Strzelin
Mamy lidera

Piłkarze Strzelinianki Strzelin w minionym tygodniu wygrali dwa mecze ligowe w klasie okręgowej. Dzięki zdobytym sześciu punktom zespół z naszego miasta jest nowym liderem tabeli.

Pierwszy mecz piłkarze Strzelinianki rozegrali na własnym stadionie 19 maja z KS Łoziną. Podopieczni Piotra Bolkowskiego wystąpili w składzie: Król, Łuczak, Skorupski, Suchecki, Wróblewski, M. Masłowski (Rogan), Sukiennik, Bandura (Dubaniowski, Makowski), Józefowicz (Burtan), Bartosz.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 7 minucie faulowany przed polem karnym był napastnik Strzelinianki Tomasz Bartosz. Rzut wolny na bramkę zamienił Michał Masłowski. Wynik meczu podwyższył w 26 minucie Jarosław Wróblewski, który wykorzystał błąd defensywy i bramkarza gości. Piłkarze Łoziny jeszcze przed przerwą zdołali zdobyć gola kontaktowego. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wypiąstkował Król prosto na głowę rywala, który bez trudu umieścił piłkę w siatce. Do przerwy Strzelinianka prowadziła 2:1.

Po zmianie stron goście rzucili się do odrabiania strat. W 55 minucie słupek uratował gospodarzy od straty bramki. W końcówce meczu zawodnicy z Łoziny mogli jeszcze wyrównać, ale fantastyczną interwencją popisał się bramkarz Strzelinianki Król. Zespół ze Strzelina wygrał 2:1.

Po zwycięstwie z Łoziną na piłkarzy Strzelinianki czekało kolejne wyzywanie - wyjazdowy mecz z KP Brzegiem Dolnym. Do spotkania doszło w niedzielę 21 maja. Strzelinianka wygrała 2:1 i zdobyła cenne 3 punkty. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Tomasz Bartosz i Jarosław Wróblewski.

Strzelinianka Strzelin jest nowym liderem ligowej tabeli. Piast Żmigród 19 maja tylko zremisował z Sokołem Wielka Lipa 1:1. Mecz LZS Stary Śleszów - Piast Żmigród został przełożony ze względu na zły stan boiska. Piłkarze Strzelinianki po 24 kolejkach mają na swoim koncie 57 punktów. Drugi jest Piast Żmigród, który traci do lidera dwa punkty i ma jeden mecz więcej do rozegrania.