Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 62 informacji. Wszystkie poniżej.

Deszcz dotacji »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie RH
Prawie trzy miliony złotych dotacji dostaną wnioskodawcy z terenu powiatu strzelińskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. 18 sierpnia zarząd województwa dolnośląskiego podjął uchwałę dotyczącą wyboru projektów, które zostaną dofinansowane.
Zdjęć: 1  

Zabójcy za kierownicą »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie RH
Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych poza nadmierną prędkością, jest stan nietrzeźwości lub odurzenia kierowcy. Coraz częściej strzelińska policja przeprowadza akcje mające na celu ograniczenie tego problemu.
Zdjęć: 1  

Strzelin aktualizuje strategię »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie ug
Na 15 września ustalono kolejne spotkanie lokalnej społeczności z grupą roboczą, na którym zaplanowano dalsze prace nad aktualizacją Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych w gminie Strzelin.

Debiuty zawodników ze Strzelina »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Błażej Augustyn i Arkadiusz Półchłopek, którzy są wychowankami Strzelinianki Strzelin, zadebiutowali w nowych klubach. Kibice z naszego powiatu wciąż pamiętają o swoich ulubionych piłkarzach.
Zdjęć: 1  

Marsz na badania! »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie Anna Chamuczyńska
Przez sześć dni mieszkanki miasta i gminy Strzelin mogły skorzystać z badań mammograficznych. Mammobus zaparkowany na ulicy Okrzei czekał na pacjentki codziennie od 8 do 19 tej.
Zdjęć: 1  

Zmiany na nowy rok szkolny »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W każdym niemal roczniku są dzieci z dysleksją, niedosłuchem, zaburzeniami emocjonalnymi, niepełnosprawnością fizyczną i wieloma innymi problemami rozwojowymi. To właśnie z myślą o nich Rada Pedagogiczna PSP nr5 w Strzelinie podjęła uchwałę o utworzeniu oddziału integracyjnego.
Zdjęć: 1  

Tu może dojść do tragedii  »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Nierówna droga, dziury w jezdni - to koszmar dla każdego kierowcy. Mieszkańcy Strzelina biją na alarm - nawierzchnia drogi w kierunku Ludowa Polskiego jest w tragicznym stanie. Cud, że nie doszło jeszcze do tragedii.
Zdjęć: 3  

Uchwały budziły kontrowersje »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie RH
Kilkanaście punktów zawierał porządek obrad czterdziestej, nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Strzelińskiego. Pomimo wakacyjnej przerwy radni zebrali się, by podjąć kilka uchwał mających ścisły związek z tegorocznym budżetem.
Zdjęć: 1  

Wakacyjne porządki »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strzeliński Park Miejski nabrał nowego wyglądu. Stare, wysuszone gałęzie zostały wycięte.
Zdjęć: 2  

Nowe i ekonomiczne »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie RH
Kolejne dwa nowe radiowozy rozpoczęły służbę w strzelińskiej policji. Ich zakup możliwy był dzięki pomocy samorządów Borowa i Przeworna w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Renata oddycha...sama »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Ewa Chojna
Wybudzona ze śpiączki farmakologicznej Renata Jędrak, która w niedzielę przeszła ciężką operację przeszczepu obu płuc została dzisiaj odłączona od respiratora. Oddycha samodzielnie.
Zdjęć: 1  

Groźne dachowanie »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do kolejnego, groźnego wypadku doszło w Michałowicach. 21 sierpnia samochód osobowy dachował. Poszkodowana została jedna osoba.
Zdjęć: 1  

Dziękowali za plony »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dwa dni trwały uroczystości związane ze świętem plonów w Kondratowicach. Odbyły się międzynarodowe mecze piłkarskie, była zabawa taneczna, a gwiazdą wieczoru był Gabriel Fleszar.
Zdjęć: 3  

Czas na edukację! »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Red.
Masz dobrych sąsiadów? Mieszkacie blisko siebie i chcielibyście zrobić coś dla swojej miejscowości? To konkurs właśnie dla Was.

Impreza na medal »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Agata Jurczak
Kolorowe lampki, dmuchane zamki, huśtawki, karuzele to tylko niewielka część atrakcji jakie przygotowano dla uczestników tegorocznych dożynek w Strzelinie. Z okazji wspólnej zabawy skorzystały tłumy mieszkańców.
Zdjęć: 3  

Plon niesiemy, plon... »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jest czas siania i zbierania. Czas pracy i zabawy. Dla rolników z gminy Przeworno rozpoczął się krótki, ale wesoły okres odpoczynku, radości i zabawy.
Zdjęć: 6  

Renata już po przeszczepie »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, która od miesięcy walczyła o życie jest już po przeszczepie płuc. Teraz lekarze czekają aż kobieta wybudzi się z narkozy.
Zdjęć: 1  

Nadchodzą zmiany »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie Oprac. RH
1 października br. wchodzą w życie nowe zasady podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników i wymiaru składek.
Zdjęć: 2  

Pomóż Wojtusiowi »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie pp
Ewa i Piotr Zarzyccy są rodzicami półrocznego Wojtusia, który urodził się z zastawkowym zwężeniem ujścia tętniczego. Maluszka czeka w życiu kilka poważnych operacji. Przeprowadzenie każdej z nich wymaga krwi.
Zdjęć: 1  

Moda na niepalenie odmienia bary »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie Anna Chamuczyńska
Wiele europejskich krajów już zakazało palenia w barach i restauracjach. Polski parlament też zamierza wprowadzić taki przepis. Sprawdziliśmy, jak wpłynęłoby to na strzeliński rynek.
Zdjęć: 5  

Jak pozyskać fundusze »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie RH
Do potencjalnych wnioskodawców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego działania Kapitał Ludzki skierowane było spotkanie informacyjne, które w sali obrad urzędu miasta i gminy w Strzelinie zgromadziło kilkadziesiąt osób.
Zdjęć: 2  

Zamiast bukietu... »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jedna róża kosztuje ok. 6 zł, tani bukiet to zaledwie 20 zł. Nie zdajemy sobie sprawy, że można za tak niewiele kupić o wiele więcej niż bukiet, który po kilku dniach znajdzie się w koszu. 5 zł może wywołać uśmiech na twarzy małego dziecka i sprawić, że będzie się ono czuło wyjątkowe.
Zdjęć: 2  

Finał Pucharu Świata w WKKW »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Wojciech Sitarz
W najbliższy weekend w podstrzegomskiej Morawie odbędzie się Finał Pucharu Świata we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

W hołdzie walczącym za ojczyznę »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Anna Chamuczyńska
Uroczystości Święta Wojska Polskiego w Strzelinie zapoczątkowała odprawiona msza w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy odbył się przemarsz pod pomnik Żołnierza Polskiego gdzie złożono kwiaty ku czci tych, którzy poświęcali życie w obronie naszej ojczyzny.
Zdjęć: 1  

Idą burze »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Wojciech Sitarz
Dziś wieczorem na terenie województwa może dojść do gwałtownych burz z gradobiciem.

Gdzie zaparkować? »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Anna Chamuczyńska
Mieszkańcy strzelińskiego osiedla Piastowskiego codziennie stają przed problemem barku miejsc parkingowych. Po godzinie 16 wolnych stanowisk nie ma.
Zdjęć: 1  

Nowy program PUP »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Anna Chamuczyńska
Po czerwcowych powodziach pozostało już tylko wspomnienie, jednak osoby, których majątek bezpośrednio ucierpiał, uważnie obserwują, starania władz, których obowiązkiem jest zapobiegać podobnym stratom w przyszłości.
Zdjęć: 1  

Żart grzywny wart »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie RH
Już po raz kolejny strzeliński sąd skazał osoby, które dla żartów powiadomiły policję o nie zaistniałym zdarzeniu. Funkcjonariusze zapowiadają konsekwentne karanie wszystkich, którzy nie tylko powodują niepotrzebne interwencje, ale blokują telefoniczne linie alarmowe.
Zdjęć: 1  

Po stronie prawa »
Tekst opublikowany 2009-08-15, opracowanie Anna Chamuczyńska
6 sierpnia odbyło się zebranie trzeciej Powiatowej Rady Zatrudnienia. Dyskutowano o dodatkowych środkach, które wpłynęły do kasy, wnioskach na temat umorzenia zwrotu nienależnie pobranych świadczeń i innych.
Zdjęć: 1  

Możesz wygrać mercedesa »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Agata Jurczak
Zakładając teraz lokatę z bardzo dobrym oprocentowaniem na okres 6 miesięcy, można nie tylko pozyskać dodatkowe fundusze z odsetek naliczanych w ciągu tego okresu, ale dodatkowo - wygrać wspaniałe nagrody.
Zdjęć: 2  

Marzenia o normalności »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Anna Chamuczyńska
Burmistrz miasta i gminy Strzelin potwierdził, że planowane jest przeniesienie Miejskiej Biblioteki Publicznej do nowego lokalu. Przegląd Inspektora Budowlanego wykazał 70 proc. zużycie budynku, w którym znajduje się siedziba tej instytucji.
Zdjęć: 1  

Nowy parking dla przedszkola »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Pracownicy przedszkola w Górce Sobockiej oraz rodzice będą mogli wygodnie zostawić swoje samochody na nowym parkingu. Budowa kosztowała 9,5 tysięcy złotych.
Zdjęć: 2  

Na dobrej drodze »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie pp
Dziś o godz. 10.00 w Żarskiej Wsi Południe oficjalnie otwarto autostradę A4 na odcinku Zgorzelec – Krzyżowa. Przeszło 50-kilometrowa droga jest częścią najdłuższego Pan-europejskiego korytarza transportowego.
Zdjęć: 1  

Święto Wojska Polskiego w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Red.
Burmistrz miasta i gminy Strzelin oraz przewodniczący rady miejskiej Strzelina zapraszają na uroczystości z okazji Świeta Wojska Polskiego 15 sierpnia 2009 roku, Strzelin

Sierpniowy weekend  »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie opr. Agata Jurczak
W związku ze zbliżającym się weekendem od 14 do 16 sierpnia 2009 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie prowadzić będą działania prewencyjne, których celem będzie zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa mieszkańcom oraz turystom, odwiedzającym teren naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

I Festyn w Środku Lata »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie Anna Chamuczyńska
Strzeliński Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosili do wspólnej zabawy najmłodsze dzieci, które nie wyjechały z miasta na wakacje.
Zdjęć: 5  

Łączy ich pasja »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie RH
Z dwudniową, przyjacielską wizytą w partnerskim mieście Trutnov w Czechach, gościli przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Strzelin. W rozegranych tam zawodach sportowo – pożarniczych zwyciężyli ochotnicy z OSP w Nowolesiu.
Zdjęć: 2  

Wycięli problem »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie Radosław Kwiatkowski
To skrzyżowanie od lat cieszyło się ponurą sławą u wszystkich użytkowników dróg. Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą - wycięty został żywopłot przy ulicy Wojska Polskiego w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Tylko w wypadku zagrożenia życia »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wdrożył na obszarze całego kraju nowe „Zasady postępowania podczas interwencji prowadzonych w związku ze zgłoszeniem wystąpienia zagrożeń od rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych”.
Zdjęć: 1  

Kontrakt stulecia »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie RH
– To największe od 100 lat przedsięwzięcie w zakresie sanitarno – inżynieryjnym na terenie gminy Strzelin. Można je porównać jedynie z budową sieci wodociągowej w roku 1911 – mówił Krzysztof Kurowski prezes strzelińskiego ZWiK-u przed podpisaniem kontraktu.
Zdjęć: 1  

Koncert na wodzie »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie DA
Pod takim hasłem w minioną niedzielę odbyła się kilkugodzinna impreza plenerowa w ziębickim parku. Wykonawcy wystąpili na scenie usytuowanej w wodzie, a konkretnie w parkowym stawie. Nie zabrakło kabaretu, dużej porcji rockowych brzmień oraz księcia disco polo.
Zdjęć: 5  

Granit przed sezonem  »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin przygotowują się do rozgrywek na obozie sportowym w Żelistrzewie. Trener Marian Kozak przedstawił nam zawodników, którzy reprezentować będą nasz klub w sezonie 2009/2010.
Zdjęć: 1  

Tajna produkcja w Mąkolnie »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
W Mąkolnie niedaleko Złotego Stoku od przed wojny produkuje się proch czarny. Chcieliśmy zobaczyć jak powstaje najstarszy materiał wybuchowy na świecie. Niestety nie wpuszczono nas na teren fabryki.
Zdjęć: 3  

Niewiarygodne ceny w Carrefourze »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Anna Chamuczyńska
Market Carrefour promuje się hasłem „Niewiarygodne ceny każdego dnia”. Kupujący nawet nie spodziewają się, jak bardzo prawdziwe może być to hasło. Dwuznaczność sloganu reklamowego dociera do klientów później.
Zdjęć: 2  

Wernisaż Michała Walków »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Anna Chamuczyńska
31 lipca o godz. 18 w Strzelińskim Domu Kultury w Strzelinie odbyła się wystawa prac Michała Walków. Autor zaprezentował 14 portretów w wielkim formacie. Na zdjęciach przeplatały się twarze ludzi młodych i starych. Bohaterami fotografii byli głównie mieszkańcy Strzelina.
Zdjęć: 4  

Kontrakt stulecia »
Tekst opublikowany 2009-08-09, opracowanie Robert Harhala
– To największe od 100 lat przedsięwzięcie w zakresie sanitarno – inżynieryjnym na terenie gminy Strzelin. Można je porównać jedynie z budową sieci wodociągowej w roku 1911 – mówił Krzysztof Kurowski prezes strzelińskiego ZWiK-u przed podpisaniem kontraktu, który faktycznie rozpoczyna kanalizację gminy. Wartość całej inwestycji wynieść ma 100 milionów złotych.
Zdjęć: 1  

Sprawdzali dzikie kąpieliska »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W dniach 29 - 31 lipca w ramach ogólnopolskiej akcji pn. ,, Bezpieczne wakacje’’ strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Strzelinie wraz z funkcjonariuszami policji i pracownikami sanepidu rozpoznawali akweny wodne na terenie powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 3  

Półchłopek zmienia klub »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wychowanek Strzelinianki Strzelin, Arkadiusz Półchłopek od nowego sezonu reprezentować będzie barwy pierwszoligowego MKS-u Kluczbork.

Potrzebujących wciąż przybywa »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie RH
Poradnie neurologiczne, logopedyczne i psychiatryczne znajdą się w nowym pawilonie, jaki powstanie w Mikoszowie. To krok ku spełnianiu potrzeb pacjentów, bo chętnych do korzystania z pomocy ośrodka nie brakuje.
Zdjęć: 1  

Dzień targowy »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie Anna Chamuczyńska
Kiedy na strzelińskim targowisku przy ulicy Okulickiego pojawiają się pierwsi kupujący, stragany obładowane są już towarami, a sprzedający gotowi do zawarcia transakcji. Nikt nie wie, co dzieje się przed 7 rano, kiedy handlarze starają się zająć „swoje” miejsca.
Zdjęć: 5  

Wakacje w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
To już półmetek wakacji. Wiele osób wyjechało na urlopy nad morze lub w góry. A co robią mieszkańcy naszego miasta, którzy zostali w Strzelinie?

Dom dla bocianów »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Mieszkańcy Gęsińca postanowili sprowadzić do swojej miejscowości bociany. Przygotowano dla nich specjalne gniazdo.
Zdjęć: 3  

Komunikacyjnych problemów ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie RH
Remont drogi krajowej nr 39 na odcinku od Mikoszowa do Strzelina oraz części ulicy Wojska Polskiego trwa już od dwóch tygodni. Czeka nas zatem kilka miesięcy kolejnych utrudnień komunikacyjnych.
Zdjęć: 1  

Pocztowy galimatias »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie Anna Chamuczyńska
Czy zdarzyło się Państwu stać w długiej kolejce na poczcie i narzekać? Lub odebrać list od sąsiada, mimo że wyraźnie adresowany był do Was? A może próbowaliście kupić znaczek w kiosku i usłyszeliście, że dostępne są tylko na poczcie?
Zdjęć: 3  

Wyrzucona czy zapomniana ? »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie RH
Porzucone zwierzę przez cały dzień i noc przywiązane było do wiaty na wózki przed jednym ze strzelińskich marketów. Poraniło się, próbując uwolnić.
Zdjęć: 1  

Bajkowa noc »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie Agata Jurczak
Mnóstwo emocji, pozytywnych wrażeń i dobra zabawa przy świetle księżyca towarzyszyły 23 młodym ludziom, którzy wzięli udział w tym niesamowitym nocnym spotkaniu zorganizowanym w GBP w Wiązowie.
Zdjęć: 3  

Alkohol tylko dla pełnoletnich »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie RH
„Pozory mylą, dowód nie” – to hasło rozpoczętej właśnie ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, której partnerami są Policja i Związek Browary Polskie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem sprzedaży alkoholu niepełnoletnim.

Bezpieczne żniwa i wakacje »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Czas, który dla jednych jest chwilą wytchnienia od codziennego zabiegania, dla innych jest okresem wytężonej pracy. Zwiększony ruch na drogach, odgłosy kombajnów, ciągniki zwożące zboże i słomę są znakiem, że zarówno dla wczasowiczów i rolników nastał letni czas.
Zdjęć: 2  

Drudzy na świecie! »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dwa srebrne medali z Mistrzostw Świata w footbagu przywieźli z Berlina gracze Strzelińskiego Stowarzyszenia Footbagu DST Footbag Club Strzelin. Na podium stawali bracia Ostrowscy oraz Bartosz Bubula.
Zdjęć: 2  

Tata jedzie zygzakiem »
Tekst opublikowany 2009-08-02, opracowanie Robert Harhala
Nietrzeźwy ojciec wiózł autem dwójkę dzieci, w tym niemowlę. W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że nie ma nawet prawa jazdy.
Zdjęć: 3  

Nadciągają burze z gradem »
Tekst opublikowany 2009-08-02, opracowanie Paweł Pawlucy
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne w związku z przewidywanym pogorszeniem warunków pogodowych m.in. na terenie Dolnego Śląska. Wrocławskie Biuro Prognoz Meteorologicznych ogłosiło 2 stopień zagrożenia.
Zdjęć: 1  

Zabawa w Gęsińcu  »
Tekst opublikowany 2009-08-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wspaniałą biesiadę rodzinną zorganizował sołtys miejscowości Gęsiniec w sobotę 1 sierpnia. Były konkursy, przysmaki z grilla i dużo dobrej muzyki z disco trucka.
Zdjęć: 4  

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl