Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /common/strony/miejsce.php on line 64
Miejsce dodane

Wasza ocena:
Warning: Division by zero in /common/strony/miejsce.php on line 90
  Oceniaj to miejsce: 

Zdjęcia związane z tym miejscem

2009-09-16, 12:40:19

Materiały związane z tym miejscem

Atom Grądy/Goświnowice mistrzem ligi »
Tekst opublikowany 2010-03-02, opracowanie Albin Przybyłowski
W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głuchołazach rozegrany został 27 lutego Finałowy turniej IV edycji Powiatowej Ligi Futsalu Seniorów, organizatorem której był nyski Podokręg ZPN. Czytaj więcej »

Sponsor gra nieczysto? »
Tekst opublikowany 2010-03-02, opracowanie tom
Czy Andrzej Machalski, właściciel firmy Ampool, który finansowo wspiera Miedź Legnica oszukał swoich byłych pracowników? Czytaj więcej »

Ruch rolników »
Tekst opublikowany 2010-03-02, opracowanie MAL
Podczas zjazdu Gminnego Stowarzyszenia Rolników, które odbyło się 25lutego w Wiązowie, uchwalono statut organizacji. W spotkaniu obok rolników uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich. Czytaj więcej »

Siedem uchwał radnych  »
Tekst opublikowany 2010-03-02, opracowanie UM Bolesławiec
W dniu 24 lutego 2010 r. odbyła się XLVIII sesja Rady Miasta Bolesławiec, podczas której radni podjęli siedem uchwał. Czytaj więcej »

Paraliżu nie było »
Tekst opublikowany 2010-03-02, opracowanie bom
Połamane drzewo uszkodziły samochody zaparkowane przy ul. Harcerskiej na Oporowie. Wiatr zerwał dach budynku w Kamieńcu Wrocławskim. Czytaj więcej »

Co może Peja? »
Tekst opublikowany 2010-03-01, opracowanie INTERIA.PL
Pod koniec stycznia prokuratura w Lesznie odmówiła wszczęcia postępowania przeciwko raperowi Pei, jednak niestrudzony pogromca muzyków Ryszard Nowak zapowiada odwołanie. Czytaj więcej »

Ogłaszają pogotowie przeciwpowodziowe »
Tekst opublikowany 2010-03-01, opracowanie RW
Prezydent Wrocławia w związku z przekroczeniem stanu alarmowego o 23 cm ogłasza stan pogotowia przeciwpowodziowego na rzece Widawie w granicach miasta Wrocławia. Z brzegów wystąpiła już rzeka Oława w okolicach Kotowic. Czytaj więcej »

Skromny bohater nagrodzony »
Tekst opublikowany 2010-02-26, opracowanie Michał Dróbka
Marek - tak ma na imię bohater. Zatrzymał bandytę, który napadł kilka dni temu na sklep przy ul. Zielonej w Brzegu. Dziś podziękowania złożył Komendant Policji w Brzegu oraz właściciel sklepu. Czytaj więcej »

Radny straci mandat »
Tekst opublikowany 2010-02-26, opracowanie Michał Dróbka
W połowie lutego radny prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości - zatrzymała go policja. Czytaj więcej »

Wjechał w przystanek »
Tekst opublikowany 2010-02-26, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika. Czytaj więcej »

20-letni bandyta ujęty!  »
Tekst opublikowany 2010-02-25, opracowanie Michał Dróbka
Wczoraj wieczorem 20-letni mężczyzna postanowił zabawić się w bandytę, zaplanował napad na sklep, z którego ukradł 1100 zł, lecz daleko nie uciekł... Czytaj więcej »

Rzeki straszą »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie opr. aw
Stopień zagrożenia na Odrze został określony w trzystopniowej skali na najwyższy. Wody przybywa. Czytaj więcej »

Pomysły ze Smolca »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie red.
Lokalna Grupa Działania Lider A4 rozstrzygnęła konkurs na wnioski, które maja szansę na uzyskanie unijnej dotacji. W czołówce znalazły się aż dwa projekty ze Smolca. Czytaj więcej »

Kara za Ołtaszyn »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie opr. aw
18,6 mln złotych - karę w takiej wysokości naliczyło miasto wykonawcy kanalizacji na wrocławskim Ołtaszynie. Czytaj więcej »

Urząd przyjazny mamom »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie red.
Musisz załatwić urzędową sprawę a nie masz z kim zostawić małego dziecka? To nie problem. We wrocławskich urzędach wydzielone są miejsca, gdzie młode mamy, w razie potrzeby, mogą spokojnie przewinąć niemowlaka. Czytaj więcej »

Uwaga na Drobnera i Sienkiewicza »
Tekst opublikowany 2010-02-23, opracowanie opr. RW
Uwaga kierowcy - od soboty nie warto jeździć na pamięć po Drobnera i Sienkiewicza. Zmieni się organizacja ruchu. Czytaj więcej »

Oto bilet czasowy »
Tekst opublikowany 2010-02-23, opracowanie JG
Znamy już wygląd biletów czasowych komunikacji miejskiej, jakie za dwa miesiące wejdą do użytku w naszym mieście. Pasażerowie będą kasować zwycięski projekt autorstwa lublinianki. Czytaj więcej »

Staż i laptop za magistra »
Tekst opublikowany 2010-02-23, opracowanie opr. ech
Studenci Politechniki Wrocławskiej mają szansę na staż i nowoczesnego laptopa, a to wszystko dzięki konkursowi zorganizowanemu przez uczelnie wyższą i Telefonię DIALOG S.A. Czytaj więcej »

Strażacy działali prawidłowo »
Tekst opublikowany 2010-02-23, opracowanie bom
Umorzono śledztwo w sprawie pożaru kamienicy przy ulicy Kraszewskiego. Mieszkańcy o śmierć 3 osób obwiniali strażaków. Czytaj więcej »

Młodzi aktorzy na start! »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Na początku marca w NDK do ostrej rywalizacji o nagrody staną młodzi adepci aktorstwa i recytacji. Najlepsi oprócz nagród otrzymają awans do szczebla rejonowego. Czytaj więcej »

Strach w starej rzeźni »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Chuligani i złomiarze dewastują budynek dawnych zakładów mięsnych przy ulicy Targowej w Środzie Śląskiej. Teren podobno jest pilnowany, nam jednak bez problemów udało się tam wejść. Czytaj więcej »

Zimno... upiększa »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie opr. red.
W tym roku zima nas nie oszczędza. Mróz trzyma mocno, a my z utęsknieniem spoglądamy na kartki kalendarza, sprawdzając kiedy w końcu pokażą wiosnę. Jednak wszystkim zmarzluchom przypominamy - zimno może służyć również urodzie. Czytaj więcej »

Nowe kino niemieckie »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika. Czytaj więcej »

Rozwój społeczeństwa informacyjnego »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Opole przywitało marszałków województw piękną wiosenna pogodą – kolejne posiedzenie Konwentu Marszałków Województw odbywa się bowiem w stolicy województwa. Czytaj więcej »

Na ratunek kibicom »
Tekst opublikowany 2010-02-18, opracowanie kt
We Wrocławiu podsumowano w czwartek przygotowanie miast – gospodarzy Euro 2012 w zakresie opieki medycznej. - Wszędzie są pewne niedociągnięcia, ale jesteśmy na dobrej drodze - powiedziała Elżbieta Lipska, Koordynator Krajowy ds. Opieki Medycznej i Ratownictwa PL.2012. Czytaj więcej »

Tir kontra auto »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie opr. aw
We wtorek, 16 lutego, samochód ciężarowy zderzył się z "osobówką". Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Czytaj więcej »

CBŚ zatrzymało strażnika miejskiego »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie Michał Dróbka
Wczorajsza akcja Centralnego Biura Śledczego w Prędocinie zakończyła się zatrzymaniem co najmniej dwóch osób: właściciela sklepu wiejskiego oraz strażnika miejskiego z Brzegu. Czytaj więcej »

Omijaj Karkonoską »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie jg
Na korki mogą się w środę natknąć kierowcy poruszający się ulicą Karkonoską we Wrocławiu. Na wysokości wjazdu do miasta usuwana będzie waga dla ciężarówek. Czytaj więcej »

Euro2012: Wrocław odpada z ćwierćfinału? »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie JG
Trwa walka o zorganizowanie jednego z dwóch spotkań ćwierćfinałowych mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 w Polsce. Na razie według wielu ekspertów największe szanse mają Warszawa i Gdańsk. Czytaj więcej »

Obudził mnie telefon »
Tekst opublikowany 2010-02-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Andrzej Nabzdyk, lekarz, który jako jedyny uratował się z katastrofy śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzi szkolenia młodych ratowników. Pełni też dyżury w wielu przychodniach. Czytaj więcej »

Urodziny aquaparku »
Tekst opublikowany 2010-02-16, opracowanie bom
16 lutego mija dokładnie 2 lata od otwarcia Wrocławskiego Parku Wodnego. W tym czasie z basenów, saun i salonów fitness skorzystało blisko dwa miliony ludzi. Czytaj więcej »

Avatar w Forum »
Tekst opublikowany 2010-02-15, opracowanie BOK MCC/opr.MP
Kino Forum zaprasza na film 'Avatar”. Jest on długo oczekiwanym filmem Jamesa Camerona zrealizowany z wielkim rozmachem porównywalnym do Titanica. Czytaj więcej »

Koniec Naszego Euro »
Tekst opublikowany 2010-02-15, opracowanie opr. RW
Przez dwa ostatnie tygodnie obserwowaliśmy zmagania uczestników Zimowego Młodzieżowego Turnieju Piłkarskiego „Nasze Euro 2012”. Do turnieju zgłosiło się aż 88 drużyn. W hali sportowej MCS-u przy ul. Parkowej rozegrano ponad 200 meczów. Czytaj więcej »

Koniec wojny o stadion! »
Tekst opublikowany 2010-02-09, opracowanie Jarosław Garbacz
- Mam głębokie przeświadczenie, że to koniec wojny – tak mówił dziś prezydent Rafał Dutkiewicz o sporze miasta z byłym wykonawcą stadionu na Maślicach. Po wielotygodniowym konflikcie we wtorek doszło do podpisania ugody pomiędzy zwaśnionymi stronami. Na budowę może wreszcie wkroczyć Max Bögl. Czytaj więcej »

Można rodzić »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie RW
Oddział porodowy szpitala przy Kamieńskiego jest już czysty. Zakończyła się dezynfekcja sal i korytarzy. Gruntowne sprzątanie zalecił na weekend ordynator szpitala. Powodem sprzątania było zagrożenie zakażeniami bakteryjnymi. Czytaj więcej »

Płonął wieżowiec »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie RW
Pożar w wieżowcu u zbiegu ulic Drukarskiej i Wielkiej. Ogień pojawił się po północy na ósmym piętrze. Kilkanaście osób zostało ewakuowanych. Czytaj więcej »

Zawór na płomień »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie RW/as/KT
Pożar na stacji paliw w Kątach Wrocławskich opanowany. Po godzinie 16 specjalistyczna ekipa gazowników z Katowic nałożyła na płonące elementy zawory uszczelniające. Płomień został ugaszony. Ewakuowani mieszkańcy mogą wracać do domów. Czytaj więcej »

Chwalą Wrocław »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie opr. RW
W Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Dolnośląskiego Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy Euro 2012, na którym podsumowano wszystkie prace oraz inwestycje, realizowane w ramach przygotowań do turnieju. W tym kluczową z nich - budowę stadionu na Maślicach. Czytaj więcej »

Strach przed wybuchem »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie kt
- Było chyba przed szóstą rano, kiedy policja zadzwoniła do naszych drzwi i kazała opuścić dom. „Na stacji się pali!” krzyczeli. Halina Grenda – Rogalska ciągle nie może się uspokoić. Zabrała mamę i psa i wyszła na ulicę. Czytaj więcej »

Płonie zbiornik z gazem »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie as
Na stacji paliw przy ul. 1 Maja w Kątach Wrocławskich płonie zbiornik z gazem. Okoliczni mieszkańcy zostali ewakuowani. Na miejscu jest kilkudziesięciu strażaków. Oglądnij video. Czytaj więcej »

Półfinał siatkarek »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Rozpoczynają się rozgrywki półfinałowe „B” Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej w Siatkówce Dziewcząt. Czytaj więcej »

Półfinały w piłce ręcznej »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie Opr. Daniel Biernat
W sali sportowej w Nowogrodźcu rozegrane zostaną mecze półfinałowe grupy „B” Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej. Czytaj więcej »

Przekupstwo nie popłaca »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie AJ
Przekupstwo nie popłaca. Przykładem na poparcie tych słów jest sprawa 52-letniego mieszkańca Ząbkowic Ślaskich, który próbował przekupić policjantów KPP, którzy wezwani na interwencję zjawili się w mieszkaniu mężczyzny. Grozi mu nawet 8 lat więzienia. Czytaj więcej »

Przekupstwo nie popłaca »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie AJ
Przekupstwo nie popłaca. Przykładem na poparcie tych słów jest sprawa 52-letniego mieszkańca Ząbkowic Ślaskich, który próbował przekupić policjantów KPP, którzy wezwani na interwencję zjawili się w mieszkaniu mężczyzny. Grozi mu nawet 8 lat więzienia. Czytaj więcej »

Poszło o dziewczynę »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie bom
Do szpitala we Wrocławiu zgłosił się 23-latek z poważnymi obrażeniami. Doznał ich podczas bójki w Garncarsku. Czytaj więcej »

Max wkracza »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie RW
Niemiecka firma Max Boegl będzie mogła w końcu wejść na budowę stadionu na Maślicach. Negocjacje dotyczące opuszczenia placu przez Mostostal jeszcze się nie zakończyły, ale miasto ma postanowienie sądu, które pozwala na przejęcie budowy. Czytaj więcej »

Nie zdążyli przez zaspy »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie red.
W środę około godziny 2.35 w nocy doszło do pożaru budynku jednorodzinnego w Laskówce. Czytaj więcej »

Tanie bilety już nie dla studentów »
Tekst opublikowany 2010-02-02, opracowanie JG
Miasto wstrzymało sprzedaż biletów semestralnych przeznaczonych dla żaków. Wszystko przez skargę wojewody na nierówny system zniżek dla uczniów i studentów. Czytaj więcej »

Opera w kinie »
Tekst opublikowany 2010-02-01, opracowanie opr. RW
Czy Mozart albo Puccini chodziliby do kina? Zapewne tak, problem w tym, że w ich czasach kina nie istniały. Wielcy twórcy mogą jednak liczyć na to, że przynajmniej ich dzieła trafią do kin. W wybranych kinach ruszył właśnie cykl CINEMAESTRO. Pierwszy pokaz już w czwartek. Czytaj więcej »

Straż: Spłonął samochód ciężarowy »
Tekst opublikowany 2010-01-31, opracowanie Michał Dróbka
Dziś po godz. 21.40 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Oławskiej w Brzegu. Czytaj więcej »

Fałszywy alarm pożarowy w Lubiczu »
Tekst opublikowany 2010-01-31, opracowanie Michał Dróbka
- Pali się! Jestem w Lubszy i widzę pożar budynku w Lubiczu - takie zgłoszenie otrzymał dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. Czytaj więcej »

Pożegnanie Mostostalu w piątek? »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie opr. aw
Nie cichnie zamieszanie wokół stadiony. Protokół zdawczo - odbiorczy, który ma zakończyć współpracę z Mostostalem, został zaakceptowany przez obie strony. Czytaj więcej »

Budowa stadionu przerwana - są premie »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie JG
Liczne kontrowersje budzą premie przyznane członkom spółki Wrocław 2012, zajmującej się przygotowaniem miasta do piłkarskiej imprezy. Czytaj więcej »

Biuro PE we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie opr. tom
Drugie biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce będzie miało swoją siedzibę we Wrocławiu, tak zadecydowano podczas dzisiejszego głosowania w Brukseli. Czytaj więcej »

Biuro PE we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie opr. tom
Drugie biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce będzie miało swoją siedzibę we Wrocławiu, tak zadecydowano podczas dzisiejszego głosowania w Brukseli. Czytaj więcej »

Mobilizacja przed feriami »
Tekst opublikowany 2010-01-24, opracowanie tom
Choć do rozpoczęcia zimowych ferii został jeszcze tydzień, polkowiccy policjanci już teraz przypominają o tym, jak bezpiecznie spędzić dwu tygodniowe wakacje. Czytaj więcej »

XLVII sesja Rady Miasta »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie opr. RW
XLVII sesja Rady Miasta Bolesławiec odbędzie się 27 stycznia 2010 r. o godz. 9.00. Czytaj więcej »

W poszukiwaniu własnej drogi »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie
Informacja dodana przez Czytelnika. Czytaj więcej »

Wojnarowski ma zdać mandat? »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie Ewa Chojna
Norbert Wojnarowski nie zamierza rezygnować z pełnienia mandatu posła RP. Niektórzy związkowcy zarzucają mu, że nie dotrzymuje słowa. Tak jest w przypadku Józefa Czyczerskiego, szefa miedziowej Solidarności, który przypomina, że Wojnarowski w trakcie jednej z rozmów miał powiedzieć, że jeżeli rząd Platformy Obywatelskiej zdecyduje się sprzedać KGHM, poseł zrzeknie się mandatu. Czytaj więcej »

Bansonalia w P1 »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie opr. RW
Przez cały styczeń Studio P1 zaprasza na karnawałowe imprezy pod nazwą Bansonalia. Każdy piątek to wyjątkowa zabawa. Cenne nagrody, wyjątkowe towarzystwo - to najlepszy przepis na udany karnawał. Czytaj więcej »

40 kilo amfetaminy »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie ech
Nawet 40 kilogramów amfetaminy mogli wprowadzić na czarny rynek podejrzani o udział w grupie przestępczej działającej na terenie Dolnego Śląska. W ostatnich dniach zatrzymano dwie kolejne osoby, są to mieszkańcy Lubina i Głogowa. Czytaj więcej »

Rozgrzewka przed Euro »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie opr. kt
Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław zaprasza uczniów do wzięcia udziału w Zimowym Młodzieżowym Turnieju Piłkarskim „Nasze Euro 2012”. Impreza będzie szansą na aktywne spędzenie czasu w okresie ferii zimowych i wyłonienie najzdolniejszych piłkarzy. Czytaj więcej »

Stadionowe (nie) porozumienie »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
Żadna ze stron nie chce zakończenia sporu w sądzie. Dlatego też Mostostal i miasto Wrocław usiadło do negocjacji. Jednak nijak mają się one do rzeczywistości. Czytaj więcej »

Zatrzymany za kradzież wiertarki »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie ech
56-letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymany przez ochroniarzy sklepu przy ulicy Poniatowskiego w Głogowie. Usiłował wynieść towar warty prawie 400 złotych. Czytaj więcej »

Ludzie bilety rysują »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie opr. RW
Zainteresowanie konkursem na projekt biletu czasowego przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, czyli wrocławskiego MPK. Czytaj więcej »

Paraliż komunikacyjny? »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie opr. aw
Sobotę i niedzielę strażacy z Barda zaliczą do bardzo pracowitych. Mieli pełne ręce roboty z powodu obfitych opadów śniegu. Czytaj więcej »

Platini i wrocławskie Euro 2012 »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie opr. mt
W niedzielę w telewizja nSport nadała rozmowę z Michelem Platinim, prezydentem UEFA. Jest on optymistą jeżeli chodzi o rozgrywki Euro 2012 we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Tajemnice Lwowa »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie tm
Jak potoczyły się losy Polaków, którzy po 1945 roku nie opuścili Lwowa? Dlaczego zostali? Kim był kapłan, który przez wiele lat był proboszczem lwowskiej katedry? To tylko niektóre pytania wokół których toczyć sie będzie poniedziałkowe spotkanie z autorką książki "Zostali we Lwowie" Czytaj więcej »

Nie oddamy Euro 2012 Krakusom »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie KT/RW
- Stadion wybudujemy na czas, mimo zerwania umowy z dotychczasowym wykonawcą obiektu – zapewniali w poniedziałek urzędnicy miejscy, po nadzwyczajnym posiedzeniu komitetu organizacyjnego Euro 2012 we Wrocławiu zwołanym przez wojewodę. Na posiedzeniu nie pojawił się Rafał Dutkiewicz, prezydent miasta. Na pytania dziennikarzy odpowiadał najczęściej wiceprezydent Maciej Bluj. Czytaj więcej »

Wielki finał już w niedzielę »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie opr. MP
W nadchodzącą niedzielę w Bolesławcu zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Impreza podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się w Galerii Concordia. Podajemy kto zagra tego dnia, a także jakie inne atrakcje czekają na bolesławian. Czytaj więcej »

Media Markt poleca »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie opr. Marta Kańska
Jeśli szukasz dobrego zestawu stereo do sypialni lub biura, to najnowszy Denon D-M37 powinien znaleźć się na szczycie twojej listy zakupów. Czytaj więcej »

Media Markt poleca  »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie opr. Marta Kańska
Jeśli szukasz dobrego zestawu stereo do sypialni lub biura, to najnowszy Denon D-M37 powinien znaleźć się na szczycie twojej listy zakupów. Czytaj więcej »

KwieKulik w BWA »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie opr. RW
Prezentowana w galerii Awangarda we Wrocławiu wystawa jest pierwszą poważną próbą ukazania jednego z najważniejszych fenomenów artystycznych polskiej sztuki XX wieku jakim był duet tworzony przez Zofię Kulik i Przemysława Kwieka (KwieKulik) w latach 1971 – 1987. Czytaj więcej »

Wschodnia Szkoła Zimowa »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie opr. RW
Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego ogłaszają nabór. Czytaj więcej »

Wynocha z placu! »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie RW
- Stadion wybudujemy na czas – zapewniali dzisiaj urzędnicy miejscy po nadzwyczajnym posiedzeniu komitetu organizacyjnego Euro 2012 we Wrocławiu zwołanym przez wojewodę. Na posiedzeniu nie pojawił się Rafał Dutkiewicz, prezydent miasta. Na pytania dziennikarzy odpowiadał najczęściej wiceprezydent Maciej Bluj. Czytaj więcej »

Dziś dzień stadionu »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie RW
Sytuacja wokół wrocławskiego stadionu staje się coraz bardziej dynamiczna – niestety nie przekłada się to na dynamikę przy jego budowie. Takiej niespodzianki na koniec roku chyba żaden wrocławianin się nie spodziewał. Czytaj więcej »

Quo vadis stadionie? »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie JG
W czwartek przedstawiciele władz miasta rozpoczęli rozmowy z potencjalnym nowym wykonawcą stadionu na Maślicach. W środę z budowy wyrzucony został dotychczasowy - firma Mostostal. Czytaj więcej »

wROCK fest prezentuje »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie red.
21 stycznia 2010 o godz.20.00, w Sali Teatralnej C.S. Impart we Wrocławiu wystąpi Joan Wasser w projekcie Joan as Police Woman. Czytaj więcej »

Archive we Wrocławiu! »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie red.
Po niezwykle dobrze przyjętych przez polską publiczność koncertach w Warszawie i Krakowie, na które bilety wyprzedały się na parę tygodni przed terminem Brytyjczycy powracają do Polski. Czytaj więcej »

Tryton Nyski »
Tekst opublikowany 2009-12-24, opracowanie
Informacja dodana przez Czytelnika. Czytaj więcej »

Klimat śródziemnomorski w muzeum »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie Opr. aw
Prace Sachy Stawiarskiego pełne są fascynacji śródziemnomorskim krajobrazem, a jego intensywne światło i żywy koloryt jest największą miłością artysty. Czytaj więcej »

Zegar i piłeczki od Platiniego »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie AS
Na dokładnie 901 dni przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w piłce nożnej na ul. Świdnickiej uruchomiono specjalny zegar, który odmierza czas do rozpoczęcie imprezy. Czytaj więcej »

Dlaczego zostali? »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Kornelia Trytko
Pan Baranowski nigdy nie znał swojego ojca. Jego matka była w ciąży, kiedy ojca aresztowano. Jedyne co po nim zostało, to więzienny gryps napisany na chusteczce do nosa. Rozpaczliwe wołanie o pomoc. Czytaj więcej »

Galeria przy stadionie ruszy przed Euro »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie JG
Już za dwa lata otwarta zostanie we Wrocławiu galeria handlowa, należąca do Zygmunta Solorza, jednego z najbogatszych Polaków . Zyski z działalności kompleksu, jaki powstanie obok stadionu na Euro 2012 mają być przeznaczane na piłkarski Śląsk. Czytaj więcej »

Sylwester w kinie Helios »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie Red.
Z myślą o zwolennikach srebrnego ekranu, którzy od dawna marzyli, aby noc sylwestrową spędzić w kinowej sali, legnickie kino Helios przygotowało filmowe atrakcje. Czytaj więcej »

Logo EURO we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie opr. aw
W najbliższą niedzielę 20 grudnia na rynku we Wrocławiu zostanie zaprezentowane logo Euro 2012. Czytaj więcej »

Tunel pod lotniskiem »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie opr. aw
W Porcie Lotniczym Wrocław rozpoczęła się budowa tunelu, który połączy nowy terminal z przyszłą stacją kolejową. Na poziomie minus jeden powstaje wykop pod sześćdziesięciometrowy pieszy łącznik. Czytaj więcej »

Magia czasu, tajemnica wszechświata, czar wieczności.. »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie
Informacja dodana przez Czytelnika. Czytaj więcej »

Euro ma logo »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie opr. RW
Wiemy już jak wygląda logo Euro 2012 – to trzy budzące się do życia kwiaty. Największy, środkowy ma kształt piłki, na dwóch mniejszych znajdują się flagi państw gospodarzy - Polski i Ukrainy. Na uroczystości w Kijowie poznaliśmy też hasło imprezy: Razem tworzymy przyszłość. Czytaj więcej »

150 słupów i rygle »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie RW
Budowa korony stadionu nabiera charakterystycznego wyglądu areny - wokół murawy stawiane są kolejne ząbkowate rygle pod trybuny. Od ubiegłego tygodnia na plac budowy ciężarówki mogą się dostać kolejnym wjazdem technologicznym, tym razem od południa - od ulicy Lotniczej. Czytaj więcej »

Fundusze europejskie w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie red./MP
Masz pomysł, a brakuje ci pieniędzy na jego realizację? Możesz skorzystać z funduszy europejskich. W Bolesławcu powstał punk informujący o dofinansowaniu unijnym. Czytaj więcej »

Wrocławskie lotniska na Rynku »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie opr. aw
Ile kosztował przed wojną bilet na samolot z Wrocławia do Berlina? Co mają ze sobą wspólnego przedwojenny Junkers G-38 i współczesny An-124 Rusłan? Odpowiedzi można szukać na otwartej dziś wystawie „Port w dekadach. Podniebna historia Wrocławia”. Czytaj więcej »

Folk, hip hop i „Pradawne życie” »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie ug
21 listopada w świetlicy wiejskiej w Głosce odbyło się już drugie spotkanie integracyjne mieszkańców wsi Głoska i okolic. Czytaj więcej »

Jeździła bez prawa jazdy »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie bom
Pijana 17-latka z Sobótki zabrała swojemu chłopakowi samochód, aby pojeździć w nocy po ulicach. Dziewczyna nie miała prawa jazdy, dlatego policjanci nie mogli jej ukarać. Czytaj więcej »

Wyrasta wieżowiec »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie zab
Nowe pozwolenie na budowę kompleksu Sky Tower we Wrocławiu uprawomocni się na przełomie lutego i marca przyszłego roku, ale nie przeszkadza to w prowadzeniu robót przy tej inwestycji. Czytaj więcej »

Olga Tokarczuk na WPDK »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie opr. aw
Już 5 grudnia, trzeciego dnia Wrocławskich Promocji Dobrej Książki, nastąpi wydarzenie długo oczekiwane przez miłośników dobrej literatury. Czytaj więcej »

Obława na kierowcę  »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie tom
Wracamy do tragicznego wypadku, do którego doszło dziś nad ranem w okolicach Mierzowic. Zginęły dwie osoby. Trwa policyjna obława na sprawcę wypadku. Czytaj więcej »

Tragiczny poranek  »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie tom
Pechowo zaczął się dzisiejszy poranek. Doszło do dwóch wypadków. Kierowca potrącił na pasach idącego do szkoły chłopca. Drugi wypadek wydarzył się w Prochowicach. Czytaj więcej »

Strachy na Lachy-finał »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie ech
W środę 25 listopada o godzinie 17.00 w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Perseusza rozpocznie się wernisaż wystawy pokonkursowej III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko Plastycznego "Strachy na Lachy". Czytaj więcej »

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie SA
Już jutro po raz pierwszy w Bolesławcu obchodzić będziemy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Inicjatorem zabawy jest Stowarzyszenie Via Sudetica. Czytaj więcej »

Małe dworce do remontu »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie RW
Już niedługo cztery wrocławskie dworce będa jak nowe. PKP rozstrzygnęło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, budowlanej i wykonawczej dla budynków na stacjach Wrocław Mikołajów, Pracze, Kuźniki i Leśnica. Czytaj więcej »

Koniec z bezpłatną autostradą »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie opr. aw
Jeszcze półtora roku pojeździmy bez opłat na autostradzie Wrocław – Katowice. Podobny los spotka trasę Zgorzelec – Krzyżowa. Czytaj więcej »

Artystyczny samouk »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie MK
Tworzenie kwiatów z papieru miało być tylko sposobem na przywracanie sprawności rąk po operacji usunięcia nowotworu. Stało się pasją. Czytaj więcej »

Policyjny nalot na Artyleryjskiej  »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie tom
Dziś nad ranem doszło do spektakularnej akcji policji. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy w mundurach i po cywilnemu, psy tropiące, do tego policyjny śmigłowiec. Czytaj więcej »

Harcerskie absolutorium »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie red
21 listopada 2009 roku odbył się Zjazd Sprawozdawczy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Środa Śląska im. Tadeusza Kościuszki. Czytaj więcej »

Remont ul. Ząbkowickiej się opóźnia? »
Tekst opublikowany 2009-11-22, opracowanie Anna Chamuczyńska
Na remont ul. Ząbkowickiej z niecierpliwością czekają wszyscy mieszkańcy Strzelina i okolic. Trwają właśnie końcowe ustalenia kolejności prac na budowie. Czytaj więcej »

Lodowisko otwarte! »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie AS
Po 25 latach w Bolesławcu znowu można jeździć na prawdziwym lodowisku. Czytaj więcej »

Co kryją mury? »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie Krystyna Dubiel
Nyskie liceum Carolinum należy do najstarszego na Śląsku zespołu jezuickiego. Ten znany większości mieszkańców Nysy budynek ukrywa kilka niezwykłych historii. O niektórych wiemy, a część zapewne niedługo zostanie odkryta. Czytaj więcej »

UWAGA!!! Nie będzie pociągów »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie red.
Od dnia 27.11 do dnia 11.12 z powodu remontu nawierzchni toru na odcinku Kamieniec Ząbkowicki - Strzelin zostanie całodobowo zamknięty ruch pociągów Czytaj więcej »

Zadyma pod Sandenem »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie tom
Powiewające sztandary Solidarności, forsowanie bramy, okrzyki, gwizdki, syreny, kłęby dymu z palących się opon. Czytaj więcej »

Zadyma pod Sandenem »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie tom
Powiewające sztandary Solidarności, forsowanie bramy, okrzyki, gwizdki, syreny, kłęby dymu z palących się opon. Tak wyglądała dziś manifestacja związkowców Solidarności pod fabryką Sanden w polkowickiej specjalnej podstrefie ekonomicznej. Czytaj więcej »

Głogów też może stracić »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie Ewa Chojna
- Chcemy przyłączyć się do protestu pozostałych gmin przeciwko powstaniu kopalni odkrywkowej na tutejszym złożu – powiedział nam wójt gminy Pęcław, Artur Jurkowski. Czytaj więcej »

Gwiazdy nie są już czerwone »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie bom
Magistrat w Środzie Śląskiej poinformował nas, że w mieście nie ma cmentarza żołnierzy radzieckich, tylko cmentarz wojenny. Dziwi to mieszkańców, którzy twierdzą, że od 1945 roku była to nekropolia żołnierzy radzieckich, którzy polegli podczas wojny. Czytaj więcej »

Malowane ciszą »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie opr. aw
W muzeum ślężańskim można zobaczyć wystawę fotografii Marcina Gryta „Fotografie malowane ciszą”. Czytaj więcej »

Cenne monety »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie ech
Niewiarygodnie cenne nie tylko dla kolekcjonerów będą monety bite dzisiaj 1234 metry pod ziemią. W kopalni mincerze wybili krążki ze złota, srebra i miedzi. Dlaczego cenne – bo będzie ich zaledwie kilkadziesiąt. Czytaj więcej »

2010 Rokiem Marianny Orańskiej »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie opr. aw
19 listopada podczas specjalnej konferencji ogłoszono inaugurację obchodów roku Marianny Orańskiej na Dolnym Śląsku. W planach wiele ciekawych imprez, wystaw oraz rajd specjalnym Szlakiem Marianny Orańskiej. Czytaj więcej »

Wrocław w niemieckim kadrze »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Opr AW
Od 19 do 22 listopada odbędzie się kolejny, a zarazem ostatni w Multikinie, przegląd filmów dokumentalnych o Wrocławiu. Tym razem będzie można zobaczyć dwa bloki filmów niemieckich sprzed 1945 roku (Kadry Breslau) oraz dwa bloki filmów polskich (Kadry Wrocławia). Czytaj więcej »

Dziura w środku Kromera »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie aw
Nie ma już oryginalnej szachulcowej willi z przeszkloną werandą przy placu Kromera. Niemal od roku jest w tym miejscu dziura. Czytaj więcej »

Biblioteka przyjazna maluchom »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie pp
Trwający przeszło 3 tygodnie cykl spotkań dla najmłodszych powoli dobiega końca. W ramach akcji, filie Legnickiej Biblioteki Publicznej będą organizować zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat tylko do 27 listopada. Czytaj więcej »

Były prezes PZPN z zarzutami »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie aw
Michał L., były prezes PZPN, we wrocławskiej prokuraturze apelacyjnej usłyszał zarzut niegospodarności. Czytaj więcej »

Męski chór i inne historie »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Kornelia Trytko
Nie wszyscy wiedzą, że w dwudziestu ośmiu stopniach kościoła w Sośnicy ukryte są bezcenne relikwie świętych. A to tylko część niezwykłości, które znajdziemy we wsi położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Kątów Wrocławskich. Czytaj więcej »

Znów jest ordynatorem  »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie tom
Podejrzany o przyjmowanie łapówek legnicki neurolog, Tadeusz K., powrócił wczoraj na stanowisko ordynatora oddziału neurologicznego. Stało się tak po decyzji sądu. Czytaj więcej »

Awaria sygnalizacji świetlnej »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie RW
Nasi Czytelnicy informują o awarii sygnalizacji świetlnej w wielu miejscach Wrocławia. Świateł nie ma na Kazimierza Wielkiego i na placu Dominikańskim. Czytaj więcej »

Ten deptak jest... pusty »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Robert Włodarek
Były już plany, żeby Wrocław nazywać Wenecją Północy. Jednak u każdego, kto był w Wenecji, pomysł ten wzbudza śmiech. Wrocław miał być też Miastem Fontann – tymczasem ta najdroższa przecieka, a większość pozostałych to rozchlapujące wodę sikawki. Może więc Wrocław – Miasto Deptaków? Mamy już taki jeden - wiodący znikąd donikąd, po którym mało kto chodzi. Czytaj więcej »

Jest umowa na odcinek drogi S8 do Oleśnicy »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie JG
Cały dolnośląski fragment nowo budowanej trasy na Warszawę ma już wykonawców. Ostatni z nich - firma Mota Engil został wyłoniony w środę. Czytaj więcej »

Żeńska halówka »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie ech
W najbliższą sobotę, 21 listopada piłkarki Ecorenu Ziemi Lubińskiej zmierzą się z rywalkami z całej Polski w jesiennej edycji Turnieju Halowej Piłki Nożnej Juniorek Młodszych – Women Ecoren Cup. Czytaj więcej »

Dla bolesławieckich potrzebujących »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Karolina Wieczorek
Krzesła, zabawki, odzież dla ratowników i wolontariuszy, ale przede wszystkim sprzęt rehabilitacyjny – to dary od niemieckiego Czerwonego Krzyża z Bautzen. – Wszystko trafi do tych, którzy potrzebują takiego sprzętu, a często ich na niego nie stać – zapewnia Adam Fornal, prezes PCK. Czytaj więcej »

Poker na obcasach  »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie opr. aw
W listopadzie Wrocław stanie się stolicą „damskiego hazardu” za sprawą niecodziennej propozycji skierowanej do nieustraszonych kobiet. Czytaj więcej »

Z „The Economist” do Centrum Sztuki Impart »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Wojciech Sitarz
O swojej dotychczasowej drodze zawodowej i planach na przyszłość rozmawiamy z nową dyrektor wrocławskiego Impartu ANNĄ WOŁEK, która mówi, że Wrocław to miasto szalenie przyjazne z pozytywnymi fluidami. Czytaj więcej »

Zdradliwy półwysep »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Leżący w gminie Osiecznica Tomisław oraz tereny przyległe do tej wsi - to miejsca przepiękne, urzekające prawdziwym bogactwem przyrody. Istnienie tej nadkwiskiej sadyby odnotowano już w 1233 roku na pergaminie lokacyjnym Nowogrodźca, zaś o najważniejszej budowli osady, miejscowym kościele katolickim, pisano w dokumentach biskupich w roku 1346. Świątynia należała wtedy do dekanatu lubańskiego. W dobie reformacji zawłaszczyli ją protestanci, którzy następnie władali nią przez kilka kolejnych wieków. Czytaj więcej »

Okaleczyła się by upozorować napad »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie jg
Kasjerka jednego z wrocławskich punktów bukmacherskich upozorowała napad, aby nie odpowiadać za straty finansowe zakładu jakie spowodowała wcześniej. Czytaj więcej »

Zwiedzili komendę »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie ech
Uczniowie z lubińskiego Zespołu Szkół Specjalnych zwiedzały Komendę Powiatową Policji w Lubinie. Czytaj więcej »

Pojeździmy na łyżwach »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Karolina Wieczorek
W sobotę, 21 listopada będzie można wypożyczyć łyżwy i za darmo ruszyć na lód. Tym samym sezon łyżwiarski zostanie w naszym mieście uroczyście rozpoczęty. Czytaj więcej »

Na sesji o parkowaniu  »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie bom
Tematem najbliższej sesji rady miejskiej będą kwestie parkowania w centrum. Zaproponowany zostanie też program szczepienia młodych dziewcząt przeciwko wirusowi HPV. Czytaj więcej »

Zagłosuj na miss »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie ech
Jury konkursu na Miss Zagłębia Lubin wybrało już finałową jedenastkę. Teraz od głosujących na poszczególne dziewczyny zależeć będzie, która z nich zostanie tą jedną jedyną miss. Czytaj więcej »

WC problem »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie bom
Więcej ludzi niż psów korzysta w ubikacji dla zwierząt znajdującej się przy wejściu do parku miejskiego. Szalet postawiło miasto. Zdaniem mieszkańców to pieniądze wyrzucone w błoto. Czytaj więcej »

Wypadek pod Legnicą »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Red.
Czytaj więcej »

Wypadek pod Legnicą »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie pp
Do groźnego wypadku doszło dziś pod Legnicą, na wysokości zjazdu do Gniewomirowic. Kierowca mercedesa vito uderzył w samochód ciężarowy. Dwoje pasażerów trafiło do legnickiego szpitala. Czytaj więcej »

Więcej darmowego Internetu »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Karolina Wieczorek
Prawie 61 tysięcy złotych kosztować będzie dostawa, konfiguracja i instalacja nowych hotspotów na terenie Bolesławca. Czytaj więcej »

Rowerzyści za kratami »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkumiesięczny pobyt w przepełnionej celi, razem z grypsującymi, to nie sielanka. Szczególnie, jeśli trafiło się tam za jazdę rowerem po pijanemu. O życiu w zakładzie karnym opowiadają byli więźniowie. Czytaj więcej »

Rowerzyści za kratami »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkumiesięczny pobyt w przepełnionej celi, razem z grypsującymi, to nie sielanka. Szczególnie, jeśli trafiło się tam za jazdę rowerem po pijanemu. O życiu w zakładzie karnym opowiadają byli więźniowie. Czytaj więcej »

Rowerzyści za kratami »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkumiesięczny pobyt w przepełnionej celi, razem z grypsującymi, to nie sielanka. Szczególnie, jeśli trafiło się tam za jazdę rowerem po pijanemu. O życiu w zakładzie karnym opowiadają byli więźniowie. Czytaj więcej »

Bronią się przed odkrywką »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Ewa Chojna
Do tej pory walczyli osobno przeciw rządowym planom rozpoczęcia wydobycia węgla brunatnego metodą odkrywkową. Teraz postanowili połączyć siły i wspierani przez społeczeństwo swoich regionów walczyć o zachowanie domów i środowiska naturalnego. Czytaj więcej »

Bronią się przed odkrywką »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Ewa Chojna
Do tej pory walczyli osobno przeciw rządowym planom rozpoczęcia wydobycia węgla brunatnego metodą odkrywkową. Teraz postanowili połączyć siły i wspierani przez społeczeństwo swoich regionów walczyć o zachowanie domów i środowiska naturalnego. Czytaj więcej »

Dorota Kwintkiewicz mistrzynią kraju »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Opr. KW
W niedzielę, 15 listopada zakończyły się trwająca cztery dni rywalizacja samorządowców o tytuł Mistrza Polski w Brydżu Sportowym. Bezkonkurencyjna okazała się Dorota Kwintkiewicz. Czytaj więcej »

Stadion jak tort »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie RW
Stadion na wrocławskich Maślicach ma już pierwsze piętro – gotowa jest pierwsza kondygnacja areny. Trwają prace nad stropem - ułożono na słupach 40 belek stanowiących bazę dla filigranów, z których powstanie. Czytaj więcej »

Twierdzi, że jechał 70 km/h »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie tom
24-letni kierowca audi A4, który w maju tego roku zabił na jezdni 58-letniego pieszego będzie sądzony za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, jazdę pod wpływem alkoholu i ucieczkę z miejsca wypadku. Wojciechowi Ł. grozi do dwunastu lat więzienia. Czytaj więcej »

Apteki na sesję »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Opr. AS
Zarząd powiatu wrocławskiego zaakceptował projekt uchwały Rady Powiatu Wrocławskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie Powiatu Wrocławskiego na 2010 rok. Czytaj więcej »

Sylwester na światowych salonach »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie opr. aw
Łyk szampana przy Łuku Triumfalnym, pokaz fajerwerków nad London Eye, czy zabawa na Piazza San Silvestro – do największych europejskich miast można polecieć na Sylwestra bezpośrednio z Wrocławia. Czytaj więcej »

Byli tam nielegalnie »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie KW
Osoba, która podczas pożaru w Kraśniku Dolnym przebywała na terenie posesji, gdzie pojawił się ogień przebywała tam nielegalnie. Czytaj więcej »

CBŚ szuka Janusza »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie RW
CBŚ prosi o pomoc w złapaniu przestępcy. Publikujemy jego portret pamięciowy. Czytaj więcej »

Policja! Odcinają wodę! »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Ewa Chojna
Nietypową interwencję mieli lubińscy policjanci w Szklarach Górnych. Mieszkańcy zwrócili się o pomoc, ponieważ na teren jednej z posesji wjechali pracownicy spółki Energetyka, którzy chcieli odsłonić rurę wodociągową. Mieszkańcy przestraszyli się, że Energetyka chce całkowicie odciąć im dopływ wody. Czytaj więcej »

Nowy sprzęt – nowe możliwości »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie RH
O potrzebie zakupu sprzętu medycznego dla strzelińskiego szpitala mówiło się od dawna. Teraz zapowiedzi stały się faktem – do szpitala trafiła właśnie pierwsza część nowego i nowoczesnego sprzętu. Czytaj więcej »

Czy zlikwidują połączenia?  »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Anna Chamuczyńska
Dług spółki PKP Przewozy Regionalne urósł do olbrzymich rozmiarów. Pasażerowie zastanawiają się, czy nie spowoduje to ograniczenia liczby połączeń regionalnych. Pracownicy spółki martwią się o to, czy nie stracą pracy. Czytaj więcej »

Zapomniane mogiły »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Krystyna Dubiel
Listopad to okres, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli na zawsze. Zdecydowana większość ludzi stara się odwiedzić groby najbliższych lub też w myślach zapala im światełko pamięci. Są jednak takie mogiły, które los skazał na zapomnienie. Nie sposób o wszystkich wiedzieć. Czytaj więcej »

Lodowisk nie będzie  »
Tekst opublikowany 2009-11-15, opracowanie bom
W tym roku nie będzie lodowisk przy Hali Stulecia, ani w Rynku. Rozkładana sztuczna tafla i agregaty przeleżą w magazynach, bo pracownicy magistratu nie wyznaczyli nowej lokalizacji. Czytaj więcej »

Dialog chwali się wynikami  »
Tekst opublikowany 2009-11-15, opracowanie tom
Kontrolowana przez KGHM Telefonia Dialog chwali się wynikami finansowymi za dziewięć miesięcy tego roku. Od stycznia do końca września spółka wypracowała znacznie większy zysk, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Czytaj więcej »

Tymczasowy dworzec na Suchej »
Tekst opublikowany 2009-11-15, opracowanie bom
Podczas remontu Dworca Głównego podróżni będą obsługiwani w budynku ekspedycji kolejowej przy ul. Suchej. W poczekalni na parterze ma być uruchomionych 17 kas biletowych. Czytaj więcej »

Pożar w Kraśniku Górnym »
Tekst opublikowany 2009-11-15, opracowanie AS
Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku w Kraśniku Górnym koło Bolesławca. Czytaj więcej »

Akwarele Rohrichta »
Tekst opublikowany 2009-11-14, opracowanie pp
Wczoraj w Muzeum Miedzi otwarto wystawę prac Wolfa Rohrichta – Akwarele. Zbiory zgromadzone na potrzeby legnickiej prezentacji pochodzą z niemieckiego Museum fur Landeskunde. Czytaj więcej »

Wypadek w Bielanach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie jg
W piątek na ulicy Wrocławskiej w Bielanach doszło do zderzenie dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku 1 osoba odniosła obrażenia. Czytaj więcej »

Z wokandy: 25 lat »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie mtm
Po dziewięciu latach zapadł wyrok w sprawie bulwersującego zabójstwa wałbrzyskiego antykwariusza. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uznał, że to dwaj oskarżeni mężczyźni dokonali mordu i utrzymał w mocy poprzedni wyrok - 25 lat więzienia. Czytaj więcej »

Deficyt toalet c.d »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie tom
Na największej nekropolii w mieście znajduje się tylko jedna toaleta. Nasi czytelnicy mówią wprost - to zdecydowanie za mało. Ale zarządca cmentarza komunalnego nowych szaletów nie postawi. Czytaj więcej »

Amatorskie kino w Zagłębiu »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie ech
Do 30 listopada lubińskie Centrum Kultury Muza czeka na zgłoszenia do konkursu kina niezależnego i sztuki wideo w ramach II Festiwalu Amatorskiej Twórczości Filmowej Zagłębia Miedziowego. Czytaj więcej »

Amatorskie kino w Zagłębiu »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie ech
Do 30 listopada lubińskie Centrum Kultury Muza czeka na zgłoszenia do konkursu kina niezależnego i sztuki wideo w ramach II Festiwalu Amatorskiej Twórczości Filmowej Zagłębia Miedziowego. Czytaj więcej »

Dwudziestolecie gestu pojednania w Krzyżowej »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie jg
Wczoraj w Krzyżowej obchodzono 20 rocznicę polsko-niemieckiego pojednania. W obchodach wziął udział były premier Tadeusz Mazowiecki, który wraz z ówczesnym kanclerzem Niemiec Helmutem Kohlem był najważniejszym uczestnikiem słynnej Mszy Pojednania. Czytaj więcej »

Sezon na łyżwy czas zacząć »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie jg
Już od soboty wrocławianie będą mogli zamienić buty na łyżwy. Lodowym szaleństwem mieszkańcy mogą w tym roku cieszyć się na czterech ogólnodostępnych lodowiskach. Czytaj więcej »

''Pechowy'' koncert »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie pp
Już dziś, w piątek 13-ego, w legnickim klubie Smooth Jazz Club rozpocznie się koncert zielonogórskiej grupy Jarek Dąbrowski Quartet. Czytaj więcej »

Sztuka Japonii »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie Karolina Wieczorek
W piątek, 6 listopada odbył się wernisaż wystawy „Sztuka dawnej Japonii”. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem bolesławian. Czytaj więcej »

Klasztorny złodziej »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie RW
Planował kolejną kradzież. Wpadł na gorącym uczynku. Wcześniej jego łupem padł laptop, aparat fotograficzny i pieniądze. Kradzieży dokonał m.in. w pomieszczeniach mieszkalnych klasztoru. Teraz, mężczyźnie zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Czytaj więcej »

Chciał rozjechać policjanta »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie RW
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego we Wrocławiu zatrzymali po pościgu mężczyzn, którzy uciekali samochodem. Kierujący próbował najechać na funkcjonariusza. Jak się okazało, tablice rejestracyjne pojazdu, którym jechali były kradzione. Czytaj więcej »

Zagrały w kosza »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie opr. aw
W Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w mini koszykówce. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1. Czytaj więcej »

Renata wróciła do domu »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, młoda lubinianka, która przez ostatni rok walczyła o przeszczep płuc wróciła do domu. Jak nam powiedziała – odzyskała swoje życie. Czytaj więcej »

Bomba przy Operze »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie RW
Saperzy wykopali już z ziemi półtonową bombę i przewieźli ją na poligon. Niewybuch z okresu II Wojny Światowej znaleźli robotnicy na budowie Narodowego Forum Muzyki przy placu Wolności. Ewakuowano blisko tysiąc osób. Czytaj więcej »

Ogród jak marzenie »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Karolina Wieczorek
Najpiękniej ukwiecony bolesławiecki ogródek w zabudowie jednorodzinnej to ogród Grzegorza Wasilewskiego. Nam mężczyzna zdradza, w czym tkwi tajemnica jego sukcesu. Czytaj więcej »

Nysa pamięta »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie ab
91 lat temu, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Tradycyjnie już, nyskie obchody 11 listopada rozpoczęła uroczysta msza święta. Czytaj więcej »

Zamkną Kutrzeby »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie RW
Drogowcy znów utrudniają życie mieszkańcom miasta. Jutro zmienią organizację ruchu na skrzyżowaniu Strachowskiego – Parafialna. Czytaj więcej »

Zaczarował SOK »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Anna Chamuczyńska
6 listopada w Strzelińskim Ośrodku kultury wystąpił Gendos. Pochodzący z południowosyberyjskiej republiki Tuwy muzyk i szaman zaczarował publiczność swoim gardłowym śpiewem i tradycyjnymi ludowymi pieśniami. Czytaj więcej »

Cały dzień dla ojczyzny »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Ewa Chojna
W Głogowie uroczystości związane ze Świętem Niepodległości przebiegły w podniosłym nastroju. Na początek odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, na której wręczono tytuły Honorowego Obywatela Miasta i Zasłużonego dla Miasta Głogowa. Czytaj więcej »

Chwyć za „wiosło” »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Anna Chamuczyńska
Strzeliński Ośrodek Kultury prowadzi bezpłatne lekcje gry na gitarze. Zainteresowanie ofertą przerasta oczekiwania organizatorów. Czytaj więcej »

Pomoc dla biznesmenów »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie ers
Ponad 50 osób wzięło udział w bezpłatnym szkoleniu zorganizowanym przez średzkie starostwo i Polską Fundację Przedsiębiorczości ze Szczecina. Czytaj więcej »

Strefa rośnie »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie bum
Trzy pytania do burmistrza Nysy w sprawie podstrefy ekonomicznej. Czytaj więcej »

Noc zmierzchu i wampirów »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie pp
20 listopada legnickie kino Helios zaprasza na kolejną już noc pełną emocji. Tym razem na ekrany kin trafi zestaw mrożących krew w żyłach filmów o wampirach. Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. premierowy pokaz horroru "Zmierzch: Księżyc w nowiu". Czytaj więcej »

Różowy słoń na piątek 13 - tego »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie aw
Już ponad dwa lata w klubie pod nasypem mamy okazję słuchać i oglądać najlepszych bluesmanów z Polski. Każdy, kto był choć na jednej piątkowej imprezie, wie, że Jam Session w Alive jest niesamowitym widowiskiem do samego rana. Czytaj więcej »

Operator na stadionie »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie RW
Zakończył się kolejny etap wyboru operatora wrocławskiego stadionu. Ofertę na zarządzanie obiektem, organizację meczy i imprez złożyło konsorcjum SMG Enterntainment Deutschland GmbH, SMG Europe Holdings Ltd i SMG. Czytaj więcej »

ICE pomaga »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie ab
Idea pojawiła się w Polsce kilkanaście miesięcy temu i już zdobyła ogromne uznanie wśród pracowników służb ratunkowych. Teraz każdy z nas może zwiększyć swoje szanse na otrzymanie właściwej pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku. Czytaj więcej »

Historia naszej wolności »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Karolina Wieczorek
- Najgorsze było to, że moja żona musiała mówić naszym dzieciom, żeby wyparły się mojej przeszłości – wspomina Stefan Tarnowski. – Za ujawnienie groziła śmierć – dodaje. Stefan Tarnowski urodził się wtedy, gdy Polski nie było na mapie świata. Niepodległość przyszła dopiero rok później – 11 listopada 1918 roku. – Tak naprawdę, to niewiele się nią nacieszyłem – wspomina. Czytaj więcej »

Narodowcy i robieni w balona »
Tekst opublikowany 2009-11-11, opracowanie KT
Manifestacja Młodzieży Wszechpolskiej i pozytywny flash mob na Rynku, czyli nieoficjalny ciąg dalszy obchodów Święta Niepodległości we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Polskę wskrzesił upór »
Tekst opublikowany 2009-11-11, opracowanie Karolina Wieczorek
- Nie wyobrażamy sobie, żeby nas tu dziś zabrakło – mówi Krystyna Paszkiewicz, która wraz z wnukami wzięła udział w uroczystościach upamiętniających odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku. Czytaj więcej »

Operacja sadzenia drzew  »
Tekst opublikowany 2009-11-11, opracowanie tom
Po ponad trzech miesiącach od pamiętnej nawałnicy, która prawie doszczętnie zniszczyła miejski park, zasadzono pierwsze drzewa. Okazałe lipy wrosły już w parkowy krajobraz. Czytaj więcej »

Prosto w drzewo »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie AS
Zasłabnięcie prawdopodobną przyczyną wypadku na ulicy Topolowej. Czytaj więcej »

Konferencja medioznawcza  »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie bom
W dniach 17-18 listopada odbędzie się międzynarodowe sympozjum „Nowe medioznastwo”. W sympozjum uczestniczyć będzie w sumie ponad 30 osób z siedmiu krajów Europy. Czytaj więcej »

Akcja „Kocham Polskę” »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie bom
W środę (11 listopada) od godziny 10 wolontariusze stowarzyszenia „Lubię Wrocław” będą rozdawać przechodniom naklejki z napisem „Kochamy Polskę”. Akcja będzie przeprowadzona na skrzyżowaniu Świdnickiej i Oławskiej. Czytaj więcej »

Akcja zdrowie mężczyzny »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie bom
Przez cały listopad na terenie województwa dolnośląskiego w ramach akcji „Zdrowie mężczyzny” odbywać się będą telefoniczne konsultacje specjalistów urologów. Czytaj więcej »

O krok od tragedii »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie Karolina Wieczorek
Mężczyzna, któremu w niedzielę spłonęła część mieszkania przy ulicy Kopernika chce zostać w swoim domu. - Zaproponowaliśmy mu nocleg, jednak w wyniku pożaru ucierpiało tylko jedno z pomieszczeń. W związku z tym może zostać w mieszkaniu – mówi Agnieszka Gergont, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. Czytaj więcej »

Tragedia na Kościuszki »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie pp
Dziś, ok. godz. 14.20, przy ul. Kościuszki doszło do tragicznego wypadku. Jeden z pracowników ekipy zajmującej się renowacją budynku wypadł z windy zawieszonej na wysokości 10 metrów nad ziemią. Mężczyzną zmarł w szpitalu. Czytaj więcej »

Sztuka spod krosna igły »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie bom
Od 27 w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu można oglądać 100 strojów, ręczników i obrusów przywiezionych na Dolny Śląsk po 1945 roku. Czytaj więcej »

Noc z wampirami »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie KW
Jedna z najpoczytniejszych książek na świecie trafiła na duży ekran, by stać się z jednym z najchętniej oglądanych filmów sezonu, a także dopełnieniem pokoleniowego manifestu. Historia niecodziennej miłości nastolatki i wampira. Czytaj więcej »

Wernisaż w bibliotece »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie bom
Wernisaż prac maluchów z przedszkola nr 10 oraz Punktu Przedszkolnego „Piastusiowa Chatka” z Wrocławia, odbędzie się 13 listopada o godz. 16.30 w galerii Siedmiu Kontynentów w Rynku 58. Czytaj więcej »

Postrzelił kolegę w oko »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie bom
Na Grabiszynku podczas urodzinowej imprezy pijany 22-latek postrzelił z pistoletu pneumatycznego swojego kolegę. Sprawca trafił do izby wytrzeźwień. Rannego rówieśnika odwieziono do szpitala. Czytaj więcej »

Imprezy w 11 listopada  »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie bom
Msza święta, koncert orkiestr Śląskiego Okręgu Wojskowego i parada Niepodległości – to tylko część atrakcji, jakie dziś i jutro będzie można zobaczyć podczas uroczystości 91. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Czytaj więcej »

Ruszyły prace na Zakaczawiu »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie pp
Rozpoczęła się modernizacja zdewastowanych obszarów w centrum miasta. W dofinansowanym z funduszu Unii Europejskiej Lokalnym Programie Rewitalizacji przewidziano także wsparcie dla, liczącej przeszło tys. mieszkańców, społeczności. Czytaj więcej »

Przyczyny wykolejenia lokomotywy »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie bom
Przyczyną wykolejenia się pociągu osobowego na nasypie przy ul. Grabiszyńskiej było pęknięcie szyny w rozjeździe. Tak ustaliła specjalna komisja PKP. Czytaj więcej »

Rozpoczął się proces matkobójcy »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie IP
Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze rozpoczął się proces 26-letniego bolesławianina, który podczas domowej awantury ranił nożem swoją matkę przecinając jej tętnicę szyjną. Kobieta zmarła w szpitalu dzień później. Czytaj więcej »

Kontrakt podpisany »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie RH
Burmistrz Jerzy Matusiak oraz wiceburmistrz Michał Kołodnicki i skarbnik Łucja Szczepańska w imieniu gminy Strzelin złożyli podpisy pod umową w sprawie budowy krytej pływalni. To zwieńczenie wielu miesięcy przygotowań i zakończenie żmudnej procedury zamówień publicznych. Czytaj więcej »

Za żelazną bramą  »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie tom
Szef ośrodka telewizyjnego działającego w "Kwadracie", zamkniętej i pilnie strzeżonej enklawie, nakręcił amatorski film o życiu sowieckich żołnierzy stacjonujących w Legnicy. To pierwszy taki dokument. Film robi już furorę w necie. Czytaj więcej »

Problemy z linią kolejową na lotnisko »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie bom
Nie ma pieniędzy na sfinansowanie budowy trasy kolejowej z Żernik na wrocławskie lotnisko. Tory mają przebiegać pod trasą Stabłowicką. Na to jednak nie stać PKP. Czytaj więcej »

Patriotycznie w Stolcu »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie opr. Red.
We wtorek 9 listopada w świetlicy wiejskiej w Stolcu odbyła się Wieczornica z okazji Święta Niepodległości. Czytaj więcej »

Pod okiem kamery »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie bom
Dla poprawy bezpieczeństwa miasto montuje 34 nowych kamer. Podgląd do nich będzie mieć policja i straż miejska. Czytaj więcej »

Najpiękniejsze bajki świata »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie AW
Na dobry początek na nowej scenie w D.H. Renoma Wrocławski Teatr Lalek pokaże 100. przedstawienie „Najpiękniejszych bajek świata" - największego ubiegłorocznego hitu. Czytaj więcej »

Tytuł dla przyjaciela gminy »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie AS
W dniach 29 - 31 października w partnerskiej, niemieckiej gminie Raesfeld gościła delegacja z gminy Kobierzyce. Głównym punktem wizyty była uroczystość związana z odejściem na emeryturę wieloletniego burmistrza Raesfeld Udo Rößinga. Czytaj więcej »

Nie miał szans »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie RH
Potrącony mężczyzna zginął na miejscu. Uderzony przez jedno auto, wpadł pod kolejne, jadące z przeciwka. Okoliczności zdarzenia bada policja. Czytaj więcej »

Zdrowie na sprzedaż »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie Robert Harhala
W piątek, po dramatycznych decyzjach i burzliwym posiedzeniu rady nadzorczej spółki Strzelińskie Centrum Medyczne, przyjęto rezygnację prezesa Filipa Nowaka, który postawił się do dyspozycji rady z przyczyn osobistych. Poprzedniego dnia podał się do dymisji dyrektor ds. medycznych Grzegorz Szmigielski. W sobotę rada nadzorcza rozwiązała się. Czytaj więcej »

Co skrywają grube mury »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie Krystyna Dubiel
Nyskie fortyfikacje obrosły już sporą ilością mitów i sensacyjnych wieści. Swego czasu krążyły opowieści o tajnych pomieszczeniach czy chodnikach z wózkami górniczymi. Do Nysy miano przewozić rudy uranu spod Kłodzka i tu je wzbogacać. Często turyści pytają o schowane w nich skarby. Czytaj więcej »

Stawiamy park na nogi »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie UM Legnica
W ubiegłym tygodniu do Legnicy dotarło 60 młodych drzew, które będą sadzone w zniszczonym przez huragan Parku Miejskim. Pierwsze, symboliczne nasadzenie odbędzie się dziś. Czytaj więcej »

Chemia w elektrośmieciach  »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie Jacek Bomersbach
W młynku do kawy i komputerze znajduje się brom. W kineskopie od telewizora chrom. W lodówce niebezpieczny freon. Specjaliści ostrzegają, aby starego sprzętu RTV i AGD nie wyrzucać na śmietnik. Czytaj więcej »

SMS na czasie  »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie ab
W Paczkowie działa telefoniczny system informacyjny, który pozwala na szybką i skuteczną komunikację z mieszkańcami miasta i okolicznych wsi. Czytaj więcej »

Wojna z mrówkami »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie red.
Jedna z nyskich spółdzielni mieszkaniowych na prośbę zdenerwowanych mieszkańców rozpoczęła walkę z uciążliwymi mrówkami. Zwalczanie owadów rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia. Czytaj więcej »

Jedyny taki most »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie Maciej Łagiewski Dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocła
To jedyny taki most na świecie. Pasma nośne z ułożonych na płasko blach sprawiają, że nie ma odpowiedników. To również największy most wiszący w Polsce, wzniesiony z 2400 ton granitu i 2300 ton stali. Dlatego, aż trudno uwierzyć, że pierwowzorem tego kolosa były … wiszące, drewniane kładki i niewielki mostek w Ozimku koło Opola. Czytaj więcej »

Stadion rośnie »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie RW
Przyspiesza budowa stadionu na Maślicach. Rozpoczęło się właśnie układanie stropów wrocławskiej areny. Przybywa nowych elementów, ale przybywa także pracowników na budowie. Czytaj więcej »

Turniej Piłkarski  »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie ab
W dniach 10-11 listopada odbędzie się II turniej piłkarski dziewcząt i chłopców szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrz Nysy. Czytaj więcej »

Płonąca śmieciarka »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie ech
Dwie jednostki straży pożarnej gasiły ogień, który pojawił się w śmieciarce należącego do legnickiego LPGK. Samochód uległ częściowemu zniszczeniu, na szczęście pracownicy firmy szybko usunęli płonąc odpadki z pojazdu. Czytaj więcej »

Bogaty złodziej »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie RW
To, że okazja czyni złodzieja, wiemy od dawna. Okazuje się jednak, że złodzieja czyni... bogactwo. Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sklepie ukradł żarówkę. W portfelu miał natomiast... 100 tysięcy euro. Czytaj więcej »

Kwiaty dla seniorów »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie MK
Ponad 160 seniorów przyszło do Gminnego Ośrodka Kultury, żeby uroczyście świętować swój dzień. Czytaj więcej »

Inwestują w Nysie »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie bum
Burmistrz Nysy została poinformowana przez włoską firmę Advantech Industrial Technologies, że otrzyma ona dofinansowanie. Postara się również o wsparcie na budowę nowego zakładu przemysłowego. Czytaj więcej »

Wkrótce e-usługi w urzędach »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie RH
Na informatyzację i wdrożenie elektronicznego systemu obiegu dokumentów w urzędach kilkaset tysięcy złotych z budżetu województwa dolnośląskiego trafi do dwóch gmin w powiecie strzelińskim. Wśród 40 wybranych znalazły się inwestycje zaplanowane przez Strzelin i Wiązów. Czytaj więcej »

Znaleziono zwłoki »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie KW
Wczoraj nad ranem przy moście przy ulicy Mostowej znaleziono zwłoki mężczyzny. Czytaj więcej »

Wirth: „To nie zagraża spółce” »
Tekst opublikowany 2009-11-08, opracowanie ech
9 grudnia odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy KGHM Polska Miedź S.A., na którym wprowadzone zostaną zmiany w statucie spółki. W praktyce oznacza to, że Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło ostateczną decyzję dotyczącą sprzedaży części pakietu akcji miedziowego holdingu. Czytaj więcej »

Ratownicy na gruzach cukrowni »
Tekst opublikowany 2009-11-08, opracowanie mtm/ah
W sobotę, 7 listopada, na terenie byłej wrocławskiej cukrowni przy ulicy Poprzecznej odbyły się ćwiczenia terenowe. W manewrach uczestniczyli ratownicy Grupy Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża „Wrocław” oraz członkowie Dolnośląskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej z Siechnic. Czytaj więcej »

Wrocław europejską stolicą »
Tekst opublikowany 2009-11-08, opracowanie Wojciech Sitarz
W poniedziałek oficjalnie rozpocznie się konkurs na przyznanie tytułu „Europejskiej Stolicy Kultury 2016” Czytaj więcej »

Więcej nocnych autobusów »
Tekst opublikowany 2009-11-08, opracowanie Wojciech Sitarz
Od soboty 7 listopada wprowadzono zmiany w kursowaniu niektórych autobusów nocnych. Czytaj więcej »

Nie tylko dla myśliwych »
Tekst opublikowany 2009-11-08, opracowanie mtm
Na zakończenie sezonu wyścigowego i jeździeckiego 11 listopada o godz. 11 na Partynicach odbędzie się tradycyjny bieg Św. Huberta. Czytaj więcej »

60 km/h na autostradzie  »
Tekst opublikowany 2009-11-08, opracowanie Wojciech Sitarz
Wybierający się autostradą w kierunku Legnicy muszą liczyć się z utrudnieniami i znaczącymi ograniczeniami prędkości. Czytaj więcej »

60 km/h na autostradzie  »
Tekst opublikowany 2009-11-08, opracowanie Wojciech Sitarz
Wybierający się autostradą w kierunku Legnicy muszą liczyć się z utrudnieniami i znaczącymi ograniczeniami prędkości. Czytaj więcej »

Kotły i nauka »
Tekst opublikowany 2009-11-07, opracowanie mtm
Politechnika Wrocławska zawarła umowę o współpracy badawczo-rozwojowej z firmą Rafako, największym w kraju producentem kotłów parowych i wodnych dla energetyki zawodowej i przemysłowej oraz urządzeń ochrony środowiska. Czytaj więcej »

Psychic TV na Purkyniego »
Tekst opublikowany 2009-11-07, opracowanie bom
W sobotę (7 listopada) we Wrocławiu w ramach ósmego festiwalu muzyki industrialnej wystąpi legendarna grupa Psychic TV. Czytaj więcej »

Kasacja wyroku dla Jana M. oddalona »
Tekst opublikowany 2009-11-07, opracowanie tom
Sąd Najwyższy odrzucił wniosek o kasację wyroku skazującego na 3,5 roku więzienia byłego zastępcę komendanta MO w Lubinie, Jana M. Tym samym zakończył się trwający siedemnaście lat proces rozliczający Zbrodnię Lubińską. Czytaj więcej »

Wykolejenie pociągu »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie RW
Opóźnienia i chaos na dworcach – to skutek wykolejenia pociągu do jakiego doszło dzisiaj po godzinie 16 we Wrocławiu. Pociąg osobowy relacji Szklarska Poręba – Poznań wypadł z szyn niedaleko wiaduktu przy ul. Grabiszyńskiej. Czytaj więcej »

Wykolejenie pociągu »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie RW
Opóźnienia i chaos na dworcach – to skutek wykolejenia pociągu do jakiego doszło w piątek 6 listopada po godzinie 16 we Wrocławiu. Pociąg osobowy relacji Szklarska Poręba – Poznań wypadł z szyn niedaleko wiaduktu przy ul. Grabiszyńskiej. Czytaj więcej »

Cały świat w... Leśnicy »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie RW
Jak przejechać 70 tysięcy kilometrów nie wyjeżdżając z Wrocławia? Wystarczy w niedzielę wybrać się do Centrum Kultury Zamek w Leśnicy. „70 000 km dookoła świata” - tak zatytułowano spotkanie z laureatami konkursu „Blog roku 2008” w kategorii podróże i szeroki świat. Czytaj więcej »

Wrocław się kręci »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie RW
- O rany! Jak na karuzeli – takie były pierwsze reakcje internautów gdy oglądali ulice i budynki w panoramicznych ujęciach. Na stronach urzędu miasta można od dziś oglądać najciekawsze miejsca we Wrocławiu... kręcąc się w kółko. Czytaj więcej »

Teraz już tylko budować »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Wojciech Sitarz
Znamy już zwycięzcę przetargu na wykonanie Narodowego Forum Muzyki. Zostało nim konsorcjum Mostostal Warszawa S.A., które przedstawiło najtańszą spośród czterech ofert. Czytaj więcej »

Zagrali filmowe hity »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Karolina Wieczorek
Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego oraz Szkoły Muzycznej II stopnia wyjechały do Czech w ramach integracji uczniów z kolegami z Zakladni Umeleckiej Skoly z Czeskiej Lipy. Czytaj więcej »

Szwalnia cienko przędzie »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie pp
Legnicka firma Ortex, zajmująca się wyrobem bielizny, od lipca ubr. nie wypłaciła swym pracownikom należnych pieniędzy. Dziś na liście wierzycieli spółki znajduje się też m.in. urząd skarbowy, urząd miasta, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i wiele innych instytucji. W czerwcu sprawa trafiła do sądu. Czytaj więcej »

Dzień Walentego spektakl z udziałem Anny Seniuk »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika. Czytaj więcej »

„E – VITA” i co dalej?  »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Agata Jurczak
„E – VITA” to projekt budowy ponadlokalnej internetowej sieci szerokopasmowej. Temat jest poruszany od około 2,5 roku i dotyczy stworzenia interaktywnych gmin w skład których wchodzą: Dzierżoniów, Ziębice, Niemcza, Bardo, Ząbkowice Śl. i Stoszowice. Czytaj więcej »

„E – VITA” i co dalej?  »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Agata Jurczak
„E – VITA” to projekt budowy ponadlokalnej internetowej sieci szerokopasmowej. Temat jest poruszany od około 2,5 roku i dotyczy stworzenia interaktywnych gmin w skład których wchodzą: Dzierżoniów, Ziębice, Niemcza, Bardo, Ząbkowice Śl. i Stoszowice. Czytaj więcej »

Ciężkie plecaki »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Karolina Wieczorek
Podręczniki, ćwiczenia, zeszyty ćwiczeń, strój na WF, piórnik, drugie śniadanie i sok – to podstawowe rzeczy, które uczniowie szkół podstawowych noszą ze sobą codziennie. Zdaniem rodziców tornistry ich pociech są zbyt ciężkie. Czytaj więcej »

Narodowe święto »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie ers
Starosta powiatu średzkiego Sebastian Burdzy i przewodniczący Rady Powiatu w Środzie Śląskiej Zbigniew Biliński zapraszają mieszkańców powiatu na uroczyste obchody Święta Niepodległości. Czytaj więcej »

Olej na drodze w Łanach »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie RW
Duża plama oleju utrudnia przejazd na drodze z Wrocławia w kierunku Kamieńca Wrocławskiego w miejscowości Łany. Na miejsce jedzie straż pożarna. Czytaj więcej »

Udawał, że dostał kosą »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Jacek Bomersbach
W jednym z domów w Rogowie Sobóckim ciągle dochodzi do awantur. Niedawno dwaj mężczyźni pobili się, a jeden z nich zawiadomił policję, że został ugodzony nożem. W trakcie śledztwa okazało się, że jego obrażenia były spowodowane... upadkiem. Czytaj więcej »

Niosą pomoc  »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie bum
29 października Dzienny Dom Pobytu w Nysie obchodził jubileusz 25 – lecia istnienia. Czytaj więcej »

Niepodległościowe imprezy »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie MK
W tym roku obchody Święta Niepodległości w gminie Mietków odbędą się w kilku etapach. Czytaj więcej »

Spokojnie, to tylko grypa »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie AS
Doniesienia o epidemii świńskiej grypy na Ukrainie spowodowała znaczny wzrost klientów w aptekach na terenie gminy. Towarem szczególnie pożądanym są maseczki, problem w tym... że nie można ich kupić. Czytaj więcej »

Koncertowy urodzaj »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie aw
Weekend zapowiada się dość bogato i każdy znajdzie coś dla siebie. O.S.T.R., Jamal, Polemic i Gipsy, COMA oraz wielcy artyści polskiej sceny w repertuarze czeskiego barda – to tylko niektóre imprezy. Czytaj więcej »

Zabójczy wirus we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie RW
Do tej pory we Wrocławiu zdiagnozowano jeden przypadek odmiany grypy A/H1N1. Zachorował mężczyzna, który przebywał we Francji i Portugalii. Na Dolnym Śląsku stwierdzono w sumie 8 przypadków nowego wirusa. Czytaj więcej »

Lech i Czech bez Rusa »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie Kornelia Trytko
„Wiesz Jacku, komunizm z ludzką twarzą się w Czechosłowacji nie udał, ale za to trunki z ludzką twarzą mamy znakomite” – powiedział kiedyś Havel do Kuronia. I stąd ta wystawa. Czytaj więcej »

Nauka poza szkołą »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie ers
Poznając rożne zawody uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej odwiedzili pod koniec października starostę Sebastiana Burdzy. Czytaj więcej »

Montował drzwi i oszukiwał banki »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie Karolina Wieczorek
Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o wyłudzenie z trzech banków blisko 30 tysięcy złotych. W wyniku jego działań ucierpiało 20 osób. Czytaj więcej »

Pijany przyjmował pacjentów »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie kt
Policjanci zatrzymali lekarza jednego z wrocławskich, prywatnych centrów medycznych, który z promilem alkoholu we krwi przebadał 20 pacjentów. Czytaj więcej »

Przemyt zamiast zadumy »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie pp
Podobnie jak funkcjonariusze policji czy straży miejskiej, dolnośląscy celnicy w okresie minionych świąt nie mogli narzekać na brak zajęć. Działania pracowników Izby Celnej skupiały się na kontrolach pojazdów. Czytaj więcej »

Przemyt zamiast zadumy »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie pp
Podobnie jak funkcjonariusze policji czy straży miejskiej, dolnośląscy celnicy w okresie minionych świąt nie mogli narzekać na brak zajęć. Działania pracowników Izby Celnej skupiały się na kontrolach pojazdów. Czytaj więcej »

Postawili zarzut usiłowania dzieciobójstwa »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie Ewa Chojna
Młoda mieszkanka Przemkowa, która w maju bieżącego roku urodziła w domu córeczkę, po czym noworodka porzuciła w ogrodzie odpowie przed sądem za usiłowanie dzieciobójstwa. Grozi jej do 5 lat więzienia. Czytaj więcej »

Ziemia Ząbkowicka na poznańskich targach »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie Red.
W Poznaniu od 21 do 24 października miała miejsce 20. jubileuszowa edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. Nie zabrakło tam również przedstawicieli naszego regionu. Czytaj więcej »

Ziemia Ząbkowicka na poznańskich targach »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie Red.
W Poznaniu od 21 do 24 października miała miejsce 20. jubileuszowa edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. Nie zabrakło tam również przedstawicieli naszego regionu. Czytaj więcej »

Miasto szacunku »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie kt
Spektakle, pokazy filmów i spotkania ze świadkami trudnej historii Żydów – to tylko przykłady wydarzeń zaplanowanych w ramach tegorocznych Wrocławskich Dni Wzajemnego Szacunku. Czytaj więcej »

Zdolni uczniowie docenieni »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie AS
28 października w Sali Błękitnej Urzędu Gminy Kobierzyce wręczone zostały stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. W tym roku docenione zostały dokonania 39 uczniów. Czytaj więcej »

Galeria bez parkingu »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie Karolina Wieczorek
W Hotelu Piast ma powstać galeria handlowa.Starostwo Powiatowe wydało pozwolenie na budowę, jednak prezydent miasta odwołał się od tej decyzji. Przede wszystkim ze względu na minimalną liczbę miejsc parkingowych. Czytaj więcej »

Zamkną mosty młyńskie »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie RW
W najbliższy weekend drogowcy mają zamiar udostępnić dla ruchu wyremontowaną połówkę placu Bema i północnej jezdni Sienkiewicza. Oznacza to jednocześnie zamknięcie ruchu przez Mosty Młyńskie. Czytaj więcej »

Odznaka sprzed... 500 lat »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Maciej Łagiewski, Dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocł
Stać! Policja! Czy tak krzyczał za uciekającym złoczyńcą średniowieczny wrocławski policjant, a potem legitymował się swoją odznaką i czytał delikwentowi jego prawa? Tego nie wiemy. Jedno jest pewne jego służbowa odznaka na pewno robiła wrażenie na przestępcach sprzed 500 lat. Czytaj więcej »

Mój magiczny Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie
Czytaj więcej »

Zwiedzanie Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie
Czytaj więcej »

Psy spacerują pod zakazem »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie RW
Właściciele psów najczęściej łamią prawo we Wrocławiu. Spacerują ze swoimi pupilami tam gdzie obowiązuje zakaz wprowadzania psów, nie zakładają zwierzętom kagańców, zanieczyszczają tereny rekreacyjne. - Niedobrze mi się robi, gdy muszę lawirować między psimi odchodami – narzeka Klaudia, spacerująca po Wyspie Słodowej. Czytaj więcej »

Kątecki Paryż »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Kornelia Trytko
Przepiękny, choć zrujnowany pałac, tajemniczy park i niemal nienaruszona zabudowa folwarku sprawiają, ze Stoszyce zachowały urok dziewiętnastowiecznej, szlacheckiej posiadłości. Większość powojennych mieszkańców przyjechała tu prosto z Francji. Czytaj więcej »

Podczerwień - codzienny dar zdrowia i życia »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Ewa Chojna
Zastanawiałeś się jaka rolę dla Ciebie i Twojego zdrowia odgrywa kręgosłup? Zdajesz sobie sprawę z tego, że odpowiada on za większość dolegliwości z jakimi ludzie borykają się na co dzień? Zdrowy i silny organizm, to przede wszystkim zdrowy kręgosłup, więc warto o niego zadbać. Czytaj więcej »

Ustrzelone w sieci »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Red.
Zobacz to zdjęcie i wiele innych równie zabawnych fotek w naszym serwisie mojetrofea.pl. Czytaj więcej »

Grad nagród dla Nysy »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie bum
Nasze miasto zostało nagrodzone przez Polską Organizację Turystyczną, marszałka województwa opolskiego i internautów. Czytaj więcej »

Zabójcze grabienie »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Robert Włodarek
- Urzędnicy odzierają park z życiodajnej powłoki! – emocjonuje się dr Włodzimierz Kita, fitopatolog z Uniwersytetu Przyrodniczego. - Naruszają równowagę, co prowadzi do degeneracji drzewostanu. W Parku Szczytnickim, jak co roku, znów będą grabione liście, mimo protestów specjalistów ochrony roślin. Czytaj więcej »

Wizyta niemieckich uczniów »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Opr. AJ
Uczniowie z Kaufmanische Schule z Bad Mergentheim - powiat Main-Tauber w Niemczech, od 16 do 23 października gościli w powiecie ząbkowickim. Czytaj więcej »

Matematyka obowiązkowa  »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Karolina Wieczorek
We wtorek, 3 listopada uczniowie szkół ponadgimnazjalnych pisali próbne matury z matematyki, która od tego roku jest przedmiotem obowiązkowym. Ze zmian nie wszyscy są zadowoleni. Czytaj więcej »

Krótka sesja »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie RH
Już po raz trzydziesty piąty rada miejska Strzelina zebrała się na comiesięcznym posiedzeniu. Zawierający niewiele punktów porządek obrad pozwolił zakończyć sesję po dwóch godzinach i podjęciu ośmiu uchwał. Czytaj więcej »

Pudło Julii Pitery »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie RW
"Prawo nie zostało złamane, nie było konfliktu interesów" – do takich wniosków doszła komisja powołana przez marszałka województwa w sprawie Katarzyny Kiek. Kilka tygodni temu Julia Pitera oskarżyła wicedyrektor DWUP o to, że przez kilka miesięcy "pozostawała na polu służbowym w konflikcie interesów". Czytaj więcej »

Rozbudują hospicjum »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie ech
W najbliższą sobotę oficjalnie rozpocznie się kampania na rzecz rozbudowy lubińskiego hospicjum. Aby do obecnie istniejących 12 łóżek, dołożyć kolejne tyle, potrzeba około miliona złotych. Czytaj więcej »

Strzelinianka remisuje  »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki Strzelin doskonale rozpoczęli sezon i obecnie zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. W ostatnim spotkaniu rozegranym 31 października zremisowali z Sokołem Wielka Lipa 1:1. Czytaj więcej »

Zmiana w "becikowym" »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie UM
Od 1 listopada 2009 r. przy ubieganiu się o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka, jak również o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, wymagane będzie przedłożenie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że matka dziecka pozostawała pod opieką lekarską przez okres co najmniej od 10 tygodnia ciąży do porodu. Opisane zmiany wynikają z art. 7 i 18 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z dnia 31 grudnia 2008 r., Nr 237, poz.1654). Czytaj więcej »

Spełnij marzenia o swojej kuchni »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie red
Legnicki salon WITT oferuje meble kuchenne oparte na przemyślanych i sprawdzonych rozwiązaniach. Dla fachowców z WITT, pomoc w realizacji marzenia o stworzeniu najważniejszego miejsca w domu jest prawdziwą satysfakcją. Czytaj więcej »

Autobusem, czy pociągiem »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie Jacek Bomersbach
Podróż pociągiem z Wrocławia do Środy Śląskiej jest szybsza, ale droższa. Jednak największą bolączką podróżujących koleją jest brak koordynacji rozkładów jazdy PKP z PKS. Czytaj więcej »

Adrenalina na 5 piętrze »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie Jacek Bomersbach
We wrześniu 21-letni student AWF z Wrocławia przeszedł po taśmie rozwieszonej dwadzieścia metrów nad ziemią między centrami handlowymi w Warszawie. Czytaj więcej »

Dragi z jogurtem »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie ech
19-letni mieszkaniec gminy Gaworzyce odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków. Zatrzymany został przez ochroniarzy jednego z marketów po tym jak ukradł...jogurty. Czytaj więcej »

Żydowska nekropolia »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie Maciej Łagiewski
Koniec października to najlepszy czas, aby odwiedzić Stary Cmentarz Żydowski we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Złotohorska Maria Hilf »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie Krystyna Dubiel
Wielu mieszkańców Nysy zna dobrze kościółek w złotogłowickim lasku, nazywany popularnie Maria Hilf. Znacznie mniej osób wie, że w pobliskich Złotych Horach również znajduje się Sanktuarium Marii Panny Wspomożycielki (Maria Hilf). Czytaj więcej »

Sobótka Górka rozkopana »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie MK
Do końca marca przyszłego roku mają trwać w Sobótce Górce prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Czytaj więcej »

Pomóżmy Julce »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie Red.
7 listopada zespół Bank zagra koncert charytatywny na rzecz dwuletniej Julki z Wrocisławic. Czytaj więcej »

WPEC sprywatyzowany »
Tekst opublikowany 2009-11-01, opracowanie tom
Prywatyzacja Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Legnicy stała się faktem. Minister Skarbu Państwa sprzedał większościowy pakiet spółce Energetyka, kontrolowanej przez koncern KGHM. Czytaj więcej »

Wielcy nieobecni w Agorze »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie Opr. KT
Zaduszki Poetycki w Centrum Kultury Agora przypomną twórczość dwóch największych bardów rosyjskich – Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Miłośnicy ich talentu powinni zarezerwować sobie poniedziałkowy i wtorkowy wieczór. Czytaj więcej »

Ściana runęła na jezdnię »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Kornelia Trytko
Towarzyszyliśmy robotnikom, którzy rozbierali kamienicę na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Kominka. Nagle coś poszło nie tak… Czytaj więcej »

Jest dotacja na ścieżkę pieszo-rowerową »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie jud
Powiat Średzki zajął 9 miejsce na 19 wybranych projektów z całego Dolnego Śląska i otrzymał dofinansowanie unijne w kwocie 1 283 754,06 zł przeznaczone na budowę ścieżki pieszo-rowerowej. Czytaj więcej »

Tempo na obwodnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie AS
Nabierają tempa prace przy budowie wschodniej obwodnicy Wrocławia. Obecnie powstaje odcinek z Siechnic do Łan. To najtrudniejszy etap obwodnicy, która połączy autostradą A4 z drogą krajową S8. Czytaj więcej »

Tempo na obwodnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie AS
Nabierają tempa prace przy budowie wschodniej obwodnicy Wrocławia. Obecnie powstaje odcinek z Siechnic do Łan. To najtrudniejszy etap obwodnicy, która połączy autostradą A4 z drogą krajową S8. Czytaj więcej »

Gala powitalna Miss Polonia 2009 »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie UM Legnica
Czwartkowy wieczór (29 października br.) na długo pozostanie w pamięci Miss Polonia 2009 Marii Nowakowskiej. Czytaj więcej »

Rekordowa dotacja na modernizację zamku »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie tom
Jeden z najbardziej okazałych zabytków Legnicy doczeka się modernizacji za 10 milionów złotych. W ramach unijnego programu operacyjnego na ten cel udało się pozyskać 7 milionów. Tak wysokiej dotacji na legnicki zabytek jeszcze nie było. Czytaj więcej »

Docenili młodych artystów »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RW
- No! W końcu będzie mnie stać na kupienie kolekcji Chopina – cieszy się Natalia Lentas, studentka wrocławskiej Akademii Muzycznej. Od dziś, co miesiąc, będzie dostawała od miasta 350 złotych. Podobnie jak 64 innych uczniów i studentów, którym przyznano właśnie Stypendia Prezydenta Wrocławia. Czytaj więcej »

Pierwszy SMS od prezydenta »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Karolina Wieczorek
Wczoraj informowaliśmy o usłudze Samorządowy Informator SMS, która jest już dostępna w naszym mieście. Dziś ci, którzy dokonali rejestracji, otrzymali pierwszą wiadomość SMS. Czytaj więcej »

6 milionów dofinansowania »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Karolina Wieczorek
W czwartek, 29 października Urząd Miasta otrzymał dobrą wiadomość – projekt zaprojektowania i budowy Regionalnego Centrum Rekreacyjnego – Krytej Pływalni Sportowo-Rekreacyjnej otrzymał dofinansowanie. Czytaj więcej »

Policyjna Akcja Znicz 2009 »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie red.
W związku ze zbliżającym się dniem „Wszystkich Świętych „ funkcjonariusze strzelińskiej policji w dniach od 31.10.2009 do 2.11.2009 będą prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem „Znicz 2009” na głównych ciągach komunikacyjnych oraz wszystkich drogach dojazdowych do cmentarzy na terenie całego powiatu strzelińskiego. Czytaj więcej »

Uwaga! Epidemia! »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RW
W związku z epidemią świńskiej grypy lekarze z wrocławskiego sanepidu odradzają wyjazd na Ukrainę. U naszych sąsiadów najnowsza odmiana A/H1N1 zabiła już prawie 40 osób. Czytaj więcej »

Zmiana organizacji ruchu »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie opr. red.
W dniu 1 listopada 2009 r. w Ząbkowicach Śląskich nastąpi zmiana organizacji ruchu w obrębie cmentarza komunalnego przy ul. Boh. Getta Czytaj więcej »

Remont u Magdalenek »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Ilona Parejko
240 000 złotych może nie wystarczy na odbudowę klasztoru Magdalenek w Nowogrodźcu, ale pomoże zabezpieczyć ruiny przed zniszczeniem wynikającym z upływu czasu. Trwają prace zabezpieczające historyczny obiekt. Czytaj więcej »

Uwaga na znaki »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RH
Zbliża się 1 listopada, kiedy na cmentarzach i w ich pobliżu znów będzie tłoczno. Jak co roku, większość odwiedzających będzie chciała podjechać pod samą nekropolię, by nie dźwigać zbyt długo kwiatów i zniczy. Czytaj więcej »

Kto sfinansuje PCD? »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Anna Chamuczyńska
Nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów należących do gminy Strzelin stanowią ponad 50 proc. osób korzystających z form doskonalenia oferowanych przez Powiatowe Centrum Dydaktyki. W ubiegłym roku gmina nie wpłaciła ani złotówki na funkcjonowanie tej jednostki. Czytaj więcej »

,,Szkoła równych szans” »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Judyta Partyka
We wrześniu tego roku rozpoczęła się realizacja projektu pn. „Szkoła równych szans” w ramach działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Czytaj więcej »

Wehikuł do lat 30 - tych »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie gum
24 października odbyło się uroczyste otwarcie odnowionego Parku Zdrojowego w Głuchołazach. Pomogły pieniądze, które napłynęły z Brukseli. Czytaj więcej »

SMS od prezydenta »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie Karolina Wieczorek
Skuteczne dotarcie w jak najkrótszym czasie do maksymalnej grupy mieszkańców z informacją – taki jest cel nowego systemu, który wprowadzony został w naszym mieście. Wystarczy wysłać SMS, by otrzymywać bezpłatne wiadomości. Czytaj więcej »

Protest jednorękich »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie bom
Protestują dolnośląscy właściciele kasyn i klubów z grami hazardowymi. Twierdzą, że zmiany, które przygotowuje rząd przyniosą straty dla budżetu i zwolnienia pracowników. Czytaj więcej »

Spotkania z podróżnikami w Opałkowej Chacie »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie
Informacja dodana przez Czytelnika Czytaj więcej »

Posmakuj Tabu »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie AW
Dobrą imprezę w Łykendzie tym razem rozkręcać będzie zespół Tabu. Ich muzyka to mieszanka reggae, ska, dubu i rocksteady. Wizytówką zespołu jest niewątpliwie ich niekonwencjonalny styl i fantastyczna energia, którą tworzą podczas swoich koncertów. Czytaj więcej »

Pod latarnią najciemniej »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie Anna Chamuczyńska
- Pracuję we Wrocławiu – pisze jedna z naszych czytelniczek. - Codziennie muszę dojeżdżać busem o 6.40. Rano chodzę ulicą Mickiewicza około 6.35 i jest tam strasznie ciemno... Czytaj więcej »

Innowacyjna Szkoła 2009 »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie Karolina Wieczorek
13 października w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala Nauczyciel Roku, w której wzięli udział, na zaproszenie Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall, dyrektor szkoły, Kornel Filipowicz oraz nauczyciel bibliotekarz – Teresa Prokowska. Czytaj więcej »

Plan awaryjny »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie Red.
O sytuacji związanej z Euro 2012 rozmawiamy z Zenonem Gali, burmistrzem miasta i gminy Sobótka. Czytaj więcej »

Tragedia wisiała na włosku »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie Ilona Parejko
Złomiarze postanowili okraść jaz przy elektrowni wodnej w Starej Olesznej. Uszkodzili 25-tonową klapę jazu powodując trzymetrową falę na rzece. Na szczęście woda nie porwała wędkarzy, ani nie zalała domów. Czytaj więcej »

Strażacy ratują i neutralizują »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie bom
Podczas remontu drogi krajowej nr 94 ciężarówka wpadła do rowu. Do wypadku doszło w okolicy Krępic. Tira musiał wyciągać specjalny dźwig sprowadzony z Wrocławia. Czytaj więcej »

Ławki utrudniają pogrzeb »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie Jacek Bomersbach
Administrator Cmentarza Komunalnego w Środzie Śląskiej, nie będzie usuwać ławek, które utrudniają przejście konduktom pogrzebowym i osobom niepełnosprawnym. Czytaj więcej »

Nagrodzony przez Marszałka »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie ab
Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz cenny wkład w upowszechnianie i rozwój edukacji na Śląsku Opolskim otrzymał dr inż. Tomasz Malczyk, Prorektor w PWSZ w Nysie. Czytaj więcej »

Asystenci rodzinni »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie Red.
Dobiega końca ostatni etap realizacji projektu „Asystent Rodzinny”. Konsultanci pracujący z rodzinami z terenu gminy Miękinia przekonują do aktywnego uczestnictwa biernych dotychczas ludzi w życiu społecznym. Czytaj więcej »

Wyrwał z rąk torebkę »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie RH
Do spacerującej ulicą starszej kobiety podszedł złodziej, który wyrwał jej z rąk torebkę. Nie cieszył się jednak długo ze skradzionych kilkudziesięciu złotych. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policyjny patrol. Czytaj więcej »

Informacja o naborze! »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie Red.
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Qwsi ogłasza konkurs na składanie wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju". Czytaj więcej »

3 lata kadencji  »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie ziebice.pl
Mija 3 lata kadencji samorządowców wybranych do rady miasta, powiatu oraz na burmistrza. Czas na podsumowanie. Czytaj więcej »

Europoseł ma dość kłótni  »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie tom
Piotr Borys, podobnie jak wielu mieszkańców miasta, ma już dość kłótni i waśni między prezydentem a władzami powiatu. Eurodeputowany chce załagodzić spory i jest gotowy przyjąć na siebie rolę mediatora. Czytaj więcej »

Chłopcy z fotografii  »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie Kornelia Trytko
Co czuje dwunastolatek widząc swoją książkę na półkach księgarni? Skąd u niego zainteresowanie bronią, wojną i historią Festung Breslau? O trudach procesu twórczego i tajemniczym zdjęciu rozmawiamy z Adamem Seredyńskim, autorem wydanej własnie powieści „Przyjaciele z Breslau”. Czytaj więcej »

Dotacja na ratusz »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie RH
Zarząd województwa dolnośląskiego podzielił właśnie pokaźną kwotę prawie 45 mln zł. na renowację zabytków. Odnowione zostaną liczne kościoły, ratusze i inne obiekty. Wśród nich znalazł się również strzeliński ratusz, na który przeznaczono 810 tys. złotych. Czytaj więcej »

Zdjęcia na widokówkę »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie (ers)
Jeszcze tylko do końca miesiąca można nadsyłać zdjęcia na konkurs fotograficzny „Pozdrowienia z Ziemi Średzkiej…”. Pierwsze prace już są, lecz organizatorzy czekają na więcej. Czytaj więcej »

15 lat Młodych Demokratów »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie Karolina Wieczorek
W dniach 23-25 października w Sopocie odbyły się oficjalne obchody rocznicy 15-lecia Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Uroczyste posiedzenie Konwentu Krajowego uświetniło prawie 300 gości z kraju oraz zagranicy. Wśród nich znaleźli się członkowie Rady Ministrów, posłowie, senatorowie oraz europarlamentarzyści. Czytaj więcej »

Nasza Miss Polonia chciała być... księżniczką  »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie tom
Świeżo upieczona Miss Polonia, 22-letnia studentka PWSZ, Marysia Nowakowska, jeszcze nie ochłonęła po wielkim sukcesie. Wciąż odbiera gratulacje. Czytaj więcej »

Wiata już czeka »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie pp
W minionym tygodniu przy remontowanym odcinku ul. Wrocławskiej stanęła wiata przystankowa. Na możliwość korzystania z nowego przystanku legniczanom przyjdzie jednak jeszcze trochę poczekać. Czytaj więcej »

Bił "na ostro" »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie RW
Bił swoje ofiary butelką po głowie, wbijał nożyczki w udo, ciął nożem – wszystko oczywiście pod wpływem alkoholu. Na szczęście został właśnie złapany przez wrocławskich policjantów. Wobec 39-latka zastosowano 3-miesięczny areszt. Czytaj więcej »

Wrocławianim mistrzem w scrabble »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie UM Legnica
Ogólnopolskie Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w scrabble, przeprowadzone 24 i25 października br. w Galerii Piastów, wygrał Karol Waniek z Wrocławia. To pierwszy sukces tego gracza w rankingowym turnieju. Czytaj więcej »

Strzelin wyróżniony »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie RH
Przed tygodniem, 19 października, we Wrocławiu odbyło się spotkanie podsumowujące cykl szkoleń w ramach projektu „Forum Pełnomocników NGO”. Wśród 10 samorządów, które wzięły udział w projekcie, znalazła się gmina Strzelin. Czytaj więcej »

Historyczne zwycięstwo Środy Śląskiej »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie (jud)
Potyczkami w Gościsławiu zakończyła się tegoroczna edycja Turnieju Radnych Powiatu Średzkiego. Zwycięzcą całego turnieju została drużyna radnych ze Środy Śląskiej. Czytaj więcej »

Napisane obrazy »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie Krystyna Dubiel
Powie ktoś że to bzdura - każde dziecko wie, że obrazy się maluje. A jednak są obrazy, które się pisze. Są to ikony, do zobaczenia których zapraszam do naszego nyskiego muzeum. Na wystawie do końca grudnia będzie można zobaczyć niezwykłą kolekcję ikon. Czytaj więcej »

Wystawa „Perły Baroku” »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie Andrzej Babiński
Na dziedzińcu Bastionu św. Jadwigi można podziwiać wystawę fotograficzną Michała Baraniewicza pn. "Architektura Barokowa w Nysie". Czytaj więcej »

Miejsca nie zawsze spokojne »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie opr. kt
Święto Zmarłych jest dla jednych czasem refleksji i zadumy, a dla innych okazją do łatwego „zarobku” . Policja apeluje: uważajmy na kieszonkowców! Czytaj więcej »

Teatr Śląski we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie aw
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na gościnne spektakle Teatru Śląskiego z Katowic. Czytaj więcej »

Ścieżka rowerowa w ścisłej czołówce »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Red.
W gronie 53 pozytywnie ocenionych wniosków w ramach unijnego programu ,,Turystyka aktywna” znalazł się również projekt Powiatu Średzkiego pn. „Budowa ciągu pieszo - rowerowego relacji Środa Śląska- Ciechów”. Czytaj więcej »

Bus w ogniu »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Kornelia Trytko
Samochód przewożący niepełnosprawnych zapalił się w czasie jazdy. Pięć osób z poparzeniami trafiło do szpitala. Czytaj więcej »

Komisariat po liftingu »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Karolina Wieczorek
W czwartek, 22 października w Nowogrodźcu oddano do użytku posterunek policji, który przeszedł generalny remont. Czytaj więcej »

Pojadą wygodniej »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie MK
Zakończyła się długo wyczekiwana przez mieszkańców przebudowa ulicy Górnej w Łagowie. Czytaj więcej »

Seniorzy prężnie działają »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie AS
Wiesław Michnikowski z Kabaretu Starszych Panów śpiewał, że „Wesołe jest życie staruszka”. Prężnie działający członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Rejon Kobierzyce potwierdzają, że jeśli się tylko chce, to może tak być. Czytaj więcej »

Poszukiwana »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Red.
30 stycznia tego roku w miejscowości Kostomłoty zaginęła Jolanta Buczek. Zaginiona ma 45 lat, 158 cm wzrostu i niebieskie oczy. Znaki szczególne: blizna po operacji na prawym przedramieniu od dłoni do łokcia. Czytaj więcej »

Miliony na drogi »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Artur Szkudlarek
Rada powiatu wrocławskiego przyjęła uchwałę w sprawie zaciągnięcia zobowiązania związanego z realizacją zadania „Budowa i modernizacja dróg lokalnych – powiatowych i gminnych”. W ciągu dwóch lat gruntownie zmodernizowanych zostanie dziewięć dróg na terenie powiatu. Czytaj więcej »

Impresja »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Andrzej Babiński
O specjałach lokalu i gustach mieszkańców Nysy rozmawiamy Kariną Sanecką, właścicielką eleganckiej i nastrojowej restauracji-kawiarni „Impresja”. Czytaj więcej »

Budujmy boiska! »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie ab
Cała Polska buduje 2012 „Orlików”, odnawiane i unowocześniane są boiska szkolne, lecz mało kto pamięta o budowaniu nawet niepełnowymiarowych boisk przy osiedlach. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sytuacja wygląda w Nysie. Czytaj więcej »

Piękna legniczanka Miss Polonia 2009 »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
22-letnia Marysia Nowakowska z Legnicy została Miss Polonia 2009! W ścisłym finale urodziwa legniczanka pokonała czwórkę dziewcząt. Z Łodzi, gdzie odbył się dziś konkurs, królowa wyjedzie nowym Fiatem 500 Sport. Czytaj więcej »

Zmiana czasu - godzinę do tyłu  »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
Nie zapomnijmy dzisiejszej nocy przestawić swoich zegarków o godzinę do tyłu. Tym samym przechodzimy z czasu letniego na zimowy. Czytaj więcej »

Zobacz „zarekwirowaną” wystawę »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie bom
29 artystów z Czech wzięło udział w wystawie pt. „Zarekwirowano”, którą zorganizowano w Arsenale. W dwóch salach wyeksponowano 102 obrazy. Czytaj więcej »

Raczyński musi sprostować »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie Ewa Chojna
Oświadczam, że zawarte w ulotce adresowanej do mieszkańców Lubina sformułowania dotyczące przyczyn referendum w sprawie odwołania mnie z funkcji prezydenta miasta i rola partii w tym zakresie, stanowiły moje subiektywne przemyślenia tego dotyczące. Czytaj więcej »

Kto podsłuchiwał spółkę »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie bom
W 2007 roku w budynku dyrekcji targowiska „Targpiast”, odkryto wysokiej klasy podsłuch. Urządzenia znalazła wynajęta, specjalistyczna firma. Jednak prokuratura umorzyła sprawę. Czytaj więcej »

Niebezpieczne pobocze »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie aw
Stan pobocza i zachowanie kierowców czasami sprawia wrażenie, jakby trwało polowanie na życie rowerzystów. Krawężniki, mające poprawić bezpieczeństwo, odnoszą przeciwny skutek. Czytaj więcej »

Pierwszy polski list  »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie RW
Już na długo przed sławnym apelem Mikołaja Reja - "Polacy nie gęsi, swój język mają" - nasi rodacy pisali w języku ojczystym. Pierwszy list po polsku został napisany w 1519 roku. Oryginał trafił właśnie do Wrocławia. Czytaj więcej »

Zdolni seniorzy »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie Karolina Wieczorek
W czwartkowy wieczór, 22 października w Galerii Długiej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż połączony ze spotkaniem autorskim Środowiskowego Przeglądu Twórczości Seniorów. Czytaj więcej »

Remont przy stadionie »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie Red.
Pracownicy pracujący przy remoncie budynku Klubu MKS Sparta Ziębice radzą sobie zdecydowanie lepiej niż piłkarze Sparty, którym w sezonie jesiennym nie idzie w lidze. Czytaj więcej »

Warzywa w bibliotece »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie Anna Chamuczyńska
Nie dziwią dary natury w bibliotece, gdy przynosi je w koszyku prawdziwa ogrodniczka i opowiada o swoim zawodzie. Czytaj więcej »

Reggae, reggae, reggae »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie AW
Historia zespołu Bethel zaczęła się pod koniec 2006 roku, kiedy to powiew ciepłego wiatru znad Jamajki i boża iskra w sercach spowodowała u kilkorga młodych ludzi potrzebę wspólnego tworzenia pozytywnych rytmów. Czytaj więcej »

Jesienny cykl szkoleń »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie (ers)
Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza dolnośląskich przedsiębiorców na bezpłatne szkolenia. Czytaj więcej »

Nyskie XXL »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie DaDe
24 października obchodzimy dzień walki z otyłością. Basen zamknięty. W miejsca fitnessów powstają lokale gastronomiczne. Jak tu schudnąć? Czytaj więcej »

Dusiciel na autostradzie »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie Karolina Wieczorek
We wtorek, 20 października przy autostradzie A18 na wysokości miejscowości Golnice, znaleziono węża. Leżał on między kamieniami przy pobliskim wiadukcie. Czytaj więcej »

Nietypowa sala »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie IP
Kilka lat temu za trzysta tysięcy złotych stary kościół ewangelicki w Nowogrodźcu przerobiono na salę gimnastyczną. Dziś obiekt stoi pusty, bo koszty ogrzewania są ogromne, ale dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu, Piotr Skowroński ma pomysł na zagospodarowanie budynku. Czytaj więcej »

Wiecheć: Prezydent zabił to miasto »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie ech
Członkowie Stowarzyszenia Teraz Lubin od lat działającego w mieście zaapelowali do mieszkańców o udział w referendum i zagłosowanie na „TAK” w sprawie odwołania prezydenta Roberta Raczyńskiego. Czytaj więcej »

Rowerowy gang nieletnich »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie kt
Policjanci zatrzymali trzech nastolatków, którzy od marca kradli rowery na terenie Wrocławia. Potem sprzedawali je przypadkowym osobom. Czytaj więcej »

Po studiach ciągle trudno »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie kt
Kryzys na rynku pracy jeszcze się nie skończył. Taki wniosek można wyciągnąć po odwiedzeniu Akademickich Targów Pracy na Politechnice Wrocławskiej . - Kiedyś wystawców było nawet 80, dzisiaj jest dwudziestu kilku - wzdycha Wojciech Dyba, przedstawiciel organizatora. Czytaj więcej »

Świat zza zasłony »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie bum
15 października w sali konferencyjnej zgorzeleckiego MDK-u z inicjatywy zarządu koła Polskiego Związku Niewidomych w Zgorzelcu odbyło się uroczyste spotkanie jego członków oraz zaprzyjaźnionych osób. Czytaj więcej »

Czesio przemówi w Leśnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie opr. kt
Gratka dla miłośników kultowego serialu „Włatcy móch”. Spotkanie z Bartkiem Kędzierskim już dzisiaj o 19 w Centrum Kultury "Zamek". Czytaj więcej »

Skasował radiowóz »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie Karolina Wieczorek
Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, 17-18 października. Mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu, uderzył w opla Okazało się, że opel to nieoznakowane wóz policyjny. Czytaj więcej »

3 edycja Festiwalu Horrorów »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie Red.
W dniach 22 - 24 października w Multikinie Wrocław (Arkady i Pasaż Grunwaldzki) odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Horrorów. Czytaj więcej »

Przeczytaj „Ekran kontrolny”  »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie aw
Po ostatnich wydawnictwach prozatorskich i translatorskich Jacek Dehnel powraca z książką poetycką. Jego „Ekran kontrolny” ukaże się 22 października nakładem Biura Literackiego. Czytaj więcej »

Przedszkolna rywalizacja »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie KW
Z pięcioma zadaniami musiały zmierzyć się bolesławieckie sześciolatki, które wzięły udział w XVIII Finale Spartakiady Przedszkolaków. Czytaj więcej »

7 aniołów już wybranych »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie Opr. AW
20 października, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Wrocławia, poznaliśmy 7 finalistów Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Czytaj więcej »

Droga do szczęścia »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie Anna Chamuczyńska
Niecodzienny pseudonim i niecodzienna filozofia. Gdy przeciętny człowiek goni za swoimi sprawami, Habibi Hamid zaleca spełnianie własnych marzeń. To najprostsza droga do szczęścia. Czytaj więcej »

Gwałciciel zniknął, policja szuka »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie IP
Policjanci z Bolesławca i Złotoryi szukają gwałciciela, który upodobał sobie bardzo młode ofiary. W ciągu trzech miesięcy zaatakował trzy razy. Czytaj więcej »

Obrazy, aforyzmy i hafty »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie Karolina Wieczorek
Już dziś, w czwartek, 22 października w Galerii Długiej bolesławieckiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż i spotkanie autorskie Środowiskowego Przeglądu Twórczości Seniorów. Czytaj więcej »

Nysa jak Salem… »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie ab
Już 27 października dojdzie do długo oczekiwanego otwarcia nowej ekspozycji stałej w nyskim Muzeum. Nosi ona nazwę „Procesy czarownic na pograniczu nysko-jesenickim”. Zapraszamy. Czytaj więcej »

Abakanowicz na dachu »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie bom
Światowej sławy artystka Magdalena Abakanowicz zwiedziła schron przy placu Strzegomskim. Do 2012 roku ma tu powstać galeria z centrum sztuki. Czytaj więcej »

Raczyński się broni? »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Ewa Chojna
Prawdopodobnie jutro znana będzie decyzja Komisarza Wyborczego w Legnicy dotycząca listu, który prezydent Robert Raczyński przesłał do mieszkańców Lubina. Czytaj więcej »

Stróże prawa przed Temidą  »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Co łączy jednego z najbardziej rozpoznawalnych legnickich sędziów i twardego gliniarza? Ich życie zawodowe i prywatne, nagle zostało wywrócone do góry nogami. Zupełnie nieoczekiwanie stali się podejrzanymi i oskarżonymi. Czytaj więcej »

To jest trofeum! »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie Red.
Ten wielki łosoś został złowiony przez naszego czytelnika „ryzy77”. Zobacz ten i inne ostatnio dodane wyczyny w naszym serwisie mojetrofea.pl. Czytaj więcej »

Dudkiewicz dał na mszę »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie ech
Prezydent Wrocławia Rafał Dudkiewicz przy okazji zorganizowanej dzisiaj konferencji o przyszłości Polskiej Miedzi udzielił poparcia Robertowi Raczyńskiemu i wyraził nadzieję, że niedzielne referendum zakończy się pomyślnie dla gospodarza Lubina. Czytaj więcej »

Marihuana pod oponą »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie bom
Policjanci ze Środy Śląskiej zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie ponad gram marihuany. Woreczek z zielem wyrzucił podczas kontroli, ale funkcjonariusze znaleźli narkotyk. Czytaj więcej »

Warsztaty wrażliwości »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie bom
Licealiści będą rozmawiać z psychologiem, rysować domy, podwórka i miejsca, w których najczęściej przebywają. Akcja rozpocznie się 24 października w galerii Design przy ul. Świdnickiej. Czytaj więcej »

Jest już projekt »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Karolina Wieczorek
W środę, 21 października w Sali Rajców bolesławieckiego ratusza firma Eiffage Budownictwo Mitex S.A. przedstawiła wizualizacje krytej pływalni sportowo-rekreacyjnej. Budowa powinna rozpocząć się na początku przyszłego roku. Czytaj więcej »

Podróż po Diunie »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie pp
Jeszcze w tym tygodniu w Muzeum Miedzi otwarta zostanie wystawa prac Wojciecha Siudmaka. Autor uważany za jednego z czołowych reprezentantów realizmu fantastycznego pojawi się w naszym mieście na piątkowym wernisażu. Czytaj więcej »

Nie zdążyli się włamać »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie bom
W nocy dwóch sprawców próbowało się włamać do sklepu spożywczego niedaleko ul. Kasprowicza. Jednak nie zdążyli nic ukraść, bo spłoszyli ich przechodnie. Czytaj więcej »

Pasowanie na licealistę »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie opr AJ
Przyjęcie nowych uczniów do grona szkolnej społeczności to wielka uroczystość. Tak było również w tym roku podczas apelu, który odbył się w ZSO im. Tadeusza Kościuszki, gdzie ślubowali uczniowie klasy pierwszej licealnej. Czytaj więcej »

Obchody 10 rocznicy powołania gimnazjum »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Red.
Już dziś odbędą się uroczystości 10 rocznicy powołania gimnazjum w gminie Udanin. Czytaj więcej »

Ogólnopolskie Prezentacje Teatrów Amatorskich »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie
Czytaj więcej »

Most życzeń? »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Kornelia Trytko
Wszyscy zgadzają się co do tego, że budowa nowego połączenia Wielkiej Wyspy z resztą miasta jest niezbędna. Przebieg i kształt drogi wciąż jednak budzą kontrowersje. Czytaj więcej »

Zapach tajemnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Robert Włodarek
Najlepszym sposobem, żeby do niego trafić to iść za... zapachem. Kościółek św. Jana Nepomucena wydziela intensywną woń impregnowanego drewna. Każdy kto w nim był wspomina tajemniczą aurę. Być może ona sprawiła, że został wybrany na kryjówkę przez... złodziei dzieł sztuki. Czytaj więcej »

Geje i lesbijki wyjdą na ulicę »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie RW
Pierwszy we Wrocławiu Marsz Równości odbędzie się w sobotę 24 października. Jak zapowiadają organizatorzy – z Placu Uniwersyteckiego może wyjść pochód nawet kilku tysięcy osób. - Nie spodziewamy się kontrmanifestacji, ale poprosiliśmy o ochronę policji – zapewniają organizatorzy. Czytaj więcej »

"Dziurkacze" odchodzą do historii »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Robert Włodarek
- Pamiętam jak "dziurkacze" były w każdym autobusie czy tramwaju – wspomina Paweł, mieszkaniec Wrocławia. - Prasowało się wtedy żelazkiem bilety nasączone wodą z cukrem. Za kilka miesięcy ze środków komunikacji znikną ostatnie kasowniki dziurkujące. Czytaj więcej »

Strachocin i Wojnów podłączone »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie RW
Mieszkańcy wrocławskich osiedli Strachocin i Wojnów mogą już przyłączać się do nowo powstałej sieci kanalizacyjnej. MPWiK wydało 70 mln zł na wybudowanie nowej sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz na remont wodociągów. Czytaj więcej »

Podziękowania za trud wychowawczy »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Anna Chamuczyńska
Od 13 do 15 października Dzień Edukacji Narodowej uroczyście obchodzono we wszystkich instytucjach związanych z oświatą. Zasłużone podziękowania za swoją pracę otrzymali nauczyciele, dyrektorzy, metodycy, kuratorzy... Czytaj więcej »

Słodkie upominki i zabawne występy »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Red.
Święto Edukacji Narodowej to wspaniała okazja, żeby wyrazić podziękowanie za przekazywaną wiedzę i za trud wkładany w kształtowanie serc i umysłów uczniów. Czytaj więcej »

Nazwisko, które znaczy muzyka »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Opr. AW
To znana na całym świecie osobowość, od ponad dwóch dekad wywierająca wpływ na muzykę popularną. Osobowość, która w sposób niedościgniony połączyła różne style muzyczne. Czytaj więcej »

Maluchy mają swoje przedszkola »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Ewa Chojna
16 oddziałów przedszkolnych na terenach zagrożonych wykluczeniem społecznym działa w najlepsze. Pomimo, że projekt stworzony przez lubińskie Stowarzyszenie Civis Europae wzbudził nie mało kontrowersji, jego ponowna ocena pozwoliła na przyznanie 5,5 miliona złotych z funduszy unijnych, dzięki którym maluchy z terenów wiejskich mogą uczęszczać do bezpłatnych placówek. Czytaj więcej »

Lubinianie ocenią prezydenta »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Ewa Chojna
W najbliższą niedzielę w Lubinie przeprowadzone zostanie referendum o odwołanie prezydenta Roberta Raczyńskiego. Nerwową atmosferę wśród lokalnych polityków można wyczuć na odległość. Poplecznicy prezydenta przekonują, że dobrze wypełnia powierzone mu obowiązki, przeciwna mu koalicja nawołuje mieszkańców do wzięcia udziału w referendum i zagłosowania zgodnie z własnym sumieniem. Czytaj więcej »

IPN rozdaje książki »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie opr. kt
20 października, wrocławski oddział IPN podpisze umowę z bibliotekami, do których będą regularnie trafiały wydawane przez Instytut książki. Czytaj więcej »

Inny Słowacki »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie aw
Przedstawienie można scharakteryzować jako luźno oparte na motywach biografii poety. Jakiej muzyki słuchał, co robił w wolnym czasie, czy eksperymentował z różnymi używkami – tego wszystkiego dowiemy się ze spektaklu. Zrzucamy Słowackiego z piedestału i czynimy go człowiekiem. Czytaj więcej »

Jak zgnieść butelkę »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie RH
Konkursy szkolne w zgniataniu butelek i puszek na czas oraz wykazywaniu się wiedzą o zasadach selektywnej zbiórki odpadów to tylko niektóre z przedsięwzięć, jakie strzeliński samorząd rozpoczął w ramach nowej kampanii edukacyjnej. Czytaj więcej »

Drogowskaz 2009 »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie (opr.ers)
Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej powoli kończy realizację II etapu projektu systemowego „Drogowskaz” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Kwota otrzymanego dofinansowania to 791 800 zł. Czytaj więcej »

Groźnie na autostradzie »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Karolina Wieczorek
W sobotni poranek, 17 października na autostradzie na wysokości strefy ekonomicznej doszło do wypadku, w wyniku którego ranne zostały dwie osoby. Część zwierząt, które miały trafić do Hiszpanii, zdechło. Czytaj więcej »

Zagrają legendy rocka »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Opr. aw
20 października w ramach cyklu „wRockFest prezentuje...” będziemy mieli okazję zobaczyć na żywo jeden z najważniejszych zespołów bluesowo - rockowych ubiegłego stulecia. Czytaj więcej »

Park po swojemu »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Kornelia Trytko
Jest już plac zabaw, teraz mieszkańcy sami przygotowują boiska do siatkówki i gry w bule. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ich planem, w przyszłości powstanie tu skatepark z prawdziwego zdarzenia... Czytaj więcej »

Zmiana władzy w powiecie  »
Tekst opublikowany 2009-10-17, opracowanie tom
Tomasz Borkowski (na zdjęciu) nie jest już wicestarostą powiatu polkowickiego. Co więcej, z zarządu powiatu odwołano też Jana Bunkiewicza i Andrzeja Czekajło. Czytaj więcej »

Policjanci kontra dilerzy »
Tekst opublikowany 2009-10-17, opracowanie KPP Ząbkowice Śląskie/Agata Jurczak
Ząbkowiccy policjanci nie dopuścili do pojawienia się na rynku znacznej ilości narkotyków. W trakcie przeszukania u mieszkanki Ząbkowic znaleźli blisko 3300 porcji marihuany. Czytaj więcej »

Czas na Głogów »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie ech
Była zbiórka w Lubinie, potem przyszedł czas na szkoły, a teraz organizatorzy akcji „Energicznie chroń środowisko” postanowili zorganizować zbiórkę elektrośmieci w Głogowie. Czytaj więcej »

Przy jakiej ulicy stanie stadion? »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie opr. aw
Od 19 października będzie można wziąć udział w konkursie wyboru nazwy dla nowo wybudowanej ulicy w okolicy stadionu piłkarskiego. Czytaj więcej »

Zagłosuj na "swój" rynek »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie opr. aw
Gdzie jest najpiękniejszy w Polsce rynek? Spory wśród znajomych trwają już od dawna. Teraz każdy może zagłosować na rynek w swojej miejscowości. Czytaj więcej »

Ustrzelone w sieci »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Red.
Zobacz zdjęcie „Ostatnia szansa Polaków” oraz wiele innych, równie ciekawych fotek, w naszym serwisie mojetrofea.pl. Czytaj więcej »

Angielski i marketing dla wsi »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie tom
Ruszył nabór do udziału w bezpłatnych szkoleniach nauki języka angielskiego i podstaw marketingu. Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla mieszkańców wsi. Czytaj więcej »

Na piątych urodzinach East West Rockers  »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Opr. AW
18 października kolejny koncert z cyklu Wroc Love Exclusive Stage. Tym razem w Alibi swoje piąte urodziny obchodzić będzie świetnie znany publiczności spod znaku ragga i dancehall zespół EastWest Rockers. Czytaj więcej »

Pełna chata »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Anna Chamuczyńska
Od 1 lipca 2006 r. w Rożnowie funkcjonuje zawodowa rodzina zastępcza wielodzietna niespokrewniona z dzieckiem. Wychowuje się w niej obecnie ośmioro dzieci. Porozmawialiśmy z państwem Fałat o sukcesach, porażkach i problemach. Czytaj więcej »

Szlachetne święto »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie (ers)
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat odbyły się różnego rodzaju uroczystości. W wydarzeniach tych uczestniczył starosta Sebastian Burdzy. Czytaj więcej »

Co kryje kopalnia? »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Ilona Parejko
Sztolnie, korytarze, zatopione pod ziemią hale produkcyjne. Jakie tajemnice kryją się w poniemieckiej kopalni w Nawojowie Śląskim koło Nowogrodźca? To usiłują zbadać naukowcy z grupą pasjonatów historii. Płetwonurkowie pokonali trzydzieści metrów zalanego chodnika. Czytaj więcej »

Zamknęli skrót przez Trestno »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie RW
Koniec ze skrótem z Wrocławia w kierunku Siechnic i Oławy. Droga przez ulicę Na Grobli i dalej przez Mokry Dwór została właśnie zamknięta między Trestnem a Blizanowicami. Dokładnie na środku jezdni powstanie przyczółek wiaduktu. Czytaj więcej »

W co gra MPK? »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie Robert Włodarek
"MPK w ch... gra", "Wydział transportu Urzędu Miejskiego nas oszukał" – takie napisy można przeczytać na tablicy z rozkładem jazdy na przystanku przy ulicy Litewskiej. W taki dosadny sposób mieszkańcy Psiego Pola wyrażają swoją dezaprobatę dla "ulepszeń" jakie zafundowali im urzędnicy. Czytaj więcej »

Ratuszowa brama »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie Red.
Kolejna w Ziębicach renowacja dobiegła końca. Czytaj więcej »

Obchody Dnia Białej Laski w Zgorzelcu »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie Red.
Dzień Białej Laski jest określeniem uznawanego na całym świecie, międzynarodowego dnia osób niewidomych, przypadającego na dzień 15 października. Czytaj więcej »

Dolnośląskie finanse »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Opr. AW
Ogólnopolska akcja edukacyjna „Finanse dla wszystkich” tym razem zawita na Dolnym Śląsku. Organizowane przez Związek Firm Doradztwa Finansowego bezpłatne konsultacje u doradców finansowych odbędą się 21 października we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Dolnośląskie finanse »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Opr. AW
Ogólnopolska akcja edukacyjna „Finanse dla wszystkich” tym razem zawita na Dolnym Śląsku. Organizowane przez Związek Firm Doradztwa Finansowego bezpłatne konsultacje u doradców finansowych odbędą się 21 października we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Piątkowe wernisaże »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie pp
Już w najbliższy piątek, 16 października, w legnickiej Galerii Sztuki odbędą się wernisaże dwóch wystaw: Biżart oraz Moja Rodzina. Czytaj więcej »

Będziemy upominać i informować »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie Anna Chamuczyńska
Decyzja o powołaniu straży miejskiej w Wiązowie zapadła 29 lipca na sesji rady miasta i gminy. Jednak jednostka swoją działalność rozpoczęła przed miesiącem. Pojechaliśmy do komendanta straży Ryszarda Białego, by zapytać się jak funkcjonuje nowa służba. Czytaj więcej »

Gratulacje dla nauczycieli »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie um
Tradycyjnie już Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do podziękowań oraz nagradzania wyróżniających się dla edukacji osób. W Bolesławcu szczególne podziękowania przypadły 25. nauczycielom z przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych. Czytaj więcej »

Czas żaków »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Łukasz Montygierd-Łoyba
1 października uroczystym odśpiewaniem Gaudamus na wrocławskim rynku rozpoczął się oficjalnie w naszym mieście nowy rok akademicki. Wrocław już od wielu lat jest uważany za jedno z najbardziej przyjaznych studentom miejsc w Polsce. Czytaj więcej »

Mleko i witaminy »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie LeV
Ten rok szkolny to nie tylko nauka języka polskiego czy matematyki, ale również propagowanie wśród najmłodszych zdrowego odżywiania. Bo poza frytkami i hamburgerami jest jeszcze dużo smaczniejszych i zdrowszych produktów. Czytaj więcej »

Portugalski Madredeus »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie opr. aw
Grupa Madredeus pochodzi z Lizbony, a swoją tajemniczą nazwę zapożyczyła od klasztoru Madre de Deus położonego we wschodniej części miasta. Można powiedzieć, że Madredeus jest zespołem, który wypromował w Europie oryginalną portugalską muzykę fado. Czytaj więcej »

Po wypadku: alkomaty w pociągach »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie RW
Są już pierwsze reakcje i decyzje po wypadku kolejowym, do którego doszło wczoraj w miejscowości Szewce na Dolnym Śląsku. Maszynista, który prowadził pociąg został zwolniony dyscyplinarnie z pracy. Czytaj więcej »

Bezinteresowna pomoc »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie opr Agata Jurczak
Mieszkanka Złotego Stoku widząc stojącego przy drodze fiata 126p, wezwała pomoc drogową i odholowała go na swoją posesję. Podjęła działanie, ponieważ bała się, że ktoś może ukraść pozostawiony na poboczu pojazd. Czytaj więcej »

Bezinteresowna pomoc »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie opr Agata Jurczak
Mieszkanka Złotego Stoku widząc stojącego przy drodze fiata 126p, wezwała pomoc drogową i odholowała go na swoją posesję. Podjęła działanie, ponieważ bała się, że ktoś może ukraść pozostawiony na poboczu pojazd. Czytaj więcej »

Spadł z mostu »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie RW
Do poważnego wypadku doszło na Moście Średzkim we Wrocławiu. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody, jeden z nich rozbił barierkę i spadł na nabrzeże. Czytaj więcej »

Ostatnie dni Enigmy »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie RW
Tylko do 18 października we wrocławskim Muzeum Poczty i Telekomunikacji można oglądać Enigmę – niemiecką maszynę szyfrującą, używaną podczas II wojny światowej przez wszystkie jednostki wojsk niemieckich, łącznie z kwaterą główną Hitlera. Czytaj więcej »

Lekarz winny śmierci pacjenta »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie tom
Sąd Rejonowy uznał dziś byłego lekarza legnickiego szpitala winnym nieumyślnego spowodowania śmierci pacjenta. Tomasz Sz. dostał wyrok roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, ale może pracować w służbie zdrowia. Czytaj więcej »

Konkurs - umów się na kawę  »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie max
To okazja dla miłośników dobrej, świeżo palonej kawy oraz słodkich deserów. Dla naszych czytelników mamy pięć zaproszeń na zestaw kawowo - deserowy do restauracji KFC. Czytaj więcej »

Konkurs - umów się na kawę  »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie max
Wraz z restauracją KFC ogłaszamy dla naszych Czytelników konkurs. Do zdobycia jest pięć zaproszeń na zestawy z kawą i ciastkiem. Czytaj więcej »

Julia Pitera oskarża »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Robert Włodarek
Minister Julia Pitera twierdzi, że odkryła na Dolnym Śląsku aferę korupcyjną. Oskarża Katarzynę Kiek, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy o to, że przez kilka miesięcy "pozostawała na polu służbowym w konflikcie interesów". - To kłamstwo – oburza się Katarzyna Kiek. Czytaj więcej »

Wybitni w nauce »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie (ers)
Już po raz trzeci najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu średzkiego otrzymali specjalne stypendia. W tym roku niezbędne kryteria – średnią ocen powyżej 5,0 oraz wzorowe zachowanie spełniło jedenastu uczniów. Czytaj więcej »

Remont będzie trwał »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Paweł Pawlucy
Do upłynięcia aneksowanego terminu ukończenia prac na odcinku ulicy Wrocławskiej pozostało pół miesiąca. Finał długo wyczekiwanej modernizacji jednej z głównych legnickich dróg będzie jednak zaledwie początkiem dalszego remontu. Czytaj więcej »

Nie tylko kwiaty »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie bum
Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem obchodzonym 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN). Czytaj więcej »

Zwiedź wystawę, wygraj torbę  »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie max
Jeżeli Tobie także szkoda lata i urlopowych wojaży, po prostu odśwież wspomnienia i cofnij się pamięcią do beztroskich dni wakacji. Odwiedź wystawę fotograficzną „Wspomnienia z wakacji” w Galerii Słowiańskiej Carrefour. Czytaj więcej »

Na dobrej drodze »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie RH
Czy w budynku byłego kina „Grażyna” oraz pomieszczeniach obecnej biblioteki powstanie centrum kulturalno – rozrywkowe ? Są na to wielkie szanse, jednak sukces przedsięwzięcia uwarunkowany jest znalezieniem nowej siedziby dla biblioteki. Czytaj więcej »

Happy Hippies Party »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie ab
Red Pub Tevere oraz Stowarzyszenie Format.Nysa zapraszają na imprezę w rytmach Hippie. Pora przypomnieć sobie kolorowe kwieciste sukienki, biżuterię etno i spodnie dzwony. Czytaj więcej »

Bez luksusów, ale z klasą »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Kornelia Trytko
Jeszcze w tym tygodniu zakończą się odbiory w nowym budynku Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Za miesiąc skorzystają z niego pierwsi klienci. Czytaj więcej »

Lider za silny dla Granitu »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Drugiej porażki doznali tenisiści stołowi Granitu Strzelin, którzy występują w I lidze. Tym razem przegrali we własnej hali 9:1 z liderem - BTTS SILESIĄ Miechowice. Czytaj więcej »

Pomoc studentom »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie Andrzej Babiński
O trudnej sytuacji na rynku pracy i szansach, jakie stwarza studentom i pracodawcom Biuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie – rozmawiamy z jego koordynatorem, Bartłomiejem Kozakiem. Czytaj więcej »

Radni szybcy jak serwery »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie RW
To była najkrótsza sesja Rady Miejskiej Wrocławia. Radni zebrali się w nadzwyczajnym trybie, żeby zagłosować za utworzeniem we Wrocławiu części Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na potrzeby inwestycji koncernu IBM. Wniosek przeszedł jednogłośnie. Czytaj więcej »

Show jakich mało »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie Karolina Wieczorek
W sobotni wieczór, 10 października bolesławianie obejrzeli show, jakiego w naszym mieście jeszcze nie było. „Światło – Para – Dźwięk” – połączenie tych elementów okazało się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Czytaj więcej »

Inkubator i łaźnia wodna »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie (ers)
Po raz kolejny Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy dla Szpitala Powiatowego w Środzie Śląskiej zakupiło sprzęt medyczny dla średzkiego szpitala. Pieniądze na zakup pochodziły z nawiązek sądowych, darowizn i odpisów 1 proc. podatku. Czytaj więcej »

Żernicka „wioska” otwarta »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie Mariusz Różnowicz
Bezpłatne uczestnictwo w atrakcyjnych szkoleniach komputerowych, okazja poznania możliwości internetu i bogatej bazy programów edukacyjnych. Takie perspektywy daje „Wioska internetowa”, otwarta 8 października w Żernikach Wrocławskich. Czytaj więcej »

Dziennikarze naukowi »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie Red.
PWSZ w Nysie przystąpiła do Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych „Naukowi.pl”, wspieranego m.in. przez ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Czytaj więcej »

Nie mieli szans »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie Robert Harhala
Siła uderzenia była tak potężna, że zarys samochodu pozostał odciśnięty na tyle autobusu. Siedzący po lewej stronie pasażerowie nie mieli najmniejszych szans – zginęli na miejscu. Kierowca auta nie ma prawa jazdy. Czytaj więcej »

Poszukiwani świadkowie wypadku »
Tekst opublikowany 2009-10-10, opracowanie opr. ab
Komenda Powiatowa w Nysie poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło 7 października na trasie Sowin-Korfantów. Czytaj więcej »

Czas na Dialog »
Tekst opublikowany 2009-10-10, opracowanie Wojciech Sitarz
Dwadzieścia pięć spektakli na ośmiu scenach, piętnaście tytułów, kilkuset gości z całego świata i ponad stu akredytowanych dziennikarzy. Od dziś Wrocław stanie się na tydzień europejską stolicą teatralną. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław. Czytaj więcej »

O obwodnicy na forum »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie bom
Kilkadziesiąt firm z gminy Święta Katarzyna zaprezentuje się na szóstym Forum Biznesu w Siechnicach. W programie m.in. wykłady o pozyskiwaniu środków unijnych i budowie wschodniej obwodnicy Wrocławia. Czytaj więcej »

Obejrzyj ekslibrisy  »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie bom
Od piątku (9 października) można oglądać wystawę Janusza Halickiego, jednego z najbardziej cenionych wrocławskich artystów. W Ratuszu autor prezentuje grafikę z lat 1967-2006. Czytaj więcej »

Dramat chorych dzieci i rodziców  »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie bom
Dramatyczna sytuacja we wrocławskiej Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Z powodu braku pieniędzy dyrekcja placówki postanowiła wstrzymać operację chorych na nowotwory dzieci. Funduszy może zabraknąć również na zakup leków. Czytaj więcej »

Szczury przychodzą nocą »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Jacek Bomersbach
U kresu wytrzymałości jest mieszkanka ul. św. Wincentego. Wszystko z powodu szczurów, które rurami kanalizacyjnymi przechodzą do jej mieszkania. Nie pomógł szczurołap ani zarządca budynku. Czytaj więcej »

Sam decyduj kiedy »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie ech
Chcesz dobrowolnie płacić składki emerytalne i rentowe w ramach kontynuacji ubezpieczenia? Po zmianie przepisów możesz złożyć wniosek w dogodnym dla siebie terminie, nie jak to tej pory w ciągu 30 dni od ustania ubezpieczenia. Czytaj więcej »

2 osoby zginęły »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie red.
2 osoby poniosły śmierć w wyniku wypadku do jakiego doszło w piątek w Krzywinie gm. Przeworno po godzinie 9.00 rano. Samochodem podróżowało 4 osoby Czytaj więcej »

Spotkanie z Pleśniakiem  »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie tom
W ramach cyklu "Legniczanie znani i lubiani", Towarzystwo Miłośników Legnicy "Pro Legnica", tym razem zaprasza na spotkanie z Kazimierzem Pleśniakiem, wieloletnim szefem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Czytaj więcej »

Policja na stronie »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie RH
Jak zabezpieczyć auto przed włamaniem i kradzieżą? Okazuje się, że wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach. Uczą tego strzelińscy policjanci na swej stronie internetowej, przypominając jednocześnie o możliwości bezpłatnego znakowania samochodów w ramach akcji „Stop 24”. Czytaj więcej »

To było ślubowanie! »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie Red.
W Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Orkana 32 w Ząbkowicach Śląskich odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Czytaj więcej »

Prace zakończone »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie Red.
Z budżetu gminy został sfinansowany remont świetlicy w Damianowie. Czytaj więcej »

Powieściopisarka w kaputkach »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie Anna Chamuczyńska
Słucha tylko dwójki, w korku układa sobie życie lub wyobraża losy przechodniów, a sama o sobie mówi, że ma mózg jak archiwum narodowe. Małgorzata Kalicińska, autorka „Domu nad rozlewiskiem”, spotkała się z czytelnikami w bibliotece w Strzelinie. Czytaj więcej »

O korzyściach inwestowania »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie Karolina Wieczorek
W czwartek, 9 października w Sali Rajców bolesławieckiego Ratusza, odbyło się spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami. Mogli oni dowiedzieć się, dlaczego inwestowanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest tak korzystne oraz jak pozyskać fundusze na rozwój. Czytaj więcej »

Szukamy dobrych ludzi »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie Red.
Poszukiwane są osoby, które chcą i potrafią swoją pasją i zaangażowaniem dzielić się z innymi. Doceniając ich pracę i bezinteresowną chęć pomagania zorganizowany został konkurs pn. „Dolnośląski Wolontariusz Roku 2009”. Czytaj więcej »

Klasycznie i balladowo »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie Rober Włodarek
Nie lada gratka czeka wszystkich miłośników muzyki. Powiat Wrocławski wraz z gminami: Czernica, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Święta Katarzyna, Długołęka i Żórawina organizuje kolejną edycję Koncertów Ziemi Wrocławskiej. Czytaj więcej »

Wspólne przedsięwzięcie »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie pug
Lustro wody o powierzchni 1000 hektarów oraz 2000 hektarów terenów rekreacyjnych – na takim obszarze powstaje ośrodek sportowo - rekreacyjny nieopodal Schönau - Berzdorf. Czytaj więcej »

Studencie jedź do Brazylii! »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie RW
AIESEC po raz kolejny zaprasza osoby do rozpoczęcia dodatkowej działalności lub wyjazdu na międzynarodowe praktyki. Aplikacje można składać do 11 października Czytaj więcej »

Ochraniał złodzieja »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie RW
Złodzieja i jego... ochroniarza zatrzymali właśnie wrocławscy policjanci. Złodziej kradł drogie kosmetyki w sklepie, a ochroniarz udawał, że nic nie widzi. Po udanej akcji dzielili się łupem. Teraz grozi im do 5 lat więzienia. Czytaj więcej »

Pyry z ogniska »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie MK
Od wielu lat w Jędrzychowicach tradycją stały się cykliczne, ciekawe imprezy rekreacyjno-sportowe. Do takich imprez należy Święto Pieczonego Ziemniaka, organizowane wczesną jesienią każdego roku. Czytaj więcej »

Wielkie budowanie »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie AS
Niebawem rozpocznie się inwestycja, dzięki której mieszkańcy dziesięciu miejscowości na terenie gminy Kobierzyce uzyska dostęp do kanalizacji sanitarnej. Inwestycja warta ponad 11,7 mln zł powinna zakończy się w maju 2012 roku. Czytaj więcej »

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie RW
Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 36 w miejscowości Boraszyce Małe w gminie Wińsko. W wyniku zderzenia czołowego dwóch samochodów na miejscu zginęła kobieta. Droga jest nieprzejezdna. Czytaj więcej »

Utrudnienie na drodze 395 usunięte »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jeszcze 16 września zapytana o utrudnienie na drodze 395 rzeczniczka prasowa DSDiK Joanna Jarocka informowała, że „... przepust w Ludowie Polskim zostanie naprawiony po uregulowaniu spraw związanych z odwodnieniem terenu”. Dziś możemy przejechać już na tym odcinku bez problemów. Czytaj więcej »

Wieczór mafijny »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie ab
W sobotę 10 października br. Klub Studencki Fabryka zaprasza na „wieczór mafijny”. Przenieś się w świat gangsterskich układów. Zapowiada się ciekawe rozpoczęcie roku akademickiego w Fabryce. Wstęp wolny. Czytaj więcej »

Festiwal Twórczości Młodzieżowej »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie ab
W dniach 8 - 11 października 2009 roku odbędzie się Festiwal Twórczości Młodzieżowej. W programie imprezy dominują warsztaty: muzyczne, taneczne, wokalne, teatralne i plastyczne. Ciekawie zapowiada się pokaz sztucznych ogni. Czytaj więcej »

Schetyna oddał się w ręce premiera »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie ech
Grzegorz Schetyna dzisiaj na ręce premiera Donalda Tuska złożył swoją dymisję. Sprawa ma związek z aferą hazardową wykrytą przez CBA. Czytaj więcej »

Wpadli z narkotykami »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie bom
Policjanci z Wrocławia zabezpieczyli pół tysiąca porcji marihuany i metaamfetaminy. Zatrzymano też dilerów podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Czytaj więcej »

Czy komornik złamał prawo »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławski sąd chce wyjaśnić, czy komornik w Środzie Śląskiej przeprowadził licytację budynku zgodnie z prawem. Nie wiadomo też, dlaczego nie dopuścił do wzięcia w niej udziału właściciela budynku. Czytaj więcej »

Budżet na tak »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie bum
Regionalna Izba Obrachunkowa w Opolu pozytywnie zaopiniowała przedstawioną przez burmistrza Nysy informację o przebiegu wykonania budżetu gminy za I półrocze 2009 roku. Czytaj więcej »

Będzie bezpieczniej »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie Red.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich otrzymali kolejne nowe radiowozy marki KIA. Czytaj więcej »

Będzie bezpieczniej »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie Red.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich otrzymali kolejne nowe radiowozy marki KIA. Czytaj więcej »

Rozwój przedsiębiorczości »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie UM
Prezydent Miasta Bolesławiec, Prezes Zarządu WSSE „Invest-Park” Sp. z o.o., Dyrektor Oddziału PKO BP S.A. zapraszają na spotkanie z przedsiębiorcami nt. „Możliwości rozwoju przedsiębiorczości w mieście Bolesławiec”. Czytaj więcej »

Lekcje z kryminalistyki »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie AJ
W szkole im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach uczniowie otrzymali możliwość kształcenia się na nowo otwartym profilu policyjno – prawnym. Czytaj więcej »

Uczą dobrego filmu »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie Karolina Wieczorek
Już w piątek, 9 października, rozpoczyna kolejny program filmowej edukacji. Bolesławiecka młodzież już po raz drugi może wziąć udział w tym projekcie. Czytaj więcej »

Z miłości do ciężarówek »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie Karolina Wieczorek
Ponad 1,5 tysiąca zdjęć, wiele filmów, prawie 10 tysięcy wiadomości oraz 490 zarejestrowanych użytkowników – te liczby najlepiej opisują to, jak rozrósł się portal dotyczący samochodów ciężarowych oraz ich tuningu, który został założony przez Mariusza Rogozińskiego. Czytaj więcej »

Lekarze w sidłach CBA »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie tom
Troje lekarzy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego pod zarzutem przyjmowania łapówek za "lewe" zaświadczenia lekarskie. Czytaj więcej »

Elektryczna energia »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie ab
Już dawno nyski MotoFort nie był tak przepełniony pozytywną energią. Wszystko za sprawą dwóch żywiołowych koncertów zespołów Electric i Złe psy. Nikt nie żałuje, że wybrał się do popularnej Reduty Króliczej w sobotni wieczór 3 października. Czytaj więcej »

Otwarcie ptasiej ścieżki »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie ab
29 września oficjalnie otwarto pierwszą w Nysie ścieżkę ornitologiczną. Gościem honorowym był profesor Ludwik Tomiałojć. Ścieżka w większości została sfinansowana z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Czytaj więcej »

Rejestrator wypadków tramwajowych »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie Jacek Bomersbach
W maju na Grabiszynku doszło do śmiertelnego wypadku. Rozpędzony na torowisku tramwaj potrącił człowieka. Zdarzenie miało miejsce dokładnie osiem po ósmej i 22 sekundy. Droga hamowania: 23 metry i osiem centymetrów. To dane z zapisu czarnej skrzynki. Czytaj więcej »

Schetyna poleci? »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie ech
Czy Grzegorz Schetyna, wicepremier i minister MSWiA zostanie zdymisjonowany za udział w aferze hazardowej? Najprawdopodobniej jutro, około godziny 14.00 znane będą decyzje premiera Donalda Tuska w tej sprawie. Czytaj więcej »

Ekologiczny autobus »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie RW
Lada dzień na wrocławskich ulicach pojawi się ekologiczny autobus. Urzędnicy z wrocławskiego MPK chwalą się, że nowy wóz będzie zużywać od 20 do 30 procent paliwa mniej. Czytaj więcej »

Zablokowana A4 »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie RW
Zablokowany jest przejazd autostradą A4 z Legnicy do Wrocławia na 128 kilometrze, na wysokości Kostomłotów w powiecie średzkim. Czytaj więcej »

Bombowy Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie Robert Włodarek
Chcesz znaleźć bombę? Wykop dołek, a masz spore prawdopodobieństwo, że natrafisz na wybuchową niespodziankę pozostawioną przez niemieckich lub radzieckich żołnierzy. - Mieszkamy na beczce prochu – mówi dr Tomasz Szulc, specjalista od wojskowości z Politechniki Wrocławskiej. Czytaj więcej »

WOW! nadchodzi »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie RW
Już po raz czwarty we Wrocławiu wszyscy pierwszoroczni studenci będą mogli się... trząść aż do upadłego! 7 października nadejdzie WOW! czyli Wielkie Otrzęsiny Wrocławia – impreza, która w zeszłym roku zgromadziła ponad 10 tysiecy uczestników. Czytaj więcej »

Wypadek w więzieniu »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie Anna Chamuczyńska
Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu poinformowała, że sekcja zwłok zmarłego Stanisława G wykazała przyczynę zgonu. Był nią uraz głowy. Ponadto biegły stwierdził brak śladów typowych dla pobicia. Czytaj więcej »

500 tys. z UE »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie opr. aw
Wójt Kazimierz Janik oraz skarbnik gminy Zgorzelec Grażyna Grzechnik podpisali umowę dotyczącą budowy świetlicy wiejskiej w Przesieczanach wraz z zapleczem sportowo - rekreacyjnym i infrastrukturą towarzyszącą. Czytaj więcej »

Samorządy walczą o zdrowie kobiet »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie Anna Chamuczyńska
Infekcja wirusem brodawczaka ludzkiego wymieniana jest na liście głównych czynników zachorowania na raka szyjki macicy. Choroba ta co roku w Polsce zabija 2 tys. kobiet. Regularne badania cytologiczne i szczepienia mogą je ochronić. Czytaj więcej »

Będzie nowy sołtys »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie EM
7 października mieszkańcy Księginic wybiorą nowego sołtysa. Jarosław Mazur sprawujący dotychczas tę funkcję złożył rezygnację. Czytaj więcej »

„Smooth i soul”  »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie AW
Gośćmi wieczoru będą Asia Smajdor i Kasia Kowalczuk, młode wokalistki, które wyrażają swoje emocje i osobowość w muzyce jazz, smooth jazz i soul. Czytaj więcej »

"Me Myself & I" »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie Andrzej Babiński
Podczas swojej trasy koncertowej - wrocławski zespół postanowił występy w Krakowie, Warszawie i Katowicach przedzielić kameralnym występem w nyskich „Schodkach”. Wschodzące gwiazdy polskie sceny muzycznej zaprezentowały świetną dawkę pozytywnych emocji. Czytaj więcej »

Zdążyć po numerek »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie Karolina Wieczorek
Izabela Koczara chciała we wtorek,29 września, złożyć dokumenty w MOPS-ie. Na miejscu była już kilka minut po 7.00, ponieważ od 7.30 wydawane są numerki, na podstawie których przyjmowani są interesanci. Okazało się jednak, że nie została przyjęta. Czytaj więcej »

Mikulicz: Odkrywki nie będzie, chyba że mnie zmienią »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie ech
Mija już zamieszanie związane z referendum przeprowadzonym w lubińskich i legnickich gminach, emocje opadają, a temat odkrywki zostaje wyparty przez inne bieżące problemy. Czytaj więcej »

Krok czy dwa? »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Kornelia Trytko
Jednych doprowadzają do szewskiej pasji, inni twierdzą, że w uroczy sposób zmieniają rytm spaceru po mieście. Chociaż właśnie kończy się remont schodów prowadzących do przejścia podziemnego na ul. Świdnickiej, ich specyficzny charakter pozostanie bez zmian. Czytaj więcej »

Straż na brzegu »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Kornelia Trytko
Kłusownicy i wędkarze, którzy nie przestrzegają przepisów, muszą mieć się na baczności. Po kilku latach przerwy, w Kątach Wrocławskich znowu działa Grupa Terenowa Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Wrocławskiego. Czytaj więcej »

Młoda sztuka w Pałacyku »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Red.
Planowana na 15 października wystawa fotografii "Wrocław magiczny. Miejsca niebanalne i piękne inaczej" to próba przywrócenia Pałacykowi drugiej młodości. Swoje prace pokażą fotograficy wyłonieni na drodze konkursu prac nadesłanych. Czytaj więcej »

Dulag 1939 »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Dulag 1939
Od września w Muzeum Łużyckim można oglądać wystawę „Dulag 1939”. Obco brzmiący tytuł nawiązuje do niemieckiego skrótu nazwy obozu przejściowego dla jeńców wojennych w Zgorzelcu. Czytaj więcej »

Żurek powalił na kolana »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Opr. RH
W centrum handlowym Magnolia Park we Wrocławiu odbyła się kolejna już, regionalna edycja popularnej imprezy„Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Czytaj więcej »

Żurek powalił na kolana »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Opr. RH
Podczas konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” zorganizowanego przez urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego, powiat strzeliński miał pokaźne grono reprezentantów. Czytaj więcej »

Maraton rowerowy »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie Red.
We Wrocławiu odbył się, zorganizowany pod hasłem „Z sercem dla serca”, maraton. Czytaj więcej »

Szkoły otwartych szans »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie KW
Od początku września do lipca 2011 roku w szkołach ponadgimnazjalnych realizowany jest projekt pn. „SOS – szkoły otwartych szans – program wyrównywania szans edukacyjnych szkół Powiatu Bolesławieckiego prowadzących kształcenie ogólne”. Czytaj więcej »

Indeksy rozdane »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Karolina Wieczorek
W sobotę,3.10, studiujący w Ośrodku Dydaktycznym Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytecie Trzeciego wieku oraz Ośrodku Dydaktycznym SWSPiZ z Łodzi wzięli udział w inauguracjach roku akademickiego. Czytaj więcej »

Współpraca z Hiszpanami »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie opr. Red.
W piątek 2 października Politechnika Wrocławska podpisała umowę o współpracy z Universidad de Málaga. Czytaj więcej »

Roku akademicki dla seniorów »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie tom
W najbliższy poniedziałek, 5 października, odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Czytaj więcej »

Edukacja prawno-policyjna w Ziębicach »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie Red.
30 września br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach zainaugurowano edukację prawno-policyjną dla ludzi, którzy chcieliby związać swoją karierę z policją, zawodem prawniczym lub innymi służbami powołanymi dla zapewnienia bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Konkurs o tytuł „Dolnośląski wolontariusz roku 2009” »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie Red.
Jeżeli znają Państwo osoby, które jako wolontariusze wspomagały osoby potrzebujące lub przyczyniały się dobroczynnie do rozwoju naszego regionu to mają Państwo okazję do publicznego podziękowania im za ofiarowaną pomoc. Czytaj więcej »

Czyczerski: Jesteśmy rozczarowani »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie ech
- To spotkanie było kolejnym, które nas rozczarowało – skomentował spotkanie z zarządem Polskiej Miedzi Józef Czyczerski, szef miedziowej Solidarności. Czytaj więcej »

Czyczerski: Jesteśmy rozczarowani »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie ech
- To spotkanie było kolejnym, które nas rozczarowało – skomentował spotkanie z zarządem Polskiej Miedzi Józef Czyczerski, szef miedziowej Solidarności. Czytaj więcej »

Zawód niehonorowy, ale dochodowy »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie Krystyna Dubiel
Osobiste wykonywanie wyroków nigdy nie było popularne. Początkowo obowiązek wykonania kary spoczywał na najmłodszym członku ławy czy ostatnim mężczyźnie, który uzyskał prawa miejskie. Czasem katem zostawał winowajca w zamian za darowanie kary. Czytaj więcej »

Zostać lokalnym liderem »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie Red.
Od września Demokratyczna Unia Kobiet – Klub Wrocławski prowadzi na terenie gminy projekt pod nazwą „Lokalni liderzy aktywizacji zawodowej gminy Udanin”. Czytaj więcej »

O Marlenie Dietrich »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie aw
W Teatrze Lalek we Wrocławiu wystawiany jest niezwykły monodram – Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich. Anna Skubik na scenie nie pozwala widzom na chwilę wytchnienia. Czytaj więcej »

Szczęśliwa trzynastka »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie ab
Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej na nadzwyczajnym posiedzeniu orzekł, że kluby Orzeł Międzyrzecz i Joker Piła zagrają I lidze. AZS PWSZ Nysa poznawał więc wszystkich rywali na sezon 2009/2010. Czytaj więcej »

Hobby z pianką »
Tekst opublikowany 2009-10-03, opracowanie Kornelia Trytko
Dla domowych piwowarów, powiedzenie „nawarzyć sobie piwa” ma wyłącznie pozytywny wydźwięk. Z roku na rok przybywa ludzi, którym przestaje wystarczać oferta dominujących na rynku grup piwowarskich. Wolą wziąć sprawy we własne ręce. Czytaj więcej »

Bez wjazdu na posesję »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie Jacek Bomersbach
W Mazurowicach podczas przebudowy drogi projektant nie uwzględnił dojazdów do kilku domów i restauracji. O zdarzeniu powiadomili nas zbulwersowani mieszkańcy. Czytaj więcej »

Będziesz mutantem czy Stalkerem? »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie ab
Mamy dobre wieści dla fanów LARP’ów. 3 października w Nysie zostanie rozegrana fabularna gra terenowa na podstawie ukraińskiej gry komputerowej pt. „S.T.A.L.K.E.R.”. Gry live action role - playing cieszą się w Polsce coraz większym powodzeniem. Czytaj więcej »

Akurat w Łykendzie »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie aw
„Najradośniejszy polski zespół”, znany jest z pełnych pozytywnej energii występów na żywo. Niektórzy widzą w Akurat polski odpowiednik Manu Chao czy the Madness. Inni odrzucają te porównania, wskazując na niepowtarzalny styl grania zespołu. Czytaj więcej »

Fotografie Mony Saad »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie Red.
W piątek, 2 października, o godz. 17 w ząbkowickiej Krzywej Wieży otwarta zostanie wystawa fotografii Mony Saad. Czytaj więcej »

Wieniec dożynkowy dla prezydenta »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie MK
W budynku urzędu gminy Zgorzelec odbyło się spotkanie wójta Kazimierza Janika z przedstawicielami Koła Gospodyń Wiejskich z Łagowa, którzy reprezentowali województwo dolnośląskie na dożynkach prezydenckich w Spale. Czytaj więcej »

Sesja razy dziesięć »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie Pum
24 września w sali posiedzeń urzędu miejskiego odbyła się dziesiąta w tym roku sesja paczkowskiej rady miejskiej. Czytaj więcej »

Krok od podium »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie tsp
Udany powrót na ogólnopolskie pomosty zaliczyła 27.09 zawodniczka Strzelca Strzelin Dorota Życzkowska - Zachwiej. W rozgrywanych w Kościerzynie mistrzostwach kraju w podnoszeniu ciężarów kobiet w kategorii +75kg, zajęła wysokie 5. miejsce. Czytaj więcej »

Nie doszliśmy do Berlina... »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie AS
Niedawno, 1 września, obchodziliśmy 70. rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej, a 17 września, rocznicę napaści Armii Czerwonej na Kresy Wschodnie II Rzeczypospolitej. Czytaj więcej »

Viessmann funduje „linarium”  »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie UM Legnica
Działająca w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej firma Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o. o. była pierwszą, która odpowiedziała na kierowane do przedsiębiorstw zachęty Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego do włączania się w społeczną misję na rzecz zaspokajania potrzeb mieszkańców miasta w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Czytaj więcej »

Praktyczne porady i prawdziwe kajdanki »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie LeV
Na początku roku szkolnego w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, uczniów klas pierwszych odwiedzali policjanci. Czytaj więcej »

Dziewiąta Symfonia Ludwika van Beethovena »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie UM Zgorzelec
3 października o godz. 19.30 w Centrum Sportowym w Zgorzelcu odbędzie się koncert, podczas którego wykonana zostanie Dziewiąta Symfonia Ludwika van Beethovena. Czytaj więcej »

Wypadek na A4 »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie Karolina Wieczorek
Dziś około godziny 9.00 na 47 kilometrze autostrady w kierunku Zgorzelca zderzyły się dwa samochody. Czytaj więcej »

Policjant jest zawsze w pracy »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie Kornelia Trytko
Kolejnym funkcjonariuszem, którego sylwetkę prezentujemy w naszym portalu jest sierżant Łukasz Bazal, odpowiedzialny za południowo - zachodnią część gminy Kąty Wrocławskie i rejon gminy Mietków. Czytaj więcej »

Wielkie Kasztanobranie 2009 »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie ab
Zapraszamy mieszkańców Nysy do przyłączenia się do IV ogólnopolskiej akcji kasztanobrania. W roku 2008 zebrano prawie 50 000 kg kasztanów, co pozwoliło uzyskać sumę ponad 20 tys. złotych na pielęgnację i ochronę drzew Czytaj więcej »

W lutym zamkną Dworzec Główny »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie RW
Od lutego przyszłego roku możemy się spodziewać sporych utrudnień na wrocławskim Dworcu Głównym. Według planów rozpocznie się wtedy modernizacja całego obiektu. Czytaj więcej »

Tragiczny koniec żartów »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie RW
Tragicznie zakończyła się zabawa dwóch uczniów, 16 i 17-latka, w internacie w Krzyżowicach pod Wrocławiem. Jeden z nich wypadł z okna na pierwszym piętrze. Czytaj więcej »

Tragiczny koniec żartów »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie RW
Tragicznie zakończyła się zabawa dwóch uczniów, 16 i 17-latka, w internacie w Krzyżowicach pod Wrocławiem. Jeden z nich wypadł z okna na pierwszym piętrze. Czytaj więcej »

Dzień Seniora w Miękini »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie opr. Red.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini zaprasza na uroczystość pod patronatem Wójta gminy Miękinia z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Seniora. Czytaj więcej »

Policyjny spławik »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie RW
Policjanci z całej Polski polowali we Wrocławiu na... płotki. Choć kilka okoni, a podobno nawet i taaaki sum trafił na policyjny hak. Ponad 50 funkcjonariuszy uczestniczyło w IX Mistrzostwach Polski Policji w wędkarstwie spławikowym. Czytaj więcej »

Gdzie jest Robert Bielawski? »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie tom
Gdzie jest skazany prawomocnym wyrokiem sądu za uprowadzenie i sprzedaż własnego dziecka, Robert Bielawski? Takie pytanie zadają sobie dziś organy ścigania. Czytaj więcej »

Kobieta potrącona na pasach »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie Karolina Wieczorek
W poniedziałek, 28 września, na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Wróblewskiego i Dolnych Młynów doszło do wypadku. Czytaj więcej »

Wędki na start »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie MK
W Gozdaninie 19 września odbyły się Gminne Zawody Wędkarskie Sołtysów i Radnych. Piękna pogoda sprzyjała połowom. Czytaj więcej »

Kierunek - sukces »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie MK
Szkoła podstawowa nr 1 w Sobótce postawiła na sukces. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej może zaproponować swoim uczniom bezpłatne zajęcia pozalekcyjne. Czytaj więcej »

Wypadek przy wiadukcie »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie Karolina Wieczorek
Dziś około godziny 7.00 doszło do kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Getta i Grunwaldzkiej. Czytaj więcej »

Zabrakło tylko samolotu »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie Ewa Mastalska
W Lutyni odbył się drugi piknik historyczny. W atmosferze dobrej zabawy mieszkańcy mogli poznać dzieje swojej małej ojczyzny, gdzie w połowie XVIII wieku doszło do wydarzeń mających znaczenie dla całej Europy. Czytaj więcej »

Format Nysa w Internecie »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie ab
Stowarzyszenie Format.Nysa wreszcie można znaleźć w sieci. Grupa młodych ludzi dała się poznać z dobrej strony, dzięki organizacji szeregu imprez w naszym mieście. Sprawdź ich – www.format.nysa.pl. Czytaj więcej »

Biotechnologia na Praczach »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie bom
Do 2013 roku na Praczach Odrzańskich powstaną światowej klasy laboratoria naukowo-badawcze. Cały projekt będzie kosztował 200 mln zł. Czytaj więcej »

Mała obwodnica »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie Red.
Koncepcja programowa „małej obwodnicy” Ząbkowic Śląskich zostaną opracowane do końca listopada. Czytaj więcej »

Oddaj leki do apteki »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie ech
21 pojemników na przeterminowane leki stoi już w głogowskich aptekach. Mieszkańcy bezpłatnie mogą pozbywać się starych, nie wykorzystanych leków, które specjalnie do tego wyznaczona firma będzie utylizować. Czytaj więcej »

Czekoladowa inwestycja »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie AS
Rozbudowana fabryka czekolady w Bielanach Wrocławskich pracuje już pełną parą. Tym samym działający na terenie gminy Kobierzyce od 15 lat zakład znacznie zwiększył swoje moce produkcyjne oraz zatrudnienie. Czytaj więcej »

Ceramika i gitara, czyli... »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie Red.
W nowym roku szkolnym Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza na spotkania w różnych sekcjach. Czytaj więcej »

Odkłamać historię »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie opr. ers
Podniosły charakter miały zorganizowane przez powiat średzki i koło Związku Sybiraków w Środzie Śl. obchody 70. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę i 20. rocznicy reaktywacji Związku Sybiraków. Czytaj więcej »

Szybkie tempo drogowców »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie AS
W szybkim tempie posuwają się prace przy budowie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, zwłaszcza na odcinku tzw. łącznika Kobierzyce. Czytaj więcej »

Najnowsze publikacje IPN »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie opr. aw
Wrocławski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wydał cztery nowe publikacje. Zaprezentowane zostaną 29 września. Czytaj więcej »

VII Letnia Akademia Sztuk 200 »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie UM Zgorzelec
W dniach 25 września - 1 października odbędą się w Görlitz koncerty muzyki nowej i dawnej w kościele Marii Panny (Frauenkriche), kościele Luthra (Lutherkirche) oraz w foyer Teatru Muzycznego. Wstęp na koncerty jest wolny. Czytaj więcej »

Policjanci chwycą za wędki »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie kt
We Wrocławiu rozpoczynają się dzisiaj IX Mistrzostwa Polski Policji w wędkarstwie spławikowym. 53 zawodników zmierzy się na kanale Odry przy ul. Zawalnej. Czytaj więcej »

Między życiem a śmiercią »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie Oprac. RH
W minionym tygodniu strzelińska drogówka prowadziła działania prewencyjne, których celem było sprawdzanie stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów pojazdów. Czytaj więcej »

Co się działo 10 marca? »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie Ilona Parejko
Co ważnego wydarzyło się 10 marca? Od czego pochodzi nazwa ulicy Łasickiej? Są w Bolesławcu ulice, których pochodzenia nazw mało kto się domyśla. Nawet urzędnicy magistratu nie mają pewności czym dziesiąty dzień marca zasłużył, aby nazwać tak jedną z ulic w Bolesławcu. Czytaj więcej »

Jak ryby w wodzie »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie Kornelia Trytko
Spokój, relaks i obcowanie z przyrodą – to najbardziej cenią sobie wędkarze, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w zawodach rozgrywanych na cyplu w Proszkowicach. Oprócz emocjonującej rywalizacji, czekały na nich nagrody, puchary i…przysmaki z grilla. Czytaj więcej »

Nowe oblicze Ratusza »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie Red.
Bezrobotni z gminy Ziębice zatrudnieni w ramach robót publicznych w ciągu ponad dwóch miesięcy wykonali wiele pożytecznych prac na rzecz miasta i jego społeczności. Czytaj więcej »

Autokar zderzył się z tirem »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie bom
Na drodze krajowej nr 8 na wysokości Kobierzyc tir zderzył się z autobusem. Do wypadku doszło w czwartek (24 września) po godzinie 16. Czytaj więcej »

Autokar zderzył się z tirem »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie bom
Na drodze krajowej nr 8 na wysokości Kobierzyc tir zderzył się z autobusem. Do wypadku doszło w czwartek (24 września) po godzinie 16. Czytaj więcej »

Pogrzeb w Różanej »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie bom
W środę (23 września) odbył się pogrzeb 14-miesięcznej dziewczynki, która przypadkowo zginęła pod kołami samochodu w miejscowości Różana. Czytaj więcej »

Kolejny żart „bombiarza” »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Karolina Wieczorek
Ten sam mężczyzna, który 1 września postawił w stan gotowości policję i saperów w całej Polsce, wczoraj poinformował centralę sieci sklepów Kaufland i Netto o podłożonej bombie. Czytaj więcej »

Samotna matka w społeczeństwie »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Red.
W piątek 25. września w godz. 11.00-14.00 odbędzie się konferencja "Samotna matka w społeczeństwie obywatelskim - diagnoza i projektowanie zmian". Czytaj więcej »

Chcą żyć bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie AS
Ośmioletni chłopiec zginął w wypadku, do którego doszło w Radwanicach. Choć to dziecko wtargnęło na jezdnię, nie zmienia to faktu, że w tym miejscu jest bardzo niebezpiecznie. Stąd akcja zbierania podpisów pod petycją o postawienie w tym miejscu fotoradaru i wysepki na przejściu dla pieszych. Czytaj więcej »

Kto winny śmierci? »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie bom
Prokuratura wyjaśnia, czy za śmiertelny wypadek, który wydarzył się kilka dni temu na Dworcu Głównym nie odpowiada maszynista. Czytaj więcej »

Otwarte Okno Życia »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Robert Włodarek
- Szkoda, że wcześniej tego okna nie było! Tej młodej od Danki by nie posadzili za porzucenie – to był chyba najbardziej dosadny komentarz jaki można było usłyszeć w jednej z ciemnych bram ulicy Rydygiera. Kilka metrów dalej odbywała się uroczystość otwarcia pierwszego w mieście Okna Życia. Czytaj więcej »

Podróż za jeden uśmiech »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Agata Jurczak
Mają 23 lata, a już zwiedzili całą zachodnią Europę, podróżując tylko stopem. Francja, Niemcy, Chorwacja, Węgry... to tylko kilka państw, do których udało im się dotrzeć tym środkiem transportu. Czytaj więcej »

Przeżyła Sybir »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Minęło 70 lat od dnia, w którym na zmagającą się z hitlerowskim najeźdźcą Polskę zdradziecko uderzyli sowieci. Tamte wydarzenia doskonale pamięta Henryka Ślęzak ze Strzelina. Czytaj więcej »

Złodzieje rowerów »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie bom
Wrocławska policja zatrzymała 29-latka, który włamywał się do piwnic i ukradł blisko 20 rowerów. Czytaj więcej »

Dla przyszłych noblistów i olimpijczyków »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Artur Szkudlarek
14 września już po raz dziesiąty wręczone zostały stypendia dla najlepszych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w powiecie wrocławskim. Uroczystość miała specjalny charakter, bowiem odbyła się podczas sesji rady powiatu. Czytaj więcej »

Remont Grodkowskiej »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie ab
Po wymianie chodników na ulicy Grodkowskiej, 23 rozpoczął się remont nawierzchni jezdni. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowcy są proszeni o cierpliwość i przestrzeganie znaków objazdu. Czytaj więcej »

O zaklinaniu publiczności »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Andrzej Babiński
Na prośbę naszych czytelników - postanowiliśmy przybliżyć sylwetkę wrocławskiego zespołu Sanke Charmer, który regularnie gości w Nysie podczas różnych imprez. Na nasze pytania odpowiedzi udzielił Wojtek "Dżon" Rusnak. Czytaj więcej »

Super Puchar 2009 »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Karolina Wieczorek
W niedzielę, 20 września, w Żarce odbyły się zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej „Super Puchar 2009” w kategorii seniorów kobiet i mężczyzn. Czytaj więcej »

To cud, że przeżył »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Kornelia Trytko
Kilka godzin trwało usuwanie wraku ciężarówki, która rano wjechała do rowu przy zjeździe na autostradę A4 w okolicach Kątów Wrocławskich. Kierowca miał wiele szczęścia. Jego kabina została kompletnie zmiażdżona. Czytaj więcej »

Pijani postrzelili przechodnia »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Red.
Wrocławska policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o postrzelenie przechodnia z wiatrówki. Czytaj więcej »

Nie zachodź w ciążę przed grypą! »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Robert Włodarek
Podwójny atak jednych z najbardziej uciążliwych wirusów grozi nam w zbliżającym się okresie jesienno - zimowym. - Bez obaw, jesteśmy przygotowani – zapewnia prof. Krzysztof Simon, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów. Czytaj więcej »

Kolejka górska, Diabelski Młyn...  »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie red.
Teresa i Mieczysław Zamelek, właściciele znanego w całym kraju wesołego miasteczka obchodzą w tym roku jubileusz 45-lecia działalności w tej branży. Wesołe miasteczko już wkrótce przyjedzie do Legnicy i z tej okazji mamy do rozdania dziesięć darmowych wejściówek na pięć atrakcji wesołego miasteczka. Czytaj więcej »

Rusza festiwal nauki  »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie opr. tom
Już jutro rozpocznie się edycja regionalna XII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Pierwszym miastem, które odwiedzi Festiwal będzie Legnica, gdzie w tym roku DFN ma wymiar szczególny, bo legnicki oddział Politechniki Wrocławskiej świętuje 40-lecie. Czytaj więcej »

Zablokowany zjazd z A4 »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie RW
Ciężarówka wyładowana piaskiem na kilka godzin utrudniła ruch na zjeździe z autostrady w okolicy Kątów Wrocławskich. Czytaj więcej »

Zablokowany zjazd z A4 »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie RW
Ciężarówka wyładowana piaskiem na kilka godzin utrudniła ruch na zjeździe z autostrady w okolicy Kątów Wrocławskich. Czytaj więcej »

Światowy zjazd ekonomistów »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie mtm
W przyszłym tygodniu Wrocław będzie gościł specjalistów, którzy przyglądają się światowym rynkom od strony wolności gospodarczej. Czytaj więcej »

Szef kuchni restauracji Qubus Hotel poleca  »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie max
Wraz z legnickim Qubus Hotel kontynuujemy nasz kącik kulinarny. Co tym razem na pożegnanie lata przygotował szef kuchni restauracji Qubus Hotel, Daniel Niewiadomski? Czytaj więcej »

Szkoła Tańca w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie AJ
Miło nam poinformować, że Studio Tańca Perfect Dance Krzysztofa Majewskiego z Wrocławia rozpoczyna w tym roku swoją działalność w Strzelinie. Czytaj więcej »

Zastawił ładunki na komornika »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Jacek Bomersbach
55-letni mężczyzna z Sobótki sporządził ładunki wybuchowe, które podczas wizyty komornika zamierzał odpalić. Miały one eksplodować w momencie naciśnięcia dzwonka do drzwi. Czytaj więcej »

Kampania wrześniowa 70 lat później »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Red.
W ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w dniach 24–25 września we Wrocławiu odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Militarne i polityczne aspekty kampanii polskiej 1939 r. z perspektywy 70-lecia” Czytaj więcej »

Orfeusz na żywo »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Red.
Multikino Pasaż Grunwaldzki, jako jedno z kilku kin w sieci, zaprezentuje wrocławianom cykl Oper HD na wielkim kinowym ekranie. W programie: „Orfeusz” (23 września) oraz „Carmen” (7 grudnia) na żywo z La Scali - najsłynniejszej sceny operowej na świecie. Czytaj więcej »

Mistrzostwa Powiatu w biegu przełajowym »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie UM Zgorzelec
W dniu 24 września br. o godz. 11.00 na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu odbędą się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Czytaj więcej »

Spotkanie z Martą Klubowicz »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie ab
18 września br. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie zorganizowała Performance Poetycki „Ustami do milczenia" Marty Klubowicz i Tadeusza Pabisiaka. Znana m.in. z seriali „Klan”, „M jak miłość", „Pierwsza miłość", „W labiryncie" aktorka po raz kolejny odwiedziła nasze miasto. Czytaj więcej »

Tragiczny poranek  »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie tom
Droga krajowa nr 3, z Legnicy do Lubina, gdzie dziś doszło do tragicznego wypadku jest już przejezdna. W wyniku zderzenia dwóch aut zginęła jedna osoba. Czytaj więcej »

"My Myself & I" »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie ab
W sobotę 26 września br., około godz 20.00 w restauracji Schodki (ul. Bielawska 5) odbędzie się koncert młodego wrocławskiego zespołu. Czeka nas duża dawka scenicznej energii. Poznaj zadziwiające sposoby artykulacji dźwięku. To trzeba usłyszeć! Czytaj więcej »

Gdzie jest prezydent? »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie ech
„Gdzie jest prezydent?” takie hasło widoczne było na transparencie, który na początku sesji Rady Miejskiej rozwinęli młodzi lubinianie. Po co? – Żeby prezydent pamiętał nie tylko o swoich prawach, ale również o obowiązkach – mówią. Czytaj więcej »

Kolejny Front Styl Fest »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie ech
W najbliższą sobotę odbędzie się kolejny Front Styl Fest. Do Lubina zjadą się rolkarze i deskorolkarze, aby wspólnie bawić się na skateparku i walczyć o miano najlepszego. Czytaj więcej »

Uroczystości kombatanckie »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie Red.
Przy wymarzonej pogodzie, w sobotę 19 września w Ziębicach, odbyły się Powiatowe Uroczystości Kombatanckie. Czytaj więcej »

Poloniści zwiedzają Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie Anna Chamuczyńska
Uczestnicy konferencji „Między Wschodem a Zachodem” przyjechali zwiedzić zabytki Strzelina i spotkać się z władzami powiatu. Czytaj więcej »

Amunicja i płyty winylowe »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Odwiedziliśmy najstarszą fabrykę zbrojeniową w Polsce. Zakład w Pionkach niedaleko Radomia produkuje amunicję i materiały wybuchowe. Od lat współpracuje z Wojskowym Instytutem Techniki Inżynieryjnej (WITI) we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Uwaga na bankomaty »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie aw
Sprawdź czy nie padłeś ofiarą skimmingu? Ostatnio w naszym rejonie uaktywnili się przestępcy, którzy kopiują zawartość paska magnetycznego karty bankowej, uzyskując przy tym dostęp do gotówki. Czytaj więcej »

Podróże życia »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie Andrzej Babiński
Przed pokazem slajdów Leszka Szczasnego (29 września w NDK), postanowiliśmy nieco przepytać artystę. Filozof - globtroter uchylił nam rąbka tajemnicy o pasji swojego życia. Czytaj więcej »

PO przeciw odkrywce »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie Ewa Chojna
Platforma Obywatelska jest przeciw powstaniu kopalni odkrywkowe węgla brunatnego w naszym regionie – dzisiaj przedstawiciele tej partii z regionu Zagłębia Miedziowego i Legnicy przedstawili jasno i dobitnie swoje stanowisko. Czytaj więcej »

PO przeciw odkrywce »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie Ewa Chojna
Platforma Obywatelska jest przeciw powstaniu kopalni odkrywkowe węgla brunatnego w naszym regionie – dzisiaj przedstawiciele tej partii z regionu Zagłębia Miedziowego i Legnicy przedstawili jasno i dobitnie swoje stanowisko. Czytaj więcej »

„Satyrykon 2009” w muzeum »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie UM Legnica
Podobnie, jak było to w latach wcześniejszych, także tegoroczna pokonkursowa wystawa „Satyrykon-Legnica” zaprezentowana zostanie publiczności warszawskiej. Czytaj więcej »

Prezydent naturalnym kandydatem SLD  »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie tom
"Naturalnym kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta miasta jest obecny prezydent Tadeusz Krzakowski", oświadczył dziś szef klubu radnych Lewicy, Kazimierz Hałaszyński. Czytaj więcej »

Folklor w polskim i czeskim wydaniu »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie Red.
Czterdziestoosobowa grupa mieszkańców Gminy Bardo 12 września wzięła udział w czesko - polskim jarmarku ludowych rzemiosł w partnerskim mieście Czeskiej Skalicy. Czytaj więcej »

Wizyta w partnerskim mieście »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie Red.
We wrześniu burmistrz Ziębic Antoni Herbowski, Edward Cymbała, dyrektor Ośrodka Opieki i Oświaty w Ziębicach Andrzej Regner oraz sołtys Głębokiej i komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Głębokiej Bernardyn Kozłowski odbyli dwudniową wizytę w partnerskim mieście Ebreichsdorf w Austrii. Czytaj więcej »

Bilety dla czytelników »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie aw
Mamy dla czytelników cztery pojedyncze bilety na wtorkowy koncert grup: Dreadzone i Paprika Korps w Alibi. Już dziś możesz wysłać sms. Czytaj więcej »

Ksiądz spał, a on kradł »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie kt
Policjanci z wrocławskiego Rakowca zatrzymali 20-latka, podejrzanego o dokonanie kilkunastu przestępstw na terenie miasta. Mężczyzna okradał m.in. samochody i ...plebanie. Czytaj więcej »

Kolekcjoner powozów »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie Red.
- W dzieciństwie fascynowały mnie wozy cygańskie przemieszczające się przez wieś - mówi Stefan Szymański, mieszkaniec Rogowa Sobóckiego. Z tej fascynacji i miłości do koni zrodziła się pasja, która już trwa połowę życia - kolekcjonowanie powozów. Czytaj więcej »

Trochę inny dom »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie Kornelia Trytko
Niepubliczny Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jaszkotlu działa już od 5 lat. Nauczyciele i opiekunowie robią wszystko, żeby zbudować tu dzieciom drugi dom i dać szansę na lepszą przyszłość. Czytaj więcej »

Do kolejki przez Internet »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie red. kt
Od poniedziałku, zamiast czekać w holu urzędu, można drogą elektroniczną zarezerwować numer w kolejce do wybranego Centrum Obsługi Mieszkańca. Czytaj więcej »

Pieszy najbardziej zagrożony »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie RH
Co roku na polskich drogach ginie prawie 6 tysięcy osób, z czego 2 tysiące to piesi. Wyobraźmy sobie, że co roku znika z mapy Polski małe miasteczko wielkości Wiązowa. Temat zagrożeń, na jakie narażeni są piesi, wraca co roku we wrześniu, kiedy na ulicach znów pełno jest dzieci i młodzieży. Czytaj więcej »

Remont pomnika przeszłości »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie ab
Do końca września br. Urząd Miejski planuje przygotować dokumentację na przyszłoroczny remont średniowiecznego muru, położonego przy ul. Chodowieckiego, który rozciąga się od budynku PWSZ w Nysie - do budynku Nyskiego Domu Kultury. Czytaj więcej »

Złote chłopaki »
Tekst opublikowany 2009-09-19, opracowanie opr. kt
Podopieczni Hieronima Kurysia przywieźli z Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego Młodzików w Brojcach trzy złote medale. Czytaj więcej »

Ochroniarze z zarzutami »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie aw
Prokuratura rejonowa dla Starego Miasta prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu przed Galerią Dominikańską. Czytaj więcej »

Rowerem bezpiecznie do celu »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie RH
Od maja do września w każdy wtorek strzelińscy policjanci prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – prewencyjnej pod hasłem „Rowerem bezpiecznie do celu”. Szczególną uwagę skierowano na bezpieczeństwo najmłodszych rowerzystów. Czytaj więcej »

Część Podwala bez wody »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie aw
Do godz. 13.00 nie będzie wody na ul. Podwale róg Świdnickiej. Jednak nie tylko tam mieszkańcy Wrocławia zmierzą się z suszą w kranach. Czytaj więcej »

Kolejne nauczycielskie nominacje »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie Karolina Wieczorek
Wczoraj podczas XXX Sesji Rady Powiatu wręczono nominacje nauczycielom. Czytaj więcej »

Zwiedzili nasze miasto »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie bum
Od 10 do 13 września przebywała w Nysie grupa 40 osób z partnerskiego miasta Ingelheim. Czytaj więcej »

Pomiędzy realnością a impresją »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie AW
Wystawa malarstwa Wolfganga von Websky to kolejna prezentacja, w której Muzeum Miejskie Wrocławia przedstawia szerszej publiczności artystów niegdyś tak ważnych dla Wrocławia i Śląska, a obecnie częściowo zapomnianych. Czytaj więcej »

Raczyński: Nic nie wiem o odkrywce »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie ech
Prezydent Lubina Robert Raczyński po 1,5 roku od spotkania na konwencie w Karczowiskach, gdzie oficjalnie poparł budowę kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, dzisiaj stwierdza, że o odkrywce nic nie wie. Czytaj więcej »

Bombiarz zatrzymany »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie ech
Jeden telefon, tysiące ludzi ewakuowanych, zaprzęgnięci do działania saperzy i wyszkolone do szukania ładunków wybuchowych psy. Policjanci z Konina zatrzymali mężczyznę, który we wrześniu poinformował o podłożeniu bomby w Kauflandzie. Czytaj więcej »

Jechali skradzionym samochodem »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie bom
Wrocławscy policjanci zatrzymali osiemnastolatka z Pomorza i 20-letnią mieszkankę Białegostoku, którzy przyjechali do Wrocławia skradzionym dwa dni wcześniej samochodem. Czytaj więcej »

Rozkład jazdy przez telefon »
Tekst opublikowany 2009-09-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Od dziś (17 września) za pomocą telefonu komórkowego można we Wrocławiu sprawdzać rozkłady jazdy MPK. Wcześniej system Ginger uruchomiono w Poznaniu, Tychach i Białymstoku. Czytaj więcej »

Dożynki Powiatowe w Dębowcu »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie Agata Jurczak
Wspaniali goście, mnóstwo zabaw i konkursów, pięknie brzmiąca muzyka, pyszne, swojskie jedzenie to tylko niektóre z przygotowanych przez mieszkańców Dębowca atrakcji związanych z odbywającymi się tam dożynkami. Czytaj więcej »

Dożynki Powiatowe w Dębowcu »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie AJ
Wspaniali goście, mnóstwo zabaw i konkursów, pięknie brzmiąca muzyka, pyszne, swojskie jedzenie to tylko niektóre z przygotowanych przez mieszkańców Dębowca atrakcji związanych z odbywającymi się tam dożynkami. Czytaj więcej »

Lura – następczyni Cesarii »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie aw
Jesienna edycja Ethno Jazz Festivalu 2009 startuje już 20 września w sali koncertowej Radia Wrocław. Trafia się niesamowita okazja by zobaczyć charyzmatyczną wokalistkę z Wysp Zielonego Przylądka – Lurę. Czytaj więcej »

Tajemniczy U-boot »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie Kamil Nowelli
Uczniowie nieistniejącego dziś Technikum Żeglugi Śródlądowej nazwali go „MS Kauczuk-owiec”. Czytaj więcej »

Wyrok dla Bielawskiego podtrzymany »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzymał wyrok legnickiego sądu 15 lat bezwzględnego więzienia dla Roberta Bielawskiego, którego skazano za uprowadzenie i sprzedanie własnego dziecka. Czytaj więcej »

Kierowco zwolnij!  »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Przed przejściem dla pieszych obok Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Strzelinie zamontowano nowy próg zwalniający. Czy uczniowie mogą czuć się bezpieczniej? Czytaj więcej »

Razem można więcej »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie Lev
Prezes parafialnego oddziału Caritas przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piekarach razem z OSP w Lusini, pozyskali dotację od Fundacji Wspomagania Wsi z siedzibą w Warszawie na realizację projektu edukacyjnego pt. "Razem Możemy Więcej". Czytaj więcej »

Nyskie Wyboje III – Extreme »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie ab
W dniach 19-21 września br. w Nysie ANT Nysa organizuje spotkanie miłośników qudów. Uczestnikom gwarantowane są niezapomniane przeżycia. Czytaj więcej »

Duch Gór »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie Karolina Wieczorek
W środę, 23 września o godz. 18.00, w Galerii Długiej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Ruebenzahl, Duch Gór. Znane i nieznane historie o Rzepiórze”. Czytaj więcej »

Dni Dobrych Nawyków  »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie opr. aw
Od 17 do 19 września w naszym województwie odbywać się będą „Dni Dobrych Nawyków”. W ciągu najbliższych trzech „Dni Dobrych Nawyków” blisko 500 mieszkańców Polski południowo-zachodniej będzie mogło skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich. Czytaj więcej »

Bili aż zmarł »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie aw
Trzech pracowników ochrony jest podejrzewanych o udział w bójce, która skończyła się śmiertelnie dla 39 – latka. Czytaj więcej »

Nie udzielił pomocy »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie aw
Potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca wypadku. Nie powiadomił pogotowia ani nie udzielił pomocy. Rowerzysta zmarł. Czytaj więcej »

Promowali krwiodawstwo »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie Karolina Wieczorek
We wrześniu, podczas Festynu Trzech Państw członkowie Miejsko-Gminnego Klubu HDK PCK w Bogatyni przeprowadzili szereg akcji związanych ze zdrowiem. Czytaj więcej »

Tragedia w Radwanicach »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie aw
8 - letni chłopiec zginął pod kołami samochodu w podwrocławskich Radwanicach. Czytaj więcej »

Referendum »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie Red.
Stało się. Mieszkańcy gminy Nysa wypowiedzą się w referendum na temat pomysłu zabudowy rynku. Organizatorzy zebrali wymaganą liczę głosów potrzebnych do jego przeprowadzenia. Głosowanie będzie kosztować około 140 tys. zł. Czytaj więcej »

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie tom
Dziś oddajemy w ręce Czytelników kolejny już numer najbardziej poczytnego tygodnika w mieście. Co tym razem przygotowaliśmy na łamach Expressu Legnickiego? Czytaj więcej »

Film o Ziębicach »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie Red.
Referat Promocji Gminy i Integracji Europejskiej w Ziębicach informuje, iż termin otwartego konkursu na film promocyjny o Ziębicach zostaje przedłużony do 15.10.2009 r. Pozostałe warunki konkursowe nie ulegają zmianie. Czytaj więcej »

Nie jestem cudotwórcą »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Szkoleniowiec Strzelinianki Strzelin Piotr Bolkowski zbudował zespół, który jest liderem klasy okręgowej. W ostatniej kolejce jego podopieczni pokonali lokalnego rywala Świteź Wiązów. Z Piotrem Bolkowskim tuż po meczu rozmawiał Radosław Kwiatkowski. Czytaj więcej »

Zawody wędkarskie »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie Karolina Wieczorek
W niedzielę, 13 września, na zbiorniku wodnym w Wojanowie odbyły się III Mistrzostwa Młodzieży Dolnego Śląska do lat 18. Czytaj więcej »

Zaproszenie na obchody »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie ers
W rocznicę najazdu Związku Sowieckiego na Polskę odbędą się uroczystości na Skwerze Zesłańców Sybiru. Czytaj więcej »

Tajemnice fortecy »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie ab
Miniony weekend był pierwszym - z dwóch zaplanowanych, kiedy to obchodzimy Europejskie Dni Dziedzictwa. W tym roku Nysa pełniła rolę gospodarza Opolskiej Inauguracji uroczystości, którą rozpoczął Marszałek Województwa Opolskiego – Józef Sebesta. Czytaj więcej »

Tragedia w Radwanicach »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie aw
8 - letni chłopiec zginął pod kołami samochodu w podwrocławskich Radwanicach. Czytaj więcej »

Vivat Napoleon! »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie ab
Organizatorzy pokazu potyczek z okresu wojen napoleońskich zaskoczyli zgromadzonych w Forcie II widzów oryginalnym wstępem do walk. Niestety, frekwencja w porównaniu z obchodami Dni Twierdzy Nysa - była znikoma. Czytaj więcej »

Lekcja pokory »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie RH
- Ja jestem wrednym politykiem i nigdy nie używam konkretów - powiedział zaskoczonym pielęgniarkom Strzelińskiego Centrum Medycznego poseł Norbert Raba. Spotkanie zorganizowane w celu uspokojenia środowiska personelu medycznego stało się przysłowiowym wsadzeniem kija w mrowisko. Czytaj więcej »

"Bliżej legniczan i ich spraw" »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie UM Legnica
Dziś odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Legnicy z mieszkańcami, w ramach prowadzonego od sześciu lat cyklu konsultacyjnego „Bliżej legniczan i ich spraw”. Czytaj więcej »

Derby dla Strzelina!  »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Na to spotkanie czekali kibice w całym powiecie. Strzelinianka pokonała na własnym stadionie lokalnego rywala - Świteź Wiązów 1:0. Podopieczni trenera Bolkowskiego nadal prowadzą w tabeli klasy okręgowej. Czytaj więcej »

Sprawa umorzona, związkowcy się skarżą »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie IP
Prokuratura umorzyła z braku dostatecznych dowodów sprawę rzekomego zastraszania członków związku zawodowego przez dyrektora MOSiR, Dariusza Jośko. Związkowcy zaskarżyli tę decyzję. Zażalenia na decyzję prokuratury rozpatrzy Sąd Rejonowy w Bolesławcu. Czytaj więcej »

Footbagiści posumowali sezon »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Sezon letni dla Strzelińskiego Stowarzyszenia Footbagu DST Footbag Club Strzelin powoli dobiega końca. Zawodnicy podsumowali sezon, w którym zdobyli wiele medali. Czytaj więcej »

Historia ratuszem pisana »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie ab
11 września o godz. 18.00 w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie odbył się wernisaż wystawy "Dzieje nyskiego ratusza". Wystawa potrwa do 20 września. Czytaj więcej »

Poinformuj świat o Euro »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie Red.
Wyślij specjalną pocztówkę do odbiorcy za granicą i poinformuj go o przygotowaniach Wrocławia do Euro 2012. Nagrody w postaci atrakcyjnych upominków „Wrocław 2012” czekają. Czytaj więcej »

Wystawa podwodnych fotografii »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie Red.
Do 31.10.2009 w Muzeum Militariów w Arsenale oglądać można wystawę wielkoformatowych fotografii powstałych podczas ekspedycji nurków na wrak niemieckiego pancernika Schleswig-Holstein. Czytaj więcej »

Kierunki rozwoju rolnictwa »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie AS
Mimo wielu, i to dużych, inwestycji, gmina Kobierzyce zachowała swój rolniczy charakter. Potwierdził to „Plan urządzeniowo-rolny gminy Kobierzyce”, który przyjęła na ostatniej sesji rada gminy. Czytaj więcej »

Pijak drogowy skazany »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie IP
Trzy miesiące pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia samochodów na cztery lata, pięćset złotych na stowarzyszenie pomocy ofiarom wypadków oraz podanie wyroku i danych do publicznej wiadomości - to kara dla Łukasza M., który w czwartek 10.09 pędził busem pijany przez centrum miasta. Czytaj więcej »

Spełnienie marzeń »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie Red.
Tuż przed sesją Rady Miejskiej bardzcy radni wizytowali teren budowy gimnazjum w Przyłęku. Czytaj więcej »

Przeprowadzka ZOG-u »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie RH
Zespół Oświaty Gminnej w Strzelinie przeniósł się właśnie do nowych pomieszczeń biurowych w budynku B magistratu przy ul. Ząbkowickiej. Przeprowadzka jeszcze trwa, ale nareszcie wszystkie biura znaleźć można w jednym miejscu. Czytaj więcej »

Czarny scenariusz? »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie RH
Na ponad 8 milionów zł. oszacowano straty w uprawach rolnych spowodowane przez powódź, która nawiedziła gminę Strzelin w dniach 22 – 28 czerwca tego roku. Powołana przez wojewodę komisja zakończyła pracę nad określeniem wysokości szkód. Czytaj więcej »

Nowe boisko już jest »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie (ers)
We wrześniu uroczyście otwarto nowe wielofunkcyjne boisko sportowe przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śl. Odbiór techniczny inwestycji odbył się kilka dni wcześniej. Czytaj więcej »

Słuszne odszkodowanie? »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie red.KT
Właścicielce ponad 3 – hektarowego terenu przeznaczonego pod budowę łącznika AOW z drogą wojewódzką 347 zaproponowano ponad 4,156 mln zł. Zuzanna Haładaj propozycję odrzuciła. Czy wysokość odszkodowania była słuszna? O opinię zapytaliśmy eksperta. Czytaj więcej »

Kolejny tir w budynku »
Tekst opublikowany 2009-09-12, opracowanie KT
Ciężarówka wioząca cement wjechała w nocy z piątku na sobotę w budynek na ul. Strzelińskiej w Żernikach Wrocławskich. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Czytaj więcej »

Angielski z dojazdem do ciebie w Legnicy i okolicach »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie Mobile English
Legniczanie na niespotykana skalę uczą się języka angielskiego z dojazdem do domu. Nauka języka w domu słuchacza lub miejscu pracy okazała się bardzo wygodnym rozwiązaniem dla mieszkańców Legnicy i okolic. Czytaj więcej »

Sąd Najwyższy o Miodku »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie opr. aw
Przeprosiny w mediach i 20 tys. zł na cel charytatywny za podanie nieprawdy, jakoby prof. Jan Miodek był „informatorem policji politycznej PRL”. Ten wyrok jest niepodważalny. Czytaj więcej »

Obchody 17. września  »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie aw
17 września 1939 roku wojska ZSRR wkroczyły na terytorium Polski bez wypowiedzenia wojny, pieczętując tym samym IV rozbiór. Czytaj więcej »

Wpadł... i nie pamięta jak »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie aw
Na początku przesadził z alkoholem, potem wpadł do fosy, a na końcu usiłował wręczyć łapówkę. Na izbie wytrzeźwień zakończył się wieczór jednego 51 – latka. Czytaj więcej »

Szersze uprawnienia dla straży miejskiej »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie UM Zgorzelec
Stało się to możliwe za sprawą znowelizowanego rozporządzenia szefa MSWiA, które weszło w życie 3 września br. (Dz. U. nr 131, poz. 1083).Strażnicy będą mogli karać mandatami za uszkadzanie i usuwanie znaków drogowych. Czytaj więcej »

„Przechrzczona” wieś »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jadąc z Wrocławia do Strzelina przejeżdżało się do niedawna przez wieś Śiwnobród. Wracając mijało się miejscowość oznakowaną jako Świnobród. Która z nazw była poprawna? Czytaj więcej »

JOS do internetu »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie AS
Od 1 września Wioletta Odorczyk pełni funkcję dyrektora Jednostki Obsługi Szkół. Pierwszym zadaniem, które sobie wyznaczyła jest stworzenie strony internetowej jednostki. Ale pomysłów pani dyrektor nie brakuje również na kolejne miesiące. Czytaj więcej »

Szkoły ruszyły »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie Red.
- Wszystko co piękne za szybko się kończy – mówili uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach podczas gminnej inauguracji nowego roku szkolnego. Czytaj więcej »

Spór o Wały Śląskie »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Jednym z najciekawszych zabytków gminy Gromadka są relikty historycznych Wałów Śląskich zwanych też Wałami Chrobrego – stanowiących ogromny obiekt archeologiczny. Czytaj więcej »

Kondratowice walczą o fundusze »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie Anna Chamuczyńska
Gmina Kondratowice inwestuje we własny rozwój i mieszkańców. Od jej społeczności i wójta Wojciecha Bochnaka powinniśmy uczyć się efektywnego zarządzania finansami i pozyskiwania środków. Czytaj więcej »

Zapomniany cmentarz »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie Krystyna Dubiel
Nieco na uboczu, z dala od zgiełku miasta na ul. Krasickiego, znajduje się zapomniany niemal przez wszystkich cmentarz. Czytaj więcej »

Grohman: „Miałam prawo do krytyki” »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie Ewa Chojna
- Tak naprawdę to jest proces o rzetelność dziennikarską – tak w skrócie podsumował dzisiejszą rozprawę radny Rady Miejskiej Lech Duławski, który skierował pozew do sądu przeciwko dziennikarce telewizji TVL Odra, Majce Grohman. Czytaj więcej »

Z punktu widzenia „szarego obywatela” »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie Ewa Chojna
Robert Raczyński pojawił się w końcu na rozprawie, w której Starostwo Powiatowe oskarża go o zniesławienie poprzez nazwanie samej instytucji bankrutem, a nierobami pracowników starostwa. Raczyński nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Czytaj więcej »

Jak zarobić na nawałnicy?  »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie tom
Niektórzy mieszkańcy miasta wykorzystują skutki lipcowej nawałnicy do swoich prywatnych interesów. Wycinają zdrowe, dorodne drzewa! Zdaniem naszych Czytelników proceder kwitnie w najlepsze. Czytaj więcej »

Tylko dla pełnoletnich »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie Karolina Wieczorek
Bolesławiecka straż miejska przyłączyła się do Ogólnopolskiego Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18. Czytaj więcej »

Sady wzięte siłą »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie Kornelia Trytko
- Władze budują nam drogi, żebyśmy mogli nimi jeździć do sądów – twierdzi Monika Haładaj. 10 września, na terenie sadów należących do jej rodziny przeprowadzono przymusową akcję wywłaszczeniową. Ma tamtędy przebiegać łącznik Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Czytaj więcej »

"Bliżej legniczan i ich spraw" »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie UM Legnica
W najbliższy wtorek 15 września br., po wakacyjnej przerwie, odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Legnicy z mieszkańcami, w ramach prowadzonego od sześciu lat cyklu konsultacyjnego „Bliżej legniczan i ich spraw”. Czytaj więcej »

Najpiękniejsze wieńce »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie ers
Wieniec dożynkowy z Rakoszyc zwyciężył w tegorocznym konkursie na najpiękniejszy wieniec Powiatu Średzkiego. Czytaj więcej »

Samochody urzędników na ulicę »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie Anna Chamuczyńska
Ulica Bolka I Świdnickiego wszystkim strzelinianom jest dobrze znana m. in. z braku możliwości zaparkowania. Ciasnota, jaka na niej panuje, daje we znaki nie tylko mieszkańcom pobliskich budynków, ale także petentom i pracownikom zlokalizowanych tu instytucji. Czytaj więcej »

Szlakiem ginących zawodów »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie cen
- Centrum Aktywizacji Zawodowej Bezrobotnych i Wolontariatu Ziemi Nyskiej działa na rzecz osób bezrobotnych poprzez łagodzenie negatywnych skutków bezrobocia występujące na terenie powiatu nyskiego – mówi prezes Wojciech Adamczyk. Czytaj więcej »

Zrealizować marzenia »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie ab
Tuż po mecz Polonii Nysa z MKS Odrą Wodzisław – 2 września br., udało nam się porozmawiać o sytuacji w klubie z jego młodym i ambitnym prezesem, Wojciechem Wójcikiem – byłym piłkarzem nyskiej drużyny. Czytaj więcej »

60 lat tradycji »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie ab
Spółdzielnia Pracy Cukry Nyskie od 60 lat raczy nas różnymi smakołykami. Ludzie kupują je chętne, bo oprócz stałego, sprawdzonego asortymentu – co jakiś czas CN zaskakują klientów nowymi przysmakami. Czytaj więcej »

Pan Maciek już tu był… »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie kt
Kolejnym funkcjonariuszem, którego sylwetkę zaprezentowaliśmy na łamach „Expressu Wrocławskiego” jest 31-letni młodszy aspirant Maciej Siewiera, odpowiedzialny za północną część gminy Kąty Wrocławskie. Czytaj więcej »

1000 dni do Euro »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie red. kt
W najbliższą niedzielę, w godz. 10 – 17, wszyscy zainteresowani będą mogli na własne oczy zobaczyć postępy w budowie stadionu na Euro i zadać pytania pracownikom spółki Wrocław 2012. Czytaj więcej »

Przewodnik:„Śladami Małej Moskwy” »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie UM Legnica
W piątek, 11 września br. o godzinie 18.00 w restauracji Mała Moskwa (ul. Kręta 6) odbędzie się promocja najnowszej książki, przygotowanej przez Wydawnictwo EDYTOR, „Śladami Małej Moskwy” autorstwa Wojciecha Konduszy. Czytaj więcej »

Przyjazne cztery łapy »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie Red.
Wrocławskie Centrum Seniora wraz z Centrum Przyjaznych Relacji „Ludzie – Zwierzęta” uruchomiło właśnie nietypowy projekt „Przyjazne 4ŁAPY”. Czytaj więcej »

Radni stają przed trudnym wyborem »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie Red.
Obrady XLI sesji rady powiatu strzelińskiego zdominował temat aktualnej kondycji finansowej Szpitala Powiatowego w Strzelinie i Strzelińskiego Centrum Medycznego Sp. z o. o. Czytaj więcej »

70. rocznica wybuchu II Wojny Światowej  »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie www.zgorzelec.eu
W tym roku upływa 70 lat od wybuchu II Wojny Światowej. Wojny, która pochłonęła miliony ludzkich istnień i określiła polityczny porządek w Europie. 1 września, w wielu miejscach w Polsce odbyły się uroczystości upamiętniające te wydarzenia. Czytaj więcej »

Żołnierzom polskim... »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie aw
Po nabożeństwie w intencji ojczyzny uczestnicy obchodów spotkali się po pomnikiem Patriotom Polskim. W ten sposób chcieli oddać hołd obrońcom ojczyzny, którzy walcząc zginęli na polach bitew. Czytaj więcej »

Jak nauczyć fizyki w weekend ? »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie Red.
W dniach 10-12 września w Instytucie Fizyki Politechniki Wrocławskiej odbędzie się VI Międzynarodowa Konferencja “Physics Teaching in Engineering Education” organizowana przez Europejskie Towarzystwo Edukacji Inżynierów z Brukseli. Czytaj więcej »

Metamorfoza z Galerią Cuprum Arena »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie opr. tom
Pewnie każdy z nas marzy czasem o tym, aby choć na chwilę zupełnie się zmienić. Galeria Cuprum Arena w Lubinie spełnia te marzenia. Właśnie rozpoczęła projekt Metamorfozy. Czytaj więcej »

Miłośnik lusterek ujęty »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie Red.
30-letni złodziej lusterek samochodowych wpadł na gorącym uczynku. Czytaj więcej »

Metamorfoza z Galerią Cuprum Arena »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie opr. tom
Pewnie każdy z nas marzy czasem o tym, aby choć na chwilę zupełnie się zmienić. Galeria Cuprum Arena w Lubinie spełnia te marzenia. Właśnie rozpoczęła projekt Metamorfozy. Czytaj więcej »

Pokaż nam swoje letnie podboje »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie opr. tom
Przypominamy o wakacyjnym konkursie Centrum Handlowego Carrefour pod wyłącznym patronatem Expressu Legnickiego i serwisu legnica24.net. Czytaj więcej »

Pokaż nam swoje letnie podboje »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie opr. tom
Przypominamy wszystkim Czytelnikom o wakacyjnym konkursie organizowanym przez Galerię Głogów Carrefour pod wyłącznym patronatem Expressu Lubin – Głogów – Polkowice. Czytaj więcej »

Wrocław – miasto spotkań »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie opr. Red.
Wrocławskie hasło promujące miasto znalazło się w pierwszej czwórce najlepszych sloganów w badaniu przeprowadzonym przez GfK Polonia na zlecenie Rzeczpospolitej. Czytaj więcej »

Zapisy już dziś »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie ech
Dzisiaj, o godzinie 17.00 rozpoczną się zapisy do lubińskiego Klubu Koreańskiej Sztuki Walki Taekwon-do. Czytaj więcej »

Ustrzelone w sieci »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie Red.
Zobacz to nieprawdopodobne zdjęcie i wiele innych, równie ciekawych fotek, w naszym serwisie mojetrofea.pl. Czytaj więcej »

Letnie granie w lapidarium »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie tom
W ramach cyklu imprez ph: "Letnie granie w lapidarium", w najbliższy czwartek, 10 września, będziemy mogli wysłuchać koncertu "Trzeba marzyć". Czytaj więcej »

Wypadek karetki z więźniem »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie Wojciech Sitarz
W poniedziałek wieczorem na placu Jana Pawła II doszło do zderzenia karetki z samochodem osobowym. Czytaj więcej »

Demontaż wieńczy dzieło »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie Ilona Parejko
Znikają szpetne rury ciepłociągu ciągnącego się wzdłuż ulicy Kościuszki. Ich wygląd nie był jednak przyczyną demontażu. Naziemny rurociąg “gubił” po drodze mnóstwo cennego ciepła, ogrzewając przy okazji powietrze. Czytaj więcej »

Wyróżnienie dla Nysy »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie ab
3 września br. podczas konferencji w Muzeum Śląska Opolskiego zostały wręczone certyfikaty OROT dla najlepszego produktu turystycznego Opolszczyzny. W gronie laureatów znalazły się obchody Dni Twierdzy Nysa, które zostały wyróżnione w najbardziej prestiżowej kategorii „wydarzenie”. Czytaj więcej »

Ogień na Sarniej »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie ŁT
W nocy z piątku na sobotę spłonęła stodoła na ul. Sarniej, przy wyjeździe z Wrocławia w kierunku Strzelina. Czytaj więcej »

Złodzieje paliwa »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie kt
Policjanci z Kątów Wrocławskich zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież paliwa ze stojących na prywatnym parkingu samochodów ciężarowych. Czytaj więcej »

Wróci jako turysta »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie kt
Victor Ashe, ambasador USA w Polsce, kończy we wrześniu swoją pięcioletnią misję. W poniedziałek żegnał go w ratuszu prezydent Wrocławia. Czytaj więcej »

Z braku znaków »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie Ilona Parejko
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uznała, że jadący przez Bolesławiec nie muszą wiedzieć jak dostać się na nowy odcinek autostrady A4. W drugą stronę jest podobnie. W czym problem? W Braku znaków. Czytaj więcej »

Dla niepełnosprawnego ucznia »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie Oprac. RH
Gmina Strzelin przystąpiła do realizacji programu PFRON pod nazwą: „Uczeń na wsi – pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie i miejsko – wiejskie”. Pomoc ma polegać na dofinansowaniu kosztów nauki. Czytaj więcej »

Niemcy przegrali...po raz kolejny »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie Ewa Chojna
Jeszcze chwila, a wynik bitwy o gród głogowski byłby zupełnie inny niż to zapisano w kronikach historycznych. Pomimo ciężkich walk obrońcom Głogowa udało się jednak pokonać zaciekłego wroga, choć straty w ludziach były ogromne – zupełnie jak 900 lat temu, kiedy wojownicy walczyli na śmierć i życie. Czytaj więcej »

Ukraińskie klimaty na galowo »
Tekst opublikowany 2009-09-06, opracowanie tom
Dziś w pobliżu Galerii Gwarnej odbędzie się galowy koncert V edycji "Ukraińskich klimatów". Organizatorem imprezy jest legnickie koło Związku Ukraińców w Polsce. Czytaj więcej »

Ale robale  »
Tekst opublikowany 2009-09-05, opracowanie Wojciech Sitarz
Z okazji planowanej na 12 września premiery spektaklu „Co w trawie piszczy” Teatr Lalek wspólnie z Wrocławskim Parkiem Wodnym przygotował dla dzieci specjalne atrakcje. Czytaj więcej »

IX Święto Legnickiego Ogórka »
Tekst opublikowany 2009-09-05, opracowanie UM Legnica
Już dziś staromiejskie Centrum po raz dziewiąty wypełni się uczestnikami i gośćmi dorocznego Święta Legnickiego Ogórka. Czytaj więcej »

Bocian podnosi się z ruiny »
Tekst opublikowany 2009-09-12, opracowanie Kornelia Trytko
- Synagoga nie będzie martwym skansenem. Chcemy, żeby to miejsce żyło i przyciągało ludzi wszystkich wyznań – mówi Bente Kahan, założycielka fundacji, która od trzech lat promuje we Wrocławiu żydowską kulturę i historię. Czytaj więcej »

Konferencja o geografii historycznej »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie UM Legnica
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy organizuje w dniach 7-9 września br. III Międzynarodową Konferencję pn. „Geografia historyczna jako determinanta rozwoju innych dyscyplin nauki”. Czytaj więcej »

Najlepsi w ratowaniu »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie ech
Ratownicy Jednostki Ratownictwa Górniczo – Hutniczego wyjeżdżają dziś na XV Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim. Czytaj więcej »

Ekobasket »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie ab
6 września br. na boisku Zespołu Szkół Sportowych nr 2 przy ul. Grodkowskiej. w Nysie odbędzie się Wakacyjny Turniej Koszykówki "Ekobasket". Do turnieju mogą zgłaszać się dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 i 13-15 lat. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Czytaj więcej »

Zwierzenia Czesława »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie Joanna Kołodziej
Czesław Mozila, bliżej znany publiczności jako Czesław Śpiewa, mówi o sobie – „Jestem z nikąd, a tu ktoś któregoś dnia powiedział mi, że nagrałem płytę”. Czytaj więcej »

Upamiętnili tragedię »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie Red.
W dniu Święta Lotnictwa został odsłonięty w Jarostowie obelisk upamiętniający tragedię, która wydarzyła się 17 lutego 2009 roku. W tym dniu uległ katastrofie śmigłowiec, który wykonywał zadania ratownicze. W katastrofie zginęli pilot Janusz Cygański i ratownik medyczny Czesław Buśko. Czytaj więcej »

Trujący barszcz »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie Oprac. RH na podstawie informacji PIORiN
Jak informuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa rośnie liczba przypadków poparzeń spowodowanych kontaktem z Barszczem Sosnowskiego. Może to spowodować zapalenie skóry, powstawanie pęcherzy, niegojące się rany oraz zapalenie spojówek. Czytaj więcej »

FOKUS 200 »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie
Już niedługo rozpocznie się projekt FOKUS 2009, który odbędzie się w Görlitz na terenie starej rzeźni(alter Schlachthof). Festiwal polsko-niemieckiej kultury młodzieżowej zaprezentuje na Łużycach w dniach 11. do 13 września kolorowy i ciekawy program z bogatą ofertą młodej sztuki i kultury, sztuki ulicznej i sportu rozrywkowego, informacji, zabawy i dobrej muzyki. Czytaj więcej »

Czas na Technopolis »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie mtm
2 września w Warszawie rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. Tadeusz Więckowski i dr Olaf Gail, dyrektor Ośrodka Przetwarzania Informacji - instytucji wdrażającej Program Infrastruktura i Środowisko podpisali umowę o dofinansowanie projektu „Międzyuczelniane Centrum Dydaktyczno-Technologiczne Technopolis we Wrocławiu”. Czytaj więcej »

Startuje Wratislavia »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie mtm
Po raz kolejny w sobotę 5 września, we wnętrzach zabytków Wrocławia i Dolnego Śląska, rozpoczyna się Festiwal Wratislavia Cantans - impreza celebrująca piękno muzyki wokalnej i chóralnej oraz tradycji oratoryjnej. Czytaj więcej »

Dom lekarza rodzinnego »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie Anna Chamuczyńska
We wtorek, 25 sierpnia, odbyła się uroczystość aktu erekcyjnego w Prusach. W fundamenty przyszłej siedziby opieki medycznej został wmurowany dokument otwierający w uroczysty sposób budowę. Czytaj więcej »

Rock Blok w BOK »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie Karolina Wieczorek
Już po raz czternasty Bolesławiecki Ośrodek Kultury organizuje przegląd rockowych kapel. Gwiazdą będzie grupa Afromental. Czytaj więcej »

Dla szukających pracy »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie aw
Po raz kolejny w Środzie Śląskiej zostaną zorganizowane Powiatowe Targi Pracy. Odbędą się one w sali konferencyjnej średzkiego starostwa 11 września. Czytaj więcej »

Dobry występ sekcji szachowej »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie Karolina Wieczorek
W dniach, 28-30 sierpnia, szachiści BKS „Bobrzanie” wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu dzieci i młodzieży. W sumie do Świeradowa Zdroju pojechało 9 młodych bolesławian. Czytaj więcej »

Wybierz z nami Super Dzielnicowego! »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie Karolina Wieczorek
Każdy z naszych czytelników może zdecydować o tym, który z dzielnicowych powiatu bolesławieckiego zasługuje na miano Super Dzielnicowego. Wystarczy wyciąć i wypełnić kupon, który znajdzie się w naszej czwartkowej gazecie. Czytaj więcej »

Dzień Kibica w Polkowicach »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie Ewa Chojna
Nie tylko bilety za złotówkę, ale również wiele atrakcyjnych niespodzianek i nagród czeka na oddanych fanów Górnika Polkowice z okazji Dnia Kibica. Czytaj więcej »

Poświęcone Obronie Głogowa »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie ech
Podczas rocznicowych uroczystości obchodzonych w Głogowie będzie można zakupić kolejny zeszyt wydany w ramach Encyklopedii Ziemi Głogowskiej. Tym razem Towarzystwo Ziemi Głogowskiej na kartach zawarło wszelkie niezbędne informacje dotyczące obrony miasta w 1109 roku. Czytaj więcej »

Smuda przejmuje pałeczkę »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie ech
Piłkarze Zagłębia Lubin dzisiaj po raz pierwszy zagrają pod okiem nowego trenera. O 16.30 rozpocznie się trening z Franciszkiem Smudą. Czytaj więcej »

Obywatel kartki śle »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie ech
Do większości skrzynek pocztowych w Lubinie trafiła widokówka ze zdjęciem....dziury na lubińskim Rynku. Możemy to uznać za dość nietypowy sposób przypominania o niespełnionych obietnicach wyborczych. Czytaj więcej »

Uczcili rocznicę »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie Ewa Chojna
Cztery dni muzyki, setki lubinian, którzy postanowili wspólnie bawić się przy dźwiękach płynących ze sceny, ogromna dawka wspomnień sprzed lat i chwila zadumy nad tymi, którzy nie mogli być tam z nami. Obchody sierpnia ‘82 dobiegają końca. Czytaj więcej »

Krok do referendum »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie Ewa Chojna
Pod koniec września odbędzie się referendum w sprawie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego na terenie Gminy Wiejskiej Lubin. Mieszkańcy gminy, tak jak i pięciu pozostałych regionów zagrożonych odkrywka będą mieli szansę wypowiedzieć się i zagłosować „za” lub „przeciw” powstaniu kopalni. Czy jednak ich protesty coś dadzą? Czytaj więcej »

Zarząd nieugięty »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie ech
Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. podtrzymuje swoje stanowisko mówiące o tym, że postulaty zgłoszone przez związki zawodowe nie mogą być podstawą do wszczęcia sporu zbiorowego. Czytaj więcej »

Z Olimpią bez bramek »
Tekst opublikowany 2009-08-29, opracowanie pp
Drużyna Górnika Polkowice bezbramkowo zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z Olimpią Grudziądz. Czytaj więcej »

Historia Polski odczytana ze ściany »
Tekst opublikowany 2009-08-29, opracowanie Kamil Nowelli
Zaniedbane kamienice, brudne klatki schodowe i zaśmiecone podwórka to codzienny widok dla mieszkańców ulicy Jęczmiennej we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Hospicjum się rozrośnie »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie Ewa Chojna
Lubińskie hospicjum czekają duże zmiany. W planach Stowarzyszenia Palium, które przez 10 lat walczyło o powstanie placówki w Lubinie, jest rozbudowa o kolejne łóżka. Czytaj więcej »

Pojedziemy z klimą »
Tekst opublikowany 2009-08-29, opracowanie kt
Na ul. Grabiszyńskiej, pasażerowie autobusu 704 błagali kierowcę, żeby wypuścił ich między przystankami. W tym samym czasie, prezes MPK ogłaszał zakup 33 klimatyzowanych mercedesów. Czytaj więcej »

Solidarność żąda spotkania »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie ech
NSZZ Solidarność oczekuje spotkania z zarządem Polskiej Miedzi. Wczoraj na biurko prezesa holdingu trafiło pismo, w którym Solidarność podtrzymuje żądania odstąpienia od prywatyzacji Polskiej Miedzi. Czytaj więcej »

Miasto ceramiki i... aniołów »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie Red.
Wiadomo już dlaczego tegoroczne Święto Ceramiki było tak udane. Organizatorzy zadbali tym razem o opiekę niebiańską. Czytaj więcej »

WPEC przerywa milczenie »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Paweł Pawlucy, Ewa Chojna
Prezes Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej reaguje na zarzuty szefów dolnośląskich spółdzielni. -Nikt nie lubi podwyżek, ale nie potrafię wytłumaczyć takiego postępowania. Szefowie spółdzielni doskonale wiedzą przecież, że to nie WPEC ustala ceny energii – dziwi się prezes przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

We wrześniu wyłonią wykonawcę »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Ewa Chojna
Trzy boiska ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkę i kosza – w połowie września rozstrzygnięty zostanie przetarg na budowę kompleksu sportowego w Guzicach. Czytaj więcej »

Janeczek wiceprezesem »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie ech
Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź S.A. powołała trzeciego członka zarządu spółki. Został nim Ryszard Janeczek, do tej pory prezes Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. Czytaj więcej »

Spór zbiorowy w KGHM »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Ewa Chojna
Zarząd Polskiej Miedzi nie zgodził się na podpisanie porozumienia z ZZPPM, które wystosowało pismo zawierające sześć postulatów na wypadek utraty kontroli Skarbu Państwa nad spółką. Czytaj więcej »

Atrakcje kulturalne w Magnolia Park »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie
Czytaj więcej »

Politechnika pod rękę z Microsoftem »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie opr. aw
Politechnika Wrocławska oraz firma Microsoft podpisały w środę, 29 lipca, umowę o współpracy. Czytaj więcej »

Szansa na ćwierćfinały »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie Beata Sadowska
27 lipca stadion na Maślicach obejrzeli Michael Platini, Grzegorz Lato i Rafał Dutkiewicz. Przewodniczący UEFA pochwalił prezydenta miasta i wrocławian za przygotowania do Euro 2012. Nie zaprzeczył, że we Wrocławiu mogą odbyć się ćwierćfinały mistrzostw Europy. Czytaj więcej »

Platini zobaczy budowę »
Tekst opublikowany 2009-07-26, opracowanie bom
Do Polski przyjechał Michel Platini. Po wizycie w Gdańsku i Poznaniu wieczorem odwiedzi Wrocław. Szef UEF-y chce sprawdzić przygotowania do mistrzostw EURO 2012. Czytaj więcej »

Nieużytek czy tajny obiekt »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Mieszkańcy ul. Wietrznej skarżą się, że nie mogą chodzić na spacery nad jeziorko przy ulicy Skarbowców. Choć teren nie jest już wojskowy, to cały czas ogrodzony i pilnie strzeżony. Czytaj więcej »

Wrocław da radę »
Tekst opublikowany 2009-05-27, opracowanie kt
- Miasto dobrze radzi sobie z inwestycjami, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem – tak przygotowania do mistrzostw ocenił w środę szef sejmowej podkomisji ds. Euro 2012. Czytaj więcej »

Operatorzy na start »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie kt
Minął termin składania ofert na zarządzanie nowopowstającym stadionem we Wrocławiu. Wyłonionego spośród dwóch firm operatora poznamy w czerwcu. Czytaj więcej »

Wrocław odzyskał Renomę »
Tekst opublikowany 2009-04-25, opracowanie kt
Punktualnie o godz. 9, historyczny dom handlowy otworzył swoje bramy przed kupującymi. Zakończył się trwający od 2005 roku remont. Czytaj więcej »

Skąd woda na Mercurym? »
Tekst opublikowany 2009-01-09, opracowanie BS
Rok temu sonda kosmiczna Messenger przesłała pierwsze zdjęcia Merkurego. O tym i o hipotezach skąd się wzięła wody na pomarańczowej planecie opowie Jadwiga Daszyńska-Daszkiewicz z Uniwersytetu Wrocławskiego. Czytaj więcej »

Halloween Show w Galerii Piastów »
Tekst opublikowany 2008-11-03, opracowanie red.
Dynie, szkielety, miotły i pajęczyny. Upiorne skrzaty, duchy-olbrzymy i mag – hipnotyzer. Czarci gaj, sabat czarownic i biała mumia – to daleko nie wszystkie atrakcje, które czekają w Galerii Piastów, 31 października od godziny 14.00 do 19.00. Czytaj więcej »

Klienci Carrefour najbardziej hojni! »
Tekst opublikowany 2008-10-31, opracowanie red.
Klienci sklepów Carrefour okazali wielkie serce – w trakcie ogólnopolskiej zbiorki "Podziel się posiłkiem" w dniach 26-27 września przekazali rekordową ilość prawie 36 ton produktów na rzecz Banków Żywności. Czytaj więcej »

Rozmawiamy z "zieloną" pisarką »
Tekst opublikowany 2008-05-21, opracowanie MW
Inteligentne rośliny, rozstania wpisane w miłość, a w głównej roli na dużym ekranie papież, czyli Piotr Adamczyk. Czy po to została biologiem, by pisać romantyczne historie? O to zapytaliśmy Maję Kotarską, autorkę książek, mieszkającą w podwrocławskiej Oleśnicy. Czytaj więcej »

Lutnik - moje drugie „ja”  »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie red.
Gdy ktoś przez nieuwagę powie, że produkuje skrzypce bądź altówki, może się obrazić. On tworzy, bo wkłada w to swoje serce i duszę, czyli całego siebie. O swojej pasji mógłby opowiadać godzinami. Czytaj więcej »

Zaloguj sie, aby dodać komentarz sygnowany Twoim nickiem

KOMENTARZE
Dzisiaj
Niedziela 7 lutego 2016
Imieniny
Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
Redakcja

tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl
Partnerzy serwisu
Gmina Udanin
Starostwo Średzkie
BOK MCC
Śniadanie Mistrzów
Kino FORUM
OtoStrzelin.pl © 2007 - 2016 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl