Strzelin
Udany rewanż na Miedziance

Strzelinianka Strzelin w meczu, który rozpoczął rundę rewanżową IV ligi, pewnie pokonała Miedź II Legnica 3:0. Bramki zdobyli: Rafał Brusiło, Tomasz Urban i Tomasz Bartosz.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Udany rewanż na Miedziance
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Pierwszy mecz Strzelinianki Strzelin z zespołem Miedzi II Legnica został rozegrany 14 sierpnia w Kondratowicach. Spotkanie wygrali goście 3:0. Okazję do rewanżu podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego mieli w sobotę, 20 listopada.

Goście już w 10 minucie objęli prowadzenie. Akcję rozpoczął Rafał Sukiennik, który zagrał doskonale piłkę do Krzysztofa Burtana. Napastnik Strzelinianki znalazł się w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem, ale postanowił podać do dobrze ustawionego Rafała Brusiły i to właśnie skrzydłowy umieścił piłkę w siatce. Już kilka minut później mogło być 2:0. Dzięki prostopadłemu podaniu Tomasza Urbana, tuż przed bramkarzem znów stanął Krzysztof Burtan. Tym razem lepszy okazał się golkiper gospodarzy. W 29 minucie Rafał Brusiło minął dwóch zawodników Miedzi i dokładnie podał do Tomasza Urbana, który efektownym strzałem podwyższył wynik meczu na 2:0. 60 sekund później czerwoną kartką, za faul na Bołdynie, ukarany został piłkarz gospodarzy. Kilka minut później Strzeliniankę od straty bramki uchronił słupek. Jeszcze przed przerwą Krzysztof Burtan i Marcin Józefowicz próbowali zdobyć gola.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Strzelinianka kontrolowała grę. Goście swój świetny występ udokumentowali trzecią bramką. W 61 minucie na listę strzelców, po kolejnym, świetnym podaniu Rafała Brusiły, wpisał się Tomasz Bartosz. Podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego zagrali bardzo uważnie w obronie, przez co gospodarze nie stworzyli sobie wielu sytuacji na zdobycie gola honorowego. W końcówce spotkania po raz pierwszy po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją na boisko pojawił się Mariusz Błachaniec. Wynik meczu mógł być jeszcze większe, ale piłka po strzale Krzysztofa Burtana w 90 minucie uderzyła w poprzeczkę.

Strzelinianka udanie zrewanżowała się ekipie Miedzi II Legnica i zasłużenie wygrała 3:0. Było to ostatnie spotkanie w tym roku. Po zimowej przerwie podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego w Strzelinie zmierzą się ze Ślęzą Wrocław.

Strzelinianka po 16 spotkaniach uzbierała 29 punktów i zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli. Liderem IV ligi pozostaje Bielawianka Bielawa z 37 punktami.