Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 95 informacji. Wszystkie poniżej.

Niedoceniany kredyt w rachunku  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Polacy preferują kredyty ratalne. Stosunkowo rzadko korzystają natomiast z kredytów w rachunku. Expander zwraca jednak uwagę na to, że niedoceniany kredyt w koncie jest wygodnym i często tanim sposobem finansowania wydatków konsumpcyjnych.

Te kradzieże to plaga »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie PR (interia.pl)
Wygląda na to, że kiepska sytuacja na rynku pracy i galopujące ceny paliw znajdują już swoje odbicie w policyjnych statystykach.

Ludzie umierają na mrozie  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Z powodu chłodów przepełnione są schroniska i noclegownie w całym kraju. W ostatnich dniach w noclegowni przy ulicy Małachowskiego we Wrocławiu nocowało ponad 200 osób. Tłok panuje również w ogrzewalni przy ul. Traugutta, która działa od niedawna.

Red Alert powiadamia o zaginięciach »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie bom
Fundacja osób zaginionych Itaka chce wprowadzić system natychmiastowego rozpowszechniania informacji o zaginięciu dziecka. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych złoży koncepcję jego wdrożenia.

Czy utonęła? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie bom
Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w sobotę miała wpaść do fosy. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują fosę w rejonie Podwala. Bez rezultatu.

W myśl zasady 3xT »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie MM
Ćwiczenia napadu na konwój, szkolenia dzielnicowych, rzeczników, wydziałów prewencji, tworzenie specjalnych oddziałów zwartych, a do tego wszystkiego jeszcze kursy językowe – tak w „gigantycznym skrócie’’ wygląda lista zakresu przygotowań funkcjonariuszy w całym kraju do obsługi i zabezpieczenia Euro 2012. Jak będzie w tym czasie funkcjonować strzelińska jednostka?

Ludzie szpikują się truciznami »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Do Polski nie dotarł jeszcze krokodyl - silny narkotyk na bazie kodeiny. Produkuje się go za Wschodnią granicą. Po dłuższym zażywaniu powoduje martwicę tkanek. U nas nową używką stał się płyn do czyszczenia części samochodowych. Toksykolodzy biją na alarm.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Protest przeciw cenzurze ACTA »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 4 tysiące osób wzięło udział w proteście przeciwko cenzurze w internecie. Przed urzędem wojewódzkim rozwinęli transparenty z napisami „Nie dla dyktatu UE!” - „Tak dla Wolności!”. Później pochód ruszył na Rynek.

Miejsca, których nie ma »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie MM
Mieszkasz w Strzelinie i myślisz, że go znasz? Co wiesz na temat swojego miasta i czy wiesz co dawniej było w miejscu, w którym stoi Twój dom? Dowiedz się od historyków znających tajniki historii ziemi strzelińskiej.

Aquapark oblężony »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie AJ
Podczas zimowych ferii dzieci i młodzież szukają atrakcyjnych miejsc do wypoczynku. Jednym z nich jest z pewnością strzeliński Aquapark, który przeżywa prawdziwe oblężenie.

Kotlina Kłodzka na biegówkach »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Justyna Wojciechowska, znanenieznane.pl
Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju.

Niepewny los strzelińskiej jednostki »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie MM
Dziś prezesi sądów okręgowych z całego kraju uczestniczą w spotkaniu z Ministrem Sprawiedliwości. Po raz kolejny gorącym tematem dyskusji jest projekt likwidacji ponad 100 Sądów Rejonowych. Regionalne środowisko sądownictwa reprezentuje prezes Sądu Okręgowego we Wrocławiu, Ewa Barnaszewska.

Tajemniczy inwestor »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie AJ
Nieznana firma chce zainwestować na terenie gminy 350 mln złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na budowę nieinwazyjnego zakładu utylizacji. Tajemniczy inwestor chce w całości pokryć koszt budowy, której czas realizacji oszacował na 18 miesięcy.

„Sto lat” w Bajce »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie AJ
Maluchy z „Bajki” wspólnie z nauczycielami zorganizowały występy artystyczne, śpiewając piosenki i recytując wiersze. Dziadkowie, z okazji Dnia Babci i Dziadka, otrzymali w prezencie kolorową laurkę.

Zebrali pond 4,5 tys. »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie AJ
„Pomagamy Pawłowi” to hasło przewodnie niedzielnego koncertu charytatywnego, który odbył się w strzelińskim Liceum Ogólnokształcącym. Lokalni artyści zaśpiewali i zagrali specjalnie dla chłopca i przybyłych gości. Tuż po niesamowitym kolędowaniu, młodzież zbierała pieniądze na jego leczenie i kosztowną rehabilitację.

Nie ustąpił pierwszeństwa »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie AJ
W sobotę, na jednym z głównych strzelińskich skrzyżowań doszło do kolizji. Mężczyzna kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy subaru.

Ceny pójdą do góry »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie MM
Już w 2012 roku za wodę i ścieki zapłacimy więcej. O ile wzrosną ceny? Jeszcze nie wiadomo, ale wniosek taryfowy ZWiK przedstawi burmistrzowi do 17 lutego.

Rozśpiewane „Triole” »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Red.
Już tylko 5 dni zostało do występu chóru Triole przed strzelińską publicznością.

Pod okiem instruktorki »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie MM
Tańczyła z Zibim, Dianą Staniszewską i Glebą z You Can Dance. W czasie ferii przez 3 dni prowadziła lekcje tańca dla dwóch grup dziewcząt ze strzelińskich szkół. Początkujące tancerki były zachwycone.

Nowe przewodniki turystyczne »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie MM
Strzeliński Ośrodek Kultury wydał nowe materiały promujące ziemię strzelińską. W kilku punktach miasta zainteresowani mogą zaopatrzyć się w darmowe informatory. W pakiecie jest MiniPrzewodnik Miasta i Gminy, Informator Turystyczny Gminy Strzelin oraz plan miasta i mapa gminy Strzelin. Redakcja ma do rozdania po 10 sztuk z każdego wydania. Zapraszamy!

Czas na podbój Wielkiej Brytanii?  »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie MM
Nauczyciele z Ludowa wrócili z wizyty przygotowawczej w Anglii. Negocjacje z przedstawicielami Europartner Ship Agency dotyczące planowanej współpracy szkoły z tym przedsiębiorstwem przebiegły pomyślnie. Na złożenie wniosku o praktyki zagraniczne dla uczniów klas hotelarskiej i informatycznej pozostało 11 dni.

Zrób coś z niczego »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie MM
Stary guzik, koralik bez pary, kawałek włóczki czy staromodna spódnica, do tego nitka, trochę wyobraźni i grono plastycznie uzdolnionych dzieci. Tak, podczas warsztatów w ośrodku kultury powstały zestawy nietypowej biżuterii.

Art Re i złota rybka »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie MM
Tym razem Galeria Skalna pękała w szwach. Tylu gości nie mieliśmy jeszcze chyba nigdy. Mieszkańcy przychodzili całymi rodzinami i wszyscy świetnie się bawili – komentuje kolejny spektakl aktorów studia małych form teatralnych Art - Re z Krakowa, Sylwia Korczyńska ze Strzelińskiego Ośrodka Kultury.

Podwyższone stany rzek »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie bom
Według meteorologów w najbliższym czasie pogoda nie zmieni się. Na Dolnym Śląsku nadal będzie padać deszcz. Może to spowodować podtopienia i wzrost stanów ostrzegawczych na rzekach.

Towarzystwo rośnie w siłę »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie MM
Miłośnicy Ziemi Strzelińskiej na ostatnim posiedzeniu, 16 stycznia wybrali nowego prezesa i zarząd Towarzystwa. Osiem osób złożyło też deklarację członkostwa.

Śmierć przyszła z łazienki  »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W pierwszych sekundach czad powoduje lekkie zawroty głowy. Po kilkunastu sekundach traci się przytomność. Dalsze przebywanie w pomieszczeniu, gdzie jest duże stężenie tlenku węgla grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu i śmiercią.

Zadbaj o wzrok za kierownicą »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie inplusPR
W czasie zimowych wyjazdów nasze oczy często zmuszone są do wzmożonego wysiłku.

Gdy bankomat nie ''wypluje'' gotówki... »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Zdarza się, że po włożeniu karty do bankomatu i wprowadzeniu PINu nie otrzymujemy pieniędzy. Czasami w maszynie po prostu nie ma już pieniędzy lub wystąpiła usterka techniczna. Lecz może to być sygnał, że ktoś próbuje nas okraść.

Irena Jarocka nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie bom
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Artystka od dłuższego czasu chorowała. O jej śmierci poinformował w sobotę menadżer wokalistki.

Nasze gadatliwe psy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Prof. dr hab. Janusz Kuźniewicz
Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że nasze psy są mądre, inteligentne i potrafią zrozumieć wszystko, co się do nich mówi. I na swój sposób tak jest.

Zabytkowe urządzenie alarmowe »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Zaledwie kilkanaście nieczynnych urządzeń przywoławczych straży pożarnej stoi jeszcze na ulicach Wrocławia. W latach 60-70 było ich w mieście 160. Urządzenia montowano również w zakładach pracy o podwyższonym ryzyku awarii.

Przyjdź na koncert do liceum »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie MM
Pomóż Pawłowi i przyjdź w niedzielę 22 stycznia na koncert charytatywny do Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie. Paweł Jakielaszek przed ponad rokiem stracił słuch. Miał zapalenie opon mózgowych. Jego życie wywróciło się do góry nogami. Dzięki wsparciu najbliższych i rehabilitacji w Oratorze chłopiec zaczął walczyć z chorobą. Przyłącz się do nas i weź udział w kweście. Startujemy o godz. 16. 00!

Jedziesz w góry? Nie zapomnij się przygotować »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Natalia Lewicka
Początek roku to gorący sezon dla narciarzy i snowboardzistów. Zanim jednak ruszymy na podbój stoków, pamiętajmy by odpowiednio przygotować ciało i rozsądnie spakować plecak.

Roczna odprawa  »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie MM
W czwartek w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelinie odbyła się roczna odprawa. Komendant podinsp. Tomasz Morawiecki podsumował działalność funkcjonariuszy w 2011 roku. Po raz pierwszy po remoncie siedziby otwarto też salę tradycji strzelińskiej policji, której powstania inicjatorami byli głównie emerytowani policjanci.

Kamera to nie wszystko »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie MM
Gmina ma do dyspozycji ostatnią kamerę. Czy z uwagi na bezpieczeństwo zostanie zamontowana przy ul. Konopnickiej, gdzie różne niebezpieczeństwa skarżą się mieszkańcy? Czy umieszczona zostanie w ogródku jordanowskim, ze względu na notoryczne dewastacje? Decyzja ma zapaść do końca miesiąca.

Nieznane oblicza znanych miejsc »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie znanenieznane.pl
Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym hrabstwem Sudetów. Czy jednak piękne krajobrazy i liczne zabytki wystarczą, żeby przyciągać turystów przez następne lata?

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Przeciw podatkowi od kopalin »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. as
Marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił projekt stanowiska, które – po uchwaleniu przez sejmik – ma trafić do najwyższych władz państwowych. Województwo sprzeciwia się w nim wprowadzeniu podatku od wydobycia kopalin nałożonego na KGHM.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczny zawód »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Ponad rok temu opinię publiczną wstrząsnęła sprawa brutalnego morderstwa w Michałowie koło Środy Śląskiej kuratorki społecznej Pauliny O. Sprawca do tej pory nie został znaleziony, mimo że minister sprawiedliwości przejął osobiście nadzór nad śledztwem. Kuratorce przyznano pośmiertny medal, podyskutowano nad tym jak bardzo niebezpieczny jest to zawód i... sprawa ucichła.

Biurokracja w składach opału »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie MM
Z nowym rokiem w życie weszła nowelizacja ustawy akcyzowej na węgiel i wyroby węglopodobne. Co to oznacza dla przedsiębiorców i kupujących? 30 zł akcyzy za tonę albo potwierdzenie przez klienta, że kupuje opał do domu. Zwolnienie z podatku oznacza jednak ogromną biurokrację, która paraliżuje pracę składów z opałem.

ART - RE znowu w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie MM
Już jutro w galerii Skalnej Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbędzie się przedstawienie dla dzieci. To jedna z pierwszych atrakcji przygotowanych na zimowe ferie.

Oszczędności w straży »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie MM
36 tys. zł – tyle gmina rocznie zaoszczędzi na redukcji jednego - z czterech - stanowiska pracy operatora monitoringu w straży miejskiej.

Wrocławski underground »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie Magdalena Margasińska
Chłopaki z wrocławskiego teamu Jaraj Label wystąpili na parkiecie strzelińskiego pubu. To pierwsza hip-hopowa impreza w mieście. Raperzy zdobyli uznanie publiczności. Mają flow, mają bit i własny przekaz. Tworzą teksty i rzucają słowem - bez cenzury.

Melodyjne dusze »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie Magdalena Margasińska
12 stycznia w Stowarzyszeniu Św. Celestyna w Mikoszowie odbył się doroczny koncert, na którym zagrały uzdolnione dzieci i młodzież ze stowarzyszenia, a także członkowie chóru Triole z Kuropatnika i zaproszeni goście.

W co się bawić? »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie AJ
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży, a także rodziców, którzy często nie są w stanie zapewnić dzieciom nieustannej opieki podczas ferii, dyrektor i pracownicy strzelińskiej biblioteki przygotowali atrakcyjny program zajęć.

Otrzymali certyfikaty »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie MM
Szkoła w Ludowie Polskim przez 2 dni gościła wykładowców z Instytutu Zootechniki - Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie. W ramach programu szkoleń zawodowych przeprowadzili kurs w zakresie wiedzy teoretycznej i praktycznej dla uczniów związanych z rolnictwem. Zdobyli oni wiedzę oraz imienne certyfikaty, a w najbliższym czasie będą zwiedzać krakowski instytut.

Miał chrapkę na audi »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie MM
Sprawca wyłamał wkładki w zamkach dwóch aut zaparkowanych przy ul. Świętego Jana w Strzelinie. Zniszczył zamki, ale nic nie ukradł, bo... się przestraszył. W jednym z audi włączył się alarm.

Walczą o sąd »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie MM
Na spotkaniu reprezentantów ponad 100 samorządów w Ministerstwie Sprawiedliwości byli również starosta Jerzy Krochmlany i burmistrz Dorota Pawnuk. - Minister zadeklarował, że przeprowadzi dokładne analizy dokumentów i indywidualnie rozpatrzy każdą ze spraw. Wiadomo jednak, że decyzje o likwidacji są nieuchronne – komentuje starosta Jerzy Krochmalny.

Ludów balował do rana »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie Magdalena Margasińska
Tegorocznej studniówki w ZSP w Ludowie Polskim nie zapomną ani przyszli absolwenci, ani nauczyciele. Przed dwa dni do późnej nocy dekorowali salę i tremowali się przed polonezem. Było warto.

Wspólnym wysiłkiem »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie MM
11 stycznia włodarze powiatu i gminy Strzelin symbolicznie otworzyli wyremontowany odcinek ul. Okulickiego. 400 metrów nowej nawierzchni łącznie kosztowało ponad 1,5 mln zł. 700 tys. to dofinansowanie z państwa, ponad 800 tys. zł to wkład gminy Strzelin i 10 tys. zł udział powiatu strzelińskiego - formalnego inwestora.

Konkurs Google dla młodych naukowców »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Czy ciekawość jest wrodzona, czy też można ją nabyć za sprawą środowiska, konkurencji, a może dzięki dobrym nauczycielom? Takie pytania nurtują Google, ale każdy chciałby rozwiać własne wątpliwości wokół przeróżnych zagadnień.

W poniedziałek protest aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Od poniedziałku apteki w całym kraju zaostrzają protest. Według zaleceń Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) punkty będą nieczynne w godz. 13-14. Powód? Farmaceuci nie zgadzają się z ustawą o refundacji leków.

Policja kontroluje autobusy  »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Rozpoczęły się kontrole autobusów przewożących dzieci na zimowiska. Przez całe ferie stan pojazdów będą sprawdzać inspektorzy transportu drogowego i policja.

Ponad 100 porcji narkotyków »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie MM
Policja zatrzymała 31 - letnią kobietę podejrzaną o przestępstwa narkotykowe. W jej mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli 71 porcji amfetaminy i 35 porcji marihuany. Kobieta była już karana za posiadanie narkotyków.

Boimy się tej daty »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie bom
Dzisiejszy dzień może okazać się szczególnie pechowy dla osób, które wierzą w przesądy. Myśląc o nim sami „ściągamy” na siebie kłopoty. Narażamy się również na dodatkowe napięcie i stres.

Nie będą pobłażać chuliganom »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie bom
Od jutra (13 stycznia) wchodzą w życie zaostrzone przepisy karne wynikające ze zmianie ustawy o imprezach masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Pożar hangaru w Krzepicach »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie MM
Spalił się magazyn na terenie zakładu produkcyjnego DECOPOL. Przyczyną było zaprószenie ognia przez pracowników. Akcja ratownicza strażaków trwała ponad 6 godzin.

Rozpatrzą skargi pacjentów »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Pacjenci mogą składać skargi na lekarzy w komisji powołanej przez wojewodę dolnośląskiego. 16 członków będzie ustalać, czy zdarzenie było np. błędem w sztuce medycznej.

Żądają równego traktowania »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 2 tys. związkowców z całej Polski wzięło udział w demonstracji służb mundurowych pod urzędem wojewódzkim we Wrocławiu. Protestujący żądali podwyżek i równego traktowanie wszystkich służb mundurowych.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej oraz jednodniowy bilet do Aquaparku Granit - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Sposób na zimową aurę »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni.

Jeden z najgorszych budżetów? »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie Magdalena Margasińska
W budżecie powiatu strzelińskiego na rok 2012 przewidziano dochody o ok. 3,5 mln zł mniejsze niż poprzednim roku. Planowane wydatki zostaną obcięte o ponad 5 mln zł. - To jeden z najgorszych budżetów jaki przyjęliśmy w ostatnich latach - powiedział radny Józef Pawnuk dodając, że nie będzie mógł z czystym sumieniem glosować za jego przyjęciem.

Wyjadą na praktyki do Anglii »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie Magdalena Margasińska
Nauczyciele z ZSP w Ludowie Polskim pojechali do Anglii negocjować warunki współpracy z firmą Playmouth. Właśnie w tym przedsiębiorstwie uczniowie mają odbywać praktyki w zakresie branży hotelarskiej i informatycznej.

Zamieszanie z receptami »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie MM
Recepty z pieczątka „Refundacja do decyzji NFZ”, wzrost cen wielu leków, wycofanie sprzedaży „za grosz’’ i niejasności w kwestii uprawnień farmaceutów – z takimi problemami borykają się pacjenci po wejściu w życie nowej ustawy refundacyjnej.

Konieczna reanimacja »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie Magdalena Margasińska
- Powiat bez szpitala będzie zaściankiem, w którym nikt nie będzie chciał zainwestować lub zamieszkać – powiedziała Dorota Pawnuk na koniec spotkania sołtysów z całego powiatu ze starostą strzelińskim. Debata miała rozwiać wątpliwości co do aktualnej sytuacji oraz perspektyw dalszego funkcjonowania Strzelińskiego Centrum Medycznego. W pierwszym przypadku nie pozostawiła złudzeń, w drugim - nie dała konkretów.

Potrącił na pasach »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie MM
Nastolatka przechodziła przez przejście dla pieszych, kiedy potrącił ją 37-letni mieszkaniec Rudnicy Sebastian W. Do zdarzenia doszło w czwartek na ul. Ząbkowickiej.

Oto co znajdują w trumnach  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Jakie przedmioty znajdują się w grobach ofiar stalinizmu? Najczęściej medycy sądowi znajdują buty i guziki. Zagadką pozostanie, kto ofiarom wkładał do grobów medaliki. Podczas innej ekshumacji w raportówce radzieckiego lejtnanta znaleziono granat F-1.

Jasełka po świętach? »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie MM
Już w czwartek,12 stycznia uczniowie z Nieszkowic znowu wystąpią w jasełkach. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 17.30 w galerii skalnej Strzelińskiego Ośrodka Kultury.

Jak podwyżka to dla wszystkich »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie AJ
Przepisy zabraniają funkcjonariuszom służb mundurowych strajkować, nie zabraniają jednak podejmowania akcji protestacyjnych. Do ogólnopolskiego protestu w miniony czwartek przyłączyli się również pracownicy strzelińskich służb.

Wrocławscy Zdobywcy »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie RW
We Wrocławiu jest mnóstwo... Zdobywców. To dość oryginalna i, co tu dużo mówić, niezbyt grzeczna i szanująca prawo grupa ludzi. Nie zdobywają rzeczy, za które mogliby zostać pochwaleni przez większość praworządnych obywateli naszego miasta. Jeżeli zostaną przyłapani na "akcie zdobywania" najczęściej budzą przerażenie albo niesmak. Zdobywają jednak nadal – wchodzą na mosty, pomniki, rusztowania, dźwigi – cokolwiek, byle było wysokie. Po co? Dla szpanu, draki, bo da radę, bo człowieka zawsze ciągnęło aby włazić tam, gdzie nie wolno.

Dla ratowania życia »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Magdalena Margasińska
Strażacy z ochotniczej jednostki w Wiązowie dostali nowoczesny sprzęt pożarniczy. W czwartek, 29 grudnia w wiązowskim Ratuszu odbyło się spotkanie, na którym przedstawiciele urzędu uroczyście przekazali strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiązowie nowo zakupione urządzenia mające służyć im w codziennej pracy.

Młode mózgi z 20 szkół »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie PPM
16 grudnia uczniowie z dwudziestu szkół z całego powiatu rywalizowali w XVII edycji Konkursu Turystyczno-Krajoznawczego o Ziemi Strzelińskiej. Uczestnicy przez 40 minut pracowali na najwyższych obrotach. Popisali się wiedzą na temat historii, geografii, turystyki i ekologii naszego regionu.

Studnia bez dna »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie MM
74 tysiące złotych - tyle dodatkowo otrzymał z końcem roku Powiatowy Zarząd Dróg. Cała pulę wydano na używany sprzęt do odśnieżania powiatowych dróg i łatania dziur. W 2012 z budżetu powiatu zakupiony zostanie także wóz ze specjalnym termosem do przewożenia masy asfaltowej na gorąco.

Musiał uciekać do rowu »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie MM
We wtorek 27 grudnia doszło do kolizji na odcinku drogi pomiędzy Mikoszowem, a Karszowem.

Mamy ponad 33 tysiące »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie AJ
Za nami jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zbierano pieniądze na zakup urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i współpracy w Strzelinie udało się zebrać około 33 500 złotych.

Wodne atrakcje na pływalni  »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie red.
Aquapark granit przygotował specjalne oferty dla wszystkich gości basenu. W czasie ferii zimowych w programie są m.in turnieje siatkówki, koszykówki i sztafety wodne. Do wygrania w zawodach jednodniowe wejściówki na basen, dyplomy i inne gadżety.

Ruszają z budową »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie MM
Ukończenie budowy nowego przedszkola miejskiego przy ul. Ogrodowej planowane jest jeszcze w 2012 roku. Placówka będzie miała 8 oddziałów. Całościowy koszt budowy to ponad 4 miliony złotych.

Widowiskowy jubileusz  »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie MM
4 stycznia w Pławnej podczas finałowej gali nagrodzeni zostali laureaci jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu na najpiękniejszą iluminację świetlną pn. „Świąteczny blask”. Uroczystość odbyła się na świetlicy wiejskiej, gdzie przygotowano zarówno świąteczne dekoracje jak i występy artystyczne.

Karnawałowe szaleństwo  »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie MM
Od 17 do 25 stycznia Strzeliński Ośrodek Kultury zapewnia najmłodszym mieszkańcom gminy Strzelin moc wrażeń. Cyklicznie odbywać się będą warsztaty artystyczne, spektakle aktorów z Krakowa i bale karnawałowe. Nowością będzie występ iluzjonisty - mistrza Łukasza Podymskiego. Musisz to zobaczyć!

Już niedługo losowanie do OFE »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Zbliża się termin kolejnego losowania do otwartych funduszy emerytalnych. Na dokonanie samodzielnego wyboru pozostało już bardzo niewiele czasu – termin upływa 10 stycznia. Tym razem OFE nie mogą już tak aktywnie zachęcać do wyboru ich oferty, wszystko leży więc wyłącznie w gestii samych zainteresowanych.

''Zastępstwo'' na remontowanych torach »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Od 9 stycznia w związku z rozpoczęciem kolejnych etapów prac modernizacyjnych przez zarządcę sieci kolejowej - PKP Polskie Linie Kolejowe – wybrane pociągi kursować będę według zmienionego rozkładu jazdy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Uważaj na silny wiatr  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bom
Nadchodzi silny wiatr. Nie parkuj pod drzewami, ani w miejscach, w których uszkodzony może zostać twój samochód - ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Ludzie gubią szable i laptopy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Oprócz telefonów komórkowych i kart do bankomatu ludzie gubią sztuczne szczęki, laptopy i strzały do łuku. Do biura rzeczy znalezionych przy ulicy Długiej we Wrocławiu trafił też motocykl kawasaki. Jednak jego właściciel szybko się odnalazł.
Zdjęć: 5  

Dokarmiaj, ale mądrze »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Iwona Nadolska
W zimie krótki dzień oraz pogoda ograniczają ptakom dostęp do pożywienia. Pomóżmy im przetrwać ten czas.

Radni Strzelina w obronie polskiej tożsamości »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie MM
Radni ze Strzelina podjęli uchwałę w sprawie krzyża w... sali sejmowej. Opowiedzieli się przeciwko usuwaniu symboli religijnych z przestrzeni publicznej. Nie byli jednak w tej kwestii jednogłośni.

Atak na policjantów »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie MM
56-letni mężczyzna zaatakował funkcjonariuszy policji gazem paraliżującym. Do ataku doszło podczas interwencji w miejscowości Pławna. Sprawca odpowie przed sądem. Atak na policjantów

Nie podrobisz symboli »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie MM
Od 1 stycznia policjanci z całego kraju używają nowych legitymacji. Mimo, że wyglądem przypominają te stare, nowy wzór ma więcej zabezpieczeń. Ponownie wymienia je w 2014 roku.

Do paki za rozbój »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie MM
Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy pobili o okradli 28-letniego mężczyznę. Trzy dni później sąd wydał nakaz tymczasowego aresztowania.

Ryngraf „Czarnej Dywizji” na licytacji »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB/11LDKPanc
Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej (11DKPanc) wystawił na licytację ryngraf z oznaką rozpoznawczą dywizji. Ryngraf nigdy nie był i nie jest dostępny w sprzedaży. Jeśli interesują Cię militaria i nie masz w swoich zbiorach ryngrafu „Czarnej Dywizji” zalicytuj.
Zdjęć: 1  

XX finał WOŚP z gwiazdą Pierwszej Miłości »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie Magdalena Margasińska
8 stycznia w hali Gim. nr 2 w Strzelinie odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gwiazda wieczoru będzie Łukasz Płoszajski z serialu Pierwsza Miłość. Startujemy o godz. 16.00. Nie może Cię tam zabraknąć!

Areszt lub grzywna za kominiarkę »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Od 13 stycznia zaostrzają się przepisy karne wobec chuliganów podczas imprez masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Anakonda do akcji ratunkowych »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska policja ma poduszkowiec umożliwiający szybką akcję ratunkową np. podczas powodzi. Pojazd wraz z przyczepą i samochodem terenowym kosztował 385 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Nadchodzi polski Tiger Woods? »
Tekst opublikowany 2012-01-01, opracowanie am
18-letni wrocławianin Adrian Meronk podąża śladami wielkiego Tigera Woodsa. Triumfator światowego rankingu World Junior Golf Series, w tym tygodniu znalazł się na prowadzeniu w zawodach Orange Bowl Championship, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Ostatecznie w turnieju, w którym kiedyś triumfował wielki Tiger, zajął 11. pozycję.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl