
Zdjęć: 1  

Animatorzy dla Orlików »
Tekst opublikowany 2009-02-18, opracowanie RH
Obiekty budowane w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” mają powstać w każdej gminie w Polsce. Na terenie naszego powiatu otwarto już boiska w Strzelinie i Kondratowicach. Teraz resort sportu i turystyki chce pomóc w zatrudnieniu animatorów.
Zdjęć: 1  

Uwaga ! Zima na drogach »
Tekst opublikowany 2009-02-18, opracowanie red.
Podczas ostatniej doby na drogach powiatu strzelińskiego doszło aż do 8 kolizji drogowych. Główną przyczyną tych zdarzeń była śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.
Zdjęć: 1  

Komisja bada przyczyny »
Tekst opublikowany 2009-02-18, opracowanie As
18 lutego br. o godzinie 9 na miejscu katastrofy lotniczej w Jarostowie w gminie Udanin rozpoczęła pracę Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która przystąpiła do oględzin miejsca katastrofy.
Zdjęć: 4  

Kradł prąd »
Tekst opublikowany 2009-02-18, opracowanie red.
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 56 letniemu mężczyźnie podejrzanemu o nielegalny pobór energii elektrycznej w miejscu zamieszkania.

Tragiczny lot »
Tekst opublikowany 2009-02-17, opracowanie Beata Sadowska Jacek Bomersbach
Tragiczny wtorek na autostradzie A4. Najpierw karambol kilkudziesięciu aut, potem katastrofa ratunkowego śmigłowca spieszącego na pomoc poszkodowanym. Helikopter rozbił się pod Jarostowem. Zginęli pilot i sanitariusz.
Zdjęć: 10  

Hektary dla szkoły »
Tekst opublikowany 2009-02-16, opracowanie RH
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ludowie Polskim wzbogacił się o 20 hektarów pól uprawnych o wartości ponad miliona złotych, które pozwolą reaktywować działalność przyszkolnego gospodarstwa rolnego.
Zdjęć: 2  

Rok intensywnej pracy »
Tekst opublikowany 2009-02-12, opracowanie Roberta Harhala
Kontynuując nasz cykl wywiadów z lokalnymi politykami, samorządowcami i znanymi osobami życia publicznego, dziś spotkanie z Wojciechem Bochnakiem.
Zdjęć: 1  

Choćby chcieli – nie zapomną »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie RH
W kolejną rocznicę masowych deportacji ludności polskiej do ZSRR, członkowie koła Związku Sybiraków w Strzelinie złożyli kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym Zesłańców Sybiru, po czym udali się na mszę świętą do Białego Kościoła.
Zdjęć: 2  

Rozmowa z Anją Orthodox »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie Paweł Pawlucy
Liderka i wokalistka zespołu Closterkeller opowiada o pasji, dla której niemal porzuciła muzykę, o współpracy z Edytą Bartosiewicz oraz najnowszym albumie Closterkeller.
Zdjęć: 3  

Karnawał w „piątce”  »
Tekst opublikowany 2009-02-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Piątek, 6 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie zaroiło się od Księżniczek, Indianek, Murzynek, Rycerzy, Batmanów, Zorro, różnego rodzaju zwierząt i przybyszy z innej planety.
Zdjęć: 3  

Wielki pożar? To tylko ćwiczenia! »
Tekst opublikowany 2009-02-09, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W miejscowości Pęcz przeprowadzone zostały ćwiczenia związane z gaszeniem pożaru z elementami ratownictwa technicznego i medycznego.
Zdjęć: 5  

Widowiskowe zatrzymanie »
Tekst opublikowany 2009-02-08, opracowanie Robert Harhala
Policyjny pościg, blokada i zatrzymanie. Uciekający autem mężczyzna został szybko obezwładniony.
Zdjęć: 1  

Braterstwo broni »
Tekst opublikowany 2009-02-08, opracowanie Robert Harhala
Na komendę dowódcy grupa szturmowa rusza do ataku. Sprawnie pokonują zagajnik niezauważeni przez przeciwnika, doskonale maskując się w swych plamiastych mundurach.
Zdjęć: 2  

Zmiany dla bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2009-02-06, opracowanie RH
Weszła w życie nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która wprowadza zwiększenie liczby doradców zawodowych oraz wypłatę stypendiów dla podejmujących szkolenia.
Zdjęć: 1  

Koniec internetowej hossy »
Tekst opublikowany 2009-02-06, opracowanie RH
Setki mieszkańców naszego powiatu codziennie handluje poprzez internet, korzystając ze znikomych kosztów tej działalności. Już niedługo może się to jednak skończyć – Ministerstwo Finansów wkracza na wojenną ścieżkę.
Zdjęć: 1  

Jest bezpieczniej! »
Tekst opublikowany 2009-02-05, opracowanie RH
W serwisie prezentujemy dziś wyniki pracy naszej policji, mówiące wiele o obecnym stanie bezpieczeństwa powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 2  

Powrót gospodyń »
Tekst opublikowany 2009-02-04, opracowanie Anna Dębowicz
W Kuropatniku odbyło się spotkanie organizacyjne wznawiające działalność tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich.
Zdjęć: 2  

Pytamy o schronisko »
Tekst opublikowany 2009-02-04, opracowanie tsp
Zapytaliśmy mieszkańców Strzelina co sądzą o pomyśle budowy schroniska dla zwierząt. Jak zachowaliby się, gdyby obiekt miał stanąć blisko ich domu?
Zdjęć: 5  

Ruszył Express Nyski »
Tekst opublikowany 2009-02-04, opracowanie Red.
W ostatnich dniach stycznia WFP wprowadziła na rynek nyski kolejną wysokonakładową, bezpłatną gazetę informacyjno - reklamową – Express Nyski, połączoną z lokalnym portalem naszanysa24.net.

Remiza dla Kuropatnika »
Tekst opublikowany 2009-02-03, opracowanie RH
Obok starej remizy w Kuropatniku już za dwa lata stanąć ma nowy, w miejscu obecnego placu zabaw. Inwestycja kosztować będzie milion zł.
Zdjęć: 2  

Groźny pomnik »
Tekst opublikowany 2009-02-03, opracowanie RH
Rada miasta zniosła uchwałę z roku 1993, nadającą drzewu przy ulicy Wojska Polskiego miano pomnika przyrody. Teraz znajdujący się w fatalnym stanie dąb będzie można wyciąć.
Zdjęć: 1  

Zebra za kratami »
Tekst opublikowany 2009-02-02, opracowanie Łukasz Krzysztofczyk
Coraz częściej nasi czytelnicy zwracają się do Nas z pytaniami, sugestiami i opiniami dotyczącymi progów ulicznych, miejsc parkingowych a ostatnio nawet barierek na chodnikach i pasów dla pieszych.
Zdjęć: 2  

Nasza biblioteka ma nowe logo! »
Tekst opublikowany 2009-02-02, opracowanie Łukasz Krzysztofczyk
Materiały Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelinie opatrzone zostaną nowym logo. Projekt prezentujemy dziś w serwisie.
Zdjęć: 2  

Koniec ferii - wracajmy bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2009-02-01, opracowanie tom
Kończą się zimowe ferie. Wielu z nas dzisiaj wraca do swoich domów. Po wczorajszych opadach śniegu, większość dróg jest wprawdzie przejezdnych, ale zachowajmy czujność i rozwagę.

Niechlubna wizytówka »
Tekst opublikowany 2009-01-30, opracowanie tsp
Kiedy powstawały, z założenia miały pełnić funkcje reprezentacyjne. Czy rzeczywiście tak jest? Trudno w to dziś uwierzyć, widząc ociekające z nich błoto.
Zdjęć: 1  

Kamienie na tory »
Tekst opublikowany 2009-01-29, opracowanie Robert Harhala
Jest duża szansa zrealizowania znakomitego pomysłu – przeniesienia transportu urobku z lokalnych kamieniołomów poprzez linie kolejowe - mówi starosta Artur Gulczyński
Zdjęć: 2  

Nowe nabytki CUKiT-u »
Tekst opublikowany 2009-01-29, opracowanie RH
O planowanym zakupie tego pojazdu kilkukrotnie wspominaliśmy przy okazji informowania o powiększaniu się parku maszynowego strzelińskiego Centrum Usług Komunalnych i Technicznych.
Zdjęć: 1  

Zatrzymano pedofila spod Strzelina »
Tekst opublikowany 2009-01-29, opracowanie red. / /www.dolnoslaska.policja.gov.pl
W ramach ogólnopolskiej akcji policji skierowanej przeciwko pedofilom w sieci, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie materiałów pornograficznych z udziałem małoletnich. Jednym z nich jest mieszkaniec miejscowości spod Strzelina
Zdjęć: 1  

Groźny wypadek w Piotrowicach »
Tekst opublikowany 2009-01-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
26 stycznia na drodze przed Piotrowicami zderzyły się BMW i Łada. W wypadku ucierpiały trzy osoby, które przetransportowano do szpitala w Strzelinie.
Zdjęć: 7  

Autobus widmo na ulicach »
Tekst opublikowany 2009-01-28, opracowanie RH
Uderzony przez inny pojazd autobus szkolny przejechał ruchliwą ulicą kilkadziesiąt metrów, by wjechać na chodnik i zatrzymać się w końcu na żywopłocie przed blokiem. Cudem nie doszło do tragedii.
Zdjęć: 2  

Zderzenie Opla z autobusem »
Tekst opublikowany 2009-01-28, opracowanie red.
Śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze była prawdopodobnie przyczyną wypadku autobusu PKS i samochodu terenowego w Wyszonowicach
Zdjęć: 3  

Grypa atakuje »
Tekst opublikowany 2009-01-27, opracowanie Anna Dębowicz
Najpierw na grypę wywołaną wirusem H3N2 zaczęli chorować Portugalczycy i Brytyjczycy. Tydzień później chorowali Francuzi i Włosi, teraz Niemcy. Czy wirus pojawi się również w Polsce?
Zdjęć: 3  

Wulgarnie obrażona maturzystka przemówiła »
Tekst opublikowany 2009-01-27, opracowanie tom
Przez długi czas "firmowa dziewczyna" Konkretów.pl nie udzielała żadnych komentarzy. Przemówiła dopiero w ostatnich dniach.

Partyjne wpływy szkodzą! »
Tekst opublikowany 2009-01-26, opracowanie Robert Harhala
Kontynuujemy cykl rozmów z naszymi samorządowcami. Po wywiadzie z Norbertem Rabą czas na rozmowę z burmistrzem Strzelina, Jerzym Matusiakiem.
Zdjęć: 1  

Archiwum widmo »
Tekst opublikowany 2009-01-25, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
Jeśli wydaje się komuś, że po latach ciężkiej pracy zazna zasłużonego spokoju na emeryturze, to ma rację, wydaje mu się.
Zdjęć: 1  

Nowy wóz ochotników »
Tekst opublikowany 2009-01-25, opracowanie Kwiatkowski Radek
Strażacy z Prus otrzymali nowoczesny samochód ratowniczo - gaśniczy, jaki gmina Kondratowice dla niej zakupiła. Koszt samochodu wyniósł 58 tys. zł.
Zdjęć: 4  

Wypadek na A-4 »
Tekst opublikowany 2009-01-25, opracowanie Kwiatkowski Radek
W niedzielę w dniu 25 stycznia około godziny 18 na drodze A-4 (187 km) doszło do wypadku trzech samochodów osobowych

Wypadek w Częstocicach »
Tekst opublikowany 2009-01-25, opracowanie Kwiatkowski Radek
24 stycznia około godziny 8:30 na drodze krajowej nr 39 w okolicach Częstocic doszło do wypadku samochodu osobowego marki Opel Omega

Wymień dowód nim go unieważnią »
Tekst opublikowany 2009-01-25, opracowanie red.
Uwaga posiadacze dowodów osobistych, zmieniły się zasady unieważniania dokumentów.
Zdjęć: 1  

140 na godzinę »
Tekst opublikowany 2009-01-23, opracowanie RH
140 km/h na autostradzie i nawet do 120 km/h na dwupasmowych drogach ekspresowych - taką prędkość będzie można rozwijać wedle znowelizowanej ustawy o ruchu drogowym.
Zdjęć: 1  

Emeryci górą! »
Tekst opublikowany 2009-01-22, opracowanie RH
Po raz kolejny strzelińscy emeryci udowodnili, że życie wcale nie zaczyna się po trzydziestce, czterdziestce czy nawet po pięćdziesiątce.
Zdjęć: 4  

Zestaw dla ochotników »
Tekst opublikowany 2009-01-21, opracowanie RH
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuropatniku wzbogaciła się o zestaw ratownictwa technicznego.
Zdjęć: 2  

Dzień naszych Babć i Dziadków »
Tekst opublikowany 2009-01-21, opracowanie Red.
W tym tygodniu najważniejsze będą nasze Babcie i nasi Dziadkowie. 21.01 i 22.01 obchodzą bowiem swoje święto.

W dziennikarstwie i …. »
Tekst opublikowany 2009-01-21, opracowanie tom
Koleżanki i koledzy z legnickich mediów już ochrzcili ewidentną pomyłkę Konkretów.pl jako największą wpadkę w historii regionalnego dziennikarstwa. Takiego błędu korekty jeszcze nie było!
Zdjęć: 1  

Konary zagrażały nagrobkom »
Tekst opublikowany 2009-01-20, opracowanie tsp
Na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Oławskiej w Strzelinie konary starych lip kruszyły się podczas silnych wiatrów i zagrażały znajdującym się pod nimi nagrobkom oraz osobom je odwiedzającym
Zdjęć: 2  

Co to za bal! »
Tekst opublikowany 2009-01-20, opracowanie Łukasz Krzysztofczyk
Kreacje niczym z hollywoodzkich filmów, wyszukane fryzury i przede wszystkim czerwone podwiązki to znaki, które zapowiadają jedyny bal w życiu każdego nastolatka. Tańce czas zacząć - Studniówki 2009 właśnie się rozpoczęły.
Zdjęć: 9  

Polecamy: warsztaty komputerowe dla początkujących »
Tekst opublikowany 2009-01-20, opracowanie Łukasz Krzysztofczyk
Żyjemy w czasach, kiedy internet staje się coraz ważniejszym medium, a komputer stoi w niemal każdym domu. Umiejętność korzystania z nowych technologii staje się więc standardem – co jednak mają zrobić ci, dla których komputer wciąż stanowi czarną magię?
Zdjęć: 1  

Sukcesy, plany i porażki »
Tekst opublikowany 2009-01-19, opracowanie Robert Harhala
Początek roku to najlepszy czas na podsumowanie wydarzeń i osiągnięć roku minionego. Dlatego rozpoczynamy serię wywiadów z lokalnymi politykami, samorządowcami i znanymi osobami życia publicznego, których zapytamy jak postrzegają rok 2008 i czego oczekują w nowym roku.
Zdjęć: 1  

Wioska internetowa w Jegłowej »
Tekst opublikowany 2009-01-19, opracowanie AND
Współczesne społeczeństwo opiera się na rozwoju zasobów jakimi dysponuje, może to przybrać najrozmaitsze formy, jedną z nich zaprezentowały nam władze Przeworna. Zrealizowano projekt na ponad 100 tyś zł.
Zdjęć: 2  

Światło dla bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2009-01-16, opracowanie RH
Nareszcie! Na drodze przy wylocie ze Strzelina w kierunku Wiązowa montowane są nowe lampy, które powinny również doświetlić skrzyżowanie z drogą na Przeworno.
Zdjęć: 2  

Najsłabsi do mamy! »
Tekst opublikowany 2009-01-15, opracowanie RH/ŁS
Chociaż ma dopiero 25 lat, spełnia już życiowe marzenia – brał udział w Selekcji i przebiegł Maraton Poznański. Piotrek to wyjątkowy młody człowiek, choć wcale nie chwali się swymi osiągnięciami.
Zdjęć: 4  

Zimno w przedszkolu? »
Tekst opublikowany 2009-01-14, opracowanie AND
Anonimowy telefon, który otrzymaliśmy w ubiegłą środę, brzmiał poważnie: W przedszkolu w Wiązowie jest 14 stopni. Dzieci marzną! Postanowiliśmy sprawdzić czy jest to prawda.
Zdjęć: 2  

Czas próby »
Tekst opublikowany 2009-01-14, opracowanie tsp
Egzaminem z języka polskiego 135 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Strzelinie rozpoczęło tegoroczną próbną maturę.
Zdjęć: 1  

Coraz więcej ścieków »
Tekst opublikowany 2009-01-13, opracowanie tsp
Nowy wóz asenizacyjny marki IVECO zasilił tabor strzelińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Samochód o wartości 260 tys. zł jest trzecim, jaki posiada obecnie ZWiK.
Zdjęć: 1  

Zderzenie czołowe z ciężarówką »
Tekst opublikowany 2009-01-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
7 stycznia w Jordanowie Śląskim VW Transporter zderzył się czołowo z ciężarowym Mercedes ATEGO.
Zdjęć: 2  

Tragedia pod Kłosowem »
Tekst opublikowany 2009-01-11, opracowanie RH
Do tragicznego wypadku doszło 8 stycznia na 187 km autostrady A4. Pod kołami ciężarówki zginął 22 letni mieszkaniec Kłosowa.

Dzik atakował miasto »
Tekst opublikowany 2009-01-11, opracowanie RH
Agresywne zwierze biegało po rondzie, ulicy Kościuszki i Wojska Polskiego, by wreszcie trafić na jedną z posesji.

Zostawiła dzieci »
Tekst opublikowany 2009-01-11, opracowanie RH
Strzelińscy policjanci zatrzymali kobietę, która pozostawiła w mieszkaniu bez opieki czwórkę dzieci, z których najmłodsze ma 10 miesięcy. Użyty wobec niej alkomat wykazał prawie 2 promile.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?  »
Tekst opublikowany 2009-01-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Gdy spadnie śnieg i chwyci mróz miejsc do zabaw na powietrzu nie brakuje. Na górkach, lodowiskach robi się tłoczno. Jazda na łyżwach, sankach, rzucanie śnieżkami to wspaniała zabawa. Jednak czy zawsze bezpieczna? Strzelińscy policjanci i strażacy przygotowali kilka wskazówek dla rodziców i dzieci na okres ferii zimowych.

Wyjątkowy koncert w „Skalnej” »
Tekst opublikowany 2009-01-11, opracowanie DA
W sobotę, 17 stycznia o godzinie 17 w Galerii „Skalnej” Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert kolęd hiszpańskich i meksykańskich z okresu baroku pt. „Nuevo Sol, Nuevo Cielo” - Nowe Słońce, Nowe Niebo.

Ferie w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2009-01-11, opracowanie DA
Zbliża się czas ferii zimowych. Strzeliński Ośrodek Kultury przygotował propozycje dla uczniów, którzy nie wyjeżdżają z domu.

Uwaga na niebezpieczny lód »
Tekst opublikowany 2009-01-10, opracowanie red./ www.strzelin.policja.gov.pl
Już niedługo ferie. Prezentujemy poradnik jak uniknąć zagrożeń wynikających z zabaw na zamarzniętym lodzie

Będzie ślisko »
Tekst opublikowany 2009-01-09, opracowanie aw
Jeśli nie musisz, nie jedź. Synoptycy ostrzegają bowiem przed gołoledzią. Wieczorem będzie ślisko.

W Gęsińcu znów dziury »
Tekst opublikowany 2009-01-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Mieszkańcy Gęsińca znów mają problem. Nawierzchnia drogi w ich miejscowości w kierunku na Dębniki jest w tragicznym stanie.

Ziemia niczyja? »
Tekst opublikowany 2009-01-08, opracowanie tsp
O tym, że jakość dróg w powiecie jest w porównaniu z naszymi sąsiadami mizerna, przekona się każdy, kto wybierze się poza granice województwa.
Zdjęć: 2  

Będzie nowy wiadukt w Szczawinie »
Tekst opublikowany 2009-01-08, opracowanie red./ www.powiatstrzelinski.pl
Starosta Artur Gulczyński oraz Członek Zarządu Powiatu - Krzysztof Kurowski podpisali umowę w tej sprawie.
Zdjęć: 1  

Najgorsze za nami »
Tekst opublikowany 2009-01-07, opracowanie KT
Ubiegłej nocy temperatura na Dolnym Śląsku spadła nawet do 31 stopni poniżej zera! Kolejne noce będą na szczęście cieplejsze.

Więzienie jest jak wulkan »
Tekst opublikowany 2009-01-07, opracowanie Tomasz Jóźwiak
„Podczas odsiadki napisałem trzy licencjaty klawiszom i kilkanaście matur”, wspomina więzienne życie Sławomir Sikora.
Zdjęć: 2  

Ciężarowcy podsumowują »
Tekst opublikowany 2009-01-07, opracowanie tsp
Udany rok mają za sobą strzelińscy ciężarowcy. Szereg dobrych startów, poprawianie życiowych rekordów i wreszcie zdobyte medale.
Zdjęć: 1  

Zimna rura »
Tekst opublikowany 2009-01-06, opracowanie RH
Spadki temperatury spowodowały pierwsze awarie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. A to dopiero początek wielkich mrozów.
Zdjęć: 1  

Nowe radiowozy policji »
Tekst opublikowany 2009-01-05, opracowanie Robert Harhala
W zaskakującej śnieżnej aurze w poniedziałkowy poranek 5 stycznia, oficjalnie przyjęto do służby trzy nowe radiowozy strzelińskiej policji
Zdjęć: 2  

Noworoczny prezent »
Tekst opublikowany 2009-01-04, opracowanie Łukasz Krzysztofczyk
Wojciech Jagodziński jako pierwszy pojawił się w Strzelińskim Szpitalu na świecie w nowym 2009 roku. O godzinie 3.20
Zdjęć: 2  

Jedźmy ostrożnie - na drogach śnieg  »
Tekst opublikowany 2009-01-04, opracowanie tom
Dziś wielu z nas po długim weekendzie wraca do swoich domów. Uważajmy na drogach, bo w wielu miejscach panują iście zimowe warunki.

Dolny Śląsk zwalnia »
Tekst opublikowany 2009-01-04, opracowanie red./ tvp3wroclaw
Na Dolnym Śląsku spada produkcja i wzrasta bezrobocie.

Urzędnik unieważni dowód »
Tekst opublikowany 2009-01-04, opracowanie Łukasz Krzysztofczyk
Z dniem 1 stycznia 2009 roku wchodzi w życie zmieniona ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych.

Stylowe zmiany »
Tekst opublikowany 2009-01-04, opracowanie RH
Na ulicy Mickiewicza w Strzelinie pojawiły się nowe, stylowe latarnie znakomicie komponujące się z brukowaną jezdnią.

Fordem do stawu »
Tekst opublikowany 2009-01-04, opracowanie RH
W piątek 2 stycznia Ford Tranzit wpadł w poślizg, przejechał po chodniku i łamiąc ogrodzenie wpadł do stawu przewracając się

Duży pożar w Kondratowicach »
Tekst opublikowany 2009-01-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Na około 50 tysięcy złotych oszacowano straty w wyniku pożaru budynku, który wybuchł w niedziele 4 stycznia w Kondratowicach
Zdjęć: 3  

Śmierć pod lodem »
Tekst opublikowany 2009-01-03, opracowanie Kornelia Trytko
Dwóch mężczyzn utonęło, kiedy chcieli pomóc dzieciom, które wpadły do wody....
Zdjęć: 3  

Pożar samochodu »
Tekst opublikowany 2009-01-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Samochód osobowy marki Peugeot 206 palił się 18 grudnia w Strzelinie przy ulicy Mickiewicza. Nikt nie został ranny.
Zdjęć: 2  

Zbliżają się ferie »
Tekst opublikowany 2009-01-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ferie zimowe dla uczniów z naszego powiatu rozpoczynają się już w połowie stycznia.

Droga jak ser »
Tekst opublikowany 2009-01-01, opracowanie Robert Harhala
Droga nr 39 przebiegająca przez Wiązów wygląda jak przysłowiowy szwajcarski ser.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl