Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 76 informacji. Wszystkie poniżej.

Krok od podium »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie tsp
Udany powrót na ogólnopolskie pomosty zaliczyła 27.09 zawodniczka Strzelca Strzelin Dorota Życzkowska - Zachwiej. W rozgrywanych w Kościerzynie mistrzostwach kraju w podnoszeniu ciężarów kobiet w kategorii +75kg, zajęła wysokie 5. miejsce.
Zdjęć: 1  

Intensywnie pracują »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie RH
Trwają prace nad stworzeniem projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w gminie Strzelin na lata 2010 – 2015. Nie minął tydzień od poprzedniego spotkania, a grupa robocza zebrała się ponownie.
Zdjęć: 1  

Mundurowi się zgrali »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie Anna Chamuczyńska
W środowe popołudnie w Pęczu odbył się turniej piłki nożnej, w którym wzięli udział policjanci, strażacy, pracownicy zakładu karnego i firmy MPC.
Zdjęć: 1  

Tragedia w Ludowie Polskim »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W piątek, 25 września, policja dostała zgłoszenie o odnalezieniu zwłok 59-letniego mężczyzny, mieszkańca Świnobrodu, w stawie w Ludowie Polskim.
Zdjęć: 1  

Wykład na inaugurację »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie RH
Wykładem dr Piotra Marciszuka z Warszawy, Powiatowe Centrum Dydaktyki zainaugurowało nowy rok doskonalenia nauczycieli. Wkrótce minie pierwsza rocznica powołania tej instytucji, mającej być wsparciem metodycznym dla nauczycieli.
Zdjęć: 2  

Ceramika i gitara, czyli... »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie Red.
W nowym roku szkolnym Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza na spotkania w różnych sekcjach.

Między życiem a śmiercią »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie Oprac. RH
W minionym tygodniu strzelińska drogówka prowadziła działania prewencyjne, których celem było sprawdzanie stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów pojazdów.
Zdjęć: 1  

Borów w internecie »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie Anna Chamuczyńska
Urząd gminy w Borowie ma nową stronę internetową. Urzędnicy twierdzą, że w porównaniu do poprzedniej wersji jest ona bardziej intuicyjna i częściej aktualizowana.
Zdjęć: 2  

Rok pod okiem kamer »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie RH
Wkrótce minie rok, od kiedy dla bezpieczeństwa mieszkańców Strzelina zaczął pracować monitoring miejski. Z perspektywy czasu można już powiedzieć, że system sprawdza się znakomicie.
Zdjęć: 2  

Przeżyła Sybir »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Minęło 70 lat od dnia, w którym na zmagającą się z hitlerowskim najeźdźcą Polskę zdradziecko uderzyli sowieci. Tamte wydarzenia doskonale pamięta Henryka Ślęzak ze Strzelina.
Zdjęć: 1  

Podróż za jeden uśmiech »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Agata Jurczak
Mają 23 lata, a już zwiedzili całą zachodnią Europę, podróżując tylko stopem. Francja, Niemcy, Chorwacja, Węgry... to tylko kilka państw, do których udało im się dotrzeć tym środkiem transportu.
Zdjęć: 3  

Amunicja i płyty winylowe »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Odwiedziliśmy najstarszą fabrykę zbrojeniową w Polsce. Zakład w Pionkach niedaleko Radomia produkuje amunicję i materiały wybuchowe. Od lat współpracuje z Wojskowym Instytutem Techniki Inżynieryjnej (WITI) we Wrocławiu.
Zdjęć: 7  

Spotkania nie było »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie RH
Na 17 września zapowiedziano kolejne spotkanie z pracownikami Strzelińskiego Centrum Medycznego. Deklarację taką złożył poseł Norbert Raba wobec zrozpaczonych pielęgniarek, które dość już mają poniżających warunków płacowych. Niestety spotkania nie było.
Zdjęć: 1  

Szkoła im. Bohaterów Armii Krajowej »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Anna Chamuczyńska
18 września w Prusach odbyła się uroczystość upamiętnienia wybuchu II Wojny Światowej i nadania imienia Bohaterów Armii Krajowej Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum Publicznemu przy Zespole Szkół Publicznych w Prusach.
Zdjęć: 3  

Załatajcie dziurę!  »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Strzelina, która prosiła nas o interwencję w sprawie dziury w jezdni przy ulicy Staromiejskiej. Kierowcy mają problem z ominięciem przeszkody, która jest źle oznakowana.
Zdjęć: 2  

Szkoła Tańca w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie AJ
Miło nam poinformować, że Studio Tańca Perfect Dance Krzysztofa Majewskiego z Wrocławia rozpoczyna w tym roku swoją działalność w Strzelinie.
Zdjęć: 1  

Nieletni sprawcy  »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie RH
Zatrzymany przez policję 14 – latek ma na swoim koncie pobicie i kradzież. Prawdopodobnie to nie jedyne przestępstwa jakich dokonał.
Zdjęć: 1  

Spotkanie z przewodniczącym SLD »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie ACh
Długo oczekiwany przyjazd Grzegorza Napieralskiego do Strzelina doszedł do skutku 16 września.
Zdjęć: 2  

Uczcili pamięć bohaterów »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wiele kwiatów zostało złożonych pod pomnikiem przy rondzie im. Zesłańców Sybiru. W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele urzędu gminy w Strzelinie. Jak co roku uczczono pamięć poległych bohaterów.
Zdjęć: 4  

Ostatnie dożynki w tym roku »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W niedzielę 20 września odbyły się ostatnie dożynki na terenie naszego powiatu. W miejscowości Biały Kościół, jak co roku, parafianie dziękowali za plony.
Zdjęć: 5  

Rzeką do morza »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie RH
Z inicjatywy grona pasjonatów oraz braci flisackiej z Ulanowa, w Witowicach na rzece Oławie oraz Młynówce Witowickiej odbył się Pierwszy Spław Drewna. Organizatorzy imprezy udowodnili, że nie tylko można, ale i warto rozwijać lokalne inicjatywy turystyczne.
Zdjęć: 1  

Poloniści zwiedzają Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie Anna Chamuczyńska
Uczestnicy konferencji „Między Wschodem a Zachodem” przyjechali zwiedzić zabytki Strzelina i spotkać się z władzami powiatu.
Zdjęć: 1  

Pieszy najbardziej zagrożony »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie RH
Co roku na polskich drogach ginie prawie 6 tysięcy osób, z czego 2 tysiące to piesi. Wyobraźmy sobie, że co roku znika z mapy Polski małe miasteczko wielkości Wiązowa. Temat zagrożeń, na jakie narażeni są piesi, wraca co roku we wrześniu, kiedy na ulicach znów pełno jest dzieci i młodzieży.
Zdjęć: 1  

Wielki pożar w Strzelinie  »
Tekst opublikowany 2009-09-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do dużego pożaru doszło w zakładzie produkcyjnym przy ulicy Ząbkowickiej w Strzelinie. Z ogniem przez ponad 5 godzin walczyło 71 strażaków. Straty oszacowano na około 5 milionów złotych!
Zdjęć: 3  

Uderzył w barierkę  »
Tekst opublikowany 2009-09-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Samochód osobowy marki opel vectra uderzył w barierkę na moście w Wyszonowicach. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.
Zdjęć: 2  

Magiczna więź »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie RH
Chore dziecko z ufnością obejmuje konia, przytulając się do jego grzbietu. Idący obok terapeuta fachowo podtrzymuje pacjenta, dla którego więź ze zwierzęciem otwiera nowy wymiar leczenia. Dla obserwatora scena ta ma w sobie coś magicznego.
Zdjęć: 1  

Strzelińscy strażacy mają nowy wóz »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie wzbogaciła się o nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy do ograniczenia stref skażeń z napędem uterenowionym 4x4. Koszt wozu wyniósł 667,4 tys. zł.
Zdjęć: 3  

Rowerem bezpiecznie do celu »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie RH
Od maja do września w każdy wtorek strzelińscy policjanci prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – prewencyjnej pod hasłem „Rowerem bezpiecznie do celu”. Szczególną uwagę skierowano na bezpieczeństwo najmłodszych rowerzystów.
Zdjęć: 1  

Kierowco zwolnij!  »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Przed przejściem dla pieszych obok Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Strzelinie zamontowano nowy próg zwalniający. Czy uczniowie mogą czuć się bezpieczniej?
Zdjęć: 2  

Po potrójną koronę! »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie Tomasz Skuter - Protokowicz
Niespełna miesiąc zostało do startu zawodnika Strzelca Strzelin Mirosława Życzkowskiego w mistrzostwach świata, które w tym roku odbędą się w Sydney. W Australii nasz reprezentant bronić będzie zdobytego przed rokiem w Grecji brązowego medalu. Zapowiada jednak walkę o złoto.
Zdjęć: 2  

Ekologiczna zbiórka »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie RH
Zainteresowanie zbiórką zużytych opon przerosło oczekiwania strzelińskiego magistratu, który po raz kolejny zorganizował taką akcję pod koniec sierpnia. Rosnąca świadomość społeczna i troska o środowisko naturalne wystawiają mieszkańcom gminy bardzo dobre świadectwo.
Zdjęć: 1  

Poszkodowany w areszcie »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie RH
Niecodzienny finał miała policyjna interwencja na miejscu kolizji drogowej. Do aresztu trafił młody mężczyzna poszkodowany w tym zdarzeniu.
Zdjęć: 1  

Pomoc dla Promieni »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie RH
Opracowaniu projektu pomocy osobom uzależnionym, zrzeszonym w strzelińskim Stowarzyszeniu Trzeźwościowym Klub Abstynenta „Promienie”, służyło spotkanie zorganizowane na początku września w harcówce w Białym Kościele.
Zdjęć: 1  

Nie jestem cudotwórcą »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Szkoleniowiec Strzelinianki Strzelin Piotr Bolkowski zbudował zespół, który jest liderem klasy okręgowej. W ostatniej kolejce jego podopieczni pokonali lokalnego rywala Świteź Wiązów. Z Piotrem Bolkowskim tuż po meczu rozmawiał Radosław Kwiatkowski.
Zdjęć: 1  

Powołano nowych radnych »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie RH
Podczas niedawnej XXXIII sesji rady miejskiej Strzelina zgodnie z zarządzeniem zastępczym wojewody dolnośląskiego powołano dwóch nowych radnych. Od 8 września są nimi: Robert Hutt oraz Józef Litwiński.
Zdjęć: 1  

Footbagiści posumowali sezon »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Sezon letni dla Strzelińskiego Stowarzyszenia Footbagu DST Footbag Club Strzelin powoli dobiega końca. Zawodnicy podsumowali sezon, w którym zdobyli wiele medali.
Zdjęć: 2  

O drogach i służbie zdrowia »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie RH
Po wakacyjnej przerwie we wtorek, 8 września, już po raz trzydziesty trzeci obradowała rada miejska Strzelina. Gościem specjalnym był starosta strzeliński, który referował stan dróg i lecznictwa zamkniętego na terenie gminy Strzelin, pozostających w gestii samorządu powiatowego.
Zdjęć: 2  

Derby dla Strzelina!  »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Na to spotkanie czekali kibice w całym powiecie. Strzelinianka pokonała na własnym stadionie lokalnego rywala - Świteź Wiązów 1:0. Podopieczni trenera Bolkowskiego nadal prowadzą w tabeli klasy okręgowej.
Zdjęć: 5  

Policjanci sprawdzają tiry »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie kt
Od godz. 6 rano, na dolnośląskich drogach policja prowadzi wzmożone działania kontrolne. Celem akcji „truck” są przede wszystkim samochody ciężarowe.
Zdjęć: 1  

Lekcja pokory »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie RH
- Ja jestem wrednym politykiem i nigdy nie używam konkretów - powiedział zaskoczonym pielęgniarkom Strzelińskiego Centrum Medycznego poseł Norbert Raba. Spotkanie zorganizowane w celu uspokojenia środowiska personelu medycznego stało się przysłowiowym wsadzeniem kija w mrowisko.
Zdjęć: 2  

Czarny scenariusz? »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie RH
Na ponad 8 milionów zł. oszacowano straty w uprawach rolnych spowodowane przez powódź, która nawiedziła gminę Strzelin w dniach 22 – 28 czerwca tego roku. Powołana przez wojewodę komisja zakończyła pracę nad określeniem wysokości szkód.
Zdjęć: 1  

Przeprowadzka ZOG-u »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie RH
Zespół Oświaty Gminnej w Strzelinie przeniósł się właśnie do nowych pomieszczeń biurowych w budynku B magistratu przy ul. Ząbkowickiej. Przeprowadzka jeszcze trwa, ale nareszcie wszystkie biura znaleźć można w jednym miejscu.
Zdjęć: 1  

Sady wzięte siłą »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie Kornelia Trytko
- Władze budują nam drogi, żebyśmy mogli nimi jeździć do sądów – twierdzi Monika Haładaj. 10 września, na terenie sadów należących do jej rodziny przeprowadzono przymusową akcję wywłaszczeniową. Ma tamtędy przebiegać łącznik Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.
Zdjęć: 6  

Słuszne odszkodowanie? »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie red.KT
Właścicielce ponad 3 – hektarowego terenu przeznaczonego pod budowę łącznika AOW z drogą wojewódzką 347 zaproponowano ponad 4,156 mln zł. Zuzanna Haładaj propozycję odrzuciła. Czy wysokość odszkodowania była słuszna? O opinię zapytaliśmy eksperta.
Zdjęć: 1  

Kto zapłaci za parking »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie RH
Dwa projekty nowelizacji prawa o ruchu drogowym, dotyczące postępowania z autami przymusowo odholowanymi na policyjny parking trafiły do uzgodnień międzyresortowych. To skutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł nieprawidłowość dotychczas stosowanej procedury.
Zdjęć: 1  

Podniebny zastrzyk adrenaliny »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Jedni wyjeżdżają w góry, drudzy nad morze, a inni wolą… skakanie z samolotu. Grzegorz Babczyszyn, który jest basistą zespołu Hmon, opowiedział nam o swojej pasji i nietypowo spędzonych wakacjach.
Zdjęć: 3  

Znasz tego mężczyznę? »
Tekst opublikowany 2009-09-12, opracowanie red.
Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA prosi o kontakt każdego, kto mógłby pomóc w identyfikacji mężczyzny widniejącego na zdjęciu.
Zdjęć: 1  

Kondratowice walczą o fundusze »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie Anna Chamuczyńska
Gmina Kondratowice inwestuje we własny rozwój i mieszkańców. Od jej społeczności i wójta Wojciecha Bochnaka powinniśmy uczyć się efektywnego zarządzania finansami i pozyskiwania środków.
Zdjęć: 1  

Nie tylko obowiązek »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie RH
Choć wydawać by się mogło, że troska o czystość otoczenia, a zwłaszcza własnego ogrodu czy podwórza jest sprawa oczywistą, w rzeczywistości strażnicy miejscy wciąż muszą o tym przypominać. W wielu przypadkach to nie wystarcza i kończy się mandatem.
Zdjęć: 1  

„Przechrzczona” wieś »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jadąc z Wrocławia do Strzelina przejeżdżało się do niedawna przez wieś Śiwnobród. Wracając mijało się miejscowość oznakowaną jako Świnobród. Która z nazw była poprawna?
Zdjęć: 2  

Utrudnienie na drodze 395 »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie Anna Chamuczyńska
O uszkodzonej nawierzchni w na odcinku Strzelin – Ludów Polski pisaliśmy już na naszym portalu internetowym strzelin24.net. Ze względu na odzew z jakim spotkał się tamten tekst, zwróciliśmy się do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, zarządcy drogi nr 395, o plany naprawcze na tym odcinku.

Samochody urzędników na ulicę »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie Anna Chamuczyńska
Ulica Bolka I Świdnickiego wszystkim strzelinianom jest dobrze znana m. in. z braku możliwości zaparkowania. Ciasnota, jaka na niej panuje, daje we znaki nie tylko mieszkańcom pobliskich budynków, ale także petentom i pracownikom zlokalizowanych tu instytucji.
Zdjęć: 1  

Czy to tylko zabawa? »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jeden dzień trwała „zabawa” w malowanie twarzy pierwszoklasistów rozpoczynających drugi etap edukacyjny w Zespole Szkół w Kuropatniku. Jak zwykle bywa w takich przypadkach, z pozoru niewinne „ściganie kotów” zakończyło się z chwilą, gdy ktoś przesadził.
Zdjęć: 2  

Szczęśliwa kolektura »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie Anna Chamuczyńska
30 czerwca w kolekturze przy ul. Wolności w Strzelinie padła główna wygrana. Szczęśliwiec wykupił jeden los na chybił trafił. Jakie są szanse, by w tym samym miejscu znów padł taki wynik?
Zdjęć: 1  

Zadzwonił pierwszy dzwonek »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie Radosław Kwiatkowski
1 września we wszystkich szkołach w naszym powiecie rozległ się pierwszy dzwonek wzywający uczniów na zajęcia. Koniec 10 - tygodniowego, wakacyjnego odpoczynku!
Zdjęć: 3  

Kryptonim „Wrzesień 2009” »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie Radosław Kwiatkowski
We wtorek, 1 września, w Strzelinie przeprowadzony został trening pod kryptonimem „Wrzesień 2009”. W założeniach, które dotyczyły naszego powiatu, ćwiczono procedury związane z ogniskiem wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N1.
Zdjęć: 1  

Radni stają przed trudnym wyborem »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie Red.
Obrady XLI sesji rady powiatu strzelińskiego zdominował temat aktualnej kondycji finansowej Szpitala Powiatowego w Strzelinie i Strzelińskiego Centrum Medycznego Sp. z o. o.
Zdjęć: 3  

Tato musi już iść »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie Anna Chamuczyńska
Podstawowym prawem dziecka w szpitalu powinno być to, aby cały czas razem z nim mogli przebywać rodzice lub opiekunowie. Strzeliński szpital, mimo trudności lokalowych, stara się tej zasady przestrzegać. Do momentu, aż zaczyna ona kolidować z normami obyczajowymi.
Zdjęć: 3  

Delegacja na Westerplatte »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W dniach 29 sierpnia – 1 września, delegacja z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Strzelinie wzięła udział w 26 sympozjum Klubu Szkół Westerplatte, które odbyło się w Gdańsku i było połączone z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz 29. rocznicą istnienia „Solidarności”.
Zdjęć: 4  

Czas na mandaty »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie RH
Skończyło się pouczanie sprawców zanieczyszczania środowiska. Strzelińska straż miejska wystawia mandaty osobom wysypującym śmieci do rowów, rzek i na polach. W samym tylko sierpniu kilku mieszkańców gminy otrzymało grzywny w wysokości 500 zł.
Zdjęć: 1  

Dla niepełnosprawnego ucznia »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie Oprac. RH
Gmina Strzelin przystąpiła do realizacji programu PFRON pod nazwą: „Uczeń na wsi – pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie i miejsko – wiejskie”. Pomoc ma polegać na dofinansowaniu kosztów nauki.

Wykorzystaj wolny czas »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie Red.
Strzeliński Ośrodek Kultury ogłasza zapisy do sekcji i kół zainteresowań dla dzieci i młodzieży.

Most w Oławie przejezdny »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie tvn24.pl/internauta peter
Dziś nad ranem w Oławie, w czołowym zderzeniu dwóch ciężarówek most został zablokowany, ale nie zniszczony. Most jest przejezdny.
Zdjęć: 1  

Trujący barszcz »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie Oprac. RH na podstawie informacji PIORiN
Jak informuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa rośnie liczba przypadków poparzeń spowodowanych kontaktem z Barszczem Sosnowskiego. Może to spowodować zapalenie skóry, powstawanie pęcherzy, niegojące się rany oraz zapalenie spojówek.
Zdjęć: 1  

Bezpieczna droga do szkoły »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie RH
Początek roku szkolnego zawsze wiąże się ze wzmożeniem ruchu w rejonach placówek oświatowych. Tłoczno staje się nie tylko przed szkołami, ale i na przejściach dla pieszych oraz drogach, z których codziennie korzystają uczniowie.

Dom lekarza rodzinnego »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie Anna Chamuczyńska
We wtorek, 25 sierpnia, odbyła się uroczystość aktu erekcyjnego w Prusach. W fundamenty przyszłej siedziby opieki medycznej został wmurowany dokument otwierający w uroczysty sposób budowę.
Zdjęć: 2  

Uwaga - dziecko w samochodzie »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie Oprac. RH
Pytanie o to, jak prawidłowo przewozić dzieci w samochodzie pada bardzo często, szczególnie teraz, kiedy rozpoczął się nowy rok szkolny. Zamiast zastanawiać się, czy grozi nam mandat, wystarczy przypomnieć sobie lub poznać przepisy dotyczące tego zagadnienia.
Zdjęć: 1  

Piękne i znane baśnie »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie ug
W ramach akcji „Wakacje 2009” w sierpniu Strzeliński Ośrodek Kultury zaprosił dzieci na barwne przedstawienia kukiełkowe i marionetkowe w wykonaniu Teatru „Złota Kaczka”.
Zdjęć: 1  

Tygodnik zdobywa Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie red.
Od najbliższego wydania nakład bezpłatnego „Tygodnika Wrocławskiego” wzrasta do 30 000 egz. Gazeta staje się jednym z najsilniejszych mediów w stolicy Dolnego Śląska.
Zdjęć: 2  

Kiepski rok dla upraw pszenicy »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie Anna Chamuczyńska
Kolejki do skupów należą już do przeszłości. Zmartwieniem rolników w tym roku jest niska jakość ziarna, która wynika przede wszystkim z intensywnych opadów deszczu w czerwcu i w lipcu. W konsekwencji produkcja pszenicy w tym roku była na granicy opłacalności.
Zdjęć: 1  

Książki do szafek! »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie Anna Chamuczyńska
Minister edukacji Katarzyna Hall podpisała rozporządzenie, które nakłada na szkoły obowiązek zorganizowania dla uczniów klas 1 - 3 miejsca na przechowywanie podręczników i pomocy naukowych.
Zdjęć: 1  

Szczepić warto »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie Anna Chamuczyńska
Po wakacjach wznawiają pracę strzelińskie żłobki, przedszkola i szkoły. Tymczasem rodzice są pełni obaw nie tylko o to czy maluchy sobie poradzą, ale również o stan ich zdrowia. Jak zabezpieczyć naszą pociechę przed infekcjami i chorobami zakaźnymi?
Zdjęć: 2  

Gwiazdy w Borku »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
To były dożynki! W niedzielę do Borka Strzelińskiego przyjechali mieszkańcy z całego powiatu, by zobaczyć koncerty Mezo oraz międzynarodowej gwiazdy Bad Boys Blue. Nie zabrakło również tradycyjnych, dożynkowych obrzędów.
Zdjęć: 5  

Pożar w centrum Strzelina »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Mieszkańcy budynku wielorodzinnego w strzelińskim rynku przeżyli chwile grozy 29 sierpnia. Z pomieszczenia, w którym znajdował się transformator, wydobywały się kłęby dymu. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał.
Zdjęć: 2  

Reforma programu nauczania »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie Anna Chamuczyńska
25 sierpnia o godzinie 17.00 odbyło się spotkanie uczniów 1 klasy Gimnazjum Slavia i ich rodziców z nauczycielami. Poruszane tematy to przede wszystkim wchodząca właśnie w życie reforma oświaty.
Zdjęć: 1  

Skontrolowali autobusy szkolne »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie RH
W ostatni piątek sierpnia dyrektor Zespołu Oświaty Gminnej w Strzelinie zaprosił policjantów drogówki do skontrolowania autobusów szkolnych. Tradycyjnie jest to dopięcie ostatniego guzika przez rozpoczęciem przewozów uczniów szkół gminnych.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl