Strzelin
Ostatnia ligowa niedziela

Piłkarze Strzelinianki Strzelin zakończyli sezon 2010/2011 piłkarskiej IV ligi na wysokim, czwartym miejscu. W ostatnim meczu nasz zespół pokonał ekipę Karkonoszy Jelenia Góra 2:1. Obie bramki dla Strzelinianki zdobył Rafał Brusiło.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Ostatnia ligowa niedziela
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane, a ofensywnych akcji było jak na lekarstwo. W 14 minucie przed polem karnym faulowany był Damian Szydziak. Rzut wolny mocnym strzałem wykonał Krzysztof Rogan, ale piłka po drodze odbiła się od Tomasza Urbana i minęła światło bramki. Strzelinianka objęła prowadzenie w 20 minucie. Po strzale z prawej strony boiska Rafała Brusiły, bramkarz gości popełnił fatalny błąd i piłka wpadła do siatki. Dziewięć minut później goście mogli doprowadzić do remisu, ale piłkę z linii bramkowej przytomnie wybił Krzysztof Rogan. Niestety goście wyrównali w 36 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym Piotra Króla wyskoczył Marcin Krupa i strzałem głową zdobył gola. Był to dziesiąty gol najskuteczniejszego napastnika Karkonoszy w tym sezonie. Na zakończenie pierwszej połowy Marcin Józefowicz przestrzelił rzut wolny.

Już dwie minuty po wznowieniu gry, Rafał Brusiło zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Precyzyjnym strzałem z dystansu po ziemi pokonał bramkarza Karkonoszy. Był to dziesiąty gol Rafała w tym sezonie. W 49 minucie błyskotliwą akcję prawym skrzydłem przeprowadził Jarosław Wróblewski, ale Damian Szydziak przerzucił piłkę nad poprzeczką. W 64 minucie Karkonosze przed stratą kolejnego gola uchronił słupek. Z rzutu rożnego wprost na głowę Krzysztofa Rogana dośrodkował Rafał Brusiło. Swoje szanse na zdobycie goli mieli jeszcze także: Jarosław Wróblewski, Rafał Gierczak i Marcin Józefowicz. Wynik jednak nie uległ zmianie. Strzelinianka w ostatnim meczu sezonu 2010/2011 pokonała ekipę Karkonoszy Jelenia Góra 2:1.

Dzięki zwycięstwu nasz zespół, który był beniaminkiem rozgrywek, uplasował się na wysokiej czwartej pozycji z 51 punktami. Mistrzem została Prochowiczanka Prochowice z 60 punktami, która wyprzedziła Bielawiankę Bielawa 57 punktów i Miedź II Legnica 53 punkty. Najskuteczniejszym piłkarzem Strzelinianki w sezonie 2010/2011 był Tomasz Urban, który 13 razy pokonywał bramkarzy rywali. W kolejnym numerze obszerne podsumowanie rozgrywek.