Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 158 informacji. Wszystkie poniżej.

Jesienna adrenalina »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie red
Aktywny wypoczynek wciąż nie należy do ulubionych form spędzania wolnego czasu przez Polaków – najczęstszą rozrywką statystycznego Kowalskiego jest po prostu oglądanie telewizji. Problem nie leży jednak w lenistwie, a w funduszach – znaczna część atrakcji spod znaku ekstremalnej zabawy, przekracza możliwości finansowe przeciętnego Polaka. Jak, gdzie i za ile możemy rozerwać się w Polsce?

Każdy uwielbia czekoladę! »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie red.
Jedzenie słodyczy to szybki i niezawodny sposób na poprawienie sobie humoru.

Rolnicy świętowali w Jaworowie »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie UMiGW
Centrum gminy Wiązów w ostatnią niedzielę sierpnia był bezsprzecznie Jaworów. A to za sprawą gminnych dożynek, które odbyły się na placu przy szkole podstawowej.

Sąd orzekł dozór dla rowerzysty »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie MM
26 sierpnia Sąd Rejonowy w Strzelinie orzekł dozór policyjny wobec 58-letniego mężczyzny, który 3-krotnie złamał zakaz prowadzenia rowerów. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wiceminister w Technikum  »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie MM
1 września na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Strzelinie pojawi się wiceminister Lilla Jaroń.

PIN od tyłu nie zmyli złodzieja  »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Karta płatnicza nie ochroni nas przed złodziejem, jeśli sami będziemy ułatwiali mu pracę. Powszechne jest to, że PIN zapisujemy na kartce, którą nosimy w portfelu. Ci bardziej ostrożni zapisują go od tyłu uważając, że taki szyfr nie zostanie złamany przez przestępcę. Natomiast najbardziej beztroscy PIN zapisują bezpośrednio na karcie, a potem gubią ją przy bankomacie.

W Borowie zawyją syreny »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie MM
Mieszkańcy gminy Borów 31 sierpnia i 1 września usłyszą syreny alarmowe. Trening systemu ostrzegania przeprowadzony będzie na zlecenie starosty strzelińskiego i wójta gminy Borów.

Wyciekł olej na rondzie »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wczoraj przed godz. 13.00 strzelińskie rondo zamieniło się w niebezpieczną ślizgawkę. Doszło do wycieku oleju napędowego z jednego z samochodów.

Pobił 7-letnia córkę »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie MM
Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad 7 -letnią córką i konkubiną. Ostatnia awantura skończyła się pobiciem i wyrzuceniem kobiety wraz z dzieckiem z domu. W czasie interwencji znieważył także funkcjonariuszy policji. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dożynki w rozmiarze big  »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Big Cyc oraz Izabela Trojanowska i zespół Mafia - to były gwiazdy, które w niedzielę 28 sierpnia odwiedziły Ludów Śląski z okazji gminnych dożynek.

Zrolowany asfalt »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie MM
Na aktualnie remontowanym odcinku drogi Prusy – Karszów już w trakcie naprawy pojawiły się usterki. W kilku miejscach rozchodzi się świeżo wylany asfalt.

Granitowe dzieła sztuki  »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
27 sierpnia przy budynku Starostwa Powiatowego w Strzelinie odbył się Turniej Układania Kostki Granitowej. Zawody odbyły się w ramach Jarmarku Produktu Lokalnego. Uczestnicy zbudowali z kostki granitowej prawdziwe dzieła sztuki.

SLD ruszyło z kampanią »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie MM
23 sierpnia w sali konferencyjnej urzędu gminy odbyło się spotkanie członków SLD i sympatyków partii. Artur Gulczyński jako kandydat na posła, mówił o swoich planach.

Dożynki w Szczawinie »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
28 sierpnia w Szczawinie odbyły się tradycyjne dożynki. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. pokaz „zośki”, konkursy i zabawę taneczną.

Podziękowali za plony »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie AJ
Konkurs wiązania snopków, młócenie zboża cepem oraz piłowanie kłody na czas to jedne z wielu atrakcji tegorocznych dożynek w Gminie Przeworno. Chętnych do udziału w konkursach i zabawach nie brakowało, a słoneczna pogoda zgromadziła na boisku wielu gości.

Zdobyli kolejne medale »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie AJ
W przedostatni weekend sierpnia, 8 zawodników ze Strzelińskiego Stowarzyszenia Footbagu wzięło udział w XI Mistrzostwach Polski w Footbagu, które odbyły się w Płońsku. Zawodnicy po raz kolejny nie zawiedli swoich fanów.

Pokoje nie tylko dla turystów »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie Piotr Bugaj
Dobiega końca kolejny sezon urlopowy. Tego lata wypoczynek w kraju był pod znakiem niepewności o stan pogody. Jednak branża hotelarska nie ma chyba powodów do narzekania na brak popytu.

Pierwsze zwycięstwa »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki Strzelin odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w nowym sezonie. W Strzegomiu pokonali tamtejszy AKS 2:1 po golach Miłosza Bandury i Marcina Józefowicza. W minionym tygodniu Strzelinianka odniosła również zwycięstwo 4:0 nad Nefrytem Jordanów. Spotkanie rozegrano w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski okręgu wrocławskiego.

Skradziono psy - pomóżmy »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Opr. aw
Z ogrodzonego terenu zginęły dwie suczki. Na znalazcę czeka nagroda.

Mitsubishi wpadło do rowu »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
26 sierpnia w Ludowie Polskim doszło do kolizji drogowej z udziałem toyoty yaris i mitsubishi L-200. Nikt nie został poszkodowanych.

Przeszedł Selekcję »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piotr Pukalski ze Strzelina znalazł się w elitarnym gronie trzynastu osób, które ukończyły XIV edycję Selekcji. Znawcy uważają Selekcję za najtrudniejszą imprezą terenową w naszym kraju. Zawodnicy zmagali się z błotem, wodą, ciemnymi pomieszczeniami i długim dystansem.

DB PBC bierze rozwód z Rodziną na Swoim »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Kredyty z państwowymi dopłatami do odsetek od środy tracą na atrakcyjności. Tracą też jeden z 21 oferujących je banków. Wspólnej przyszłości nie widzi już Deutsche Bank PBC.

Telefoniczny savoir vivre po wakacjach »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie red.
65% nastolatków korzysta z telefonu komórkowego w trakcie lekcji w szkole, a co piąty robi to w trakcie sprawdzianów i klasówek – wynika z raportu kampanii "Uwaga! Fonoholizm". Jak radzić sobie z nadmiernym korzystaniem z telefonu przez młodzież w szkole? Dziś podpowiadamy jak to zrobić.

Na budowę sali potrzebne są 4 mln złotych »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie MM
Gotowa jest dokumentacja na budowę szkolnej sali gimnastycznej w Białym Kościele, jednak gmina Strzelin nie ma środków na realizację projektu. Rozpoczęcie budowy może zacząć się nawet za kilka lat.

Dołącz do honorowych dawców krwi »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie MM
Pracownicy wrocławskiej stacji krwiodawstwa przyjeżdżają do Strzelina co 2 miesiące, na akcję oddawania krwi. Już 1 września możesz oddać krew w Starostwie Powiatowym.

Zdewastowana tablica »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie MM
U zbiegu ulic Gajowej i Miodowej(Gęsiniec - Gościęcice Śr.), niedaleko Domu Czeskiego do niedawna stała tablica informacyjna. To przeszłość, ponieważ została zdewastowana i usunięta.

Nowy dzielnicowy w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie opr. ŁS/ KPP Strzelin
Od 01 sierpnia br. stanowisko dzielnicowego na terenie miasta Strzelin objął sierż. Marek Szłapa. Funkcjonariusz „sprawuje opiekę” nad mieszkańcami wschodniej części miasta od ulicy Wrocławskiej przez osiedla Grota Roweckiego, Piastowskie, Na Skarpie aż do ulicy Staromiejskiej.

Gdzie na ostatni rodzinny wakacyjny weekend?  »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie czasdzieci.pl
Nadchodzi nieuniknione… koniec wakacji, powrót do szkoły, pracy, codziennych obowiązków. Ostatni weekend sierpnia to najlepsza okazja na wakacyjny wypad razem z dziećmi poza miasto. Pojawia się jednak pytanie gdzie najlepiej spędzić ostatnie wolne wakacyjne chwile? Jak wśród tysięcy wspaniałych miejsc w Polsce znaleźć to odpowiednie dla siebie i swojej rodziny?

Spójrz w gwiazdy »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Maria Janki
Taka okazja pojawi się podczas Pikniku astronomicznego. Uczestnicy obejrzą meteoryty i poobserwują gwiazdozbiory letniego nieba.

Pomogą Ci w angielskim »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie red
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczyna 5. edycję programu Youngster – akcji wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej poprzez naukę języka angielskiego.

Komputery dla strzelińskiej Policji  »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie AJ
W piątek, 26 sierpnia w Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie odbyło się przekazanie sprzętu komputerowego ufundowanego przez władze Miasta i Gminy Strzelin.

U nas żar tropików »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Opr. aw
Meteorolodzy już są pewni - dziś jest najcieplejszy dzień w roku. Temperatura na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie osiągnie nawet 34 stopnie.

Pościg w Gołostowicach »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie AJ
Nietrzeźwy kierowca spowodował 3 kolizje drogowe po czym sam wpadł do rowu. Został zatrzymany przez KPP Strzelin w Gołostowicach.

Czy czeka go wyrok śmierci? »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie opr. aw
To piękny szczeniak rasy owczarek niemiecki długowłosy. Czeka go uśpienie, gdyż jest niewidomy.

3 grzechy główne doradców finansowych »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie BrandScope
Rynek doradców finansowych profesjonalizuje się. Jest coraz więcej osób trzymających wysokie standardy. Niestety do zawodu ciągle trafia zbyt wielu przypadkowych ludzi popełniających poważne błędy. Nowa fala kryzysu i zawirowania walutowe powinny wyczyścić rynek z niby-doradców – mówi Artur Luterek z Finhouse, dostawcy rozwiązań do sprzedaży kredytów hipotecznych.

Kolejarze podpisali porozumienie »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie Opr. MM
Zapowiadany na piątek i sobotę strajk kolejarzy został odwołany. W środę kilka minut przed północą, podpisaniem porozumienia, zakończyły się negocjacje związkowców z zarządem spółki.

Nasze zdrowe warzywa i owoce »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Na rynku krajowym w 2011 roku wykryto dotychczas jedynie 4 proc. nieprawidłowości. W ogóle nie odnotowano ich w województwach: dolnośląskim, zachodnio-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i łódzkim.

Postułki zamieszkały na cukrowni »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie Opr. MM
W czwartek na obiektach Cukrowni Strzelin inicjatorzy akcji p.n. „Ptasie Miasteczko” zamontowali budki lęgowe dla postułek. Trzy młode drapieżniki trafiły do nas w celach przywrócenia tego gatunku na naszym terenie.

11. konkurs „zDolny Śląsk” rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Fundacja Edukacji Międzynarodowej ogłasza rozpoczęcie jedenastej edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk”.

Wypadek pojazdu wojskowego na A-4 »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W środę 24 sierpnia na autostradzie A-4, w okolicy miejscowości Kurowskie Chałupy, doszło do wypadku wojskowego stara. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Jeden z żołnierzy został przetransportowany przez lotnicze pogotowie ratunkowe do szpitala we Wrocławiu.

30 osób rannych w wypadku »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie aw
Autobus najechał na tył ciężarówki na trasie krajowej nr 3 między Polkowicami a Lubinem. 32 osoby zostały ranne.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Seanse w kinie Helios przy ul. Kazimierza Wielkiego lub w kinie 5D w Magnolii, rejsy statkiem po Odrze czy też rower wodny - wszystko to możesz u nas dostać, wystarczy, że wyślesz smsa.

Remont w zgodzie z naturą »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Piotr Bugaj
Współczesne standardy w pracach budowlanych i remontowych opierają się w dużym stopniu o dyrektywy i normy związane z ochroną środowiska. Ekologia nie jest już dla firm produkcyjnych lotnym hasłem reklamowym, lecz wymogiem funkcjonowania na rynku.

Inwestycja w oszczędność »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Marek Siemieniewski
Odpowiednie docieplenie budynku przyczynia się do poprawy klimatu i komfortu cieplnego panującego wewnątrz pomieszczeń. Im wyższa jest temperatura powierzchni ściany, tym przytulniej jest w mieszkaniu. Im cieplejsze są ściany, tym łatwiej i szybciej ogrzewa się powietrze wewnątrz pomieszczeń, a to przekłada się wprost na zmniejszenie wydatków ponoszonych na ogrzewanie. O krokach, jakie należy podjąć, by zaoszczędzić na rachunkach za ciepło, na co się zdecydować i jakich błędów się wystrzegać mówi Marek Siemieniewski, Product Manager - Systemy ociepleń z firmy Baumit.

Apartament w cenie mieszkania »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Emmerson S.A.
Kryzys gospodarczy, którego początek przypadł na połowę 2008 r. wywarł znaczny wpływ na sytuację na rynku nieruchomości mieszkaniowych, także tych z najwyższej półki cenowej. Zawirowania gospodarcze sprawiły, że deweloperzy dostosowując ofertę do nowych wymogów rynkowych zaczęli w większym stopniu koncentrować swoją aktywność na tańszych projektach, składających się z mieszkań o niższym standardzie, powierzchni i cenie.

Spekulanci zrezygnują z franka. Wezmą na cel korony »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Money.pl
Posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich mogą odetchnąć z ulgą. Szczyt tej waluty już za nami, bo inwestorzy uznali, że dużo więcej już na niej raczej nie zarobią. Teraz ich uwaga może skupić się na koronie czeskiej, norweskiej, szwedzkiej, czy egzotycznym dolarze singapurskim - pisze Łukasz Pałka, analityk portalu Money.pl.

Pasażerowie zastrajkują na kolejach? »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie MM
Na facebook'u strajkują pasażerowie. Portal gromadzi osoby, które wezmą udział w strajku - przeciw kolejarzom.

Strażnicy miejscy w wiązowskiej bibliotece »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie MM
Strażnicy miejscy odwiedzili wiązowską bibliotekę z okazji zbliżającego się Dnia Strażnika Miejskiego. Czytali dzieciom bajki i opowiedzieli o swojej pracy.

Nie ma dziś strajku »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie MM
Kolejarze zmienili termin drugiego strajku generalnego. Strajk miał się rozpocząć dzisiaj, jednak związki przełożyły go na piątek – 26 sierpnia.

Fatalna droga i bunt mieszkańców »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Magdalena Margasińska
Mieszkańcy Przeworna zapowiadają, że nie pójdą na wybory parlamentarne, jeżeli nie zostaną podjęte żadne decyzje w sprawie remontu odcinków drogi Romanów - Przeworno – Rożnów. Załamani stanem dróg mieszkańcy sięgają po ostateczne środki nacisku.

Akcja ''Bezpieczna szkoła'' »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Opr. MM
Co roku pod koniec wakacji, przed rozpoczęciem roku szkolnego, funkcjonariusze przeprowadzają akcję pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły''. Działanie ma na celu poinformowanie rodziców i dzieci o zasadach zachowania ostrożności przede wszystkim w drodze do szkoły i wracając do domu.

Walczą ze wścieklizną »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie red
Od 1 do 10 września w całym województwie dolnośląskim zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Pożyczyłeś franka to spłacaj we franku »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Kup franka u nas na spłatę kredytu u konkurencji! – zachęcają już Citi Handlowy, PKO BP i Alior. Banki te widzą we wchodzącej w życie w piątek ustawie antyspreadowej szansę na przyciągnięcie do siebie klientów niezadowolonych z wysokich kursów walut przy obsłudze kredytu. Niewykluczone, że wkrótce ich śladem pójdą kolejne instytucje.

Dożynki w siodle »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Opr. MM
21 sierpnia w Pławnej odbyło się święto plonów. Uroczystości dożynkowe odbyły się w parku wiejskim.

Rozciąganie czasu »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie LTM Communications
Często narzekamy na brak czasu, choć w większości pochłaniają nam go rutynowe czynności. O ile jednak pewne sprawy są konieczne, to w ciągu dnia wykonujemy tak naprawdę mnóstwo innych zajęć, które moglibyśmy bez problemu skrócić lub porzucić całkowicie. W końcu czas to pieniądz.

Majątek prywatny można wykorzystać w firmie »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Tax Care
Osoby prowadzące działalność gospodarczą często wykorzystują na potrzeby firmy składniki majątku nabyte wcześniej na cele prywatne. Przepisy nie zabraniają wprowadzania do majątku firmy składników majątku nabytych i użytkowanych uprzednio do celów prywatnych – np. mieszkania czy samochodu.

Rosnący pokój dziecka »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Agencja inPlus PR
Umeblowanie dziecięcego pokoju to niemały wydatek. Nasze pociechy stale rosną i dość szybko przekonujemy się, że zakupiony dla nich mebel szybko staje się za mały i bezużyteczny. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. Projektowanie mebli, które "rosną" razem z dzieckiem - to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale i ekonomiczne.

Sekretne życie szafki  »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Agencja inPlus PR
Wyobraźmy sobie dobrze oświetlony barek pełen wykwintnych trunków, witrynkę z podświetlanymi półkami, na których stoją nasze ulubione książki, czy przepastną komodę, w której bez trudu znajdziemy każdy przedmiot, bo pomaga nam w tym światło wbudowane w szufladę. I choć takie rozwiązania wciąż nie stanowią jeszcze standardu na rynku meblarskim, to coraz częściej zauważamy, że dzięki dodatkowemu źródłu światła meble zyskują na funkcjonalności oraz estetyce.

Dzieci z Wiązowa odwiedziły ''Pocahontas'' »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Opr. MM
Wiązowska biblioteka zorganizowała wycieczkę do wioski indiańskiej ''Pocahontas''. Wyjazd miał nauczyć dzieci szacunku do przyrody i życia w harmonii z środowiskiem – w tym celu przygotowano specjalny program zabaw.

Zamykanie drzwi bez klucza – zamek autoLock  »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie gutpr
Pośpiech jest złym doradcą – to przysłowie dobrze znane każdemu z nas. Zdarza się, że zapominamy zamknąć drzwi wejściowe, bo „goni nas czas ”. Konsekwencje takich działań mogą być dotkliwe - albo narażamy się na kradzież albo spóźniamy na umówione spotkanie. Tymczasem można sobie ułatwić życie – wymyślono już taki zamek, który nie wymaga ryglowania kluczem.

Festiwal Sztuki Włókna »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie red
Festiwal Sztuki Włókna jest dolnośląskim wydarzeniem artystycznym, obejmującym wszystkie działania twórcze odbywające się podczas dwutygodniowego pobytu artystów na Międzynarodowym Sympozjum „Warsztat Twórczy - Kowary” w Kowarach.

Miasto nie musi być zalewane »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie Magdalena Margasińska
Znamy przyczyny zalewania miasta po opadach deszczu. Problem pojawił się po przebudowie ul. Ząbkowickiej, a wraz z nią montażu separatora na wylocie kanalizacji deszczowej. Sprawę przybliżył nam radny Julian Kaczmarek, który szczegółowo zbadał sytuację.

W weekend ruszają jaworskie Targi Chleba »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie TOW
Na zakończenie wakacji Jawor zaprasza na prawdziwą ucztę dla żołądka. W najbliższy piątek rozpoczynają się. 15. Międzynarodowe Targi Chleba.

Z nożem napadł na stację paliw »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie Opr. MM
20 sierpnia na stację paliw w Strzelinie napadł 35-letni mężczyzna. Nożem groził dwóm pracownikom, bo chciał ukraść papierosy i alkohol. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Krzaki przy Ząbkowickiej »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie MM
Pas zieleni przy ul. Ząbkowickiej jest zaniedbany. Mieszkańcy, którzy nie doczekali się jeszcze interwencji zarządcy, wycinają chaszcze własnoręcznie.

Zabrakło skuteczności  »
Tekst opublikowany 2011-08-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki w minionym tygodniu rozegrali dwa mecze ligowe. W środę 17 sierpnia podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego bezbramkowo zremisowali z Piastem Żmigród, a w niedzielę przegrali na własnym stadionie 0:2 z rezerwami Miedzi Legnica.

Odjechał z miejsca zdarzenia »
Tekst opublikowany 2011-08-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
19 sierpnia na łuku drogi w Piotrowicach doszło do kolizji seata ibizy z innym pojazdem, który odjechał z miejsca zdarzenia przed przybyciem policji.

Festyn pełen dobrego humoru  »
Tekst opublikowany 2011-08-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Wyszonowicach 20 sierpnia Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało festyn rodzinny.

Nie bądź jak Grecja i Portugalia »
Tekst opublikowany 2011-08-20, opracowanie BrandScope
Kryzys finansowy z 2008 roku oraz ostatnie problemy Grecji, Portugalii, a także Włoch, powinny dać każdemu dużo do myślenia. Dlaczego? W zarządzaniu domowym i państwowym budżetem jest wiele analogii. Często popełniamy te same błędy, które duże gospodarki zaprowadziły na skraj bankructwa. Podpowiadamy więc dzisiaj jak prowadzić bezpieczne finanse, by nie stać się Grecją, Portugalią, a zwłaszcza mądrym Polakiem po szkodzie.

Wracają z rajdem po 3 latach »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie MM
Ruszyła machina organizacyjna VII -ej edycji Strzelińskiego Rajdu Rowerowego. Miłośnicy jazdy rowerem wezmą udział w rajdzie 17 września br. Organizatorzy powracają z rajdem po 3 latach przerwy.

Burze mogą spowodować wezbranie rzek »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Oprac. TOW
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o możliwym przekroczeniu stanów wód w dorzeczu górnej i środkowej Odry. Określono drugi stopień zagrożenia z możliwością lokalnych podtopień.

Gębczyce walczą o miejsce spotkań »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Magdalena Margasińska
Gębczyce walczą o realizację projektu „Gębczyckiego centrum rekreacyjno-integracyjngo”. Intensywne działania w tej sprawie prowadzone są od maja br. Koncepcja spotkała się z ogólnym poparciem, jednak ciągle trwa papierkowo-finansowa walka.

Mała bohaterka nagrodzona »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Czteroletnia dziewczynka zadzwoniła do dyżurnego straży pożarnej w Strzelinie i powiadomiła o tym, że jej babcia jest chora. Dzięki temu możliwa była pomoc karetki pogotowia. Za swoją postawę dziewczynka została nagrodzona przez zastępcę komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, strzelińskich strażaków oraz starostę strzelińskiego.

Konkurs dla amatorów fotografii »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Kuźnia ARt
Pokaż pasję! Pokaż moc twórczą drzemiącą w człowieku, sprawność jego rąk, gibkość umysłu, piękno ruchu, siłę dźwięku. Pokaż, co daje radość, pozwala żyć, ładuje energią. Pokaż, co w duszy gra!

Konkurs dla przedsiębiorczych wsi »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie D. Lejkowska
Stowarzyszenie Sposób na Sukces w imieniu wszystkich organizatorów zaprasza do udziału w XII edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces". Konkurs ma charakter niekomercyjny a uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

Mammografia i RTG klatki piersiowej »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Opr. MM
Profilaktyka jest bardzo ważna, wiele chorób wcześnie wykrytych można wyleczyć. Bezpłatne badania mammograficzne prowadzone będą w Wiązowie już 6 września. Natomiast badania RTG klatki piersiowej będą już 22 września.

Kolejna obniżka cen paliw na stacjach ORLENU  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie opr. EP
PKN ORLEN wprowadził kolejną w tym sezonie wakacyjnym obniżkę detalicznych cen paliw na stacjach własnych. Obowiązujące maksymalne ceny paliw na stacjach Koncernu są takie same dla benzyny EU-95 oraz ON i wynoszą obecnie 5,09 zł/litr, co oznacza spadek o 10 gr dla benzyny i 5 gr dla oleju napędowego.

Po mBanku i MultiBanku franka porzucił też Alior »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Huśtawka nerwów jaką zafundował szalejący kurs franka okazała się zbyt mocnym doświadczeniem dla banków. Z grona siedmiu instytucji gotowych pożyczyć na mieszkanie w CHF pozostały już tylko cztery, a w praktyce dwie: Nordea i BPH. I to od ich decyzji będzie zależało czy frank zniknie z polskiego rynku.

Pomieszczenia w jasnym świetle  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie pointb
Salon, kuchnia czy gabinet – w każdym z tych pomieszczeń bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Podpowiadamy jak dobrać je tak, aby spełniało swoje najważniejsze funkcje.

Nie ma tłumów po kredyty z dopłatami do odsetek »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Co bardziej przezorni zdążyli już wiosną wziąć kredyt w ramach programu Rodzina na Swoim. Jak informuje odpowiedzialny za niego Bank Gospodarstwa Krajowego, na 13 dni przed końcem udzielania kredytów z dopłatami na korzystnych zasadach, ruch w bankach jest już znacznie mniejszy.

Okienna biżuteria »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie OKNOPLAST
Okna w naszym domu nie muszą być nudne. Dzięki drobnym dodatkom możemy sprawić, że staną się one prawdziwą ozdobą wnętrza i elewacji. Odpowiednio dopasowane szprosy, klamki, czy parapety podkreślą styl domu i uprzyjemnią życie jego mieszkańcom.

16-latek pod kołami audi  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie MM
W niedzielę, 14 sierpnia w Michałowicach doszło do groźnego wypadku. Pod koła samochodu wpadł 16-letni chłopiec.

Dwie osoby ranne  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Magdalena Margasińska, Radosław Kwiatkowski
W niedziele, 14 sierpnia w okolicach Brochocinka, doszło do wypadku, w którym ranne zostały dwie osoby. Oboje twierdzili, że nie pamiętają kto prowadził samochód, winny zamroczeniu miał być szok pourazowy. Tymczasem w wydychanym powietrzu mieli ponad promil alkoholu.

Wjechał do rowu  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie MM
Kierowca renault wjechał do rowu przy drodze krajowej 39. Mężczyźnie nic się nie stało.

Wycieczka do parku jurajskiego »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Magdalena Margasińska
W czwartek dzieci z Karszówka pojechały na wycieczkę do Krasiejowa, gdzie w jurajskim parku mogły zobaczyć naturalnej wielkości figury dinozaurów. Wyjazd był podsumowaniem wakacji.

Ostatni etap przebudowy technikum »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Opr. MM
Prace remontowe w Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Strzelinie zostaną ukończone jeszcze w tym miesiącu. Przebudowa trwała od 2009 roku. Pozostała już tylko izolacja ścian zewnętrznych.

Indiańska osada w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie MM
24 sierpnia do Parku Jordanowskiego w Strzelinie przyjadą Indianie. Wioskę indiańską oglądać będzie można już od godziny 14.00.

Sen – przepis na zdrowie i wypoczynek »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Adam Wróbel
Wakacje, urządzanie mieszkania, zdrowie i jeden wspólny element – sen. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ma on ogromne znaczenie w codziennym życiu, zarówno u młodych jak i dorosłych osób. Jednak, aby przynosił nam korzyści, musimy pamiętać o kilku ważnych regułach – związanych nie tylko z ilością, ale i jakością snu.

Na tory nie wyjechało 300 pociągów - trwa strajk »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie MM
Nie ma połączenia kolejowego ze Strzelina do Wrocławia. Kolejarze strajkują od północy, na Dolnym Śląsku nie wyjechało aż 300 pociągów.

Sukcesy w Helsinkach »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie AJ
Od 31 lipca do 8 sierpnia trwały w Helsinkach 32. Mistrzostwa Świata w Footbagu.

Big Cyc na święcie plonów »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie opr. AJ
Tegoroczne, powiatowe święto plonów odbędzie się w gminie Borów, w miejscowości Ludów Śląski. Podczas imprezy zaprezentują się lokalni artyści a także gwiazda niedzielnego wieczoru, zespół Big Cyc.

Umowy podpisane »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie opr. AJ
11 sierpnia w Urzędzie Gminy Borów odbyło się podpisanie umów, dotyczących realizacji projektów gmin w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

Pielgrzymowali do Nowolesia  »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
13 sierpnia ponad setka pielgrzymów z Kuropatnika wyruszyła na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Nowolesiu. Mieszkańcy powiatu strzelińskiego odbyli także pielgrzymkę na Jasną Górę.

Trzech kandydatów w wyborach do Sejmu »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie Magdalena Margasińska
Ewa Mańkowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł Norbert Raba z Platformy Obywatelskiej oraz wiceburmistrz Strzelina Artur Gulczyński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej – to trzej nasi kandydaci w październikowych wyborach do Sejmu. Kampania wyborcza właśnie ruszyła...

Ponad 1 325 000 zł za Orlik »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie Magdalena Margasińska
Rozpoczęli budowę nowego kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelinie. Z nowego Orlika korzystać będzie można prawdopodobnie już w październiku tego roku.

Doba bez pociągów »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie PŚ
Dzisiaj o północy (z 16 na 17 sierpnia) pracownicy Przewozów Regionalnych rozpoczną strajk generalny, który potrwa równą dobę. Minister Infrastruktury będzie jeszcze negocjował jego odwołanie.

1000zł stypendium dla niepełnosprawnej młodzieży »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie Opr. MM
Z budżetu Województwa Dolnośląskiego ufundowane zostaną stypendia w kwocie 1000 zł na rok szkolny.

Zwłoki zostawione na przystanku »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie Anna Szokalska
Przez godzinę zwłoki starszego mężczyzny leżały na przystanku autobusowym. Zostawili je tam policjanci po stwierdzeniu zgonu przez lekarza. Zanim zostały zabrane, pasażerowie przechodzili nad i obok ciała wsiadając do autobusu.

Porażka na początek  »
Tekst opublikowany 2011-08-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
13 sierpnia piłkarze Strzelinianki rozegrali pierwszy mecz ligowy w sezonie 2011/2012. Niestety, nasz zespół przegrał w Jeleniej Górze z ekipą Karkonoszy 1:2. W drużynie ze Strzelina zadebiutowali Tomasz Grabowski i Damian Więckowski.

Oddali hołd walczącym za ojczyznę »
Tekst opublikowany 2011-08-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tradycyjnie uroczysta msza święta rozpoczęła obchody Święta Wojska Polskiego w Strzelinie, które odbyły w poniedziałek, 15 sierpnia.

Zabawa w tanecznych rytmach  »
Tekst opublikowany 2011-08-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Siedem zespołów, siedem godzin świetnej zabawy przy muzyce tanecznej, liczne konkursy dla publiczności oraz gorące przekąski i napoje chłodzące - tak w dużym skrócie wyglądała pierwsza Dolnośląska Gala Piosenki Dance i Disco Polo, która odbyła się w niedzielę, 14 sierpnia w Białym Kościele.

Jak zaoszczędzić na szkolnych podręcznikach?  »
Tekst opublikowany 2011-08-13, opracowanie dotpr
Rozpoczęcie roku szkolnego nie należy do ulubionych dat w uczniowskim kalendarzu. Września nie wypatrują również rodzice, którzy na podręczniki do podstawówki wydadzą nawet 400 zł, a do gimnazjum 500 zł. Gdzie szukać oszczędności i jak kupować taniej? Jedną z możliwości są zakupy podręczników w sieci – tam kosztują nawet o 25-30% taniej niż w księgarniach tradycyjnych.

Odwołali zakaz kąpieli w Białym Kościele »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie Opr.MM
Woda w Białym Kościele nie zagraża już zdrowiu osób zażywających kąpieli. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzelinie potwierdził dzisiaj przydatność wody do kąpieli, jednocześnie odwołując zakaz.

Czego pragną faceci? »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie BrandScope
Mel Gibson w jednym z filmów dosyć boleśnie poznawał kobiecą naturę. Ponieważ taka sama próba poznania męskich nawyków przez kobiety mogła by się okazać katastrofalna w skutkach, odkrywamy dzisiaj - całkiem bezboleśnie - kilka męskich pragnień zakupowych. Wydawać by się mogło, że „zakupowe szaleństwa” to termin zarezerwowany tylko dla kobiet. Jak się jednak okazuje, mężczyźni, tak samo jak panie, lubią wydawać pieniądze i spełniać swoje najróżniejsze, często bardzo kosztowne zachcianki. Razem z analitykiem Aspiro sprawdziliśmy, w co najczęściej inwestują panowie, o czym marzą i w jaki sposób te pragnienia finansują.

Nowy wygląd poszukiwanego ''Stopy'' »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie opr. as
Tak teraz może wyglądać „Stopa”, czyli Wiktor Szewczyk, 23-letni wrocławianin poszukiwany listem gończym.

Skradziono Audi A4 »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie red.
W dniu 08.08.2011 r. pomiędzy godz. 20.00 – 2.15 skradziono samochód osobowy marki Audi A4 kombi z 2006 r. w kolorze ciemno zielony metalik.

Zbliżają się warsztaty taneczne »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie MM
Codziennie od środy 18 sierpnia do poniedziałku 29 sierpnia, Gminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie organizuje warsztaty taneczne dla średniozaawansowanych. Tancerze będą trenować po 6 godzin dziennie!

Dopłacą do podręczników »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie Opr. MM
Uczniom klas I – III szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjum, rozpoczynającym naukę w roku szkolnym 2011/2012, przysługuje dofinansowanie na zakup podręczników. Wsparcie realizowane będzie w ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna”. Wnioski, które trzeba złożyć aby otrzymać pomoc finansową, składać należy w szkołach do 5 września.

W szpitalach brakuje krwi »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie MM
W szpitalach we Wrocławiu brakuje krwi. Okres wakacyjny jest szczególnie trudny, ponieważ brakuje dawców, a zapotrzebowanie zwiększa się. Krew oddaje się średnio 8 minut. Pamiętajmy, że ten czas i nasza krew może uratować czyjeś życie.
Zdjęć: 3  

Nie masz jeszcze pomysłu na wakacje? »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie polkaty.pl
Jesteśmy na półmetku upragnionych przez wszystkich wakacji. Ten rok jest nieco innym, jeśli chodzi popularność wyjazdów do Egiptu czy Tunezji. Wszyscy pamiętamy zamieszki, do jakich dochodziło kilka miesięcy temu. Spowodowało to spadek zainteresowania tymi krajami, ale zarazem też obniżenie cen wielu wycieczek. Dla tych, którzy nie chcą wybierać się do wymienionych wcześniej krajów, Agencja Turystyczna Polkąty z Kątów Wrocławskich przygotowała alternatywne oferty.
Zdjęć: 1  

Hipoteki: niższe raty już od września »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał pakiet ustaw dających kredytobiorcom zadłużonym w obcych walutach szansę na częściową obronę przed rosnącymi kursami walut. Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu raty będzie można obniżyć o koszt spreadu.

Konkurencyjne ceny za odbiór śmieci »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie Opr. MM
Do końca sierpnia Zakład Gospodarki Komunalnej w Wiązowie przestanie odbierać śmieci. Właściciele nieruchomości są zatem zobowiązani zawrzeć umowę na odbiór śmieci do końca sierpnia.

Z plaży do domu – czar piaskowych dekoracji »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie red.
Wakacyjne kolory we wnętrzach to nie tylko sposób na przeniesienie do domu wspomnień ze słonecznej plaży. Odpowiednio dobrane dekoracje ścienne pozwalają stworzyć ciekawy efekt aranżacyjny, ożywiając pomieszczenie na cały rok.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie red.
Filmy 5D i atrakcje na Odrze - to wszystko może być Twoje za jednego smsa.

Duże ryzyko, duże zyski »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie BrandScope
Choć podaż ziemi jest duża, do transakcji dochodzi rzadko, gdyż działki inwestycyjne są przeszacowane a tanie, rolne oferty wymagają wiele czasu i wysiłku by móc na nich budować. Zatem kupno ziemi rolnej, jej odrolnienie, przygotowanie pod inwestycje i odsprzedaż to ryzykowny ale dochodowy interes.

Strajk generalny 17 sierpnia »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie Opr. MM
W nocy z 16 na 17 sierpnia staną wszystkie pociągi spółki Przewozy Regionalne i nie będą kursować przez całą dobę. Na samym Dolnym Śląsku nie pojedzie 300 pociągów, co utrudni podróżowanie prawie 30 tys. osób. Jak funkcjonuje komunikacja zastępcza, i czy w ogóle taka będzie - przekonamy się na własnej skórze.

Nie będzie prądu »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie Opr. MM
W czwartek w Kurowie nie będzie prądu. Przerwa w dostarczaniu prądu potrwa 5 godzin.

Zobaczą indiańską wioskę  »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie MM
Dzieci z gminy Wiązów pojadą 17 sierpnia na wycieczkę do Zabrodzia. Chętni będą zwiedzać indiańską wioskę i poznawać dawną kulturę Indian.

Pomoc dla nieuleczalnie chorego Wojtusia »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie opr. W.Maj
W sklepach CHATA POLSKA na Biskupinie we Wrocławiu prowadzona jest zbiórka pieniężna do puszek na rzecz chorego 8-letniego Wojtusia. Czas zbiórki: sierpień – 31 grudzień 2011r.

Hipoteki: niższe raty już od września »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał pakiet ustaw dających kredytobiorcom zadłużonym w obcych walutach szansę na częściową obronę przed rosnącymi kursami walut. Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu raty będzie można obniżyć o koszt spreadu.

Kolejna awaria wodociągów »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie Opr. MM, Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego
Od kilku dni wioski w okolicach Strzelina mają problemy z dostępem do wody. Powtarza się awaria sieci wodociągów.

Legniczanie obejrzeli trening reprezentacji »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie LZ
Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczęła w Legnicy trzydniowe zgrupowanie przed towarzyskim meczem z Gruzją. Legniczanie mogli obejrzeć wieczorny trening kadry Franciszka Smudy.

Na akcję jechał na... podwójnym gazie »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie MM
Strażak jechał na akcję ratowniczą na podwójnym gazie. Nie dojechał na miejsce pożaru, bo wjechał do rowu w okolicach Karszowa. O własnych siłach wydostał się z pojazdu i ...uciekł.

Fakty i mity o boreliozie »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie Magdalena Margasińska
W okresie letnim jesteśmy szczególnie narażeni na zakażenie się chorobami przenoszonymi przez kleszcze. Jedną z nich jest borelioza, której przypadek w ostatnich dniach zgłoszono do strzelińskiego sanepidu.

Dokument o brutalnym zabójstwie »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie Magdalena Margasińska
Film dokumentalny Jolanty Krysowatej i Patryka Yoki po raz pierwszy zobaczyli mieszkańcy Strzelina. 29 lipca w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbyła się projekcja filmu i spotkanie z autorką, którą widzowie zasypali pytaniami.

Nie mam mowy o ''spychologii'' »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie red.
- O żadnej tzw. urzędniczej „spychologii” nie może być mowy. Po ustaniu opadów sytuacja uległa radykalnej poprawie. W niedzielę, 24 lipca po kałużach na boiskach nie było już śladu. Wiele wskazuje na to, że problem mógł być spowodowany przeciążeniem kanalizacji burzowej w ulicy Ząbkowickiej, do której odprowadzana jest woda z kompleksu boisk – wyjaśnia Lech Pąchalski z wydziału promocji UMiG Strzelin.

Zginął kierowca Fiata »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w drzewo, w wyniku zdarzenia zginął kierowca.

Gdy pada, musi być mokro? »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie Magdalena Margasińska
Kompleks boisk sportowych przy Gimnazjum nr 2 po opadach deszczu nie nadaje się do użytku. Sprawą zainteresował się jeden z mieszkańców miasta, ale jego interwencje długo nie przynosiły rezultatu. W końcu władze miasta zajęły się sprawą.

Przygotuj się do wyborów »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie red
Wybory parlamentarne odbędą się 9 października. Przedstawiamy kalendarz wyborczy, czyli wszytko o wnioskach i terminach.

List gończy za Wiktorem Szewczykiem »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie opr. as
Policji we Wrocławiu, na podstawie listu gończego wydanego 4 sierpnia przez Prokuraturę Rejonową Wrocław Psie Pole, prowadzi poszukiwania Wiktora Szewczyka, pseudonim „Stopa”, który podejrzany jest o dokonanie w nocy z 26 na 27 lipca br. rozboju i zabójstwa pracownika stacji paliw we Wrocławiu.

Awaria wodociągów »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red.
W dniu dzisiejszym kilka miejscowości przez pewien czas może nie mieć dostępu do wody. Powodem jest awaria sieci.

Gmina Borów- najaktywniejsza!  »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie UMiG Borów
27 lipca, w sali konferencyjnej starostwa, odbyła się uroczysta akademia z okazji 92 rocznicy powstania Policji Państwowej.

Mammobus przyjeżdża do Ciebie! »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie UMiG Borów
9.08.2011- zbadaj swoje piersi! Gmina Borów i NZOZ MAMMO-MED Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne.

Kłopotliwe 4,60 zł za franka »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Dopiero 4,60 zł za franka szwajcarskiego mogłoby rzucić na kolana spłacających kredyty w szwajcarskiej walucie zaciągnięte w szczycie ich popularności w 2008 roku.

Kurowski vs. Pawnuk: pierwsza rozprawa  »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie MM
Dziś w strzelińskim sądzie rozpoczął się proces karny o pomówienie, który burmistrz Dorocie Pawnuk wytoczył były prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Krzysztof Kurowski.

Pracowałem nad sobą i motocyklem »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
Rozmowa z Wojciechem Renczem - byłym Mistrzem Świata i wielokrotnym Mistrzem Polski, uczestnikiem Rajdu Paryż – Dakar, który po poważnej kontuzji nogi zdecydował wziąć udział w Rajdzie Wrocław - Drezno 2011. I wygrał.

Rodzina na Swoim ''last minute'' »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Rodzinie na Swoim. To oznacza, że na skorzystanie z programu w dotychczasowym kształcie pozostały dwa tygodnie z małym okładem.

Zapoluj na volvo z aparatem »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Opr. aw
Zrób zdjęcie samochodowi marki Volvo i wygraj wymarzoną podróż, sprzęt fotograficzny, akcesoria samochodowe i wiele innych nagród.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
"Geneza Planety Małp", filmy w 5D, a potem rejs statkiem czy możliwość wypożyczenia roweru wodnego - to wszystko może być Twoje. Wystarczy wysłać smsa.

Dachowanie Opla  »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie Magdalena Margasińska
Zbyt duża prędkość wyniosła z drogi Opla Corsę, auto dachowało, a kierująca trafiła do szpitala. Do wypadku doszło na łuku drogi między Białym Kościołem a Kazanowem.

Dożynki w Jaworowie »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie Opr. MM
W tym roku gminne dożynki Wiązowa, odbędą się w miejscowość Jaworów. Już 28 sierpnia mieszkańcy okolic zaprezentują swoje lokalne talenty i produkty.

Mammografia w Przewornie i Wiązowie »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie Opr. MM
Na terenie powiatu strzelińskiego cyklicznie odbywają się badania mammograficzne dla wszystkich chętnych pań. W okresie 2-miesięcznym mammobus przyjedzie aż 3 razy. W Strzelinie był 1 sierpnia, w Przewornie pojawi się 22 sierpnia, a 6 września badania można zrobić w Wiązowie.

W garniturze do wody »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie MM
2 sierpnia na znak oficjalnego otwarcia, symbolicznie przecięto wstęgę przed wejściem na krytą pływalnię. Zaproszono 200 gości, którzy wznieśli toast za długo oczekiwany sukces aquaparku, a wiceburmistrz Artur Gulczyński w imię ''tradycji'' skoczył do wody w garniturze!

Wylosowali OFE »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie red
109 275 osób otrzymało w drodze losowania przydział do siedmiu otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Losowanie odbyło się w siedzibie Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Uderzyła w radiowóz »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie MM
Kobieta wjechała Oplem w policyjny radiowóz. Jako winna kolizji zapłaciła 500 zł mandatu.

Afgańczyk ratował Polaka »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie opr. Daniel Biernat
Afgański policjant, narażając własne życie, ewakuował ciężko rannego polskiego żołnierza spod ostrzału rebeliantów.

Nabór filmów do festiwalu ''Okiem Młodych'' »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie red
Został już tylko miesiąc na zgłoszenie filmów do konkursu IV Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, który odbędzie się od 14 do 16 października.

Na nową drogę życia dla młodych »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie pointb.pl
Przejście przez próg własnego mieszkania to dla wielu nowożeńców jeden z ważniejszych momentów na nowej drodze. Co roku ponad 200 tysięcy par rozpoczyna wspólne życie. Nie wszyscy od razu mają szansę na swoje „4 ściany”.

Niemowlę wypadło podczas wypadku »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie MM
5 - miesięczne niemowlę wypadło z nosidełka gdy auto wpadło do rowu. Dziecko przewieziono do wrocławskiego szpitala. Nikt więcej nie ucierpiał.

Efekty „Akcji Pasy” »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Opr. MM
Policjanci strzelińskiej drogówki prowadzili działania prewencyjne pod kryp. „Pasy”. Od godz. 6.00 do 22.00, 24 lipca, funkcjonariusze skontrolowali 42 samochody.

Dachowanie Hondy »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie MM
Wielokrotnie w rowach drogi W 395 leżały samochody. Odcinek Świnobród – Borek Strzeliński jest wyjątkowo pechowy. Dzisiaj do długiej listy aut dołączyła Honda na strzelińskich numerach.

Przesłuchają Cię w PKP »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie red
W sierpniu PKP Intercity planuje przeprowadzenie w pociągach TLK i niektórych pociągach międzynarodowych badań marketingowych.

Wakacyjny surfing »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie TwojaBateria.pl
Wakacje, kojarzą się nam z wycieczkami, urlopami, a nie rzadko też z remontem i nadrabianiem całorocznych obowiązków. Paradoksalny brak czasu na zakupy przed wyjazdem, upalna pogoda, czy wygoda przeglądania produktów w sieci, skłania nas do zakupów przez Internet – szybkich i często tańszych. O czym szczególnie warto pamiętać podczas wakacyjnego surfowania w sieci?

Zginęła pasażerka »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie MM
Kierowca prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Auto uderzyło o barierki i dachowało, 74-letnia kobieta zginęła na miejscu.

Blues nad Bobrem »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Red
Latem na Zamku w Kliczkowie będzie naprawdę głośno. W średniowiecznych murach rozbrzmi śpiew i dźwięki gitar. Wszystko z powodu, kultowego już dziś, festiwalu Blues nad Bobrem. W pięknej scenerii Borów Dolnośląskich wystąpią między innymi Krystyna Prońko, Marek Napiórkowski i Wojtek Pilichowski.

Znów staną pociągi »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Opr. MM
Niepowodzeniem zakończyły się prowadzone w piątek, 29 lipca, rozmowy pracowników kolei z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury. Już 4 sierpnia, w czwartek dowiemy się na kiedy odbędzie się strajk generalny.

Nie ma siły na silnego franka »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Mocny frank dokucza nie tylko posiadaczom kredytów w tej walucie, ale także szwajcarskiej gospodarce. Trudno jednak liczyć, że niższe tempo jej wzrostu osłabi rekordowo mocną walutę.

Zawyją syreny »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie GZCK Strzelin
Na terenie gminy Strzelin dla mieszkańców zabrzmią syreny alarmowe.

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl