Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 125 informacji. Wszystkie poniżej.

Sprawiedliwy remis »
Tekst opublikowany 2010-10-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Podziałem punktów zakończyło się spotkanie BKS-u Bobrzanie Bolesławiec ze Strzelinianką Strzelin. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Rafał Brusiło. Strzelinianka jest szósta w ligowej tabeli.
Zdjęć: 2  

Więcej interREGIO na święta »
Tekst opublikowany 2010-10-31, opracowanie opr. MG
Przewozy Regionalne dostosowują rozkład jazdy i zestawienie składów do potrzeb pasażerów chcących dojechać w rodzinne strony na groby bliskich. Umożliwi to kursowanie dodatkowych 21 pociągów interREGIO i stu kilkudziesięciu składów REGIO. W pozostałych będzie więcej wagonów.

Kolizja na autostradzie »
Tekst opublikowany 2010-10-31, opracowanie RK
W piątek, 29 października na autostradzie A-4 w okolicy Witowic doszło do kolizji czterech samochodów osobowych

Jesienna wystawa »
Tekst opublikowany 2010-10-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dynie jak z halloween, różnokolorowe liście i inne dary jesieni wypełniły korytarze Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie. Jak co roku w „piątce” odbyła się jesienna wystawa.
Zdjęć: 3  

Uwaga na pożary  »
Tekst opublikowany 2010-10-30, opracowanie RK
Wraz ze spadkiem temperatur gwałtownie wzrosła ilości pożarów spowodowanych nieostrożnym obchodzeniem się z ogniem i niedrożnością instalacji kominowych. O tym, co robić w razie pożaru, mówi asp. Bogusław Kwiatkowski, dowódca jednostki ratowniczo- gaśniczej ze Strzelina.
Zdjęć: 2  

Protest kierowców  »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie opr. KK
Od południa będzie trwał protest kierowców przeciwko pogarszającym się warunkom ekonomicznym transportu drogowego.
Zdjęć: 1  

Jutro przestawiamy zegarki »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie dp
Zima idzie do nas wielkimi krokami. Widać to nie tylko po coraz niższej temperaturze powietrza. Jutro w nocy czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godziny 3.00 na 2.00 w nocy.
Zdjęć: 2  

Słońce na drogę »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie aw
Jesień nas nie rozpieszczała, jednak zarówno w weekend, jak i we Wszystkich Świętych nie będziemy mogli narzekać na pogodę.
Zdjęć: 1  

Oświatowa sesja »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie Katarzyna Kotlarz
„Pilnujecie tego kaganka oświaty, który rozświetla umysły strzelińskiej młodzieży” - powiedział podczas LVI sesji rady powiatu strzelińskiego, wicestarosta Zdzisław Rykała do przedstawicieli placówek oświatowych.
Zdjęć: 1  

Okrągły jubileusz PUP »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Pracownicy Powiatowych Urzędów Pracy zostali nagrodzeni za pomoc bezrobotnym w wyborze zawodu i miejsca zatrudnienia a także pracodawcom w doborze kandydatów do pracy.
Zdjęć: 9  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie red.
Zapraszamy na koncerty zespołów: Izreal, Mrozu, EastWest Rockers, No!No!No! i wielu innych. Dodatkowo na czytelników czekają inne atrakcje.

Kałuża zniknie na dobre? »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Problem ogromnej kałuży uprzykrzającej życie mieszkańców i przechodniów ul.Wrocławskiej rozwiązało 2 tyś zł. Tyle kosztowała naprawa studzienki burzowej.
Zdjęć: 3  

Zawisną w pionie »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie Katarzyna Kotlarz
„Ustalamy niepisaną zasadę, że każdy ze sztabów wiesza po jednym plakacie czy rozchodzimy się i przygotowujemy do walki?” - pytał podczas spotkania komitetów pełnomocnik Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP, Wojciech Bochnak.
Zdjęć: 6  

Biuro pod nadzorem »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Służby odpowiedzialne za porządek i bezpieczeństwo obywateli, w całym kraju zabezpieczają „wrażliwe miejsca”, w których pojawiło się poczucie zagrożenia w związku z łódzkim dramatem. Strzelińscy funkcjonariusze patrolują lokalne biura poselskie.
Zdjęć: 1  

Nie będzie prądu »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie opr. KK
Strzeliński oddział EnergiiPro planuje wyłączenia energii elektrycznej. W przeciągu kilku dni prąd nie popłynie do kilku miejscowości w naszym powiecie.
Zdjęć: 1  

Akcja znicz »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie opr. KK
Zbliżające się święto Wszystkich Świętych może być bezpieczne. Policja już dziś organizuje zmiany organizacji ruchu i apeluje o zachowanie w tych dniach szczególnych środków ostrożności.
Zdjęć: 1  

Wojna plakatowa »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Na niespełna miesiąc przed wyborami Pełnomocnicy trzech Komitetów Wyborczych wysłali do Burmistrza Miasta i Gminy pismo zawierające skargę na Komitet Wyborczy Wyborców Strzelińskiego Bloku Samorządowego.
Zdjęć: 3  

Zderzenie na łuku »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Nadmierna prędkość była przyczyną groźnej kolizji drogowej, do której doszło na drodze krajowej nr39 na wysokości miejscowości Częstocice.
Zdjęć: 4  

Pociąg do Włoch »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Bezpośrednie połączenie koleją z Polski do Włoch? Strzelińscy pasażerowie kolei w jesienne przedpołudnie przez moment mieli taką nadzieję.
Zdjęć: 2  

Przebierańcy czy policjanci? »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie AW
Dziwna sytuacja miała miejsce przy granicy polsko – niemieckiej. Gdy dowiedziały się o tym polskie służby, twierdzą, że to niemożliwe.
Zdjęć: 1  

Zatrzymany za posiadanie »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie opr. KK
Blisko sześćset porcji amfetaminy oraz dwanaście porcji marihuany przechwycili strzelińscy policjanci. Zatrzymanemu grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Sukcesywna realizacja projektów »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Nadchodzący koniec samorządowej kadencji sprzyja podsumowaniom. W dzisiejszym numerze o sukcesach, osiągnięciach i planach na przyszłość związanych z rozwojem gminy, rozmawiamy z Waldemarem Grochowskim, wójtem Borowa.
Zdjęć: 1  

Z piłką przez świat »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Arkadiusz Żarczyński jako piłkarz występował w wielu krajach, nawet tak egzotycznych jak Malezja i Indonezja. Obecnie reprezentuje barwy Prochowiczanki, która w ostatniej kolejce pokonał Strzeliniankę 1:0.
Zdjęć: 1  

Szydziak zatrzymał lidera  »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W meczu IV ligi, lider Bielawianka Bielawa na własnym stadionie zmierzył się ze Ślęzą Wrocław w barwach, której wystąpił wychowanek Strzelinianki Damian Szydziak.

Spadli z podium  »
Tekst opublikowany 2010-10-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W meczu 12. kolejki IV ligi piłkarze Strzelinianki na własnym stadionie przegrali z Prochowiczanką Prochowice 0:1 i stracili trzecią pozycję w ligowej tabeli.
Zdjęć: 7  

Halówka rusza w listopadzie  »
Tekst opublikowany 2010-10-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom sympatyków sportu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzelinie organizuje Powiatową Ligę Piłki Siatkowej oraz Halową Ligę Piłki Nożnej. Drużyny można zgłaszać do 29 października.
Zdjęć: 1  

Pożar składowanego opału »
Tekst opublikowany 2010-10-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Wiązowie przy Placu Wolności 23 października doszło do pożaru składowanego opału przy budynku mieszkalnym.

Świat na wyciągnięcie ręki »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
„Udaję się w strony mniej sielankowe (…) Z lubością wdzieram się nie-wiadomo-gdzie. Ludzie pukają się w czoło: „po co tam jedziesz? tam nic nie ma!”. I jak mam im wytłumaczyć, że właśnie dla tego NIC tam jadę?”- pisze w relacji bałkańskiej Leszek Szczasny.
Zdjęć: 2  

Królowie i Książęta w galerii »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w strzelińskiej Galerii Skalnej zapoznali się z polskimi królami i książętami.
Zdjęć: 6  

Efektowne podziękowanie dla nauczycieli »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie opr. KK
Uczniowie i absolwenci wiązowskiej szkoły w wyjątkowy sposób podziękowali nauczycielom za ich trud włożony w wychowanie kilku pokoleń.
Zdjęć: 2  

Partnerstwa lokalne w poszukiwaniu inspiracji »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie Red.
Pierwsze Forum Partnerstw Lokalnych zorganizowaliśmy dwa lata temu. Tegoroczne spotkanie, na które tradycyjnie zostali zaproszeni przedstawiciele różnych podmiotów zainteresowani rozwojem lokalnej współpracy partnerskiej, odbyło się 27 września. Nawet pogoda, niebezpiecznie kojarząca się z letnimi powodziami, nie przeszkodziła uczestnikom w dotarciu na miejsce.
Zdjęć: 4  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie red.
Mamy dla czytelników biletyna koncert Marii Peszek, Włochatego, Kumka Olik i Indios Bravos. Oprócz tego czekają zgodnie z tradycją: kino, nordic walking, książki.

Karnety dla czytelników »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie AJ
Mamy dla czytelników karnety do wykorzystania w strzelińskiej Strefie Fitness. Wystarczy tylko wysłać sms!
Zdjęć: 2  

Pętla wisielcza z włosów ofiar »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkanaście pętli wisielczych, w tym 2-metrowej długości warkocz, znajduje się w muzeum Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Zbiory liczą dziesiątki dowodów rzeczowych, które powiązane są z mrocznymi historiami kryminalnymi Wrocławia.
Zdjęć: 10  

Nowe radiowozy »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie opr. KK
Na drogi naszego powiatu wyjechały nowe radiowozy, podarowane strzelińskim funkcjonariuszom przez lokalne samorządy.
Zdjęć: 3  

System walki z bezrobociem »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie Katarzyna Kotlarz
W dzisiejszym numerze prezentujemy pomysły i plany, dwóch spośród czterech kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza, dotyczące problemu bezrobocia w naszym regionie
Zdjęć: 1  

Umowy podpisane »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie opr. KK
Wkrótce w gminie Kondratowice ruszy realizacja kilku istotnych inwestycji, które poprawią jakość życia mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Mężczyzno, przebadaj się »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie opr. KK
Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie oraz Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne.
Zdjęć: 1  

Kombatanci jako pierwsi »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Żołnierze walczący niegdyś o wolną Polskę będący dziś w podeszłym wieku upomnieli się o jedną z najważniejszych inicjatyw społecznych – pomoc lekarską bez kolejki.
Zdjęć: 3  

Podwójne zwycięstwo »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Drugie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi tenisa stołowego odnieśli zawodnicy Granitu Strzelin. Tym razem nasz zespół pokonał Foleko Świdnica. Komplet punktów wywalczyli także tenisiści stołowi drugiej drużyny Granitu.
Zdjęć: 2  

Pasowanie małych rycerzy »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
85 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie im. Bolka I Świdnickiego zostało przyjętych do grona uczniów. We wtorek, 12 października odbyło się pasowanie na ucznia-rycerza.
Zdjęć: 4  

Papierowe fantazje »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie opr. KK
Przepiękne, małe, duże, różnokolorowe a do tego ręcznie robione. Idealne do kolekcjonowania oraz dekoracji. Zobacz jak ze zwykłej kartki papieru stworzyć małe dzieło sztuki.

Poczet Królów i Książąt Polskich »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie opr. KK
Na dwanaście dni do strzelińskiej Galerii Skalnej zawitają czterdzieści cztery osobistości polskich królów i książąt.

Zabójstwo pracownika biura PiS »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie mac//mat - tvn24
Jedna osoba zginęła od postrzału, a druga ciężko ranna od ugodzenia nożem walczy o życie w szpitalu, po tym, jak starszy mężczyzna zaatakował ludzi w siedzibie łódzkiej PiS. Takie informacje przekazała łódzka policja. Sprawca został ujęty.

Popłynie woda »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie opr. KK
Ruszyły prace przy budowie gminnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Do świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Osiedla Wschód w Strzelinie, a także części Kuropatnika powinni mieć wodę w kranach.
Zdjęć: 2  

"Studenci" pożegnali burmistrza »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie UMS
W sali konferencyjnej strzelińskiego magistratu 12 października studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście zainaugurowali kolejny, szósty już, rok akademicki.
Zdjęć: 1  

Dziś dzień Poczty Polskiej »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Paf
Nie krzyczmy na panie w okienkach i stójmy cierpliwie w kolejce. Dziś wszyscy pracownicy Poczty Polskiej mają swoje święto.

Ostatnie spotkanie »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie UMS
W Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie odbyło się spotkanie burmistrza z kadrą dyrektorską lokalnych szkół, zorganizowane z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tradycyjne nagrody pieniężne otrzymali wszyscy dyrektorzy gminnych szkół i trzy wyróżniające się w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycielki.
Zdjęć: 1  

Żaden mecz nie jest łatwy  »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Marcin Józefowicz strzelił trzy bramki w wygranym przez Strzeliniankę 5:0 meczu z 1985 Szczawno Zdrój. Popularny „Józek” stał się ulubieńcem kibiców.
Zdjęć: 1  

Zwłoki w rzece »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie opr. KK
Policjanci wyłowili z rzeki zwłoki mężczyzny. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności tragedii.
Zdjęć: 1  

Uderzył w betonowe ogrodzenie »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Nadmierna prędkość była przyczyną groźnej kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Wrocławskiej w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Załóż firmę, dadzą ci 40 tys. złotych »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest coraz mniej, ale w 13 województwach ciągle można się o nie starać. Na chętnych na 40 tys. zł czeka kilkadziesiąt projektów w całej Polsce.
Zdjęć: 1  

Hipoteka na sklep... z mieszkaniem »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Osoba fizyczna kredyt na zakup nieruchomości użytkowej może najczęściej uzyskać pod warunkiem, że część użytkowa nie przekracza 1/3 powierzchni nieruchomości.

Ogień od znicza »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do pożaru ozdobnego drzewa doszło na terenie przy kościele przy ulicy Książąt Brzeskich w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Bohaterów dwóch »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki rozgromił 5:0 ekipę 1985 Szczawno Zdrój. Mecz miał dwóch bohaterów. Trzy bramki zdobył Marcin Józefowicz, a dwa dołożył Tomasz Bartosz, który ponadto wywalczył dwa rzuty karne i zaliczył asystę.
Zdjęć: 5  

Ogień w kominie »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie RK
W budynku wielorodzinnym w Strzelinie przy ulicy Okrzei w niedzielę 17 października doszło do pożaru sadzy w kominie.

Niebanalny koncert »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Kuropatniku odbył się koncert mołdawskiego muzyka Dumitru Harea. Artysta zagrał na oryginalnym instrumencie jakim jest fletnia Pana.
Zdjęć: 8  

Spokojny rozwój gminy »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Nadchodzący koniec samorządowej kadencji sprzyja podsumowaniom. O sukcesach, osiągnięciach i planach na przyszłość związanych rozwojem gminy, rozmawiamy z Henrykiem Ożarowskim, burmistrzem Miasta i Gminy Wiązów.
Zdjęć: 1  

Różne oblicza fitnessu »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie Agata Jurczak (foto Maria Horodyska)
Ćwiczenia cardio, shape, TBC, mental, pilates, step, Fit Ball - co to jest? Zajęcia fitness od lat rozwijają się w zawrotnym tempie. Każdy może znaleźć coś dla siebie.
Zdjęć: 1  

Tomograf gotowy do badań »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Pacjenci strzelińskiego szpitala mogą już korzystać z tomografu komputerowego. Uroczyste otwarcie nowoczesnej pracowni odbyło się 14 października.
Zdjęć: 10  

Dowody zatrzymane »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie opr. KK
16 wykroczeń i 9 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych pojazdów za zły stan techniczny - to efekty czwartkowej, policyjnej akcji "Truck".
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie red.
Dziś bardzo muzycznie: Closterkeller, happysad, Lizz Wright, A Storm of Light i Notre Dame. Można jeszcze wygrać wizytę u kosmetyczki, książkę kucharską i nordic walking.

Debata o zdrowiu »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Prezentujemy poglądy kandydatów na burmistrza Strzelina na ważny, a zarazem trudny, temat jakim jest zdrowie.
Zdjęć: 1  

Śmierć na skrzyżowaniu »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Katarzyna Kotlarz
72-letnia mieszkanka Wrocławia zginęła w wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Borowskiej z ul. Energetyków w Strzelinie. VW bora, którym jechała kobieta, zderzył się z autobusem PKS.
Zdjęć: 5  

Dziesięć włamań nastolatka »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie opr. as
Policjanci zatrzymali 18-latka ze Strzelina podejrzanego o liczne kradzieże i włamania.
Zdjęć: 1  

Odpowiedzialność i satysfakcja »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Radosław Kwiatkowski
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. - Bardzo lubię pracę z dziećmi i sprawia mi to dużo satysfakcji - mówi Agata Bernacka, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 5.
Zdjęć: 2  

Kredyty w euro jak w złotych »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Gra między Komisją Nadzoru Finansowego, a bankami o przyszłość kredytów walutowych w Polsce trwa w najlepsze. Po tym jak nadzór straszył koszmarnymi skutkami zadłużania się w walutach, teraz bankowcy postanowili przekonać KNF, że euro jest już prawie naszą rodzimym pieniądzem. Ucinając tym samym dyskusję o problemie kredytów walutowych.
Zdjęć: 1  

Podwójne święto  »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Dwa dni po święcie patrona szkoły, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Strzelinie obchodzili podwójne święto. W Dzień Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.
Zdjęć: 9  

Sprawdzą, jak jeżdżą »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie dp
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu rozpoczął dzisiaj akcję „BUS”. Po wczorajszym wypadku pod Nowym Miastem policjanci i inspektorzy z ruchu drogowego sprawdzą stan techniczny pojazdów.
Zdjęć: 1  

Bezpieczne place do zabawy »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie UGB
W ostatnim czasie na terenie gminy Borów otwartych zostało kilka nowoczesnych, a przede wszystkim bezpiecznych, placów zabaw.
Zdjęć: 3  

Swojska ekologia »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Selektywna zbiórka odpadów, utylizacja azbestu, zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego oraz gospodarka ściekami na terenie powiatu strzelińskiego – czyli nasza „Ekologia bez granic”.
Zdjęć: 6  

Ligowe potyczki Granitu »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Drużyny Granitu Strzelin ze zmiennym szczęściem radzą sobie w rozgrywkach ligowych. Drugiej porażki doznali tenisiści stołowi występujący w II lidze, którzy tym razem ulegli ekipie TOP Bolesławiec 6:4.
Zdjęć: 1  

Bilety będą wiosną »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie dp
Bilety na mecze turniej EURO 2012 będą dostępne wiosną 2011 roku.
Zdjęć: 1  

Bale zablokowały zjazd z ronda »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Uszkodzona ciężarówka przewożąca drewno zablokowała rondo. Ruchem kołowym w stronę Łagiewnik przez ponad trzy godziny kierowała policja.
Zdjęć: 2  

"Muzyka Duszy" w Kuropatniku »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie opr. KK
Fletnia Pana solo, w duecie z akordeonem lub gitarą basową oraz z chórem - już w najbliższą niedzielę dla wszystkich miłośników niebanalnej muzyki.
Zdjęć: 1  

Ptaki w bibliotece »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie Katarzyna Kotlarz
W cyklu ramach „Prawdziwi zawodowcy czytają dzieciom o swoich zawodach” w środę, 6 października Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelinie gościła Marcina Marca oraz jego żonę Anetę, którzy wspólnie przybliżyli najmłodszych tajniki zawodu sokolnika.
Zdjęć: 6  

Tragedia w Nowym Mieście - nie żyje 18 osób »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Tragiczny wypadek na Mazowszu. W czołowym zderzeniu volkswagena transportera z ciężarowym volvo, do którego doszło dziś rano w Nowym Mieście nad Pilicą w powiecie grójeckim, zginęło 18 osób - poinformowała Magdalena Siczek-Zalewska z zespołu prasowego mazowieckiej policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że bus, którym jechały ofiary wypadku, nie był przystosowany do przewożenia ludzi.
Zdjęć: 6  

Z utrudnieniami ale bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Remont drogi wojewódzkiej nr 395 pomiędzy Szczodrowicami a Kazanowem przebiega sprawnie i bezpiecznie. Zanim jednak poprawi się komfort jazdy na tym odcinku, kierowców czekają mało uciążliwe utrudnienia.
Zdjęć: 6  

Włochy (nie tylko) od kuchni »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Opowieść o włoskim stylu życia Katarzyny Dobrowolskiej, Polki mieszkającej we Włoszech, wprowadziła wszystkich w magiczny kraj Półwyspu Apenińskiego nasyconego zabytkami, łagodnym klimatem, przyjaznym stylem życia i smaczną, zdrową kuchnią.
Zdjęć: 3  

Sześć litrów na godzinę »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy miasta - honorowi dawcy krwi „stali się wielcy nie przez to co posiadają, lecz przez to kim są, nie przez to co mają lecz przez to czym się podzielili z innymi”.
Zdjęć: 10  

Przegrana w końcówce  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W meczu 10. kolejki spotkań piłkarskiej IV ligi, piłkarze Strzelinianki w Rawiczu zmierzyli się z Piastem Żmigród. Nasza drużyna przegrała 0:1 tracąca gola w samej końcówce spotkania.
Zdjęć: 1  

Atakowali do końca »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie opr. RW
20 Rajd Dolnośląski zakończył tegoroczne zmagania Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Była to z pewnością jedna z najbardziej emocjonujących imprez w tym sezonie. Walka na odcinkach specjalnych trwała do samego końca.
Zdjęć: 3  

Kartoflane zabawy »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie opr. as
W bibliotece w Wiązowie hucznie obchodzono Dzień Ziemniaka.
Zdjęć: 4  

Poezja z emigracji »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Katarzyna Kotlarz
„To jest moje, bo to jest polskie” – tak, podczas pobytu w Polsce, promowała swój tomik Ewa Brzoza-Birk - Dunka z racji miejsca zamieszkania ale Polka sercem. Spotkanie autorskie odbyło się w Strzelińskim Ośrodku Kultury.
Zdjęć: 4  

Rowerowe ognisko »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Pieczone kiełbaski i ziemniaki, zabawa przy ognisku oraz czar wspomnień z letnich wypraw - Strzelińskie Stowarzyszenie Rowerzystów Grom-Bike podsumowało sezon rowerowy przy ognisku.
Zdjęć: 3  

Jesienne kuszenie klientów »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rozpoczęta we wrześniu ofensywa na rynku kredytów hipotecznych rozkręca się na dobre. Kwartał dopiero się rozpoczął, a zmiany w ofertach kredytów hipotecznych wprowadziło już co najmniej siedem banków.

Niebezpieczna plama  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Na ulicy Wrocławskiej w Strzelinie 5 października rozlany został olej, który utrudniał jazdę kierowcom. Konieczna była interwencja strzelińskich strażaków.
Zdjęć: 1  

Krajobraz po meblach »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie opr. as
W piątek, 8 października o godz. 18 w klubie Dziupla odbędzie się spotkanie autorskie z poetką i tłumaczką Ewą Brzozą Birk, podczas którego zaprezentuje ona tomik wierszy „Krajobraz po meblach”.
Zdjęć: 1  

Pamiętają o korzeniach »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie wiazow.pl
Wiązowianie uczestniczyli w otwarciu wystawy zdjęć dokumentującej ich pracę w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.
Zdjęć: 1  

Pies szuka domu »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie KK
Znaleziono psa, który błąkał się po okolicy. Czarny, średniej wielkości, ma około roku. Przestraszony przebywa w domu tymczasowym. Czeka na dotychczasowego właściciela lub nowy dom.
Zdjęć: 1  

Wspomogą powiat »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie UMS
Podczas ostatniej sesji Rada Miejska Strzelina zdecydowała, że udzieli powiatowi strzelińskiego ponadmilionowej dotacji na kilkusetmetrowy odcinek ulicy Okulickiego, łączący ją z ulicą Kazimierza Wielkiego.
Zdjęć: 1  

Tylko gaz i kakao nie drożeje »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie Open finance
Spośród wszystkich surowców i towarów na światowych rynkach tylko ceny gazu i kakao nie wzrosły w ciągu roku o kilkadziesiąt procent. Zupełnie nie widać tego we wskaźnikach inflacji, które we wszystkich największych gospodarkach utrzymują się w okolicy historycznych minimów.

Z pola na talerz »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Dzień Ziemniaka, czyli dzień otwartych drzwi w jedynej w Polsce fabryce frytek firmy McCain odbył się 7 października w Chociwelu. Można było poznać sekrety produkcji frytek oraz drogę ziemniaka z pola na talerz.
Zdjęć: 10  

Szlak dla jednośladów »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie Katarzyna Kotlarz
O pomysłach na turystyczny rozwój gminy Przeworno opowiada Robert Serafin, miłośnik dwóch kółek, członek Strzelińskiego Stowarzyszenia Rowerowego Grom-Bike.
Zdjęć: 2  

Trudne początki sezonu »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Granit Strzelin przed tym sezonem opuściło wielu doskonałych graczy takich jak Chińczyk Meng Zhen. Niestety nasz osłabiony zespół przegrał dwa ligowe spotkania z KU AZS UE II Wrocław i UKS-em Lider Milicz.
Zdjęć: 1  

Obwodnica już w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie UMS
W cyklu publikacji prezentujących inwestycje gminy Strzelin dofinansowane z zewnętrznych środków przedstawiamy projekt, w ramach którego gruntownie przebudowano ulicę Glinianą.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie red.
Idź na "Śluby Panieńskie", poczytaj o zdrowej diecie, złóż wizytę kosmetyczce - a wszystko dzięki jednemu smsowi.

Czad znów uderzył  »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W niedawnej tragedii w Ziębicach zginęła matka i troje małych dzieci. Przyczyną śmierci było zatruciem tlenkiem węgla. W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym strzelińscy strażacy ostrzegają przed czadem.
Zdjęć: 2  

Nie tylko dopalacze »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie Marta Gołębiowska
Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego specjaliści, urzędnicy, radni i wszyscy zainteresowani problemem dopalaczy debatowali, jak go rozwiązać.
Zdjęć: 14  

Tragedia w kopalni »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Nie żyje 50-letni sztygar zmianowy z kopalni Polkowice-Sieroszowice, który po dwóch silnych wstrząsach uwięziony został w wyrobisku znajdującym się około tysiąc metrów pod ziemią. Ratownicy dotarli do ciała górnika po ponad sześciogodzinnej akcji.

Rajd Dolnośląski »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Od piątku do niedzieli na trasach w rejonie Kłodzka odbędzie się 20. Rajd Dolnośląski, ostatnia w tym sezonie runda mistrzostw Polski. Tytuł mistrza kraju już wcześniej zapewnił sobie Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Subaru Impreza).
Zdjęć: 1  

Autoportret strzelinian »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Niebanalne ujęcia, wyjątkowe stylizacje oraz oryginalne kompozycje - zobacz autoportrety mieszkańców naszego miasta w obiektywie.
Zdjęć: 4  

Urban: Pokazaliśmy charakter »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tomasz Urban do Strzelinianki dołączył dopiero na początku tego sezonu, a już stał się jednym z ulubieńców kibiców. Młody napastnik został bohaterem ostatniego meczu Strzelinianki Strzelin z Piastem Zawidów.
Zdjęć: 2  

Dopalacza w Strzelinie nie kupisz »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Sklepy z dopalaczami rozmnożyły się jak grzyby po deszczu i jak po grzybach zaczęły mnożyć się zatrucia i zgony. W sobotniej, ogólnopolskiej akcji przeciw dopalaczom, zamknięto około 900 sklepów w całej Polsce, w tym w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Koszmar z ul. Ząbkowickiej »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Remont ulicy Ząbkowickiej w Strzelinie nieustannie przysparza kłopotów komunikacyjnych kierowcom. Zła organizacja ruchu w godzinach porannych paraliżuje pół miasta.
Zdjęć: 3  

Oddaj krew - zostań krewniakiem! »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie KK
Komunikat dla krwiodawców z powiatu strzelińskiego.

Wykoleiły się dwa wagony pociągu »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie INTERIA.PL
Przy wyjeździe ze stacji Międzybórz Sycowski w okolicy Międzyborza na trasie Wrocław - Ostrów Wielkopolski wykoleiły się dwa wagony pociągu towarowego. Nikt nie został ranny, ale utrudnienia w ruchu w tym rejonie potrwają co najmniej dobę, a z powodu objazdów czas podróży może się wydłużyć.

Niemal wszystkie sklepy zamknięte »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Po specjalnych kontrolach inspektorzy sanitarni zamknęli w województwie dolnośląskim 52 z 64 sklepów z dopalaczami - poinformował wojewódzki inspektor sanitarny Jacek Klakocar.

Rowerem na ognisko »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie KK
Pieczone kiełbaski i ziemniaki, zabawa przy ognisku oraz czar wspomnień z letnich wypraw – Strzelińskie Stowarzyszenie Rowerzystów Grom-Bike zaprasza na ognisko.
Zdjęć: 1  

Wieża rośnie  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strzelińska wieża ratuszowa jest coraz wyższa. Po zakończeniu prac remontowych w kwietniu 2011 roku będzie mierzyła 70 m wysokości!
Zdjęć: 1  

Zalane piwnice »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W czwartek, 30 września zalana została piwnica w budynku mieszkalnym w Kuropatniku.

Szczepionką w wirusa »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Zmiany pogody, deszczowo i coraz zimniej – jesień to okres częstych zachorowań. Radzimy jak ustrzec się przed przeziębieniem i grypą. Najlepszą metodą będzie szczepionka oraz... własne łóżko.
Zdjęć: 1  

Nowe oblicze stadionu »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki rozegrali pierwszy mecz na nowej murawie strzelińskiego stadionu.
Zdjęć: 2  

Czy wiedzieli co kupują? »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ok 5 mld zł zainwestowali Polacy w produkty strukturyzowane w pierwszej połowie 2010 roku. Czy zawsze wiedzieli co kupują?

Nowe ustawy zdrowotne  »
Tekst opublikowany 2010-10-03, opracowanie tom
Nie będzie obowiązku prywatyzacji szpitali. Rząd chce jednak pozostawić furtkę dla przekształceń placówek służby zdrowia w spółki medyczne.
Zdjęć: 1  

Urban jokerem w talii Bolkowskiego »
Tekst opublikowany 2010-10-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strzelinianka Strzelin odniosła kolejne zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi. Tym razem nasz zespół pokonał Piast Zawidów 4:2. Dwie bramki na wagę trzech punktów zdobył wprowadzony w drugiej połowie meczu Tomasz Urban.
Zdjęć: 9  

Dachował w Karczynie »
Tekst opublikowany 2010-10-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do groźnego wypadku doszło 27 września w Karczynie. Honda civic wjechała do rowu i przewrócił się na dach.
Zdjęć: 3  

Odnaleziono "Dreigraeben" »
Tekst opublikowany 2010-10-03, opracowanie opr. JW
Kolejny, nieznany dotąd, odcinek najdłuższego w Polsce ziemnego zabytku archeologicznego został odnaleziony. Zachował się w terenie osiągając wysokość 30-50 cm. Szerokość wału na tym stanowisku wynosi ok. 3 m, miejscami dwa razy więcej. Nasypowi towarzyszy rów głęboki na 1 m. Łączna długość odkrytego odcinka to bagatela ok. 100 m.
Zdjęć: 1  

100 mln dla strażaków? »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie dp
Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, z którego wynika, że w przyszłym roku strażacy dostaną 100 mln zł za nadgodziny!
Zdjęć: 3  

Zostań menadżerem kultury »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Jesteś młody i kreatywny? Masz oryginalny pomysł na niecodzienne przedsięwzięcie? Przy współpracy z bibliotekarzami masz szansę przeprowadzić kulturalną rewolucję w swojej miejscowości!
Zdjęć: 1  

Za promowanie biznesu  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie UMS
Burmistrz Strzelina Jerzy Matusiak otrzymał tytuł „Srebrnego Promotora Orłów Agrobiznesu”. To cenne wyróżnienie przyznano szefowi gminy Strzelin za konsekwentne promowanie lokalnych przedsiębiorstw.
Zdjęć: 1  

Czekanie w godnych warunkach »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Mieszkańcy Strzelina już korzystają z nowego przystanku autobusowego przy ulicy Oławskiej, który zastąpił brudny, wysłużony budynek.
Zdjęć: 1  

Będą spadać gwiazdy »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. aw
Jasny punkcik przecinający niebo jest zwykle powodem do pomyślenia życzenia. Zgodnie z tradycją powinno się spełnić. Przygotujcie więc całą listę na ten weekend. Nadlatują Orionidy.
Zdjęć: 1  

Przygotuj dom na zimę »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. RW
Właśnie rozpoczęła się astronomiczna jesień. Nastają coraz chłodniejsze dni. To idealny czas na przygotowanie domu na przyjęcie zimy. O czym powinni pamiętać mieszkańcy domów jednorodzinnych, by ta pora roku niczym ich nie zaskoczyła?

Antynobel za seks oralny  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. aw
Seks oralny nietoperzy, rozciągliwość rozpędzonego sera czy biustonosz zamieniający się maskę gazową – takimi sprawami również zajmują się naukowcy i również otrzymują za nie prawie Nagrody Nobla.

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl