Strzelinianka na obozie

W minionym tygodniu piłkarze Strzelinianki rozegrali dwa mecze towarzyskie. Oba zakończyły się wynikiem 2:2. Obecnie podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego przebywają na obozie przygotowawczym w Dzierżoniowie.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Strzelinianka na obozie
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W środę 16 lutego piłkarze Strzelinianki Strzelin zmierzyli się w Brzegu Opolskim na sztucznej nawierzchni z zespołem wrocławskiej klasy okręgowej Błyskawicą Gać. Przeciwnik doskonale spisuje się w tym sezonie i będzie walczył o awans do IV ligi. Strzelinianka wystąpiła w składzie: Król, Stopa (Ziółkowski), Skorupski (Dębowicz), Rogan, Gierczak (Błachaniec), Łuczak, Sukiennik (Partyka), Partyka (Józefowicz), Brusiło, Burtan, Urban (Toporowski).

Pierwsi dobrą szansę na zdobycie gola mieli podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego. Z lewej strony boiska z rzutu wolnego wprost na głowę Tomasza Urbana dośrodkował Rafał Brusiło, jednak piłka minimalnie mięła światło bramki. Piłkarze Błyskawicy szybko odpowiedzieli. Błąd Rafała Gierczaka wykorzystał zawodnik gości i strzałem z 20 metrów pokonał Piotra Króla. Do przerwy Strzelinianka przegrywała 1:0.

Po zmianie stron piłkarze Błyskawicy nadal atakowali. W 64 minucie, po akcji prawą stroną boiska, zdobyli drugiego gola. W dalszych fragmentach gry Błyskawica mogła podwyższyć wynik, ale Strzeliniankę uchronił słupek i instynktowna parada Króla. W 74 minucie Rafał Brusiło podał piłkę z rzutu rożnego do Michała Łuczaka, który dośrodkował wzdłuż bramki. Akcję dobrze zamykał Artur Partyka, który umieścił futbolówkę w siatce. Podopieczni Piotra Bolkowskiego konsekwentnie szukali gola wyrównującego. W 83 minucie Rafał Brusiło uderzył w poprzeczkę. W ostatnich sekundach meczu, wynik spotkania na 2:2 ustalił technicznym strzałem Michał Łuczak.

W niedzielę 20 lutego dwudziestu piłkarzy Strzelinianki wyjechało na obóz przygotowawczy do Dzierżoniowa. Tego samego dnia podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego zmierzyli się ze Skalnikiem Gracze. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Damian Szydziak, który jest coraz bliżej angażu w Strzeliniance. Po 45 minutach zespół ze Strzelina prowadziła 1:0. W drugiej odsłonie drugiego dola dla Strzelinianki zdobył Krzysztof Rogan. Przeciwnicy zdołali jednak odrobić straty i po 90 minutach był remis 2:2.

W obozie przygotowawczym udział biorą testowani gracze: Damian Szydziak, Sebastian Sadliński i Patryk Lofek. W minionym tygodniu wydawało się, że popularny „Szydziu” podpisze kontrakt z drugoligowym Ruchem Zdziszowice. Razem z tym zespołem wyjechał na obóz przygotowawczy do Kamienia koło Rybnika. Trener Andrzej Polak chciał lepiej poznać umiejętności wychowanka Strzelinianki. Szydziak wystąpił w barwach Ruchu w sparingu z beniaminkiem III ligi LZS-em Piotrówka. Damian zagrał pierwsze 45 minut w linii pomocy. Trener Andrzej Polak, w drugiej odsłonie meczu postawił na nowych piłkarzy. Ruch Zdzieszowice wygrał 2:1. Ostatecznie Szydziak nie podpisał umowy i wyjechał ze Strzelinianką na obóz przygotowawczy.

W sparingu ze Skalnikiem Gracze wystąpił również Sebastian Sadliński. Piłkarz w rundzie jesiennej reprezentował barwy Lechii Dzierżoniów, która rywalizuje w III lidze. W 12 spotkaniach zdobył 3 gole. W rundzie jesiennej na boisku przebywał 348 minut. Młody napastnik urodził się 14 września 1990 roku. Trenera Piotra Bolkowskiego do swoich umiejętności próbował przekonać także Patryk Lofek, który rundę jesienną spędził w drużynie występującej w klasie okręgowej MKP Wołów. Piłkarz ten może występować zarówno w pomocy, jak i w ataku. Lofek urodził się w 1993 roku.