Strzelinianka remisuje

Piłkarze Strzelinianki Strzelin doskonale rozpoczęli sezon i obecnie zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. W ostatnim spotkaniu rozegranym 31 października zremisowali z Sokołem Wielka Lipa 1:1.

Strzelinianka Strzelin w tym sezonie jest bliska wywalczenia awansu do wyższej klasy rozgrywek. Podopieczni trenera Bolkowskiego świetnie realizują jego założenia taktyczne i zdobywają cenne punkty.

W meczu 13 kolejki, który rozegrany został 31 października, piłkarze Strzelinianki na wyjeździe zmierzyli się z Sokołem Wielka Lipa. Początek spotkania rozpoczął się doskonale dla gospodarzy, którzy po rzucie rożnym i błędzie bramkarza Sekuły wyszli na prowadzenie. Strzelinianka szybko ruszyła do odrabiania strat. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wróblewskiego, piłkę w bramce umieścił Tomasz Masłowski. Niestety radość gości trwała krótko. Arbiter główny tego spotkania nie uznał prawidłowo zdobytego gola, sugerując się decyzją sędziego bocznego, który dopatrzył się pozycji spalonej jednego z zawodników ze Strzelina. Decyzja ta była kontrowersyjna, ponieważ w bramce Sokoła znajdował się obrońca gospodarzy. W pierwszej połowie szansę na zdobycie bramki z rzutu wolnego miał jeszcze Makowski, ale bramkarz przeciwników wykazał się refleksem. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę na boisku za kontuzjowanego Makowskiego pojawił się Kaczmarek.

Po zmianie stron Strzelinianka ruszyła do ataku. Po akcji Jarka Wróblewskiego i Michała Masłowskiego bramkarza gospodarzy pokonał Tomasz Bartosz. Od 55 minuty gracze ze Strzelina grali z przewagą jednego piłkarza, po tym jak czerwoną kartkę za faul na Wróblewskim otrzymał zawodnik Sokoła. Strzelinianka miała jeszcze kilka sytuacji do zdobycia zwycięskiego gola, ale strzały Masłowskiego i Widziaka mijały światło bramki. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Sekuła, Widziak, Skorupski, Suchecki, Stopa, Wróblewski, M. Masłowski, Sukiennik, Makowski (Kaczmarek), T. Masłowski (Rogan), T. Bartosz. Strzelinianka po 13 kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli z 32 punktami. Liderem jest Piast Żmigród, który ma przewagę dwóch oczek. Wszystko może się zmienić już 8 listopada, kiedy ekipa ze Strzelina na własnym stadionie o godzinie 14 zmierzy się z Foto Higieną Błyskawicą Gać. Niestety w spotkaniu tym z powodu liczby kartek pauzować będą: Suchecki i Sukiennik.

12 kolejkę klasy okręgowej rozegrano w środę 25 października. Strzelinianka na własnym stadionie również zremisowała z ekipą z Brzegu Dolnego 1:1. Bramka dla gospodarzy wpadła do siatki gości już w 10 minucie. Rzut wolny doskonale wykonał Michał Masłowski, a bramkarz z Brzegu Dolnego wybił piłkę pod nogi Bartosza, który dopełnił formalności. Goście wyrównali w końcówce meczu po rzucie karnym. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Strzelinianka wystąpiła w składzie: Sekuła, Widziak, Skorupski, Suchecki, Stopa, Wróblewski (Rogan), M.Masłowski, Sukiennik, Kaczmarek (Makowski), Burtan (T.Masłowski), Bartosz.

W ostatnim tygodniu w lidze okręgowej dwa spotkania rozegrali również piłkarze Świtezi Wiązów. W pierwszym spotkaniu rozegranym w środę, 25 października, rozgromili na wyjeździe Włókniarza Wrocław 3:0. W meczu 13 kolejki Świteź również zdobyła 3 punkty po zwycięstwie nad Błyskiem Kuźniczysko 4:3. Ekipa z Wiązowa zajmuje w tabeli 13 miejsce z 13 punktami. W następnej kolejce Świteź zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Jelcz - Laskowice.