Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 126 informacji. Wszystkie poniżej.

Noce kościołów »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie Katarzyna Kotlarz
17 koncertów, 7 paneli dyskusyjnych, 6 wykładów, liczne wystawy i wiele wybitnych postaci z życia kościelnego, społecznego i artystycznego z kraju i zagranicy. We Wrocławiu, Świdnicy i Henrykowie odbyły się tegoroczne Noce Kościołów na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 2  

Tragedia na autostradzie »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie opr. aw
Dwie osoby, mężczyzna z Borka Strzelińskiego i kobieta z Kątów Wrocławskich , zginęły w wypadku na A4, do którego doszło w nocy. Samochód osobowy uderzył w naczepę tira.

Tragedia nad wodą »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie INTERIA.PL
15-latek utonął w jeziorze miejscowości Samsieczynek. Do wypadku doszło podczas nurkowania. Ciało nastolatka wyłowili nurkowie. Z kolei podczas spływu kajakowego Nysą Kłodzką na Dolnym Śląsku w rzece utonął 22 letni opiekun grupy młodzieży.

Nowy rekord »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Indeks Dostępności Kredytowej wzrósł w czerwcu o 0,85 pkt i o 0,05 pkt poprawił najlepszy dotychczasowy wynik – z kwietnia 2010 roku.
Zdjęć: 1  

Kolejny zaginiony »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie opr. MG
W dniu 25 maja br. zaginął 46-letni Jarosław Isko z Wrocławia. Samochód, którym się poruszał, znaleziono w okolicach Lewina Brzeskiego w woj. opolski.

Czas na wypoczynek »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie UMS
W czwartek i piątek szkoły działające na terenie gminy Strzelin uroczyście zakończyły rok szkolny. W niektórych placówkach, udających się na wakacje uczniów i nauczycieli, pożegnał osobiście burmistrz Strzelina Jerzy Matusiak. Szef gminy wręczał nagrody prymusom i życzył wszystkim udanego wypoczynku. W jednej ze szkół czekała na niego sympatyczna niespodzianka.
Zdjęć: 3  

Świętowali zasłużony awans »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie UMS
W piątek, 25 czerwca piłkarze i działacze Strzelinianki Quick- Mixświętowali awans drużyny seniorów do IV ligi.
Zdjęć: 2  

Szczególny gość w Wawrzyszowie »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie Red.
Na uroczystość zakończenia roku szkolnego w szkole w Wawrzyszowie przybyła m.in. wicewojewoda Dolnego Śląska. Ilona Antoniszyn-Klik nie szczędziła słów uznania uczniom i nauczycielom.
Zdjęć: 2  

Piknik pod murami »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie RH
Pokaz tresury psów, gry, zabawy i biesiada przy pięknej, słonecznej pogodzie – tak podopieczni i wychowankowie stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie spędzali słoneczne przedpołudnie. Zaskakujące było jedynie sąsiedztwo pikniku, odbywającego się... przy murach strzelińskiego Zakładu Karnego, pilnowanych przez uzbrojonych strażników.
Zdjęć: 2  

Kaczyński we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś, w ramach kampanii prezydenckiej, Wrocław odwiedził jeden z dwóch kandydatów, Jarosław Kaczyński. Wiec wyborczy odbył się tuż obok pomnika Chrobrego, w pobliżu C.H. Renoma. Nie obyło się bez spięć.
Zdjęć: 13  

Widziałeś tego człowieka? »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie opr. RW
W dniu 25 maja br., zaginął 46-letni Jarosław Isko z Wrocławia. Samochód, którym się poruszał znaleziono w okolicach Lewina Brzeskiego w woj. opolskim
Zdjęć: 1  

Politycy się sprzedają »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie Marta Gołębiowska
W pierwszej turze wyborów prezydenckich mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska największego poparcia udzielili Bronisławowi Komorowskiemu. Tuż przed drugą turą, której wynik nadal stoi pod wielkim znakiem zapytania, w ferworze kampanii przyglądamy się technikom, jakich używają dwaj główni kandydaci, by zdobyć jak najszerszy elektorat.

Zdolność kredytowa to fikcja »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Większość banków deklaruje chęć udzielenia wyższego kredyt zamożnemu singlowi niż średnio zarabiającej rodzinie z dzieckiem.
Zdjęć: 1  

Muzyczny początek lata »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie Agata Jurczak
Tańce, zabawa i śpiew - to tylko kilka atrakcji, które organizatorzy imprezy „Lato ze Strzelcem” przygotowali w miniony weekend. Piękna pogoda przyciągnęła do strzelińskiego parku wielu mieszkańców gminy, którzy wspólnie świętowali rozpoczęcie lata.
Zdjęć: 4  

Remiza oddana do użytku »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie UMS
Druhowie z Kuropatnika mają wielkie powody do dumy i zadowolenia. Nie muszą już cisnąć się w swojej dotychczasowej małej i archaicznej siedzibie, bo od soboty mają przestronną i nowoczesną remizę. W uroczystości otwarcia nowego obiektu, wybudowanego za pieniądze gminy Strzelin, uczestniczyło wielu ważnych gości.
Zdjęć: 5  

Trzy osoby ranne »
Tekst opublikowany 2010-06-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do zderzenia dwóch samochodów osobowych - opla vectry i vw golfa IV doszło na drodze między Mikoszowem a Karszowem. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały ranne. Jeden poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem do szpitala we Wrocławiu.
Zdjęć: 5  

Bezpieczne wakacje »
Tekst opublikowany 2010-06-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Przed uczniami dwa miesiące laby. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwać będą strzelińscy strażacy i policjanci, którzy po raz kolejny prowadzą akcję „Bezpieczne wakacje”.
Zdjęć: 3  

Groźny wypadek na autostradzie »
Tekst opublikowany 2010-06-26, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Samochód osobowy opel vectra zjechał z autostrady A-4 w okolicy Wiązowa i uderzył w drzewo. Poszkodowany kierowca został przewieziony przez śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala we Wrocławiu.
Zdjęć: 4  

Akcja prędkość »
Tekst opublikowany 2010-06-26, opracowanie Wojciech Sitarz
Policja na ten weekend zapowiada wzmożone kontrole.

Mają sukces, nie mają sponsora »
Tekst opublikowany 2010-06-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Podczas uroczystego zakończenia sezon tenisistów stołowych Granitu Strzelin wręczono nagrody i podziękowania dla zawodników, działaczy i sponsorów. Mimo udanego sezonu, w klubie wciąż brakuje sponsora, którego wsparcie pozwoliłoby kontynuować dobrą passę.
Zdjęć: 6  

Olej płonął w cukrowni »
Tekst opublikowany 2010-06-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W czwartek, 24 czerwca Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie przeprowadziła ćwiczenia powiatowe. Manewry opracowane i przygotowane były przy ścisłej współpracy z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego, policją oraz innymi służbami działającymi na terenie miasta.
Zdjęć: 5  

Odsetki kosztem? »
Tekst opublikowany 2010-06-25, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmę w mieszkaniu kupionym na „prywatny” kredyt hipoteczny mogą znacząco obniżyć płacone podatki, wrzucając w firmowe koszty odsetki od tegoż kredytu.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie red.
Zobacz "Wenecję", pospaceruj z kijkami, posłuchaj płyty wrocławskich artystów 4871 i poczytaj książki z Biura Literackiego. Wystarczy wysłać smsa, a to wszystko może być Twoje.

Szkolny mundial »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Młodzi piłkarze rywalizowali o puchar dla najlepszej drużyny w międzyszkolnych rozgrywkach powiatowych.
Zdjęć: 2  

Jubileuszowa pielgrzymka »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie RH
Już po raz dziesiąty do Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej w Nowolesiu wyruszyła piesza pielgrzymka z parafii p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Norweskie zmagania  »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie RH
Tomek Mróz i Daniel Mysior, jako jedyni Polacy, uczestniczyli w międzynarodowych zawodach sportowych dla osób niepełnosprawnych w Norwegii. Już po raz szósty podopieczni stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie brali udział w zawodach Vivil Lekkene, które odbyły się w okolicach Oslo.
Zdjęć: 1  

Eurocopter lądował w Przewornie »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie AJ
Nowoczesny i szybszy od starych maszyn, którymi do tej pory dysponował wrocławski LPR eurocopter wylądował dziś w Przewornie zabierając na pokład mężczyznę, który doznał wylewu.
Zdjęć: 9  

Geografia może pomóc »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Geograficzne zróżnicowanie portfela funduszy inwestycyjnych może ograniczyć ryzyko straty. Z drugiej strony – potencjał zysku też jest ograniczony.
Zdjęć: 1  

Dziewczyny lubią brąz… »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie opr. RW
Dziewczyny lubią brąz, a słońce o tym wie… Niestety, tego samego nie da się powiedzieć o naszej skórze. I mimo że słońce jest niezbędne do syntezy witaminy D w ludzkim organizmie, to są i ciemne strony opalania, takie jak poparzenia, fotostarzenie się skóry, a nawet zmiany nowotworowe. Jak poskromić ultrafiolet? Pamiętać o kremach z filtrem, okularach z fotoprotekcją i dużych ilościach witaminy C w diecie, kosmetykach i zabiegach.
Zdjęć: 2  

Pierwszy raz? Przygotuj się! »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie opr. red.
Nadchodzą wakacje. Wielu młodych ludzi latem może zdecydować się na pierwszy stosunek seksualny. Czy będą do tego przygotowani?

Rok najniższych stóp »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Mamy najniższy WIBOR w historii i spadające od jesieni ubiegłego roku marże kredytów hipotecznych. Posiadacze kredytów złotowych nie powinni narzekać.

Walczyli o puchar »
Tekst opublikowany 2010-06-23, opracowanie UMS
We wtorek, 15 czerwca w strzelińskim parku miejskim odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Strzelina Jerzego Matusiaka. Imprezę, w której wzięli udział uczniowie dziewięciu szkół podstawowych i gimnazjów, zorganizowano z okazji niedawnego Dnia Dziecka
Zdjęć: 2  

Wiązowskie święto  »
Tekst opublikowany 2010-06-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W sobotę 19 czerwca Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych rozpoczęły „Dni Wiązowa”. Drugi dzień święta to między innymi występy znanych gwiazd: Krzysztofa K.A.S.Y. Kasowskiego i Oddziału Zamkniętego.
Zdjęć: 16  

Potrafią pomagać »
Tekst opublikowany 2010-06-23, opracowanie UMS
Społeczność szkolna Gimnazjum nr 2 w Strzelinie zorganizowała zbiórkę darów dla powodzian. Żywność, środki czystości i ubrania trafią do poszkodowanych mieszkańców miasta i gminy Jelcz-Laskowice.
Zdjęć: 1  

Szydziak na liście transferowej  »
Tekst opublikowany 2010-06-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Damian Szydziak, wychowanek Strzelinianki Strzelin, został wystawiony na listę transferową przez działaczy Śląska Wrocław. Damian po wypożyczeniu ze Ślęzy Wrocław musi szukać kolejnego klubu.
Zdjęć: 1  

Psychologia wyborów »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie Marta Gołębiowska
Nawet jeśli wydaje się nam, że wybierając prezydenta, kierujemy się racjonalną, merytoryczną analizą jego osoby i programu, jaki reprezentuje, czynniki nieświadome grają w tym procesie ogromną, jeśli nie główną rolę. Psychologiczne sylwetki czterech kandydatów i ich wyborców w rozmowie z Martą Gołębiowską nakreśliła dr Violetta Aumer, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, psychoterapeuta, wykładowca psychologii.

Rockowe wzgórza parkowe »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Utwory z nowej płyty, jak i dobrze znane hity zabrzmią w piątkowy wieczór na lokalnej scenie muzycznej. Rockowy zespół HMON zagra dla własnej publiczności.
Zdjęć: 3  

Utrudnienia przez remont »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
290 tys. zł będzie kosztował remont mostu w Głębokiej na rzece Krynce. Prace będą trwały 4 miesiące.
Zdjęć: 2  

Ostatnia msza »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie UMS
W niedzielę pożegnaliśmy ks. Jana Kisza, proboszcza Kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie. We wzruszającej uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe i liczne delegacje lokalnych: instytucji, organizacji i stowarzyszeń.
Zdjęć: 2  

Powyborcze komentarze »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
O podsumowanie wyników I tury wyborów prezydenckich poprosiliśmy lokalnych polityków partii związanych z kandydatami, którzy dostali największe poparcie zarówno w całej Polsce jak i na terenie powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 1  

Druga tura już wkrótce »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie opr. MG/UM Głogów
Informacja o warunkach udziału w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 4 lipca 2010 r.

Noc Kościołów »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie red.
Co z końcem świata w 2012? Co czeka na chrześcijan w Azji? - te i inne ciekawe tematy będą poruszane na Nocy Kościołów.
Zdjęć: 3  

5 proc. przewagi Komorowskiego »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie AS
41,8 % do 36,3 % - tak przedstawiają się wyniki głosowania na Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego w I turze wyborów prezydenckich. Frekwencja na terenie powiatu strzelińskiego wyniosła 49,5 % (dane z 97% obwodów do głosowania).
Zdjęć: 1  

Oddaj krew - podaruj życie »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie Katarzyna Kotlarz
We wtorek 22 czerwca w godzinach od 9 do 13 w wiązowskim ratuszu odbędzie się zbiórka krwi.
Zdjęć: 1  

IV liga jest nasza! »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strzelinianka Strzelin została mistrzem klasy okręgowej! Na kolejkę przed końcem rundy wiosennej, piłkarze z naszego miasta zapewnili sobie awans do wyższej klasy rozgrywek. Strzelinianka pokonała na własnym stadionie Polonię Jaszowice 5:1.
Zdjęć: 3  

Najdłuższy tunel w Polsce »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie opr. RW
Tunel o długości 2290 m powstanie w ciągu drogi S3 na wysokości miejscowości Stare Bogaczowice. Będzie to najdłuższy tunel drogowy w Polsce. Drugi znacznie krótszy (310m) powstanie na wysokości miejscowości Gostków.
Zdjęć: 1  

Kobieto, nie wstydź się »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie opr. RW
Kobiety nie lubią mówić o klimakterium, potocznie zwanym przekwitaniem. Kojarzą go ze starością i utratą kobiecości, zwłaszcza gdy towarzyszą mu uciążliwe zmiany hormonalne, psychologiczne oraz fizyczne. Tymczasem wszystkie pojawiające się w okresie klimakterium objawy są czymś naturalnym i powszechnym.
Zdjęć: 1  

Więcej mieszkań »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
W Polsce buduje się więcej mieszkań niż w USA. I to przeszło dwa razy więcej. Oczywiście w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Kryzys budownictwa mieszkaniowego nie dotknął nas więc tak dalece, jak najbardziej rozwiniętego rynku.
Zdjęć: 1  

Warto wiedzieć przed wakacjami »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie opr. RW
Jakich pamiątek nie możesz przywozić z wakacji? Czy możemy bez przeszkód podróżować ze swoim pupilem? Jak zostać ambasadorem dobrych nawyków? Jak sprawdzić, czy autobus, którym jedziemy na wycieczkę jest bezpieczny? Co zrobić w przypadku opóźnienia samolotu? Dlaczego warto mieć Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego? Czy cena wycieczki może się zmienić? Na te i inne pytania odpowiada dziewiętnaście instytucji.
Zdjęć: 1  

MINI na lato »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie red
„Wsiądziesz z wrażenia” pod takim hasłem Inchcape Motor Wrocław zaprasza wszystkich miłośników marki MINI na dni otwarte 26. i 27. czerwca. Impreza poprzedzona zostanie tygodniowym festiwalem smaków z MINI MENU w Restauracji Novocaina. Będzie można wygrać weekend z MINI! Wystarczy odrobina wyobraźni.
Zdjęć: 2  

Wybory bez zakłóceń »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Wybory prezydenckie przebiegają bez zakłóceń, bez incydentów rozpoczęło się też głosowanie na terenach dotkniętych powodzią - poinformowała PKW. Frekwencja na godz. 8. wyniosła 1,87 proc.
Zdjęć: 1  

Będzie druga tura »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie as
37,4 % - tyle wyniosła frekwencja w wyborach prezydenckich o godz. 17 na terenie powiatu strzelińskiego.

Pierwsza tura wyborów dla Komorowskiego »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Według sondażowych wyników z godziny 20, pierwszą turę wyborów wygrał Bronisław Komorowski. W drugiej turze jego rywalem będzie Jarosław Kaczyński.
Zdjęć: 1  

Komorowskiemu spada, Kaczyńskiemu rośnie »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie opr. RW
Wyniki sondażów przeprowadzonych dla TVN i TVP znacznie się różnią. Kandydat PO, w badaniach przeprowadzonych przez TNS OBOP również w nich prowadzi, ale różnica poparcia w porównaniu do badań SMG/KRC jest o wiele mniejsza.
Zdjęć: 3  

Kłopoty przez rozkopy »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Budowa kanalizacji sanitarnej utrudnia remont ulicy Wojska Polskiego. Przysparza kłopotów komunikacyjnych mieszkańcom miasta i naraża na straty właścicieli okolicznych sklepów.
Zdjęć: 2  

Ćwiczenia w starym browarze »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Sześciu strzelińskich strażaków 16 czerwca wzięło udział w ćwiczeniach ratowniczych i szkoleniu pod kryptonimem „Sobótka 2010”. Ratownicy ćwiczyli na terenie dawnego browaru w Sobótce.
Zdjęć: 4  

Mężczyzno, nie wstydź się »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie opr. RW
Na terenie województwa dolnośląskiego trwa akcja„Zdrowie mężczyzny”. Można się telefonicznie skonsultować ze specjalistą urologiem.
Zdjęć: 1  

Przedszkole będzie zbudowane »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie UM
Już po raz trzeci Przedszkole Miejskie w Strzelinie zorganizowało festyn rodzinny dla swoich wychowanków i ich rodziców. Dobrej zabawy nie popsuła nawet upalna pogoda.
Zdjęć: 3  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-17, opracowanie red.
"Statek Błaznów", seanse w Multikinie Pasaż Grunwaldzki, książki i kupony do Pizzy Hut - to wszystko czeka na naszych czytelników.

Potrzeby są, tylko WC brak »
Tekst opublikowany 2010-06-17, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Korzystanie z ogólnodostępnych toalet często bywa złem koniecznym z uwagi na warunki w nich panujące. Tymczasem strzelińska toaleta na dworcu PKP, mimo generalnego remontu, nie jest odwiedzana wcale. Powód? Jest nieczynna dla podróżnych.
Zdjęć: 2  

Niebezpieczna powtórka »
Tekst opublikowany 2010-06-17, opracowanie Krzysztof Kurowski
Prezentujemy list Krzysztofa Kurowskiego na temat strzelińskiej służby zdrowia.

Wygrywają spokój i nagrody »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie UM
InfoSMS w Wiązowie udowadnia, że można stworzyć skuteczny i tani system powiadamiania mieszkańców. Propozycja Urzędu Miasta i Gminy Wiązów skierowana do mieszkańców spotkała się ze zrozumieniem.

Szkoła promująca zdrowie »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie RH
Promocji zdrowia i zdrowego stylu życia poświęcona była konferencja, która 8 czerwca zgromadziła w mikoszowskim Celestynie przedstawicieli lokalnego samorządu, instytucji oraz organizacji społecznych, związanych z oświatą i bezpieczeństwem. Stowarzyszenie św. Celestyna dąży do zdobycia certyfikatu „Szkoły promującej zdrowie”.
Zdjęć: 2  

Oszczędności pod (nieskuteczną) ochroną »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie Marcin Krasoń, Michał Sadrak – Open Finance
Biorąc pod uwagę realne stopy zwrotu z lokat, w jednym na 31 przeanalizowanych banków klienci stracili przez ostatnich 12 miesięcy. W Banku Pekao strata wyniosła od 0,01 do 0,77 proc.

Szybka pożyczka na last minute się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak - Open Finance
Wyjazd na wakacje to dla wielu osób najbardziej wyczekiwana chwila w roku. Lepiej jednak unikać zaciągania kredytu na ten cel.
Zdjęć: 1  

Drogie hipoteki bez wkładu własnego »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Oprocentowanie kredytów hipotecznych bez wkładu własnego jest wyższe od ofert dla osób go posiadających, szczególnie w kredytach walutowych. Na dodatek trzeba się liczyć z ubezpieczeniem niskiego wkładu podnoszącym koszt pożyczki.

Bus w rowie »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Na drodze między Wiązowem a Częstocicami, prawdopodobnie w wyniku brawury i nadmiernej prędkości, mercedes sprinter wpadł do rowu.
Zdjęć: 1  

Tydzień prawdy dla BP  »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej z platformy należącej do koncernu BP, sprawił, że wartość spółki spadła o 40 proc., a ceny obligacji osiągnęły poziom śmieciowych. Na horyzoncie jest obcięcie dywidendy, a niektórzy eksperci wieszczą wręcz bankructwo firmy, mogą mieć w tym interes.
Zdjęć: 1  

Świat sztuki Cezarego Marka  »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie Katarzyna Kotlarz
W niedzielę, 20 czerwca o godzinie 18 w Galerii Skalnej Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż absolwenta Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia, opolskiego artysty Cezarego Marka, połączony z konkursem i koncertem.
Zdjęć: 1  

Lipy na znak przyjaźni »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie UM
Kilkunastoosobowa delegacja z gminy Strzelin gościła w czeskiej gminie Libchavy. W sobotę, 5 czerwca nasi przedstawiciele uczestniczyli w obchodach 650. rocznicy pojawienia się pierwszej pisemnej wzmianki o Libchavach.
Zdjęć: 4  

Bezpieczny rowerzysta »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Lekcja wychowania komunikacyjnego, egzamin na kartę rowerową oraz znakowanie jednośladów. Dolnośląskie Stowarzyszenie Cyklistów otworzyło sezon festynem dla małych rowerzystów w Szkole Podstawowej w Przewornie.
Zdjęć: 5  

Lato ze Strzelcem »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Strzeliński Ośrodek Kultury rozpoczyna „Lato ze Strzelcem” dwudniową imprezą plenerową w Parku Miejskim w Strzelinie.
Zdjęć: 1  

Zginął przygnieciony dachem »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie Robert Harhala
Spadający fragment dachu śmiertelnie przygniótł starszego mężczyznę, który szukał drewna na opał. Prawdopodobnie sam mógł spowodować tragedię.
Zdjęć: 3  

Wspaniały jubileusz pana Zdzisława »
Tekst opublikowany 2010-06-13, opracowanie RH
Bez dostaw czystej wody żadna społeczność nie może istnieć. Odkręcając kran nie myślimy zupełnie o ludziach, dzięki którym jest w nim woda. Ludziach takich jak Zdzisław Maruszczak, który od 40 lat nieprzerwanie pracuje w strzelińskich wodociągach.
Zdjęć: 1  

„Łeb w łeb” z Piastem »
Tekst opublikowany 2010-06-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki Strzelin odnieśli 21. zwycięstwo w bieżącym sezonie. Tym razem na własnym stadionie rozgromili LZS Stary Śleszów 5:1.
Zdjęć: 2  

Kronika strażacka »
Tekst opublikowany 2010-06-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Pełne ręce roboty mieli w ostatnim czasie strzelińscy strażacy.

Uważajmy nad wodą! »
Tekst opublikowany 2010-06-12, opracowanie tom
Tragiczne wypadki z Bolesławca i Kozłowa, gdzie utonęło dwóch nastoletnich chłopców przypominają nam wszystkim, jak niebezpieczna może być kąpiel w nieznanych i niestrzeżonych akwenach.
Zdjęć: 1  

Najlepsi mechanicy »
Tekst opublikowany 2010-06-12, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Uczniowie III klasy ZSP nr 1 w Strzelinie zwyciężyli w międzyszkolnym konkursie na mechanika pojazdów samochodowych. Najlepszy indywidualnie był Marek Oszustowicz.
Zdjęć: 1  

Służby będą współpracować  »
Tekst opublikowany 2010-06-11, opracowanie Opr. AS
Burmistrz Wiązowa Henryk Ożarowski i komendant powiatowy policji w Strzelinie nadkom. Tomasz Morawiecki zawarli porozumienie na temat współpracy straży miejskiej z policją.

Alarm odwołany, idą burze »
Tekst opublikowany 2010-06-11, opracowanie INTERIA.PL
Alarm powodziowy w zalanej po gwałtownej ulewie gminie Marcinowice został odwołany. Trwa szacowanie strat. Jednak - według informacji hydrologicznych - nad Dolnym Śląskiem w najbliższych godzinach spodziewać można się znów intensywnych deszczów i burz.

Strzelińska spartakiada »
Tekst opublikowany 2010-06-11, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Na boisku sportowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Strzelinie odbyła się pierwsza spartakiada sportowa dla młodzieży szkolnej powiatu strzelińskiego. Młodzi sportowcy rywalizowali w czwartek, 10 czerwca.
Zdjęć: 5  

Powódź mnie... ucieszyła! »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie Robert Włodarek
We Wrocławiu jest przynajmniej jedna osoba, którą ostatnie powodzie... ucieszyły. To Kamil Zaremba, który twierdzi, że przechodzące przez miasto fale wezbraniowe udowodniły, iż urzędnicy się mylą. - Wbrew ich opiniom, przez ostatnie tygodnie, wraz z rodziną i przyjaciółmi utrzymywałem się na powierzchni – mówi pan Kamil.
Zdjęć: 19  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie red.
Multikino Pasaż Grunwaldzki, Capitol, Pizza Hut - to tylko niektóre miejsca, w których z nami możesz spędzić czas. Dodatkowo dla czytelników mamy płyty i książki

Samemu się nie opłaca  »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Powiatowy Urząd Pracy w Strzelinie rozpoczął działania skierowane do osób pracujących poza miastem. Koordynowana przez urząd akcja wspólnego dojeżdżania do pracy pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze, zmniejszy korki i ochroni środowisko naturalne.
Zdjęć: 2  

Odkrywanie smaków bez końca »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie red.
Włosi mówią, że makaron to ich tradycja, ale przede wszystkim, prawdziwa miłość. Czy makarony rzeczywiście można pokochać? Za to jak łączą prostą formę i nieograniczone możliwości kompozycji smakowych?
Zdjęć: 2  

Drugie dno w USA »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Wskaźniki wyprzedzające koniunkturę sugerują, że drugie dno recesji w USA jest coraz bardziej prawdopodobnym scenariuszem. Jeszcze zbyt wcześnie, by głosić powtórkę z lat 30 ubiegłego wieku, choć nie da się ukryć, że Stany Zjednoczone wkraczają w decydującą fazę.
Zdjęć: 1  

Woda znów zalewa »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Po tym jak nad Dolnym Śląskiem przeszły intensywne opadu deszczu i gradu, które doprowadziły do zalania kilku domów i gospodarstw rolnych, wójt gminy Marcinowice ogłosił alarm powodziowy. W wyniku nawałnicy zalanych zostało kilka miejscowości w powiecie świdnickim. Woda dostała się do domów i gospodarstw rolnych.
Zdjęć: 1  

Festyn rowerowy »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Lekcja wychowania komunikacyjnego, egzamin na kartę rowerową oraz znakowanie jednośladów. Dolnośląskie Stowarzyszenie Cyklistów otwiera sezon rowerowy festynem dla małych rowerzystów w Szkole Podstawowej w Przewornie.
Zdjęć: 1  

Życzkowski wicemistrzem Europy »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ze srebrnym medalem mistrzostw Europy powrócił do Polski ciężarowiec Strzelca Mirosław Życzkowski. W austriackim Linzu bronił złotego medalu zdobytego przed rokiem w Rosji. Do osiągnięcia sukcesu sprzed roku zabrakło zaledwie jednego kilograma.
Zdjęć: 3  

Ogolą tatę »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie RH
Golenie taty, slalom z jajkiem czy wyścig przebierańców, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają uczestników familijnego festynu rodzinnego w piątek 11 czerwca w strzelińskiej „czwórce”. Organizatorami trzeciego już festynu są: Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Nasza Czwórka” założone przez nauczycieli w styczniu tego roku.
Zdjęć: 1  

Marihuana w skarpecie »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie KPP Strzelin
W trakcie wspólnych działań policjantów, funkcjonariuszy Izby Celnej oraz Straży Więziennej zatrzymano 21-letniego mieszkańca Wiązowa, który posiadał przy sobie 0,34 grama marihuany.
Zdjęć: 1  

Przesadził o 60 km/h! »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie KPP Strzelin
35 mandatów i jeden zatrzymany dowód rejestracyjny – to efekt akcji policjantów ze strzelińskiej drogówki, która 7 czerwca przeprowadzili na drodze wojewódzkiej 395 w kierunku Wrocławia.
Zdjęć: 1  

Koniec prac na drogach w Jarkowicach, Zagrodnie i Zieleńcu  »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie umwd.dolnyslask.pl
Dobra wiadomość dla dolnośląskich kierowców - zakończyły się remonty trzech remontowanych dotychczas odcinków dróg.

Dla rolników i mieszkańców wsi »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie KK
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego oraz ARiMR organizuje bezpłatne szkolenie dla wszystkich rolników oraz mieszkańców wsi.
Zdjęć: 1  

Upał i burze »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie KK
Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed gwałtownymi burzami.
Zdjęć: 1  

Uwaga na burze »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie KK
Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Strzelinie ostrzega przed silnymi opadami burzowymi.
Zdjęć: 1  

Wracają do starego systemu »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie Dorota Przybylak
Dolnośląscy strażacy po raz kolejny udowodnili, że są bohaterami. Przez ponad trzy tygodnie pracowali co drugi dzień. Teraz przyszedł czas na to, by wrócić do starego systemu pracy, czyli 24 na 72, co oznacza, że w jednostce mają się stawić na swoich normalnych zmianach, czyli co trzeci dzień.
Zdjęć: 4  

Strzelinianka powiększa przewagę  »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Szanse na awans do IV ligi naszej drużyny rosną! Strzelinianka Strzelin dzięki dobrej postawie w dwóch ostatnich meczach powiększa swoją przewagę w ligowej tabeli nad Piastem Żmigród.
Zdjęć: 3  

Miejska przychodnia wypracowała zysk »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie UM
We wtorek, 25 maja w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie odbyła się XLII Sesja Rady Miejskiej Strzelina. Radni z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji z działalności Strzelińskiego Centrum Medycznego i miejskiej przychodni.
Zdjęć: 2  

Oświadczenie burmistrza »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie red.
Prezentujemy oświadczenie burmistrza Strzelina Jerzego Matusiaka przysłane do naszej redakcji.
Zdjęć: 1  

Odsetki na koszt fiskusa »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Banki nadal obniżają oprocentowanie lokat, ale kolejne instytucje decydują się na antypodatkowe depozyty.

Plastikowe pieniądze na urlopie »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Open Finance
Karta płatnicza na pewno się przyda podczas wakacyjnego wyjazdu, ale warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Zdjęć: 1  

Pradziad zdobyty »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Mimo nienajlepszej pogody, dwóch śmiałków na rowerach - Robert Serafin i Rafał Berestka - zdobyło Pradziada, najwyższy szczyt Moraw i Sudetów Wschodnich.
Zdjęć: 3  

60 lat minęło… »
Tekst opublikowany 2010-06-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Uroczyste obchody jubileuszu 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kondratowicach odbyły się w sobotę 5 czerwca. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców wsi oraz druhów ochotników udało się zorganizować wspaniałą uroczystość.
Zdjęć: 4  

Muzyczne święto w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2010-06-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Już po raz dziesiąty w Strzelinie odbyło się ogólnopolskie spotkanie z piosenką „Stare po nowemu”. W tym roku wystąpiło ponad 40 uczestników z całego kraju. Gościem specjalnym był Bogusław Mec.
Zdjęć: 9  

Rozmawiali o współpracy  »
Tekst opublikowany 2010-06-05, opracowanie UM
W Strzelinie gościli przedstawiciele niemieckiej partnerskiej gminy Straelen. Wizyta miała głównie charakter roboczy, ale goście zza naszej zachodniej granicy znaleźli też czas na zwiedzanie Strzelina i Dolnego Śląska.
Zdjęć: 1  

Przygotowania do drugiej fali »
Tekst opublikowany 2010-06-04, opracowanie Dorota Przybylak
Druga fala powodziowa ma dotrzeć do nas jutro wieczorem. Prace obronne trwają w całym województwie.
Zdjęć: 4  

Deszczowe podtopienia »
Tekst opublikowany 2010-06-04, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Sytuacja powodziowa na terenie powiatu strzelińskiego nie stwarza realnego zagrożenia dla ludności. Lokalne podtopienia pól nie są spowodowane wystąpieniem wód z koryt rzek lecz opadami deszczu.
Zdjęć: 9  

Boże Ciało bez procesji »
Tekst opublikowany 2010-06-03, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Pomimo brzydkiej pogody i odwołanej procesji wierni z parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie uczcili Ostatnią Wieczerzę i przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa poprzez tłumne uczestnictwo we mszy.
Zdjęć: 5  

Monitoring non-stop »
Tekst opublikowany 2010-06-03, opracowanie DUW
W czwartek po raz kolejny we Wrocławiu zebrał się sztab kryzysowy. Jutro dowiemy się, które miejsca na Dolnym Śląsku są szczególnie zagrożone.
Zdjęć: 1  

Święto wszystkich dzieci »
Tekst opublikowany 2010-06-03, opracowanie UM
We wtorek Strzeliński Ośrodek Kultury zaprosił dzieci z przedszkola miejskiego oraz szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Strzelin na spektakl „Pinokio”.
Zdjęć: 2  

Feta dla najmłodszych »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Zespół Placówek Oświatowych w Strzelinie w pierwszy dzień czerwca zamienił się w kolorowy plac zabaw. Wszystko za sprawą Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które zorganizowało tam Dzień Dziecka.
Zdjęć: 6  

Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Od dziś, od 6 rano na terenie powiatu strzelińskiego obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe, ogłoszone przez wojewodę dolnośląskiego.
Zdjęć: 2  

Coraz więcej wody »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie INTERIA.PL/RMF/PAP
Synoptycy ponownie ostrzegają przed ulewami. W ciągu dnia fala opadów obejmie Dolny Śląsk, Opolszczyznę, a także część województwa lubuskiego i Wielkopolski. Intensywnie padać będzie od rana w Małopolsce i na Górnym Śląsku. W związku z prognozami, w pięciu południowych województwach ogłoszono trzeci stopień zagrożenia.
Zdjęć: 1  

Znów mamy falę! »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie RW/INTERIA.PL/PAP
Na Wiśle i na Odrze ponownie utworzą się fale wezbraniowe, których kulminacje będą układać się powyżej stanów alarmowych - poinformował w środę na konferencji prasowej dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mieczysław S. Ostojski. Zdaniem synoptyków, najtrudniejszy będzie czwartek.
Zdjęć: 4  

Alarmy wzdłuż Odry »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie RW/INTERIA.PL/PAP
Alarmy powodziowe obowiązują w powiatach dolnośląskich położonych wzdłuż Odry, natomiast w pozostałej części województwa, głównie górzystej, m.in. w Kotlinie Kłodzkiej i Jeleniogórskiej, wojewoda ogłosił dzisiaj pogotowia przeciwpowodziowe.
Zdjęć: 2  

Projektor dla policji  »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie opr. ŁS /KPP Strzelin
Powiatowy Banku Spółdzielczy w Strzelinie po raz kolejny przekazał sprzęt komputerowy dla miejscowych policjantów.

Bezpieczny długi weekend  »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie opr. ŁS /KPP Strzelin
Poczynając od środy na drogach miasta i powiatu strzelińscy, policjanci prowadzą działania pn. „Boże ciało”. Trwać one będą od 2 do 6 czerwca 2010r.
Zdjęć: 3  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie red.
Kino, spektakl w Capitolu i nordic walking - każdy z naszych czytelników znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wysłać sms.

Dzień Dziecka z SOKiem »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Konkurencje z nagrodami, dużo dobrej muzyki i zabawy. Strzeliński Ośrodek Kultury zaproponował bardzo bogatą ofertę imprez organizowanych na terenie całego powiatu z okazji Dnia Dziecka.
Zdjęć: 1  

Południe znów czeka na powódź »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie INTERIA.PL
W najbliższych dniach deszcz nie da nam o sobie zapomnieć. Padać będzie aż do piątku. Efekt? Wzrastający poziom rzek i ryzyko przeciekania przesiąkniętych wodą wałów. Najbardziej zagrożone są województwa: małopolskie, śląskie i świętokrzyskie - akcentuje "Rzeczpospolita".
Zdjęć: 1  

Nie ma lipy »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie RK, KK
Turniej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Strzelinie wygrali zawodnicy „Delikatesy u Lipy.” Uczestnikom turnieju przyświecał charytatywny cel – zbiórka na zakup komputera dla rodzinnego domu dziecka.
Zdjęć: 5  

Miało być inaczej »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Damian Szydziak, który jest wychowankiem Strzelinianki Strzelin, w zimowym okienku transferowym przeniósł się na zasadzie wypożyczenia ze Śląska Wrocław do Ślęzy Wrocław. Runda wiosenna dobiega końca, ale Damian nie ma powodów do radości.
Zdjęć: 1  

10 pułapek Dnia Dziecka »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie Marek Jankowski, Czasopismo Branża Dziecięca
Coraz szybsze tempo życia sprawia, że nierzadko prezenty na Dzień Dziecka kupowane są bezrefleksyjnie czy w ostatniej chwili. Może to jednak mieć poważne konsekwencje. Dlatego doradzamy świeżo upieczonym rodzicom i nie tylko, jak uchronić siebie i dziecko przed pułapkami zakupowymi.
Zdjęć: 1  

Reklamuj się skutecznie! »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie red.
W związku z rosnącą liczbą tytułów prasowych na naszym rynku, zarówno płatnych, jak i bezpłatnych, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pozwolą wybrać najbardziej optymalny tytuł, w którym umieścimy naszą reklamę.
Zdjęć: 1  

Zapisy z kabiny pilotów »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie red.
Upubliczniono zapisy rozmów załogi samolotu prezydenckiego, który uległ katastrofie 10 kwietnia w czasie podejścia do lądowania na lotnisku w Smoleńsku.

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl