Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Strzelinianka wygrywa

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Piłkarze Strzelinianki Strzelin rozgromili na własnym stadionie Foto Higienę Błyskawicę Gać 3:0. Cenne trzy punkty przybliżają nasz zespołu do awansu.

Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 8 listopada na stadionie w Strzelinie. W spotkaniu z Foto Higieną Błyskawicą Gać trener Piotr Bolkowski nie mógł skorzystać z pauzujących za kartki Sucheckiego i Sukiennika. W ich miejsce na boisku od pierwszego gwizdka sędziego zagrali Gierczak i Tomasz Masłowski. Strzelinianka zagrała w składzie: Król, Widziak, Skorupski, T.Masłowski, Stopa (Wójcikiewicz), Wróblewski (Ziółkowsk), Gierczak (Burtan), Rogan, Kaczmarek (Makowski), M.Masłowski, Bartosz. Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. W 20. minucie błąd obrońców i bramkarza gości wykorzystał Michał Masłowski, który wyprowadził Strzeliniankę na prowadzenie. Piłkarze Foto Higieny szybko ruszyli do zdobycia wyrównującego trafienia. Po pięciu minutach mogło być 1:1, ale piłka po strzale pomocnika gości poszybowała nad bramką Króla. Strzelinianka mogła zdobyć jeszcze jednego gola w pierwszej odsłonie, ale akcję Bartosza nie wykończył żaden z podopiecznych Bolkowskiego.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości, jednak dobra gra w defensywie uchroniła Strzeliniankę od straty bramki. W 70. minucie po dokładnym dośrodkowaniu Bartosza piłkę w bramce gości umieścił Kaczmarek. Bramkarz Foto Higieny nie zdążył się jeszcze otrząsnąć po drugim golu, a już kolejny raz musiał wyciągać piłkę z siatki. W 73. minucie dobre podanie Michała Masłowskiego wykończył Widziak. Wynik spotkania nie zmienił się już do końca meczu.

Strzelinianka wygrała pewnie i zasłużenie 3:0. W niedzielę 15 listopada Strzelinianka w Żórawinie o godzinie 14.00 zagra z beniaminkiem LZS-em Stary Śleszów. Po 14 kolejkach zespół ze Strzelina zajmuje drugie miejsce w tabeli z 35 punktami. Liderem pozostaje Piast Żmigród, który wyprzedza Strzeliniankę o 2 punkty.

Zwycięstwo odnieśli także gracze Świtezi Wiązów, którzy na wyjeździe pokonali Czarnych Jelcz- Laskowice 3:2. Świteź po 14 kolejkach zajmuje 11 miejsce z 16 punktami. Następny mecz ekipa z Wiązowa zagra 15 listopada na własnym stadionie z liderem - Piastem Żmigród.