Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 83 informacji. Wszystkie poniżej.

Mniej wódki w wódce »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie MenStream.pl
Znany producent alkoholi dyskretnie zmniejszył moc popularnych trunków. Cenę pozostawił taką samą. Mało wnikliwy konsument nawet się nie zorientuje, że płaci tyle samo za nieco inny produkt.

Lider skończył passę Strzelinianki »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W meczu 14. kolejki spotkań piłkarskiej IV ligi piłkarze Strzelinianki zmierzyli się z liderem Foto-Higieną Gać. Niestety podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego przegrali 0:1.

Uśmiech kluczem do świata »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie MM
21 października gościem galerii „Skalnej” była Basia Meder. Autorka książek podróżniczych opowiedziała o swojej 14-miesięcznej wyprawie po 21 krajach Afryki - o zamieszkach na Madagaskarze, o ataku malarii, o brutalnej napaści w Mali, ale przede wszystkim o najwspanialszych chwilach jej życia.

Złodzieje czyhają na cmentarzach »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie MM
Strzelińska policja apeluje o szczególną uwagę do osób odwiedzających cmentarze i wykonujących prace porządkowe w czasie zbliżającego się święta zmarłych. Złodzieje nie uszanują Waszej zadumy, a ruch na cmentarzach będzie sprzyjał kradzieży.

Pożar przy Konopnickiej »
Tekst opublikowany 2011-10-30, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W sobotę 29 października o godzinie 1:30 zauważono pożar w budynku mieszkalnym przy ulicy Konopnickiej w Strzelinie. W akcji ratowniczej, trwającej ponad dwie godziny, udział wzięło 20 strażaków.

Strzelin wspierał Śląsk  »
Tekst opublikowany 2011-10-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wielu kibiców ze Strzelina dopingowało piłkarski Śląsk Wrocław podczas pierwszego meczu na nowym stadionie. Fani z naszego powiatu zorganizowali specjalne busy i autobusy, którymi dotarli na arenę przyszłorocznych aren mistrzostw Europy. Tradycyjnie na trybunach pojawiła się zielono-biało-czerwona flaga z napisem „Strzelin”.

Zmiana organizacji ruchu »
Tekst opublikowany 2011-10-28, opracowanie MM
Od 28 października do 1 listopada na głównych ciągach komunikacyjnych oraz wszystkich drogach dojazdowych do cmentarzy na terenie całego powiatu strzelińskiego policjanci będą prowadzić tzw. akcję ''Znicz''. Na ulicach pojawi się więcej patroli, zmieniona zostanie również organizacja ruchu w okolicach cmentarzy.

Jacek spisał się na "szóstkę" »
Tekst opublikowany 2011-10-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Najmłodsi tenisiści stołowi Granitu Strzelin wzięli udział w pierwszym Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Żaków. Najlepiej zaprezentował się Jacek Jakubowski, który był szósty.

Poważne problemy finansowe ZWiK »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie Magdalena Margasińska
Pożyczka w wysokości 4,5 mln zł dla zakładu wodociągów wynegocjowana z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej została zablokowana. Spółka ma poważne problemy finansowe i zalega z płatnościami faktur na 3,2 mln zł.

Zygzakiem po drodze »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie Magdalena Margasińska
35-letni kierowca prowadził ciągnik siodłowy pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przez kilka dni oblewał urodziny i.. nie zdążył wytrzeźwieć.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, w tym również do Kina 5D, zaproszenia na koncerty światowej sławy gwiazd i książki - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać smsa.

Wypadek w Piotrkowie Borowskim »
Tekst opublikowany 2011-10-26, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów: marki polonez atu plus i peugeot boxer, doszło we wtorek 25 października w Piotrkowie Borowskim. Akcja ratownicza trwała ponad dwie godziny.

Wylądował w rowie »
Tekst opublikowany 2011-10-26, opracowanie Radosław Kwiatkowski
We wtorek 25 października w Piotrowicach samochód dostawczy marki VW LT 35 wypadł z jezdni i wylądował w przydrożnym rowie. Jednej osobie pomocy medycznej udzielił zespół pogotowia ratunkowego.

Karta bezstykowa w co czwartym portfelu »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Na koniec trzeciego kwartału liczba kart zbliżeniowych w bankach komercyjnych przekroczyła 7,6 mln sztuk – wynika z szacunków Open Finance. Niedługo co czwarta karta na rynku będzie wydana w nowej technologii.

Nastolatek w meandrach prawa »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie red
Około 80 proc. przestępczości nieletnich stanowią: kradzieże, włamania, bójki, pobicia oraz przestępstwa narkotykowe. Przeciętny nastolatek z takimi sytuacjami spotyka się na co dzień i bardzo często nie wie, jak na nie zareagować. Dlatego już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci prawa.

Karetka będzie jechała dłużej? »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie AJ
Dyspozytornia Pogotowia Ratunkowego w Strzelinie zostanie zlikwidowana. Teraz karetkę ze Strzelina, choćby kilka ulic dalej, będzie wysyłał dyspozytor z Wrocławia. Może to wpłynąć na wydłużenie czasu dojazdu do pacjenta.

Puchacz w ramionach »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie MM
Jutro odbędzie się ostatnie spotkanie z cyklu zajęć przyrodniczych. Założyciele fundacji św. Huberta zawitają wraz z pupilami do świetlicy w Pławnej o godz. 18.00.

Zaginął przyszły psi ratownik »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Oprac. TOW
20 października wieczorem w Jaszkotlu koło Wrocławia zaginęła 4-miesięczna czarna suczka owczarka staroniemieckiego, długowłosa.
Zdjęć: 1  

Dariusz Stępień opowiadał o Czarnym Lądzie »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie MM
Przez ponad dwa tygodnie w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbywały się warsztaty dla dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Strzelin. Głównym celem spotkań było zaprezentowanie młodzieży eksponatów z Kenii i przybliżenie kultury Afryki.

Jedyna w powiecie »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Opr. MM
Dorota Kawałko – Wrona, dyrektor Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Borku Strzelińskim otrzymała Nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. To jedyna wyróżniona nauczycielka z powiatu strzelińskiego.

Okiem Stanka i Mikieko »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Opr. MM
W piątek o godz. 18.00 w galerii ''Skalnej'' odbędzie się wernisaż fotografii przyrodniczych autorstwa Tomasza Stanka i Andrzeja Mikieko. Artyści poprowadzą spotkanie inauguracyjne.

Szybkoobrotowi stróże prawa »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie red.
Kilkunastu uczestników zamieszek po meczu żużlowym w Zielonej Górze już usłyszało zarzuty. Niszczenie policyjnych samochodów i wiat przystankowych z pewnością będzie ich drogo kosztowało. Zostali zidentyfikowani na podstawie zapisu z monitoringu miejskiego. Teraz zapłacą i będą ukarani. Dzięki takim sytuacjom uliczne kamery nie budzą już kontrowersji. Niestety w wielu miastach monitoring jest ślepy, co najmniej na jedno oko.

Wygrali dla swojego kapitana  »
Tekst opublikowany 2011-10-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W meczu 13. kolejki spotkań piłkarskiej IV ligi zawodnicy Strzelinianki pokonali na własnym stadionie beniaminka Iskrę Kochlice 3:2. Podczas meczu sprzedawano specjalne „cegiełki”, a pieniądze zebrane zostaną przekazane wieloletniemu kapitanowi strzelińskiej drużyny Łukaszowi Sucheckiemu, którego czeka długa rehabilitacja po poważnej kontuzji.

Niemowlę oznacza spiralę długów? »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie kruk
Koszt wyprawki dla noworodka kilkukrotnie przekracza wartość 1000 zł, które otrzymują świeżo upieczeni rodzice w ramach becikowego. Wiele par nie stać na taki wydatek i dlatego decydują się na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej, aby móc kupić niezbędne rzeczy dla maluszka. Warto dobrze przeanalizować budżet domowy przed pojawieniem się dziecka na świecie, gdyż nasze wydatki znacznie wzrosną i szybko może okazać się, że nie stać nas na spłacanie rat.

Certyfikaty Henkel Polska dla uczniów »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie MM
Dwudniowe szkolenia w zakresie zastosowania materiałów Ceresit przeszli uczniowie technikum budowlanego. Kurs odbył się w Centrum Szkoleniowym w Stąporkowie koło Kielc. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności.

Szansa na pracę dla 14 osób z powiatu »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie Opr. MM
Bezrobotni ze Strzelina wzięli udział w Transgranicznych Dniach Informacyjno – Rekrutacyjnych w Ząbkowicach Śląskich. Spotkali się m.in. z przedstawicielami agencji pośrednictwa pracy, a także doradcami firmy EURES.

Nie zostanę marszałkiem »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie Magdalena Margasińska
O wyborach, przyczynach porażki oraz pomysłach na przyszłość rozmawiamy z Norbertem Rabą, posłem który straci mandat 8 listopada.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie red
Mamy dla czytelników bilety do wrocławskich kin, na koncerty zarówno klubowe, jak i w filharmonii oraz książkę - możesz je otrzymać, wysyłając smsa.

Są miłości platoniczne. Są miłości namiętne lub skryte. I są miłości zakazane. »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie red.
Początek XX wieku. Stojący w odległej części hiszpańskiej sierry Klasztor Matki Boskiej Miłosiernej staje się domem dla kobiet, które przysięgły spędzić resztę życia w ascetycznych warunkach, poświęcając się modlitwie i życiu w czystości.

OtoPasaż – wejdź w nowy wymiar ogłoszeń »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie red
Właśnie wystartował odnowiony serwis ogłoszeń drobnych OtoPasaz.pl. Skierowany głównie do mieszkańców miast i gmin na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Wyróżnienia dla nauczycielek »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie MM
Dyrektorki szkół otrzymały gratulacje od burmistrz Doroty Pawnuk. Za szczególne zasługi dla oświaty wyróżnienia otrzymały nauczycielki: Ewa Harhala i Irena Woźnicka.

Nie daj się chorobie »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie red
Jesień to pora wzmożonych zachorowań. Załamanie pogody sprzyja infekcjom bakteryjnym, które często skutecznie zwalczyć można jedynie przyjmując antybiotyki. Jak postępować, jeśli już złapaliśmy infekcję i co robić, aby ustrzec się choroby? Oto 5 praktycznych „jesiennych” rad.

Między dzikimi zwierzętami »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie MM
Już jutro o godz. 10.00 w sali klubowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie inaugurujące cykl zajęć przyrodniczych dla dzieci i młodzieży. Najważniejszym punktem programu będzie prezentacja dzikich ptaków.

Wiązów bez obwodnicy »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie MM
W rządowych planach na kolejne 4 lata nie ma budowy obwodnicy dla Wiązowa. Pozostałe inwestycje drogowe uzależnione są od budżetu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

„Śmierdzący” problem »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie Magdalena Margasińska
Na terenie Strzelina czynne są dwie toalety publiczne. Trzecia otwierana jest w dni targowe. Ale nawet o tych mieszkańcy czy turyści często nie wiedzą, bowiem są one źle oznaczone.

Posadzili tysiące żonkili »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie Magdalena Margasińska
Za nami pierwszy etap projektu „Pola Nadziei”. W minioną środę mieszkańcy, uczniowie i samorządowcy, wspólnie posadzili cebulki żonkili. W przyszłości dochody z kwiatów przeznaczone zostaną na pomoc osobą przewlekle chorym.

Nowi ''rycerze'' Bolka »
Tekst opublikowany 2011-10-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
13 października 76-pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie im. Bolka I Świdnickiego zostało przyjętych do grona uczniów. Tradycyjnie odbyło się pasowanie na ucznia- rycerza.

Przygraniczny podział punktów »
Tekst opublikowany 2011-10-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki Strzelin zremisowali bezbramkowo w Zgorzelcu z tamtejszą Nysą. Podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego pozostają niepokonani od sześciu meczów.

Wylądował w ogródku  »
Tekst opublikowany 2011-10-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
13 października w Strzelinie przy ulicy Wrocławskiej ford fiesta wypadł z jezdni i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.

Remont drogi K39 za 17 milionów »
Tekst opublikowany 2011-10-14, opracowanie MM
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła remont odcinków drogi Wyszonowice -Wiązów i Wiązów – Częstocice. Realizacją zadania zajmie się firma Pol – Dróg. Inwestycja będzie kosztować 17 milionów złotych. Prace budowlane rozpoczną się na wiosnę, a zakończą do 31 października 2012.

Klasyczne wnętrza zawsze na czasie »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Intro Media
Tradycyjne rozwiązania nigdy się nie starzeją. Czas płynie, a one wciąż zachęcają, aby podjąć z nimi inspirujący dialog. Są uniwersalne i z powodzeniem sprawdzą się zarówno w przestronnych, jak i niewielkich pomieszczeniach.

Polacy ogarnięci ogrodowym szaleństwem »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie ComPress S.A.
Ponad 30% Polaków przyznaje, że jest na bieżąco z najnowszymi trendami ogrodniczymi. Na kosiarki, rośliny ozdobne, altany wydajemy coraz więcej pieniędzy. Ogród to oprócz miejsca na relaks także dobra inwestycja. Jak wynika z Globalnego Raportu Ogrodniczego 2011, stworzonego na zlecenie firmy Husqvarna – dobrze utrzymany ogród może zwiększyć rynkową wartość nieruchomości nawet o 18%.

Mieszkania: Spadek cen nabiera tempa »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wrześniowy odczyt indeksu cen transakcyjnych mieszkań w porównaniu z ubiegłym miesiącem był niższy o niemal 1,4 proc., po raz kolejny osiągając nowy minimalny poziom w jego blisko czteroletniej historii.

Jesień w ogrodzie - eksplozja kolorów! »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie ComPress S.A.
Miłośnicy owoców mogę cieszyć się smakiem świeżo zerwanych jabłek prosto z drzewa już od sierpnia, a za chwilę tęczowe barwy spadających liści zagwarantują niezapomniany widok zmęczonym ogrodnikom już w październiku. Z czasem te różnobarwne liście wokół domu i ogrodu mogą stać się irytujące. Trzeba się ich pozbyć! Aby w szybki sposób usunąć gór liści z trawnika GARDENA proponuję nowe, praktyczne i poręczne narzędzia z serii combisystem. Również zbieranie jabłek nigdy nie było takie proste…

Między nami sąsiadami »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Relacje z sąsiadami to nieodłączny element mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Coraz częściej koncentrujemy się na własnych sprawach, nie mając pojęcia, kto żyje tuż za ścianą. Czasem jednak trudno uniknąć konfrontacji. Jak powinno wyglądać wspólne życie pod jednym dachem?

Jerzy Dereń trzeci w powiecie »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Magdalena Margasińska
Kandydaci z powiatu komentują powyborcze rezultaty.

Ciepłe kaloryfery »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie red.
Przepisy energetyczne określają sezon grzewczy, jako okres pomiędzy wrześniem, a majem roku następnego, kiedy na dworze jest zimno. Nikt nie musi już czekać do ogólnie przyjętego ''15 -stego '', aż kaloryfery w mieszkaniach zrobią się ciepłe.

Bezpłatne badania mammograficzne »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie OPr. MM
W środę, 19 października przy Targowisku Miejskim odbędą się badania mammograficzne. Darmową profilaktyką objęte będą panie w wieku od 50 do 69 roku życia, które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich dwóch lat.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie red
Bilety do kin, na koncerty w klubach i we Wrocławskiej Filharmonii - to wszystko może być Twoje, wystarczy wysłać smsa.

Cztery sposoby na niższą ratę »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kredyt hipoteczny zaciągamy na wiele lat, ale nie znaczy to, że w trakcie spłaty nie może być on elastyczny. Ze zbyt wysoką ratą można sobie poradzić, trzeba tylko wiedzieć jak.

Historia moją pasją i przygodą  »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Justyna Wojciechowska
Czy historia może być pasją i przygodą? Na te pytanie odpowiedzą osoby, które z historią związały większą część swojego życia, osoby dla których poszukiwanie reliktów przeszłości i odkrywanie tajemnic II wojny światowej stały się pasją i wyzwaniem.

Kawowy savoir vivre »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie red
O sposobach przygotowania kawy napisano niejedną książkę. Ten kojarzony ze słoneczną Italią napój, ma swoich zwolenników na całym świecie. Dzięki temu włoska „mała czarna” doczekała się wielu odmian. Jednak jedna rzecz pozostaje niezmienna - zasady jej podawania.

A4 przejedziesz już bez przeszkód »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie MM
Wznowiono ruch na autostradzie A4. Kierowcy płynnie przejadą już na wszystkich pasach ruchu.

Jak dbać o okulary jesienią? »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Agencja inPlus PR
Za oknami jesień, czas długich wieczorów i zmiennej pogody. To także trudny czas dla okularników i ich okularów. Wiedzą oni doskonale, że zaparowania, zabrudzenie czy zarysowanie na powierzchni szkieł bardzo negatywnie wpływają na komfort widzenia. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że wiele z podejmowanych prób czyszczenia niszczy szkła i oprawki. O czym powinniśmy pamiętać, chcąc zapewnić okularom jak najdłuższą trwałość?

Każdy bank inaczej policzy zdolność kredytową  »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Ile uda się pożyczyć na mieszkanie zależy od grubości portfela, ale także od banku. Instytucje potrafią mocno różnić się w podejściu do zdolności kredytowej. Gdy jedna pożyczy 300 tys. zł przy 3,3 tys. zł dochodów netto, inna oczekuje 10 tys. zł pensji.

Pod okiem zawodowców »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Magdalena Margasińska
Była zawodniczka UKS Tygrysy Strzelin od września trenuje pod okiem zawodowców z SMSu Łódź. Dziennie pracuje około 5 godzin, dostaje wycisk i uczy się samodzielności.

Nie zlikwidują prokuratury? »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Magdalena Margasińska
Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Prokuratura Rejonowa w Strzelinie nie zostanie zlikwidowana. Strzelin w analizach wypada na tyle korzystnie, że Prokuratura Generalna oszczędzi tę placówkę. Nie ma jednak co do tego stuprocentowej pewności. „Wyrok” poznamy w listopadzie.

Aktorzy z Krakowa zagrali dla Nieszkowic »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie MM
4 października oficjalnie otwarta została świetlica wiejska w Nieszkowicach. Punktem kulminacyjnym uroczystości był spektakl dla dzieci „Wilk i zając”.

Zablokowany 156. km A4 »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie MM
Na wysokości zjazdu Wrocław Wschód w kierunku Wrocławia przewrócona ciężarówka z przyczepą zablokowała drogę. Przejazd utrudniony jest od 156. kilometra autostrady.

Strzelin bez posła »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie Magda Margasińska, AS
Powiat Strzeliński nie będzie miał swojego reprezentanta w Sejmie. Mandat stracił Norbert Raba, choć dostał najwięcej głosów w całym powiecie. Najbliżej dostania się do parlamentu była Ewa Mańkowska z PSL, ale i ona ostatecznie nie otrzymała mandatu.

Polacy w Afganistanie głosowali »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie opr. HB
W 9 obwodowych komisjach wyborczych w Afganistanie, żołnierze i cywilni pracownicy wojska pełniący służbę w strukturach Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) wzięli udział w wyborach do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej.

Wciąż niepokonani »
Tekst opublikowany 2011-10-09, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki pozostają niepokonani od pięciu spotkań. 9 października podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego zremisowali na własnym stadionie z Konfeksem Legnica 1:1. Bramkę dla Strzelinianki zdobył Jarosław Wróblewski.

Polityk godny zaufania? Niekoniecznie dla banku… »
Tekst opublikowany 2011-10-09, opracowanie BrandScope
Zaufanie do polityków weryfikują nie tylko wyborcy. Osoby publiczne są też oceniane przez banki. Czy rozpoznawalność może jednak pomóc na rynku usług finansowych? Nie ma żadnej taryfy ulgowej. Starającego się o kredyt polityka obowiązują te same kryteria, co każdego innego klienta – sprawdzili doradcy finansowi Aspiro.

Deweloperzy szukają klientów »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Zmiany w przepisach prawa, niepewna sytuacja gospodarcza, różne grupy docelowe czy wreszcie możliwości i potrzeby budowlane polskich miast. To tylko część czynników, które muszą brać pod uwagę deweloperzy, myśląc o przyszłych korzyściach z realizowanych inwestycji mieszkaniowych.

Uderzył w betonowy słup  »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W środę 5 października w Boreczku samochód osobowy marki vw polo wypadł z jezdni i uderzył w betonowy słup niskiego napięcia. Doszło do zapalenia się komory silnika. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna.

''Zegary Śmierci'' ostrzegają »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie Opr. aw
Akcja Zegary Śmierci, prowadzona w ramach Kampanii Drogi Zaufania realizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrada dotarła na Dolny Śląsk.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie red
Bilety na koncerty do Łykendu, bilety do wrocławskich kin i książkę - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać tylko smsa.

Już o 18.00! Spotkanie z Basią Meder w galerii „Skalnej” »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie MM
Gościem specjalnym Strzelińskiego Ośrodka Kultury będzie pisarka Basia Meder, autorka dwóch książek podróżniczych o Afryce. Pisarka opowie o krajach starego kontynentu i własnych przygodach związanych z ekstremalną podróżą.

65 - lecie Ochotniczych Straży Pożarnych »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie MM
W niedzielę w Jutrzynie odbyła się ceremonia związana z obchodami 65- lecia istnienia Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Wiązów. W uroczystej Mszy Św. uczestniczyły delegacje OSP z sąsiednich gmin.

„Dogadana” schetynówka »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie MR
29 września oficjalnie do użytku oddana została wyremontowana ulica Daszyńskiego w Wiązowie. Zakończenie tego remontu finalizuje cały cykl prac modernizacyjnych na ulicach Biskupickiej i Daszyńskiego.

Zlikwidują prokuraturę w Strzelinie? »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie Magdalena Margasińska
Na liście ponad 80 małych prokuratur z całego kraju, które mogą zostać zlikwidowane, znalazła się również Prokuratura Rejonowa w Strzelinie. Jeszcze w tym miesiącu dowiemy się jaka jest decyzja Prokuratury Generalnej w sprawie planowanych likwidacji.

Już dziś o 17.00 spektakl w Nieszkowicach! »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie MM
W nowo wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Nieszkowicach. Z okazji uroczystego otwarcia Strzeliński Ośrodek Kultury organizuje spektakl dla dzieci, pt. ''Wilk i zając''. Zapraszamy o godz. 17.00 na przedstawienie i spotkanie z aktorami z Krakowa.

To nie jest pracownik ZUS! »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie MM
Oszuści działają na terenie obsługiwanym przez wrocławski Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Podszywając się pod pracowników ZUS proszą o podanie danych dotyczących świadczeń emerytalnych i rentowych. Nie daj się zwieść!

Dłużej i drożej »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie Magdalena Margasińska
Budowa kanalizacji w Szczawinie opóźni się o około 3 miesiące, bowiem podczas prac okazało się, że poziom wód gruntownych na jednym z odcinków jest zbyt wysoki. Konieczna była zmiana technologii. Będzie nie tylko dłużej, ale również drożej.

Poznaj Azję i Afrykę »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie MM
W październiku Strzeliński Ośrodek Kultury organizuje cykl zajęć edukacyjnych. Tematyką przewodnią będzie kultura narodów azjatyckich i afrykańskich. Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych poprowadzi dyrektor SOK Dariusz Stępień.

Młodzi rządzą »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie AJ
W środę, 21 września odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Gminy Strzelin. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy zebrali się reprezentanci szkół, którzy w wyborach szkolnych uzyskali mandat radnego. Była to pierwsza sesja młodzieżowej rady w III kadencji.

Miłosz po amerykańsku »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie Magdalena Margasińska
W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie pamiątkowej galerii Czesława Miłosza. Na wernisaż pod tytułem ''Miłosz po amerykańsku'' do strzelińskiej biblioteki przybył konsul Stanów Zjednoczonych Benjamin Ousley Naseman i pisarz Karol Maliszewski.

Naucz się robić origami »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie MM
Już 6 października w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące zaplanowania zajęć warsztatowych orgiami modułowego.

Po co nam Partnerstwa Lokalne? »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Opr. aw
Partnerstwa lokalne są jedną z najlepszych metod aktywizacji, a w ich ramach podejmowanie są działania mające na celu ożywienie gospodarcze i społeczne naszych małych ojczyzn. O partnerstwach będziemy rozmawiać na zbliżającym się Forum Partnerstw Lokalnych.

1,5 mld na kwiaty, telewizory i kalesony »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Jacek Gratkiewicz, money.pl
Wydatki Kancelarii Sejmu w 2012 roku wyniosą 412 milionów złotych, to o 5 procent mniej niż w tym roku, kiedy wydano ponad 430 milionów. Money.pl postanowił sprawdzić budżet Sejmu w latach 2008-2011 i rozliczyć, na co zostały wydane te pieniądze. 30 hełmów ochronnych za 24 tysiące złotych, to tylko jeden z wielu ciekawych wydatków.

Puma pokazała pazur  »
Tekst opublikowany 2011-10-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W meczu dziesiątej kolejki spotkań piłkarskiej IV ligi zawodnicy Strzelinianki zremisowali bezbramkowo w Pietrzykowicach z tamtejszą Pumą. Drużyna ze Strzelina awansowała na szóstą pozycję w ligowej tabeli.

Debiut Masłowskiego w I lidze »
Tekst opublikowany 2011-10-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Michał Masłowski, który jest wychowankiem Strzelinianki Strzelin, zadebiutował w pierwszej lidze w zespole Zawiszy Bydgoszcz. Drużyna Michała jest liderem ligowej tabeli.

Wygraj z nami bilet do Aquaparku  »
Tekst opublikowany 2011-10-01, opracowanie MR
Specjalnie dla czytelników Expressu Strzelińskiego i portalu otostrzelin.pl przygotowaliśmy konkurs. Do wygrania pięć 2-osobowych jednodniowych wejściówek na basen bez ograniczeń czasowych.

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl