Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 118 informacji. Wszystkie poniżej.

Wzorcowy klient na czas kryzysu »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie BrandScope
Jeśli nieruchomość, którą chcesz kupić, znajduje się w małej miejscowości, masz więcej niż 35 lat, a do tego pracujesz w firmie u szwagra, który wynagrodzenie wypłaca Ci do ręki – o kredycie na własne mieszkanie możesz zapomnieć. Jakich zatem kredytobiorców szukają banki w trudnych czasach?

Jak mądrze przyprowadzić remont? »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Oprac. Europejski Instytut na rzecz Budownictwa
Jesień wielu z nas wykorzysta na remont swoich domów i mieszkań. Róbmy to rozważnie i z głową. Większość wykonanych prac to inwestycja na lata.

Znowu przybyło nowych mieszkań »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Emmerson S.A.
W chwili obecnej w największych miastach Polski znajduje się już więcej nowych mieszkań, niż w szczytowym okresie boomu na rynku nieruchomości, który miał miejsce pod koniec 2007 i na początku 2008 roku. Wydaje się jednak, że deweloperzy świadomi sytuacji, zaczynają powoli ograniczać pęd do dalszego zwiększania oferty. Taki wniosek można wyciągnąć z najnowszej edycji kwartalnych raportów "Pierwotny rynek mieszkaniowy" opracowywanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A.

Podziemne składy trefnego paliwa »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie TOW
Dolnośląscy celnicy wykryli nielegalną oczyszczalnię paliw na terenie rolniczej spółdzielni produkcyjnej w małej miejscowości powiatu wałbrzyskiego. .

Kampania ''Tu mieszkam, tu kupuję'' »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie opr. EP
Ponad połowa Polaków codzienne zakupy robi w małych sklepach osiedlowych. Klienci doceniają dostępną tam świeżą żywność, lokalne produkty, ale również jakość obsługi . Aż 94% kupujących ceni indywidualne podejście sprzedawców – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie MAKRO Cash & Carry w ramach akcji "Tu mieszkam, tu kupuję".

Jaka przyszłość czeka polski handel detaliczny? »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie opr. EP
Małe sklepy osiedlowe to nieodłączny element polskiej gospodarki i handlu detalicznego. Mamy ich w Polsce 150 000. To daje nam pozycję lidera pod względem liczby tego typu placówek w Europie. Tuż za nami plasują się Włochy, ze 134 000 sklepów. W większych od nas Niemczech liczba sklepów spożywczych nieznacznie przekracza 50 000, podobnie sytuacja wygląda w Hiszpanii. Dla porównania we Francji jest ich tylko 38 000.

Biznes bez komórki »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie AJ
Czy można prowadzić biznes bez użycia telefonu komórkowego? Oczywiście, że tak! O tym, jak tego dokonać i jak wygląda system pracy bez komórki opowiedział nam Julian Kaczmarek, który działa w ten sposób już od 12 lat.

Nowoczesny oddział banku otwarty »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie MR
W trosce o wygodę klientów Bank Spółdzielczy w Oławie przeniósł wiązowską placówkę. Nowy lokal Oddziału Banku Spółdzielczego znajduje się przy ul. Kościelnej 2 w Wiązowie.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie red
Bilety do kina Helios i Kina 5D, na "Muminki" we Wrocławskim Teatrze Lalek i książki "Mordercze miasto" - to wszystko może być Twoje. Wystarczy wysłać smsa.

Rodzinne tajemnice w sielskiej scenerii »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie red.
„Letni domek” Marcii Willett to opowieść o tym jak jedno, na pozór zwyczajne zdarzenie może diametralnie zmienić nasze życie. Sielska, wybrana przez internautów okładka zachęca do lektury tej pełnej magii i uroku powieści.

Buraki na drodze »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie MM
Wczoraj na drodze W396 doszło do kolizji. Ciągnik i naczepa, na której transportowane były buraki wywrócił się na odcinku Brożec – Ośno. Ciężarówka i warzywa zatarasowały oba pasy drogi. Ruch wstrzymany był przez ponad 4 godziny.

50 000 000 do wygrania! »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie MM
Dziś losowanie toto lotka, do wygrania jest aż 50 milionów złotych! W Strzelinie już ponad 200 osób postawiło zakłady. W punkcie sprzedaży od samego rana jest duży ruch, często klienci stoją w niemałej kolejce do kasy. Mieszkańcy wykupują kupony licząc na szczęśliwy traf.

Kibic przez duże K »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie MM
Tak brzmi nazwa nowego programu, który od września tego roku realizowany jest na terenie całej Polski. Przez kolejne 4 lata udział w nim będzie brał również Powiat Strzeliński.

Dary jesieni »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie AJ
W piątek w Publicznej Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Nieszkowicach dzień przebiegał pracowicie i wesoło. Odbył się tam konkurs „Dary jesieni”, któremu towarzyszyło również wspólne sprzątanie świata.

Sroka najlepszy »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie AJ
25 września 2011 r. w Gminnym Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Rybnej 2 odbył się otwarty turniej szachowy z okazji obchodów Święta Patrona Strzelina Michała Archanioła. Zwyciężył Sroka ze Strzelina.

Kosztowne błędy »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie Magdalena Margasińska
Dobiega końca sprawa remontu kanalizacji deszczowej i zmontowania separatora przy ul. Michałkiewicza. Władze gminy podpisały odbiór separatora, podejmując jednocześnie decyzje o budowie jego obejścia. Tak zwany bajpass ma stanowić alternatywne rozwiązanie problemu zalewania miasta.

Finisz w Białym Kościele  »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie Radosłąw Kwiatkowski
W niedzielę 25 września odbyły się ostatnie dożynki na terenie naszego powiatu. W miejscowości Biały Kościół, jak co roku, parafianie dziękowali za plony.

Strzelinianie świętowali  »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W niedzielę 25 września w parku miejskim w Strzelinie hucznie obchodzono Święto Patrona Strzelina Michała Archanioła. W tym roku publiczność mogła podziwiać występ kabaretu Pod Wyrwigroszem oraz koncerty Anny Żebrowskiej, Małgorzaty Ostrowskiej i zespołu Video. Zabawa była doskonała!

Obiecali pieniądze »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie Agata Jurczak
„Pracujemy razem” to nazwa konferencji, która odbyła się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Strzelinie. To już drugie spotkanie przedstawicieli samorządu lokalnego i instytucji świadczących pomoc osobom niepełnosprawnym w zakresie aktywności społecznej i zawodowej.

Skomiksuj Miłosza »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie Opr. aw
3 tysiące złotych, praca na okładce miesięcznika „Odra” i pieniężne nagrody dodatkowe czekają na autorów najlepszych komiksowych rysunków związanych z Czesławem Miłoszem. Do 11 października Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu czeka na ujęcia autora „Zniewolonego umysłu”.

Młodzieżowcy dali zwycięstwo  »
Tekst opublikowany 2011-09-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
24 września piłkarze Strzelinianki pokonali na własnym stadionie drużynę Sokoła Wielka Lipa 3:0. Dwie bramki zdobyli młodzieżowcy Artur Partyka i Adam Andrusiak, a jedno trafienie dołożył Tomasz Urban.

''Łupkowe'' eldorado nie dla Strzelina »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wykład na temat gazu łupkowego wygłosił w Strzelinie prof. Mariusz Orion Jędrysek, inicjator poszukiwań tego gazu w Polsce. Niestety, powiat strzeliński nie znajduje się na mapie miejsc, gdzie występują złoża łupków.

Te fundusze zarabiają najwięcej »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W ostatnich miesiącach, za sprawą rosnących kursów euro i dolara, duże zyski notują fundusze inwestujące w papiery dłużne denominowane w tych walutach.

Mieszkanie gotowe na studenta »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie pointb
Początek roku akademickiego, to gorący okres przygotowań nie tylko dla studentów, ale i dla właścicieli mieszkań pod wynajem. Jak urządzić lokum, aby było ono funkcjonalne, wygodne, nie drogie i co ważne, aby cieszyło się zainteresowaniem młodych ludzi?

Kolejna tragedia na drodze »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie AJ
W czwartek doszło do kolejnego tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej 395. Tym razem zginęły dwie osoby.

Nasz wspólny dom »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Dzisiejszy rynek nieruchomości jest opanowany przez oferty sprzedaży apartamentów w ogrodach, zakątkach, willach i rezydencjach. Jak powinny wyglądać nowo powstające osiedla, by ich nazwy nie były wyłącznie zabiegiem promocyjnym deweloperów?

Najlepsze miejsce na biurko »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Agencja inPlus PR
Coraz częściej biurko w naszym domu staje się nie tylko centrum pracy ale i rozrywki. Im bardziej wydłuża się lista jego funkcji, tym trudniej znaleźć dla niego odpowiednie miejsce. Zanim zaczniemy przemeblowywać swoje mieszkanie w poszukiwaniu idealnej lokalizacji kącika biurowego, warto dokładnie zaplanować przestrzeń.

Słuch – zmysł, który nigdy nie śpi »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie pointb
Często nie zdajemy sobie sprawy, że jednym z najważniejszych zmysłów w naszym życiu jest słuch. Wpływa na zdrowie, samopoczucie lub sen. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby prawidłowo o niego zadbać. Współczesny tryb życia, szczególnie młodych ludzi, a także nieświadomych rodziców – słuchowi nie służy.Jak o niego dbać?

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie red
Bilety do Heliosa i kina 5D, zestawy biurowe oraz karnety na Nordic Walking - to wszystko może być Twoje, wystarczy że wyślesz smsa.

Potrącił kobietę na Kościuszki »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie Magdalena Margasińska
Doszło dziś do wypadku na jednej z głównych ulic Strzelina - ul. Kościuszki. Starszy mężczyzna kierujący golfem potrącił pieszą. Oszołomioną kobietę z urazem głowy przewieziono do szpitala. Mężczyzna udzielił poszkodowanej pomocy i sam wezwał policję.

Dobry występ Jakubowskiego  »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
We Wrocławiu odbył się pierwszy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny juniorów w tenisie stołowym. W zawodach udział wzięli tenisiści Granitu Strzelin, z pośród których najlepiej zaprezentował się Tomasz Jakubowski.

Dożynki „wróciły” do Kuropatnika  »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W niedzielę 18 września w Kuropatniku odbyły się dożynki. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji: pyszne potrawy, mały park rozrywki i zabawę taneczną.

Poświęcili wóz strażacki »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Podczas dożynek w Zielenicach poświęcono wyremontowaną świetlicę wiejską oraz nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dożynek moc atrakcji, między innymi wspaniałą zabawę taneczną.

Turniej i dożynkowa zabawa »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Msza dożynkowa w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej rozpoczęła obchody święta plonów w Nowolesiu. W niedzielę 18 września w ramach dożynek odbył się turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Drukarki dla policji »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Magdalena Margasińska
Jedną z form pomocy policji jest przekazanie sprzętu komputerowego, czy dofinansowanie zakupu radiowozu – mówi sekretarz gminy Borów, Mariusz Majewski. Zafundowany sprzęt ma usprawnić pracę funkcjonariuszy i zwiększyć skuteczność ich działań.

Czy Twój deweloper wybuduje mieszkanie? »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie BrandScope
W ciągu ostatnich 5 lat liczba deweloperów z problemami finansowymi wzrosła według danych Krajowego Rejestru Długów aż o 365%. Wielu z nich nie dokończy rozpoczętych inwestycji także na Dolnym Śląsku gdzie dłużników jest aż 14,04% spośród wszystkich w kraju. Chociaż minęły już czasy kupowania mieszkania na etapie "dziury w ziemi", ryzyko plajty dewelopera i utraty powierzonych pieniędzy ciągle jest duże. Jak się przed nim uchronić?

Nowy dom – kupić czy wybudować? »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Agencja PR Publicon
Własny dom to marzenie niejednego człowieka. Stanowi gwarancję komfortu, prywatności i bezpieczeństwa. Jako jedna z najważniejszych inwestycji w życiu, ma służyć pokoleniom. Osoby rozważające przeprowadzkę poza miasto mogą dom wybudować lub skorzystać z oferty dewelopera. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Pierwszy raz… z kosmetyczką »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Agencja inPlus PR
Od jakiego momentu należy rozpocząć pielęgnację pod okiem specjalisty? Na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego gabinetu kosmetycznego? W jaki sposób przygotować się do zabiegu w salonie? Z pierwszą wizytą u kosmetyczki zazwyczaj wiąże się wiele pytań i wątpliwości, które szybko mijają po przestąpieniu progu profesjonalnego gabinetu.

Do 10 lat za kratkami »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Magdalena Margasińska
15 września policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o wielokrotne włamania i kradzieże dokonane na terenie Strzelina. Za popełnione przestępstwa staną przed sądem.

Gminy nie stać na realizację projektu »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Magdalena Margasińska
Modernizacja ma kosztować około 5 mln złotych. To kwota przekraczająca obecne możliwości finansowe gminy. Termin realizacji projektu zagospodarowania Ośrodka Wypoczynku Świątecznego w Białym Kościele stanął więc pod dużym znakiem zapytania.

Remontują parking dla tirów »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie MM
Postój dla samochodów ciężarowych przy ul. Wojska Polskiego otwarty zostanie dopiero po wykonaniu szeregu napraw. Na parking kierowcy będą musieli poczekać, bo wykonawca sieci kanalizacji sanitarnej uszkodził 7-metrowy odcinek rurociągu.

Oświetlenie w rytmie Tango »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Agencja inPlus PR
Różnorodność barw, energooszczędność i najnowsza technologia LED – to główne walory opraw oświetleniowych TANGO z serii Music Line. Ta innowacyjna propozycja od firmy SKOFF pełni funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną, dzięki czemu daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Nowy wymiar drzwi tarasowych »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie OKNOPLAST
W ofercie OKNOPLAST pojawił się nowy system drzwi tarasowych HST – VekaSlide. Dzięki niemu możemy zamienić zwykły pokój w elegancki, przestronny salon. W VekaSlide zwiększono powierzchnię szyb. Wchodzące w skład systemu okucia GU natomiast pozwalają bezpiecznie wietrzyć pomieszczenia.

Dalszy spadek liczby rozpoczynanych budów »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W sierpniu, drugi miesiąc z rzędu, wyraźnie spadła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. W ostatnich 12 miesiącach naliczono ich 154,9 tys., najmniej od kwietnia 2010 r.

Bezpieczne umowy z deweloperem »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie opr. EP
Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Jak uchronić się przed niekorzystnymi zapisami w umowie kupna i na co zwracać uwagę przy jej podpisywaniu? Porad udziela Ewa Cieślik z biura sprzedaży Apartamentów Wiśniowa.

Wszystko o górach »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Opr. aw
Już 20 września rozpocznie się Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Tej imprezy nie możesz przeoczyć.

Chcą walczyć o złoto »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Magdalena Margasińska
We Wrocławiu rusza kolejna runda rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn, w której już po raz drugi udział wezmą zawodnicy ze Strzelina. Reprezentanci powiatu w poprzednim sezonie zajęli wysokie II miejsce, tym razem chcą sięgnąć po złoto.

Ważne zwycięstwo  »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W niedzielę piłkarze Strzelinianki pokonali w Zawidowie tamtejszego Piasta 3:2. Dwie bramki z rzutów karnych zdobył kapitan Marcin Józefowicz, a jedno trafienie dołożył Tomasz Urban.

Udana reaktywacja  »
Tekst opublikowany 2011-09-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Po trzech latach przerwy w Białym Kościele odbył się VII Amatorski Rajd Rowerowy Po Wzgórzach Strzelińskich. W zawodach udział wzięło 65 zawodników. Najszybszy okazał się Marek Alchimowicz z Przeworna, który wygrał również szóstą edycję rajdu.

Ciężarówka w rowie »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie MM
Dzisiaj doszło do kolizji w miejscowości Karszów. Tir wyjechał do rowu.

Otwarte zawody pływackie w Aquaparku »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie Magdalena Margasińska
Już 24 września, na pływalni strzelińskiego aquaparku odbędą się Otwarte Zawody Pływackie. Deklaracja wzięcia udziału w turnieju do piątku, 23 września, gwarantuje darmowe wejście na basen w dzień zawodów.

Kolejne remonty dróg »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Magdalena Margasińska
Trwa remont drogi powiatowej na odcinku Karszów – Mikoszów, ukończenie prac planowane jest do końca października. W tym czasie powinny także zostać wykonane poprawki na nowo wyremontowanych odcinkach drogi Prusy – Karszów.

Drzwi bez przeszkleń »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Intro Media
W każdym domu są takie pomieszczenia, w których najlepiej sprawdzą się drzwi pełne, to znaczy pozbawione przeszkleń. Czy taki wybór musi oznaczać aranżacyjną nudę i rezygnację z różnorodności?

Kotlina Mocy z TopGear »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Opr. aw
Już w połowie października wystartuje pierwsza w Polsce impreza samochodowa Motozone Kotlina Mocy 2011. Pomysłodawcą jest były redaktor naczelny magazynu „TopGear” – Piotr R. Frankowski.

Małe mieszkanie - duże możliwości »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Niewielkie mieszkania stanowią bardzo istotny element polskiego rynku nieruchomości. Nawet stosunkowo wysokie ceny nie zniechęcają do nich potencjalnych klientów. Skąd tak duża siła drzemiąca w małym M?

Wielka płyta nie traci na atrakcyjności »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Emmerson S.A.
Według różnych szacunków w naszym kraju brakuje obecnie od 1,5 do 2 mln mieszkań. W kiepskiej sytuacji mieszkaniowej znajdują się szczególnie młodzi Polacy. Ze względu na niewielki staż pracy nie mają jeszcze odłożonych oszczędności, a poziom zarobków nieraz nie pozwala na zaciągnięcie kredytu na nowe mieszkanie. W takim wypadku często wybieranym rozwiązaniem jest zakup lokalu mieszkalnego z wielkiej płyty.

Na co posłowie wydają miliony? »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie money.pl
Money.pl dotarł do zestawienia wydatków na prowadzenie biur poselskich za lata 2007-2010. Od początku kadencji posłowie wydali w sumie 183 miliony 624 tysiące 583 złote, co daje w przeliczeniu około 400 tysięcy na głowę. Choć rekordziści wydali ponad pół miliona złotych. Na co poszły te pieniądze?

Polacy najlepsi w Austrii »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Paulina Ruta - Kaczmarska/PSNW
W dniach 10-11.09.2011, w Austrii (Bleiburg) odbyły się IV Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Na zawody pojechali najlepsi zawodnicy z Polski - wyjazd był jedną z nagród dla zwycięzców z dystansu 16 km podczas Benevita Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking - Złotoryja 2011 - imprezy, która odbyła się 03-04.09.2011 pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Marszałka Woj. dolnośląskiego oraz Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie red
Bilety do kina, książki "Killing Bono" i naczynia Tupperware - wszystko to możesz otrzymać, wysyłając smsa.

Strzeliński stunter »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie Agata Jurczakl
Palenie opony, jazda bokiem przy jednoczesnym poślizgu tylnego koła, a także jazda na przednim kole - to jedne z wielu ekstremalnych umiejętności stuntera z Zielenic. Łukasz Denes znany jako „Zeniu” opowiedział nam o swojej przygodzie i zamiłowaniu do jazdy wyczynowej na motocyklu.

Wojciech Gąssowski śpiewał na dożynkach »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie Magdalena Margasińska
Ostatnie dożynki tego lata świętowała 11 września gmina Strzelin. Gwiazdą wieczoru był piosenkarz Wojciech Gąssowski. Słynne dźwięki ''prywatek'' porwały do tańca zgromadzoną w Karszowie publiczność.

Rajd rowerowy już w sobotę! »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie MM
Reaktywowany rajd rusza z VII edycją już 17 września. Pasjonaci jazdy na rowerze przejadą 25 km trasę po wzgórzach strzelińskich. Nagroda dla zwycięzcy to 1000zł!

Zatłukł go na śmierć »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie Magdalena Margasińska
57-latek zatrzymany jako podejrzany o brutalne zabicie ptaka będącego pod ścisłą ochroną. Za to przestępstwo grozi mu rok za kratkami.

Pierwsze zawody niezbyt udane »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin rozpoczęli już nowy sezon 2011/2012. Nasi kadeci rywalizowali we Wrocławiu w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym, natomiast WTK seniorów odbył się w Brzegu Dolnym.

Powrót i gol Wróblewskiego »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki na własnym stadionie zremisowali mecz ligowy z Orkanem Szczedrzykowice. Bramkę dla naszej drużyny zdobył wracający po kontuzji Jarosław Wróblewski.

Pożar i napad na konwój  »
Tekst opublikowany 2011-09-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ponad 250 osób wzięło udział 9 września w ćwiczeniach ratowniczych o nazwie „Zakład Karny - 2011” w Strzelinie przy ulicy Ząbkowickiej. Ćwiczenia składały się z dwóch epizodów: pożaru na terenie ZK oraz próby odbicia przewożonych skazanych.

Zadebiutowali nowym autem  »
Tekst opublikowany 2011-09-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W dniach 2 – 4 września w Kotlinie Kłodzkiej odbył się 21. Rajd Dolnośląski. Impreza po raz kolejny padła łupem trzykrotnego Mistrza Polski Francuza Brayana Bouffiera, pilotowanego przez Xaviera Panseri na peugeocie 207 S2000. W zawodach udział wzięła również strzelińska załoga Piotr Moliński i Jarosław Pawlik, która zadebiutowała nową rajdówką - citroenem C2R2.

Potrącił rowerzystkę i zostawił ranną kobietę na chodniku »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie Magdalena Margasińska
Pijany kierowca potrącił 61-letnią kobietę, nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca wypadku. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala we Wrocławiu. W identyfikacji sprawcy bardzo pomogli mieszkańcy, którzy byli świadkami zdarzenia.

Teraz dużo łatwiej o kredyt na używane auto  »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie opr. EP
Toyota Bank wprowadza we wrześniu nowe korzystniejsze zasady finansowania samochodów używanych.

Ul. Sikorskiego - jednokierunkowa »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie Magdalena Margasińska
W sierpniu zmieniono organizację ruchu na ul. Sikorskiego – teraz jest ona ulicą jednokierunkową. Więcej zmian władze gminy nie planują.

Koniec wakacyjnych uciech? Nic straconego »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie opr. EP
Powrót do szkoły i codziennych obowiązków, oderwanie od beztroskiego wolno płynącego wakacyjnego czasu… jak zmierzyć się z tak ciężko postawionymi warunkami pierwszych tygodni września? Co zrobić gdy powoli zbliżająca się jesień uniemożliwia wszelkie aktywności na zewnątrz? Jak spędzić z dzieckiem bezpiecznie czas w sieci?

Dodatkowe zajęcia dla uczniów  »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie Aleksandra Mendrzycka
Gmina Strzelin rozpoczęła 5 września realizację projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkoły podstawowej”, którego celem jest wyrównanie szans dzieci z utrudnionym dostępem do dodatkowych zajęć edukacyjnych.

Zrealizują projekt na czas »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie Magdalena Margasińska
''Budowa placów zabaw w gminie Strzelin – etap II'' to inwestycja wykonywana aktualnie na terenie 17 miejscowości z całej gminy. Stopień zaawansowania prac jest różny, ale wykonawca deklaruje, że zdąży na czas.

Obligacje za każdą cenę kupię »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Zalewu ogłoszeń o takiej treści można by się spodziewać w amerykańskich mediach, patrząc na to, co dzieje się z cenami papierów skarbowych. Szczególnym wzięciem cieszą się ostatnio te, które chronią przed inflacją.

Polacy spłacają ze strachu »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Niepewność sytuacji gospodarczej podziałała na Polaków mobilizująco. Odmawiają sobie kolejnych pokus i aby nie popaść w większe tarapaty bardziej przykładają się do spłaty narastającej puli zadłużenia. Po raz pierwszy od czterech lat lista złych dłużników, publikowana co kwartał przez BIG InfoMonitor, skróciła się o ponad 21 tys. nazwisk do 2 079 649. Dług jednak nadal rośnie. Z 30,89 mld zł w maju zwiększył się w sierpniu do 32,51 mld zł.

ZUS ostrzega przed oszustami »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Opr. aw
Podszywają się pod inspektorów ZUS i wyłudzają dane konta. Urzędnicy apelują o ostrożność.

Ile kosztują domy polskich milionerów? »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Emmerson S.A.
W chwili obecnej polskim rezydencjom jeszcze daleko do cen najdroższych tego typu obiektów na świecie, które nieraz przekraczają 100 mln dolarów. Mimo tego również w naszym kraju można spotkać nieruchomości mieszkaniowe, które swoim przepychem oraz ceną mogą przyprawić o zawroty głowy.

Zdrowie w genach »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie LTM Communications
Niektórzy wierzą, że nasza przyszłość zapisana jest w gwiazdach. Ci bardziej sceptyczni mówią, że los jest ślepy i nie mamy na niego wpływu. Jednak dzisiejsza nauka znalazła sposób, by bez wróżenia z fusów przewidzieć, co może stać się z nami i naszym zdrowiem za kilkanaście lat. A my dzięki tej wiedzy już dziś możemy wpłynąć na jakość naszej przyszłości. Wszystko to dzięki innowacyjnym badaniom DNA.

Mieszkaniowe dylematy »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Zakup mieszkania na rynku pierwotnym to poważna inwestycja, której towarzyszą liczne rozterki i wątpliwości. Deweloperzy chcący zachować wiarygodność i popyt na swoje realizacje, muszą więc brać pod uwagę głosy płynące ze strony klientów. Na co zwrócić uwagę planując kupno nowego mieszkania?

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie red
Bilety do kina 5D, książka "Najsłynniejsze teorie spiskowe" i rejsy po Odrze - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Za złe oceny odpowiada wada wzroku? »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie JZO (opr. aw)
Nawet do 80 proc uczniów, w zależności od wieku, może mieć problemy ze wzrokiem – podaje Główny Urząd Statystyczny. Nieleczone w dzieciństwie zaburzenia widzenia mogą w dorosłym życiu prowadzić do poważnych chorób, a jeszcze w szkole – powodować duże trudności z nauką.

Mieszkania: kolejny miesiąc wyraźnego spadku cen »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Sierpniowy indeks cen transakcyjnych mieszkań, po spadku o 0,8 proc., osiągnął najniższy poziom w swojej ponad trzyipółletniej historii.

50% dofinansowania »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie AJ
Dziś można mówić śmiało o szczęśliwym dniu dla powiatu strzelińskiego. Również dzisiaj w starostwie zostanie podpisany aneks do umowy w sprawie dofinansowania ze środków zewnętrznych na remont ul. Okulickiego w Strzelinie.

Ponad 1,5 mln dla starostwa »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie AJ
We wtorek, 7 września Starostwo Powiatowe w Strzelinie odwiedził poseł Norbert Raba. Jak się okazało przywiózł bardzo długo oczekiwaną decyzję z Ministerstwa Zdrowia o przyznaniu dotacji dla powiatu w kwocie ponad 1,5 mln złotych.

Po koncercie Varius Manx »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Magdalena Margasińska.
fot. Michał A. Hoppe

Po występie Varius Manx na dożynkach wojewódzkich w Kondratowicach, rozmawialiśmy z wokalistka zespołu - Anną Józefiną Lubieniecką.

Czarne interesy ojca i syna »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie MM
Do 5 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, złapanym na kradzieży szyn kolejowych w Wiązowie. 20- i 46 -latek zostali przyłapani na gorącym uczynku przez funkcjonariusza policji, kiedy próbowali przepiłować szyny na nieczynnej trakcji Wiązów – Brzeg.

Wypadek na budowie »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie AJ
We wtorek Wiązowie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Pracujący na prywatnej budowie mężczyzna spadł z wysokości uderzając głową o ziemię.

Chętniej zaciągamy kredyty hipoteczne »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Emmerson S.A.
W II kwartale bieżącego roku zanotowano wzrost zarówno liczby, jak i wartości nowoudzielanych kredytów hipotecznych. Oba wspomniane wskaźniki znajdują się jednak mimo wszystko na nieco niższym poziomie, niż miało to miejsce rok temu.

Przystanek na Placu Pokoju »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie MM
Od 1 września na Placu Pokoju ustawiona jest wiata przystanku autobusowego. Przystanek przeniesiono z ul. Wojska Polskiego.

Pożar samochodu w garażu »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
We wtorek 6 września w Strzelinie przy ulicy Dubois doszło do pożaru samochodu osobowego marki fiat cinquecento w jednym z garaży. W wyniku zdarzenia ranny został jeden mężczyzna.

Kondratowice w blasku fleszy  »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Magdalena Margasińska
W niedzielę, 4 września Kondratowice były w centrum uwagi całego Dolnego Śląska. To właśnie tu odbyły się dożynki wojewódzkie.

Mocny dolar nie sprzyja bykom »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Schemat obowiązujący w ostatnim czasie był prosty. Gdy dolar tracił na wartości, indeksy giełdowe szły w górę. Kłopoty byków pojawiły się w maju, gdy amerykańska waluta zaczęła się umacniać.

NIP ciągle obowiązkowy także dla osób bez firmy! »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
Nie masz firmy, ale wynajmujesz kilka mieszkań na cele komercyjne i osiągasz dzięki temu duży przychód? W dalszym ciągu musisz używać numeru NIP, choć teoretycznie obowiązuje on obecnie tylko prowadzących działalność.

Drzwi pod kolor  »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Intro Media
Wybierając drzwi wewnętrzne, kierujemy się nie tylko ich funkcjonalnością, ale również walorami estetycznymi. Elegancka forma, ciekawe wzornictwo i wreszcie kolorystyka, mają wpływ na ogólny charakter wnętrza.

Promowali „lokalne bogactwa” »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie AJ
W sobotę odbyła się II edycja Jarmarku Produktu Lokalnego. Występy lokalnych artystów, rękodzieła artystyczne oraz produkty wytwarzane od pokoleń według niepowtarzalnych receptur - to jedne z wielu atrakcji tegorocznego Jarmarku.

Szlaki konne w Borach Dolnośląskich »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie red
10 września otwarty zostanie szlak konny nr 1 w Borach Dolnośląskich.

Spadek na rynku kredytów samochodowych »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Polacy zaciągają coraz mniej kredytów na samochody; rynek pożyczek na auta wyniósł w drugim kwartale 2011 roku prawie 1,2 mld zł.

Fundusze: akcyjne w dół, a obligacyjne na plusie »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wichura, która w pierwszych dniach sierpnia przetoczyła się nad światowymi rynkami akcji, przyczyniła się do kilkunastoprocentowych strat funduszy agresywnych.

Będzie burzowo »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie red
Już po południu nad Dolny Śląsk i Opolszczyznę nadciągną chmury burzowe. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu ostrzega, że potrwają one do późnych godzin nocnych.

Tylko jeden punkt Strzelinianki »
Tekst opublikowany 2011-09-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W minionym tygodniu piłkarze Strzelinianki rozegrali dwa mecze ligowe. W środę podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego zremisowali bezbramkowo ze Ślęzą Wrocław, natomiast w sobotę przegrali w Kobierzycach z tamtejszym GKS-em 1:4.

Listy prawie pełne »
Tekst opublikowany 2011-09-04, opracowanie AS
Ponad pół tysiąca zawodników zgłosiło chęć uczestnictwa we wrześniowych Benevita Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking Złotoryja 2011. Na listach startowych jest już niemal komplet.

Z polecenia mistrzyni »
Tekst opublikowany 2011-09-03, opracowanie Magdalena Margasińska
Oktawia Rychlica zmienia klub. Siatkarkę z UKS Tygrysy Strzelin w tym sezonie zobaczymy na parkiecie w Łodzi. Zawodniczce pomogła Martyna Kozińska, obecna mistrzyni Polski w siatkówce plażowej.

Podziękował za pomoc »
Tekst opublikowany 2011-09-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wracał razem z przyjaciółmi z imprezy motocyklowej. Na zakręcie samochód z naprzeciwka zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z suzuki, które prowadził 35-letni Andrzej Miller z Brzegu. Ranni zostali także jego przyjaciele. We wtorek 30 sierpnia Andrzej podziękował strzelińskim strażakom za okazaną pomoc.

Drift na rynku i wyścigi na Kościuszki? »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie Magdalena Margasińska
Kierowcy wieczorami urządzają sobie wyścigi. Jeżdżą z dużą prędkością do rynku i z powrotem, jakby mierzyli czas, kto pokona ten odcinek szybciej. Sytuacja ta powtarza się niemal każdego wieczoru, a hałas dla mnie, jako mieszkańca bloku przy Kościuszki, jest nieznośny – skarży się Wiesław Katan.

Dywizjon 303 strzelał do mercedesów »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie Paweł Rygas, Mirosław Domagała (Interia.pl)
Pierwszy września w świadomości Polaków od lat maluje się w czarnych barwach. Młodzieży data ta kojarzy się z początkiem roku szkolnego, w pamięci starszych pokoleń wciąż rozbrzmiewa huk dział pancernika Schleswig-Holstein i budzące grozę syreny nurkujących niemieckich sztukasów.

Nasza droga ekologia »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie BrandScope
Zakaz wprowadzania do obrotu przez producentów i hurtowników otrzymują od początku września kolejne tradycyjne żarówki – tym razem 60-watowe, za rok kolejne. Zastępujące je ekologiczne są jednak kilkanaście razy droższe. To nie jedyny dowód na to, że w Polsce nie opłaca się być pro-ekologicznym. To zabawa dla bogatych. Budowa eko domu czy kupno samochodu na prąd może zrujnować nasze finanse. Przeciętnej rodziny na Dolnym Śląsku nie stać na ekologię.

Wstrzymano ruch w Rynku »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie AJ
Dziś rozpoczęto rozkładanie namiotów lokalnych wystawców oraz ogromnej sceny, na której będą występowały gwiazdy sobotniego Jarmarku. W związku z imprezą wyłączono z ruchu Rynek.

Nasze dni dziedzictwa »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
Symboliczne urodziny u Freyi von Moltke w Krzyżowej, wyprawa na granicę św. Jana, wizyta białej damy w Podgórkach i zwiedzanie pałaców jeleniogórskich, w tym niedostępnego dla turystów Pałacu Dębowego w Karpnikach – to niektóre z atrakcji tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku. Weźmie w nich udział 58 organizatorów, którzy przygotowali ponad 100 imprez.

Ćwiczą nocne lądowanie »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie MM
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu w związku z wydłużeniem czasu pełnienia dyżurów pogotowia do godz. 23.00, prowadzi treningi lądowań śmigłowców w niemal 80 gminach.

Podsekretarz stanu MEN w technikum »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Magdalena Margasińska
Dziś rozpoczął się kolejny rok nauki dla uczniów wszystkich szkół. Na tę uroczystość dyrektor ZSP nr 1 w Strzelinie, Robert Kozuń zaprosił wyjątkowych gości. Pojawiła się, m.in. podsekretarz stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej, Lilla Jaroń, starosta strzeliński Jerzy Krochmalny, poseł Norbert Raba i inni.

Zadbaj o swój kręgosłup »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Adam Wróbel
Wady kręgosłupa można z pewnością zaliczyć do współczesnych chorób cywilizacyjnych. Dotykają bardzo wielu osób, często nieświadomych własnego wpływu na stan tej newralgicznej części ciała.

Wakacyjna Szkółka Piłki Nożnej dobiegła końca »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red.
EPA Wind wraz z Fundacją "Szczecińskiej Akademii Piłkarskiej" prowadziły na terenie trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego akcję Wakacyjnych Szkółek Piłki Nożnej. W całym projekcie wzięło udział 205 dzieci oraz 7 lokalnych klubów sportowych. Zwieńczeniem całej akcji był rozegrany 26 sierpnia na stadionie CWZS Zawisza Turniej z udziałem najlepszych adeptów szkółki.

Kuchnia dla wymagających »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Adam Wróbel
W kuchni spędzamy coraz więcej czasu, co wynika z faktu, że to nie tylko miejsce przygotowania posiłków. Dzięki designerskim projektom i aranżacjom oraz przemyślanemu wykorzystaniu każdej przestrzeni, staje się ona miejscem towarzyskich spotkań czy zabaw dzieci, co szczególnie podkreśla wagę jej funkcjonalnej i bezpiecznej organizacji.

Aranżacyjna sztuka łączenia »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Piotr Bugaj
Nowoczesność z tradycją, czerń z bielą, technologia z naturą. Współczesne trendy dekoratorskie opierają się w dużym stopniu na sztuce łączenia. Umiejętnie dobrane materiały oraz technologie mogą stać się źródłem oryginalnego i gustownego wystroju.

Powtórka z rekrutacji »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie LTM Communications
Ostatnie tygodnie wakacji to dla większości nowych żaków czas powrotów z wycieczek, przeprowadzek do nowego miasta i poznawania jego topografii. Jednak nie wszyscy mają możliwość relaksowania się przed październikowym rozpoczęciem roku akademickiego. Wiele osób nadal walczy o zdobycie upragnionego indeksu.

Naszym celem jest awans  »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Rafał Brusiło, który w minionym sezonie był jednym z najlepszych piłkarzy Strzelinianki, obecnie reprezentuje barwy Ślęzy Wrocław. W środę 31 sierpnia Rafał ponownie zagrał w Strzelinie. Jego Ślęza zremisowała bezbramkowo ze Strzelinianką 0:0. Dlaczego odszedł do innego klubu? Kilka minut po ostatnim gwizdku sędziego, z Rafałem Brusiło rozmawiał Radosław Kwiatkowski.

Augustyn zmienił klub  »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Błażej Augustyn, który jest wychowankiem Strzelinianki Strzelin, został wypożyczony z Calcio Catania do drugoligowej drużyny Vicenza Calcio. Klub zastrzegł sobie prawo pierwokupu zawodnika.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red
Bilety do kina, karnety na rower wodny i kajak czy zestaw przypraw - to wszystko możesz otrzymać, wysyłając do nas smsa.

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl