Strzelin
Porażka Granitu w finale pucharu

Granit Strzelin przegrał 0:4 z AZS-em AE Wrocław dolnośląski finał Pucharu Polski. Świetnie spisał się Dariusz Burger, który z indywidualnych Mistrzostw Dolnego Śląska przywiózł aż trzy medale!
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Porażka Granitu w finale pucharu
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W dolnośląskim finale Pucharu Polski Granit Strzelin zmierzył się z bardzo trudnym rywalem- AZS-em AE Wrocław. Nasz zespół wystąpił w składzie: Dariusz Burger, Zbigniew Sobków i Grzegorz Jaskulski. Niestety nasi tenisiści nie zdołali wygrać żadnego pojedynku i przegrali 0:4. Ostatecznie Granit został wicemistrzem zawodów.

Świetnie spisał się natomiast Dariusz Burger podczas indywidualnych Mistrzostw Dolnego Śląska juniorów w Brzegu Dolnym. Darek zdobył aż trzy medale! Burger w grze pojedynczej dotarł aż do finału, w którym uległ swojemu przeciwnikowi i wywalczył srebrny medal. Wychowanek Granitu jeszcze dwukrotnie stawał na podium: w grze podwójnej wraz z Przemysławem Kwaszyńskim z klubu KS Krosnowice był trzeci oraz w grze mieszanej z Dominiką Bańką z klubu KS Krosnowice również wywalczył brąz. Pozostali tenisiści Granitu zajęli dalsze pozycje: Tobiasz Cieślik zajął miejsce w przedziale 9-16, a Łukasz Cupak 25-32.

Tego samego dnia w Brzegu Dolnym odbyły się także indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska kadetów z udziałem zawodników ze Strzelina. Tomasz Jakubowski i Kamil Sułkowski przegrali mecze eliminacyjne o wejście do najlepszej „ósemki” zawodów i ostatecznie zajęli miejsca w przedziale 9-16. W mistrzostwach udział wzięli także Krzysztof Humelt i Mateusz Stanek. Obaj wywalczyli pozycję w przedziale 25-32.

Najmłodsi tenisiści Granitu rywalizowali o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Krosnowicach. W zawodach udział wzięło 32 najlepszych żaków z całego województwa. Nasz klub reprezentowali: Kacper Błachuta oraz Jacek Jakubowski. Mimo bardzo dobrej postawy, górę wziął brak doświadczenia na tego typu imprezach. Zarówno Kacper jak i Jacek nie przebrnęli przez pierwszą rundę turnieju. Kacper uległ po pasjonującym pojedynku zawodnikowi z Gierałtowca 3:2, natomiast Jacek po wyrównanym spotkaniu uległ koledze ze Złotoryi. Mimo to gratulujemy postawy i udziału w prestiżowym turnieju naszym zawodnikom!