Powiat strzeliński
Lider za mocny

Piłkarze Strzelinianki w meczu 6. kolejki piłkarskiej IV ligi zmierzyli się w Bielawie z Bielawianką. Niestety, lider okazał się zbyt mocnym rywalem i pokonał podopiecznych Piotra Bolkowskiego 5:1.

Pierwsza połowa spotkania w Bielawie była wyrównana i zakończyła się remisem 0:0. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odważniejszych ataków i zaczęli zdobywać gole. Cztery bramki dla Bielawianki zdobył Tomasz Boczkowski i jedno trafienie dołożył Zieliński. Honorowe trafienie dla Strzelinianki zdobył w 83 minucie Tomasz Urban. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bielawianki 5:1.

Zespół z Bielawy pozostaje z kompletem zwycięstw liderem IV ligi. Piłkarze Strzelinianki po sześciu spotkaniach uzbierali 7 punktów i zajmują 8. miejsce w tabeli. Następny mecz zespół ze Strzelina rozegra w sobotę, 18 września w Kondratowicach. Rywalem podopiecznych trenera Bolkowskiego będzie druga drużyna Chrobrego Głogów, który zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli.

Derby dla Czarnych

Po przegranym meczu ze Starym Śleszowem, Świteź Wiązów chciała zdobyć 3 punkty w meczu z Lotosem Gaj Oławski. Już w 10 minucie bramkę dla Świtezi zdobył Zbigniew Kokorusz, który wykorzystał podanie od Tomasza Łacha. 10 minut później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Wojciech Budny. Po zmianie stron faulowany w polu karnym był Mikoda, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Budny. Świteź prowadziła 3:0. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Najpierw zdobyli bramkę po rzucie wolnym, a później wykorzystali kontrę. Wynik meczu zmienił się na 3:2 dla zespołu z Wiązowa. W 80 minucie bramkarz Lotosu ukarany został czerwoną kartką za faul na Bartoszu Kawałce. Rzut wolny na bramkę zamienił Kamil Idczak. Wynik meczu na 5:2 ustalił w końcówce spotkania Bartosz Kawałko. Świteź odniosła zasłużone zwycięstwo. Drużyna z Wiązowa po czterech kolejkach uzbierała 9 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Liderem z kompletem zwycięstw pozostaje LZS Stary Śleszów.

Czarni Kondratowice wygrali derby powiatu strzelińskiego. Na własnym stadionie rozgromili UKS Karnków aż 6:0. Trzy bramki zdobył Dawid Śliwiński, który został bohaterem meczu. Dwa trafienia zaliczył Łukasz Ziółkowski, a jedną bramkę dołożył Maciej Marczewski. Czarni Kondratowice mają już 7 punktów i zajmują 5. miejsce w tabeli piłkarskiej klasy A. UKS Karnków ma jeden punkt mniej i jest siódmy.

W drugim meczu derbowym Ognisko Przeworno na własnym stadionie uległo LKS-owi Brożec aż 0:3. Dzięki temu zwycięstwu LKS zajmuje 6. miejsce z 7 punktami. Ognisko w czterech meczach odniosło dwa zwycięstwa i dwie porażki. Drużyna z Przeworna jest na 9. pozycji.

Lotos Gaj Oławski - Świteź Wiązów 3:5

Czarni Kondratowice - UKS Karnków 6:0

Ognisko Przeworno- LKS Brożec 0:3

Strzelec z pucharem

Strzelec Strzelin wygrał Puchar Burmistrza Paczkowa. Turniej rozegrano w sobotę, 11 września. W zawodach udział wzięły cztery zespoły oldbojów. Strzelec Strzelin wystąpił w następującym składzie: Waś, Sokalski, Kawałko, Wójcikiewicz, Nowak, Warcholiński, Rozumkiewicz, Kulig, Skwarek, Górski, Krochmalny, Hutt, Pogoda, Kisielewicz, Woźniak, Mierzwiński, W. Jastrząb i S. Jastrząb.

W pierwszym meczu Strzelec pokonał gospodarzy, ekipę oldbojów z Paczkowa, 3:0. Po bramce zdobyli Warcholiński i Skwarek. Jeden z zawodników z Paczkowa zdobył gola samobójczego. W drugim meczu zespół ze Strzelina pokonał drużynę z Oławy 2:0 po bramkach Warcholińskiego i Hutta. Ostatnie spotkanie Strzelec zremisował 0:0 z oldbojami z Ząbkowic Śląskich. Zespół ze Strzelina uzbierał 7 punktów i zdobył Puchar Burmistrza Paczkowa.

Trzech niepokonanych

Trzy zespoły pozostają z kompletem punktów po trzeciej kolejce piłkarskiej klasy B. Najlepszy stosunek bramkowy ma Korona Pęcz, która pokonała Victorię Sarby 1:0. Drugie miejsce, również z 9 punktami, zajmuje Olimpia Podgaj. W ostatnim meczu Olimpia pokonała Starter Gęsiniec 5:2. Trzecim niepokonanym zespołem do tej pory jest Gromnik Kuropatnik, który wygrał z Pogonią Kowalów 3:1. Tabelę zamykają z zerowym dorobkiem punktowym: FC Pęcz, Ślęza Księginice Wielkie i Feniks Pławna.

Feniks Pławna - Kwarcyt Jegłowa 1:7

Gromnik Kuropatnik - Pogoń Kowalów 3:1

Korona Pęcz - Victoria Sarby 1:0

Diament Szczawin-Muchowiec - Ślęza Księginice Wielkie 5:2

FC Pęcz - Strzelinianka II Strzelin 1:4

Olimpia Podgaj - Starter Gęsiniec 5:2