Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Strzelin
Remis i udany powrót Szydziaka

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Piłkarze Strzelinianki zremisowali ze Ślęzą Wrocław 2:2 w pierwszym na wiosnę ligowym meczu IV ligi. Udział przy obu golach dla naszego zespołu miał powracający do Strzelina Damian Szydziak.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Remis i udany powrót Szydziaka
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Ostatni raz oba zespoły spotkały się 21 sierpnia 2010 roku. Wtedy piłkarze Strzelinianki pokonali we Wrocławiu Ślęzę 1:0 po bramce Marcina Józefowicza. Przed rewanżem, podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego zajmowali czwarte miejsce w tabeli piłkarskiej IV ligi. Ślęza była piąta i traciła zaledwie punkt do zespołu ze Strzelina. Było to również ważne spotkanie dla Damiana Szydziaka, który w rundzie jesiennej reprezentował barwy wrocławskiego klubu. Wcześniej w Ślęzie występował również inny skrzydłowy Strzelinianki Rafał Brusiło.

Strzelinianka zmierzyła się ze Ślęza Wrocław w sobotę 19 marca. Mimo złej pogody, sympatycy strzelińskiego klubu licznie wypełnili stadion. Pierwszy gwizdek sędziego Marcina Frączka rozległ się kilka minut po godzinie 15. W pierwszej jedenastce znalazło się trzech nowych graczy, którzy w przerwie zimowej dołączyli do Strzelinianki: Sebastian Sadliński z Lechii Dzierżoniów, Patryk Lofek z MKP Wołów i powracający do Strzelina Damian Szydziak, ostatnio Ślęza Wrocław.

Początek spotkania należał do gości. Już w pierwszej minucie strzał Piotra Adamczyka obronił Piotr Król. Chwilę później, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, bramkarza Strzelinianki strzałem głową próbował pokonać Witold Oleśków. Piłka minęła jednak bramkę. Gospodarze pierwszą, groźną sytuację stworzyli w 6 minucie. Najpierw pojedynek główkowy wygrał Sebastian Sadliński, a następnie Rafał Brusiło dynamicznie wbiegł w pole karne i dograł piłkę do Damiana Szydziaka. Strzał skrzydłowego gospodarzy został jednak zablokowany przez defensywę Ślęzy.

W 25 minucie, po rzucie rożnym, swoje szanse na zdobycie goli mieli Krzysztof Rogan oraz Sebastian Sadliński. Ostatecznie żaden z nich nie umieścił futbolówki w siatce. Goście objęli prowadzenie w 37 minucie. Piotr Adamczyk minął bez problemów dwóch obrońców Strzelinianki i płaskim strzałem tuż przy słupku zdobył gola. Niestety defensywa gospodarzy popełniła błąd także w 44 minucie. Paweł Synowiec dośrodkował w pole karne, a niepilnowany Piotr Adamczyk z bliska umieścił piłkę w siatce. Piłkarze Ślęzy schodzili do szatni prowadząc 2:0.

W przerwie meczu trener Piotr Bolkowski dokonał dwóch zmian: boisko opuścili Tomasz Urban i Patryk Lofek, a w ich miejsce pojawili się Jarosław Wróblewski i Miłosz Bandura. Już cztery minuty po wznowieniu gry piłkarz Ślęzy Kajetan Łątka ukarany został drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartką. Gospodarze grający w przewadze zaczęli odważniej atakować. W 51 minucie rozpędzony skrzydłowy Strzelinianki Damian Szydziak minął w polu karnym bramkarza Ślęzy i został przez niego sfaulowany. „Jedenastkę” na bramkę zamienił kapitan Marcin Józefowicz. Damian Szydziak mógł doprowadzić do wyrównania już w 58 minucie, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. Popularny „Szydziu” miał udział również przy drugim golu dla swojej ekipy. W 75 minucie dzielnie walczył z trzema obrońcami Ślęzy. Po jego akcji w polu karnym znalazł się Rafał Brusiło i uderzeniem z 16 metrów doprowadził do wyrównania. Ostatecznie piłkarze Strzelinianki w pierwszym, wiosennym meczu zremisowali na własnym stadionie ze Ślęzą Wrocław 2:2.

Zespół ze Strzelina zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli IV ligi z 30 punktami. Liderem pozostaje Bielawianka Bielawa. W następnej kolejce spotkań podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego zmierzą się w Kobierzycach z GKS-em. Natomiast kolejny mecz w Strzelinie odbędzie się w sobotę 2 kwietnia, a rywalem Strzelinianki będzie Konfeks Legnica.