Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Strzelin
Korzystanie z Facebooka a poczucie pustki

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Kto z nas nie ma, bądź nie miał kiedykolwiek do czynienia z portalem społecznościowym Facebook? Ręka w górę. Rzecz jasna zdecydowana większość. O wpływach mediów społecznościowych na sferę naszego życia czy psychiki można by napisać bardzo długą rozprawę. Przypatrzmy się jednak aspektowi poczucia pustki w naszym życiu i jego związku z portalem Facebook.
Korzystanie z Facebooka a poczucie pustki

Co robisz tuż po przebudzeniu? Bardzo często jest to sprawdzanie powiadomień w telefonie, w tym tych z Facebooka. Czy to wyświetlają się same, czy po prostu automatycznie odpalasz portal czy aplikację i sprawdzasz. To już nawyk, wręcz obsesja. Co w momencie, kiedy tych powiadomień czy wiadomości nie ma? Możesz doznać poczucia pustki, że być może nikt się tobą nie interesuje. Możliwe, że dodałeś piosenkę czy jakiś post, komentarz, a nikt go nie polubił. Zwłaszcza wśród młodzieży w trudnym wieku może mieć to negatywny wpływ na poczucie własnej wartości. Niby głupota, ale nie z perspektywy młodego pokolenia, które od razu rzucane jest w świat wirtualny, mediów, Internetu.

W portalu społecznościowych widzimy też często, jak „żyją” inni i jacy są szczęśliwi. To oczywiście wycinki z ich życia, chwile, często dodawane właśnie po to, by zakrzywić rzeczywistość, dowartościować się w świecie wirtualnym, pochwalić znajomym nowym autem, domem, co najgorsze – dzieckiem. Są osoby, które widząc takie rzeczy, odczuwają pustkę w swoim – rzekomo – nudnym życiu. Przejmują się, że ich jest mniej atrakcyjne, że nie mają tylu znajomych, zainteresowań, być może również pieniędzy.

Czy portal społecznościowy może wpływać negatywnie na naszą psychikę? Oczywiście. Głównie zagrożone są dzieci i młodzież, które nałogowo sprawdzają powiadomienia, a bez Facebooka nie są w stanie wytrzymać kilkunastu minut. Trzeba pamiętać, że o ile pokolenie, które dorastało bez Internetu jest w stanie w większym stopniu panować nad takimi rzeczami, najmłodsi mają już z tym problem. Świat wirtualny, portali społecznościowych, staje się ich światem rzeczywistym.

Źródło: www.mediaclick.pl


MRo © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Wtorek 5 lipca 2022
Imieniny
Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin