Strzelin
„Łeb w łeb” z Piastem

Piłkarze Strzelinianki Strzelin odnieśli 21. zwycięstwo w bieżącym sezonie. Tym razem na własnym stadionie rozgromili LZS Stary Śleszów 5:1.

Już tylko dwa mecze dzielą Strzeliniankę od awansu do IV ligi. W niedzielę, 13 czerwca, na stadionie w parku miejskim, drużyna ze Strzelina podejmowała ekipę LZS-u Stary Śleszów.

Strzelinianka przez cały mecz przeważała. Do przerwy podopieczni Piotra Bolkowskiego prowadzili 2:0. W drugiej połowie piłkarze Strzelinianki zdobyli kolejne 3 trafienia, tracąc zaledwie jednego gola. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Miłosz Bandura, Michał Łuczak, Tomasz Bartosz i dwie Michał Masłowski. Zespół ze Strzelina wygrał 5:1 i nadal jest liderem w tabeli klasy okręgowej. Strzelinianka po 28 meczach ma na koncie 67 punktów.

Niestety drugi zespół z naszego powiatu Świteź Wiązów przegrał na wyjeździe z Piastem Żmigród 2:5. Ekipa Piasta ustępuje w tabeli Strzeliniance jedynie bilansem bramkowym. Do końca sezonu 2009/2010 pozostały tylko dwie kolejki. Piłkarze Strzelinianki zmierzą się z Polonią Jaszowice i Świtezią Wiązów. Jeśli podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego utrzymają wysoką formę to już 27 czerwca będziemy świętować upragniony awans.