Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 165 informacji. Wszystkie poniżej.

Mistrz Świata trenuje w Polsce »
Tekst opublikowany 2010-12-31, opracowanie opr. Łukasz Siewicki
Jestem zaskoczony polską zimą, która jest bardziej ostra niż zima w Austrii - mówi mistrz świata Andreas Aigner, który testuje swoje auto w okolicach Nysy
Zdjęć: 3  

Koniec rundy tenisistów »
Tekst opublikowany 2010-12-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Kibice i władze Granitu Strzelin nie mogą mieć dobrych humorów po pierwszej rundzie spotkań II ligi tenisa stołowego. W ostatniej kolejce nasz zespół uległ Orłowi Prusice 6:4 i nadal znajduje się w strefie spadkowej.
Zdjęć: 1  

Podsumowanie 2010 roku »
Tekst opublikowany 2010-12-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Koniec roku to czas podsumowań. Prezentujemy dziś przegląd najważniejszych wydarzeń 2010 roku w powiecie strzelińskim.
Zdjęć: 4  

Od dziś nowy przepis: 140 km./godz. »
Tekst opublikowany 2010-12-31, opracowanie interia.pl
Zwiększenie limitów prędkości na autostradach i drogach ekspresowych, a także uporządkowanie przepisów dotyczących stosowania fotoradarów przewiduje nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, która weszła w życie w piątek.

Kac morderca? Nie daj się zabić »
Tekst opublikowany 2010-12-31, opracowanie Marta Gołębiowska
Najlepszym sposobem na kaca jest nieprzesadzanie z ilością wypijanego alkoholu…Ale jeśli już nam się zdarzy, co jest bardzo prawdopodobne w Sylwestra, oto kilka wskazówek, jak nie przeleżeć całego pierwszego dnia roku z łóżku, jęcząc.
Zdjęć: 1  

Nam powódź (na razie) nie grozi  »
Tekst opublikowany 2010-12-30, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zmiany temperatury, mrozy i odwilże, którym towarzyszą opady śniegu. Zmienna pogoda sprawiła, że podniósł się poziom rzek na Dolnym Śląsku. Stan alarmowy został przekroczony na Odrze i Baryczy. W powiecie strzelińskim na razie nie ma zagrożenia. Wszystko zmienić może nagła odwilż.
Zdjęć: 2  

Rowerem przez Afrykę »
Tekst opublikowany 2010-12-30, opracowanie Opr. KK
Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę unikatowych zdjęć z niezwykłej podróży Kazimierza Nowaka pt. „Rowerem przez Afrykę".
Zdjęć: 1  

Sylwestrowy koszmar zwierząt »
Tekst opublikowany 2010-12-30, opracowanie KK, BOM
Huk sylwestrowych petard i sztucznych ogni jest koszmarem dla naszych zwierząt domowych. Zadbaj o swojego pupila i pomóż mu przetrwać noworoczną noc.
Zdjęć: 1  

Plany przebudowy Osiedla Malarzy »
Tekst opublikowany 2010-12-30, opracowanie wiazow.pl
Na stronie urzędu miasta można oglądać koncepcję przebudowy dróg w obrębie ulic Kossaka i Wyspiańskiego w Wiązowie.

Kolędowali w Libchavach »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie UMS
Współpraca samorządów Strzelina i czeskich Libchav znakomicie się rozwija. W listopadzie i grudniu obydwie gminy zrealizowały pierwszy etap, już drugiego wspólnego projektu, dofinansowanego z funduszy Unii Europejskiej.
Zdjęć: 4  

Teraz odpoczynek, od stycznia treningi »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Znamy już plan przygotowań Strzelinianki Strzelin do rundy wiosennej. Podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego rozegrają siedem sparingów i wyjadą na zgrupowanie do Dzierżoniowa. Pierwszy trening w nowym roku odbędzie się już 5 stycznia.
Zdjęć: 3  

Uwaga na zaspy »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Intensywne opady śniegu i silny wiatr doprowadziły w ostatnim tygodniu do wielu kolizji drogowych na terenie powiatu strzelińskiego. Samochody wypadały z jezdni i utknęły w zaspach. Dowódca asp. Bogusław Kwiatkowski radzi, jak się zachować w sytuacji, kiedy utkniemy na drodze w jednej z zasp.
Zdjęć: 3  

Pławna jak z bajki »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tradycyjnie w czasie świąt w miejscowości Pławna rozbłysły miliony kolorowych światełek. Gospodarzom nie zabrakło pomysłowości, żeby swoje domy zamienić w bajkowe zamki w magicznych ogrodach.
Zdjęć: 3  

Zagraj z orkiestrą »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Tradycyjnie, w druga niedzielę stycznia w całym kraju zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulice Strzelina także wyjdą wolontariusze by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali.
Zdjęć: 1  

30 milionów euro na gospodarkę odpadami »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie as
Od 10 stycznia 2011 r. można składać wnioski w najnowszym konkursie w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. To dobra wiadomość dla samorządowców poszukujących środków na nowoczesne instalacje do odzysku i unieszkodliwiania śmieci.
Zdjęć: 1  

Samolotem na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie SC/MG
Lot na Sylwestra do najpiękniejszych europejskich miast w cenie noworocznej kolacji w centrum Wrocławia? To możliwe dzięki atrakcyjnym połączeniom wrocławskiego lotniska, z którego do Paryża, Londynu i innych pięknych miejsc w Europie polecisz za min. ok. 240 zł. Odpal noworoczne fajerwerki na Polach Elizejskich lub zobacz, jak północ wybija londyński Big Ben!

Prezenty od Mikołaja i burmistrza  »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie UMS
Dorota Pawnuk-Sznajder odwiedziła w czwartek, 23 grudnia Rodzinny Dom Dziecka nr 1 w Strzelinie. Szefowa gminy przekazała małym podopiecznym placówki liczne prezenty od Świętego Mikołaja.
Zdjęć: 3  

Będzie się można ślizgać »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie Katarzyna Kotlarz
To co dla jednych jest męczącą uciążliwością, dla innych oznacza możliwość zabawy. Tafla lodu już niebawem pokryje strzelińskie lodowisko.
Zdjęć: 5  

Niebezpieczne i zakazane »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie opr. KK
Wojewoda Dolnośląski wydał rozporządzenie w sprawie ograniczeń w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych, które obowiązywać będzie do 27 lutego 2011 roku. Zakaz nie obowiązuje 31 grudnia i 1 stycznia.
Zdjęć: 1  

Skorupa oficjalnie wojewodą »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie LZ
Dzisiaj Aleksander Skorupa został mianowany przez premiera na stanowisko Wojewody Dolnośląskiego.

Nadchodzą mrozy »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie opr. KK
Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed silnymi mrozami na obszarze województwa dolnośląskiego.

Zima niebezpieczna dla bezdomnych »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Jak co roku zima to najtrudniejszy okres dla ludzi bezdomnych. Strzelińscy policjanci realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2010/2011” sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy.

Płonęła stodoła  »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do pożaru stodoły doszło 25 grudnia w Przewornie przy ulicy Pocztowej. 28 strażaków przez ponad dwie godziny walczyło z ogniem.
Zdjęć: 4  

Uwaga na dzikie zwierzęta »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Coraz częściej dzikie zwierzęta szukając łatwego pożywienia pojawiają się w pobliżu miasta. W poszukiwaniu miejsca żerowania wychodzą na pola i przebiegają przez drogi, stwarzając tym samym zagrożenie dla kierowców lub czynią straty rolnikom.
Zdjęć: 1  

Spotkanie ze starostą »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie opr. KK
Starosta Strzeliński zaprasza na spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Strzelińskiego.

Spokojne święta »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie opr. KK
Dwie drobne kolizje, jeden nietrzeźwy kierujący, jedenaście mandatów i dwa zatrzymane dowody rejestracyjne - strzelińska policja podsumowała okres świąteczny na drogach powiatu strzelińskiego.

Nie daj się nabić w butelkę »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie LZ
W sklepach rozpoczęła się gorączka przecen. Każdy chce kupić wymarzone spodnie czy telewizor za połowę ceny. Niestety takie „promocje” nie zawsze są prawdziwe.

Alarm na Odrze i Baryczy »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie RW
W ciągu dwóch najbliższych dni Odrą poniżej Malczyc będzie się przemieszczać fala wezbrania przy przekroczonych o około 20-30 cm stanach alarmowych na odcinku Ścinawa-Głogów.
Zdjęć: 3  

Jak spędzamy święta? »
Tekst opublikowany 2010-12-25, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Boże Narodzenie to czas kiedy dzielimy się opłatkiem i spotkamy z bliskimi. W większości domostw czas ten wyglądają raczej podobnie, jednakże są też tacy, którzy odchodzą od schematu tradycji i mają własny sposób na święta.
Zdjęć: 1  

Boże Narodzenie »
Tekst opublikowany 2010-12-25, opracowanie KAI
Dziś Boże Narodzenie, uroczystość upamiętniająca narodziny Jezusa Chrystusa.

Chętnie dzielimy się opłatkiem »
Tekst opublikowany 2010-12-25, opracowanie LZ
Aż 99 procent z nas podczas świąt Bożego Narodzenia dzieli się opłatkiem, wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC.

Gastrolog: nie sięgajmy po kolejny kawałek ciasta »
Tekst opublikowany 2010-12-24, opracowanie Akademia Medyczna we Wrocławiu
Dr n. med. Paweł Petryszyn z Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu radzi jak zachować dobre samopoczucie i kondycję przez całe święta

Wiersze i piękne kolędy »
Tekst opublikowany 2010-12-24, opracowanie UMS
Podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelinie 17 grudnia spotkali się w restauracji Sezam na uroczystym wigilijnym przyjęciu.
Zdjęć: 1  

Zgodna współpraca i owocna praca »
Tekst opublikowany 2010-12-24, opracowanie rozmawiała Katarzyna Kotlarz
O realizacji zamierzeń, wzorowej współpracy oraz o osiągnięciach i planach związanych z rozwojem gminy rozmawiamy z Henrykiem Ożarowskim, burmistrzem Wiązowa.
Zdjęć: 1  

Spokojnych Świąt »
Tekst opublikowany 2010-12-24, opracowanie red.
Spokojnych Świąt życzy Redakcja Expressu Strzelińskiego
Zdjęć: 1  

Czy zwierzęta do nas przemówią? »
Tekst opublikowany 2010-12-24, opracowanie AW
W wigilijną noc o północy właściciele zwierząt przyglądają im się z uwagą i nasłuchują. Może w tym roku powiedzą coś do rzeczy.
Zdjęć: 2  

Tak powstają choinkowe bombki »
Tekst opublikowany 2010-12-24, opracowanie Paf
Mieli pójść na bezrobotne, a na nową pracę nie było większych szans. Nie poddali się i zaczęli sami produkować bombki. Przez cały rok. Zobacz jak powstają najpiękniejsze polskie ozdoby choinkowe ze szkła.
Zdjęć: 74  

Eksperci od wody podpisali kontrakt »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie Katarzyna Kotlarz
- Dzisiejszy dzień jest początkiem wspaniałej technologicznej przygody, która wróży pomyślną przyszłość techniczną – mówił, podczas podpisania umowy na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Chociwelu, prezes ZWiK Krzysztof Kurowski.
Zdjęć: 5  

Jakub Cybulak mistrzem ortografii »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie UMS
Gimnazjaliści z powiatu strzelińskiego 16 grudnia walczyli o tytuł Mistrza Ortografii 2010. Nagrody dla najlepszych ufundował nowy burmistrz Dorota Pawnuk Sznajder.
Zdjęć: 1  

Zimowa przerwa »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie opr. KK
Wykonawcy gminnej kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej wstrzymują prace w okresie świątecznym. Termin podjęcia robót uzależniony jest od warunków atmosferycznych.
Zdjęć: 1  

Cztery lata kontynuacji dobrych praktyk  »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie rozmawiała Katarzyna Kotlarz
O podsumowaniu kampanii oraz osiągnięciach i planach na przyszłość związanych z rozwojem gminy, rozmawiamy z Aleksandrem Bekiem, Wójtem Gminy Przeworno.
Zdjęć: 1  

Oto mamy zimę  »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Moment przesilenia zimowego za nami, tym samym mamy początek astronomicznej zimy.
Zdjęć: 3  

Najważniejsze wyzwania i szanse rozwoju »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie rozmawiała Katarzyna Kotlarz
O podsumowaniu kampanii, współpracy z samorządami, priorytetowych inwestycjach i planach związanych z rozwojem gminy Borów, rozmawiamy z wójtem Waldemarem Grochowskim.
Zdjęć: 1  

Na sesji o dopalaczach »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Powiatu Strzelińskiego wyłoniono członków komisji stałych, ich przewodniczących oraz podsumowano działania dotyczące walki z dopalaczami na terenie powiatu.
Zdjęć: 2  

Zabił żonę kijem »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie Justyna Wrzochul Stawinoga, Daniel Biernat
Aż trzy razy policjanci z KPP w Lwówku Śląskim interweniowali w sprawie nadużywania przemocy wobec małżonki przez mieszkańca Giebułtowa, w powiecie lwóweckim. Ten trzeci okazał się być dla kobiety ostatnim.
Zdjęć: 2  

Schetyna chce dogodzić posłom »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie LZ
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna chce, by od nowego roku miesięczny ryczałt na prowadzenie biur poselskich wzrósł o 500 zł. To już druga taka podwyżka w obecnej kadencji.

W poszukiwaniu idealnego drzewka »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Najbarwniejszy symbol świąt najpóźniej w piątek rano stanie w najbardziej reprezentatywnym miejscu naszego domu. Nim jednak to się stanie czeka nas świąteczny meeting w poszukiwaniu wymarzonego bożonarodzeniowego drzewka.
Zdjęć: 1  

Rządy kobiecą ręką »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie rozmawiała Katarzyna Kotlarz
Kobiecą ręką można nie tylko prowadzić dom ale i zarządzać gminą – o współpracy z samorządowcami, spełnianiu wyborczych zamierzeń oraz zmianach otoczenia rozmawiamy z burmistrz Miasta i Gminy Strzelin, Dorotą Pawnuk-Sznajder.
Zdjęć: 1  

Napad na salon gier »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie opr. KK
Strzelińscy policjanci zatrzymali napastnika, który miał przy sobie siekierę i łom. Tak wyposażony próbował włamać się do salonu gier.

W nocy nadejdzie astronomiczna zima »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie Paf
Punktualnie 38 minut po północy słońce wejdzie w znak Koziorożca i rozpocznie się astronomiczna zima.

Śmiertelnie niebezpieczne ślizgawki »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie red.
Kilka chłodniejszych dni sprawiło, że na zbiornikach wodnych pojawiła się już warstwa lodu. Dzieci i młodzież w trakcie wolnych od szkoły dni, może te ślizgawki wykorzystać do zabawy.

Wigilia w Celestynie »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie UMS
Piękne jasełka, życzenia oraz stoły pełne pysznych, tradycyjnych potraw. Tak wyglądało spotkanie wigilijne zorganizowane w ostatni czwartek przez wspólnotę mikoszowskiego Stowarzyszenia Św. Celestyna.
Zdjęć: 1  

“Promienne” spotkanie opłatkowe  »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie UMS
Były życzenia, opłatek i wiele pięknych polskich kolęd. Wszystko w uroczystej i bardzo rodzinnej atmosferze. W niedzielę, 19 grudnia członkowie Strzelińskiej Wspólnoty Trzeźwościowej „Promienie” zorganizowali tradycyjne spotkanie opłatkowe.
Zdjęć: 2  

Zaprzysiężenie wójta »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie opr. KK
- Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg - ślubował uroczyście Waldemar Grochowski.
Zdjęć: 2  

Zapowiedziano ważne inwestycje »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie UMW
Podczas dwóch sesji inauguracyjnych w Wiązowie, zaprzysiężono burmistrza, prezydium, wyłoniono radnych komisji stałych a także podjęto najważniejsze ustawy.
Zdjęć: 3  

Sarny na drodze! »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
Sroga zima nie oszczędza zwierząt leśnych. Na polach przy drogach powiatowych widoczne są sarny. Powoduje to, że coraz częściej przyczyną kolizji drogowych i wypadków są te właśnie zwierzęta. Dużo saren pada również z wycieńczenia.

Wigilia u strażaków »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego strzelińskich strażaków nie zabrakło życzeń oraz degustacji świątecznych potraw. Jak co roku wigilijny wieczór część ratowników spędzi w najbliższym gronie rodzinnym, a inni będą pełnić służbę.
Zdjęć: 5  

Samochodowi włamywacze »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie opr. KK
Strzelińscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy nas terenie miasta włamali się do samochodu. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Zdjęć: 1  

Noworoczna zbiórka krwi »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu ogłasza akcję poboru krwi w Strzelinie.

Wymień stare na nowe »
Tekst opublikowany 2010-12-19, opracowanie LZ
Spiesz się! Jeszcze tylko do końca roku będzie można wymienić banknoty i monety sprzed denominacji na nowe złote.

Halowe ostatki w tym roku »
Tekst opublikowany 2010-12-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
18 grudnia rozegrano trzecią kolejkę spotkań Powiatowej Pierwszej Ligi Halowej. Były to ostatnie mecze w tym roku. Liderem z kompletem zwycięstw pozostaje ekipa FC Pęcz.
Zdjęć: 3  

Pożar garażu w Kurowie »
Tekst opublikowany 2010-12-19, opracowanie RK
Do pożaru garażu doszło 19 grudnia w Kurowie. Ogień objął cały dach, który częściowo zawalił się do wnętrza. Pożar zagrażał budynkowi mieszkalnemu, który znajdował się w pobliżu.

Duże zadymienie klatek schodowych »
Tekst opublikowany 2010-12-19, opracowanie RK
Nieszczelność przewodu kominowego była przyczyną zadymienia klatek schodowych w budynku wielorodzinnym przy ulicy Pocztowej w Strzelinie.

Rynek – serce miasta cz. II »
Tekst opublikowany 2010-12-18, opracowanie Piotr Rozenek
Bolko I Świdnicki, dokonując lokacji Strzelina w końcu XIII w. posługiwał się najnowocześniejszymi wówczas zachodnimi wzorcami. Rynek wytyczony został na planie kwadratu i otwierał się od ulicy Wodnej, stanowiącej naturalne połączenie nowego centrum miasta ze starym grodem leżącym nad rzeką Oławą oraz z osadą powstałą na drugim brzegu rzeki jeszcze przed lokacją miasta o nazwie Przyborno (dziś ul. Staromiejska)
Zdjęć: 3  

Nie daj się oszukać na święta »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Okres przedświąteczny sprzyja gorączce zakupów. W poszukiwaniu prezentów dla najbliższych nierzadko dajemy się nabrać na mnogość promocji oraz zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Zdjęć: 1  

Bożonarodzeniowy konkurs rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie Justyna Krysowaty-Olejnik
W czwartek, 16 grudnia w Strzelińskim Ośrodku Kultury już po raz kolejny został zorganizowany konkurs bożonarodzeniowy, w którym zostały wyłonione najlepsze prace.
Zdjęć: 6  

Dzień bez przekleństw »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie zebrała AW
Przekleństwa są już z nami 6000 lat. Na stwierdzenie, że dziś jest dzień bez nich, w redakcji zrobiło się cicho i z kąta padło: „Niech to dunder świśnie”.
Zdjęć: 1  

Bałwan w rozmiarze XXXXXL »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie aw
Miłociński bałwan kolos zostanie wystawiony na aukcjach WOŚP. Po weekendzie będzie można wziąć udział w aukcji na allegro.
Zdjęć: 10  

Wyścigi psich zaprzęgów »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie Opr. aw
6 stycznia 2011 r. rozpoczyna się V edycja jednego z najtrudniejszych wyścigów psich zaprzęgów w Europie – Husqvarna Tour.
Zdjęć: 5  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie red
Koncerty, kino, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Czytelnik roku 2010 »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie JKO
Już po raz kolejny w bibliotece miejskiej w Strzelinie odbył się konkurs na „Czytelnika Roku”. Konkurs cieszy się dużym powodzeniem. A jak było tym razem?
Zdjęć: 6  

Zatrzymany za amfetaminę »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie opr. KK
Strzelińscy policjanci zatrzymali 28-latka z ponad 400 porcjami amfetaminy. Za posiadany towar grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 2  

Wystawa kart świątecznych »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie opr. KK
Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza do "Barwnego Świata Kart Świątecznych”.

Nabici w świąteczne promocje »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie opr. aw
W gorączce przedświątecznych zakupów łatwiej dać się złapać na fałszywe promocje. Ale zakupy robione z głową i porównywanie cen w różnych sklepach pozwoli oszczędzić na gwiazdkowych prezentach setki złotych. Przed świętami Fundacja Pro-Test tropi fałszywe promocje.

Marek Skorupa wojewodą? »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie aw
Kolejne nazwisko pojawiło się na dziennikarskiej giełdzie kandydatów do stanowiska wojewody.

W dolnośląskim kładą asfalt zimą »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie LZ
W jednej z dolnośląskich gmin zima drogowcom nie straszna. Postanowili oni bowiem… położyć asfalt.

Skarbówka wyremontowana »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie Justyna Krysowaty-Olejnik
Urząd Skarbowy już dawno prosił się o remont. Odrapany tynk nie był zbyt dobrą wizytówką, ale to już przeszłość. Teraz budynek strzelińskiej skarbówki świeci przykładem i przyciąga oko.
Zdjęć: 2  

Świąteczne godziny otwarcia urzędów »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Urzędy z terenu powiatu strzelińskiego w dniu 24 i 31 grudnia wprowadziły szereg zmian w swoich godzinach urzędowania. Większość placówek wprowadza skrócony czas pracy lub całkowicie zamyka drzwi dla swoich interesantów.

Zimowy koszmar »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Jest zimno, ślisko i niebezpiecznie. Sytuacja na drogach powiatu strzelińskiego przypomina sceny jak z horroru, w wielu miejscach kierowcy nie mogą wykopać się spod śniegu.
Zdjęć: 3  

Śmierć w Trzebnicy »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie MG
Kiedy trzech mężczyzn wstawiało drzwi garażowe do pustostanu; 20-metrowy fragment dachu zawalił się na jednego z nich. 47-letni mieszkaniec Trzebnicy zginął na miejscu.

Jarmark Świąteczny »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie opr. KK
Starostwo Powiatowe w Strzelinie, Powiatowy Urząd pracy w Strzelinie oraz Gimnazjum nr 2 w Strzelinie pod patronatem posła Norberta Raby zapraszają na Bożonarodzeniowy Jarmark.

Widziałeś ją? »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie zaginieni.pl
Dnia 12 grudnia 2010r. w Gliwicach (woj. śląskie) zaginęła Karolina Szopka. Ma 24 lata, 168 cm wzrostu i piwne oczy. W dniu zaginięcia ubrana była w ciemną zimową kurtkę oraz dżinsy. Miała ze sobą zieloną torebkę. Pani Karolina może przebywać na terenie woj.dolnośląskiego
Zdjęć: 1  

Kto zostanie nowym wojewodą? »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie LZ
Dolny Śląsk nie ma wojewody. Rafał Jurkowlaniec, który pełnił tę funkcję, został wybrany na marszałka województwa. Kto go zastąpi?

Strzelin ma nowego burmistrza  »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie UMS
Od poniedziałku gminą Strzelin rządzi kobieta. Dorota Pawnuk-Sznajder złożyła uroczyste ślubowanie podczas II Sesji Rady Miejskiej Strzelina.
Zdjęć: 3  

Poradzili sobie z matematyką »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie LZ
Okręgowe Komisje Egzaminacyjne opublikowały wyniki próbnych matur z matematyki. W Dolnośląskim nie jest najgorzej.

Fajerwerki pod kontrolą »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie opr. KK
Wyroby pirotechniczne widowiskowe mogą uświetnić każda imprezę ale też stać się przyczyną tragedii. Dlatego też z łatwopalnymi materiałami wybuchowymi należy odpowiednio postępować.
Zdjęć: 1  

Z poezją przez życie »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie Justyna Krysowaty-Olejnik
- W momencie opanowania trudnej sztuki czytania – poezja zaczęła torować sobie do mnie drogę - mówi Mirosława Szychowiak.
Zdjęć: 3  

Handel i finanse dały najlepiej zarobić w 2010 roku »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
W mijającym roku inwestorzy giełdowi mieli szansę najwięcej zarobić na akcjach spółek zajmujących się handlem detalicznym, finansami i na papierach spółek spożywczych.

Sposób na bezpieczne zarabianie na surowcach »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ponad 15 proc. rocznie można było zarobić na najlepszych produktach strukturyzowanych opartych na notowaniach surowców, które zakończyły się w tym roku.

Zmiana sołtysa »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie opr. KK
Władze gminy Przeworno pożegnały odchodzącą na emeryturę sołtys wsi Miłocice.
Zdjęć: 1  

Zostań rachmistrzem »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie opr. KK
Kończy się nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych w gminach. Główny Urząd Statystyczny zamierza przeprowadzić spis w pierwszej połowie 2011 roku.

Zablokowana A4 »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie RW
Padający śnieg utrudnia kierowcom poruszanie się po drogach całego Dolnego Śląska. Nawierzchnie dróg pokrywa świeży śnieg, a miejscami zalega błoto pośniegowe.
Zdjęć: 2  

Zastawiona zatoczka pod szkołą »
Tekst opublikowany 2010-12-13, opracowanie Justyna Krysowaty-Olejnik
Samochody osobowe zaparkowane w zatocze autobusowej na ul. Sienkiewicza w Strzelinie były przyczyną sporego zamieszania. Autobusy, które przywiozły uczniów z wycieczki nie miały gdzie stanąć, a dzieci jak bezpiecznie opuścić pojazdu.
Zdjęć: 2  

Lepiej tego nie jedz »
Tekst opublikowany 2010-12-13, opracowanie LTM Communications
Nie jest prawdą, że jeść można wszystko, tylko z umiarem. Istnieją produkty, które nie dostarczają żadnych wartości odżywczych. Ponadto zawierają substancje, których nadmiar jest niewskazany dla zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci. Dlatego warto dokładnie przeanalizować nasz jadłospis i wyeliminować te rzeczy, które nam nie służą.
Zdjęć: 2  

Grek i inni pijani kierowcy »
Tekst opublikowany 2010-12-13, opracowanie Opr. KK
W ostatnim czasie strzelińscy policjanci złapali kilku kierowców, którzy jechali na „podwójnym” gazie. Jednym z nich był obywatel Grecji.

Świąteczne czytanie »
Tekst opublikowany 2010-12-13, opracowanie opr. KK
Gminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie zorganizowała w Szkole Podstawowej w Witowicach mikołajkową akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.
Zdjęć: 2  

Mikołajowy Komisarz Lew »
Tekst opublikowany 2010-12-13, opracowanie opr. KK
Do Strzelina zawitał „Komisarz Lew”, który dopingował uczestników turnieju zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Strzelinie w ramach akcji „Z prewencją na ty”.

Słynny pojazd powodziowy »
Tekst opublikowany 2010-12-12, opracowanie aw
Najsłynniejszy samochód powodzi 2010 został w zeszłym tygodniu zlicytowany. Kupiono go za prawie 10 tys.
Zdjęć: 2  

PKP zmienia rozkład »
Tekst opublikowany 2010-12-12, opracowanie aw
Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Na pierwszy rzut oka widać, że będzie więcej połączeń lokalnych.

IMGW ostrzega: woda zamieni się w lód »
Tekst opublikowany 2010-12-12, opracowanie AS
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział we Wrocławiu ostrzega, że w związku ze spadkiem temperatury wystąpi oblodzenie na drogach.
Zdjęć: 1  

Strzelińskie historie: Rynek – serce miasta »
Tekst opublikowany 2010-12-11, opracowanie Piotr Rozenek
Strzelin, jako osada targowa, uzyskał prawa miejskie w 1292 r. Bolko I Świdnicki lokując miasto wyznaczył jego granice na których zaczęto wznosić mury obronne, a także zdecydował o miejscu i kształcie rynku, centralnego punktu każdego średniowiecznego miasta.
Zdjęć: 3  

Operacja Harrachov »
Tekst opublikowany 2010-12-11, opracowanie opr. aw
W Harrachowie w Czechach odbywają się zawody w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata. Policja przygotowała kilka wskazówek.

Gmina wita »
Tekst opublikowany 2010-12-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Gmina Borów wdraża System Informacji Gminnej. W miejscowościach pojawiły się tablice informacyjne i mapy. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie 64 tys. zł brutto.
Zdjęć: 2  

Taekwondo, kalaki i prezenty »
Tekst opublikowany 2010-12-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Już po raz drugi strzeliński klub Stachowicz Taekwondo zorganizował dzień ze świętym Mikołajem. We wspólnej zabawie udział wzięli najmłodsi zawodnicy z rodzicami oraz trenerzy. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.
Zdjęć: 10  

Samobójstwo gnębionego gimnazjalisty »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie Ewa Bąk
Piętnastoletni Kamil K. zeznawał w sądzie przeciwko swoim kolegom z gimnazjum. Oni o tym wiedzieli. Wyzywany od konfidentów i donosicieli, gnębiony i opluwany chłopak nie wytrzymał. W czwartek 2 grudnia powiesił się w ogrodzie koło domu. Wczoraj w Leśnicy odbył się jego pogrzeb.
Zdjęć: 3  

Zimowe bariery chodnikowe »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Tak krawiec kraje jak materii staje – mówi przysłowie i na takiej zasadzie działają wykonawcy zimowych robót. Drogowcy robią co mogą, nie oznacza to jednak, że kierowcy i przechodnie mogą czuć się całkowicie bezpieczni.
Zdjęć: 4  

Kameralne andrzejki i podziękowania »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie UMS
W ubiegłym tygodniu członkowie strzelińskiego koła Polskiego Związku Niewidomych zorganizowali w swojej siedzibie spotkanie andrzejkowe.
Zdjęć: 1  

O Świętym Mikołaju i bezpieczeństwie »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie Justyna Krysowaty-Olejnik
Święta bez choinki, Świętego Mikołaja i prezentów to nie święta. W Strzelińskim Ośrodku Kultury aktorzy z Krakowa przygotowali dla dzieci świąteczny spektakl, który przybliżył im historie Św. Mikołaja.
Zdjęć: 7  

Za groźby nie wyląduje w areszcie  »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie mb
Wacław G. który groził członkom legnickiego Prawa i Sprawiedliwości nie zostanie aresztowany.

Zmiany na PKP »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Od niedzieli będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów. Przewozy Regionalne zapowiadają więcej połączeń krajowych i międzynarodowych.

Nierówna walka na drogach »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Na łagodzenie skutków tegorocznej zimy powiat strzeliński przeznaczył milion dwieście tysięcy. Przez zaledwie kilka dni na walkę ze śniegiem na drogach powiatowych wykorzystano trzysta tysięcy.
Zdjęć: 4  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie red
Koncerty, kino, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Nagroda za udział w akcji „powodziowej” »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie UMS
W najbliższych dniach do trzech ochotniczych jednostek strażackich z gminy Strzelin trafi nowoczesny sprzęt o wartości 50 tysięcy złotych.

Mikołaj odwiedził dzieci »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Podczas tradycyjnego spotkania dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka ze Świętym Mikołajem, dzięki hojności sponsorów, w grudniowy wieczór udało się spełnić świąteczne marzenia najmłodszych.
Zdjęć: 6  

Groził członkom PiS  »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie mb
Legniczanin groził kalectwem posłowi i przewodniczącemu biura Prawa i Sprawiedliwości.
Zdjęć: 1  

Uważaj na zakupy w internecie! »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie LZ
Mamy okres przedświąteczny. W związku z tym duża część Dolnoślązaków kupuje prezenty przez Internet. Jak w takim razie podczas zakupów w cyberprzestrzeni ustrzec się przed oszustami? Oto kilka rad.

Znamy władze powiatu »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Podczas drugiej części sesji Rady Powiatu Strzelińskiego poznaliśmy zarząd powiatu. Na wicestarostę wybrany został Bogusław Polanin.
Zdjęć: 4  

Razem bezpieczniej »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie opr. KK
W piątek 3 grudnia odbyła się XII edycja konkursu wiedzy o policji. Strzelińska drużyna z Ochotniczego Hufca Pracy w eliminacjach wojewódzkich zajęła szóste miejsce.
Zdjęć: 4  

Przed wielkim sprzątaniem »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie JKO
5 grudnia odbyła się II tura wyborów. Zgodnie z prawem komitety wyborcze mają miesiąc na sprzątnięcie materiałów wyborczych.
Zdjęć: 2  

Świetlica tętni życiem »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie UMS
Nowa świetlica w Pławnej dobrze służy lokalnej społeczności. W nowoczesnym obiekcie, który powstał przy udziale unijnych środków, swój wolny od nauki i domowych obowiązków czas aktywnie spędzają młodzi mieszkańcy miejscowości.
Zdjęć: 1  

Uwaga: cichy zabójca atakuje »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Nie ma zapachu ani koloru, wkrada się cicho i powoduje bezbolesną śmierć. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Strzelinie ostrzega przed tlenkiem węgla – czadem.

Rodzina na Swoim na razie bez zmian »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Dobra wiadomość dla osób chętnych na dopłaty z programu Rodzina na Swoim: rząd nie zdążył przygotować zmian ograniczających go i jeszcze przez jakiś czas będzie można otrzymać kredyt z dopłatami na niezmienionych zasadach.

Ostry finisz na rynku kredytów mieszkaniowych »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Zbliżający się koniec roku dodatkowo zmobilizował banki do obniżki cen kredytów mieszkaniowych. Tanieją przede wszystkim złotowe, bo coraz ostrzej na terytorium kredytów w PLN wkraczają banki wcześniej skoncentrowane na kredytach walutowych. Niemal na kolana rzucił konkurencję Deutsche Bank PBC.
Zdjęć: 2  

Fortepiany bez straty seta »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W ostatniej kolejce Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej wysokie zwycięstwo 3:0 odniosły Fortepiany, które okazały się lepsze do ekipy FC Ruscy.

Ostrzeżenie dla kierowców »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Uwaga kierowcy: wadliwa sygnalizacja świetlna może doprowadzić do tragedii.

Derby Pęcza: FC lepszy od Korony »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Po bardzo wyrównanym meczu FC Pęcz pokonała lokalnego rywala Koronę 8:7. Wszystkie mecze Powiatowej Pierwszej Ligi Piłki Halowej rozegrano w sobotę 4 grudnia.
Zdjęć: 3  

Patrol Świętego Mikołaja »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie opr. KK
Strzelińscy policjanci wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Wiązowie wyruszyli na drogi powiatu zaopatrzeni w kolorowe rózgi i drobne upominki by przeprowadzać kontrole drogowe.
Zdjęć: 4  

Wirtualny spacer po okolicy »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie UMS
Gmina Strzelin wzbogaciła się o nowatorskie narzędzie promocji. Od niedawna wszyscy internauci mogą zwiedzić Strzelin i jego okolice nie odchodząc od swoich komputerów.
Zdjęć: 1  

Uwaga: marznące opady »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed opadami śniegu przechodzacymi w deszcz co może powodować gołoledź.

Ciężarówka w rowie, kierowca w szpitalu »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ciężarowa scania wypadła z drogi i wylądował w rowie. Kierowca został przetransportowany do strzelińskiego szpitala. Do zdarzenia doszło 7 grudnia na drodze krajowej nr 39 prowadzącej z Brochocinka do Piotrowic.
Zdjęć: 7  

Dorota Pawnuk-Sznajder burmistrzem »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Dorota Pawnuk-Sznajder została nowym burmistrzem Strzelina. Kandydatka Porozumienie dla Naszej Przyszłości w II turze zdobyła ponad 56% głosów.

Reelekcja wójta Przeworna »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Mieszkańcy gminy Przeworno ponownie wybrali Aleksandra Beka na swojego wójta.

Zima wstrzymuje pociągi »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie opr. KK
Tegoroczny początek zimy dał już się we znaki dolnośląskim kolejarzom, Spółka Przewozy Regionalne po raz kolejny odwołuje pociągi.

Dostępność kredytów wciąż rośnie »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ponad 8 proc. zyskał w ciągu roku Indeks Dostępności Kredytowej Open Finance i TVN CNBC. W listopadzie rósł po raz szósty z rzędu.
Zdjęć: 1  

Rozpoczęli nową kadencję »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie UMS
We wtorek, 30 listopada, odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Miejskiej Strzelina w VI kadencji samorządowej. Radni złożyli ślubowanie, wysłuchali podsumowania burmistrza i wybrali nowego przewodniczącego rady.
Zdjęć: 1  

Mieszanka finansów i polityki coraz bardziej niebezpieczna »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Działania podejmowane przez rządy w celu przezwyciężenia kryzysu gospodarczego zaczynają budzić nie tylko opór społeczny, ale i polityczny. A niestabilność sytuacji politycznej w wielu krajach może stać się poważną przeszkodą w równoważeniu finansów i wychodzeniu z zapaści.

Uwaga na oblodzenia »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie opr. KK
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami, które będą tworzyć gololedź, oblodzenie jezdni i chodników oraz sliskość na drogach i utrudnienia komunikacyjne.

II tura wyborów: decydujące starcie »
Tekst opublikowany 2010-12-05, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Dziś ponownie wybieramy wójtów, burmistrzów i prezydentów w gminach, w których w I turze żaden z kandydatów nie zdobył przynajmniej 50% głosów. Powtórne głosują także mieszkańcy gmin Strzelin i Przeworno.

Nie daj się infekcji! »
Tekst opublikowany 2010-12-05, opracowanie LZ
Za oknem śnieg i mróz. W taką pogodę to nie problem, żeby złapać infekcję. Jest jednak sposób, żeby poradzić sobie z nią. Oto najczęstsze jesienno-zimowe schorzenia i sposób radzenia sobie z nimi.

Pierwsze dane o frekwencji »
Tekst opublikowany 2010-12-05, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Frekwencja w wyborach samorządowych z godziny 10 dla powiatu strzelińskiego wyniosła 3,14%

Jest cieplej, śnieg coraz cięższy »
Tekst opublikowany 2010-12-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Strzelinie przypomina właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o obowiązku usuwania śniegu z dachów. Jest on szczególnie niebezpieczny gdy robi się cieplej.
Zdjęć: 2  

Frekwencja z godziny 15 »
Tekst opublikowany 2010-12-05, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Frekwencja w wyborach samorządowych z godziny 15:00 dla powiatu strzelińskiego wyniosła 17,86%.

Ogień w kominie »
Tekst opublikowany 2010-12-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do pożaru sadzy w kominie doszło w jednym z budynków wielorodzinnych w Księginicach Wielkich. Strażacy przez ponad trzy godziny prowadzili działania ratownicze.
Zdjęć: 2  

Frekwencja z godziny 19 »
Tekst opublikowany 2010-12-05, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Frekwencja w wyborach samorządowych z godziny 19:00 dla powiatu strzelińskiego wyniosła 30,63%

Zimowe dokarmianie leśnych zwierząt  »
Tekst opublikowany 2010-12-04, opracowanie Justyna Krysowaty - Olejnik
Dzięki akcji dokarmiania zorganizowanej przez strzelińskich myśliwych, leśne zwierzęta mają szanse na przeżycie ciężkiego, zimowego okresu. W czwartek do lasu pod Kuropatnikiem zawieziono 8 tony resztek po burakach cukrowych.
Zdjęć: 12  

Niedoszły prezydent Bolesławca potrącił strażnika »
Tekst opublikowany 2010-12-04, opracowanie DB
(Aktualizacja godz. 17:00) Bogusław N. kandydat na prezydenta Bolesławca jest podejrzany o potrącenie strażnika miejskiego w Jeleniej Górze. Sprawą zajęła się prokuratura.

Świąteczny list Zosi »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie opr. KK
Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.
Zdjęć: 1  

Koniec kampanii... od północy cisza »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Kandydaci mają jeszcze parę godzin na agitację, a potem... cisza. Cisza wyborcza rozpoczyna się w nocy z piątku na sobotę minutę po północy.

Zima sparaliżowała kolej »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Na tory w całym kraju z powodu trudnych warunków atmosferycznych nie wyjedzie dziś kilka pociągów. Dwa pociągi nie przyjadą do Strzelina.
Zdjęć: 1  

Słodki koniec kampanii »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Kandydaci na burmistrza Strzelina do ostatniej chwili zabiegają o głosy wyborców... z pomocą Mikołaja.
Zdjęć: 6  

Marsz na orientację »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie opr. KK
Szkolny Klub Turystyczno-Krajoznawczy działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 organizuje impreze terenową.

Niepełnosprawny też chce pracować »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie LZ
3 grudnia jest Dniem Osób Niepełnosprawnych. To okazja do tego, aby przypomnieć pracodawcom, że osoba niepełnosprawna też jest dobrym pracownikiem.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie red
Koncerty, kino, kursy tańca, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Nie daj się zimie »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie opr. KK
Silny wiatr w połączeniu z temperaturą powietrza tylko nieco poniżej 0°C może mieć taki sam skutek, jak mroźne powietrze przy temperaturze poniżej -30°C. Może to być przyczyną odmrożenia lub wychłodzenia organizmu.
Zdjęć: 4  

Spotkanie z Mikołajem »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie opr. KK
Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na spotkanie z Mikołajem.
Zdjęć: 1  

Spahić zdradza tajniki Bośni i Hercegowiny »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie INTERIA.PL
7 grudnia reprezentacja Polski zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną. O to, na kogo powinniśmy uważać, zapytaliśmy Amira Spahicia, Bośniaka występującego w Śląsku Wrocław.
Zdjęć: 1  

Tropiciel w bibliotece »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie Katarzyna Kotlarz
„Jestem dociekliwy, chodzę po różnych miejscach, zaglądam w zaułki, wszędzie włażę i podczas tych moich wypraw zawsze coś się rodzi i później znajduje odzwierciedlenie w moich publikacjach” - mówił tropiciel regionalnych tajemnic podczas spotkania z dociekliwymi miłośnikami regionu.
Zdjęć: 4  

Wóz do zadań specjalnych »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Nieszkowicach odbyło się poświęcenie i przekazanie wozu strażackiego dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej.
Zdjęć: 3  

I po Andrzejkach... »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie opr. KK
Są różne sposoby, by wywróżyć sobie przyszłość, ważne jednak by robić to w czasie niezwykłym. Najmłodsi z terenu Wiązowa wróżyli sobie sami podczas andrzejkowego wieczoru.
Zdjęć: 7  

Kto na wojewodę? »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie Wojciech Sitarz
Wszystko wskazuje na to, że Rafał Jurkowlaniec zostanie nowym marszałkiem województwa. Wybrano go głosami koalicji PO-SLD-PSL, która będzie rządzić województwem w nowej kadencji. Kto będzie wojewodą? Na politycznej giełdzie nazwisk pojawiają się już kandydaci.

Szpiegowskie samoloty »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie Daniel Biernat
Groźne „Langusty”, szpiegowski mini samolot „Orbiter” oraz system kierowania ogniem „Topaz” sprawdzano na poligonie w Świętoszowie.
Zdjęć: 6  

Nadchodzi śnieżyca »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie opr. KK
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami i zamieciami śnieżnymi, które będą tworzyć zaspy, utrudnienia komunikacyjne oraz śliskość na drogach.

Stop odurzaczom  »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie opr. KK
Policjanci strzelińskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Akcja była skierowana przeciwko nietrzeźwym kierującym i uczestnikom ruchu drogowego będącym pod wpływem środków odurzających.

Szeryf na czele Sejmiku »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie Wojciech Sitarz
Na pierwszej sesji Sejmiku województwa IV Kadencji na stanowisko przewodniczącego wybrano po raz kolejny Jerzego Pokoja.

Dziś Dzień Walki z AIDS »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie LZ
Nasze województwo nie ma powodów do spokoju. To właśnie na Dolnym Śląsku jest najwięcej osób będących nosicielami wirusa HIV.

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl