Strzelin
Po walce ulegli liderowi

Piłkarze Strzelinianki przegrali na wyjeździe z liderem IV ligi Prochowiczanką 2:3.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11 na stadionie w Prochowicach. Strzelinianka wystąpiła w składzie: Bołdyn, Łuczak (Bandura), Skorupski, Błachaniec (Burtan), Gierczak (Sadliński), Wróblewski (Kaczmarek), Sukiennik, Rogan, Brusiło, Józefowicz i Szydziak.

Mecz był bardzo wyrównany. Oba zespoły od początku spotkania stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji na zdobycie goli. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze w 36 minucie. Cztery minuty później był remis, za sprawą gola Krzysztofa Rogana. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się jeszcze Rafał Brusiło i Strzelinianka prowadziła po 45 minutach 2:1.

W drugiej części gry piłkarze Prochowiczanki, którzy walczą o awans do III ligi, odważniej zaatakowali. Już pięć minut po wznowieniu meczu doprowadzili do wyrównania, jednak decydujący cios został zadany dwie minuty później. Kolejny z piłkarzy z Prochowic pokonał Mariusza Bołdyna. Strzelinianka przegrywała 3:2 i pomimo ambitnej walki do ostatniego gwizdka, wynik meczu nie uległ zmianie.

Piłkarze ze Strzelina zajmują piąte miejsce z 42 punktami. Liderem ligowej tabeli pozostaje Prochowiczanka Prochowice, która wywalczyła już 56 punktów. Trzy punkty mniej ma druga Bielawianka Bielawa.

Następny mecz podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego rozegrają na własnym stadionie już w środę 1 w Dniu Dziecka. Mamy nadzieję, że nasi piłkarze zrobią miłą niespodziankę swoim młodym fanom i pokonają w dniu ich święta Bobrzan z Bolesławca. Cztery dni później Strzelinianka rozegra kolejny mecz. W spotkaniu 29. kolejki spotkań 5 czerwca drużyna ze Strzelina w Jaworze zmierzy się z tamtejszą Kuźnią.

Dobra postawa młodych piłkarzy Strzelinianki została doceniona przez trenera Józefa Klepaka, który jest trenerem kadry Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Rafał Brusiło, Jarosław Wróblewski i Michał Łuczak zostali powołani na konsultację reprezentacji DZPN Regions Cup w Świdnicy.