Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 66 informacji. Wszystkie poniżej.

Radarowa akcja »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie Robert Harhala
Często piszemy o wspólnych działaniach policjantów naszej „drogówki” z innymi jednostkami policji. Najczęściej to akcje z sąsiadami z Oławy. Tym razem gościli tu funkcjonariusze z Oleśnicy.
Zdjęć: 1  

Dukat Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie aw
- Nie można ich nigdzie kupić. Będą tylko wydawane w formie reszty – tak o wrocławskiej monecie mówił Andrzej Wiśniewski z Mennicy Polskiej. 1 lipca rozpocznie się wielkie polowanie.
Zdjęć: 2  

Strzelec na podium »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie tsp
Z brązowym medalem powrócili z Wałbrzycha ciężarowcy Strzelca Strzelin. Odbywał się tam Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Wałbrzycha, w którym udział wzięły kluby z całego Dolnego Śląska.
Zdjęć: 1  

Bezpieczne wakacje »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski, Robert Harhala
Rozpoczęły się wakacje. Część dzieci i młodzieży wyjedzie poza miasto na obozy, kolonie. Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego dba o to, żeby ten czas spędzony był w bezpieczny sposób.
Zdjęć: 1  

Rusza Express Ząbkowicki »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Agata Jurczak
W związku z ogromnym zainteresowaniem czytelników i reklamodawców z powiatu ząbkowickiego Expressem Ziębickim WFP specjalnie dla nich uruchamia nowy tytuł prasowy – Express Ząbkowicki, który rusza już 7 lipca. Gazeta Express Ząbkowicki, połączona będzie z lokalnym portalem Zabkowice24.org

Wybrano LGD »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Robert Harhala
Jak informuje urząd marszałkowski, zarząd województwa dolnośląskiego podjął decyzję o wyborze lokalnych grup działania. Wśród 19 dolnośląskich stowarzyszeń, fundacji i grup jest również Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gromnik” z terenu naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

Zawór bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Robert Harhala
Otaczają nas w życiu codziennym przedmioty tak pospolite, że nawet ich nie dostrzegamy. Czasami potrafią się o tym boleśnie przekonać kierowcy, płacąc mandat np. za blokowanie hydrantu.
Zdjęć: 1  

Nadciągnęła wielka woda »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zalane pola, piwnice, drogi - to skutek największej powodzi od 12 lat w powiecie strzelińskim. Strażacy aż 179 razy interweniowali z powodu intensywnych opadów deszczu.
Zdjęć: 6  

Proboszcz ewenement  »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ksiądz prałat Norbert Łukaszczyk, po ponad 42 latach rządów proboszczowskich w Kuropatniku, przeszedł na emeryturę. Jest to ewenement w skali ogólnopolskiej. Dlaczego ksiądz prałat odszedł na emeryturę i jakie ma plany na przyszłość? Zapraszamy na rozmowę, którą przeprowadził Radosław Kwiatkowski.
Zdjęć: 2  

Nowe odkrycia w dawnym klasztorze  »
Tekst opublikowany 2009-06-27, opracowanie Ks. Grzegorz Kopij
W dawnym opactwie oo. cystersów w Henrykowie, którego początki sięgają pierwszej połowy XIII wieku, od roku 2003 prowadzone są badania nad odkrywaniem „zamurowanej", gotyckiej przeszłości klasztoru.
Zdjęć: 3  

60 tysięcy na boiska »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Klub Sportowy „Quick Mix Strzelinianka” w Strzelinie oraz Czarni Kondratowice otrzymali dotację docelową na modernizację płyty boiska sportowego z Urzędu Marszałkowskiego.
Zdjęć: 1  

Strażacy edukują »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie tsp
Wicewojewoda Zdzisław Średniawski oraz dyrektor biura oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Andrzej Łabentowicz otworzyli w piątek, 19 czerwca, w Nieszkowicach nowoczesne Centrum Edukacyjno – Oświatowe przy tamtejszej remizie.
Zdjęć: 1  

Co się stało ze skateparkiem? »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie PM
Ostatnio kilku naszych czytelników pytało o to, co się stało ze strzelińskim skateparkiem.
Zdjęć: 1  

Król popu nie żyje »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie aw
Niedoszły mieszkaniec Lubiąża, twórca moonwalku, król popu, ofiara operacji plastycznych, rewolucjonista na polu teledysków, oskarżony o pedofilię - swą biografią mógł obdzielić kilkanaście osób. Z czwartku na piątek odszedł na zawsze.
Zdjęć: 16  

Wiązowskie lanie wody »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Z okazji święta „Dni Wiązowa 2009” zorganizowano zawody Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Burmistrza Wiązowa. Na trybunach zasiadło wielu kibiców i sympatyków pożarnictwa.
Zdjęć: 3  

Akcja Truck »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie aw
Kilkadziesiąt patroli pojawi się w czwartek, 25 czerwca, na dolnośląskich drogach. Działania policji zostały określone kryptonimem Truck.

Fałszywy alarm »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie Robert Harhala
Zabawa telefonem może drogo kosztować. Mieszkaniec jednej z miejscowości w pobliżu Strzelina musi zapłacić łącznie 800 zł kary za wywołanie fałszywego alarmu.
Zdjęć: 1  

Portret przyjaciela »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie Robert Harhala
W gościnnych murach Zespołu Placówek Oświatowych przy ul. Ząbkowickiej w Strzelinie uroczyście rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla wychowanków rodzin zastępczych. Hojność sponsorów pozwoliła nagrodzić wszystkich młodych artystów.

Klucze sukcesu rozdane »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Ewa Chojna
Już po raz trzynasty przyznano prestiżowe nagrody – Dolnośląskie Klucze Sukcesu. Za działalność w 2008 roku nagrody przyznano w dziesięciu kategoriach. Jak przyznają sami nominowani – nie było łatwo zdobyć to jedno z najstarszych wyróżnień w regionie dolnośląskim.
Zdjęć: 22  

Pogoda zbiera swoje żniwo »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Agata Jurczak
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni było przyczyną zderzenia się samochodu osobowego z ciężarówką.
Zdjęć: 2  

Kuracjusze napromieniowani radem »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Pod młotek idzie dawny ośrodek pilotów niemieckich Luftwaffe w Szklarskiej Porębie. Mieszkali w nim m.in. Herman Goering, Mirosław Hermaszewski i Lech Wałęsa.
Zdjęć: 5  

Zobaczyć dawny Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Beata Sadowska
Rozmowa ze Stanisławem i Elżbietą Klimek, właścicielami wydawnictwa VIA NOVA.
Zdjęć: 4  

Wędki w dłoń »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie aw
Już 24 czerwca rozpocznie się największa impreza wędkarska w Polsce. Czas przygotować spławiki.
Zdjęć: 1  

„Zośce” trzeba dokopać »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie Red.
Zapraszamy mieszkańców miasta i okolic na Mistrzostwa Europy w Footbagu, które odbędą się 26 - 28 czerwca w Strzelinie....
Zdjęć: 3  

Nareszcie wakacje »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie Robert Harhala
Uroczysty apel, ostatnie spotkanie w klasie, by odebrać świadectwo i wreszcie upragnione 73 dni wolności! Uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęli wakacje 2009.
Zdjęć: 3  

Z przytupem bez playbacku »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie tsp
Urszula była największą gwiazdą tegorocznych Dni Wiązowa. Koncert wokalistki zgromadził na stadionie miejskim największą publiczność. Nie była to jedyna atrakcja święta patrona miasta św. Jana. Obchody trwały dwa dni.
Zdjęć: 17  

Wypadek na A4 - jedna osoba zginęła »
Tekst opublikowany 2009-06-20, opracowanie red./ tvn24.pl
Na autostradzie A4 w okolicach Strzelina doszło do wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody. Jedna osoba zginęła.

Życie Renaty zagrożone. Zbiórka nadal trwa »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie Ewa Chojna
Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Renata Jędrak, młoda Lubinianka, żona i matka, w końcu wyjechała do Inssbrucka i tam oczekuje na przeszczep płuc. Jednak ostatnie dni przyniosły diametralną zmianę – życie Renaty jest zagrożone.
Zdjęć: 5  

Rowerem (nie)bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie Robert Harhala
Z początkiem czerwca ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjno – prewencyjna pod jednoznaczną nazwą „Rowerem bezpiecznie do celu”. W tym czasie policjanci zwracać będą szczególnie uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w stosunku do rowerzystów, jak i zachowanie samych rowerzystów.
Zdjęć: 1  

W trosce o środowisko »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie Robert Harhala
Budowa i eksploatacja przydomowych oczyszczalni ścieków były tematami spotkania zorganizowanego wspólnie przez burmistrza Jerzego Matusiaka i klub radnych miejskich Platformy Obywatelskiej.
Zdjęć: 2  

Stare po nowemu »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie PM
Strzeliński Ośrodek Kultury przypomniał mieszkańcom miasta o ogólnopolskich spotkaniach z piosenką „Stare po nowemu”.
Zdjęć: 10  

Remont kościoła poróżnił radnych »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie tsp
Wiązowscy radni miejscy nie mieli okazji skorzystać z dobrodziejstw długiego weekendu. W piątek w południe spotkali się w sali obrad ratusza na XXXII sesji rady gminy.
Zdjęć: 2  

Partnerstwo podsumowane »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie Robert Harhala
Konferencja podsumowująca cykl Warsztatów Lokalnego Ożywienia Gospodarczego w Powiecie Strzelińskim zebrała kilkaset osób, których roczna praca w ramach Strzelińskiego Partnerstwa Lokalnego przyniosła znakomite wyniki. Efekty ich działań przerosły oczekiwania samych organizatorów przedsięwzięcia.
Zdjęć: 4  

Sukces Rajdu Ziębic »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie tsp
Drogi i bezdroża Gminy Ziębice gościły w niedzielę 14 czerwca kierowców rajdowych z całej Polski, którzy rywalizowali o Puchar Burmistrza Ziębic. Druga edycja tej imprezy zakończyła się wielkim sukcesem organizatorów. Wszystko wskazuje, że ziębicki rajd na stałe wpisze się w rajdowy kalendarz Polski.
Zdjęć: 8  

I liga: radość czy zmartwienie? »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dopiero świętowaliśmy awans Granitu Strzelin do I lig tenisa stołowego, a już pojawiają się pierwsze, poważne problemy. Czy nasz zespół wystartuje w rozgrywkach?
Zdjęć: 1  

Tak świętowali w Karnkowie »
Tekst opublikowany 2009-06-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W święto Bożego Ciała w Karnkowie zorganizowano piknik, na który przybyli mieszkańcy gminy Przeworno. Na uczestników czekało wiele atrakcji.
Zdjęć: 2  

PZD otrzymał kolejne maszyny »
Tekst opublikowany 2009-06-13, opracowanie Robert Harhala
Koparko – ładowarka oraz ciągnik wielofunkcyjny z zestawem urządzeń do bieżącego utrzymywania dróg od poniedziałku 8 czerwca stały się wyposażeniem Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Pomoc dla Dawidka »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie tsp
Echa naszego apelu nie słabną. W tym tygodniu telefon w redakcji nie milknął z pytaniami o możliwość oddania krwi dla Dawidka. A w dniu 24.06.2009 r w godzinach od 9.00 do 13.00 przed Urzędem Gminy w Wiązowie zostanie podstawiony ambulans Centrum Krwiodawstwa specjalnie dla chcących oddać krew.

Krótszy egzamin »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie Robert Harhala
Od wtorku 9 czerwca obowiązują nowe zasady zdawania egzaminów na prawo jazdy. W założeniu ma to usprawnić proces zdobywania tego dokumentu i skrócić sam egzamin.
Zdjęć: 1  

Chleb w ciało, wino w krew - dziś Boże Ciało »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Dziś Boże Ciało. W Kościele katolickim to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. Symbolem święta są procesje do czterech ołtarzy.
Zdjęć: 1  

Dla niektórych długi weekend »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Wielu z nas po Bożym Ciele zaplanowało sobie wolny piątek, więc przed nami znów długi weekend. Niektórzy zapewne wybiorą się w dalekie podróże, inni zaplanują wojaże po naszej okolicy. Pamiętajmy jednak o ostrożnej i bezpiecznej jeździe za kółkiem.

Puchar zarządu MPC zdobyty »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie PM
Nawet kiepska pogoda nie zepsuła wspaniałej atmosfery, jaka towarzyszyła III turniejowi piłkarskiemu o puchar zarządu MPC organizowanego przez Klub Sportowy FC Pęcz. Zwyciężyła „piątka” ze Strzelina, ale każda drużyna pokazała się z jak najlepszej strony.
Zdjęć: 16  

Wędka zamiast ryby »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie PM
W tym roku rozpoczął się drugi etap projektu systemowego „Wspieranie aktywnej integracji na terenach gmin Borów, Przeworno i Strzelin – projekt partnerski”
Zdjęć: 1  

O mediach lokalnych i dziennikarstwie »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie PM
Wykładowcy instytutu dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Andrzej Zawada i dr hab. Igor Borkowski byli gośćmi spotkania z uczniami Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Strzelinie.
Zdjęć: 1  

Stracił dłoń na polu »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie PM
W ostatnią sobotę w Pęczu, podczas prac polowych, jeden z rolników stracił część dłoni.
Zdjęć: 3  

Zarząd zostaje »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Robert Harhala
Po czterech dniach przerwy we wtorek, 2 czerwca wznowiono sesję Rady Powiatu Strzelińskiego, by ostatecznie przystąpić do głosowania nad wnioskiem o odwołanie zarządu.
Zdjęć: 3  

Fajna zabawa wbrew pogodzie »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Deszcz nie przestraszył mieszkańców Borka Strzelińskiego, którzy licznie przybyli na festyn rodzinny. Nie zabrakło konkursów, zabaw i pokazów.
Zdjęć: 4  

Frekwencja nie zachwyciła »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie PM
7. czerwca Polacy mieli ruszyć do urn wyborczych, by wybrać swoich przedstawicieli do Europarlamentu. Przy urnach wyborczych nie było raczej tłoku. Podczas wyborów było bardzo spokojnie.
Zdjęć: 1  

Renata czeka na przeszczep płuc »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, 33 letnia mieszkanka Lubina o której wielokrotnie pisaliśmy, została zakwalifikowana do przeszczepu obu płuc. Wyjechała już do Innsbrucku w Austrii.
Zdjęć: 1  

Krew 0Rh+ pilnie potrzebna! »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie tsp
Osiemnastomiesięczny Dawid z Wiązowa cierpi na rzadką i groźną odmianę białaczki szpikowej typu M6. Terapia wymaga częstych transfuzji. Rodzice chłopca zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogli by ofiarować ten najcenniejszy z darów – krew 0Rh+.
Zdjęć: 1  

Odnowiony budynek gminy »
Tekst opublikowany 2009-06-06, opracowanie PM
Siedziba władz gminnych w Kondratowicach zyskała nowy blask. Nie jest to jednak koniec.
Zdjęć: 4  

...A w Borowie działają. »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie PM
Kilka ciekawych rzeczy dzieje się w powiecie strzelińskim. Dużo z nich w gminie Borów. Waldemar Grochowski jest zadowolony z postępów jakie poczyniono.
Zdjęć: 1  

Powalczą o Puchar MPC »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie PM
W najbliższą sobotę 6 czerwca na boisku w Pęczu rozegrany zostanie kolejny turniej piłkarski o puchar MPC.
Zdjęć: 5  

Widziano pumę ? »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie Robert Harhala
Wiadomość o zauważeniu w pobliżu Krzepic dużego zwierzęcia podobnego do pumy, stała się tematem ożywionych dyskusji mieszkańców naszego powiatu i źródłem wielu spekulacji. Obecność tego zwierzęcia w okolicach Strzelina potwierdzić miały znalezione ślady wielkich łap z długimi pazurami.

Ruszają inwestycje »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie RH
Zgodnie z deklaracjami, jakie niedawno w imieniu zarządu powiatu składał starosta strzeliński Artur Gulczyński, trwają przygotowania do szeregu inwestycji, których efekty już wkrótce będziemy mogli zobaczyć.
Zdjęć: 1  

Rzeka jak wysypisko »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie RH
Odpady ze sklepu warzywniczego lub restauracji wysypano do rzeki wraz ze skrzynkami. Śmieci wyrzucono wprost z mostu przerzucając przez barierkę.
Zdjęć: 2  

Co? Gdzie? Kiedy? »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Terminarz najbliższych wydarzeń sportowych w naszym powiecie.

Pracownik został potrącony »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Kierowca samochodu osobowego marki Ford fiesta potrącił pracownika, który w związku z prowadzonymi na tym odcinku robotami drogowymi, kierował ruchem.
Zdjęć: 2  

Węże, pająki... »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie PM
Jeszcze tylko kilka dni zostało mieszkańcom naszego terenu na odwiedzenie jednej z najciekawszych wystaw, jakie miał okazję gościć Strzeliński Ośrodek Kultury.
Zdjęć: 4  

Bank Spółdzielczy zostanie w Wiązowie »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie red.
W artykule zamieszczonym w Expresie Strzelińskim z dnia 02.06.2009 r. pt. „O kanalizacji i klubie fitness”, zawarta została informacja o pertraktacjach Banku Spółdzielczego w Oławie i Gminy Wiązów w sprawie sprzedaży budynku Banku w Wiązowie przy ul. Pocztowej.

Europoseł ze Strzelina?  »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie Agata Jurczak
Pewna siebie, przebojowa dziennikarka zaangażowana w Warsztaty Lokalnego Ożywania Gospodarczego zdecydowała się kandydować do Europarlamentu z listy Polskiej Partii Pracy. Specjalnie dla naszego tygodnika na kilka pytań zgodziła się odpowiedzieć Iwona Teresa Grenen.
Zdjęć: 1  

Sesja przerwana »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie RH
Nieoczekiwany przebieg miała XXXVI sesja rady powiatu strzelińskiego. Po zrealizowaniu połowy punktów porządku obrad, sesję przerwano, ogłaszając tygodniową przerwę.
Zdjęć: 3  

II Bolkowy Festyn Rodzinny »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Pomimo deszczowej pogody na II Bolkowy Festyn Rodzinny przybyło wiele osób. Wszystkim dopisywał wspaniały humor. Express Strzeliński po raz drugi objął patronat medialny nad tą uroczystością.
Zdjęć: 6  

Hrabia, wąż i tańce »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie DA
W piątek, 29 maja, Strzeliński Ośrodek Kultury zorganizował dla najmłodszych imprezę z okazji Dnia Dziecka. Miała się ona odbyć w parku miejskim. Niestety, niska temperatura i opady deszczu spowodowały, że zabawę trzeba było przenieść do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5.
Zdjęć: 4  

Porzucony mercedes »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie Red.
W pobliżu Strużyny policjanci odnaleźli skradzioną furgonetkę do przewozu pieniędzy. Z kasety metalowej zniknęło ponad sto tysięcy złotych.

Pamiątki dla pokoleń »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie PM
Po ostatniej sesji rady gminy w Wiązowie wkopany został kamień węgielny pod rozbudowę budynku szkoły.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl