Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 26 informacji. Wszystkie poniżej.

Co z tym Orlikiem? Oświadczenie burmistrz »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie red.
Czy będzie trzeci Orlik w Strzelinie? Takie informacje pojawiły się w lokalnej prasie. Burmistrz Dorota Pawnuk zaprzecza i wyjaśnia sprawę w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

Nie tylko dla zakochanych »
Tekst opublikowany 2012-02-21, opracowanie SOK
We wtorek, 14 lutego dzieci ze szkoły w Białym Kościele hucznie obchodziły Dzień Zakochanych.

W krainie posągów »
Tekst opublikowany 2012-02-21, opracowanie SOK
Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotografii z podróży Marka Fiedlera i Marka Oliwiera Fiedlera na Wyspę Wielkanocną.

Nominacja wręczona »
Tekst opublikowany 2012-02-21, opracowanie Opr. AS fot. www.duw.pl
Ewa Mańkowska oficjalnie została wicewojewodą dolnośląskim. W czwartek nominację podpisaną przez premiera Donalda Tuska wręczył wojewoda Aleksander marek Skorupa.

Grzeszki wielkich ludzi »
Tekst opublikowany 2012-02-21, opracowanie AJ
O pikantnych szczegółach, zaskakujących romansach i kulisach z życia znanych postaci literackich mogły się dowiedzieć uczestniczki spotkania z udziałem Joanny Siedleckiej, które odbyło się w strzelińskiej bibliotece. Ponad 3-godzinna przeprawa przez intrygujące historie była pełna emocji i wielu kontrowersji.

Akcja w ciężkich warunkach  »
Tekst opublikowany 2012-02-21, opracowanie AJ
Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie przeprowadzili kolejną akcję prewencyjną, tym razem kontrolując kierowców i pojazdy ciężarowe.

Uwaga! Idą… mrozy »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Dziś w nocy w niektórych rejonach Dolnego Śląska temperatura przy gruncie może spaść do minus 7 stopni!

Na czołówkę »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie AJ
Zatrzymane dowody rejestracyjne, mandat i punkty karne oraz silnie uszkodzone pojazdy to wynik wtorkowej kolizji drogowej, do której doszło na drodze w kierunku Kuropatnika.

Gdy pies szarżuje z zębiskami »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Prof.dr hab. Janusz Kuźniewicz
Na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się wiele tragicznych przypadków ciężkich pogryzień ludzi przez psy, które niekiedy kończyły się śmiercią. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego pies rzuca się, by pogryźć, a nawet zagryźć innego człowieka i to nie tylko w obronie swego opiekuna.

Absurd na Wita Stwosza »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie MM
Chcesz wjechać na W. Stwosza od Oławskiej? Zakaz! Chcesz wyjechać ? – ślepa uliczka! Nic dziwnego, że kierowcy łamią zakaz i dziwnym trafem wyjeżdżają z ‘’ślepej uliczki’’ tym bardziej, że znaki ustawione są na wysokości... metra albo niżej.

Dokarmiajmy kaczki »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie AJ
W imieniu strzelińskiego koła Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami apelujemy do mieszkańców o dokarmianie kaczek, które z powodu silnych i nieustępujących mrozów są niedożywione i osłabione.

Ostatni miesiąc projektu  »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie UMIG
Dobiega końca realizacja projektu „Lokalni Edukatorzy”. 25 stycznia w strzelińskim magistracie odbyło się kolejne spotkanie uczestników tego przedsięwzięcia.

Nie tylko życzenia »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie UMiG
Pod koniec stycznia odbyło się tradycyjne, noworoczne spotkanie przedstawicieli strzelińskiego samorządu z sołtysami gminy Strzelin.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Opium, eter i groźne wydziały »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Od niedawna działa we Wrocławiu Muzeum Farmacji. Można w nim oglądać eksponaty z pracowni alchemicznej oraz stare przyrządy do produkcji leków. Klimatu miejsca nie da się jednak przełożyć na obostrzenia panujące w dzisiejszych zakładach farmaceutycznych.

Nie było obietnic »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie MM
Czy mieszkańcy ul. Kraszewskiego doczekają się oświetlenia i chodnika? Skromny budżet gminy nie obejmuje takich inwestycji w najbliższych latach. Anonimowo mieszkańcy przypominają, że „obiecali! Kołodnicki obiecywał jeszcze 4 lata temu!”, jednak były burmistrz stanowczo zaprzecza.

Na gali podsumowali 2011 rok »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Opr. AS
27 stycznia wieczorem w auli Liceum Ogólnokształcącego odbyła się II Gala Podsumowująca Działalność Strzelińskiego Ośrodka Kultury.

Noworoczne spotkanie z kombatantami »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie AJ
W ubiegły czwartek odbyło się tradycyjne spotkanie przedstawicieli lokalnych organizacji kombatanckich z burmistrz Dorotą Pawnuk, która wręczyła dyplom uznania jednemu z kombatantów. Zebrani w sali restauracji Sezam, podziękowali sobie za dotychczasową współpracę.

KNF grozi palcem bankom »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Komisja Nadzoru Finansowego rozprawiła się z kredytami walutowymi i zabiera się za finansowanie nieruchomości bez wkładu własnego klientów. Jeśli będzie równie skuteczna jak w walce z walutami, to wkrótce może być kłopot z kredytem na całość mieszkania.

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Zdążyliśmy już zapomnieć o zmutowanych wirusach, świńskiej grypie i innych niezbyt przyjemnych chorobach. To że zapomnieliśmy nie oznacza jednak, że problem zniknął. Ostatnio powraca bowiem kolejny mutant – tym razem uaktywniła się gruźlica. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 2  

Oto słownik psio - ludzki »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Zwierzęta porozumiewają się między sobą za pomocą określonych rodzajów sygnałów, które nie zawsze należą do dźwięków. Również psy dają znać najczęściej o niebezpieczeństwie i agresji, powitaniu i uspakajaniu. Rozróżniamy również sygnały oznaczające zaloty oraz pożywienie.

Równać szanse 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie D. Lejkowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Aleksandra Zając
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Dolnośląską Izbą Rolniczą we Wrocławiu oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu „Wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym przez dolnośląskich rolników”.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Wisława Szymborska nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. bom
W Krakowie zmarła Wisława Szymborska, poetka, eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zmarła we śnie. Miała 89 lat.

Apel o ratowanie kotów »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
Apelujemy i prosimy o otwieranie okienek piwnicznych. Pozwólmy bezdomnym kotom schronić się przed mrozem. Wpuszczajmy je do ciepłych i bezpiecznych miejsc, aby nie zamarzały na dworze lub ginęły chowając się w silnikach samochodów!

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl