Powiat strzeliński
Dobra passa trwa

Trwa dobra passa piłkarzy Strzelinianki Strzelin. Najpierw awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski a w niedzielę wygrali kolejny mecz w lidze, pokonując na wyjeździe Orkan Szczedrzykowice 2:1.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Zawodnicy Strzelinianki zmierzyli się w niedzielę 26 września w Szczedrzykowicach z tamtejszym Orkanem. Pierwszy na listę strzelców wpisał się zawodnik gości Tomasz Urban i ekipa ze Strzelina prowadziła 1:0. Strzelinianka miała doskonałą szansę na podwyższenie wyniku meczu, ale rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Józefowicz. Piłka po jego strzale uderzyła w słupek.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odważniejszych ataków. Jedna z ich akcji zakończyła się bramką i znów był wynik remisowy. 15 minut przed zakończeniem spotkania wynik meczu na 2:1 ustalił napastnik Strzelinianki Krzysztof Burtan. Podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego stworzyli sobie jeszcze wiele dogodnych sytuacji, ale nie potrafili zamienić ich na gole.

Liderem IV ligi pozostaje z kompletem zwycięstw Bielawianka Bielawa. Strzelinianka jest na bardzo wysokiej 4. pozycji z 13 punktami. Następny mecz podopieczni trenera Bolkowskiego rozegrają w sobotę 2 października o godzinie 16 z Piastem Zawidów. Będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie na stadionie w strzelińskim parku miejskim.

Wygrywali gospodarze

W niedzielę, 26 września rozegrano szóstą kolejkę piłkarskiej klasy A. Świteź Wiązów na własnym stadionie podejmowała ekipę Nefrytu Jordanów Śląski. Gospodarze objęli prowadzenie już w 3 minucie. Dośrodkowanie Tomasza Łacha wykorzystał Patryk Kędzierski. W bramce Świtezi doskonale spisywał się młody bramkarz Marcin Trzynoga. Gospodarze, jeszcze przed zejściem do szatni, zdołali zdobyć drugiego gola. Bramkarza Nefrytu strzałem głową pokonał kapitan Wojciech Budny. W drugiej części gry Świteź nadal miała przewagę. W 88 minucie trzecią bramkę dla ekipy z Wiązowa zdobył po indywidualnej akcji Tomasz Łach. W ostatniej minucie meczu napastnika Nefrytu faulował w polu karnym Tomasz Kabała. Goście z „jedenastki” zdobyli honorowe trafienie. Świteź wygrała spotkanie 3:1.

Zwycięstwo na własnym stadionie odnieśli także piłkarze Czarnych Kondratowice. Rywalem gospodarzy był zespół Foto-Higieny Błyskawicy II Gać. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem 1:0. Na listę strzelców wpisał się środkowy pomocnik Piotr Kotwicki. Trzy punkty na własnym stadionie wywalczyli także zawodnicy Ogniska Przeworno, którzy pokonali Czarnych Sobocisko 4:2.

Mniej szczęścia miały inne zespoły z powiatu strzelińskiego występujące w piłkarskiej klasie A. LKS Brożec uległ na wyjeździe Energetykowi Siechnice 0:2. W Starym Śleszowie LZS pokonał UKS Karnków 3:1.

Liderem piłkarskiej klasy A z kompletem zwycięstw pozostaje LZS Stary Śleszów. Czwarte miejsce z 13 punktami zajmuje Świteź Wiązów. Trzy punkty mniej mają na swoim koncie LKS Brożec i Czarni Kondratowice. Ekipy zajmują kolejno miejsce 5. i 6. Ognisko Przeworno jest na 8. pozycji z 9 punktami. UKS Karnków do tej pory wywalczył 6 punktów i jest dziewiąty.

Ognisko Przeworno - Czarni Sobocisko 4:2

Czarni Kondratowice - Foto-Higiena Błyskawica II 1:0

Energetyk Siechnice - LKS Brożec 2:0

LZS Stary Śleszów - UKS Karnków 3:1

Świteź Wiązów - Nefryt Jordanów Śląski 3:1

Bez niespodzianek

Wciąż dwa zespoły pozostają niepokonane w piłkarskiej klasie B. Są to Gromnik Kuropatnik i Korona Pęcz. Obie ekipy w niedzielę 26 września wygrały swoje spotkania. Gromnik pokonał na własnym stadionie Kwarcyt Jegłowa 1:0, a Korona 3:1 wygrała mecz z Feniksem Pławna. Po bardzo wyrównanym meczu, druga drużyna Strzelinianki pokonała 2:1 Starter Gęsiniec. Mecz Olimpii Podgaj ze Ślęzą Księginice Wielkie został przerwany w 82 minucie przy stanie 2:3 dla gości.

Gromnik Kuropatnik - Kwarcyt Jegłowa 1:0

Korona Pęcz - Feniks Pławna 3:1

Diament Szczawin-Muchowiec - Pogoń Kowalów 1:0

FC Pęcz - Victoria Sarby 4:2

Olimpia Podgaj - Ślęza Księginice Wielkie 2:3 (mecz przerwany w 82. minucie)

Starter Gęsiniec - Strzelinianka II Strzelin 1:2