Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 151 informacji. Wszystkie poniżej.

Dzień Pluszowego Misia »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie opr. KK
W 108 urodzinach pluszowego misia, udział wzięli najmłodsi z terenu Wiązowa i okolic oraz ich najukochańsze małe i duże, nowe i stare, pluszowe misie.
Zdjęć: 3  

Rowerami prawie do Rio »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Strzelińscy rowerzyści odwiedzili Świebodzin gdzie pod najwyższą na świecie figurą Chrystusa, przez moment poczuli się jak w Rio de Janerio.
Zdjęć: 1  

Łopaty na wagę złota »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Justyna Krysowaty-Olejnik
Zasypane chodniki, ciągłe opady śniegu a to dopiero początek zimy. W sklepach zabrakło łopat do odgarniania wciąż narastającego puchu.
Zdjęć: 1  

Pomóżmy łabędziom »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Opr. aw
Od jakiegoś czasu obserwujemy w Polsce znaczne liczby zimujących łabędzi niemych. Ptaki nie odlatują, skuszone przez ludzi dokarmianiem. Podobnie wygląda sytuacja na zgorzeleckich zbiornikach wodnych.

Bień bez medalu »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Red.
Kacper Bień był najlepszym zawodnikiem Strzelca Strzelin podczas zorganizowanego w sobotę 27 listopada IV wieloboju atletycznego. Mimo rekordu życiowego w podrzucie, Bieniowi nie udało się stanąć na podium.
Zdjęć: 1  

Pierwszy atak zimy »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków zima zaatakowała południe kraju. Na drogach Dolnego Śląska , w tym powiatu strzelińskiego poważne utrudnienia.
Zdjęć: 3  

Komunikat dla właścicieli posesji  »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie opr. KK
Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Strzelinie przypomina o obowiązku odśnieżania chodników i dachów.
Zdjęć: 2  

Zima zaskoczyła kierowców  »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Intensywne opady śniegu zaskoczyły wielu kierowców. Na terenie powiatu strzelińskiego doszło do kilku kolizji drogowych. W wyniku zderzenia pojazdu ciężarowego z autobusem droga Strzelin -Wrocław była całkowicie zablokowana.
Zdjęć: 5  

Bez „zimówek” nie da się jeździć »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Agata Jurczak
Spadł pierwszy śnieg, na drogach jeździ się coraz trudniej. Staje się to wręcz niemożliwe, gdy nie ma się zimowych opon. Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo jazdy. Sprawdź, kiedy i dlaczego warto założyć opony zimowe.
Zdjęć: 2  

Reelekcja starosty »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Nowi radni powiatu strzelińskiego zebrali się w piątek, 26 listopada w sali konferencyjnej by wybrać spośród siebie starostę oraz zarząd rady powiatu.
Zdjęć: 1  

Frank najdroższy, raty rosną »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Od początku tego tygodnia frank podrożał o ponad 6 proc., co dla osoby z kredytem na 300 tys. zł na karku oznacza wzrost miesięcznej raty o 70-90 złotych.
Zdjęć: 1  

Podatek do oddania  »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie opr. RW
Ogólna interpretacja podatkowa Ministerstwa Finansów z 5 marca 2010 r. zakłada, że wpłaty przekazywane na Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, odpowiadające środkom uzyskanym ze zwolnienia od podatku od nieruchomości, nie mogą stanowić kosztów podatkowych w momencie przekazania ich na Fundusz.

Nadciąga wielka śnieżyca »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie opr. as
Na terenie powiatu strzelińskiego zacznie padać około trzeciej nad ranem. O godz. 6 rozpoczną się intensywne opady i potrwają do popołudnia. Około godz. 18 śnieżyca osłabnie, ale padać nie przestanie co najmniej do wtorkowego poranka.

Pijani rowerzyści będą czuć się bezpieczni? »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie LZ
Niebawem w życie wejdzie nowe prawo zgodnie z którym Sąd już nie będzie miał obowiązku orzekania wobec pijanego rowerzysty zakazu prowadzenia samochodu.

Rozmowy o bezpieczeństwie »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie 26 listopada odbyło się szkolenie dotyczące poprawy lokalnego bezpieczeństwa. W zajęciach udział wzięli strażacy i policjanci.
Zdjęć: 2  

Świętowali pracownicy socjalni »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie UMS
Były życzenia, gratulacje, podziękowania oraz doskonała zabawa. Pracownicy socjalni z terenu gminy Strzelin hucznie obchodzili Dzień Pracownika Socjalnego.
Zdjęć: 1  

Czesi szukają 9-latki. Apel do Polaków »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie interia.pl, opr. PAf
9-letniej Czeszki, Anny Janatkovej, poszukuje tamtejsza policja. Dziecko pochodzi z Pragi, ale mogło znaleźć się w Polsce.
Zdjęć: 1  

Pracownia przyrodnicza już otwarta »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Szkoła Podstawowa nr 5 w Strzelinie może pochwalić się nową pracownią przyrodniczą. Będą się tam odbywały zajęcia z przyrody i matematyki. Pracownia powstała w ramach projektu „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”.
Zdjęć: 5  

Partnerstwo się opłaca »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie UMS
Partnerska współpraca samorządów Strzelina i niemieckiego Straelen przynosi wspaniałe efekty. Kilka dni temu gmina Strzelin pozyskała kolejne strażackie wozy bojowe. Pojazdy zasilą gminne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W piątek, 19 listopada odbyła się oficjalna prezentacja nowych nabytków.

Granit w strefie spadkowej »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Po remisie 5:5 z UKS-em 12 Wrocław i przegranej 1:9 z LZS-em SKS Raszówka, tenisiści stołowi Granit Strzelin znajdują się w strefie spadkowej w tabeli I ligi.
Zdjęć: 1  

ANDRZEJKI W KLUBIE BIG STAR  »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie Big Star
Zapraszamy na imprezę andrzejkową w klubie Big Star ! Mamy dla naszych czytelników 5 wejściówek....
Zdjęć: 1  

Oto możliwe koalicje »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie AW, LZ
Przedstawiamy Wam pełną listę radnych, którzy na najbliższe cztery lata zasiądą w ławach dolnośląskiego sejmiku. 15 mandatów przypadło Platformie Obywatelskiej, 9 Komitetowi Wyborczemu Rafała Dutkiewicza, 7 dla Prawa i Sprawiedliwości oraz 4 dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej i 1 dla Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zima nie zaskoczy drogowców? »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie Justyna Krysowaty-Olejnik
Zima potrafi zaskoczyć, ale od przygotowania i dobrej organizacji służb zajmujących się zimowym utrzymaniem dróg zależy, jak bardzo będzie to dla nas odczuwalne. Sprawdziliśmy jak przygotowani są nasi drogowcy.
Zdjęć: 4  

Będą wbijać bile »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Zapraszamy wszystkich sympatyków i entuzjastów bilarda ze Strzelina i okolic na turniej bilardowy.
Zdjęć: 1  

Zima może zabić »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. KK
Niskie temperatury stwarzają zagrożenie dla osób bezdomnych, samotnych w podeszłym wieku oraz nietrzeźwych. Strzelińscy policjanci w trosce o ich bezpieczeństwo, jak co roku rozpoczęli akcję pn. Zima.
Zdjęć: 1  

Zaprojektuj kartkę świąteczną »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. KK
Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w plastycznym konkursie bożonarodzeniowym pt. „W barwnym świecie kart świątecznych”.
Zdjęć: 1  

Jak tanio zaciągnąć kredyt hipoteczny? »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Wybór odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego zależy od oczekiwań i potrzeb klienta. Dla każdego będzie to więc inna propozycja banku. Aby wybrać tę najlepszą należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły zawarte w ofercie, umowie, regulaminie oraz tabeli opłat i prowizji.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczne zabawki »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Ponad 80% przetestowanych zabawek zawiera szkodliwe, a nawet rakotwórcze substancje, takie jak: formaldehyd, PAH, ftalany, nonylofenol, metale ciężkie czy organiczne związki cyny.

Start już w sobotę »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W sobotę, 27 listopada rozegrana zostanie pierwsza kolejka spotkań I ligi Powiatowej Ligi Halowej. Dzień później zaprezentują się drugoligowcy. W rozgrywkach udziału nie wezmą mistrzowie ostatniej edycji Stalowe Płoty.
Zdjęć: 1  

Młodzież odwiedziła strażaków »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Po raz kolejny młodzież Ochotniczego Hufca Pracy w Strzelinie bierze udział w XII edycji Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”. W ramach przygotowań uczniowie odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie.
Zdjęć: 3  

Chłopak z allegro »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
Kogo zaprosić na studniówkę? Przed takim wyborem staje wiele maturzystek. Partnera na studniówkę można nabyć podobnie jak sukienkę i buty na allegro.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie red
Koncerty, kino, kursy tańca, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Palacze zdążyli już przywyknąć »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Justyna Krysowaty-Olejnik
15 listopada weszła w życie ustawa o całkowitym zakazie palenia w miejscach publicznych. Dla klientów większości strzelińskich lokali to nie nowość, bo ich właściciele już wcześniej zadbali o komfort osób niepalących.
Zdjęć: 4  

Na rowerze po miejscach biblijnych »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Justyna Krysowaty-Olejnik
Rowerem przemierzył już ok. 6 tysięcy kilometrów. Wszystko po to, aby przybliżać współczesnemu człowiekowi istotę Ewangelii.
Zdjęć: 2  

Andrzejki dla dzieci »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie opr. KK
Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na pełną przepowiedni zabawę andrzejkową.
Zdjęć: 1  

Darek przegrał tylko raz »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dariusz Burger, który jest tenisistą stołowym Granitu Strzelin, doskonale spisał się podczas drugiego Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego seniorów. Darek przegrał tylko jeden mecz i zajął piąte miejsce.
Zdjęć: 1  

65 lat szkoły w Kuropatniku  »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie UMS
Zespół Szkół w Kuropatniku 16 listopada świętował jubileusz 65-lecia. W uroczystych rocznicowych obchodach uczestniczyli m.in. przedstawiciele szkolnej społeczności, liczni absolwenci oraz reprezentanci najważniejszych lokalnych instytucji.
Zdjęć: 2  

Rekord burmistrza »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie INTERIA.PL
Burmistrz zalanej w sierpniu Bogatyni uzyskał jeden z najlepszych wyników wyborczych w Polsce. Na Andrzeja Grzmielewicza z PiS zagłosowało 74,75 proc. wyborców. Ponadto w gminie odnotowano jedną z najwyższych frekwencji na Dolnym Śląsku.

Weterynarz w bibliotece »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Czy leczy pan pająki i czy ryby też chorują? Jak często kąpać psa i dlaczego koty nie lubią wody? Oraz, dlaczego małe pieski gryzą nogawki a niektóre psy mają inne oczy? - na te i wiele innych pytań odpowiadał weterynarz w bibliotece.
Zdjęć: 4  

Dni Przeciwdziałania Przemocy »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie opr. KK
Ruszyła kampania 16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet, w ramach której w całym kraju będą prowadzone działania edukacyjne i pomocowe przez policję.
Zdjęć: 1  

Śmiertelny strzał z „korkowca” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkanaście sztuk samopałów i pistoletów - zabawek przerobionych na broń ostrą znajduje się w sejfie Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Niektóre eksponaty mają ciekawe rozwiązania konstrukcyjne.
Zdjęć: 4  

Dwie II tury, trzech bez zmian »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Dorota Pawnuk-Sznajder i Robert Raba zmierzą się w II turze wyborów na burmistrza Strzelina. W pozostałych gminach bez większych zmian. Druga tura będzie jeszcze tylko w gminie Przeworno.

Mała rzecz a cieszy »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie UMW
Sumiennie realizowane jest wyposażanie sołectw w nowe place zabaw. Rzecz z pozoru drobna, ale dla dzieci i każdego kto dzieci ma ma naprawdę duże znaczenie.

Ostatnie obrady tej kadencji »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie UMS
Ostatnie posiedzenie Rady Miejskiej Strzelina w V kadencji samorządowej odbyło się we wtorek, 9 listopada. Uroczystą sesję zdominowały liczne podziękowania i gratulacje.
Zdjęć: 1  

Kradną węgiel i „kolejówkę” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Straż Ochrony Kolei (SOK) odnotowuje na węźle kolejowym Wrocław – Brochów więcej kradzieży węgla. Na szlakach giną również urządzenia sterowania ruchem.
Zdjęć: 4  

Poznaj swoich radnych »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Znamy wyniki wyborów do wszystkich rad miejskich i gminnych na terenie powiatu strzelińskiego. Sprawdź, kto będzie współrządził w twojej gminie przez najbliższe cztery lata.

Platforma wygrywa w powiecie »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Znamy wyniki wyborów do rady powiatu strzelińskiego. Sprawdź, kto będzie zarządzał naszym powiatem przez najbliższe cztery lata.

Z pustą kieszenią po kredyt  »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Po kredyty mieszkaniowe przychodzą do banków coraz bardziej spłukani klienci. Już więcej niż jedna czwarta pożycza pieniądze na niemal całość nieruchomości, a prawie co siódmy bierze nawet więcej niż warte jest mieszkanie.
Zdjęć: 2  

Mistrzowie tańca »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie opr. KK
Strzeliński Ośrodek Kultury oraz Szkoła Tańca „Jast” we Wrocławiu zapraszają na pokaz tańca nowoczesnego.
Zdjęć: 1  

Palety z TIRa trafiły rowerzystę »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie Opr. Justyna Krysowaty-Olejnik
Dzisiaj o godz. 6 rano doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Został on trafiony paletą, która spadła z naczepy TIRa.

Drzewo runęło na samochody »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trzy samochody zostały przygniecione przez powalone drzewo. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 22 listopada w Strzelinie przy ulicy Bolka I Świdnickiego, na parkingu przed postojem taksówek.
Zdjęć: 2  

Przyczepa uderzyła w samochód »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Strzelinie przy ulicy Oławskiej 22 listopada doszło do wypięcia przyczepy transportowej podczas jazdy z samochodu jeep cherokee, która uderzyła w vw golfa.
Zdjęć: 2  

Pawnuk-Sznajder i Raba w II turze »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Na podstawie 92.86% protokołów przeliczonych w komisjach wyborczych w gminie Strzelin wynika, że na czele samorządowego wyścigu o fotel burmistrza znalazła się Dorota Pawnuk-Sznajder i Norbert Raba.
Zdjęć: 2  

Platforma wygrała w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Na podstawie 100% wyników protokołów wyborczych, Platforma Obywatelska zdobyła w Strzlinie największe bo prawie 30% poparcie ze wszystkich komitetów.

Platforma wygrała w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Na podstawie 100% wyników protokołów wyborczych, Platforma Obywatelska zdobyła w Strzlinie największe bo prawie 30% poparcie ze wszystkich komitetów.

Reelekcje wójtów i burmistrza »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Mieszkańcy trzech gmin w powiecie strzelińskim powtórnie wybrali tych samych wójtów i burmistrza.
Zdjęć: 3  

Bek powalczy z Sęgą »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Obecny wójt Aleksander Bek i Kazimierz Sęga zmierzą się w II turze wyborów na urząd wójta gminy Przeworno.

Triumf PO »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie opr. RW
Platforma Obywatelska będzie przez najbliższe cztery lata trzymała władzę zarówno w województwach, powiatach jak i gminach. Partia rządząca wygrała wybory samorządowe, ale przewaga nad konkurentami nie jest tak duża, jak wynikało z sondaży. Do sejmików wojewódzkich przedstawicieli PO oddelegowało 31,43 procent wyborców. Na ludzi z PiS głosowało 23,07 procent Polaków. Wielkim wygranym jest PSL, które uzyskało trzeci wynik.
Zdjęć: 1  

Platforma w większości w powiecie  »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Na podstawie 100% wyników protokołów wyborczych, Platforma Obywatelska zdobyła w powiecie strzelińskim blisko 40% poparcie.

PiS ma stabilne poparcie »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie INTERIA.PL
Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że wynik jego partii w wyborach samorządowych jest satysfakcjonujący i pokazuje, że ugrupowanie ma stabilne poparcie.

Pierwsze dane o frekwencji »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Frekwencja w wyborach samorządowych z godziny 10:00 dla powiatu strzelińskiego wyniosła 5,05%.

Frekwencja z godziny 15 »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Frekwencja w wyborach samorządowych z godziny 15 w kraju wynosi 27,55%, w powiecie strzelińskim 26,73%.

Ze Strzelina na Oporowską  »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Na ostatni mecz rundy jesiennej Śląska rozegrany we Wrocławiu przybyło wielu kibiców ze Strzelina, którzy tradycyjnie swoją obecność zaznaczyli flagą zielono-biało-czerwoną z nazwą miasta. Gospodarze pokonali Ruch Chorzów 2:1.
Zdjęć: 3  

Udany rewanż na Miedziance »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strzelinianka Strzelin w meczu, który rozpoczął rundę rewanżową IV ligi, pewnie pokonała Miedź II Legnica 3:0. Bramki zdobyli: Rafał Brusiło, Tomasz Urban i Tomasz Bartosz.
Zdjęć: 2  

Kobieta w potrzasku »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Na skrzyżowaniu w Brożcu doszło do zderzenia samochodu osobowego mercedes E 20 z pojazdem ciężarowym DAF.

Godzina 19: frekwencja 44,46% »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Frekwencja w wyborach samorządowych z godziny 19 dla powiatu strzelińskiego wynosi 44,46%. To więcej niż Dolnym Śląsku, gdzie było 40,07 proc. i w kraju – 43,23 proc.

Dwie ulice Kościelne  »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Zapraszamy na kolejny spacer historycznymi ulicami naszego miasta. Dziś nasz przewodnik, Piotr Rozenek oprowadzi nas po dwóch ulicach Kościelnych w Strzelinie.
Zdjęć: 3  

Mam Was! »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Praca detektywa to nie tylko ciemne okulary, aparat z długim obiektywem i ekstremalne pościgi samochodowe. O tym, że to także trudne, żmudne i stresujące zajęcie, rozmawiamy z wrocławskim detektywem, Romanem Apolinarskim z firmy Foks.
Zdjęć: 3  

Cicho sza »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Jest godz. 8.00 rano w piątek. Kandydaci mają jeszcze 16 godzin na agitację, a potem... cisza.

Rowerem po miejscach biblijnych »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie opr. KK
Rowerem, o własnych siłach, pokonuje tysiące kilometrów w poszukiwaniu Boga – o swoich przygodach i odkryciach opowie w SOKu podróżnik Stanisław Malina.
Zdjęć: 1  

Powiatowe Forum Zawodoznawcze »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Katarzyna Kotlarz
„Rzeczpospolita Polska nie potrzebuje tylko polityków, samorządowców i ministrów, dobrze rozwijający się kraj potrzebuje również wysoko wykształconych kadr pracowniczych” - mówił podczas Powiatowego Forum Zawodoznawczego wicestarosta strzeliński.
Zdjęć: 5  

Szybki ślub dla kredytu »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Już tylko kilka dni zostało, na decyzję o ślubie, jeśli para chce zdążyć wziąć kredyt z programu Rodzina na Swoim na dotychczasowych zasadach. I przyjąć od rządu kopertę z kilkudziesięcioma tysiącami złotych.
Zdjęć: 3  

Półtoramiesięczne opóźnienie »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Zaplanowane na pół roku prace remontowe przy ul. Piłsudskiego w Strzelinie, przedłużyły się o półtora miesiąca. Powodem była konieczność naprawy źle wykonanej kanalizacji deszczowej.
Zdjęć: 6  

Bomby i inne przesyłki »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Port Lotniczy Wrocław będzie mieć nowoczesny sprzęt do kontroli bagażu podręcznego i wielkogabarytowego. Urządzenie prześwietlające ma składać się z 17 części wartych 7 mln zł. Wszystko po to, aby zapewnić podróżnym bezpieczeństwo.
Zdjęć: 1  

Jazda pod wpływem »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Jadący osobowym mercedesem nietrzeźwy mężczyzna wymusił pierwszeństwo na kierowcy TIRa. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala.
Zdjęć: 4  

Bezpieczny pojazd zimą »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie opr. KK
Strzelińska „drogówka” wspólnie z uczniami Technikum Samochodowego w Strzelinie i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego we Wrocławiu przeprowadzili akcję promującą wśród kierowców odpowiednie przygotowanie pojazdu do okresu zimowego.
Zdjęć: 3  

Ważna jest „broń kobieca” »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Katarzyna Kotlarz
„Trzeba ciężko pracować, dać z siebie wszystko i być najlepszym z najlepszych, bo na rynku liczą się kompetencje, wykształcenie, znajomość języków i nowoczesnych metod zarządzania. Takie świeże spojrzenie bardzo przyda się miastu i gminie Strzelin” - mówi kandydatka na burmistrza Dorota Pawnuk-Sznajder.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie red.
Bilety do kina, spacery nordic walking, a potem relaks u kosmetyczki lub przy muzyce - oto co możesz mieć, dzięki smsowi.

Liryczny SOK »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Strzeliński Ośrodek Kultury wyłonił zwycięzców powiatowego konkursu recytatorskiego poświęconego polskiej poetce.
Zdjęć: 1  

Jak zarobić na mieszkaniu? »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Anna Kulik-Zinczuk
Od 1 stycznia przyszłego roku Ministerstwo Finansów chce wprowadzić zakaz dorabiania do emerytury. Z zatrudnienia musieliby zrezygnować ci, którym często niskie świadczenie nie wystarcza na przeżycie. Wobec takich kroków państwa warto przypomnieć o odwróconej hipotece, z której korzyści można czerpać także w naszym kraju.
Zdjęć: 1  

Za cztery lata inna epoka? »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie Katarzyna Kotlarz
„Wszyscy zgodnie twierdzą, że jak Kurowski się czegoś podejmuje, to robi to dobrze i zawsze dotrzymuje słowa” - mówi kandydat na burmistrza z ramienia SBS, przekonując, że wszystkie swoje zobowiązania, których się podejmuje, traktuje bardzo poważnie.
Zdjęć: 1  

Dzień bez długów »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
Masz długi? Lepiej dzisiaj je spłać. To dobry dzień na rozliczenie się ze swoimi znajomymi. W tym dniu nie wypada również pożyczać, nawet małych kwot.
Zdjęć: 1  

Mecz otwarcia z Anglią »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
W przyszłym roku Polacy zagrają mecz otwarcia nowego stadionu we Wrocławiu. Reprezentacja Polski zawalczy z Anglią.
Zdjęć: 2  

50 nowych policjantów »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. MG
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się kolejne w tym roku uroczyste ślubowanie policjantów. Przysięgę złożyło tym razem 50 nowoprzyjętych w ramach doboru powszechnego (5 kobiet i 45 mężczyzn).
Zdjęć: 3  

Śniadanie z Napieralskim »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie Katarzyna Kotlarz
„My, jako partia merytorycznie podchodzimy do spraw, dlatego też chciałbym prosić o zaangażowanie i pomoc waszej małej ojczyźnie. Naprawdę warto dać nam kredyt zaufania a na pewno się odpłacimy”- mówił Grzegorz Napieralski podczas spotkania z przedsiębiorcami.
Zdjęć: 6  

Medale za wybitne zasługi »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie UMS
Cała Polska obchodziła 11 listopada kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. To radosne święto godnie uczcili również mieszkańcy miasta i gminy Strzelin.
Zdjęć: 6  

Rządy z udziałem mieszkańców »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie Katarzyna Kotlarz
- Prawie wszyscy udają, że nie idą po władzę, tylko „chcą być bliżej ludzi”. Ja chcę wygrać te wybory, żeby służyć ludziom, ale mając władzę burmistrza - mówi Jan Andryszczak, kandydat na burmistrza gminy Strzelin. Od dziś aż do piątku prezentujemy rozmowy z kandydatami na burmistrza Strzelina.
Zdjęć: 1  

Listopadowy weekend »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie opr. KK
Jeden wypadek, dwóch nietrzeźwych, pięć kolizji drogowych, pięćdziesiąt dziewięć mandatów oraz dziesięć zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – funkcjonariusze KPP Strzelin podsumowali weekend podczas święta odzyskania niepodległości.
Zdjęć: 1  

Śladami polskiego podróżnika »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Strzeliński Ośrodek Kultury prezentuje nieznane zdjęcia legendarnych bohaterów, dzielnych lotników i podróżników trzech pokoleń – poznaj część historii naszego narodu, zatrzymaną w kadrze przez Arkadego Fiedlera.
Zdjęć: 3  

Wylądował w rowie »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
We wtorek, 16 listopada w Strzelinie przy ulicy Wrocławskiej, vw passat zjechał z drogi i wylądował w rowie.

Tryptyk w Borowie odsłonięty »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Borowie 11 listopada uroczyście odsłonięta została tablica pamiątkowa, w kształcie tryptyku, poświęcona pamięci księdza kanonika Mieczysława Krzemińskiego i ofiar ludobójstwa na Kresach Wschodnich, a także Ukraińcom, którzy podczas prześladowań pomagali Polakom.
Zdjęć: 5  

Zwycięstwo na koniec rundy »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarskiej IV ligi, zawodnicy Strzelinianki w Jeleniej Górze pokonali Karkonosze 2:0. Bramki dla zespołu ze Strzelina zdobyli Tomasz Bartosz i Marcin Józefowicz.
Zdjęć: 2  

Kobiety w polityce »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie Katarzyna Kotlarz
„Mamy 22% kobiet w parlamencie europejskim oraz niecałe 30% kobiet w sejmie i senacie w Polsce i to jest mało. Zacznijmy od poparcia kobiet w naszym najbliższym środowisku a osiągniemy balans” - mówiła Lidia Geringer de Oedenberg podczas spotkania KWW Porozumienie Dla Naszej Przyszłości.
Zdjęć: 8  

Dla wspólnego bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory samorządowe. Dziś po raz ostatni przepytujemy kandydatów na burmistrza. Tym razem tematem jest bezpieczeństwo. Wypowiedzi prezentujemy w porządku alfabetycznym.
Zdjęć: 4  

Spełnione marzenia o dyplomach »
Tekst opublikowany 2010-11-14, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W ramach akcji „Dyplom z Marzeń” sześcioro studentów z powiatu strzelińskiego otrzymało stypendia pomostowe. Uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się już po raz piąty.
Zdjęć: 6  

Ludowcy przedstawili kandydatów  »
Tekst opublikowany 2010-11-14, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W starostwie powiatowym w Strzelinie 12 listopada w odbyła się powiatowa konwencja Polskiego Stronnictwa Ludowego, podczas której przedstawiono kandydatów do sejmiku wojewódzkiego, rady powiatu strzelińskiego i na wójta gminy Przeworno.
Zdjęć: 8  

Uderzył w most i wpadł do rowu »
Tekst opublikowany 2010-11-14, opracowanie RK
Kierowca samochodu osobowego ford fiesta uderzył w most i stoczył się do głębokiego rowu.

Ogień w garażu »
Tekst opublikowany 2010-11-14, opracowanie RK
W piątek, 12 listopada doszło do pożaru w budynku garażowym w Strzelinie przy ulicy Skawińskiej.

Połamane konary  »
Tekst opublikowany 2010-11-14, opracowanie RK
Silny, porywisty wiatr połamał konary drzewa, które blokowały jezdnię w miejscowości Wyszonowice.

Dwa samochody w rowie »
Tekst opublikowany 2010-11-13, opracowanie opr. ŁS
Dwa pojazdy w rowie, ruch wahadłowy na ul. Oławskiej - to obraz po porannej kolizji w Strzelinie
Zdjęć: 2  

Od Ziębickiej do Kościuszki »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Rozpoczynamy cykl dotyczący historii ulic naszego miasta. Państwa przewodnikiem będzie Piotr Rozenek, nauczyciel, w sposób szczególny zajmujący się historią regionalną, pomysłodawca strzelińskich fotoplastykonów. Dziś przedstawiamy historię ulicy Tadeusza Kościuszki.
Zdjęć: 5  

Będzie po czym chodzić »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W grudniu zakończona zostanie budowa nowego chodnika w Michałowicach.
Zdjęć: 2  

Operacja wychowanka »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Błażej Augustyn, wychowanek Strzelinianki Strzelin, przeszedł artroskopię prawego kolana. Operacja przebiegła pomyślnie.

Świeć na drodze »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie opr. KK
Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Strzelińska policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.
Zdjęć: 1  

Pożegnalna sesja rady powiatu »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie Katarzyna Kotlarz
57 posiedzeń, 326 uchwał oraz 3 starostów - rada powiatu strzelińskiego podsumowała trzecią kadencję.
Zdjęć: 7  

Gwałtowne wichury - tysiące osób bez prądu »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
20 tysięcy domów na Dolnym Śląsku w okolicach Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Wrocławia jest pozbawionych prądu z powodu wichur, które uszkodziły linie energetyczne.
Zdjęć: 1  

Strzelińskie Święto Niepodległości »
Tekst opublikowany 2010-11-11, opracowanie Katarzyna Kotlarz
11 listopada w Strzelinie, podobnie jak w wielu innych miejscowościach naszego regionu, odbędą się uroczyste obchody 92. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Zdjęć: 5  

Zakazy na nowej drodze »
Tekst opublikowany 2010-11-11, opracowanie opr. KK
Urząd Miasta i Gminy Wiązów zakończył przebudowę jednej z dróg Wiązowa i wprowadził zakazy.
Zdjęć: 1  

Międzynarodowa przyjaźń  »
Tekst opublikowany 2010-11-11, opracowanie opr. KK
„Integracja poprzez partnerstwo” to kontynuacja projektu ”Dwa narody-przyjaźń bez granic” realizowanego przez gminę Kondratowice z partnerską gminą Častolovice.
Zdjęć: 1  

Marszałek przyjechał z poparciem »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie Katarzyna Kotlarz
„Jestem przekonany do ludzi, których umieściliśmy na listach, którym zaufaliśmy, którym przypinamy nasz znaczek ale najważniejsze jest byśmy przekonali do tego ludzi” - mówił podczas spotkania PO marszałek sejmu RP Grzegorz Schetyna.
Zdjęć: 7  

Trzy uderzyły w ciężarówkę »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W okolicach Brożca z drogi wypadła ciężarówka. Jej kierowca trafił do szpitala. Na domiar złego, trzy inne samochody zderzyły się z naczepą pojazdu ciężarowego, która została na jezdni.
Zdjęć: 7  

Wszechstronna rehabilitacja »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie opr. KK
Nowoczesne Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii „Celestyn”w Mikoszowie za 1,4mln zł już działa.
Zdjęć: 1  

Wylądował w rowie »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Samochód osobowy ford focus zjechał z drogi i wylądował w rowie. Dwie osoby zostały ranne. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 8 listopada na drodze prowadzącej z Ludowa Polskiego do Strzelina.
Zdjęć: 3  

Jesienne kolizje »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie opr. KK
Zmienna pogoda nie sprzyja kierowcom. Podczas ostatnich paru dni z powodu zmiennych warunków atmosferycznych na drodze wojewódzkiej nr 395 doszło do kilku groźnie wyglądających kolizji.
Zdjęć: 4  

Noga z gazu »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie opr. KK
Pośpiech, brawura, alkohol to najczęstsze przyczyny niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Podczas długiego weekendu policjanci będą prowadzić działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie red
Koncerty, kino, książki, nordic walking - jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać smsa.

Największy kompleks sportowy otwarty »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie UMS
Gmina Strzelin ma kolejny nowoczesny obiekt sportowy. W sobotę, 6 listopada odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu boisk przy Gimnazjum nr 2.
Zdjęć: 3  

Nie pędzlem malowane »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Grubo, gęsto i chropowato, z użyciem pędzla, szpachli a nawet ścierki, tak powstaje niebanalna, świadoma twórczość Edwarda Sytego.
Zdjęć: 7  

Światowy dzień gry wstępnej »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie dp
Co prawda nie trzeba czekać do 9 listopada, ale dziś warto poświęcić więcej czasu dla siebie przed seksem, bo właśnie dzisiaj obchodzimy światowy dzień gry wstępnej.
Zdjęć: 1  

Ostrzeżenie hydrologiczne »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie opr. KK
Ulewne opady deszczu mogą spowodować podniesienie stanu wód i wystąpienie rzek z koryt.
Zdjęć: 1  

Podwójna uroczystość na 65-lecie »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Uczniowie, nauczyciele oraz absolwenci Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie świętowali podwójną uroczystość. W dniu obchodów 65-lecia szkoły, uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar.
Zdjęć: 9  

Zobacz z bliska Dywizjon 303 »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie opr. KK
Dzielni lotnicy i podróżnicy trzech pokoleń zatrzymani w kadrze przez Arkadego Fiedlera. Już od 11 listopada w Strzelińskim Ośrodku Kultury będzie można oglądać wyjątkową wystawę.
Zdjęć: 1  

Mieszkańcy pożegnali burmistrza »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie UMS
Kilkudziesięciu mieszkańców Szczawina uczestniczyło w zebraniu, zorganizowanym w środę, 3 listopada w miejscowej świetlicy wiejskiej. Głównym jego tematem były sprawy związane z rozpoczętą budową kanalizacji.
Zdjęć: 2  

Uwaga kierowcy! »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Katarzyna Kotlarz
W wtorek, 9 listopada od wczesnych godzin rannych do godziny 16 wjazd od strony Ząbkowic Śląskich drogą wojewódzką nr 395 będzie niemożliwy.

Burger w formie, ale to za mało »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin przegrali w meczu 6. kolejki spotkań II ligi tenisa stołowego, z Victorią Jelcz- Laskowice 4:6. Nie zawiódł Darek Burger, który kolejny raz zdobył komplet punktów.
Zdjęć: 1  

Strzelinianka gromi Kuźnię »
Tekst opublikowany 2010-11-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki na własnym stadionie pokonali w meczu 14. kolejki IV ligi Kuźnię Jawor 4:0. Był to ostatni mecz naszego zespołu w Strzelinie w tym roku.
Zdjęć: 6  

Ogień w ciężarówce »
Tekst opublikowany 2010-11-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do pożaru samochodu ciężarowego doszło w środę, 3 listopada na terenie kopalni w Mikoszowie.
Zdjęć: 1  

Gasili w ekstremalnych warunkach »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strażacy wezwani do pożaru w Szczodrowicach najpierw musieli wykonali otwór w dachu, aby dostać się do źródła ognia. Dzięki sprawnej akcji uratowany został dorobek wielu rodzin.
Zdjęć: 6  

Śmierć przenika przez ściany »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Tlenek węgla - czad, powoduje cichą i bezbolesną śmierć. Gaz jest szczególnie zdradliwy, nie ma zapachu, ani koloru. Na początku dwudziestego wieku Niemcy zastosowali go w pierwszych komorach gazowych.
Zdjęć: 11  

Jaka woda cieknie w Rynku? »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie UMS
XLVII sesja Rady Miejskiej Strzelina była przedostatnią w kończącej się kadencji. Radni zajmowali się m.in. budżetem i gminnymi programami. Zadawali także pytania, np. dotyczące cieknącej wody w Rynku?
Zdjęć: 1  

Dzień postaci z bajek »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Na 5 listopada przypada święto postaci z bajek. Jacy byli Wasi ulubieni bohaterowie?
Zdjęć: 3  

Dla dobra mieszkańców »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie opr. KK
W gminie Borów ruszyła realizacja kilku istotnych inwestycji, które poprawią jakość życia mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Przyjaźń do grobowej deski  »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Andrzeja Gliwę i Franciszka Sudoła znają prawie wszyscy mieszkańcy Strzelina. Mężczyźni przyjaźnią się i uzupełniają. Mówią, że razem tworzą jedność. Udowadniają, że może istnieć prawdziwa przyjaźń pomiędzy osobami niepełnosprawnymi.
Zdjęć: 4  

Bohaterki codzienności »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie UMiGW
Szczególna uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Publicznych w Wiązowie, podczas której uhonorowano 50 mieszkanek gminy Wiązów ‑ matek wielodzietnych rodzin.
Zdjęć: 4  

Zatrzymany z narkotykami  »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie opr. KK
Policjanci zatrzymali 18-latka podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. Za posiadany towar grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Srebrni Bień i Korkuś »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie Red.
Z dwoma srebrnymi medalami wrócili z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które w ubiegły czwartek odbyły się we Wrocławiu, zawodnicy trenera Mirosława Życzkowskiego. Łącznie młodzi strzelinianie zdobyli 5 cennych punktów do organizowanego przez Ministerstwo Sportu rankingu Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie red.
Koncerty, kino, książki, nordic walking - jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać smsa.

Współpraca funkcjonariuszy »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie opr. KK
Porozumienie dotyczące sposobu oraz formy współpracy strzelińskiej Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zaowocuje zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Zdobądź prawo jazdy z PUP »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Szybka, bezpieczna i bez odsetek pożyczka gotówkowa na prawo jazdy dla bezrobotnych od Powiatowego Urzędu Pracy.
Zdjęć: 1  

Ziętek w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Lider PPP przedstawił uczestnikom konferencji filozofię partii mówiącą o konieczności zmian w podejściu do polityki społecznej oraz gospodarczej naszego państwa.
Zdjęć: 5  

Zainwestowałeś w fundusze akcji? Dobrze zrobiłeś »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Po raz kolejny inwestorzy trzymający gotówkę w funduszach inwestycyjnych zacierają ręce. Pod warunkiem, że zainwestowali w fundusze akcji.

Galeria malarstwa »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie opr. KK
Świadoma twórczość Edwarda Sytego już w najbliższy piątek dla wszystkich miłośników niebanalnego malarstwa.

Dziś Hubertus »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Myśliwi, leśnicy i jeźdźcy też mają swoje święto, to Hubertus, który obchodzony jest właśnie dzisiaj.
Zdjęć: 3  

Bezpieczne Wszystkich Świętych »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie opr. KK
Jeden nietrzeźwy, dwanaście kolizji drogowych oraz jedenaście zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – funkcjonariusze KPP Strzelin podsumowali tegoroczną akcję „Znicz” na terenie powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 1  

Tragedia polskich alpinistów »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Tragedia polskich alpinistów na Grossgloeckner, w austriackich Alpach. Ojciec z dwójką swoich synów i ich znajomym chcieli pokonać górę lodową. Niestety pogoda zmieniła się na gorsze.
Zdjęć: 1  

O przedszkolach, szkołach i rekreacji »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Prezentujemy poglądy i pomysły kandydatów na burmistrza na temat rozwoju szkolnictwa i kompleksów sportowo-rekreacyjnych. Wypowiedzi osób ubiegających się o fotel szefa miasta prezentujemy w porządku alfabetycznym.
Zdjęć: 4  

Napad rabunkowy »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. KK
Policjanci zatrzymali sprawców brutalnego rozboju w Wiązowie. Sprawcom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zostań krewniakiem »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. KK
W czwartek, 4 listopada w godzinach od 9 do 12, w Starostwie Powiatowym w Strzelinie, przy ul. Kamiennej 10 odbędzie się zbiórka krwi.

Uwaga kierowcy! »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. KK
W najbliższy czwartek wjazd do Strzelina od strony Ząbkowic Śląskich drogą wojewódzką nr 395 będzie utrudniony a czasami niemożliwy.
Zdjęć: 1  

Modlitwy i wspomnienia »
Tekst opublikowany 2010-11-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W poniedziałek, 1 listopada cmentarze w powiecie strzelińskim zapełniły się świeżymi kwiatami, płonącymi zniczami, a przede wszystkim mieszkańcami, którzy odwiedzili groby swoich bliskich. To czas wspominania tych, których już nie ma wśród nas.
Zdjęć: 6  

Ognisko lepsze od lidera  »
Tekst opublikowany 2010-11-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W ostatnią niedzielę rozegrano 11. kolejkę spotkań piłkarskiej klasy A.

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl