Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 158 informacji. Wszystkie poniżej.

Pionier o krok od awansu  »
Tekst opublikowany 2010-01-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Halowej Ligi Piłki Nożnej rozegrali ósmą kolejkę spotkań. Pionier Wyszonowice dzięki zwycięstwu nad Strażakami jest już coraz bliżej awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.
Zdjęć: 1  

Czas na play offy »
Tekst opublikowany 2010-01-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W piątek, 29 stycznia rozegrano ostatnie mecze drugiej rundy Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Pierwsze miejsce zajęła Brazylia.

Karnawał w piątce »
Tekst opublikowany 2010-01-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W piątek, 29 stycznia Szkoła Podstawowa nr 5 zamieniła się w krainę bajek. Od rana zaroiło się tam od księżniczek, Indian, rycerzy, Batmanów czy przybyszów z innych planety.
Zdjęć: 4  

Dostaną nowy sprzęt »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie RK
34 dolnośląskie gminy wezmą w tym roku udział w programie „Dolny Śląsk - bezpieczny ratownik w OSP". Dzięki niemu strażacy ochotnicy dostaną nowy, lepszy sprzęt.

Młodzieżówka PO do kasacji? »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie Daniel Biernat
Na Dolnym Śląsku nie ma struktur regionalnych młodzieżówki Platformy Obywatelskiej.
Zdjęć: 2  

Dla mieszkańców i środowiska »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie opr. as
Budowa ponad 70 km sieci kanalizacyjnej i wodociągowej oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Chociwelu. Te inwestycje w gminie Strzelin będą możliwe dzięki dotacji z Unii Europejskiej.
Zdjęć: 1  

Ferie na sportowo »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Jak co roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzelinie przygotował dla najmłodszych ofertę sportową „Ferie 2010”. W tym czasie nikt nie będzie się nudził!

Drzewa dla planety »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie RH
Kto chce posadzić z nami milion drzew? Po raz pierwszy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Borku Strzelińskim zadali to pytanie podczas konferencji ONZ w Korei Południowej. Tak rozpoczął się ich udział w międzynarodowej współpracy dzieci z ponad stu krajów.
Zdjęć: 1  

Strzelin należy do kobiet »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie RH
W strzelińskiej policji następują zmiany, które nazwać by można historycznymi. Nowi dzielnicowi objęli właśnie swoje rewiry w gminie Strzelin. Nie było by w tym może nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że rejon ten zdominowały policjantki.

Strażacy grają dalej »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strzelin był gospodarzem rozgrywek piłki siatkowej dla strażaków z województwa dolnośląskiego. Dzięki dobrzej grze, strzelińscy strażacy awansowali do kolejnej fazy turnieju.
Zdjęć: 3  

Członkowie OFE wylosowani »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. aw
Blisko 74 tysiące osób zostało przydzielonych do Otwartych Funduszy Emerytalnych. W przeprowadzonym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych losowaniu udział brały osoby, które same nie dokonały wyboru OFE.

Informacja bez granic »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie strzelin.pl
Gmina Strzelin dołączyła do grona kilkudziesięciu polskich samorządów korzystających z nowoczesnego i innowacyjnego systemu informacyjnego - Samorządowego Informatora SMS. Partnerem gminy w realizacji projektu jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Zawieje i... zamiecie »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. aw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega - czeka nas ciężka doba. - Co za niespodzianka - mówią niektórzy.
Zdjęć: 2  

Myślący dom »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie Monika Sosnowska-Rainer
Inteligentny dom, który sam dba o komfort i bezpieczeństwo domowników to obecnie rzeczywistość, a nie wytwór wyobraźni. Może być on dostępny dla każdego z nas. Dzięki nowoczesnym technologiom dom sam zatroszczy się o zamknięcie okna w trakcie ulewy czy właściwą wentylację pomieszczeń, zapewniającą zdrowy mikroklimat.
Zdjęć: 5  

Chroń kredyt »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. RW
Zaciągając kredyt hipoteczny na 30 lat trudno jest przewidzieć, co może wydarzyć się w tak długim czasie. Warto zatem zabezpieczyć się przed nieszczęśliwymi zdarzeniami losowymi, które mogą w niekorzystny sposób wpłynąć na naszą historię kredytową.
Zdjęć: 1  

Rozmowa przed wyjazdem »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. aw
Rozpoczęły się już tegoroczne ferie zimowe, które często są okazją do pierwszych samodzielnych wyjazdów dzieci. To czas, kiedy mogą one odpocząć od codziennych zajęć, poznać nowe miejsca i zdobyć nowe umiejętności. To też czas wzmożonej obawy rodziców o swoje pociechy i o ich bezpieczeństwo…

Utrudnienia na drogach »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Opr. AS
Trudna sytuacja panuje na drogach na terenie powiatu strzelińskiego. Niektóre są zablokowane, na innych występują spore utrudnienia.

Trudne warunki na drogach »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Michał Dróbka
Od rana śnieg utrudnia jazdę wielu kierowcom. Większość dróg jest przykryta białym puchem. Policja apeluje o ostrożność.
Zdjęć: 3  

Czarny biały czwartek »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie RW
Autostrada A4 od rana wygląda jak parking rozbitych samochodów. W niektórych miejscach do kolizji i wypadków dochodzi niemal co kilometr. Opady śniegu i zmiany warunków spowodowały kompletną dezorientację kierowców.
Zdjęć: 4  

Przełamanie po dwóch porażkach »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli tenisiści stołowi Granitu Strzelin, którzy pokonali 6:4 KS Krotosz Krotoszyn. Znów nie zawiedli Meng Zhen i Mateusz Jurewicz.
Zdjęć: 1  

ABC przenoszenia rachunku »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Łukasz Tabin, LTM Communications
Od 1 stycznia możemy przenieść konto z banku do banku, podobnie jak ma to miejsce w przypadku numeru telefonu komórkowego i zmiany operatora. Dlaczego warto taką zmianę rozważyć? Jak zrobić to bezpiecznie i bez kosztów? Ile to potrwa i w jakich sytuacjach bank ma prawo wydłużyć czas operacji? Przygotowaliśmy specjalny poradnik.
Zdjęć: 1  

Ucieka, czy się czai? »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie RW
Wiemy już kto nie będzie w najbliższym czasie prezydentem Polski – Donald Tusk ogłosił, że nie stanie do walki o, jak się wyraził „pałac i zaszczyty”. Do wyborów pozostało osiem miesięcy.
Zdjęć: 7  

Fortepiany lepsze od Brazylii  »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Pierwszej porażki doznali siatkarze Brazylii, którzy ulegli Fortepianom w meczu rewanżowym Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej.

W czołówce województwa »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piotr Bereziuk i Dariusz Burger dobrze zaprezentowali się podczas turnieju wojewódzkiego w tenisie stołowym. Obaj zawodnicy zajęli miejsce w przedziale 5 - 8.

Karnawałowo i charytatywnie »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie kultura.strzelin.pl
Ostatni poniedziałek, 25 stycznia była bardzo karnawałowy. W Kuropatniku, w szkole podstawowej odbył się bal, a w gimnazjum nr 2 w Strzelinie zorganizowano charytatywną dyskotekę, a zebrane podczas niej pieniądze przekazano na pomoc dla Haiti.

Dotacja na kanalizację »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie opr. AS
Gmina Borów dostanie 4 mln dofinansowania na budowę kanalizacji w Boreczku i w części Borka Strzelińskiego, gdzie zaplanowano również wodociąg.

„Talenciaki” na start »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie kultura-wiazow.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie, w ramach zajęć feryjnych, zaprasza dzieci i młodzieży do wzięcia udziału w konkursie „Talenciaki”.

Uwaga! Znów nas zasypie »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie JG
W ciągu nadchodzącej nocy Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed obfitymi opadami śniegu i porywistym wiatrem.
Zdjęć: 3  

Przetarg na dokumentację rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie Sabina Majerczyk
Jesienią ma rozpocząć się ostatni etap kanalizacji Wiązowa. Właśnie rozstrzygnięty został przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej tej inwestycji, który wygrała firma Biura Projektów Budownictwa Sanitarnego z Opola.
Zdjęć: 1  

Prezent dla dziadków »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie MAL
21 i 22 stycznia to jedne z najpiękniejszych dni w roku - Dzień Babci i Dziadka. Dla nikogo wtedy nie może zabraknąć prezentów - przedszkolaki przynoszą laurki, uczniowie własnoręcznie wykonane upominki, a dorośli kwiaty.
Zdjęć: 2  

Ferii nadchodzi czas... »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie MAL
Już w poniedziałek, a tak naprawdę w sobotę, uczniowie na całym Dolnym Śląsku rozpoczną ferie zimowe.

Integracja poprzez sport  »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie strzelin.pl
"Aktywnie Żyć - Zdrowym Być" - pod takim hasłem klub Quick Mix Strzelinianka realizuje projekt finansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Wieczór z Emilią Krakowską »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie kultura.strzelin.pl
Cudowna, rodzinna atmosfera, uśmiechy, serdeczne gesty, miłe słowa i pełna sala… szkoda, że wieczór z Emilią Krakowską mamy już za sobą.
Zdjęć: 5  

Spotkajmy się w bibliotece »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie borow.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Borowie, jako biblioteka wiodąca uczestnicząca w Programie Rozwoju Bibliotek, zaprasza do udziału w konkursie "Spotkajmy się w bibliotece".

Podsumowali rok »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie RH
Strzelińscy policjanci podczas uroczystej odprawy z udziałem zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz wielu zaproszonych gości, podsumowali wyniki swej ubiegłorocznej pracy. Była to również okazja do wzajemnych podziękowań za współpracę z samorządami całego powiatu.
Zdjęć: 2  

Pionier bliżej mistrzostwa »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Za nami siódma kolejka spotkań II ligi halowej piłki nożnej. Liderem wciąż pozostają piłkarze Pioniera Wyszonowice.
Zdjęć: 1  

Raport o bezpieczeństwie »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie tsp
Tematem głównym XLVI sesji Rady Powiatu Strzelińskiego było bezpieczeństwo. Radni wysłuchali raportu aspiranta Bogdana Kwiatkowskiego z PSP Strzelin, który zdał relację z działalności powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Brązowy medal Zagórskiej »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie tsp
Czwórka młodych sztangistów Strzelca Strzelin wystartowała w noworocznym turnieju w podnoszeniu ciężarów we Wrocławiu. Wśród strzelinian najlepszy wynik uzyskała Angelika Zagórska, zdobywając brązowy medal.
Zdjęć: 2  

Kronika kryminalna »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie Opr. RH
W ostatnim czasie strzelińscy policjanci nie mogli narzekać na brak pracy.

Temperatura wzrośnie, ciśnienie spadnie »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie opr. RW
Nad Polską nadal utrzymuje się bardzo mroźne powietrze. Najbliższej nocy temperatura spadnie do -26 stopni. Od wtorku zacznie się niewielkie ocieplenie, a wraz z nim nastąpi drastyczny spadek ciśnienia.
Zdjęć: 2  

Hakerzy zabili Deppa! »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie tvn24/RW
Uwaga na podstęp hakerów - Johnny Depp nie umarł! Dla internetowych przestępców nie ma tematów tabu. Żeby dostać się do naszego komputera są gotowi wymyślić nawet informację o śmierci Johnny'ego Deppa.
Zdjęć: 1  

Już za sto dni matura »
Tekst opublikowany 2010-01-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Choć egzamin dojrzałości już za sto dni – strzelińscy maturzyści w ostatnią sobotę nie myśleli jednak o nauce. Blisko 160 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Strzelinie bawiło się na studniówce.
Zdjęć: 3  

Bezpieczne ferie  »
Tekst opublikowany 2010-01-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Policjanci i strażacy ze Strzelina przed zimowymi feriami przystąpili do realizacji programu „Bezpieczne ferie 2010”. Cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą został zapoczątkowany w szkołach na terenie całego powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 1  

Sesja w Wiązowie »
Tekst opublikowany 2010-01-23, opracowanie red.
W najbliższą środę, 27 stycznia w sali obrad Urzędu Miasta i Gminy Wiązów odbędzie się XL sesja Rady Miasta i Gminy Wiązów. Początek o godz. 12.

Rusza projekt „Razem...” »
Tekst opublikowany 2010-01-23, opracowanie www.borow.pl
Gmina Borów rozpoczęła realizację projektu „Razem- wspólne działania pogłębiają przyjaźń”. Projekt realizowany we współpracy z czeską gminą Medlov otrzymał dofinansowanie z Funduszu Mikroprojektów w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Emilia Krakowska w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie Opr. AS
24 stycznia gościem Strzelińskiego Ośrodka Kultury będzie aktorka Emilia Krakowska. Początek spotkania o godz. 18, wstęp wolny.
Zdjęć: 1  

Nie tylko karać »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie MAL
Mieszkańcy gminy Wiązów dostrzegają pierwsze efekty pracy strażników miejskich. O tym jak przedłożyć teorię zakazów i nakazów, wynikających z ustawy na codzienne sytuacje i jak nie zgubić się w gąszczu przepisów, odpowiadają komendant Straży Miejskiej w Wiązowie, Ryszard Biały oraz aplikanci Mariola Chrul i Dariusz Białkowski.
Zdjęć: 2  

Złodzieje wełny zatrzymani »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie KPP Strzelin
Strzelińscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież wełny mineralnej z hurtowni budowlanej. Za tego typu czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na sesji o budżecie »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie UMiG Strzelin
We wtorek, 26 stycznia w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie odbędzie się XXXIX Sesja Rady Miejskiej Strzelina. Jej rozpoczęcie przewidziano na godzinę 16.

Rodzinne muzykowanie »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie kultura.strzelin.pl
Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza na koncert grupy akordeonowej Heider z Niemiec oraz kapeli cymbałowej rodziny Wójcików z Borowej. Odbędzie się on w piątek, 29 stycznia, w klubie Dziupla Strzelińskiego Ośrodka Kultury. Początek o godz. 18.30.
Zdjęć: 1  

Przygotuj samochód na mrozy »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie Michał Dróbka/wp.pl
W kilku słowach opowiemy jak sobie z tym wszystkim poradzić przy użyciu zarówno domowych sposobów, jak i specjalistycznych środków przeznaczonych do pielęgnacji samochodów zimą.
Zdjęć: 1  

Seryjne włamanie »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie RH
Bardzo pracowitą noc mieli złodzieje, którzy 12 stycznia wieczorem włamali się do sześciu samochodów zaparkowanych na ulicach Kondratowic.

Ferie tuż, tuż  »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie kultura.strzelin.pl
Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w ramach akcji „Ferie zimowe 1 – 14 lutego 2010”.

Darmowe badania mammograficzne  »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie przeworno.pl
10 lutego br. przy Urzędzie Gminy w Przewornie zostanie podstawiony mammobus, który wykonywać będzie bezpłatne badania mammograficzne, wykonywane w ramach programu z NFZ.

Strzelińscy przedsiębiorcy dzieciom »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie tsp
Już po raz drugi strzelińscy przedsiębiorcy zebrali siły by pomóc przyjemniej spędzić święta dzieciom leczącym choroby nowotworowe na oddziale onkologii dziecięcej w szpitalu przy ul. Bujwida we Wrocławiu. Właściciele wielu strzelińskich firm przygotowali prezenty by osobiście wręczyć je dzieciom w samą wigilię.
Zdjęć: 2  

Karambol na łuku drogi »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie tsp
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w miejscowości Ośno w gminie Wiązów. Nieco przed godziną 9 w środę, na łuku drogi, zderzyły się trzy pojazdy - samochód osobowy, dostawczy i ciężarówka. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Zdjęć: 4  

Drożeje myto »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie bom
Od 1 lutego będą obowiązywać nowe stawki myta elektronicznego dla ciężarówek przejeżdżających przez Wrocław i inne miasta, w których funkcjonują wagi.

Pamiętnik w sieci »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie tsp
Strzeliński bloger Łukasz Krzysztofczyk walczy o główną nagrodę dla swojego bloga w corocznym, prestiżowym konkursie „Blog roku”. Jego blog „Z szuflady” ma wszelkie możliwe szanse znaleźć się w finałowej dziesiątce. Obecnie znajduje się na 8. pozycji spośród niemal 6 tysięcy zgłoszonych do konkursu blogów.
Zdjęć: 1  

Płomienie na autostradzie »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie red.
Na autostradzie A 4 niedaleko zjazdu na Strzelin zapalił się samochód. Autostrada została całkowicie zablokowana.

Honorowy obywatel »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie RH
W burzy oklasków i ze łzami wzruszenia Josef Mohlenkamp dołączył do grona honorowych obywateli Strzelina. Akt nadania tego zaszczytnego tytułu wręczono oficjalnie podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej.
Zdjęć: 2  

Hakerzy atakują iPKO »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie RW
PKO BP, czyli „Firma przyjazna klientowi” od kilkudziesięciu godzin jest Firmą przyjazną... hakerowi. Internetowi piraci wyłudzają dane podszywając się pod stronę iPKO. Bank informuje, że panuje nad sytuacją.
Zdjęć: 1  

15-lecie pożegnania czterech zer »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie mt
15 lat temu pojawiły się w obiegu banknoty i monety jakimi posługujemy się obecnie.
Zdjęć: 4  

Strzelali na Staromiejskiej »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie tsp
Ponad 50 łuczników z najlepszych klubów Dolnego Śląska wystartowało w niedzielę, 10 stycznia w hali sportowej przy ul. Staromiejskiej w organizowanych przez OSiR i Dolnośląski Związek Łuczniczy zawodach da dzieci i młodzieży. Barwy Strzelca Strzelin w zawodach reprezentowało sześcioro zawodników i zawodniczek.

Komunikat zespołu zarządzania kryzysowego  »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie opr. AS
Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Strzelinie wydał komunikat związany z sytuacją pogodową.

W nocy epoka lodowcowa »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie aw
Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega - spada temperatura. W konsekwencji wszystko pokryje lód.

Wiele interwencji strażaków »
Tekst opublikowany 2010-01-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strzelińscy strażacy nadal walczą ze skutkami zimy. W ostatnim tygodniu kilkanaście razy interweniowali w zdarzeniach związanych ze złymi warunkami atmosferycznymi.
Zdjęć: 2  

Bochorodycz testowany przez Śląsk  »
Tekst opublikowany 2010-01-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Łukasz Bochorodycz, piłkarz Strzelinianki Strzelin, wyjechał na zgrupowanie z zespołem Młodej Ekstraklasy Śląska Wrocław. Natomiast Arkadiusz Półchłopek nadal będzie reprezentował barwy MKS-u Kluczbork.

Ferie z... policją »
Tekst opublikowany 2010-01-16, opracowanie RW
Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole autokarów na dolnośląskich trasach. W 5 województwach rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej. Funkcjonariusze przypominają też o obowiązującym od nowego roku przepisie – dzieci na stoku muszą mieć kaski na głowie.
Zdjęć: 3  

Sołectwa dostaną więcej pieniędzy »
Tekst opublikowany 2010-01-16, opracowanie SP
12 stycznia w strzelińskiej restauracji "Sezam" odbyło się tradycyjne, noworoczne spotkanie władz gminy Strzelin z sołtysami.
Zdjęć: 2  

Oszukał na "wnuczka" »
Tekst opublikowany 2010-01-16, opracowanie opr. AS
Strzelińska policja odnotowała kolejny przypadek oszustwa metodą na „wnuczka”. Pokrzywdzona, starsza kobieta, straciła tysiąc złotych.

Alpiniści usunęli śnieg z dachu »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie AJ
Dużo ciężkiego śniegu na dachach czy zwisające sople to skutki niedawnego ataku zimy. Za bezpieczeństwo na budynkach i wokół nich odpowiadają właściciele i zarządcy. Na jednym z biurowców w Strzelinie pojawili się nawet alpiniści, którzy oczyścili dach ze śniegu.
Zdjęć: 3  

Panie szatan, pan przesadza »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie MAL
- No to cześć frajerze - mówi szatan. Herod na to: - Panie szatan, pan przesadza… Te słowa padły z ust uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Wiązowie, podczas Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych – Jasełka 2010 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiązowie, które odbyły się 14 stycznia.
Zdjęć: 4  

Sprawdź nieodśnieżone drogi »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie opr. aw
Wybierasz się w podróż, a nie masz pewności jak wyglądają drogi w naszym województwie. Sprawdź ich stan na stronie urzędu marszałkowskiego.
Zdjęć: 1  

Lawina runęła na chodnik »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie tsp
Ogromna lawina śnieżna zeszła późnym wieczorem 14 stycznia z dachu kamienicy przy ul. Jana Pawła II w Strzelinie. Ciężar zsuwającego się śniegu zerwał niedrożną rynnę w całości wypełnioną lodem. Całość runęła wprost na chodnik.
Zdjęć: 2  

Spotkanie kombatantów »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie UMiG Strzelin
W piątek, 8 stycznia w strzelińskiej restauracji „Sezam” odbyło się spotkanie opłatkowe strzelińskich organizacji kombatanckich. Urząd Miasta i Gminy Strzelin w uroczystości reprezentowali: burmistrz Jerzy Matusiak, jego zastępca Michał Kołodnicki i Konstanty Sikorski. Z zaproszenia burmistrza skorzystali przedstawiciele lokalnych struktur: Związku Armii Krajowej, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Związku Sybiraków i Związku Inwalidów Wojennych RP.
Zdjęć: 3  

Kolektory ogrzeją wodę »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie www.powiatstrzelinski.pl
Od miesiąca działają, zamontowane na budynku Placówki Wielofunkcyjnej - Domu Dziecka w Górcu, kolektory słoneczne ogrzewające wodę do celów użytkowych.

Jubileusz w Suchowicach »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie borow.pl
W sobotę, 9 stycznia Aleksandra i Stanisław Gąsior z Suchowic otrzymali medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Zdjęć: 3  

Przegląd kolęd i pastorałek  »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie przeworno.pl
6 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Przewornie odbył się X Przegląd Kolęd i Pastorałek – Przeworno 2010.
Zdjęć: 2  

Soplem po głowie »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie RH
Takiej zimy nie było u nas od dawna, choć jeszcze 20 – 30 lat temu nikt nie byłby zdziwiony półmetrową warstwą śniegu i zaspami sięgającymi dachów samochodów. Jednak, równie szybko jak zapomnieliśmy o takich zimach, zapomnieliśmy też o powodujących to zagrożeniach i spoczywających na nas obowiązkach.
Zdjęć: 1  

Nasze szkoły w rankingu »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
„Rzeczpospolita” i „Perspektywy” opublikowały raport dotyczący szkół ponadgimnazjalnych. Wrocławskie LO nr XIV in. Polonii Belgijskiej zajęło 3 miejsce.

Stratne jak lokaty »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie Open Finance
W pięciu bankach zakładane przed rokiem depozyty przyniosły klientom straty, bo ich oprocentowanie nie przekroczyło inflacji.

W piątek zaćmienie słońca »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
W Polsce również będzie można obserwować to jedno z najdłuższych zaćmień obrączkowych słońca w tym tysiącleciu. Następne w 3043 roku.

Zmiany w rozkładach PKP »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
Kilkanaście pociągów regionalnych na Dolnym Śląsku od poniedziałku 18 stycznia 2010 r. będzie kursowało według zmienionego rozkładu jazdy. Nowe godziny odjazdów i przyjazdów w większości przypadków wprowadzono na wniosek pasażerów.

Psy GOPRu w górach »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie opr. aw
Jak pracują psy w górach? O tym możesz się przekonać udając się na pokaz psów lawinowych w Karpaczu.

Walka ze skutkami zimy trwa »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie MAL
Nawet półmetrowe sople niebezpiecznie zwisają z gzymsów, gigantyczne bryły lodu oraz czapy śniegu zalegające na dachach budynków, które w każdej chwili mogą runąć wprost na przechodniów.
Zdjęć: 4  

Dołączy do grona wyróżnionych  »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie ST
W piątek, 15 stycznia o godzinie 16, w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Strzelina,w trakcie której nastąpi ceremonia wręczenia aktu nadania tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Strzelina” Josefowi Mőhlenkampowi.

Muzyka łagodzi obyczaje »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie RH
Już po raz czwarty Stowarzyszenie św. Celestyna w Mikoszowie zorganizowało koncert noworoczny z udziałem artystów scen wrocławskich, uczniów ogniska muzycznego i wychowanków stowarzyszenia. Po raz kolejny udowodniono, że nie brakuje u nas talentów muzycznych, ale i słuchaczy, dla których koncert był prawdziwą ucztą.
Zdjęć: 2  

"Ogórek" dla Owsiaka »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie mt
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale internetowe aukcje idą pełną parą i wciąż można wesprzeć Fundację Jurka Owsiaka.

Przegrana na początek »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin rozpoczęli rundę rewanżową. Niestety, w pierwszym meczu przegrali z MOSiR Krosno 4:6.
Zdjęć: 1  

Pracują na 30% możliwości »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie tsp
Ostatnie dni są prawdziwym wyzwaniem dla kierowców. Wielu z nich narzeka na słabo widoczne działania służb drogowych. Tymczasem drogowcy twierdzą, że tym razem zima ich nie zaskoczyła.
Zdjęć: 2  

Strzelinianki wysoko notowane »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie tsp
Aż dwie strzelinianki znalazły się w zestawianym na koniec roku przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów rankingu najlepszych sztangistek. Reprezentantka Strzelca Strzelin Dorota Życzkowska-Zachwiej notowana jest na 8. pozycji.
Zdjęć: 1  

Pieniądze do zwrotu »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie RH
Już w 2006 roku Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy o wysokości opłat za wydanie karty pojazdu obowiązujące w latach 2004 – 2006 jako sprzeczne z konstytucją. Oznacza to możliwość zażądania zwrotu niesłusznie pobranej opłaty w zawyżonej wysokości.
Zdjęć: 1  

Surowce dały zarobić »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
W przeciwieństwie do rynków akcji w latach 2000-2009 surowce okazały się strzałem w dziesiątkę. Droższa ropa naftowa czy miedź przełożyły się na wzrost inflacji, ale nawet po jej uwzględnieniu na surowcach trudno było stracić. Najwięcej dało zarobić złoto.

Odśnieżanie niegroźne dla gleby »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie bom
Podczas roztopów tony soli kuchennej z innymi chemikaliami trafią do kanałów i gleby. Według naukowców nie zagraża to w dużym stopniu roślinom.
Zdjęć: 3  

„Herbapol” pomylił krople »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie bom
Lubelski „Herbapol” przypadkowo zamienił partię kropli miętowych z walerianowymi. Apteki w Polsce otrzymały informację, aby wycofać partię leku.

Odśnieżali dachy  »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strażacy z powiatu strzelińskiego tylko 9 stycznia aż siedem razu usuwali śnieg zalegający na dachach budynków. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak duże znaczenie dla naszego bezpieczeństwa ma odśnieżanie.

Strzelinianka wznowiła treningi »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki Strzelin rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Nasi zawodnicy rozegrają osiem sparingów z silnymi przeciwnikami. Planowane jest również zgrupowanie w Dzierżoniowie.
Zdjęć: 1  

Strzelin najdroższy? »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie Rozmawiał Robert Harhala
Kiedy z nowym rokiem wprowadzono podwyżkę cen za wodę i ścieki w gminie Strzelin, grupa radnych podjęła publiczną krytykę sugerując, że możliwe jest obniżenie nie tylko cen, ale i kosztów funkcjonowania gminnych wodociągów. Dyskusję zaognił jeszcze ranking gmin opublikowany w Gazecie Wrocławskiej, z którego wynika, że Strzelin ma najdroższą wodę i ścieki w województwie. O opinię w tej sprawie zapytaliśmy prezesa strzelińskiego ZWiK-u, Krzysztofa Kurowskiego.
Zdjęć: 1  

Cztery osoby ranne  »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie RK
8 stycznia w Szczodrowicach doszło do zderzenia samochodów - audi 80 i opla corsy. Cztery osoby zostały przewieziono do szpitala w Strzelinie przez zespół ratownictwa medycznego.

Zasypało, a teraz zamrozi? »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie aw
Meteorolodzy ostrzegają – od wtorku Polską będzie władał wyż znad Skandynawii. Przyniesie ze sobą temperaturę poniżej minus 10 stopni w nocy.

Spadają ceny mieszkań »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Indeks cen mieszkań opracowany przez Open Finance dla 16 największych polskich miast spadł w grudniu o 1 proc. Był to trzeci z rzędu spadek jego wartości.

Zawaliła się wiata  »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie tsp
Pod naporem śniegu zawaliła się wiata nad parkingiem za siedzibą strzelińskiego ZUS. W wypadku uszkodzona została furgonetka. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
Zdjęć: 1  

Weganinie – zbadaj dziecko! »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie RW
Zespół Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka zaprasza dzieci wegańskie w wieku od 3-10 lat do udziału w badaniu weryfikującym pozytywny wpływ diety roślinnej na rozwój dzieci.
Zdjęć: 1  

Ukarzą cię w górach »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie RW
- No to skończyło się, nawet na stoku mogą mi wlepić mandat – martwi się Andrzej, wrocławianin i jednocześnie narciarz. Przed bystrym okiem funkcjonariusza nie uciekniemy już na łono przyrody czy w niedostępne okolice górskie. Policjanci założyli narty.
Zdjęć: 3  

Śnieg zabija »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie RW
Śnieg przyczyną tragedii na trasie do Legnicy, ale też pod przystankiem w Świdnicy. Drogi są śliskie, a dachy pękają pod naporem lodu i topiącego się śniegu.
Zdjęć: 3  

Targi rozwodowe we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie www.rozwodowe.pl
Zapraszamy na IV Targi Rozwodowe, które odbędą się 10 stycznia 2010 na Wzgórzu Partyzantów we Wrocławiu przy ul Piotra Skargi 18a w godz 11-17.
Zdjęć: 1  

Ciągle pada... »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie JG
We Wrocławiu intensywne opady śniegu występują nieprzerwanie niemal drugą dobę. Jak we Wrocławiu radzą sobie z odśnieżaniem - pokaż nam i dodaj swój film lub zdjęcie.
Zdjęć: 5  

Śnieg sparaliżował  »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zima zaskoczyła kierowców. Intensywne opady śniegu spowodowały, że wiele dróg w powiecie strzelińskim było nieprzejezdnych. W Gębicach 9 stycznia metrowe zaspy uwięziły trzy auta wraz z kierowcami udającymi się do pracy.
Zdjęć: 4  

Wypadł z mostu »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Samochód marki opel monterey zjechał z drogi i przerwał barierę mostu w Kazanowie. Dwie osoby trafiły do szpitala.
Zdjęć: 1  

Zagraliśmy razem z Orkiestrą  »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Pokaz tańca nowoczesnego, koncert zespołu Rekinki i licytacja stroju piłkarskiego Błażeja Augustyna - to tylko część atrakcji, które towarzyszyły XVIII Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Strzelinie. Podczas finału udało się zebrać 9 244 zł, 200 euro, 2 dolary oraz... złotą obrączkę.
Zdjęć: 6  

Wiele utrudnień na autostradzie »
Tekst opublikowany 2010-01-09, opracowanie mt/jg
Autostrada A-4 ze Zgorzelca do Wrocławia została rano całkowicie zablokowana. Drogowcy usunęli już skutki wypadku tira, jednak kłopoty nadal mają kierowcy niemal na wszystkich dolnośląskich drogach.

Pławna jak Las Vegas »
Tekst opublikowany 2010-01-09, opracowanie ST
Już po raz ósmy w Pławnej odbył się konkurs na najładniej przystrojoną posesję. Tę niewielką miejscowość znów odwiedziły tysiące mieszkańców powiatu strzelińskiego i województwa dolnośląskiego. Jak zwykle mieli co oglądać i podziwiać.
Zdjęć: 4  

Strażacy ostrzegają i apelują »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie red.
W związku z licznymi przypadkami zatruć tlenkiem węgla Państwowa Straż Pożarna apeluje o ostrożność przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju pieców, junkersów i innych urządzeń służących do ogrzewania. Strażacy radzą również, co zrobić, gdy dojdzie do zatrucia czadem.

Dobroczyńcy roku »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie rr
Trwa XIII edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńcy Roku” - największego programu promującego działalność dobroczynną firm w Polsce, organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Komercyjne lecznice »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie rr
Związek Powiatów Polskich chce, by podległe samorządom placówki służby zdrowia mogły świadczyć usługi za pieniądze.

Uprzątnij biurko! »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie pp
Zgodnie z Kalendarzem Świąt Nietypowych to właśnie 8 stycznia obchodzimy Dzień Sprzątania Biurka.

Zasypie nas »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie opr. aw
Wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego ostrzega - nadciągają intensywne opady śniegu.

Dopłaty do materiału siewnego »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie ARR
Od 15 stycznia można składać wnioski na dopłaty do zużytego materiału siewnego.

Wystawa „Mieć Miedź” »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie kultura.strzelin.pl
29 stycznia w galerii „Skalnej” Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż wystawy Katarzyny Sobockiej zatytułowanej „Mieć Miedź”. Początek o godz. 18.
Zdjęć: 2  

Zagrajmy razem dla dzieci!  »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie opr .AS
Strzeliński Ośrodek Kultury oraz Gimnazjum nr 2 w Strzelinie zapraszają na XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już 10 stycznia. Zagrajmy razem dla dzieci chorobami onkologicznymi.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczne damskie spodnie! »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie tom
W metalowych dodatkach damskich spodni "Mini Bleu" wykryto nikiel! Noszenie spodni z zawartością tego pierwiastka może wywołać stany zapalne.
Zdjęć: 2  

Podatkowy skandal »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie mt
W piątek prezydent – mimo wcześniejszych wahań - podpisał nowelizację ustawy o ochronie praw lokatorów.

Myto za przejazd »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie zb
Czy powstające w Polsce nowe autostrady rzeczywiście zasługują na takie miano? Raczej nie, bo nie ma przy nich miejsc obsługi podróżnych, tzw. MOP-ów. Przykładem może być choćby wybudowany ostatnio odcinek A4 Zgorzelec- Krzyżowa czy trasa między Wrocławiem a Katowicami.

Strażnicy bardziej mobilni »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie opr. AS, www.wiazow.pl
Na drogach gminy pojawiło się auto oznakowane barwami Straży Miejskiej Wiązów. Pojemny fiat qubo pozwoli strażnikom szybko reagować na zdarzenia mające miejsce także w odleglejszych częściach gminy. Dotychczas interwencje poza miastem były utrudnione.
Zdjęć: 1  

Piękny jubileusz »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie www.wiazow.pl
31 grudnia 2009 r. setne urodziny obchodziła Katarzyna Tomaś, mieszkanka Łojowic.
Zdjęć: 1  

Zapowiedzi potwierdzone »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie tsp
Zgodnie z zapowiedziami prezesa Dolnośląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Leszka Rabórskeigo przyszłoroczny finał cyklu wielobojów atletycznych odbędzie się w Strzelinie i będzie imprezą dwudniową.
Zdjęć: 1  

Uroczysta sesja »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie www.borow.pl
31 grudnia 2009 r. odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Borów, podczas której uchwalony został budżet Gminy na 2010 rok.
Zdjęć: 3  

Nie oddamy Euro 2012 Krakusom »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie KT/RW
- Stadion wybudujemy na czas, mimo zerwania umowy z dotychczasowym wykonawcą obiektu – zapewniali w poniedziałek urzędnicy miejscy, po nadzwyczajnym posiedzeniu komitetu organizacyjnego Euro 2012 we Wrocławiu zwołanym przez wojewodę. Na posiedzeniu nie pojawił się Rafał Dutkiewicz, prezydent miasta. Na pytania dziennikarzy odpowiadał najczęściej wiceprezydent Maciej Bluj.
Zdjęć: 14  

Uszkodzone samochody »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie rh
Kilka przestępstw uszkodzenia pojazdów strzelińska policja zanotowała pod koniec ubiegłego roku.

Plany ciężarowców »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
Koniec roku zawsze jest okazją do podsumowań rzeczy, które się udały i tych, o których lepiej szybko zapomnieć. Z okazji tej skorzystali również strzelińscy ciężarowcy, którzy udanie zakończyli sezon organizowanymi na własnym terenie zawodami dla młodzieży z całego makroregionu. Ten i wiele innych powodów jako dobrą wróżbę na przyszły rok traktuje trener Strzelca Strzelin Mirosław Życzkowski.
Zdjęć: 1  

KRUS rozliczy »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie opr. RH
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego do 28 lutego 2010 r. przekaże wszystkim emerytom i rencistom formularz PIT-40A (roczne obliczenie podatku przez organ rentowy) lub PIT-11A (informacja o dochodach uzyskanych od organu rentowego).

Znikną licencje »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie zab
Minionego roku pośrednicy obrotu nieruchomościami nie zaliczą do udanych. Ich obroty, w zależności od rejonu kraju zmalały o 30-60 proc.

Bankowa fuzja »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie rr
Nowy rok w bankowości rozpoczął się fuzją Getin Banku z Noble Bankiem.

Usuwamy azbest »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie red
Tylko do końca stycznia można nadsyłać prace na ogólnopolski konkurs dla uczniów i nauczycieli „Usuwamy azbest!”. Projekt, który wystartował w październiku 2009 r. jest elementem działań wynikających z „Programu oczyszczania kraju z azbestu na lata 2009-2032”, koordynowanego przez Ministerstwo Gospodarki.

Ożarowski niewinny! »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie tsp
Burmistrz Wiązowa Henryk Ożarowski został uniewinniony w sprawie tzw. „afery testamentowej”. Informację o uniewinniającym go wyroku sądu podczas ostatniej sesji przeczytał wiązowskim radnym sekretarz gminy Krzysztof Kłapko. Sam zainteresowany nie był obecny na sesji. Przeszkodziło mu w tym zapalenie płuc.
Zdjęć: 1  

Złoty jubileusz »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie przeworno.pl, opr. AJ
29 grudnia w Urzędzie Gminy w Przewornie siedem par, które w 2009 roku obchodziły jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego, zostało udekorowanych medalami prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

Budżet uchwalony »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie tsp
Pod nieobecność chorego na zapalenie płuc burmistrza Wiązowa Henryka Ożarowskiego wiązowscy radni podjęli decyzję o przyjęciu budżetu na 2010 rok. Tegoroczne wydatki gminy mają wynieść 23 mln zł.
Zdjęć: 1  

Pierwszy stopień w górach »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie RW
Coraz groźniej na górskich szlakach w Karkonoszach. Wiele tras jest zamkniętych. Wszystkich, którzy planują właśnie rozpoczęcie urlopu w górach, goprowcy ostrzegają: jest bardzo niebezpiecznie.
Zdjęć: 1  

Stal nadal niepokonana »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Po świątecznej przerwie rozgrywki wznowili piłkarze występujący w Halowej Powiatowej Lidze. Tempa nie zwalniają gracze Stalowych Płotów, którzy pozostają liderem z kompletem zwycięstw.
Zdjęć: 1  

Trudne kroki w 2010 roku »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Dwa tysiące albo i więcej można zaoszczędzić rzucając palenie. Drugie tyle renegocjując umowę najmu mieszkania. Najwięcej da się zyskać przechodząc na samozatrudnienie. To też ostatnie chwile na zakup mieszkania w ramach RnS. Oto garść trudnych postanowień na 2010 rok.

Drożej za śmieci »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie tsp
Podczas ostatniej w 2009 roku sesji rady gminy wiązowscy radni jednogłośnie podjęli uchwałę zakładającą aż trzykrotny wzrost ceny składowania śmieci na wysypisku w Starym Wiązowie.

Okradają banki »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie rr-
Nierzetelni klienci nie dają taryfy ulgowej bankom. Na koniec listopada kwota kredytów niespłacanych w terminie przez gospodarstwa domowe i firmy przekroczyła już 44 mld zł. Było to o ponad 1 mld zł więcej niż w październiku – wynika z danych Narodowego Banku Polskiego.

Najlepszy rok w historii »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Miniony rok był bardzo dobry dla strzelińskich sportowców. Strzelinianka ma bardzo realną szansę na zdobycie mistrzostwa klasy okręgowej, Granit Strzelin awansował do I ligi tenisa stołowego, a Mirosław Życzkowski był drugi podczas Światowych Igrzysk Mastersów w Australii.
Zdjęć: 3  

Co? Gdzie? Kiedy? »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Terminarz najbliższych wydarzeń sportowych w naszym powiecie

Staw to nie lodowisko »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zima nie odpuszcza. Zamarzły akweny wodne w Górce Sobockiej, Ludowie Polskim, Pławnej i wielu innych miejscowościach naszego powiatu. Niestety, niektórzy mylą staw z lodowiskiem.
Zdjęć: 1  

Legalne narkotyki w Czechach »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie bom
Wyspecjalizowane jednostki policji i oddziały straży granicznej zapowiadają częstsze kontrole turystów powracających z Czech. Mają one związek z legalizacją narkotyków u naszych południowych sąsiadów.
Zdjęć: 3  

Pożar w Sylwestra  »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do pożaru sadzy w kominie doszło 31 grudnia rano w budynku wielorodzinnym przy ulicy Konopnickiej w Strzelinie.

Aktor czuje się lepiej  »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie bom
Nieoficjalnie poprawia się stan zdrowia wrocławskiego aktora Mariusza Kiliana, który kilka dni temu zachorował na sepsę. Na prośbę rodziny szpital zakaźny odmawia udzielania informacji o stanie jego zdrowia.

Obowiązek odśnieżania »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie bom
Właściciel nieruchomości ma obowiązek usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż posesji – przypomina wrocławska straż miejska.
Zdjęć: 2  

Dziennikarski opłatek »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie mt
W niedzielę we wrocławskim seminarium odbyło się opłatkowe spotkanie dolnośląskiego środowiska dziennikarskiego.

Przyczajona grypa? »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie KSAJ
Pandemia grypy A/H1N1 może nie zostać opanowana przed 2011 rokiem i wskazane jest zachowanie czujności, ponieważ wirus może mutować - poinformowała dyrektor generalna Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Chan.

Skręt z knedlikami  »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie Wojciech Sitarz
Od 1 stycznia weszła w Czechach nowelizacja ustawy antynarkotykowej. Nasi południowi sąsiedzi silnie zliberalizowali obowiązujące prawo.

Kto królem strzelców?  »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Powiatowej Halowej Lidze Piłki Nożnej pada wiele pięknych bramek. Najwięcej goli w I lidze zdobył Radek Grzywniak ze Sparty Karczyn, a w II lidze zawodnik Pioniera Wyszonowice- Sebastian Kornaga.
Zdjęć: 1  

Nie wszystko stracone »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie RH
Rolnik, któremu została przyznana pomoc na „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, lecz nie została wypłacona, może ponownie złożyć wniosek o jej przyznanie. Możliwość taką stworzyło obowiązujące od 10 grudnia 2009 r. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniające dotychczasowe przepisy.

Gminom gorzej »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie www.samorzad.pap.pl
Senat chce zmienić zasady działalności gospodarczej samorządów poza sferą użyteczności publicznej. Na nowelizacji mogą stracić gminy. Zyskają – powiaty i województwa.

Zaufanie bardzo ograniczone »
Tekst opublikowany 2010-01-01, opracowanie RH
Zimowa aura jest w tym roku wyjątkowo kapryśna, przez co na drogach bywa bardzo niebezpiecznie. Opady śniegu, deszcz, chwilowa odwilż i nagłe ochłodzenia powodujące szybkie oblodzenie jezdni - to teraz częste przyczyny zdarzeń drogowych.
Zdjęć: 1  

Tenisowe podsumowanie roku »
Tekst opublikowany 2010-01-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Styczeń to czas podsumowań. Rok 2009 był bardzo dobry dla tenisistów Granitu Strzelin, którzy wywalczyli historyczny awans do 1 ligi. O rozmowę poprosiliśmy Chińczyka Meng Zhen, Darka Burgera i trenera Mariana Kozaka.
Zdjęć: 3  

Kolejny rok walki z kryzysem »
Tekst opublikowany 2010-01-01, opracowanie RH
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki podsumował rok 2009 pod kątem zmian, jaki przyniósł ten rok polskim rolnikom i całemu sektorowi rolniczemu. Był to już drugi z rzędu rok walki z kryzysem.

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl