Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 72 informacji. Wszystkie poniżej.

Ważne dla przedsiębiorców  »
Tekst opublikowany 2011-12-29, opracowanie Aleksandra Zając
Polska Agencja Przedsiębiorczości opublikowała harmonogram naboru wniosków o dofinansowanie projektów w 2012 roku.

Nagrody dla najmłodszych »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie MM
Gminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie rozstrzygnęła coroczny konkurs bożonarodzeniowy. 20 grudnia spośród uczestników wyłoniono zwycięzców. Nagrodę specjalną komisja przyznała sekcji plastycznej działającej przy bibliotece.

Abolicja dla cudzoziemców »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie opr. bom
Od 1 stycznia 2012 roku rusza abolicja dla cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywają w Polsce. Obcokrajowcy, którzy chcą zalegalizować swój pobyt będą musieli złożyć wnioski do wojewody.

Najcieplejsza zima od 30 lat »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Rok temu w okresie świąt temperatura spadała do minus 7-10 stopni. W tym roku mamy jedną z najcieplejszych zim od 30 lat. W Sylwestra może być nawet 10 stopni ciepła.

Nie było nielegalnych choinek »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie MM
23 grudnia strzelińska policja prowadziła akcję pod kryptonimem ''Choinka''.W żadnym z pięciu skontrolowanych punktów sprzedaży nie znaleziono krzewu czy drzewa pochodzącego z nielegalnego źródła lub wycinki z lasu.

Policjanci z powiatu poza przydziałem »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie MM
Dolnośląska policja otrzymała 23 nowe radiowozy. Hyundaie i30 oraz Elantra, a także Ople Insignia i Kia Ceed trafiły do jednostek w sześciu powiatach. Z doposażenia nie skorzysta jednak Strzelin. Dlaczego? Bo nie jest to konieczne.

Zebrali ponad 2.5 tys. zł. na leczenie Pawełka »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie MM
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w kościele w Dankowicach odbyła się świąteczna kwesta na rzecz niesłyszącego chłopca. Przy okazji zbiórki koledzy Pawła wystawili jasełka. Udało się zebrać ponad 2.5 tysiąca złotych.

Nie odpalaj po alkoholu »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie Jacek Bomersbach
Policja i lekarze ostrzegają, że niewłaściwie posługiwanie się fajerwerkami może powodować poparzenia twarzy, urwanie dłoni i palców. Osoby nietrzeźwe mają opóźnioną reakcję psychomotoryczną i nie powinny odpalać petard.
Zdjęć: 3  

Opublikowano listę leków »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie bom
Ministerstwo zdrowia opublikowało listę leków refundowanych, które mają obowiązywać od 1 stycznia. Medykamenty stosowane np. w terapiach nowotworowych nadal mają być bezpłatne.

W szpitalach nie zabraknie krwi »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie MM
RCKiK we Wrocławiu nie obawia się, że po nowym roku zabraknie krwi. Dawcy byli wyjątkowo aktywni przed świętami Bożego Narodzenia. Ewentualne zapotrzebowanie będzie obejmowało grupę krwi – 0.

Bez brawury. Bez wypadków. Bez ofiar. »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie MM
Jedna kolizja, dwóch pijanych rowerzystów. Bez wypadków, bez ofiar. Tak przedstawiają się statystyki świątecznego weekendu w powiecie strzelińskim. Niestety w skali kraju tragedii na drogach jest jeszcze więcej niż w ubiegłym roku.

Zegary już na wieży »
Tekst opublikowany 2011-12-23, opracowanie MM
W środę 21 grudnia na wieży strzelińskiego Ratusza pojawiły się zegary. Tradycyjny ''gadżet'' kosztował 27 tysięcy złotych.

Kontrola nie wykazała nieprawidłowości »
Tekst opublikowany 2011-12-23, opracowanie Magdalena Margasińska
Nie było naruszeń w procedurze przetargowej na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Chociwelu. Taki jest wynik kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Projekt jest więc bezpieczny, a ZWiK nie straci kilku milionów dofinansowania na inwestycję. Spokojnie spać może również były prezes ZWiK Krzysztof Kurowski.

Jezdnia mogła się obsunąć »
Tekst opublikowany 2011-12-23, opracowanie Magdalena Margasińska
Budowa kanalizacji i sieci wodociągowej w Szczawinie będzie o 20 % droższa niż zakładano i zakończy się z dużym opóźnieniem. Zbyt wysoki poziom wód gruntowych spowodował zagrożenie obsunięciem się jezdni. Konieczna była zmiana technologii.

Incydent jak z horroru »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Operator wrocławskiej telewizji przypadkowo zarejestrował, jak na skrzyżowaniu ulic Ślężnej i Armii Krajowej ciało wypadło z ruszającego na światłach karawanu. Wrocławska prokuratura ma zbadać, czy nie doszło do zbezczeszczenia zwłok.

3 kolizje w ciągu 2 godzin »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie MM
Wczoraj strzelińska policja odnotowała 3 kolizje drogowe. Posypały się zderzaki i mandaty, ale nikt nie został ranny.

Anonimowe ulice »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie Magdalena Margasińska
Nie ma tablic z nazwami na ulicach Powstańców Śląskich oraz Górniczej w Strzelinie. Problem powtarza się również na ul. Popiełuszki i Michałkiewicza, gdzie oznakowanie jest niepełne. Nowe tabliczki zostaną zamontowane dopiero w przyszłym roku, do tego czasu, szczególnie przyjezdni, szukając konkretnego adresu w tej części miasta będą zmuszeni radzić sobie na własną rękę.

Jubileuszowy finał »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie Magdalena Margasińska
8 stycznia 2012 roku cała Polska weźmie udział w XX finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Strzelinie finał odbędzie w hali Gimnazjum nr 2. Start o godz. 16.00. Gwiazdą wieczoru będzie Łukasz Płoszajski, bohater serialu „Pierwsza miłość”.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie red
Bilety do kina i na koncerty, książki, programy komputerowe i gry oraz dvd z ćwiczeniami - to wysztsko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz sms.

Poślij Umysł na Akademię »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie red
W dzisiejszym świecie, gdzie informacja jest na wagę złota, szczególne zastosowanie znajduje prawda, że nie wystarczy mieć umysł, trzeba jeszcze wiedzieć, jak sprawnie go używać. Liczy się zdolność szybkiego przyswajania nowych informacji, umiejętność szybkiego postrzegania i odnajdywania się w nowych warunkach.

Osamotniona „Bajka” »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie AJ
W kwietniu weszła w życie ustawa regulująca zasady opieki nad dziećmi do 3 roku życia. Ma zachęcić do tworzenia prywatnych żłobków i klubów dziecięcych. Na razie jednak nikt się nie skusił, a jedyną taką placówką w Strzelinie pozostaje żłobek „Bajka”.

Nowy ambasador »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie Magdalena Margasińska
Wanda Łużna dostała oficjalną nominację na ambasadora aktywizacji kobiet na Dolnym Śląsku. To trzecie takie wyróżnienie w gminie Strzelin. Rok temu tytuł ten nadano Dorocie Pawnuk i Ewie Mańkowskiej.

Bombki niosące nadzieję »
Tekst opublikowany 2011-12-20, opracowanie Magdalena Margasińska
Uczniowie szkoły w Skoroszowicach własnoręcznie wykonali ozdoby świąteczne dla podopiecznych Strzelińskiego Stowarzyszenia Hospicjum Domowego „Nadzieja”. Prezenty przekazano na ręce prezesów organizacji Wandy Łużnej i Stefana Pruszyńskiego.

Uwaga na fajerwerki »
Tekst opublikowany 2011-12-20, opracowanie MM
Policja apeluje o rozsądek i odpowiedzialność podczas zabawy z użyciem petard. Sylwester to nie tylko dobra zabawa, ale też wypadki, których możemy uniknąć.

Strzelin podąża za trendami »
Tekst opublikowany 2011-12-20, opracowanie Magdalena Margasińska
W tym roku na strzelińskim rondzie po raz pierwszy zaświecił świąteczny anioł. Podświetlono także fontannę Strzelca na Rynku, a na starej części Ratusza pojawiły się snowfalle. Burmistrz Dorota Pawnuk postanowiła dobrze zagospodarować pieniądze, które w budżecie gminy przewidziane są na ozdoby świąteczne.

Jubileuszowy konkurs »
Tekst opublikowany 2011-12-20, opracowanie Magdalena Margasińska
Tegoroczny konkurs pn. „Świąteczny blask” na najładniejszą iluminację świetlną będzie ukoronowaniem tradycji kontynuowanej przez mieszkańców wsi Pławna od 10 lat. Już dziś komisja konkursowa wyłoni 10 laureatów i przyzna wyróżnienia. Finał jubileuszu odbędzie się 4 stycznia w świetlicy wiejskiej.

Zmieniły się tylko godziny »
Tekst opublikowany 2011-12-20, opracowanie Magdalena Margasińska
Nowy rozkład jazdy pociągów niewiele zmienił się dla strzelinian, poza korektami w godzinach odjazdów. Więcej pociągów pojawi się na trasie Wrocław –Strzelin dopiero w czerwcu przyszłego roku.

Nowe projekty Fabryki Prasowej »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie red.
Wrocławska Fabryka Prasowa, wydawca największej sieci gazet bezpłatnych na Dolnym Śląsku (12 tytułów prasowych i 22 serwisy internetowe) wprowadza na rynek nowe projekty medialne.

Wymarzony liść herbaty »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie Magdalena Margasińska
Kiedy chodził do podstawówki w telewizji emitowano programy podróżnicze z Tonym Halikiem i Elżbietą Dzikowską. Cykl nosił tytuł „Pieprz i wanilia”. Kilka odcinków było poświęconych Sri Lance, dawniej Cejlonowi. Siedział wówczas jak zahipnotyzowany przed ekranem telewizora chłonąc informacje na temat tej pięknej wyspy. W myślach układał sobie plan swojej podróży do miejsc, o których opowiadali podróżnicy. Napisał nawet list do Halika z prośbą o przysłanie liścia herbaty. Nigdy nie dostał odpowiedzi. Po latach spełnił swoje marzenie i sam przywiózł sobie symboliczny listek.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty, dvd z ćwiczeniami i kupony do restauracji - to wszystko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz sms.

Burmistrz prezesem OSP »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie AJ
Obrady III Powiatowego Zjazdu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Strzelinie były dwukrotnie przerywane. Ostatecznie obrady zakończono 2 grudnia, kiedy to wyłoniono nowe władze związku. Prezesem została burmistrz Dorota Pawnuk.

Pod okiem mistrza »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie AJ
W ubiegłą środę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ludowe Polskim odbył się pokaz kulinarny, który poprowadził Zbigniew Koźlik, znany i ceniony szef kuchni z wrocławskiego hotelu Park Plaza. W pokazie uczestniczyło 70 uczniów oraz zaproszeni goście.

Wysoka cena lekkomyślności »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie AJ
Bardzo częstą przyczyną wypadków i kolizji drogowych jest nadmierna prędkość. Od 5 do 11 grudnia na terenie powiatu strzelińskiego odbył się „Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”.

Spłacamy, a dług rośnie »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie Łukasz Pałka, money.pl
Raty kredytów we frankach są już wyższe od kredytów w złotych. Ich posiadacze mogą spodziewać się, że będą również musieli zapłacić wyższe ubezpieczenia.

Podwójne kraty »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie MM
Do 5 lat więzienia grozi 19-letnim bliźniakom z Wrocławia. Mężczyźni kilkakrotnie dokonywali kradzieży na terenie powiatu strzelińskiego. Dzięki pomocy mieszkańców Borowa sprawców udało się namierzyć.

Lepkie ręce »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie MM
Policja zatrzymała dziś mężczyznę podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego i kluczy do mieszkania. Teraz złodziej odpowie przed sądem.

Strzelcy i bramkarze nagrodzeni »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie MM
5 grudnia w hali Gimnazjum nr 2 w Strzelinie odbył się turniej piłki nożnej. Organizatorzy przyznali nagrody specjalne dla najlepszych strzelców i bramkarzy tych rozgrywek.

Scena Grochowiaka »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie MM
16 uczestników wzięło udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Stanisława Grochowiaka. Nagrodę główną otrzymała uczennica technikum Joanna Kołodziejczyk.

Czy wybiją Nowy Rok? »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie Magdalena Margasińska
Zegary, które zostaną zainstalowane na wieży Ratusza, będą kosztować niemal 30 tysięcy złotych. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej odrzucono propozycję sfinansowania tego zakupu z budżetu gminy. Burmistrz Dorota Pawnuk znalazła jednak sponsorów. Cztery zegary zaczną działać w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Pomóż Pawłowi odzyskać słuch »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie Magdalena Margasińska
12-letni Paweł Jakielaszek przed rokiem stracił słuch. Istnieje jednak terapia, która pozwoli chłopcu normalnie funkcjonować. Leczenie jest bardzo kosztowne. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieszkowicach i proboszcz parafii w Dankowicach postanowili pomóc. 15 i 26 grudnia odbędą się zbiórki pieniędzy, które przekazane zostaną na rehabilitację dziecka.

Mikołaj w 3D »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie MM
W strzelińskiej bibliotece odbył się finał mikołajkowego konkursu. Dzieci wybrały spośród siebie zwycięzcę. Najwięcej głosów zdobyła Hania Czerwińska. Dodatkową atrakcją było wspólne przygotowanie figury Mikołaja „w formacie 3D”.

Albo się zapadają albo je kradną »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie MM
Na ulicy Powstańców Śląskich od dłuższego czasu jedna ze studzienek kanalizacyjnych jest uszkodzona. Zamiast ją naprawić, została tylko ogrodzona. Gmina zgłasza inny problem. Kratki studzienek kanalizacyjnych są systematycznie kradzione.

Cheerleaderki i pływacy »
Tekst opublikowany 2011-12-12, opracowanie Magdalena Margasińska
Aquapark zorganizował pierwsze mikołajkowe zawody pływackie. Zwycięzcy zgarnęli karnety o wartości 50 złotych, puchary, medale oraz dyplomy. Jednak tego dnia nikt nie został z pustymi rękami. Upominki od Mikołaja czekały przy kasie na każdego klienta.

Trzeci Orlik w mieście »
Tekst opublikowany 2011-12-12, opracowanie Magdalena Margasińska
6 grudnia odbyła się uroczystość otwarcia nowoczesnego obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelinie. Orlik kosztował ponad 1 300 000 złotych, jednak za korzystanie z niego mieszkańcy nie zapłacą ani złotówki.

Villas zmarła na zator płucny »
Tekst opublikowany 2011-12-10, opracowanie bom
Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że przyczyną śmierci Violetty Villas mógł być zator tłuszczowy płuc, który powstał w wyniku złamania kości szyjki udowej.
Zdjęć: 2  

Ludzie masowo wykupują leki »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Obawiając się podwyżek ludzie masowo wykupują leki na astmę, paski cukrzycowe, leki na demencję i wiele innych medykamentów refundowanych.

Poza granicą tolerancji »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie MM
Pomiary geodezyjne wykonane na zlecenie gminy Strzelin potwierdziły przypuszczenia mieszkańców. Ostatnia kondygnacja wieży Ratusza była przekrzywiona.

Kolorowe andrzejki dla najmłodszych »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie MM
W listopadzie ośrodek kultury zorganizował 5 imprez andrzejkowych dla dzieci. Organizatorzy starali się zadowolić najmłodszą publikę. Doszło nawet do słodkiego przekupstwa.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie red
Bilety do kina, teatru i na koncerty, książki czy dvd z ćwiczeniami - to wszystko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz smsa.

Ciało Villas zbadają toksykolodzy »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Prokuratura Okręgowa w Świdnicy chce przesłuchać świadków, opiekunów i syna Violetty Villas. W czwartek we wrocławskim Zakładzie Medycyny Sądowej zostanie przeprowadzona sekcja artystki.

Polarowe koce dla domu opieki »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie MM
W poniedziałek, 28 listopada do podopiecznych zakładu pielęgnacyjno – opiekuńczego w Strzelinie z wizytą przyszli uczniowie technikum. Młodzi ludzie wręczyli chorym 24 koce, które udało im się zasponsorować dzięki przeprowadzonej w ramach wolontariatu akcji.

Mamy książki dla Czytelników »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie Red.
Co, jeśli nie musiałbyś umrzeć, aby dowiedzieć się, czy istnieje niebo? Co, jeśli dowód na to mógłby cię zabić?

Dwa miesiące aresztu dla złodzieja »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie MM
29-letni mieszkaniec Wiązowa podejrzany o kradzież kamer z monitoringu trafił tymczasowo do aresztu. Kilka dni temu mężczyzna wyszedł z więzienia, teraz może do niego wrócić nawet na 5 lat.

Patrol Świętego Mikołaja »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie MM
4 mandaty, 35 rózg za wykroczenia i 37 drobnych upominków dla grzecznych kierowców to efekt wspólnej akcji policjantów i dzieci z gminy Wiązów pod kryptonimem „Patrol Świętego Mikołaja”.

Strzelińska komenda po remoncie »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie MM
7 grudnia w siedzibie strzelińskiej policji ma zakończyć się trwający od lipca remont. Koszty modernizacji to niespełna milion zł. W siedzibie komendy zainstalowano m.in. nowoczesne systemy zabezpieczeń i elektronicznego nadzoru.

Dzieci poturbowały się na ruchomych schodach »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie MM
Maluchy ze Szkoły Podstawowej w Borku Strzelińskich trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło na ruchomych schodach w Arkadach Wrocławskich . Pomocy udzielono również poszkodowanej opiekunce.

Szkielet do badań DNA »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie bom
Szczątki ludzkie znalezione w lasku między Pasikurowicami, a Siedlcami zostaną poddane badaniom DNA. Po nich okaże się, zbadają, czy są to zwłoki zaginionej 20-letniej mieszkanki Sieradza.

Wzmożone kontrole fajerwerków  »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Importerzy fajerwerków skarżą się na wzmożone kontrole Państwowej Inspekcji Handlowej. PIH sprawdza pozwolenia i certyfikaty produktów.

Violetta Villas nie żyje »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie bom
Słynna śpiewaczka zmarła w poniedziałek wieczorem w swoim domu w Lewinie Kłodzkim. Miała 73 lata. Sprawę bada świdnicka prokuratura.

Czy nowy system się sprawdzi? »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie MM
Z początkiem 2012 roku w życie wchodzi nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jednak na starych zasadach działać będziemy jeszcze do połowy 2013 roku. Samorządy muszą sprostać nowym obowiązkom i przygotować się na wprowadzenie systemu. Obecnie tworzone są bazy danych.

Kapitalne interpretacje »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie MM
Dzieci i młodzież z Wiązowa uczestniczyli w autorskim spotkaniu z lokalną poetką Mirką Szychowiak. Uczniowie zinterpretowali kilka wierszy artystki, a ona opowiedziała o dojrzewaniu do „żywego słowa”.

Mikołajkowi wolontariusze »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie MM
W poniedziałek i wtorek uczniowie strzelińskich szkół uczestniczyli w mikołajkowych zbiórkach żywności. To jednak tylko niewielka część przedświątecznych akcji charytatywnych zorganizowanych przez wolontariuszy. Artykuły spożywcze i pomoc finansowa zostanie skierowana do najbardziej potrzebujących rodzin z terenu gminy Strzelin i okolic.

Ambona poszła na opał »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie MM
3 grudnia strzelińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 62 lata podejrzanych o kradzież ambony myśliwskiej. Twierdzili, że byli zmuszeni do kradzieży, bo nie było ich stać na kupienie zimowego opału.

Laptopy dla radnych »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie MM
Na ostatniej sesji powiatowej więcej zainteresowania wzbudziły dwie niezwiązane z nią merytorycznie sprawy, niż ona sama. Małą sensację wzbudziło wręczenie przez starostę Jerzego Krochmalnego laptopów wszystkim radnym.

Krzywa wieża? »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie MM
Czy szpikulec wieży ratuszowej w Strzelinie jest przekrzywiony? Czy błąd leży w niewłaściwym montażu iglicy? A może to tylko złudzenie optyczne?

Zmierzyli się z Konopnicką »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie MM
Uczniowie szkół podstawowych z powiatu strzelińskiego przez 2 dni rywalizowali o zwycięstwo w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Strzeliński Ośrodek Kultury. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

Unia bije po jajach »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie Jacek Bomersbach
Hodowcy drobiu nie zdążyli jeszcze spłacać kredytów za zakup klatek do kurników, a już muszą kupować nowe. W myśl unijnych przepisów, które zaczną obowiązywać od stycznia, klatki mają być większe i posiadać grzędę w środku.

Śmieci w rozmiarze XXL »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie MM
Na terenie gminy Strzelin co roku przeprowadzana jest zbiórka sprzętów wielkogabarytowych. Tym razem w akcji udział wzięło 10 sołectw. Mieszkańcy wystawili ponad tonę odpadów, to jednak o 3 tony mniej niż w 2010 roku.

1000 zł mandatu »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie AJ
W czwartek przed godziną 22.00 doszło do kolizji w Gębczycach. Na prostym odcinku drogi kierowca BMW X3 wypadł z jezdni. Auto uderzyło w transformator uszkadzając budynek. Za oddalenie się z miejsca wypadku kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1000zł.

Kreatywność na Boże Narodzenie »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie MM
Dzieci i młodzież wezmą udział w konkursach plastycznych o tematyce świątecznej. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni, a ich prace będą prezentowane na wystawach Bożonarodzeniowych w bibliotece w Wiązowie oraz w galerii Skalnej ośrodka kultury.

Straż będzie mieć nowe wozy »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Krzysztof Halla
Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o przyznaniu dofinansowania Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu na zakup nowoczesnych pojazdów ratowniczych.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko masz w zasięgu ręki, wystarczy wysłać smsa.

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl