Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Strzelin
Ampułki do mezoterapii bezigłowej – przeciwwskazania do terapii

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Czy kosmetyki są niebezpieczne dla naszego zdrowia? Cóż, jeżeli krem do twarzy wsmarujesz w nogi, to nic ci się nie stanie. Gorzej, gdy żel pod prysznic zamiast na ciele, wyląduje w nim – czeka cię dzień pełen niemiłych wrażeń żołądkowych. A co z ampułkami do mezoterapii bezigłowej? Czy one też są szkodliwe?
Ampułki do mezoterapii bezigłowej – przeciwwskazania do terapii

Kosmetyki - przyjaciele każdej kobiety

Nie wyobrażamy sobie dnia bez użycia kosmetyków. Tusz do rzęs, szminka do ust, krem do twarzy, szampon do włosów, żel pod prysznic – to tylko niektóre z nich. Nieustannie korzystamy z ich dobroczynnego wpływu. Czasem w mniejszej, czasem w większej ilości. Wpływ ma na to wiele czynników. Gdy wieczorem idziemy na miasto, ilość użytych kosmetyków zwiększa się. Jeżeli jednak cały dzień siedzimy w domu, znacząco ograniczamy ich liczbę.

 

Mezoterapia bezigłowa – w trosce o skórę

Pomóc w zrobieniu sobie przerwy od kosmetyków może również specjalny zabieg. Jednym z nich jest mezoterapia bezigłowa, następca mezoterapii igłowej. Czym się od siebie różnią? W mezoterapii bezigłowej, jak sama nazwa wskazuje, nie stosuje się igieł. Oznacza to, że zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. A dodatkowo piekielnie skuteczny. Wykorzystuje się elektroporację, czyli pole elektryczne, które odwracalnie uszkadza błony komórkowe. Nie jest to nic czego należy się bać. Mówiąc prościej: dzięki użyciu prądu elektrycznego błony komórkowe na naszej twarzy (lub każdej innej części ciała) stają się bardziej przepuszczalne. Dzieje się tak, ponieważ prąd otwiera kanały hydrofilowe przez które substancja aktywna dostaje się głęboko pod skórę. Uspokajamy, nie oznacza to, że ampułki do mezoterapii bezigłowej niszczą nasze ciało. To prawda, prąd nie jest największym przyjacielem człowieka, jednak jego napięcie w tym zabiegu jest niewielkie. Na tyle niewielkie, że nie czujemy nawet, że nas „kopnął”.

 

Czy ampułki do mezoterapii bezigłowej są szkodliwe?

Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Choć ampułki do mezoterapii bezigłowej nie oddziałują negatywnie na nasze ciało, prąd może to zrobić. Jak wspomnieliśmy, napięcie jest niewielkie, jednak wystarczające, by zrobić krzywdę. Komu? Przede wszystkim z zabiegu mezoterapii nie mogą skorzystać osoby, które mają w swoim ciele jakiekolwiek metalowe elementy; chorują na serce i mają wszczepiony rozrusznik; chorują na epilepsje; mają cukrzycę; chorobę żył. Z mezoterapii eliminują również stany zapalne skóry; nadwrażliwość skóry; infekcja bakteryjna, grzybicza lub wirusowa; nowotwór oraz ciąża i okres karmienia piersią.


MRDzisiaj
Poniedziałek 19 sierpnia 2019
Imieniny
Emilii, Julinana, Konstancji

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
o © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl