Strzelin na Oporowskiej

Wielu kibiców ze Strzelina pojawiło się na trybunach stadionu przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu, gdzie Śląsk podejmował Jagiellonię Białystok. Na płocie oddzielającym boisko dumnie zawisła flaga sympatyków ze Strzelina z herbem naszego miasta.

Blisko 5 tysięcy kibiców obejrzało w sobotę 6 marca mecz, w którym zmierzyli się piłkarze Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok. Wśród sympatyków wrocławskiego klubu, zasiadło wielu kibiców z naszego miasta, którzy na trybunach zaprezentowali swoją flagę z napisem „Strzelin”.

Dwa lata kibice z Białegostoku czekali na zwycięstwo swojego zespołu na wyjeździe. Niestety już w 33 minucie goście cieszyli się z bramki. Jarosław Lato strzałem z rzutu wolnego wyprowadził swój klub na prowadzenie. Po zmianie stron piłkarze Jagiellonii zdobyli drugą bramkę. Lato dośrodkował z rożnego, piłkę zgrał Frankowski, a Remigiusz Jezierski z półobrotu trafił w samo okienko bramki Kelemena. Piłkarze Śląska w 78 minucie zdobyli bramkę kontaktową. Strzelcem był Piotr Celeban. W tym momencie wrocławianie „poczuli krew” i rzucili się do ataku. Niestety wrocławianie nie zdołali już doprowadzić do wyrównania. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 1:2. Śląsk Wrocław nie najlepiej więc rozpoczął rundę wiosenną.