Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 159 informacji. Wszystkie poniżej.

Na motocyklu przez Australię »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Opr. aw
20. kwietnia wrocławski podróżnik i motocyklista Tadeusz Szumiński wyruszył w dwumiesięczną podróż po bezdrożach najdalszego zakątka świata. Ekspedycja BMW Inchcape Australia 2011 potrwa do 20. czerwca

Hipoteki: spadek dostępności kredytów »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
W związku ze spadkiem średniej pensji i wzrostem stawki WIBOR, Indeks Dostępności Kredytowej spadł w maju o ponad 2 pkt., ale i tak jest o 7,5 proc. wyżej niż rok temu.

Zasłużony dla miasta »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie opr AJ (MR)
27 maja odbyło się zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Oławie, po którym uroczyście obchodzono jubileusz 65-lecia powstania Banku Spółdzielczego w Oławie.

Bankowy wyścig na celebrytów »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Już co drugi bank ma na swoim koncie reklamy telewizyjne z celebrytą. W ciągu kilku ostatnich lat instytucje finansowe namówiły do swojej oferty, używając przynajmniej 50 znanych twarzy.

Trzy osoby ranne w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trzy osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło w niedzielę 29 maja w Strzelinie przy ulicy Dzierżoniowskiej. W zdarzeniu udział wziął samochód osobowy oraz dwa motocykle.

Woda darem życia  »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Uczniowie z dziewięciu szkół podstawowych z powiatu strzelińskiego 25 maja wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Przyrodniczym ,,Woda darem życia”. Najlepszą ze szkół okazała się strzelińska „piątka”. Uczestnicy otrzymali nagrody, pamiątkowe dyplomy i odbyli wycieczkę do kopalni bazaltu.

Zgłoś swojego pupila »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Red.
Każdy pies mieszkający na terenie gminy powinien zostać zgłoszony w Urzędzie Miasta i Gminy Wiązów. Właściciele otrzymają numerek potwierdzający zarejestrowanie zwierzęcia.

Bociany mają swoje święto »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
31 maja obchodzony jest Dzień Bociana Białego. To świetna okazja do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce jakie ptaki te zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzebę ich ochrony.

31 maja - Światowy Dzień bez Papierosa »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie opr. EP
Polska jest jednym ze 173 państw, które podpisały Ramowa Konwencje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o Ograniczeniu Użycia Tytoniu. To narzędzie, które ma za zadanie zatrzymać śmiercionośną epidemię, jaką jest używanie tytoniu, zabijające rocznie aż 6 000 000 ludzi w skali świata. Jakie zaostrzenia czekają Polskę? Jak daleka droga przed nami, aby osiągnąć światowe standardy w kwestii zdrowia? Stowarzyszenie MANKO, organizator kampanii społecznych Lokal Bez Papierosa.pl oraz Polska Bez Dymu, udziela odpowiedzi na te pytania.

Nie ustąpił pierwszeństwa »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie AJ
W ubiegłą sobotę doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia nikt nie doznał obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Wizyta Chlebosza: podpisał umowy, obejrzał basen »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie AJ, JKO
27 maja w Strzelinie gościł Włodzimierz Chlebosz. W imieniu urzędu marszałkowskiego podpisał z gminami umowy na poprawę gospodarki wodnej. Później obejrzał m.in. miejsce treningu strzelińskich sztangistów i miejski basen.

Piknik dla wszystkich dzieci »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W niedzielę 29 maja w centrum handlowym przy ulicy Dzierżoniowskiej odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Dla uczestników przygotowane wiele atrakcji: pokazy, koncerty i konkursy z wartościowymi nagrodami.

Stresujący stresssss… »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie LTM Communications
Niewielkie dawki stresu i codzienny wyrzut adrenaliny są dla naszego organizmu bodźcem mobilizującym do działania i podejmowania nowych wyzwań. Jednak pozytywnych rezultatów nadmiernej pobudliwości nerwowej jest zdecydowanie mniej, niż jej groźnych skutków. Częsty, nawet niewielki, ale powtarzający się stres, może powodować bowiem wiele problemów zdrowotnych, dlatego powinniśmy nauczyć się z nim radzić.

Najazd rycerzy na Arsenał »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Opr. aw
Mieszczanie mili słuchajcie! Na wielki turniej rycerski w dniu 4 czerwca (sobota) roku pańskiego 2011 do Arsenału naszego prosim a turnieju onym zabawę i konkurencyję gwarantujem kwiat rycerstwa ciągnąc do Arsenału bedzie a mieczy i zbroi nie żałując tako w sobotę inscenizacje turnieju czynić bedziem.

Jak bezpiecznie latać samolotem w ciąży »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie dotPR
Co jest potrzebne przed podróżą? W którym trymestrze najlepiej planować wylot? Gdzie usiąść w samolocie i jak zapinać pasy? Wątpliwościom nie ma końca, kiedy kobieta nie leci sama, a z dodatkowym pasażerem… w brzuchu.

Nierozliczony mord bałkański »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Wojciech Haller
Niedawne zatrzymanie Ratko Mladicia zwróciło uwagę świata na problem rozliczania zbrodni popełnionych w czasie wojen w byłej Jugosławii. Generał Mladić jak mało kto zasłużył na aresztowanie. Jednak nie on jedyny...

Polaku załap się na fundusz socjalny! »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Interia.pl
Pracodawca, który zatrudnia co najmniej 20 pracowników (w przeliczeniu na etaty) - na dzień 1 stycznia danego roku, powinien utworzyć zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie wydatki można sfinansować z jego środków.

Po walce ulegli liderowi »
Tekst opublikowany 2011-05-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki przegrali na wyjeździe z liderem IV ligi Prochowiczanką 2:3.

Druhowie zdali egzamin »
Tekst opublikowany 2011-05-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dla 42 strażaków 29 maja będzie na pewno ważną datą w ich karierze. Na ten dzień zaplanowany został egzamin, który zakończył kurs ratownictwa technicznego dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu strzelińskiego.

IV Bolkowy Festyn Rodzinny  »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W sobotę, 28 maja w Strzelinie odbyła się już czwarta edycja Bolkowego Festynu Rodzinnego. Tradycyjnie nie zabrakło konkursów, wspaniałych niespodzianek i dobrej zabawy. Po raz kolejny Express Strzeliński objął patronat medialny nad tą imprezą.

Niecodzienny Dzień Dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie opr. EP
Nie traktujmy Dnia Dziecka jako kolejnej okazji do zasypania malca nowymi zabawkami. Dajmy się ponieść dziecięcej wyobraźni i zastanówmy się, jak wyglądałby idealny dzień według naszej pociechy. Wcielmy pomysły w życie i sprawmy, że maluch w dniu swojego święta poczuje się naprawdę wyjątkowo!

Frankowe kredyty kosztują Polaków dodatkowo 30 mld zł »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Ryzyko walutowe kredytów można już liczyć w dziesiątkach miliardów. Zadłużenie osób, które w latach 2007-2009 pożyczyły na nieruchomości 68 mld zł we franku szwajcarskim, skoczyło już prawie do 100 mld zł.

Nielegalnie budowali chodnik »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie opr. as
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka zatrzymali w Wiązowie czterech obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie pracowali przy budowie chodnika.

Profilaktyka raka piersi »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Justyna Krysowaty-Olejnik
Wczesne wykrycie choroby nowotworowej w wielu przypadkach daje możliwość na całkowite wyleczenie i normalne życie. Dziś i jutro można zrobić badania profilaktyczne na terenie starostwa powiatowego przy ul. Kamiennej 10.

Jaka działalność wymaga koncesji? »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Tax Care
Każdy przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą musi mieć na uwadze, że niektóre rodzaje prowadzonej działalności wymagają koncesji lub zezwolenia na jej wykonywanie.

Historia cienkiego kawałka lateksu »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie aw
Kalendarz zgotował nam niespodziankę: 28 maja mamy Dzień Bez Prezerwatywy, a dwa dni później, 30 maja, Dzień Bez Stanika.

Plac zabaw przy Polnej w wakacje »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Opr. AS
Do końca lipca mają trwać prace zagospodarowania terenu przy ul. Polnej, gdzie powstanie plac zabaw i 9 miejsc parkingowych.

Intercity dla rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Opr. aw
Sezon rowerowy już w pełni, dlatego PKP Intercity zaprasza wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Za młodzi na puchary »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Drużyna Granitu Strzelin wzięła udział w półfinałowej fazie eliminacji Pucharu Polski. Trener Marian Kozak dał szansę w tych zawodach młodym zawodnikom, którzy pomimo ambitnej walki, ulegli bardziej doświadczonym rywalom.

Idą burze »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. aw
Victor to niż, który będzie odpowiedzialny za najbliższe załamanie pogody. Nastąpi ono dziś w nocy.

Konsultanci finansowi potrzebni od zaraz »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Daria Wancicka
Polscy pracodawcy już kilka lat temu zauważyli zalety zatrudniania na kluczowe stanowiska finansowe kandydatów z firm doradczo-consultingowych.

Franki wciąż popularne »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Do niemal 700 tys. osób, które mają problem z kredytem we franku szwajcarskim, dołączają kolejne. Frank utrzymuje swoją pozycję w sprzedaży kredytów mieszkaniowych, w przeciwieństwie do euro, którego ubywa z miesiąca na miesiąc.

Wiązów stara się o dofinansowanie »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie opr. AS
Wniosek o dofinansowanie budowy parkingu z szaletem miejskim w centrum Wiązowa został złożony w Urzędzie Marszałkowskim 11 maja. Gmina Wiązów aplikuje o 327 000 zł dofinansowania inwestycji, której cały kosztorys wynosi 1 000 000 zł.

Posadź wygodnie swój kręgosłup »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie MM Collection
Współczesny tryb życia to dla wielu osób ciągły stres, pośpiech i praca. Niestety wszystko niesie za sobą konsekwencje. Zazwyczaj odbija się to na naszym zdrowiu, samopoczuciu i.. kręgosłupie. Obecnie 40% ludzi w Polsce cierpi na różnego rodzaju bóle kręgosłupa – o czym należy więc pamiętać?

Polaków stać wreszcie na wakacyjny wyjazd »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie opr. EP
Ubiegłoroczne wakacje niemal połowa Polaków spędziła w swoich domach. Pozostali szczęściarze, którzy mieli okazję skorzystania z wypoczynku choć w innym regionie kraju, najczęściej stacjonowali u rodziny. Tylko co trzeciego rodaka stać było na wynajęcie hotelu lub domku letniskowego. Wakacje 2011 mogą diametralnie zmienić te statystyki. W jaki sposób? Dzięki gorączce zakupów grupowych, z których korzystało już ponad 3 mln Polaków.

Żywa pochodnia na komendzie »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie aw
W środę po południu do komendy powiatowej policji wszedł mężczyzna. Oblał się cieczą i podpalił.

Kolejny napad nieletniego »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie opr. AJ (info mł.asp. Marta Lachowiecka- Gil, KPP
Zatrzymany nieletni groził pozbawieniem życia 67 letniemu mężczyźnie, jeśli nie da mu pieniędzy. Teraz o dalszym losie 16-latka zdecyduje Sąd Rodzinny.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie red
Koncert Berlińczyków, kino, rejsy po Odrze czy Targi Przedszkolaka - wszystko to w zasięgu ręki. Wystarczy wysłać smsa.

Letni prysznic – szybko i oszczędnie »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie opr. EP
Kąpiel pod prysznicem to około 3-4-krotnie niższe zużycie wody w porównaniu do pełnej wanny. Pod prysznicem oszczędzamy również coraz cenniejszy dla nas czas. Z drugiej jednak strony kąpiel z pianką jest o wiele bardziej relaksująca po intensywnym dniu pracy. Co zatem wybrać?

Jak wykorzystać Euro 2012? »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Red. (MR)
Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej oraz Agencja Rozwoju Innowacji realizuje w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2011r. projekt „Partnerstwa na Rzecz Rozwoju” z VIII Priorytetu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Gmina Kostomłoty jest jedną z 16 gmin Dolnego Śląska biorącą udział w tym innowacyjnym przedsięwzięciu.

Pomoc dla gmin »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie JKO
Pogłębienie i poszerzenie rowów melioracyjnych, oczyszczenie skarp i odmulenie dna rowów, to tylko część zadań na jakie stać będzie gminy w naszym powiecie.

Strzelin kiedyś i dziś »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie JKO
W strzelińskim Centrum Informacji Turystycznej oglądać można fotografie dawnego, przedwojennego Strzelina.

Gala pełna niespodzianek »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Justyna Krysowaty- Olejnik
Tegoroczna gala podsumowująca konkurs poetycki nie ograniczyła się do wyłonienia najlepszych i rozdania nagród. Odbyła się również promocja książek Mirki Szychowiak połączona ze spotkaniem z poetą i prozaikiem Jerzym Suchankiem.

Pociągi pojadą szybciej »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie AJ
W poniedziałek ruszył remont torów kolejowych na przejeździe w Szczodrowicach. W związku z tym przejazd został zamknięty a pociągi zastąpiono autobusami. Remont potrwa do piątku.

W ciąży trudniej o kredyt »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Przychodzi kobieta w ciąży po kredyt i może mieć problem. Część banków w obawie, że przyszła mama nie wróci do pracy, albo też pracodawca nie będzie chciał jej przyjąć, może z dystansem podejść do jej zdolności kredytowej.

Przed walką Adamek - Kliczko »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie as
Czasem konferencje bokserów przed walką przypominają cyrk - wyzwiska, obrażanie się nawzajem, a w najlepszym wypadku nie podanie sobie ręki. Tym razem było zupełnie inaczej. W bardzo kurtuazyjnej atmosferze upłynęło pierwsze spotkanie Tomasza Adamka i Witalija Kliczko, którzy 10 września na Stadionie Miejskim stoczą walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

Zadbaj o zdrowy kręgosłup dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie inPlus PR
Schorzenia kręgosłupa są jednymi z najczęstszych chorób wieku dziecięcego. Szacuje się, że cierpi na nie blisko 90% dzieci i młodzieży, a ich przyczyną jest m.in. zła postawa podczas siedzenia.

Przedszkolaki na komendzie »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie JKO/ KPP
Jazda radiowozem przy włączonym sygnale i noszenie czapki policyjnej to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na dzieci z Przedszkola Miejskiego w Strzelinie.

To najlepszy moment na inwestycje? »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie opr. EP
Mieszkania kupowane tylko po to, by z zyskiem sprzedać je niemalże 24h później, walka o najciekawsze na rynku oferty i rosnąca w zastraszającym tempie liczba mieszkań – tak wyglądał boom mieszkaniowy, który ogarnął największe polskie miasta pod koniec ubiegłej dekady. Po szaleństwie na rynku nieruchomości nastąpił kryzys. Jak teraz kształtuje się sytuacja i czym możemy już śmiało mówić o jego zażegnaniu?

Dwanaście razy skazany »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie JKO
Był więźniem najcięższego więzienia świata Bang Kwang. Przeżył piekło na własnej skórze. O swoich przeżyciach i trudach przetrwania opowie w SOK-u autor książki pt. „12 razy śmierć” Michał Pauli.

Dzień dziecka z Hrabią »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie JKO
Hrabia Rumburak zawita do Strzelina by ubarwić dzieciom ich święto.

Zamiast 50 km/h pędził z prędkością 123 km/h »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie opr. as
23 maja do południa funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów na drodze wojewódzkiej 395 w Świniobrodzie.

Ziemia dla rolników »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Red.
18 maja zapadł wyrok w sprawie dzierżawy ziemi przez Zakłady Rolne „Siecieborowice”. Sąd nakazał zwrot ziemi. Wyrok nie jest prawomocny.

Patriotyczny wzór dla młodzieży »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Justyna Krysowaty-Olejnik
Od 20 maja patronem Gimnazjum nr 2 w Strzelinie jest Żołnierz Polski. Szkoła dostała również swój sztandar. - Dzięki temu nasi uczniowie wyrosną na dobrych obywateli i dobrych ludzi, którzy potrafią sławić wszystko, co polskie i kochać swój naród – powiedziała Teresa Okołotowicz, zastępca dyrektora szkoły.

Ekologia bez granic »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie UG Borów, (MR)
„Ekologia bez granic” to projekt, który gmina Borów realizuje razem czeską gminą Medlov w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska 2007-2013. Działania zaplanowane w projekcie mają na celu pogłębienie współpracy pomiędzy partnerskimi gminami i skupione są wokół ochrony środowiska, przyrody i ekologii.

Na Dzień Dziecka konto zamiast zabawki? »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki coraz częściej adresują ofertę kont osobistych bezpośrednio do nastolatków. Taktyka tanich usług finansowych dla młodzieży w przyszłości może zaprocentować podwójnie.

Mieszkania: spadek nowych inwestycji »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Niemal pod każdym względem kwiecień br. był dla budownictwa mieszkaniowego gorszy od kwietnia roku ubiegłego. Poprawili się tylko inwestorzy indywidualni, którzy dostali o kilkadziesiąt pozwoleń na budowę więcej niż przed rokiem.

Pogoda się załamie... »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie aw
... a przy okazji załamią się osoby, którym upały odpowiadają. Nadciągają bowiem zimniejsze dni.

Uważajcie na rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie Opr. aw
W poniedziałek czeka nas wzmożony ruch na drogach po weekendzie. Należy pamiętać o zmianie przepisów dotyczących rowerzystów.

Przystanek jak dzieło sztuki »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Przejeżdżając przez miejscowości powiatu strzelińskiego można zauważyć jak bardzo zaniedbane i zaśmiecone są niektóre przystanki autobusowe. Szczególnie szpecą wulgarne napisy. Takiego problemu nie mają już mieszkańcy Gęsińca i Ludowa Polskiego, gdzie ich przystanki zostały zamienione przez Damiana Użyńskiego w dzieła sztuki.

Manewry: wypadek, pojazdy w płomieniach i 150 rannych »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
150 osób rannych w zderzeniu autobusów z samochodami osobowymi w Jeleniej Górze - tak wyglądał scenariusz XII Manewrów Ratowniczych, w których wzięło udział 300 ratowników, w tym 44 zespoły straży pożarnej z całej Polski. Nie mogło zabraknąć również strażaków ze Strzelina.

TIR zderzył się z busem wiozącym dzieci »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie AS
Do zdarzenia doszło po godz. 10 na drodze między Oleśnicą i Namysłowem. Bus wiozący dzieci z Węgier zderzył się z TIR-em. 12 osób zostało rannych.

Mała odwilż w kredytach konsumpcyjnych »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Banki nadal liczą na kredyty hipoteczne, ale z obawy przed rosnącym udziałem złych kredytów mieszkaniowych hamują luzowanie polityki kredytowej. Po trzech latach zimy zanosi się natomiast na niewielką odwilż w finansowaniu konsumpcji. Na największe fory w najbliższym czasie mogą jednak liczyć małe i średnie firmy. Tu dojdzie do ostrej walki o każdego klienta gotowego wziąć kredyt – wynika z raportu NBP „Sytuacja na rynku kredytowym w II kwartale 2011 roku”.

Kosztowne wpłaty na własne konto »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Tax Care
Za wpłaty gotówkowe banki liczą sobie niebagatelne kwoty. Przynosząc do oddziału 3 tys. zł, przedsiębiorca za zasilenie własnego konta może zapłacić nawet 18 zł prowizji. Na palcach jednej ręki można policzyć te instytucje finansowe, które za wpłatę gotówki nie policzą nic.

Darek nie sprawił niespodzianki »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dariusz Burger, który jest wychowankiem Granitu Strzelin, wystąpił w Indywidualnych Mistrzostwach Polski juniorów w tenisie stołowym. Strzeliński tenisista wywalczył 17. pozycję.

Koniec świata to standard »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie aw
Jeden z amerykańskich kaznodziejów Harold Camping zapowiedział koniec świata na sobotę, 21 maja 2011 roku. Miał to obliczyć dzięki informacjom zawartym w Biblii. Czy sekty często straszą nas Armageddonem?

Dwudzieste urodziny Celestyna »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie JKO
Stowarzyszenie Świętego Celestyna pomaga osobom niepełnosprawnym i ich bliskim w przezwyciężaniu trudności związanych z chorobą. 19 maja w Mikoszowie obyły się obchody 20- lecia działalności stowarzyszenia.

W królewskiej krainie »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych z powiatu strzelińskiego 18 maja rywalizowali w Powiatowym Konkursie Matematycznym ,,Wesołe myślenie”.

Znasz Bory Dolnośląskie? »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Opr. aw
W poszukiwaniu pięknych krajobrazów i odpoczynku na łonie natury, nie trzeba wcale jechać za siódmą górę. Najbliższe okolice pełne są zachwycających terenów, które wciąż czekają na odkrycie. Czy wszyscy słyszeli o Borach Dolnośląskich?

Hipoteki: wzrost sprzedaży kredytów »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ponad 53 tys. kredytów hipotecznych udzieliły banki w pierwszym kwartale 2011 roku. To wprawdzie o 13,76 proc. mniej niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku, ale porównując do analogicznego okresu z 2010 roku, zanotowaliśmy wzrost o 14,51 proc. Wartościowo rynek wyniósł 11,2 mld zł, a wzrost rok do roku przekroczył 19,5 proc.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie red
Bilety do kina, na koncerty i karnety na kajaki na Odrze - to wszystko możesz mieć za smsa.

Czasem słońce, czasem burza »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. aw
Koniec tego tygodnia szykuje nam pogodę w kratkę. Na szczęście jedno jest pewne - będzie ciepło.

Niebezpieczne plamy  »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tylko w poniedziałek, 16 maja strzelińscy strażacy aż cztery razy neutralizowali plamy po płynach eksploatacyjnych. Dzięki szybkim sprawnym akcjom nie doszło do tragedii.

Ogień w opuszczonym budynku »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Radosław Kwiatkowski
16 maja w Strzelinie przy ulicy Skawińskiego doszło do pożaru w nieużytkowanym budynku. Dzięki sprawnej akcji strażaków udało się uniknąć strat.

Obozy letnie dla diabetyków typu 1 »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. EP
Firma Medtronic po raz czwarty zaprasza dzieci chore na cukrzycę typu 1 na dwa letnie obozy. W tym roku młodzi diabetycy w wieku od 10 do 17 lat spędzą wakacje w Gościńcu Wiecha pod Warszawą. Dla większości będą to pierwsze samodzielne wakacje z dala od domu i rodziców.

Intelektualne doładowanie we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie ENH
Już za dwa miesiące do Wrocławia po raz kolejny zjadą dziesiątki tysięcy wielbicieli ambitnego kina i artystycznych wyzwań, którzy od X Muzy oczekują innych przeżyć i emocji, niż te, które proponuje im kino masowe. Bezprecedensowa popularność festiwalu Era Nowe Horyzonty wśród widzów jest fenomenem na skalę Polski, jeśli nie Europy. Komentatorzy zjawisk społecznych mówią wręcz o pewnej "nowohoryzontowej" pozytywnej i aspiracyjnej modzie na kino ambitne, wymagające od widza przygotowania, wrażliwości i zaangażowania w odbiór.

Podatek liniowy popularny w dużych miastach »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Tax Care
Przedsiębiorcy opodatkowani podatkiem dochodowym od osób fizycznych najczęściej wybierają skalę progresywną do opodatkowania swoich dochodów. Podatek liniowy wybierany jest częściej w dużych miastach w porównaniu z danymi dla całej Polski. Ryczałt i karta podatkowa wybierane są przez nielicznych.

Zakupy na rynku… nieruchomości »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Piotr Bugaj
Polacy są coraz bardziej świadomymi i wymagającymi klientami rynku nieruchomości. Według raportu Home Broker aż 46% nabywców decyduje się na zakup lokalu, chcąc poprawić swoje dotychczasowe warunki mieszkaniowe.

Burmistrz odpowiada Kurowskiemu »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Dorota Pawnuk
Publikujemy list burmistrz Doroty Pawnuk, który jest odpowiedzią na wcześniejszy lista Krzysztofa Kurowskiego, byłego prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie.

Prędkość jest niewinna »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie RMF
Katastrofalny stan dróg to jedna z głównych przyczyn wypadków. Tak wynika z raportu o bezpieczeństwie na drogach opublikowanego przez NIK.

Budujesz dom? Możesz zyskać ponad 30 tys. zł »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
Osoby, które wykańczają, remontują mieszkanie lub budują dom, mogą uzyskać zwrot części podatku VAT za materiały budowlane. Fiskus może im zwrócić ponad 30 tys. złotych.

Dachowanie w Ośnie »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Agata Jurczak
Renault megane, którym jechał 50-letni mieszkaniec Oławy, wypadło z jezdni i dachowało. Do zdarzenia doszło we wtorek na drodze wojewódzkiej 396 w Ośnie. Kierowca był pijany.

Odpowie za rozbój »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Opr. AS
Strzelińscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój na 34-letnim mieszkańcu Strzelina. Sprawca pobił pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu pieniądze i telefon komórkowy.

Stwórzmy COOLturalną Polskę »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie OKiS Wrocław
Jeszcze do 25 maja można się zgłosić do udziału w warsztatach i konferencji w ramach Akademii Liderów Kultury. - Do udziału zapraszamy osoby w wieku studenckim, praktyków życia kulturalnego i młodych naukowców zainteresowanych sektorem badaniem kultury - mówi Piotr Borkowski, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Rośnie apetyt firm na kredyty »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Przedsiębiorstwa naprawdę zaczęły pożyczać. Po marcowym skoku zadłużenia firm, kwietniowe dane Narodowego Banku Polskiego okazały się jeszcze lepsze. Przedsiębiorstwom przybyło ponad 4 mld zł kredytów.

Strzelinianka rozbita przez Piasta »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki po raz pierwszy w tym roku przegrali na własnym stadionie. Piast Żmigród rozgromił drużynę ze Strzelina aż 5:0. Meczu do udanych nie może zaliczyć Tomasz Urban, który nie wykorzystał rzutu karnego i został ukarany czerwoną kartką za niesportowe zachowanie.

Amazon w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Wyprodukowany w 1969 roku volvo amazon pojawił się na ulicach Strzelina. I wzbudził ogromne zainteresowanie przechodniów.

Poza prawem »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie opr. KK
Kradzieże, tankowania na „zrywkę” oraz nietrzeźwi kierowcy. Oto bilans policyjnych statystyk z ostatnich kilku dni.

Hieny cmentarne »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie opr. KK
Policjanci zatrzymali sprawców, którzy okradli cmentarne nagrobki na około 5tyś. zł.

Dzieciaki z kasą »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie BrandScope, opr. EP
Sezon pierwszokomunijny w pełni. Zapytaliśmy doradcę, co młody "milioner" może zrobić z prezentami w kopertach.

Kosmiczny piątek »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Strzeliński Ośrodek Kultury zatroszczył się o to by uczniom strzelińskich szkół zaświeciły nad głowami gwiazdy.

Przymusowe zderzenia »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Piątek 13-ego okazał się niezwykle pechowy dla wszystkich kierowców, którzy przejeżdżali przez strzeliński rynek bez zapiętych pasów. Każdy z nich był skazany na zderzenie...

Kabecjanie dają radę »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
„Kabecjanie dają radę" to edukacyjny projekt profilaktyczny, adresowany dla uczniów klas I - III szkół podstawowych. W strzelińskich szkołach podstawowych lekcje z dziećmi przeprowadzili strażacy oraz funkcjonariusze policji.

Praca za 20 000 zł miesięcznie? »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Antal International
Kogo aktualnie poszukują pracodawcy z sektora inżynierii? Jacy specjaliści mają największe szanse na znalezienie pracy? Jakie są oczekiwania pracodawców i ile zarabia się na poszczególnych stanowiskach?

Przekuj pomysł na pieniądze! »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Polska Projektowa
Zmieniają się czasy, zmienia się moda – nie opłaca się przenosić swoich pomysłów na kartkę, która pożółknie w szufladzie. Zamiast tego stawia się na realizację. Kimkolwiek jesteś i jakiekolwiek są Twoje marzenia, już dziś możesz je urzeczywistnić. Dołącz do grona wynalazców, których skupia internetowa platforma PolskaProjektowa.pl i przekuj swój pomysł na pieniądze!

Żołnierskie pieśni »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie opr. KK
Strzeliński Ośrodek Kultury oraz Gimnazjum nr 2 w Strzelinie organizują I Powiatowy Przegląd Piosenki Żołnierskiej.

Spotkanie z prezydentem »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Spotkanie lokalnych polityków z prezydentem RP, Bronisławem Komorowskim we Wrocławiu.

Utrudnienia na torach »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Katarzyna Kotlarz
W przyszłym tygodniu na linii kolejowej na trasie Wrocław – Międzylesie na odcinku Strzelin – Biały Kościół – Henryków będą utrudnienia w związku z naprawą torów.

Raty kredytów wzrosną w lipcu »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi tej wiosny podniosła stopy procentowe. Na szczęście dla większości kredytobiorców oprocentowanie hipotek najczęściej uaktualniane jest na początku kwartału, czyli podwyżki odczują oni w... lipcu.

Zwyciężą wszyscy »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Stowarzyszenie św. Celestyna organizuje Dzień Sportu bez barier.

Kapryśny związek dolara z akcjami »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Choć ujemna korelacja między dolarem a sytuacją na rynkach akcji jest niezaprzeczalna, to jednak zdarzają się od tej zasady odstępstwa. Inwestorzy giełdowi powinni więc patrzeć z uwagą na to, co dzieje się na rynku walutowym.

Wąż w pułapce »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Radosław Kwiatkowski
10 maja mieszkaniec Strzelina poinformował strażaków, że w pomieszczeniu gospodarczym przy ulicy Władysława Łokietka znajduje się wąż. Zaskroniec został uratowany i wypuszczony na wolność, z dala od zabudowań.

Historia z szafy »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie notowała Katarzyna Kotlarz
Pisarz, dziennikarz, w wolnych chwilach maratończyk, ale przede wszystkim mieszkaniec Strzelina. Kim jest, czym się pasjonuje i dlaczego już niebawem może być o nim głośno, w rozmowie dla nas zdradza Tomasz Duszyński.

Gradowa burza »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie opr. KK
Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed gwałtownymi burzami. Ostrzeżenie obowiązuje do jutrzejszego poranka.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie red
Bilety na czwartą cześć przygód Jacka Sparrowa, na ENEMEF: Noc Oscarową, koncerty syberyjskiego barda i Ana Moura - to wszystko możesz mieć, wysyłając smsa.

Ryzykowna dotacja na e-biznes »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
By sięgnąć po duże pieniądze na e-biznes, trzeba mieć… pieniądze. Dobry biznesplan pozwoli je zdobyć, ale zbyt dobry – ze wskaźnikami naciąganymi pod urzędników – może spowodować, że dotację trzeba będzie zwrócić.

''Kupuj z głową'', czyli sposób na wzrosty cen »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Andrzej Krzywaniak, Aspiro Wrocław
Ceny wielu towarów poszybowały. Rosnąca inflacja i podwyżki podatków ogołacają nasze portfele. Sprawdziliśmy, jak mądrze planować zakupy unikając schematów i fikcyjnych promocji.

Pokażmy Polskę w Street View »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. EP
Google rozpoczyna przygotowanie zdjęć do Street View w Polsce i zaprasza Polaków, aby wybrali w plebiscycie miejsce, które będzie zdjęciową wizytówką naszego kraju.

Wiosna w świetlicach »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. KK
Strzeliński Ośrodek Kultury rozpoczyna kontynuację wiosennej akcji w wiejskich świetlicach.

Zmagania przy stole »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. KK
Funkcjonariusze-sportowcy rywalizowali o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Strzelinie.

Nowy plac dla TIRów »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Justyna Krysowaty-Olejnik
Wcześniej na to miejsce wywożono gruz. Teraz plac przy ul. Wojska Polskiego będzie zajazdem dla samochodów ciężarowych. Prace trwają.

Zginęła młoda strzelinianka  »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. ŁS
W niedzielnym wypadku pod Oławą zginęła 28 letnia mieszkanka Strzelina, która była pasażerką jednego z motocykli, które brały udział w wypadku

O krok od tragedii »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w poniedziałek 9 maja na drodze powiatowej na trasie Karszów- Gołostowice. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe: vw golf i bmw.

Zmiany w pracy urzędu »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie opr. KK
Pracująca sobota i wolny piątek. Oto planowane zmiany w godzinach urzędowania strzelińskiego starostwa.

Złodziej w pałacu »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Barokowy pałac, znajdujący się w prywatnych rękach, którego pozostałości wpisują się w krajobraz XIX-wiecznego parku, został okradziony pod osłoną nocy.

Żmije na wolności »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Opr. aw
W regionie słychać o pojawieniu się żmij. Sprawdź jak można uniknąć zagrożenia.

Zeznanie PIT: kto trafi pod lupę fiskusa? »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Tax Care
Dokumenty uprawniające nas do skorzystania z ulg i kopię PIT za ubiegły rok należy przechować aż do końca 2016 roku. W tym czasie fiskus ma prawo nas skontrolować. Pod jego lupą znajdą się przede wszystkim ci, którzy czekają na zwrot podatku.

Nie licz na zmienne oprocentowanie lokat »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki, ustalając oprocentowanie depozytów, są coraz mniej wrażliwe na poziom stóp procentowych. Korzystnym dla klientów rozwiązaniem byłoby indeksowanie lokat do rynkowych wskaźników WIBID i WIBOR. Jednak konsumenci nie mają czego szukać w bankach, bo na rynku są tylko cztery takie oferty, a ich atrakcyjność jest wątpliwa.

Kosmos w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza w podróż po wszechświecie.

Nowe lasy w Gościęcicach »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Najpierw sosny, potem dęby, a w tym roku buki. Powiatowi urzędnicy pod fachowym okiem leśników nasadzali lasy w okolicach leśniczówki w Gościęcicach.

Dwa medale sztangistów »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Opr. as
Bardzo dobry występ zanotowali podczas V Międzynarodowych Mistrzostw Polski MASTERS w Podnoszeniu Ciężarów ciężarowcy Strzelca Strzelin. W ubiegły weekend w Puławach ich łupem padły dwa medale.

Riposta radnego Grondysa »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie Katarzyna Kotlarz
- Nie złożyłem zażalenia, bo nie miałem ku temu podstaw. To radny Kaczmarek, na podstawie artykułu 58 ordynacji wyborczej, mógł złożyć protest o nieważności wyboru Edwarda Tracza na radnego zapobiegając tym samym obecnej liczbie radnych miejskich - ripostuje radny Andrzej Grondys.

Plaga nietrzeźwych na drogach »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie opr. KK
W ciągu ostatnich kilku dni, strzelińscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu znaczą ilość kierowców , którzy prowadzili pod wpływem alkoholu.

Rycerski piknik na Gromniku »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Podczas długiego weekendu mieszkańcy powiatu mieli okazję zasmakować obozowego życia na górze Gromnik. Wzniesienie na jeden dzień zamieszkali średniowieczni rycerze oraz wybranki ich serc.

Ulica Staromiejska – dawniej Stare Przeworno cz. 2. »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie Piotr Rozenek
W 1292 r. książę Bolko I Świdnicki nadał Strzelinowi prawa miejskie włączając jednocześnie Stare Przeworno w jego granice. Położenie osady uniemożliwiło jej włączenie w obręb murów obronnych, tym samym Stare Przeworno zmieniło charakter na przedmieście. Tradycje osady miejskiej zachowały się jednak w nowej nazwie – Antiqua civitas czyli Stare Miasto ( w niemieckich czasach Altstadt).

Dwa remisy Strzelinianki »
Tekst opublikowany 2011-05-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki, w dwóch ostatnich meczach, zdobyli dwa punkty. Podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego najpierw zremisowali na własnym stadionie 1:1 z Orkanem Szczedrzykowice, by w minioną sobotę ich mecz z Piastem Zawidów zakończył się wynikiem 0:0.

Poza prawem »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie opr. KK
Rozboje, kradzieże pojazdów, kradzieże z włamaniem oraz oszustwa – oto policyjny bilans przestępstw z powiatu strzelińskiego z ostatnich dni.

Okradli PZD »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie opr. KK
Powiatowy Zarząd Dróg w Strzelinie poniósł straty o łącznej wartości 10tys. zł.

OSP Ciepłowody zdobyły puchar »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wielu mieszkańców Przeworna i okolicznych miejscowości przyglądało się w niedzielę 1 maja zawodom sportowo-pożarniczym druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku w zawodach udział wzięło dziewięć drużyn. Najlepsi okazali się strażacy z Ciepłowód.

Darmowa mammografia »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie opr. KK
Przez dwa dni, mieszkanki powiatu strzelińskiego będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych dzięki współpracy powiatu strzelińskiego z Caritasem Archidiecezji Wrocławskiej.

Fundusz remontowy – płacić czy nie płacić? »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie redNet Management
Członkowie wspólnoty mieszkaniowej, którzy regularnie opłacają składki na fundusz remontowy nierzadko mają do czynienia z osobami, które od płacenie się uchylają. Co zatem robić, aby wszyscy solidarnie ponosili koszty niezbędnych remontów?

W nocy na minusie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Kierowcy i piesi powinni uważać. Dziś w nocy temperatura spadnie poniżej zera.

Winne są kleszcze »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Czasami spacer po parku wystarczy, by wrócić do domu z nieproszonym gościem wbitym w skórę. Co zrobić, gdy zauważymy na sobie kleszcza?

Ściga cię komornik? Nie licz na zwrot podatku »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Tax Care
Nie zapłaciłeś mandatu lub ściga cię komornik za zaległą ratę w banku? Czeka cię przykra niespodzianka. Musisz się liczyć z tym, że zwrot podatku wynikający z rocznego rozliczenia PIT otrzymasz tylko w części lub pożegnasz się z nim w ogóle.

Echa naszych publikacji »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Krzysztof Kurowski
Nie milkną echa zamieszania, jakie powstało w ostatnim czasie w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie. Do naszej redakcji przyszedł list autorstwa Krzysztofa Kurowskiego. Ze względu na wagę problemu prezentujemy go w całości, zastrzegając że wyraża on tylko poglądy autora.

Schetynówka w remoncie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. KK/UMiGW
Rozpoczyna się przebudowa ul. Daszyńskiego w Wiązowie za prawie 1,5mln zł.

Początkujący też kręcą Wrocław »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Biuro Promocji Miasta oraz Multimedia Polska zapraszają do udziału w konkursie, którego celem jest wyłonienie najlepszego filmu promującego Wrocław.

Za bilet powrotny płaci PKP »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
W nocy z 14 na 15 maja tłumy miłośników sztuki jak co roku ruszą na bezpłatne zwiedzanie instytucji kultury w ramach ogólnoeuropejskiego projektu Nocy Muzeów. PKP Intercity po raz kolejny przyłącza się do tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego ze specjalną ofertą „Noc Muzeów z Intercity”.

Kolejne szynobusy w trasie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Od środy mkną po torach nowe żółte szynobusy. Dzięki nim podróż do Leśnicy zajmuje... 15 min.

Powalcz w internecie o indeks »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Do 17 czerwca mają czas przyszli studenci, by wziąć udział w internetowym konkursie o stypendia. 3000 zł może czekać na Ciebie.

Z Francji dla strzelinian »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie KK
Już jutro strzeliński artysta mieszkający od lat we Francji wystąpi w naszym mieście specjalnie dla tutejszej publiczności.

Strażacy obchodzili swoje święto »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Uroczystą mszą 4 maja rozpoczęły się obchody „Dnia Strażaka” w Strzelinie. Strzelińscy strażacy w codzienną służbę mają wpisane ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, gotowość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują bez względu na własne bezpieczeństwo.

Skutki majówki w śniegu »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Śnieg w maju w powiecie strzelińskim zaskoczył wszystkich. Połamane pod naporem śniegu drzewa i mnóstwo interwencji strażaków to tylko niektóre ze skutków niespodziewanego ataku zimy 3 maja.

Zasłuż na miano Tropiciela »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Tropiciel - Przygodowy Rajd na Orientację - odbędzie się w Bystrzycy koło Wrocławia (powiat Oławski) w nocy z 27 na 28 mają.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie red
Kino 5D, koncert Any Moura, rejs Odrą - zobacz co jeszcze czeka na Twojego smsa.

Nie chcemy sporów z sąsiadem »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Daniel Biernat
Czy Bogatynia otrzyma ziemię od Czechów? Władze samorządowe ostrożnie odnoszą się do kwestii, tzw. długu granicznego.

Kredyty bez odsetek w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Oszczędzasz i nie płacisz odsetek od kredytu mieszkaniowego – taką możliwość dają klientom cztery banki. Propozycja zwana mechanizmem bilansowania jest warta zainteresowania, ale nie zawsze rozwiązanie jest opłacalne już od pierwszej odłożonej złotówki.

400 dni do EURO »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. EP
Już w najbliższy czwartek, 5 maja, Wrocław – Miasto Gospodarz trzeciej co do wielkości imprezy sportowej na świecie rozpoczyna odliczanie ostatnich 400 dni do otwarcia Turnieju UEFA EURO 2012™!

Kiedy nie trzeba płacić podatku VAT? »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Tax Care
Świeżo upieczony przedsiębiorca może, ale nie musi płacić podatku od towarów i usług. Zakładając firmę może skorzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego VAT – do momentu, gdy nie przekroczy określonej z góry kwoty obrotów.

Ruszył maraton maturalny »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Dzisiejszy sprawdzian z języka polskiego zainaugurował tegoroczny maraton maturalny. Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 22 maja, ustna do 28 maja.

Majówka na dwóch kółkach »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie opr. as
70 rowerzystów ruszyło 30 kwietnia spod pomnika Strzelca w ramach kolejnej już akcji „Strzelin na rowery”.

Paliwo do twojego auta zdrożeje o 7-10 groszy? »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie INTERIA.PL, opr. EP
Z dniem 1 maja zniknęły ulgi w podatku akcyzowym dla biopaliw i biokomponentów. W praktyce oznacza to, że ceny paliw mogą pójść w górę.

Kredyty bez odsetek w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Oszczędzasz i nie płacisz odsetek od kredytu mieszkaniowego – taką możliwość dają klientom cztery banki. Propozycja zwana mechanizmem bilansowania jest warta zainteresowania, ale nie zawsze rozwiązanie jest opłacalne już od pierwszej odłożonej złotówki.

Skandal w Borku Strzelińskim »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie AS
W Borku Strzelińskim podczas meczu B-klasy kibic popchnął sędziego, który tak nieszczęśliwie upadł, że stracił na chwilę przytomność. Karetka pogotowia zabrała go na obserwację do strzelińskiego szpitala.

Mocny złoty osłabi inflację »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Rząd znalazł sposób na obniżenie inflacji. Wymieniając bezpośrednio na rynku euro napływające z unijnych źródeł oraz z emisji obligacji nominowanych w walutach, będzie umacniał złotego, co zmniejszy presję inflacyjną.

Wysyłasz PIT kurierem? Możesz nie zdążyć »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Tax Care
Dzisiaj jest ostatni dzień na złożenie rocznego rozliczenia podatku. Również do dzisiaj należy wpłacić podatek wynikający z deklaracji. Spóźnialskim grozi kara.

Rodzina na Swoim jednak dla singli? »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Po raz kolejny zmianie uległa koncepcja nowelizacji ustawy o Rodzinie na Swoim - być może będą mogli z niej korzystać single, a rynek wtórny nie zostanie wykluczony z programu.

Mieszkania: Jeśli nowe – to dwupokojowe! »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Emmerson S.A.
Wraz z nadejściem wiosny poprawiły się nastroje na rynku nieruchomości. Na początku roku w większości miast zwiększyła się oferta na rynku pierwotnym, a deweloperzy już zapowiadają kolejne inwestycje. Z drugiej strony pomimo faktu, że polska gospodarka przyśpiesza, to osoby poszukujące nowego lokum w swoich decyzjach nadal kierują się jeszcze "kryzysowymi" wytycznymi.

Poselskie wydatki »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Raz w roku posłowie przedstawiają rozliczenie swoich wydatków. Wśród rekordzistów znalazł się strzeliński poseł Norbert Raba.

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl