Strzelin
Burger multimedalista

Doskonale spisali się tenisiści stołowi Granitu Strzelin podczas Mistrzostw Dolnego Śląska. Darek Burger zdobył aż cztery medale: złoty indywidualnie, srebro w drużynie, srebro w grze mieszanej i brąz w deblu.

Ostatnie Mistrzostwa Dolnego Śląska w tenisie stołowym rozegrano w Brzegu Dolnym w dniach 24-25 kwietnia. Pierwszego dnia rywalizowali młodzicy. Granit Strzelin reprezentowało dwóch młodych zawodników. Indywidualnie Kamil Sułkowski był 9., natomiast jego klubowy kolega Maciej Kościak 13. Obaj tenisiści razem wystąpili w grze podwójnej zajmując wysokie 5. miejsce.

Drugiego dnia rywalizowali kadeci i juniorzy. Nasza jedyna kadetka Sylwia Sawicka była piąta. W tej samej kategorii wiekowej wystąpiło dwóch tenisistów ze Strzelina. Daniel Słowik był 13., a Tomasz Jakubowski 21. W grze mieszanej Sylwia Sawicka i Daniel Słowik zajęli 9. pozycję.

W kategorii juniorów świetnie spisał się Dariusz Burger, który udowodnił, że jest jednym z najlepszych tenisistów w Polsce. Darek zdobył złoty medal w grze indywidualnej. Bez problemów pokonał wszystkich przeciwników. Słabiej poradzili sobie pozostali zawodnicy Granitu: Tobiasz Cieślik był 13., a Filip Put 21. W grze podwójnej Burger wystąpił w parze z Przemysławem Kościelniakiem z AE Wrocław. Tenisiści zdobyli brązowe medale. W grze mieszanej partnerką Darka była zawodniczka z Krosnowic. Niestety, finałowy mecz przegrali i zajęli drugie miejsce na podium. Burger zdobył także srebrny medal w drużynie. Granit reprezentowali: Darek Burger, Filip Put i Tobiasz Cieślik. Mamy nadzieję, że Darek utrzyma wysoką formę i z majowych Mistrzostw Polski również przywiezie medale.