Strzelin
Fortepiany lepsze od Brazylii

Pierwszej porażki doznali siatkarze Brazylii, którzy ulegli Fortepianom w meczu rewanżowym Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej.

W piątek, 22 stycznia rywalizowali siatkarze występujący w powiatowej lidze. W pierwszym spotkaniu Falkony uległy Starterowi Gęsiniec 1:3. Siatkarze Falkonów wygrali tylko pierwszego seta 25:20. Kolejne partie należały do zawodników z Gęsińca: 25:14, 25:19 i 26:24. W najciekawszym spotkaniu, lider Brazylia zmierzyła się z drużyną Fortepianów. W pierwszej rundzie spotkanie wygrali Brazylijczycy 3:0. Tym razem było inaczej. Brazylia wygrała dwa pierwsze sety: 25:18 i 25:22. Kolejne części gry należały jednak do „Pianistów”. Trzeci i czwarty set zakończył się wygraną Fortepianów 26:24 i 25:21. W decydującym secie Brazylijczycy nie potrafili pokonać rywali i przegrali znacząco 15:6. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Fortepianów.

Pomimo porażki, liderem w ligowej tabeli, pozostają Brazylijczycy. Po 9 kolejkach uzbierali 25 punktów. Drugie miejsce zajmują Fortepiany tracąc 3 punkty. Oba zespoły do samego końca będą walczyć o mistrzostwo Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Niestety wciąż bez zwycięstwa pozostają siatkarze Grupy Osadkowski.