Strzelin
Zwycięstwo na koniec obozu

Piłkarze Strzelinianki Strzelin wrócili z obozu przygotowawczego z Dzierżoniowa. W ostatnim meczu sparingowym pokonali trzecioligową Lechię 2:0.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Zwycięstwo na koniec obozu
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W piątek, 25 lutego w Dzierżoniowie zawodnicy Strzelinianki zmierzyli się w sparingu z miejscową Lechią. Był to ostatni mecz towarzyski podopiecznych trenera Piotra Bolkowskiego podczas obozu przygotowawczego do rundy wiosennej. Piłkarze Strzelinianki wystąpili w składzie: Bołdyn (Król), Łuczak, Skorupski (Błachaniec), Rogan, zawodnik testowany (Bandura), Szydziak (Wróblewski), Partyka (Ziółkowski), Sukiennik, Brusiło (Kaczmarek), Wróblewski (Burtan), Urban (zawodnik testowany). Do swoich umiejętności trenera Piotra Bolkowskiego ponownie próbowali przekonać Sebastian Sadliński z Lechii Dzierżoniów i Patryk Lofek z MKP Wołów. Coraz bardziej prawdopodobny wydaje się powrót Damiana Szydziaka do Strzelinianki.

Piłkarze ze Strzelina po raz kolejny w meczu kontrolnym pokazali się z dobrej strony. Już w 14 minucie w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem Lechii znalazł się Jarosław Wróblewski. Niestety tym razem górą był golkiper gospodarzy. W 35 minucie wspaniałą, dwójkową akcję przeprowadzili Damian Szydziak i Jarosław Wróblewski, dzięki czemu ten pierwszy znalazł się przed bramkarzem Lechii. Popularny „Szydziu” bez problemów umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą Jarek Wróblewski mógł podwyższyć wynik meczu, ale jego strzał głową minął światło bramki.

Po zmianie stron podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego nie rezygnowali z odważnych ataków. W 60 minucie Tomasz Kaczmarek zagrał dokładne, prostopadłe podanie do jednego z zawodników testowanych, który w sytuacji jeden na jednego zdobył drugiego gola dla Strzelinianki. Trzy minuty później po rzucie rożnym Krzysztof Rogan trafił w poprzeczkę. Ostatecznie Lechia Dzierżoniów przegrała 2:0.

Na obozie przygotowawczym piłkarze Strzelinianki przebywali od 20 lutego. Trener Piotr Bolkowski zabrał do Dzierżoniowa 20 piłkarzy, w tym testowanych: Sebastiana Sadlińskiego, Patryka Lofka i Damiana Szydziaka. Zawodnicy ze Strzelina rundę wiosenną wznowią już w najbliższą niedzielę 6 marca. O godzinie 12 we Wrocławiu zmierzą się z tamtejszą Odrą w ramach 1/8 Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego.