Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 158 informacji. Wszystkie poniżej.

Weekendowe niewolnictwo  »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie Marta Gołębiowska
Rozmowa Tygodnika Wrocławskiego z Dawidem Zającem, liderem wrocławskiego zespołu Neony, który w ubiegłym roku wygrał Konkurs Młodych Kapel na festiwalu w Jarocinie.
Zdjęć: 3  

Śmierć na stoku »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie aw
Narciarz z Jeleniej Góry zginął na stoku w Szklarskiej Porębie. Uderzył w hydrant do armatek śniegowych.

Gdy szef nie płaci składek ZUS »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS Oddział we Wro
Na wszystkich przedsiębiorcach, zarówno tych samodzielnie prowadzących firmy, jak i tych zatrudniających pracowników spoczywają obowiązki w zakresie ubezpieczeń społecznych. Warto pamiętać, że niewykonywanie tych obowiązków może skutkować pewnymi sankcjami.
Zdjęć: 1  

Żeby ferie były bezpieczne »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wzorem lat ubiegłych strzelińscy policjanci oraz strażacy prowadzą szereg działań zmierzających do bezpiecznego spędzenia ferii zimowych przez dzieci i młodzież. W szkołach na terenie powiatu strzelińskiego prowadzone są prelekcje. W minionym tygodniu funkcjonariusze odwiedzili między innymi Przeworno i Prusy.
Zdjęć: 3  

Szkoły: racjonalizacja czy likwidacja? »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Połączą, zlikwidują czy oddadzą inwestorom – radni miejscy zadecydują o losach trzech szkół w gminie Strzelin.
Zdjęć: 3  

B. Augustyn: ze Strzelinianki do Serie A  »
Tekst opublikowany 2011-01-30, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Błażej Augustyn jest najbardziej znanym wychowankiem Strzelinianki Strzelin. Młody obrońca obecnie występuję we włoskiej Serie A w Catania Calcio. Błażej wciąż odwiedza nasze miasto i kolegów z byłej drużyny. Specjalnie dla naszych czytelników Augustyn przesyła pozdrowienia!
Zdjęć: 1  

PLPH: Pęcz ucieka rywalom »
Tekst opublikowany 2011-01-30, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W miniony weekend rozegrano aż dwie kolejki spotkań Powiatowej Pierwszej Ligi Piłki Halowej. Wciąż niepokonani pozostają piłkarze FC Pęcz, którzy powiększają przewagę punktową nad rywalami.
Zdjęć: 3  

Samochód w rowie  »
Tekst opublikowany 2011-01-30, opracowanie RK
W środę 26 stycznia w Strzelinie samochód osobowy opel calibra wypadł z jezdni i wylądował w przydrożnym rowie.

Kopali zośkę w więzieniu »
Tekst opublikowany 2011-01-29, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Strzelińskie Stowarzyszenie Footbagu w porozumieniu z władzami Zakładu Karnego w Strzelinie połączyło siły i zorganizowało pokaz gry w zośkę dla osadzonych.
Zdjęć: 6  

Ulica Wodna będzie modernizowana  »
Tekst opublikowany 2011-01-29, opracowanie strzelin.pl
Gmina Strzelin realizuje projekt pn. „Modernizacja ul. Wodnej w Strzelinie prowadzącej do miejsc atrakcyjnych turystycznie o znaczeniu regionalnym”.
Zdjęć: 2  

Budżet na przetrwanie »
Tekst opublikowany 2011-01-29, opracowanie Katarzyna Kotlarz
- Odnoszę wrażenie, że ten budżet jest taki trochę na przetrwanie, w myśl zasady „jakoś to będzie”. Proszę państwa „jakoś” nie będzie a co będzie później to strach pomyśleć, dlatego też nie poprę projektu budżetu na rok 2011 – mówił na sesji rady powiatu radny Majewski.
Zdjęć: 3  

Uważaj na vishing! »
Tekst opublikowany 2011-01-29, opracowanie LZ
Przestępcy bankowi znaleźli sobie nowy sposób na okradanie naszych kont. Uważajmy na to, co i komu mówimy przez telefon!

Pożar przez zwarcie instalacji? »
Tekst opublikowany 2011-01-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trzynastu strażaków przez ponad godzinę gasiło pożar budynku gospodarczego w Wiązowie przy ulicy Matejki. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.
Zdjęć: 2  

Z dziadkiem pociągiem na ferie »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie LZ
Koleje Dolnośląskie na czas ferii zimowych wprowadzają promocję pod nazwą "Junior i Senior".

Zegar Zagłady tyka »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie opr. aw
W piątek, 28 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mobilizacji przeciwko Wojnie Nuklearnej. To idealny moment, by wspomnieć o Zegarze Zagłady.
Zdjęć: 4  

Nie najlepiej wykorzystujemy środki unijne »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie LZ
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podzieliło dodatkowe środki unijne między województwa. Dolny Śląsk dostał prawie najmniej ze wszystkich województw.

Strzelinscy strażacy na podium »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Dzierżoniowie odbyły się rozgrywki eliminacyjne siatkówki strażaków z województwa dolnośląskiego. Strzelińscy strażacy zajęli miejsce na podium.
Zdjęć: 3  

Nie daj się grypie »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Zaczął się sezon grypowy. W jaki sposób zabezpieczyć się przed chorobą oraz czy możemy ustrzec się przed jej nową odmianą pytamy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Strzelinie, Małgorzatę Krochmalną.
Zdjęć: 1  

1% dla Kuby »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie MG
Fundacja "Mrunio" apeluje o przeznaczenie 1% swojego podatku przy rozliczaniu tegorocznego PIT-u na leczenie psa podpalonego kilka tygodni temu w Ścinawce Średniej. KRS 0000261716.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie red
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Dżemu, O.S.T.R., The Dreadnoughts czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Przełom w poszukiwaniach? »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie Katarzyna Kotlarz
- Wydawałoby się, że to sytuacja jak z filmu i jeszcze jak w takiej małej wiosce się przydarza, to wierzyć się nie chce. Mam nadzieję, że się znajdzie, bo jest nowy trop - mówi mieszkanka Karszówka w sprawie poszukiwanej już od ponad tygodnia 86-letniej kobiety.
Zdjęć: 1  

Poszukiwany przez CBŚ »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie opr. MG
Sprawdź, czy znasz mężczyznę, którego zdjęcia opublikowała dziś Komenda Główna Policji.
Zdjęć: 2  

Poza prawem »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie opr. KK
Eksplozja, pożary, kradzieże a także nieodpowiedzialni kierowcy – strzelińska policja podsumowała kolejny tydzień swojej pracy.

Mniej interwencji strażaków »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W roku 2010 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie odnotowała spadek interwencji jednostek straży pożarnych. W sumie na obszarze chronionym przez JRG PSP w Strzelinie zanotowano 824 zdarzenia. To mniej aż o 338 interwencji w porównaniu z 2009 rokiem.
Zdjęć: 4  

Zła sytuacja Granitu »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu we własnej hali przegrali 2:8 z AZS-em z Zielonej Góry. Sytuacja w tabeli II ligi drużyny ze Strzelina jest coraz trudniejsza. Granit wciąż znajduje się w strefie spadkowej i traci punkty do rywali.
Zdjęć: 1  

Kuba: nagroda za wskazanie sprawcy »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie MG
Fundacja Mrunio, która opiekuje się zwierzętami w potrzebie, w sprawie Kuby złożyła doniesienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku.
Zdjęć: 1  

Ferie na bank »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie Łukasz Tabin LTM Communications
Coraz częściej korzystamy z zimowych propozycji zagranicznych kurortów. Warto jednak pamiętać, że śnieg, dobra zabawa i ciepłe ubranie to nie jedyne aspekty, na które powinniśmy zwrócić uwagę planując zimowe szaleństwo.

Pożar w opuszczonym budynku  »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie RK
Do pożaru w opuszczonym budynku na terenie PKP w Strzelinie doszło w czwartek, 27 stycznia doszło. Dzięki sprawnej akcji strażaków udało się ograniczyć straty.
Zdjęć: 3  

Pomysły na fundusz sołecki »
Tekst opublikowany 2011-01-26, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Realizacja poszczególnych zadań będzie uzależniona od operatywności sołtysów, mieszkańców wsi, a także dzięki wsparciu urzędników strzelińskiego magistratu.
Zdjęć: 4  

Ufasz Schetynie? »
Tekst opublikowany 2011-01-26, opracowanie LZ
CBOS sprawdził, których polityków darzymy zaufaniem a których nie. W raporcie znalazł się legnicki poseł i Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Argentyna pod wodzą Grzegorza Baryły najlepsza »
Tekst opublikowany 2011-01-26, opracowanie cykliczną. UMS
Grzegorz Baryła zwyciężył w I Zimowym Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Strzelin w Pro Evolution Soccer 2011. W zawodach, w którym nagrody ufundowała burmistrz Dorota Pawnuk, wzięło udział 24 graczy.
Zdjęć: 4  

Zawodnicy UKS-u z Kuropatnika na sportowym opłatku »
Tekst opublikowany 2011-01-26, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego z Kuropatnika oraz przedstawiciele Strzelińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wzięli udział w XXII Ogólnopolskim Spotkaniu Opłatkowym Rodziny Sportowców.
Zdjęć: 4  

Wspieraliśmy Małysza w Zakopanem  »
Tekst opublikowany 2011-01-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Kibice z powiatu strzelińskiego licznie wybrali się do Zakopanego by wspierać polskich skoczków podczas zawodów Pucharu Świata. Głośny doping z pewnością pomógł w zwycięstwach Adama Małysza i Kamila Stocha.
Zdjęć: 4  

Popłyną woda i ścieki »
Tekst opublikowany 2011-01-25, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Po noworocznej przerwie wznowiono prace przy budowie gminnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej Osiedla Wschód w Strzelinie.
Zdjęć: 3  

Szkoła na piątkę »
Tekst opublikowany 2011-01-25, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Strzelinie w ocenie kuratorów uzyskał bardzo wysoką notę w wymaganiach stawianych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Zdjęć: 1  

Wierszyki i laurki od wnuków »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
To oni potrafią pocieszyć, najlepiej opowiadają bajki i gotują najsmaczniejsze potrawy. W piątek 21 stycznia w przedszkolach i szkołach podstawowych w powiecie strzelińskim świętowano Dzień Babci i Dziadka.
Zdjęć: 4  

100 dni przed maturą »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Strzelińscy maturzyści w ostatnią sobotę nie myśleli o nauce, bo choć za sto dni matura, bawili się do białego rana na studniówce.
Zdjęć: 33  

Informatyczna rewolucja w Przewornie »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie UGP
W Urzędzie Gminy w Przewornie trwa wdrożenie programu pt. ,,Informatyzacja Urzędów szansą rozwoju jednostek samorządu terytorialnego z powiatu strzelińskiego, dzierżoniowskiego oraz ząbkowickiego”.
Zdjęć: 1  

Wkrótce przetarg na operatora pływalni  »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie UMS
W najbliższych dniach gmina Strzelin ogłosi przetarg nieograniczony na wyłonienie operatora krytej pływalni. Strzeliński samorząd przymierza się też do emisji obligacji przychodowych, które pomogą sfinansować tę bardzo kosztowną inwestycję.
Zdjęć: 2  

Wciąż szukają zaginionej »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Wciąż nie odnaleziono 86-letniej mieszkanki Karszówka, która wyszła z domu w środę, 19 stycznia. Od chwili zaginięcia nie skontaktowała się z rodziną.
Zdjęć: 1  

Ukradł 60 pączków i zjadł je z... psem »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie opr. MG
Trzebniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamania do piekarni. Łupem sprawcy pady m.in. … pączki. Jak twierdził zatrzymany, zjadł je razem ze swoim psem.
Zdjęć: 1  

Zapadła się droga »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Dwustumetrowe osuwisko wymusiło zamknięcie drogi tuż przed Ostrężną.
Zdjęć: 2  

Skok na 90 czekolad i 50 past do zębów »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie opr. MG
Policjanci ze Żmigrodu złapali dwóch amatorów słodkości, przy których znaleźli m. in. blisko 90 tabliczek ukradzionych czekolad. Sprawcy, zapewne obawiając się próchnicy zębów, zabezpieczyli się przed nią, kradnąc również 50 tubek pasty do zębów. Obaj podejrzani są o dwie takie kradzieże na łączną kwotę blisko 2 tysięcy złotych, za które grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Rolnik wojownik »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie RW
Z wykształcenia jest... rolnikiem. Z pasji – mistrzem tajskich sztuk walki. W życiu – wrocławskim przedsiębiorcą. Mistrz sztuk walki Paweł Jędrzejczyk – wyjaśnia co znaczy Muai Thai, udowadnia, że kopanie może być sztuką, która jednak stawia wysokie wymagania. Niebawem musi zostawić Wrocław dla... Tajlandii.
Zdjęć: 6  

Zmiany w emeryturach nie będą korzystne »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Po planowanych zmianach w systemie emerytalnym szacunkowa emerytura z I i II filaru może być niższa nawet o 10 proc.
Zdjęć: 2  

Inflacja zjada coraz więcej zysków z lokat »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Średni realny zysk po opodatkowaniu z rocznych lokat zakończonych w grudniu 2010 roku wyniósł 0,83 proc. Wysoka inflacja powoduje, że przeciętna zyskowność dwunastomiesięcznych depozytów w pół roku spadła już o 1,2 pkt proc.
Zdjęć: 2  

14 zgonów z powodu grypy »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W ubiegłym tygodniu w Polsce odnotowano 14 kolejnych zgonów z powodu grypy - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

TIR nie mógł podjechć »
Tekst opublikowany 2011-01-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W sobotę 22 stycznia cysterna przewożąca benzynę i olej opałowy nie mogła podjechać pod górę drogi wojewódzkiej nr 395 w okolicy Kazanowa.

Strażacy w akcji »
Tekst opublikowany 2011-01-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W minionym tygodniu strażacy na terenie powiatu strzelińskiego mieli ręce pełne roboty.

''Kiepscy'' dostali śmieszne dyplomy »
Tekst opublikowany 2011-01-22, opracowanie Paf
"Kiepscy" dostali dyplomy od władz Wrocławia, Które mają Wrocław przypominać. Jednak Andrzej Grabowski nie mógł powstrzymać się od śmiechu. Dlaczego?
Zdjęć: 28  

Kredytobiorcy mają niełatwo  »
Tekst opublikowany 2011-01-22, opracowanie LZ
Po lawinie podwyżek jaka uderzyła w nasze portfele od nowego roku, czeka nas jeszcze jedna… podwyżka rat kredytowych dla kredytów w złotówkach.

Dziś dzień wszystkich dziadków »
Tekst opublikowany 2011-01-22, opracowanie MG/Wikipedia
Wczoraj świętowały babcie, dziś warto odwiedzić z drobnym upominkiem swojego dziadka lub chociaż zadzwonić z życzeniami.
Zdjęć: 1  

Spadła liczba ofiar na drogach »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie Agata Jurczak
Komendant strzelińskiej policji nadkom. Tomasz Morawiecki, w obecności władz samorządowych, dzielnicowych oraz zaproszonych gości, 19 stycznia w Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie podsumował działania policji na terenie powiatu strzelińskiego w roku 2010.
Zdjęć: 10  

Kto wymyślił Dzień Babci? »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie Paf
Dziś Dzień Babci, który w Polsce obchodzimy po raz 47.

O szczątkach mówić nie mogę »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie Jacek Bomersbach
W październiku grupa 14 polskich archeologów przeczesała hektary ziemi w rejonie lotniska w Smoleńsku, gdzie rozbił się rządowy Tupolew. W poszukiwaniu szczątków brał udział dr Paweł Konczewski, archeolog z Wrocławia.
Zdjęć: 5  

Przez pogodę nie jedziemy Piłsudskiego »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Czy zaplanowane na pół roku prace remontowe przy ul. Piłsudskiego w Strzelinie przedłużą się o kolejne pół roku? Trwa wykańczanie inwestycji, na którą gmina dostał już dotację z tzw. schetynówek.
Zdjęć: 4  

Tysiące na start »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie opr. KK
Za miesiąc upływa termin składania wniosków na dotacje by wyrównać szanse edukacyjne i życiowe młodzieży z małych miejscowości.

Trwają poszukiwania zaginionej »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Już drugi dzień trwają poszukiwania zaginionej mieszkanki Karszówka. Policjanci i strażacy nieustannie przeczesują okolice.
Zdjęć: 5  

Dramat Kuby: pomagają setki osób »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie Paf
Już dziesiątki tysięcy osób poruszyła historia psa Kuby, który przed trzema tygodniami został podpalony przez nieznanych do dziś sadystów.
Zdjęć: 1  

Spalony pies Kuba walczy o życie »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie Paf
Ran jest o wiele więcej niż sądzono, wiele było ukrytych pod spaloną sierścią. Kuba, spalony pies, walczy o życie we wrocławskiej klinice.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie red
Wejściówki do kina 5D, Bethel, O.S.T.R. czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Zadbaj o bezpieczne lotniska »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie opr. aw
Dzięki współpracy Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i lotniska możesz zacząć studiować nowy kierunek - bezpieczeństwo narodowe, specjalność zarządzanie bezpieczeństwem lotnictwa cywilnego.

Porażki tenisistów Granitu »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Granit Strzelin przegrał 2:8 ligowe spotkanie z ZKS-em Drzonków. Oba punkty zdobył Dariusz Burger, który dobrze zaprezentował się także podczas III Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego seniorów w Brzegu Dolnym.
Zdjęć: 1  

Sejmik uchwalił budżet województwa »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie LZ
Wczoraj (19.01) radni dolnośląskiego sejmiku głosami koalicji PO, SLD i PSL uchwalili budżet województwa na 2011 rok.

Nie lekceważmy grypy »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie aw
- W tym sezonie na Dolnym Śląsku mieliśmy osiem przypadków grypy AH1N1. Na szczęście nie miały dramatycznego przebiegu - powiedziała Magdalena Mieszkowska, rzecznik prasowy Sanepidu.

Aż siedem banków płaci za używanie konta »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie Łukasz Tabin, LTM Communications
Najnowszy ranking kont osobistych przygotowany przez ekspertów porównywarki finansowej Comperia.pl udowadnia, że w bankowości nastał czas klienta. Aż siedem banków płaci nam za użytkowanie konta osobistego. Najwięcej BGŻ i Bank Ochrony Środowiska.
Zdjęć: 2  

Zbiórka krwi co dwa miesiące »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie opr. AJ
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu informuje o zmianach, które obowiązują od stycznia 2011 roku.
Zdjęć: 1  

Ponowne uderzenie »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Wahania temperatur w najbliższych przyniosą nam na przemian, marznące opady wraz z oblodzeniem oraz roztopy i podtopienia.
Zdjęć: 1  

Wakacyjne loty z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie Opr. aw
Wrocławskie lotnisko poszerza ofertę czarterową na Lato 2011. Wśród nowych kierunków między innymi loty na Wyspy Kanaryjskie.
Zdjęć: 1  

Zaginęła kobieta »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie Katarzyna Kotlarz
W środę, 19 stycznia około 15:30 zaginęła kobieta. Zaginioną widziano ostatni raz w okolicach pomnika w Wawrzyszowie, szła w kierunku Grodkowa.
Zdjęć: 1  

Droższe uzdrowiska »
Tekst opublikowany 2011-01-19, opracowanie mb
Od 1 lutego pacjenci zapłacą więcej za wypoczynek w uzdrowiskach. Mniejsza ilość osób skorzysta z tego typu ofert leczniczych.

Czytanie i zdrowe odżywianie »
Tekst opublikowany 2011-01-19, opracowanie kultura-wiazow.pl
Z tej okazji Dnia Wegetarian Gminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie zorganizowała lekcję biblioteczną, której tematem było zdrowe odżywianie.
Zdjęć: 4  

Nad ranem będzie bardzo ślisko »
Tekst opublikowany 2011-01-19, opracowanie opr. as
W nocy poniżej zera spadnie temperatura. Będzie padał śnieg. A to oznacza, że jutro rano będzie bardzo ślisko.

Odkryli trzynasty znak zodiaku »
Tekst opublikowany 2011-01-19, opracowanie Izabela Grelowska INTERIA.PL
Kto wytatuował sobie swój znak zodiaku, może mieć niemały problem - najnowsze odkrycia wskazują, że agresywny i waleczny Skorpion może się okazać spokojną i zrównoważoną Wagą.
Zdjęć: 2  

Groźny wybuch butli z gazem »
Tekst opublikowany 2011-01-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W budynku wielorodzinnym w Boguszycach doszło do zapalenia się i wybuchu mieszaniny oparów gazu z 11 kg butli propan- butan. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne.
Zdjęć: 1  

Dachowanie przed Ludowem »
Tekst opublikowany 2011-01-18, opracowanie RK, KK
Na drodze wojewódzkiej nr 395, na trasie Strzelin-Wrocław często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Wypadki, kolizje, stłuczki i dachowania pokazują, że jest na niej naprawdę niebezpiecznie.
Zdjęć: 4  

Na drewnianych ławkach w przerobionym busie »
Tekst opublikowany 2011-01-18, opracowanie Opr. AS
Siedem osób, w tym troje na drewnianych ławkach, było przewożonych busem, który pędził autostradą A4 w kierunku Opola. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli na wysokości Wiązowa.
Zdjęć: 2  

Na gali podsumują ubiegły rok »
Tekst opublikowany 2011-01-18, opracowanie opr. KK
Strzeliński Ośrodek Kultury organizuje galę podsumowującą swoją działalność w ubiegłym roku.
Zdjęć: 1  

Jutro w Sejmiku o AOW »
Tekst opublikowany 2011-01-18, opracowanie UMWD, opr. Paf
Jutro zaplanowano aż dwie sesje Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Pierwsza standardowa i druga – nadzwyczajna.

Pilnie poszukiwany »
Tekst opublikowany 2011-01-18, opracowanie opr. KK
Burmistrz Wiązowa ogłasza dodatkowy nabór na rachmistrza spisowego przy narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2011.

Podpalili psa, cudem przeżył »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Fundacja Mrunio, Paf
Nieznani sadyści podpalili kojec, w którym zamknięty był pies Kuba. Płonące zwierze cudem wydostało się z pułapki i przeżyło.
Zdjęć: 4  

Historia ulicy patrona Strzelina »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Piotr Rozenek
W dzisiejszych czasach ul. Św. Michała Archanioła rozciąga się między ul. Stanisława Staszica a ul. Kościelną, w przeszłości na tej przestrzeni istniały różne ulice i place.
Zdjęć: 2  

Potrącenie rowerzystki »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Katarzyna Kotlarz
50-letnia kobieta prowadząca samochód wymusiła pierwszeństwo na kierującej rowerem w wyniku czego doszło do potrącenia rowerzystki.
Zdjęć: 2  

Blue Monday dla fajnych »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie MG
Dziś możemy poczuć się nieco rozdarci. Mamy jednocześnie Blue Monay, czyli najbardziej dołujący dzień roku i Dzień Wszystkich Fajnych. Jesteś fajny i masz doła? To twój dzień!
Zdjęć: 1  

Pisarz, który się poniżył... »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Ela Małoszyc
Bronisław Wildstein – pisarz, publicysta i dziennikarz. Od 11 maja 2006 do 26 lutego 2007 roku prezes Telewizji Polskiej. Autor programu telewizyjnego „Bronisław Wildstein przedstawia”. Laureat wielu nagród literackich, m. in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1990) i Nagrody Literackiej Józefa Mackiewicza (2009). O tym w co wierzy i nie tylko - w rozmowie z naszą reporterką Elą Małoszyc.
Zdjęć: 4  

Poza prawem »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie opr. KK
Kradzieże z włamaniem, nietrzeźwi kierowcy oraz narkotykowe przestępstwa. Funkcjonariusze KPP Strzelin podsumowali miniony tydzień.

Złe kredyty już nie takie złe »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Zwolnił nieco przyrost złych kredytów. W listopadzie przybyło ich 593 mln zł, podczas gdy wcześniej było to przeważnie grubo ponad 900 mln zł miesięcznie – wynika z danych NBP. Chwila prawdy czeka nas jednak w grudniu. Wtedy banki tradycyjnie robią największe porządki w portfelach kredytowych.
Zdjęć: 4  

Poetka z Księżyc(a)? »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Nietuzinkowa twórczość i niebanalny styl bycia – poznaj lokalną poetkę z bliska.
Zdjęć: 1  

Oto herosi »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Paweł Maluski
- Dzięki Mariuszowi Pudzianowskiemu MMA w Polsce staję się coraz bardziej popularne i zyskuje większą renomę wśród sztuk walki - o nyskim klubie MMA AZS Lutadores Nysa rozmawialiśmy z Piotrem Koliszem, najstarszym zawodnikiem klubu, który opowiedział nam między innymi o początkach sekcji, strukturze klubu i planach na najbliższą przyszłość.
Zdjęć: 22  

Dzień Pikantnych Potraw »
Tekst opublikowany 2011-01-16, opracowanie aw
Niedziela, 16 stycznia, to Dzień Pikantnych Potraw. Nie żałuj więc dziś chilli do swojego obiadu.
Zdjęć: 1  

Powiatowa liga halowa: Lider niepokonany  »
Tekst opublikowany 2011-01-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W IV kolejce Powiatowej Ligi Piłki Halowej nie brakowało emocji oraz zaskakujących wyników. Liderem tabeli z kompletem zwycięstw pozostaje FC Pęcz.
Zdjęć: 3  

Podtopione piwnice »
Tekst opublikowany 2011-01-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Podwyższony poziom wód gruntowych doprowadził do zalania piwnic w budynkach mieszkalnych na terenie powiatu.

Ogień na poddaszu w Wiązowie »
Tekst opublikowany 2011-01-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Przez ponad pięć godzin 31 strażaków gasiło pożar w budynku mieszkalnym w Wiązowie przy ulicy Mickiewicza. Do zdarzenia doszło 13 stycznia około godziny 21.

Autobusy pod lupą »
Tekst opublikowany 2011-01-15, opracowanie aw
Od soboty do czwartku, 27 stycznia, potrwają kontrole autokarów, które zawiozą uczniów na ferie zimowe.

Wikipedia ma urodziny »
Tekst opublikowany 2011-01-15, opracowanie opr. aw
15 stycznia ta otwarta encyklopedia internetowa kończy 10 lat. Internauci będą świętować na całym świecie. Również we Wrocławiu przygotowano tort i imprezę.
Zdjęć: 1  

Uhonorowali lokalnych twórców »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Lokalna Grupa Działania Gromnik zaprezentowała film „Strzeliński produkt lokalny 2010”, który powstał aby uhonorować wyróżnionych oraz zachęcić do większej aktywności pozostałych.
Zdjęć: 4  

Od 15 stycznia można składać wnioski o dopłaty »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie opr. as
Od 15 stycznia rolnicy mogą składać wnioski w przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie.

Łatają pod nadzorem »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Tegoroczna odwilż to gehenna dla kierowców i drogowców. Stan dróg, jaki wyłonił się spod topniejącego śniegu jest dramatyczny.
Zdjęć: 3  

Aktywne wsparcie bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie opr. KK
Kontrakty socjalne oraz nowe kwalifikacje zawodowe otrzymali uczestnicy zakończonego właśnie projektu systemowego przeprowadzanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelinie.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-01-13, opracowanie red
Wejściówki do kina 5D, wschodni Sylwester, Młynarski plays Młynarski czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.
Zdjęć: 1  

Dla efektywnego rozwoju powiatu »
Tekst opublikowany 2011-01-13, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Starosta strzeliński uzgodnił z organizacjami pozarządowymi, warunki współpracy na rzecz rozwoju, integracji i aktywizacji lokalnych społeczności.
Zdjęć: 4  

Narkotykowi bracia »
Tekst opublikowany 2011-01-13, opracowanie opr. KK
Policjanci zatrzymali dwóch braci podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Groźne roztopy »
Tekst opublikowany 2011-01-12, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Dolnoślązacy z niepokojem spoglądają na wodowskazy. We wszystkich gminach na Dolnym Śląsku obowiązuje drugi stopień zagrożenia powodziowego.
Zdjęć: 9  

Dopłaty dla rolników »
Tekst opublikowany 2011-01-12, opracowanie opr. KK
Terenowy Oddział Agencji Rynku Rolnego we Wrocławiu przypomina o składaniu wniosków na dopłaty.

Jedziesz do Niemiec? Przeczytaj »
Tekst opublikowany 2011-01-12, opracowanie KWP Wrocław
Od dnia 4 grudnia 2010 roku obowiązują na terenie Niemiec nowe zasady używania opon zimowych.

Bita i więziona w mieszkaniu  »
Tekst opublikowany 2011-01-12, opracowanie opr. mb
Napastnicy przetrzymywali i gwałcili kobietę w jednym z mieszkań przy ulicy Piastowskiej w Legnicy.

Uwaga na podtopienia »
Tekst opublikowany 2011-01-12, opracowanie opr. KK
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu ostrzega przed gwałtownymi roztopami, mogaącymi powodować lokalne podtopienia.

Nie dla staży »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie opr. KK
Młodzi bezrobotni nie skorzystają ze staży, powodem jest brak pieniędzy na aktywizację młodych bezrobotnych.

Historia strzelińskiej ulicy Książąt Brzeskich  »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie Piotr Rozenek
Książęta brzescy ze śląskiej linii dynastii Piastów – bardzo zasłużeni dla historii Strzelina, Śląska a nawet piastowskiej Polski – stali się patronami jednej z ulic naszego miasta dopiero w 1991 roku, chociaż powstała ona w chwili założenia miasta jako jedna z dziesięciu ulic wychodzących z Rynku.
Zdjęć: 2  

Dolnoślązacy zarabiają coraz więcej »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie LZ
Mieszkańcy Dolnego Śląska zarabiają powyżej średniej krajowej. Tak wynika z badań firmy Sedlak & Sedlak.

Niebieska pomoc »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie opr. KK
Działa już telefon interwencyjno-informacyjny dla osób pokrzywdzonych przemocą w rodzinie.
Zdjęć: 1  

Życie po e-picie  »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie opr. RW
W zeszłym roku za pośrednictwem Internetu rozliczyło się z fiskusem blisko 320 tys. Polaków. Przesyłanie e-PIT-a jest już naprawdę proste i wiele wskazuje na to, że w najbliższym sezonie rozliczeniowym liczba e-podatników znacząco wzrośnie. Osoby decydujące się na to wygodne i nowoczesne rozwiązanie często zapominają jednak, co warto zrobić już po wysłaniu rocznego rozliczenia, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.

Polski podróżnik w Afryce »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Pieszo, rowerem, konno, czółnem oraz na grzbiecie wielbłąda przez Afrykę – zobacz kolekcję unikatowych zdjęć z niezwykłej podróży w Strzelińskim Ośrodku Kultury.
Zdjęć: 5  

Strzelin zagrał z orkiestrą »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W niedzielę,9 stycznia w Strzelinie, podobnie jak w całej Polsce, po raz 19. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji. Mieszkańcy naszego miasta mogli spotkać się między innymi z gwiazdami serialu „Pierwsza miłość”.
Zdjęć: 19  

Darmowa utylizacja »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa finansuje utylizację padłych zwierząt gospodarskich nawet do 100%.

Kronika policyjna »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie opr. KK
Rozboje, włamania, kradzieże i nietrzeźwi kierowcy. Funkcjonariusze KPP Strzelin podsumowali miniony tydzień.

Lecimy na zakupy  »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie SC/MG
Ci, którzy mieli okazję widzieć wyprzedaże na zachodzie Europy, już wiedzą – tamtejsze promocje są o wiele bardziej atrakcyjne niż w Polsce. Poleć niedrogo z wrocławskiego lotniska na zimowe wyprzedaże i wypełnij swoją szafę europejskimi kreacjami.

Zarobi na tragedii smoleńskiej?  »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie mb
„Hołd Smoleński” to artystyczna reakcja na katastrofę lotniczą z 10 kwietnia ubiegłego roku. "Następca" Jana Matejki namalował obraz, aby oddać hołd tragicznie zmarłym. – Możesz mieć ten obraz. Powinieneś go mieć. Zamów go i niech będzie ozdobą twojego domu, gabinetu, plebanii, firmy, kościoła, kolekcji. Patriotyzm to nie obciach – taką zachętę możemy przeczytać na stronie internetowej autora.

Piłkarze zagrali dla dzieci  »
Tekst opublikowany 2011-01-09, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W hali gimnazjum nr 2 odbył się 8 stycznia charytatywny turniej piłki halowej. Piłkarze zebrali 1700zł, które przekazali strzelińskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zdjęć: 4  

Kronika strażacka: pożary, kolizje, zaspy »
Tekst opublikowany 2011-01-09, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W ostatnim czasie strażacy na terenie powiatu strzelińskiego nie mogli narzekać na brak zajęcia.

Strzelinianka rozpoczęła przygotowania »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki w środę, 5 stycznia odbyli pierwszy trening w nowym roku. Zespół ze Strzelina rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej piłkarskiej IV ligi. W treningu seniorów udział wzięło trzech nowych piłkarzy.
Zdjęć: 4  

Trzej Królowie w Białym Kościele »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W czwartek 6 stycznia obchodziliśmy Święto Trzech Króli. W kościołach na terenie powiatu strzelińskiego odbyły się uroczyste msze święte. Uczniowie z Białego Kościoła przygotowali jasełka, w których nie mogło zabraknąć trzech króli.
Zdjęć: 4  

Zdolny urząd »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie opr. KK
Urząd Miasta i Gminy Wiązów otrzymał jeden z szesnastu certyfikatów „Urząd zDolnego Śląska”, w tym jako jeden z pięciu uzyskał złoty certyfikat.
Zdjęć: 1  

Zmiany w UMiG Wiązów »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie opr. KK
Wiązowski magistrat zmienia godziny pracy.
Zdjęć: 1  

Noworoczna zbiórka »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Podczas noworocznej zbiórki krwi strzelinianie oddali ponad 7,2litra tego bezcennego płynu.
Zdjęć: 2  

Bójka na moście? »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie RW/INTERIA.PL/PAP
Po stronie polskiej w Zgorzelcu na Moście Staromiejskim policja nie zaobserwowała żadnej bójki czy zajścia zakłócającego spokój w noc sylwestrową - powiedział rzecznik prasowy policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski.

Początek lawiny pozwów? »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie opr. RW
Jak poinformowały w tym tygodniu media, towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna wytoczyło proces swojemu konkurentowi – firmie Axa. Chodzi o podkupienie pracowników, zdaniem Signal Iduny – nieuczciwe.

Frank – atrakcyjny, lecz trudno dostępny »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Drogi frank to zła wiadomość dla osób zadłużonych w tej walucie, ale dobra dla potencjalnych chętnych na taką pożyczkę. Sęk w tym, że o kredyt we franku nie jest łatwo.

Drogie ubezpieczenie franka »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Kredyt mieszkaniowy we franku może nie tylko zaskoczyć co miesiąc trudną do przewidzenia wysokością raty, ale również niebotycznym ubezpieczeniem brakującego wkładu.

Wolne w Trzech Króli »
Tekst opublikowany 2011-01-06, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Po półwiecznej przerwie Święto Trzech Króli, od 2011 roku znów jest dniem wolnym od pracy.
Zdjęć: 1  

Groźny pożar w Pławnej  »
Tekst opublikowany 2011-01-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ponad cztery godziny 36 strażaków gasiło pożar budynków mieszkalnego i gospodarczego w miejscowości Pławna. Cztery osoby były uwięzione w mieszkaniu.
Zdjęć: 4  

Wojewoda Skorupa pomoże Owsiakowi »
Tekst opublikowany 2011-01-06, opracowanie LZ
Wojewoda Aleksander Skorupa wesprze Wielką Orkiestrę Wielkiej Pomocy. Dla Dolnoślązaków na licytację przygotował dwie niespodzianki.

Wygasł mandat Gulczyńskiego »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Podczas świąteczno – noworocznej sesji Rady Powiatu Strzelińskiego wiceburmistrz Artur Gulczyński zgodnie z Ordynacją Wyborczą zrzekł się mandatu radnego powiatowego.
Zdjęć: 1  

Mało ojców korzysta z urlopu »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie LZ
Póki co, od stycznia do końca października tylko 6 procent ojców skorzystało z przysługującego im urlopu ojcowskiego, wynika z danych ZUS. Dobra wiadomość dla tatusiów, których dzieci przyjdą na świat po 8 stycznia br.

Studenci zapłacą mniej »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie Daniel Biernat
Od 1 stycznia 2011 podrożały bilety kolejowe, ale nie dla wszystkich. Mniej zapłacą studenci - teraz obowiązuje 51 proc. ulga na przejazdy, która zastąpi obecną, wynoszącą 37 proc.
Zdjęć: 5  

Gdy mąż bije żonę »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie opr JWS
Od 29 listopada działa nowy rodzaj interwencji w sytuacjach przemocy w rodzinie, uruchamianych w ramach Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” i telefonu dla ofiar przemocy– 801-12-00-02. W razie zgłoszenia przemocy domowej konsultanci Niebieskiej Linii będą natychmiast zawiadamiać o procederze policję lub kuratorów. Teraz również dzielnicowi otrzymają wiedzę o tym, że w ich rejonie mieszkają osoby oskarżone o przemoc domową.

Nowoczesna nauka przyrody »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Gminna pracownia przyrodnicza, która zmniejszy różnice w jakości usług edukacyjnych, podniesie i uatrakcyjni jakość kształcenia oraz wesprze indywidualne zainteresowania uczniów już otwarta.
Zdjęć: 12  

Za pan brat z bankomatem »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie Łukasz Tabin, LTM Communications
Mimo, że coraz częściej płacimy kartą za zakupy, równie chętnie przechowujemy w portfelu banknoty „na wszelki wypadek”. A przecież przywiązanie do papierowego pieniądza i podejmowanie gotówki z bankomatu, by mieć „coś” w portfelu też kosztuje.
Zdjęć: 1  

Proces o powtórzenie wyborów »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W Sądzie Okręgowym w Świdnicy rozpoczął się we wtorek proces dotyczący wyborów samorządowych w Wałbrzychu. Protest wyborczy złożył jeden z kandydatów na prezydenta tego miasta Patryka Wilda (niezrzeszony), który uważa, że przed I i II turą wyborów doszło do korupcji wyborczej.

Odnaleziono ciało turysty »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Odnalezione dziś ciało turysty w Dolince pod Kołem w rejonie Świnicy w Tatarach Wysokich to 21-letni wrocławianin, który zaginął 28 grudnia - potwierdziła policja.
Zdjęć: 1  

Tragedia w Rudnej: przesłuchali świadków »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Ponad 25 świadków chcą przesłuchali członkowie komisji Wyższego Urzędu Górniczego w związku ze wstrząsem w Zakładach Górniczych "Rudna", który doprowadził do śmierci trzech górników. Oddział, gdzie doszło do wstrząsu, pozostaje zamknięty.

Oto sposoby na zimę »
Tekst opublikowany 2011-01-04, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Odśnieżanie kilometrów dróg i chodników pochłania dużo czasu i pieniędzy. Tym samym im dłużej utrzymuje się zima tym więcej pomysłów na walkę z nią.
Zdjęć: 3  

Zadbaj o tożsamość »
Tekst opublikowany 2011-01-04, opracowanie opr. KK
Wydział Spraw Obywatelskich i Obsługi Mieszkańców przypomina o wymianie dowodów osobistych wydanych w 2001 roku.
Zdjęć: 1  

Szopka na sesji »
Tekst opublikowany 2011-01-04, opracowanie opr. KK
Podczas ostatniej w ubiegłym roku Sesji Rady Gminy Borów, samorządowcy mieli przyjemność obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej.
Zdjęć: 3  

Świadectwa zdrowia »
Tekst opublikowany 2011-01-04, opracowanie opr. KK
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Strzelinie wystawia świadectwa zdrowia dla zwierząt przeznaczonych do obrotu.
Zdjęć: 1  

Jutro otworzą pracownię »
Tekst opublikowany 2011-01-04, opracowanie UMS
Burmistrz Dorota Pawnuk gościła wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie.Szefowa gminy zwiedziła nową pracownię przyrodniczą, wykonaną w ramach unijnego programu „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”.
Zdjęć: 4  

Utrudnienia na 396-tce »
Tekst opublikowany 2011-01-04, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Utrudnienia na drodze Strzelin - Oława w miejscowości Ośno z powodu kolizji pojazdu ciężarowego.
Zdjęć: 1  

Już za tydzień zagramy z Orkiestrą »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę, 9 stycznia. Mieszkańcy naszego miasta będą mogli spotkać się między innymi z gwiazdami serialu „Pierwsza miłość”.
Zdjęć: 1  

„Krokodyle” jak policja »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie LZ
Kiedyś widok Inspekcji Transportu Drogowego nie robił na kierowcach osobówek większego wrażenia… teraz to się zmieni.

Zapomnij o NIP-ie! »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie LZ
Od 1 stycznia osoby nieprowadzące działalności gospodarczej nie muszą posługiwać się Numerem Identyfikacji Podatkowej.

Rada wreszcie w komplecie  »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie UMS
28 grudnia odbyło się ostatnie w 2010 roku, a trzecie w obecnej kadencji samorządowej, posiedzenie Rady Miejskiej Strzelina.

Szybciej w nowym roku »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Od 1 stycznia 2011 roku będzie można jeździć po polskich autostradach i drogach ekspresowych najszybciej w Europie.
Zdjęć: 1  

Wysokie procenty »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Od 1 stycznia obowiązują nowe stawki VAT w miejsce 22%, 7% i 3% wchodzą nowe 23%, 8% i 5% stawki dotyczące podatku od towarów i usług.

We wtorek rano zaćmienie słońca »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie Paf, astro.uni.wroc.pl
Rankiem zapadnie zmierzch. Zasłonięciu ulegnie ponad 80 procent tarczy Słońca. Początek tuż po ósmej rano.

Ułuda postanowień noworocznych »
Tekst opublikowany 2011-01-02, opracowanie MG
Znasz to? Od Nowego Roku nie będziesz palił, tyle jadł, więcej ćwiczył, wydawał mniej pieniędzy, lepiej pracował i pójdziesz w końcu do dentysty…Czy aby na pewno?
Zdjęć: 1  

Charytatywna halówka »
Tekst opublikowany 2011-01-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W weekend 8 i 9 stycznia w hali gimnazjum nr 2 odbędzie się turniej piłki halowej z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze względu na zawody przełożono mecze 1 ligi powiatowej piłki halowej.
Zdjęć: 1  

Ukradł pieniądze i telefon  »
Tekst opublikowany 2011-01-02, opracowanie opr. as
Słono kosztowała chwila nieuwagi 48-letnią mieszkankę Strzelina.

Droga do Przeworna była nieprzejezdna »
Tekst opublikowany 2011-01-01, opracowanie opr. red
Droga pomiędzy Strzelinem a Jegłową nieprzejezdna - tak brzmiała informacja przekazana przez naszego czytelnika który utknął w zaspach.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl