Darek zagrał w Polish Youth Open

Na zawodach w Cetniewie Granit Strzelin reprezentował Dariusz Burger.

W dniach 29.05 - 01.06 rozegrano międzynarodowy turniej tenisa stołowego w kategorii kadetów – Polish Youth Open. Są to zawody, w których występują najlepsi młodzi tenisiści z całego świata. Dużym powodem do radości jest udział zawodnika ze Strzelina. Darek Burger sklasyfikowany został w turnieju na pozycji w przedziale 17-32. O wejście do prestiżowej „szesnastki” turnieju uległ Aleksandrowi Zhelubenkovi z Białorusi 3:1. Tenisista zza wschodniej granicy zdobył brązowy medal Polish Youth Open, więc porażka Darka jest w pełni usprawiedliwiona. Burger w tym pojedynku uległ 3:1. W grze klasyfikacyjnej do turnieju Darek ograł Białorusina i uległ zawodnikowi z Hongkongu – Chiu Chung Chei, który został zwycięzcą całych zawodów. Do turnieju głównego awans uzyskało jedynie 3 z 14 Polaków. Byli to - Darek Burger ze Strzelina, Wiśniewski z Gdańska i Bortnowski z Drzonkowa. W grze deblowej Darek grał wraz z K. Tokarskim z Drzonkowa. Ulegli Japończykom 3 :1 i odpadli z dalszej rywalizacji. Trener Marian Kozak jest zadowolony z gry swojego podopiecznego, który w przyszłym roku nadal będzie występował w tej same kategorii wiekowej. Planowane jest zwiększenie dawki treningowej dla naszego uzdolnionego tenisisty. Na tych zawodach wystąpiła także była zawodniczka Granitu - Magdalena Mazur, która obecnie reprezentuje barwy LKS-u Nadarzyn. Tenisistka była bardzo bliska awansu głównego, ale zabrakło jej zwycięstwa w jednym secie. W Polish Youth Open mógł wystąpić również Dominik Skorupski, jednak plany awansu pokrzyżowała kontuzja, której się nabawił w jednym ze spotkań barażowych. Granit Strzelin ma kłopoty finansowe. Darek Burger do Cetniewa musiał udać się bez swojego trenera Mariana Kozaka, ponieważ klub nie miał środków na sfinansowanie ich pobytu.