Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 59 informacji. Wszystkie poniżej.

Mamo – porwali mnie »
Tekst opublikowany 2009-05-30, opracowanie Robert Harhala
Zgłoszenie o porwaniu nastolatki postawiło na nogi całą strzelińską policję oraz Wydział Techniki Operacyjnej w komendzie wojewódzkiej. Sprawę potraktowano bardzo poważnie.
Zdjęć: 1  

Chwila nieuwagi i ... »
Tekst opublikowany 2009-05-30, opracowanie Agata Jurczak
Na drodze krajowej K-39 na wysokości skrzyżowania w kierunku miejscowości Miechowice Oławskie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autem osobowym.
Zdjęć: 3  

Zielone Świątki - sklepy zamknięte »
Tekst opublikowany 2009-05-30, opracowanie tom
Jutro przypada kościelne święto Zesłania Ducha Świętego. To jeden z dwunastu dni w roku, w którym obowiązuje zakaz handlu.

Funduszy nie zabraknie »
Tekst opublikowany 2009-05-29, opracowanie RH
Jak samorządowcy i instytucje radzą sobie z kryzysem? Czy podejmują działania czy też siedzą z założonymi rękami?
Zdjęć: 1  

SOK dla dzieci »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie RH
Na terenie całego powiatu przygotowywane są już imprezy z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Bardzo bogatą ofertę zaproponował również Strzeliński Ośrodek Kultury.

Starcie polsko - czeskie »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie PM
W ramach współpracy gmin partnerskich Kondratowic - czeskich Castalowice odbyły się zawody strażackie.
Zdjęć: 2  

Basen teraz, droga później »
Tekst opublikowany 2009-05-27, opracowanie PM
Spotkanie z Piotrem Borysem odbyło się w sali obrad urzędu miasta i gminy. Przybyło na nie wiele osób i każdy miał pytania związane z naszymi okolicami.
Zdjęć: 1  

Dla ratowania życia »
Tekst opublikowany 2009-05-27, opracowanie RH
Strzelińska straż miejska otrzymała zestaw ratownictwa medycznego, który znajdzie się na wyposażeniu ich pojazdu służbowego. Wszyscy przejdą również specjalistyczny kurs udzielania pierwszej pomocy.
Zdjęć: 1  

System się sprawdza »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie RH
Strzeliński monitoring miejski funkcjonuje już od kilku miesięcy i zaczyna zbierać bardzo pozytywne oceny ze strony wszystkich służb dbających o nasze bezpieczeństwo. Planuje się zamontowanie kolejnych kamer.
Zdjęć: 1  

Parada zrobiła furorę »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie RH
Uliczna parada uczniów szkół powiatu strzelińskiego rozpoczęła III Strzelińskie Forum Młodzieży „Teraz Europa 2009” zorganizowane przez Stowarzyszenie Europolscy wraz z Młodzieżową Radą Gminy.
Zdjęć: 6  

Życzkowski Mistrzem Europy »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie red.
Dobrą wiadomość przesłał z Rosji nasz korespondent Tomasz Skuter-Protokowicz. 246 i 5 podejść wystarczyło Mirosławowi Życzkowskiemu do zdobycia tytułu Mistrza Europy.
Zdjęć: 1  

Kierowca miał szczęście »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dużo szczęścia miał kierowca samochodu osobowego marki VW Golf, który uderzył w drzewo w miejscowości Strzegów. Wypadek wyglądał bardzo groźnie, na szczęście poszkodowany przeżył.
Zdjęć: 3  

Historyczny awans do I ligi! »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin awansowali do I ligi tenisa stołowego. We własnej hali pokonali CMC „Viret” Zawiercie 7:3. Awans zawodnicy świętowali wraz z licznie przybyłymi kibicami.
Zdjęć: 6  

Życzkowski już w Rosji »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
We wtorek 26 maja reprezentant Strzelca Strzelin Mirosław Życzkowski bronić będzie srebrnego medalu Mistrzostw Europy zdobytego w ubiegłym roku w czeskim Bohuminie. Tegoroczny czempionat kontynentu odbywa się w rosyjskim Togliatti nad Wołgą.
Zdjęć: 1  

Przestańcie śmiecić w lasach! »
Tekst opublikowany 2009-05-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trzy telewizory i dwie muszle klozetowe - tak zaczyna się spacer po lesie w Gęsińcu. Z tym problemem zwracają się do naszej redakcji czytelnicy. Apelujemy: przestańcie śmiecić w lasach!
Zdjęć: 3  

Bajka z mundurem »
Tekst opublikowany 2009-05-22, opracowanie RH
Dzielnicowy musi być policjantem wszechstronnie uzdolnionym. Przekonały się o tym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przewornie, które z nieukrywanym zachwytem słuchały bajki czytanej im przez aspiranta Andrzeja Bukowca.
Zdjęć: 2  

Świętuj z nami awans do 1 ligi!  »
Tekst opublikowany 2009-05-22, opracowanie red./ Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin są już o krok od awansu do 1 ligi tenisa stołowego! Rewanż zostanie rozegrany w Strzelinie 23 maja o godzinie 16 w sali Szkoły Publicznej nr 5 przy ul. Brzegowej.
Zdjęć: 1  

Medalowa szansa »
Tekst opublikowany 2009-05-21, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
Dorota Życzkowska - Zachwiej powróciła do wysokiej formy i przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Polski, które już we wrześniu odbędą się w Toruniu. Zawodniczka Strzelca Strzelin zapowiada walkę o medal.
Zdjęć: 1  

Jesteśmy europejską rodziną »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie RH
Narodowe flagi, stroje, muzyka i plakaty, a przede wszystkim znakomita zabawa, będąca najlepszą formą edukacji. Już po raz drugi w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Dzień Europy.
Zdjęć: 1  

Wygrali na Elmocie »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie PM
Tradycyjnie już w połowie maja rozpoczyna się sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski.
Zdjęć: 1  

Będzie parada »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie RH
To będzie wyjątkowy dzień dla mieszkańców Strzelina. W piątek, 22 maja, ulicami miasta przejdzie europejska uliczna parada uczniów szkół powiatu strzelińskiego.

Euromłodzi z Wawrzyszowa »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie tsp
Imię Unii Europejskiej nosi od 11 maja Gimnazjum w Wawrzyszowie w gminie Wiązów. O nadaniu szkole patrona zdecydowali sami uczniowie.
Zdjęć: 2  

Broń na chuliganów »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie RH
Zapisy nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych były tematem szkolenia, zorganizowanego 12 maja w strzelińskim magistracie przez tutejszą komendę powiatową policji.
Zdjęć: 1  

Wesołe myślenie »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Poznaliśmy nową mistrzynię powiatu strzelińskiego w matematyce. Została nią Sandra Kubiak, dla której zagadki z cyframi nie stanowią problemu.

Wykład w średniowiecznym areszcie »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie RH
Wyjątkowo ciekawą formułę miały warsztaty metodyczne dla nauczycieli zorganizowane przez Powiatowe Centrum Dydaktyki w wieży strzelińskiego ratusza. W niepowtarzalnej atmosferze średniowiecznych murów uczestnicy słuchali wykładów, ale i zwiedzali zabytkowy obiekt.
Zdjęć: 2  

Udany przejazd! »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Mieszkańcy Strzelina całymi rodzinami wzięli udział w spontanicznym przejeździe rowerem z rynku, spod pomnika Strzelca, w kierunku Gromnika w celu podkreślenia, że „Rowerzysta też jest uczestnikiem ruchu”.
Zdjęć: 3  

Śmiertelny wypadek w Gębicach »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie red.
18 maja po godz. 13.30 w miejscowości Gębice (gm. Strzelin), doszło do śmiertelnego wypadku. Mężczyzna jadący skuterem z nieznanych dotąd przyczyn zahaczył o samochód terenowy. W wyniku wypadku kierujący jednośladem zginął na miejscu.
Zdjęć: 4  

Strażacy vs osy i szerszenie »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W poniedziałek, 18 maja, strzelińscy strażacy usuwali rój pszczół, który znajdował się na drzewie przy Gimnazjum nr 2 w Strzelinie. Tylko 18 maja usunięto dwa kokony owadów. Sprawa jest bardzo poważna i urasta do pewnego rodzaju problemu
Zdjęć: 4  

Starostwo wspiera sportowców »
Tekst opublikowany 2009-05-17, opracowanie red.
Już po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Strzelinie wspiera finansowo znakomitych sportowców. Jednym z nich jest reprezentant Strzelca Strzelin Mirosław Życzkowski.
Zdjęć: 1  

Ząbkowicka - jeszcze w tym roku? »
Tekst opublikowany 2009-05-17, opracowanie red. /www.strzelin.pl
Jak podaje serwis gminny www.strzelin.pl w najbliższym czasie powinien zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy, a w ślad za tym niezwłoczne rozpoczęcie robót. Jeżeli pracę będą przebiegałyby bez zakłóceń powinny zostać zakończone jeszcze w tym roku.
Zdjęć: 2  

Rower jak koń »
Tekst opublikowany 2009-05-16, opracowanie Robert Harhala
Jadąca środkiem drogi rowerzystka nie reagowała na jakiekolwiek sygnały do zatrzymania dawane jej przez policjantów. Była tak pijana, że ich po prostu nie widziała.

Skorpion na dłoni »
Tekst opublikowany 2009-05-15, opracowanie Rh
Niebywała gratka szykuje się dla miłośników pająków, skorpionów i węży egzotycznych. Już wkrótce w Strzelińskim Ośrodku Kultury zobaczyć będzie można wystawę tych intrygujących i zaskakujących stworzeń.
Zdjęć: 1  

Z nożem na policjantów »
Tekst opublikowany 2009-05-15, opracowanie RH
Zwykła interwencja jakich wiele, tym razem mogła zakończyć się tragicznie. Rozjuszony napastnik uzbrojony w 25 - centymetrowy nóż kuchenny zaatakował policjantów.
Zdjęć: 1  

Przekroczyli granice »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie PM
Pięć dni spędziły dzieci z czeskiej szkoły w Kondratowicach w ramach wymiany międzynarodowej.
Zdjęć: 2  

Prawo jazdy na quady »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie PM
Ostatnio dało się usłyszeć pogłoski o tym, że być może czekają nas zmiany w ustawie o kierujących pojazdami. Posłowie zastanawiają się czy nie wprowadzić specjalnej kategorii prawa jazdy dla użytkowników quadów.
Zdjęć: 1  

Zabawa pod okiem kamery »
Tekst opublikowany 2009-05-13, opracowanie RH
Na Osiedlu Piastowskim powstaje bardzo oczekiwany przez mieszkańców, a obiecany przez burmistrza plac zabaw. Zakończono właśnie pierwszy etap prac.
Zdjęć: 1  

„TECE FOTO” - wyślij zdjęcie i wygraj! »
Tekst opublikowany 2009-05-12, opracowanie red.
Rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu fotograficznego "TECE FOTO" organizowanego przez firmę TECE Sp z o.o. Udział w konkursie może wziąć każdy, bez względu na wiek i doświadczenie.
Zdjęć: 1  

Święty na wyciągnięcie ręki »
Tekst opublikowany 2009-05-12, opracowanie PM
Parafia w Wyszonowicach zyskała coś, co z pewnością przyciągnie uwagę wielu wiernych z okolicy i nie tylko...
Zdjęć: 2  

Poetycka Polska u nas »
Tekst opublikowany 2009-05-11, opracowanie DA
Pięć godzin trwała gala podsumowująca I Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Granitową Strzałę”, której organizatorem był Strzeliński Ośrodek Kultury.
Zdjęć: 4  

Kradli baterie słoneczne »
Tekst opublikowany 2009-05-11, opracowanie EM
Policjanci ujęli dwóch mężczyzn kradnących baterie słoneczne z autostrady na wysokości Wrocławia i Strzelina.

Szukają świadków »
Tekst opublikowany 2009-05-10, opracowanie Robert Harhala
Zaskakujący przebieg miało zdarzenie drogowe, do którego doszło w Strzelinie na placu 1 – go maja. Potrącony przez samochód osobowy rowerzysta oddalił z miejsca zdarzenia pozostawiając swój pojazd.

Wiosenny konkurs »
Tekst opublikowany 2009-05-10, opracowanie Robert Harhala
Wiosna w poezji była tematem konkursu recytatorskiego zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 w Strzelinie. Przed szacownym Jury popisywali się uczniowie młodszych klas.
Zdjęć: 1  

Rowerem do Mikoszowa »
Tekst opublikowany 2009-05-10, opracowanie Robert Harhala
Zgodnie z zapowiedziami, po zakończeniu budowy wiaduktu na ul. Dzierżoniowskiej ruszą kolejne inwestycje drogowe mające poprawić komunikację oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu.
Zdjęć: 1  

Dwa duże pożary w godzinę  »
Tekst opublikowany 2009-05-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dużo pracy mieli strzelińscy strażacy w piątek 8 maja. W ciągu niespełna godziny doszło do dwóch, dużych pożarów stert słomy.
Zdjęć: 3  

Życie w masce »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie Kornelia Trytko
W stolicy Meksyku spędziła siedem miesięcy. Małgorzata Polańska, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego opowiada nam, jak to jest żyć w „wymarłym” mieście, co robią, a raczej czego nie robią linie lotnicze, żeby zapobiegać epidemii i jak dzisiaj reagują na nią przyjaciele.
Zdjęć: 7  

Jadą na olimpiadę! »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści Granitu Strzelin pojadą na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Kwalifikacje uzyskali podczas zawodów w Zawadzkim.

Zaginął pies »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie Red.
Misia zaginęła w Kuropatniku koło Strzelina 29 kwietnia.
Zdjęć: 1  

Budynek groził zawalaniem »
Tekst opublikowany 2009-05-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W miejscowości Jegłowa zniszczony obiekt przy ulicy Spółdzielczej groził zawaleniem. Znajdował się zaledwie 6 metrów od mieszkań.
Zdjęć: 2  

Egzamin trochę inaczej  »
Tekst opublikowany 2009-05-07, opracowanie Kornelia Trytko
Skrócenie minimalnego czasu egzaminu, losowanie zadań z obsługi pojazdu i obostrzenia na placu manewrowym to tylko część zmian, które już pod koniec maja mogą się pojawić podczas egzaminu na prawo jazdy.
Zdjęć: 2  

Powiat: Nie ma absolutorium! »
Tekst opublikowany 2009-05-06, opracowanie RH
Po raz pierwszy w historii powiatu strzelińskiego radni podjęli uchwałę o nieudzieleniu zarządowi absolutorium z wykonania budżetu. Ma być to pierwszy krok prowadzący do odwołania go. W ten sposób XXXV sesja rady powiatu zapisała się na zawsze w dziejach powiatowej samorządności.
Zdjęć: 2  

Absolutorium dla Burmistrza »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie RH
Bez niespodzianek przebiegła XXX sesja rady miejskiej. Po rozpatrzeniu sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2008 rok radni podjęli uchwałę o udzieleniu burmistrzowi absolutorium.
Zdjęć: 2  

Co? Gdzie? Kiedy? »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Terminarz najbliższych wydarzeń sportowych w naszym powiecie :

3 dni zabawy »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie PM
Pierwsze 3 dni maja były dla mieszkańców Przeworna czasem zabawy i wypoczynku w miłej atmosferze.
Zdjęć: 3  

Przywiózł trzy medale »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trzy medale z Mistrzostw Dolnego Śląska kadetów i juniorów w tenisie stołowym przywieźli gracze Granitu Strzelin. Trzykrotnie na podium stawał Dariusz Burger. Niestety nie udało mu się wywalczyć medalu z najcenniejszego kruszywa.
Zdjęć: 1  

Wichura wyrywała drzewa »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Silny, porywisty wiatr, trwający kilka minut, wyrządził w powiecie strzelińskim duże szkody. Najbardziej ucierpiały okolice Gościęcic Dolnych i Kuropatnika.
Zdjęć: 2  

„Lali wodę” w Przewornie !  »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strażacy na co dzień ratują życie i mienie, 1 maja w Przewornie walczyli w bardzo widowiskowych zawodach o miano najlepszej jednostki Gminy Przeworno. Najlepsi okazali się ochotnicy z Czech.
Zdjęć: 3  

Wiwat Konstytucja »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie Robert Harhala
Jak co roku władze powiatu i gminy, kombatanci, przedstawiciele organizacji politycznych, instytucji i szkół oraz mieszkańcy miasta zebrali się pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na skwerze przy ul. Bolka I Świdnickiego, by uczcić kolejną rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wspaniała, wiosenna aura nadała uroczystościom szczególnej oprawy.
Zdjęć: 5  

Życzkowski Mistrzem Polski »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie tsp
Reprezentant Strzelca Strzelin Mirosław Życzkowski zdobył złoty medal w zakończonych w sobotę 2 maja XIX Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów MASTERS. W odbywającej się w Białogardzie w Zachodniopomorskim imprezie rywalizowało 55. zawodników.
Zdjęć: 1  

Bezpłatne badania mammograficzne »
Tekst opublikowany 2009-05-01, opracowanie red./ powiatstrzelinski.pl
Już po raz kolejny Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wraz ze Starostwem Powiatowym w Strzelinie organizują bezpłatne badania mammograficzne dla pacjentek urodzonych w latach 1940 - 1959, w terminie od 11 do 13 maja 2008, na terenie Powiatu Strzelińskiego.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl