Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Strzelin
Zasłużony remis

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Piłkarze Strzelinianki na stadionie w Kondratowicach zremisowali z GKS-em Kobierzyce 2:2. Mecz rozegrano w środę, 25 sierpnia.

Ostatni raz piłkarze Strzelinianki rywalizowali z graczami GKS-u w sezonie 2004/2005. Wtedy dwukrotnie górą byli przeciwnicy. Szansa na rewanż nadeszła w środę, 25 sierpnia w Kondratowicach, w meczu trzeciej kolejki IV ligi.

Podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego rozpoczęli mecz w następującym składzie: Król, Łuczak, Suchecki, Bochorodycz, Stopa, Wróblewski, Józefowicz, Sukiennik, Brusiło, Urban, Kornaga. Największym zaskoczeniem dla kibiców był brak w pierwszej jedenastce najlepszego strzelca minionego sezonu Tomasza Bartosza.

O godzinie 17 rozległ się pierwszy gwizdek sędziego głównego Marcina Leśniaka. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Pierwszą dobrą sytuację na zdobycie bramki miał w 26 minucie Rafał Sukiennik, ale futbolówka po jego strzale minęła bramkę. Szansę na zdobycie gola miał także Jakub Stopa. Piłka po strzale bocznego obrońcy Strzelinianki minimalnie poszybowała nad poprzeczką bramkarza gości. W 32 minucie gospodarze powinni prowadzić 1:0. Niestety strzał Łukasza Bochorodycza z 5 metrów trafił wprost w Pawła Jędrusiaka, bramkarza GKS-u. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 42 minucie. Adam Kubasiewicz wykorzystał sytuację jeden na jednego z Piotrem Królem i Kobierzyce prowadziły do przerwy 1:0.

Po zmianie stron goście zdobyli kolejnego gola. W 47 minucie pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Robert Kaźmierczak i bramkarz Strzelinianki po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W 67 minucie strzałem z dystansu popisał się Rafał Brusiło, ale piłka minęła bramkę GKS-u. Kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył w 72 minucie Michał Łuczak. Obrońca Strzelinianki dynamicznie wszedł w pole karne gości i popisał się dokładnym strzałem z ostrego kąta. Już 5 minut później był remis. Wprowadzony w drugiej połowie Tomasz Bartosz technicznym strzałem pokonał Jędrusiaka i ustanowił wynik meczu na 2:2.

Strzelinianka po trzech spotkaniach ma 4 punkty i zajmuje 9. miejsce w tabeli IV ligi. Następny mecz w roli gospodarza piłkarze ze Strzelina rozegrają 4 września o godzinie 17 w Kondratowicach. Rywalem podopiecznych trenera Bolkowskiego będzie Puma Pietrzykowice. Tymczasem w najbliższy weekend strzelinianie zmierzą się w Legnicy z Konfeksem.