Strzelin
Przegrana inauguracja

Piłkarze Strzelinianki Strzelin od przegranej 0:3 z drugą drużyną Miedzi Legnica rozpoczęli zmagania w IV lidze. Mecz, z powodu rekultywacji nawierzchni płyty głównej boiska w Strzelinie, rozegrano w sobotę, 14 sierpnia w Kondratowicach.

Przed rozpoczęciem spotkania prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski oraz członek zarządu DZPN i gospodarz obiektu Wojciech Bochnak wręczyli piłkarzom Strzelinianki okazały puchar za mistrzostwo klasy okręgowej w sezonie 2009/2010.

Podopieczni trenera Bolkowskiego rozpoczęli mecz z Miedzią II Legnica w następującym składzie: Piotr Król, Michał Łuczak, Łukasz Suchecki (kapitan), Jakub Stopa, Jarosław Wróblewski, Krzysztof Rogan, Marcin Józefowicz, Rafał Brusiło, Krzysztof Burtan i Tomasz Bartosz.

Pierwszy gwizdek sędziego głównego Krzysztofa Dłużniaka rozległ się o godzinie 17. Piłkarze Strzelinianki od początku meczu ruszyli do ataku. Już w pierwszych minutach spotkania swoją szansę na zdobycie bramki miał Krzysztof Burtan. Niestety, piłka po jego strzale minęła bramkę. W 17 minucie zaatakowali goście, jednak ze strzałem Kamila Zielińskiego poradził sobie bramkarz Strzelinianki Piotr Król. Chwilę później swoje szanse mieli Tomasz Bartosz oraz, z rzutu wolnego, Krzysztof Rogan.

Doskonałą okazję do zdobycia bramki Strzelinianka miała w 30 minucie. Rafał Brusiło doskonale uwolnił się spod opieki obrońców i podał w stronę Jarka Wróblewskiego, który został jednak uprzedzony przez defensora Miedzi. Tymczasem w 36 minucie to goście mogli cieszyć się z gola. Kamil Zieliński dograł piłkę do Łukasza Pazurkiewicza, a ten precyzyjnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans Królowi. Po pierwszych 45 minutach piłkarze Miedzi II Legnica prowadzili 1:0, chociaż to gospodarze stworzyli sobie lepsze sytuacje do zdobycia goli.

Po zmianie stron goście poszli za ciosem i w 55 minucie bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego popisał się Paweł Wyżga. Futbolówka wpadła do siatki Strzelinianki i Miedź objęła dwubramkowe prowadzenie. W 65 minucie mogło być już 3:0, ale piłka po strzale Zielińskiego trafiła w słupek. Niestety, 5 minut później Król musiał trzeci raz wyciągać piłkę z siatki. W 70 minucie Paweł Ochota ustalił wynik meczu na 3:0. Gospodarze za wszelką cenę chcieli zdobyć honorowe trafienie, które poprawiłoby nastroje licznie przybyłym kibicom. Bliski szczęścia w 85 minucie był Rafał Brusiło, jednak jego strzał z rzutu wolnego obronił bramkarz Miedzi Vladislav Syamin.

Następny mecz piłkarze Strzelinianki rozegrają 21 sierpnia we Wrocławiu z tamtejszą Ślęzą. W Kondratowicach zawodnicy ze Strzelina pojawią się już w środę 25 sierpnia, a rywalem podopiecznych trenera Bolkowskiego będzie GKS Kobierzyce.