Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 163 informacji. Wszystkie poniżej.

Bez zera »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie t
Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie musimy już wybierać na początku cyfry „0".

Przybywa policjantów »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie opr. jg
Ostatniego dnia roku szeregi dolnośląskiej policji zasiliło blisko 90 funkcjonariuszy. Po przeszkoleniu trafią do poszczególnych jednostek rozmieszczonych na obszarze całego województwa.
Zdjęć: 1  

Pieski sylwester »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie Daniel Biernat
Dla nas Sylwester to czas radości i szalonej zabawy do białego rana. Dla większości naszych czworonożnych przyjaciół ta noc wiąże się z silnym lękiem i poczuciem zagrożenia.
Zdjęć: 3  

Cichy zabójca atakuje »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trwa okres grzewczy. W ostatnim czasie wzrosła ilość zatruć tlenkiem węgla, nazywanym ze względu na sposób działania cichym zabójcom, w powiecie strzelińskim. Strażacy apelują o zachowanie ostrożności.
Zdjęć: 1  

Bezdomni zimą  »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego zwraca uwagę na zwiększenie się liczby zgonów w kraju w skutek wychłodzenia organizmu. Co z bezdomnymi zimą?

Ręce do góry po raz ostatni »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie RH
W ostatni wtorek grudnia, po raz ostatni w 2009 roku obradowała Rada Miejska Strzelina. Zaplanowany wcześniej porządek obrad skrócono i chociaż sesja przebiegła szybko i spokojnie, atmosfera daleka była od typowo świątecznej. Nad radnymi wyraźnie zawisło już widmo zbliżających się wyborów.
Zdjęć: 3  

Twoje sylwestrowe prawa »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie www.uokik.gov.pl
Czy wiesz, że nieudaną imprezę sylwestrową możesz reklamować? A organizator ponosi odpowiedzialność za pozostawione w szatni płaszcze? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina o przysługujących nam prawach.

Czas na odbiór »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie opr. AS / wiazow.pl
Zakończyła się rozbudowa sieci wodociągowej w ulicach Słowackiego i Mickiewicza w Wiązowie. Na początku stycznia rozpocznie się odbiór techniczny inwestycji.

Świetlica jak nowa »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie www.borow.pl
Zakończyły się prace w świetlicy wiejskiej w Świnobrodzie.
Zdjęć: 1  

Dziś sesja rady miejskiej  »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie red.
Przewodniczący Rady Miejskiej Strzelina Zdzisław Rataj i burmistrz Jerzy Matusiak zapraszają mieszkańców gminy na XXXVII Sesję Rady Miejskiej Strzelina, która odbędzie się dziś, 29 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie. Obrady rozpoczną się o godzinie 16.

Konferencja "Promocja przedsiębiorczości w regionie" »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

W Karkonoszach zamykają szlaki »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie opr. aw
Do zamkniętych już szlaków w Karkonoszach dołączyła Droga Jubileuszowa na Śnieżkę, czyli odcinek szlaku niebieskiego trawersujący północny stok góry.
Zdjęć: 1  

Zagrajmy razem dla dzieci! »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie opr .AS
Strzeliński Ośrodek Kultury oraz Gimnazjum nr 2 w Strzelinie zapraszają na XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już 10 stycznia. Zagrajmy razem dla dzieci chorobami onkologicznymi.
Zdjęć: 1  

Zima wróciła, ostrożniej na drogach »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. AS
Po kilku dniach odwilży znów spadł śnieg. Mało widoczni piesi wolniej przechodzą przez śliską jezdnię, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Z policyjnych statystyk wynika, że jest to czas wzrostu liczby kolizji i wypadków, również tych najtragiczniejszych w skutkach.

Wiadomości lepsze od prezentów »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie Robert Harhala
Gmina kupiła jeden z najsolidniejszych budynków w Strzelinie. Jego konstrukcja oprzeć się miała bombardowaniu oraz atakowi jądrowemu, a w podziemiach wybudowano schron dla personelu obsługującego urządzenia telekomunikacyjne. Nowe przeznaczenie będzie równie strategiczne i pożyteczne – powstanie tam przedszkole.
Zdjęć: 1  

Znaleziono rower »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. AS
Komenda Powiatowa Policji w Strzelinie informuje, że 2 grudnia w Strzelinie przy ulicy Grota Roweckiego znaleziono rower górski w kolorze rudo- niebieskimi i napisie Scorpio.

Trzy kolizje  »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie as
Do trzech kolizji drogowych doszło dziś na ulicach Strzelina i okolic. Droga między miejscowościami Ludów Polski i Świnobród była zablokowana, bowiem trzeba było wyciągnąć samochód chłodnię z rowu.
Zdjęć: 1  

Bawarskie stypendia »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie t
Na absolwentów polskich uczelni czekają roczne stypendia w Bawarii.

Picie bez kaca? »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. red.
Dobra wiadomość dla wszystkich amatorów napojów wyskokowych. Być może już po następnym Sylwestrze, w Nowy Rok obudzimy się... bez kaca. Brytyjscy naukowcy opracowali substytut alkoholu, który pozbawiony jest jego dotychczasowych wad - donosi "The Daily Telegraph".
Zdjęć: 1  

Wirus znów zabija  »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie RW
W dzierżoniowskim szpitalu zmarł mężczyzna, u którego rozpoznano zabójczą odmianę grypy A/H1N1. To już trzecia ofiara śmiertelna zmutowanego wirusa na Dolnym Śląsku. W Świdnicy i w Legnicy o życie walczą kolejni chorzy.
Zdjęć: 1  

Spełnienia postanowień! »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie Agnieszka Trzepacz
Któż z nas nie składał przynajmniej raz w życiu noworocznych postanowień. Nasze zmagania życzeniowe nie zawsze kończą się powodzeniem, ale pomimo to, co roku je powtarzamy. Jak się okazuje, z upływem czasu nasze pragnienia także ewoluują.

Koniec weekendu - policja na drogach »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie tom
Kończy się długi świąteczny weekend. Na drogach możemy spodziewać się dziś wzmożonego ruchu.

Zmiany w ordynacji »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie www.samorzad.pap.pl
24 grudnia weszły w życie nowelizacje przepisów wyborczych dotyczących m.in. głosowania przez pełnomocnika i powołania komisji obwodowych. Tydzień wcześniej zaczęła obowiązywać także poprawiona ordynacja do Parlamentu Europejskiego.

Wasza wysokość kurdupel »
Tekst opublikowany 2009-12-24, opracowanie kt
Ledwo sięgali do mównicy, a pociągnęli za sobą tłumy. Paradoks niskich przywódców od lat zastanawia antropologów, psychologów i socjologów. Także dzisiaj, z europejskich liderów trudno byłoby stworzyć drużynę koszykówki.
Zdjęć: 1  

Proste wzruszające marzenie »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie Anna Chamuczyńska
Pracownicy Fundacji Orlen – Dar Serca postanowili spełnić marzenie 2 letniej Karolinki, która prosiła Świętego Mikołaja, by podarował jej nowe... łóżeczko. Wzruszyła ich prośba o tak prozaiczny i – wydawałoby się - powszechny sprzęt.
Zdjęć: 3  

Komisarz Lew z wizytą »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie opr. AS
Do Strzelina zawitał „Komisarz Lew”, który spotkał się z laureatami I edycji konkursu „Tęczowa Klasa” zorganizowanego przez Komendę Powiatową w Strzelinie w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.
Zdjęć: 1  

Grali tenisiści  »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W weekend rywalizowali tenisiści stołowi Granitu Strzelin. Niestety bez zwycięstwa wciąż pozostają tenisiści w II lidze.

Sposoby na kanalizację »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie strzelin.pl
W Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie odbyło się spotkanie na temat budowy kanalizacji w miejscowościach, w których nie będzie ona realizowana w ramach inwestycji dofinansowanej z Funduszu Spójności
Zdjęć: 1  

Opłatek i kolędy »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie strzelin.pl
W niedzielę, 20 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe Strzelińskiej Wspólnoty Trzeźwościowej „Promienie”.
Zdjęć: 1  

Partnerstwo Lokalne podpisane »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie strzelin.pl
W piątek, 18 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie odbyła się uroczystość podpisania deklaracji przystąpienia do Partnerstwa Lokalnego.
Zdjęć: 1  

Czterech w tydzień »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie RH
W minionym tygodniu strzelińscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących.

Zadymione mieszkanie »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie RK
Do zadymienia mieszkania doszło w budynku wielorodzinnym przy ulicy Pocztowej w Strzelinie 18 grudnia.

Nowoczesność kontra egzotyka  »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Anna Chamuczyńska
O podróży do Chin marzy niemal każdy Europejczyk. Odmienna obyczajowość, kultura i religia sprawiają, że o kraju tym wiemy naprawdę niewiele. Znamy oczywiście stereotypy i symbole. O tym, jakie są prawdziwe Chiny rozmawiamy z Marią Tyws, dyrektorką Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej, która niedawno wróciła z wielkiej wyprawy.
Zdjęć: 4  

Karp tylko w wiaderku »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Agata Jurczak
Od tego roku obowiązuje zarządzenie Głównego Lekarza Weterynarii Janusza Związka, które określa warunki, w których należy transportować, sprzedawać lub też zabijać w punktach handlowych karpie.
Zdjęć: 1  

Świąteczny koktajl  »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Anna Chamuczyńska
86 imprez, wyjątkowi goście, konkursy, wernisaże i szereg sekcji... Choć zaprezentowanie roku działalności Strzelińskiego Ośrodka Kultury w ciągu jednego wieczoru wydawać by się mogło niemożliwe, organizatorom „Świątecznego koktajlu” się udało.
Zdjęć: 4  

Stalowi liderem  »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W weekend rozegrano ostatnią kolejkę I i II Powiatowej Ligi Piłki Halowej w 2009 roku. Niepokonani wciąż pozostają piłkarze Stalowych Płotów.
Zdjęć: 1  

Zaginął pies »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie red.
W piątek 18.12.2009 r. rano w okolicach Strzelina- Gościęcic zaginął pies rasy SIBERIAN HUSKY, wabi się KAJA.
Zdjęć: 1  

A4 zablokowana »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie RW
Problemy z przejazdem na autostradzie A4. Przy zjeździe w stronę Chojnowa w kierunku Wrocławia drogę zatarasowała ciężarówka.
Zdjęć: 2  

Zwyrodnialec usłyszał wyrok »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie RW
Zapadł wyrok w sprawie skatowanego na śmierć 3,5-letniego Bartka. Mariusz V. - zabójca chłopca, a konkubent jego matki - resztę życia spędzi w więzieniu. Natomiast Iwona K, matka 3,5-latka została skazana na 15 lat pozbawienia wolności. Ukarania kobiety domagała się nawet jej matka.
Zdjęć: 1  

Dlaczego zostali? »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Kornelia Trytko
Pan Baranowski nigdy nie znał swojego ojca. Jego matka była w ciąży, kiedy ojca aresztowano. Jedyne co po nim zostało, to więzienny gryps napisany na chusteczce do nosa. Rozpaczliwe wołanie o pomoc.
Zdjęć: 3  

Krucyfiks nad stajenką »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Robert Włodarek
Dla chrześcijan sprawa z Bożym Narodzeniem jest prosta – obchodzone jest w dzień kiedy urodził się Jezus Chrystus. Dokładna data jest oczywiście sporna – jednak dla wierzących chrześcijan to kwestia drugorzędna. A jak święto Bożego Narodzenia traktuje religioznawca? Kiedy się pojawiło, jakie miało znaczenie i jak wyglądało przed wiekami? - z dr Izoldą Top – Wójtowicz, religioznawcą z Uniwersytetu Wrocławskiego rozmawia Robert Włodarek.
Zdjęć: 6  

Szczęśliwy fotograf  »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Robert Włodarek
- Kiedyś sporo piłem, ale to już przeszłość – znalazłem inny sposób na życie, fotografowanie się ze znanymi ludźmi uczyniło mnie szczęśliwym człowiekiem – mówi Stanisław Domański. Znają go politycy, gwiazdy filmowe, operowe śpiewaczki oraz chyba wszyscy ochroniarze. Na co dzień pracuje we wrocławskiej restauracji The News.
Zdjęć: 18  

Korzystne zmiany »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie zzz
Związek Banków Polskich wystąpił do Sejmu z inicjatywą nowelizacji przepisów o upadłości konsumenckiej.

Strażacy dzielili się opłatkiem  »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego strzelińskich strażaków nie zabrakło życzeń oraz degustacji świątecznych potraw. Jak co roku wigilijny wieczór część ratowników spędzi w najbliższym gronie rodzinnym, a inni będą pełnić służbę.
Zdjęć: 3  

Niepokonana Brazylia  »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W piątek, 18 grudnia rozegrano ostatnią w tym roku kolejkę spotkań Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Liderem pozostają siatkarze Brazylii.

Zagrają dla orkiestry  »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie RK
Piłkarze będą po raz kolejny zbierać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do 6 stycznia można zgłaszać zespoły do otwartego turnieju piłki halowej.

Boże Narodzenie z policją »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie red./ KPP Strzelin
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia funkcjonariusze strzelińskiej policji w dniach od 24 do 27 grudnia będą prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem „Boże Narodzenie” na terenie całego powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 1  

Uczeń na wsi  »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie Bogumiła Mierzwińska / borow.pl
Gmina Borów podpisała umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację Programu "Uczeń na wsi" w zakresie pomocy w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie.

Nowy obowiązek pracodawców »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie red./ powiatstrzelinski.pl
Na pracodawców nałożono obowiązek wyznaczania pracowników do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie zakładu pracy.
Zdjęć: 1  

Śnieg zaskoczył kierowców  »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tylko 17 grudnia strzelińscy strażacy trzykrotnie pomagali kierowcom, którzy wylądowali w rowie. Najczęstszą przyczyną interwencji było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.
Zdjęć: 3  

Karambol na A4 »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie RW
Karambol na autostradzie A4. Droga jest nieprzejezdna.

Bank pomaga dzieciom »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie RH
Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie po raz kolejny odpowiedział na prośby wsparcia ze strony organizacji społecznych. Prezes Zdzisław Kozicki przekazał Stowarzyszeniu św. Celestyna w Mikoszowie komputer dla otwartej niedawno hipoterapii.
Zdjęć: 1  

Wigilia w GOPS-ie »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie RH
Przedświąteczny czas obfituje w tradycyjne, opłatkowe spotkania pełne radości i ciepła, będące okazją do składania życzeń już nie tylko bożonarodzeniowych, ale i noworocznych. Wigilijne spotkanie podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelinie odbyło się w miniony czwartek.
Zdjęć: 1  

Więcej nowych mieszkań »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie efi
W okresie styczeń - listopad 2009 r. oddano do użytkowania 143,3 tys. mieszkań, tj. o 5,9 proc. więcej niż przed rokiem i o 23 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2007 r. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Jak wyprowadzić auto z poślizgu? »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie Violetta Bubnowska – dyrektor ośrodka doskon
Gdy na drogach zima, korków i stłuczek coraz więcej, należy pamiętać o podstawowych zasadach zachowania na „białej” drodze. Najważniejszym elementem decydującym o właściwym zachowaniu w samochodzie jadącym po śniegu jest spokój i opanowanie.
Zdjęć: 1  

Czytelnicy rekordziści »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie Anna Chamuczyńska
Czytanie poszerza horyzonty i wiedzę, wzbogaca duchowo. Samo w sobie jest więc nagrodą dla tych, którzy często sięgają po książkę. Biblioteka w Strzelinie postanowił jednak dodatkowo uhonorować swoich najwierniejszych odbiorców. 16 grudnia wręczono trzem czytelnikom wielkie kosze wypełnione po brzegi słodkościami.
Zdjęć: 3  

Najpiękniejsze kartki »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie red./borow.pl
15 grudnia w Szkole Podstawowej w Borku Strzelińskim odbył się gminny konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.

Herb i flaga »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie rr
17 grudnia Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął projekt uchwały w sprawie ustanowienia herbu i flagi heraldycznej Województwa Dolnośląskiego.
Zdjęć: 2  

O małych i dużych sprawach »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie red./wiazow.pl
W Wyszonowicach rozmawiano o funduszu sołeckim, dopłatach dla rolników, najważniejszych inwestycjach w gminie Wiązów oraz Zakładów Rolnych Siecieborowice. Nie brakowało rzeczowej dyskusji ale i wielu emocji.
Zdjęć: 2  

Przychylni dla wiatru »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie dp
O 12 miesięcy skróci się procedura budowy elektrowni wiatrowych i innych inwestycji energetycznych w gminach – przewiduje projekt przygotowany w komisji „Przyjazne Państwo”. Cześć samorządów ma jednak wątpliwości.
Zdjęć: 1  

Karambol na A4 »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie AS
Do zderzenia trzech samochodów doszło około godziny 7.00 na autostradzie A4, na 85 kilometrze między niedaleko Bolesławca koło zajazdu "Pod Kogutem" na drodze w kierunku Wrocławia.
Zdjęć: 12  

15 tirów stoi na drodze »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie opr. aw
Droga powiatowa w Nieszowicach słynie z trudności, jakie przysparza podczas gołoledzi. W czwartek, 17 grudnia, utknęło tam 15 ciężarówek.

Zawsze można odpłynąć »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Robert Włodarek
- Tu będzie salon, tu korytarz, tu pokój dla dzieci – opowiada Kamil Zaremba. W pierwszej chwili czuję się niezbyt pewnie - stoimy na ogromnym betonowym postumencie, który... pływa na powierzchni wody. - Nie zatonie? - pytam. -Absolutnie! To będzie dom mojej rodziny... dom na wodzie.
Zdjęć: 28  

Sojusz popiera Szmajdzińskiego  »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie tom
Legnickie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej popierają Jerzego Szmajdzińskiego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
Zdjęć: 2  

Jak wybrać świąteczne drzewko? »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Każdego roku w sprzedaży pojawia się wiele choinek. Która jest najlepsza? Jaką wybrać? Mamy nadzieję, że z naszymi radami wybierzecie tą najpiękniejszą.
Zdjęć: 2  

Uwaga na fajerwerki  »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Jak co roku strzelińscy strażacy apelują o rozwagę podczas zabaw z fajerwerkami. Rozporządzenie wojewody ogranicza oraz sankcjonuje używanie materiałów oraz wyrobów pirotechnicznych.
Zdjęć: 2  

Punkt dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie red.
Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców do korzystania z bezpłatnych usług informacyjnych w punkcie konsultacyjnym.

Rolex czeka »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie red.
Komenda Powiatowa Policji w Strzelinie jest w posiadaniu zegarka męskiego w żółtej kopercie z napisem ROLEX.

Barwne przedstawienie »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie ACh
11 grudnia w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentował przedstawienie „Opowieść Wigilijna”
Zdjęć: 2  

Ostatni dzień kiermaszu »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie opr. AS / przeworno.pl
Jeszcze dzisiaj, w środę 16 grudnia można wziąć udział w kiermaszu świątecznym w przedszkolu w Przewornie.

Z prewencją na ty »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie red.
7 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kątach Wrocławskich odbyła się VII edycja turnieju dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „Z prewencją na ty”.
Zdjęć: 1  

Będą nowe dowody osobiste »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie JG
Rząd przygotowuje się do zmiany przepisów dotyczących dowodów osobistych. Nowe z podpisem elektronicznym i specjalnym chipem zawierającym dane personalne mają być wydawane od stycznia 2011 roku.

Nowe władze »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie strzelin.pl
11 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Strzelin odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Quickmix Strzelinianki.
Zdjęć: 1  

Szkolne miejsce zabaw  »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie przeworno.pl
W poniedziałek 14 grudnia uroczyście otwarte zostało szkolne miejsce zabaw w Szkole Podstawowej w Sarbach. Placówka została wyposażona w pomoce dydaktyczne w ramach rządowego programu "Radosna szkoła".
Zdjęć: 2  

Konkursy i inwestycje »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie Robert Borkacki
Ze Stanisławem Gawłowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska rozmawia Robert Borkacki.
Zdjęć: 1  

Radosne kolędowanie »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie kultura.strzelin.pl
We wtorek, 15 grudnia w galerii „Skalnej” odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki o Tematyce Bożonarodzeniowej, który został zorganizowany przez Strzeliński Ośrodek Kultury.
Zdjęć: 4  

Czas prezentów »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jak co roku, Mikołaj odwiedził również Rodzinny Dom Dziecka nr 1 w Strzelinie. Były prezenty, goście i oczywiście ciepła, świąteczna atmosfera.
Zdjęć: 3  

Ciągnikiem po chodniku »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Agata Jurczak
Nowe chodniki przy ul. Biskupickiej w Wiązowie, które powstały przy okazji budowy kanalizacji, są niszczone przez ciężki sprzęt. Z paru takich brawurowych przejazdów najbardziej zdumiewający jest kilkudziesięciometrowy rajd ciągnikiem. Sprawę bada policja.
Zdjęć: 1  

Turniej z Mikołajem w tle »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Jak co roku „Mikołajkowy turniej” w tenisie stołowym przyciągnął do Strzelina wielu zawodników z całego województwa. Wiele nagród i wyróżnień zdobyli tenisiści Granitu Strzelin.
Zdjęć: 2  

Przełamać bariery  »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Anna Chamuczyńska
O barierach z jakimi codziennie zmagają się osoby niepełnosprawne nie mówi się wystarczająco dużo. Tymczasem nie dotyczą one tylko trudnych do pokonania przeszkód fizycznych. Prawdziwym wyzwaniem jest zmiana sposobu myślenia o niepełnosprawnych i niepełnosprawności.
Zdjęć: 2  

Świąteczne zakupy a bezpieczeństwo  »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Opr. AS
- Nie stwarzajmy okazji złodziejom kieszonkowym - apelują policjanci. Pilnujmy portfeli, wychodząc z domu pamiętajmy o zamknięciu drzwi i okien, zwracajmy uwagę na obcych kręcących się po klatkach schodowych.

Euro ma logo »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie opr. RW
Wiemy już jak wygląda logo Euro 2012 – to trzy budzące się do życia kwiaty. Największy, środkowy ma kształt piłki, na dwóch mniejszych znajdują się flagi państw gospodarzy - Polski i Ukrainy. Na uroczystości w Kijowie poznaliśmy też hasło imprezy: Razem tworzymy przyszłość.
Zdjęć: 1  

Rokita do odsiadki »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie opr. RW
Jan Rokita powinien unikać podróżowania na teren Niemiec. Poszukuje go tamtejsza prokuratura, która wydała nakaz aresztowania byłego polityka. To wynik awantury do jakiej doszło w lutym na pokładzie niemieckiego samolotu w Monachium.
Zdjęć: 3  

Fortepiany zagrały do zera »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie RK
Zespoły Brazylii i Fortepianów wciąż pozostają niepokonane w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej. W ostatniej kolejce obie drużyny wygrały swoje pojedynki do zera.
Zdjęć: 1  

Grad bramek  »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie RK
Mnóstwo bramek mogli obejrzeć kibice w ostatni weekend. Tylko w spotkaniu Wyszonowic z 888 Team padło 50 goli! W wysokiej formie pozostają piłkarze Stalowych Płotów.
Zdjęć: 3  

Szesnasty w Polsce »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie RK
Darek Burger, wychowanek Granitu Strzelin, dobrze zaprezentował się podczas drugiego Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego juniorów w tenisie stołowym. Darek jest szesnastym tenisistą w Polsce!

Dachowanie w Borowie »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie RK
W Borowie dachował samochód osobowy renault laguna. Pojazd wylądował w rowie. Do zdarzenia doszło 12 grudnia około godziny 12:45.

Zatrucie czadem  »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie RK
W niedzielę, 13 grudnia, około godziny 9:30 doszło do podtrucia czadem dwóch osób w Szczawinie. Poszkodowanymi zajął się zespół ratownictwa medycznego.

Studenci dla domu dziecka  »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie Opr. AW
W najbliższy wtorek (15 grudnia) przedstawiciele studentów wszystkich roczników i grup specjalności dziennikarstwo sportowe Dolnośląskiej Szkoły Wyższej będą gościć w Państwowym Domu Dziecka w Górzcu.

Czekają na remont »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie Anna Chamuczyńska
Niewielki odcinek ul. Krzywoustego w Strzelinie w dni deszczowe jest zmorą mieszkańców. Nie można wyjść z domu, by nie ubrudzić się błotem, a dziury na drodze są przyczyną psujących się amortyzatorów.
Zdjęć: 2  

Nie będzie prądu »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie Opr. AS
Strzeliński oddział EnergiiPro informuje planowych wyłączeniach energii. W naszym powiecie w najbliższym tygodniu będzie to miało miejsce w Borku Strzelińskim, Krzepicach, Kurowie, Piotrkowie Borowskim, Prusach, Ulicy i Wójcinie.
Zdjęć: 1  

Uważaj na kieszonkowców »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie red./ KPP Strzelin
Zbliżający się okres świąteczny to tradycyjnie czas wzmożonych zakupów oraz podróży. Prosimy także w tych dniach o szczególną rozwagę wszystkich kierujących, abyśmy mogli wszyscy cali i zdrowi spotkać się po tych Świętach.
Zdjęć: 1  

Płótna bez tytułów »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie Anna Chamuczyńska
Waldemar Duda pochodzi z naszej małej ojczyzny. Urodził się we Wrocławiu w 1959 roku. Tu ukończył studia w państwowej wyższej szkole sztuk plastycznych na wydziale malarstwa grafiki i rzeźby. Jednak jego prace wychodzą daleko poza granice dolnego śląska. Oglądali je już miłośnicy sztuki m.in. we Włoszech, Szwecji czy Słowacji.
Zdjęć: 1  

Pożar sadzy  »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie RK
Do pożaru sadzy w kominie doszło w Piotrowicach. Strażacy walczyli również z zadymioną piwnicą w budynku wielorodzinnym w Strzelinie.

Paliła się słoma »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie RK
Niemal 10 tys. zł strat poniósł właściciel bali słomy, które paliły się 9 grudnia placu zakładu w Górcu.

Świątecznie o bezpieczeństwie »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie opr. AS
Rozmowy o bezpieczeństwie na drodze oraz wspólne wykonywanie ozdób świątecznych – to główne cele wizyty strzelińskich policjantów w Domu Dziecka w Górcu.
Zdjęć: 2  

Powiat tonie w długach »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie Łukasz Siewicki
Jan Andryszczak, radny powiatu strzelińskiego, nie obawia się likwidacji strzelińskiego szpitala. Mówi natomiast o problemach z jego utrzymaniem i długami powiatu. - Jeżeli utrzymamy taki poziom deficytu, nie widzę szans, żeby w przyszłej kadencji powiat mógł pozyskać pieniądze na inwestycje, ani żeby mógł pomagać swojej spółce - Strzelińskie Centrum Medyczne. I nie będzie wystarczających środków na bieżące utrzymanie dróg. To nie są groźby, ale cyfry i realia – twierdzi radny.
Zdjęć: 1  

Fatalne połączenie »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie Anna Chamuczyńska
Przez Warkocz przebiega droga należąca do powiatu. Na wysokości przystanku autobusowego łączy się z odremontowaną w ubiegłym roku drogą gminną. Stan obu jezdni jest dobry. Tylko ich połączenie woła o pomstę do nieba.
Zdjęć: 1  

Patrol „świętego” w Wiązowie  »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie Opr.AS
Patrole Świętego Mikołaja, czy strzelińscy policjanci i funkcjonariusze straży miejskiej oraz dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Wiązowie przeprowadzili prawie 80 kontroli drogowych. Dzieci wręczyły niesfornym kierującym 34 rózgi.
Zdjęć: 3  

Z Finlandii do Mikoszowa »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie RH
Studenci z Finlandii, którzy w ramach wizyty studyjnej przebywali na Dolnym Śląsku, zwiedzali Centrum św. Celestyna w Mikoszowie. Sami wybrali to miejsce i byli pod wielkim wrażeniem szerokiego zakresu pomocy dla osób niepełnosprawnych.
Zdjęć: 1  

Jeden pijany, zero na haju »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie Opr.AS
Strzelińska drogówka 8 i 9 grudnia przeprowadziła działania kontrolne pod kryptonimem "Alkohol i narkotyki". Co prawda nie zatrzymano nikogo pod wpływem środków odurzających, ale jeden kierowca był nietrzeźwy.

Porażka po deblach »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin przegrali we własnej hali z PKS Kolping Jarosław 4:6. Spotkanie było bardzo wyrównane, niestety goście okazali się lepsi, zwłaszcza w grach deblowych.
Zdjęć: 1  

Siatkarze zakończyli rundę  »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W piątek, 4 grudnia rozegrano ostatnią kolejkę pierwszej rundy Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Na czele znajdują się ekipy Brazylia i Fortepiany.

Ogrodowi włamywacze  »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie RH
Strzelińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Jeden z nich ma prawdopodobnie na swoim koncie kilka innych włamań. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Franki i funty bez zmian »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie opr. aw
Szwajcarski bank centralny nie zmienił stóp procentowych. Oznacza to, że oprocentowanie kredytów nadal wynosi od zera do 0,75 proc.

Zagrali charytatywnie »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie AJ
5 grudnia 2009 w Strzelinie odbył się charytatywny turniej piłki halowej o puchar przewodniczącego NSZZ „Solidarność” policjantów.
Zdjęć: 4  

Co? Gdzie? Kiedy? »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie RK
Terminarz najbliższych wydarzeń sportowych w naszym powiecie.

Za wysokie płoty »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W ostatnią niedzielę rozgrywki rozpoczęli piłkarze I ligi halowej. Na inaugurację Stalowe Płoty pokonały ekipę z Kuropatnika.
Zdjęć: 2  

Świąteczny koktajl  »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Opr. AS
Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pt. „Świąteczny koktajl”. Odbędzie się on w piątek, 18 grudnia o godz. 17 w galerii „Skalna”.

Uczeń na wsi »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Opr. AS, UMiG Wiązów
Gmina Wiązów otrzymała ponad 26 000 zł na realizację programu „Uczeń na wsi - pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz gminy miejsko-wiejskie”.

Popisowa akcja »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie RH
Z udziałem wicewojewody Zdzisława Średniawskiego i burmistrza Jerzego Matusiaka odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego strażakom ochotnikom z Nowolesia. Było to również okazja do zaprezentowania strażackich umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego.
Zdjęć: 2  

Mikołaj i iluzjoniści »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Opr. ACh
W czwartek, 3 grudnia, Strzeliński Ośrodek Kultury zaprosił dzieci na spektakl pt. „Wyczarujmy Świętego Mikołaja”.
Zdjęć: 2  

Mikołaj w Gęsińcu »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Anna Chamuczyńska
Trudno było pomieścić oczekujące na Świętego Mikołaja dzieci w lokalu „U Gienka”. 120 pociech trzeba było podzielić na dwie tury.
Zdjęć: 3  

Podsumowanie jesieni »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Działacze, piłkarze i trener Strzelinianki Strzelin spotkali się na oficjalnym podsumowaniu rundy jesiennej. Były podziękowania, gratulacje, a teraz są nadzieje na awans do wyższej klasy rozgrywek.
Zdjęć: 3  

Róbmy niegazowaną! »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Anna Chamuczyńska
Gmina Wiązów może sprzedawać 500 tys. mszesc. wody rocznie. Potrzebuje tylko odbiorcy, który jest w stanie zakupić taką ilość oraz wodociągu. Ten ostatni mogłaby zbudować.
Zdjęć: 2  

Generał zaprosił sowietów? »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie red
Jak pisze „Rzeczpospolita” w 1981 roku gen. Wojciech Jaruzelski prosił Rosjan o interwencję.

Z zakazem i promilami  »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Opr. AS
Strzelińscy policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który jechał rowerem mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna naruszył sądowy zakaz, który obowiązuje go do 2012 roku.

Miliony potwierdzone  »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Opr. AS
Minister środowiska potwierdził przyznanie wielomilionowej unijnej dotacji dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie. Pieniądze będą przeznaczone na proekologiczne inwestycje w mieście i gminie.
Zdjęć: 3  

Budowa świetlicy w Sarbach »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie red. / przeworno.pl
Dnia 3 grudnia br. podpisano umowę na wykonanie zadania pn. „Budowa świetlicy wiejskiej w Sarbach”.
Zdjęć: 1  

Siedem medali sztangistów »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie tsp
Aż siedem medali zdobyli strzelińscy ciężarowcy podczas rozegranego 28 listopada w Strzelinie finałowego rzutu cyklu wielobojów atletycznych. Gospodarzem imprezy był miejscowy Strzelec, organizatorem cyklu Dolnośląski Związek Podnoszenia Ciężarów. W zawodach udział wzięło ponad 50 zawodników z najlepszych klubów całego makroregionu.
Zdjęć: 3  

Andrzejki w czwórce »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie RH
Kto wydmuchał większą bańkę mydlaną, ten najwięcej urośnie w przyszłym roku – czy przepowiednia się spełni, okaże się za rok, pewne jest – że zabawa była przednia. Zainteresowanie imprezą andrzejkową w strzelińskiej „czwórce” przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Zdjęć: 2  

Świątecznie wokół nas »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Strzelinie czuć już świąteczną atmosferę. W okolicy ronda ozdobiono wielką choinkę, w rynku i na ulicach pojawiły się dekoracje.

Dwa bieguny »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Anna Chamuczyńska
Piątkowe popołudnie w SOK–u było zderzeniem dwóch odmiennych energii. Z jednej strony spokojne i wysublimowane malarstwo Waldemara Dudy, z drugiej pełna dynamizmu premiera kabaretu „Drzazgi”.
Zdjęć: 4  

Skąd wezmą pieniądze?  »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Patryk urodził się z porażeniem mózgowym. Jest w nim tyle samo radości do życia, co u innych siedmiolatków. Robi duże postępy w rehabilitacji, ale wkrótce może się to zmienić.
Zdjęć: 2  

Konto dla seniora »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Banki oferują specjalne rachunki dla emerytów. Sprawdziliśmy, które z nich mają najciekawszą ofertę.

Tanieją Orliki »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie mp/serwis samorządowy
Prawie 2 mln zł wynosi różnica między najtańszym i najdroższym Orlikiem realizowanym w tym roku – wynika z danych przekazanych przez urzędy marszałkowskie. W porównaniu do roku ubiegłego koszt budowy tego typu boisk spadł, w zależności od regionu, średnio o 20 - 30 proc.

Zima może zabić »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie RH
Niskie temperatury to ogromne zagrożenie dla osób bezdomnych, samotnych w podeszłym wieku i nietrzeźwych. Strzelińscy policjanci w trosce o ich bezpieczeństwo, jak co roku rozpoczęli akcję pn. Zima.

Remont kościoła »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wilgoć jest zmorą wielu kościołów w Polsce. W parafii p.w. Matki Chrystusa i św. Jana Apostoła i Ewangelisty trwa remont.
Zdjęć: 2  

Kto ma kwalifikacje? »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie Anna Chamuczyńska
Mimo dwóch zaskakujących przerw w dostawie prądu, sesja rady powiatu przebiegała szybko i dosyć zgodnie. Radnym udało się m.in. przyjąć Regulamin Organizacyjny Starostwa Powiatowego w Strzelinie.
Zdjęć: 3  

Uważaj na świąteczną promocję  »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie tom
W hipermarketach powoli widać już przedświąteczną gorączkę zakupów.
Zdjęć: 1  

Kiermasz świąteczny w Wiązowie »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie red./ Marcin Kruk, wiazow.pl
Kiermasz świąteczny odbywał się w holu ratusza w Wiązowie w ubiegłą środę 2 grudnia. Nabywców znalazły prawie wszystkie wystawione na sprzedaż produkty.
Zdjęć: 3  

Stypendia premiera dla naszych  »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie red. / powiatstrzelinski.pl
30 listopada we Wrocławiu wręczono Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom z Dolnego Śląska za ich wybitne osiągnięcia edukacyjne. Po raz kolejny w ten sposób wyróżnieni zostali również uczniowie naszych szkół.
Zdjęć: 1  

Przystanek gotowy »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zgodnie z planem zakończyła się budowa przystanku dla mieszkańców Górca, którzy często musieli moknąć czekając na autobusy.
Zdjęć: 2  

Sprzedali drut jako złom »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie red. / KPP Strzelin
Dwóch włamywaczy zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego strzelińskiej komendy. Sprawcy ukradli 10 szpul drutu miedzianego o wartości ok. 2500 złotych.
Zdjęć: 2  

Komputer dla policji »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie red. / KPP Strzelin
2 grudnia br. w Urzędzie Gminy Kondratowice wójt Wojciech Bochnak przekazał policji sprzętu komputerowego.
Zdjęć: 1  

Akcja „Bus”  »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie red. / KPP Strzelin
Na strzelińskich drogach policjanci ruchu drogowego przeprowadzili zmożone działania kontrolne.
Zdjęć: 1  

Darmowe pomoce trafią do szkół »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie red.
W tym roku Święty Mikołaj będzie wyjątkowo hojny dla szkół. Zestawy pomocy naukowych o wartości przekraczającej 100 000 złotych każdy trafią do 25 liceów ogólnokształcących z województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Apel policji »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie red. / KPP Strzelin
Strzelińska policja apeluje do osób starszych, samotnie mieszkających o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wpuszczanie do domów obcych oraz nie dawanie nieznanym osobom pieniędzy.
Zdjęć: 1  

Miliony na kanalizację »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie Opr. AS
Minister Środowiska potwierdził przyznanie wielomilionowej unijnej dotacji na proekologiczne inwestycje w gminie Strzelin.

Dzięki kotom wyszła z poważnej depresji  »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie RH
Dwa ślepe koty „uratowały jej życie”. Teraz, w dowód wdzięczności, opiekuje się prawie dwudziestoma zwierzakami budząc niemałą sensację wśród gości odwiedzających ośrodek wypoczynku świątecznego w Białym Kościele.
Zdjęć: 1  

Żyrafy na swoim miejscu »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie Opr. AS
Marzenie 11-letniej Oli spełniło się. Do Grzegorzewa, gdzie mieszka chora dziewczynka, przyjechała ekipa, która umeblowała jej pokój. Dzięki temu Ola dołączyła do setek marzycieli, którym pomogła Fundacja "Mam marzenie".
Zdjęć: 2  

Zapalił i pojechał »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie RH
W trakcie nocnej kontroli drogowej zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów. Okazało się, że nerwowość była uzasadniona, 19-latek miał przy sobie marihuanę, którą palił przed wyjazdem.
Zdjęć: 1  

Dni przeciw przemocy »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie RH
10 grudnia to ostatni dzień kampanii pod nazwą „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet”, w ramach której w całym kraju prowadzone są działania edukacyjne i pomocowe. Ważną częścią akcji jest IX Trybunał do Spraw Przemocy Wobec Kobiet.

Włamywacze zatrzymani »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie RH
Strzelińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Jeden z nich ma prawdopodobnie na swoim koncie kilka innych włamań. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Podwójny jubileusz »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie Anna Chamuczyńska
Były kwiaty, gratulacje i wiele wspomnień. 27 listopada obchodzono podwójną rocznicę - 50 lat Szkoły Podstawowej nr 2, która przejęła tradycję dawnej podstawówki nr 3 oraz 10 lat istnienia Gimnazjum nr 2 w Strzelinie.
Zdjęć: 5  

Pożar audi »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W poniedziałek, 30 listopada około godziny 5.30 spod pokrywy silnika audi 80 zaczął wydobywał się dym. Do akcji ruszyli strażacy.

Samochód w rowie  »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Kowalowie, 30 listopada około godziny 11 do rowu wjechał samochód osobowy marki Audi 80.

Ogień na cmentarzu  »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
29 listopada na cmentarzu parafialnym w Witowicach zapaliły się śmieci w kontenerze na odpady.

Wypalanie traw w grudniu? »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W grudniu strzelińscy strażacy przeważnie zmagali się z zaśnieżonymi dachami i zasypanymi jezdniami. W tym roku coraz częściej ludzie wypalają suche trawy, co prowadzi do pożarów.
Zdjęć: 2  

Wiązów ma się czym pochwalić »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie red. / wiazow.pl
W urzędzie miejskim w Wiązowie gościł wicemarszałek województwa dolnośląskiego Stanisław Longawa oraz przewodniczący wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego Tadeusz Drab.
Zdjęć: 1  

Konkurs z Tuwimem i Różewiczem »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie red. / SOK Strzelin
Strzeliński Ośrodek Kultury był organizatorem Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, dedykowanego znakomitym polskim poetom – Julianowi Tuwimowi i Tadeuszowi Różewiczowi.
Zdjęć: 7  

Mikołajkowy turniej »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Już wkrótce, w dniach 7 - 9 grudnia w Strzelinie, odbędzie się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego . Każdy może spróbować swoich sił w zawodach!
Zdjęć: 1  

Volvo + Polo = stłuczka »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Paweł Kowalczyk
Do zdarzenia doszło około godziny 10:30 na skrzyżowaniu ulic Wolności i Wrocławskiej. Jadący w kierunku ronda kierowca Volkswagena Polo zatrzymał się aby przepuścić osoby znajdujące się na przejściu dla pieszych na ulicy Wolności, gdy został uderzony w tył przez samochód ciężarowy marki Volvo.
Zdjęć: 7  

Koniec darmowych studiów? »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie opr. aw
Rektorzy wyższych uczelni proponują, by od 2015 roku studenci bez wyjątków płacili czesne.

Polska bieda i wielka płyta »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie mtm
Sytuacja rynkowa spowodowała, że spadają ceny mieszkań z wielkiej płyty. Jednocześnie to właśnie te mieszkania - właśnie ze względu na cenę - najłatwiej dzisiaj sprzedać.

Złodzieje zatrzymani  »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie red. / KPP Strzelin
Strzelińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lata podejrzanych o kradzież. Jeden z nich ma również na swoim koncie kilka innych kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Zatrzymany z narkotykami  »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie red. / KPP Strzelin
Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Strzelinie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności .
Zdjęć: 1  

Uwaga na czad!  »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Rozpoczął się sezon grzewczy, czyli okres szczególny dla strażaków. W najbliższych miesiącach może dojść do wzrostu ilości pożarów, a także zatruć tlenkiem węgla. Strzelińscy strażacy już w ostatnim miesiącu mieli związane z nim zgłoszenia.
Zdjęć: 1  

Burger znów najlepszy »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dariusz Burger, tenisista stołowym Granitu Strzelin, był niepokonany podczas II Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego juniorów. Dzięki świetnej grze zakwalifikował się do zawodów ogólnopolskich.
Zdjęć: 1  

Niejasne okoliczności  »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie red.
O tym wypadku informowaliśmy w ubiegłą sobotę. Nieoznakowany radiowóz zderzył się z ciężarówką. Udało nam się ustalić więcej okoliczności.
Zdjęć: 8  

Mistrzowie recyklingu »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie m
Ogólnopolski Konkurs o Puchar Recyklingu rozstrzygnięty. Prestiżowe nagrody trafiły do instytucji, które prowadzą selektywną zbiórkę odpadów i efektywną edukację ekologiczną. Wśród nagrodzonych są dolnoślązacy.
Zdjęć: 1  

Wsparcie od zaraz »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie RED
Niepełnosprawni są często postrzegani jako pracownicy mniej efektywni. Takie myślenie podcina skrzydła tym, którzy poszukują zatrudnienia. Aby zyskali oni poczucie, że są cennymi osobami na rynku pracy i nie wątpiły w swoje możliwości Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych stworzyła Centra Pracy oraz Punkty Poradnictwa.
Zdjęć: 1  

Pieniądze do wzięcia! »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie mt
Autorzy prac dyplomowych poświęconych tematyce robotyki, automatyki i pomiarów mogą zgłaszać swoje prace do konkursu "Młodzi innowacyjni 2010". Na zwycięzcę czeka 10 tysięcy złotych.

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl