Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Przeworno
Młodzi ze Strzelina najlepsi

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Klub piłkarski Kwarcyt Jegłowa zorganizował turniej dla młodzików. W zawodach, oprócz gospodarzy, udział wzięli młodzi zawodnicy Śląska Wrocław, Strzelinianki Strzelin i Świtezi Wiązów.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Młodzi ze Strzelina najlepsi
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W zawodach udział wzięli piłkarze z kategorii wiekowej młodzik. Drużyna Śląska Wrocław jako jedyna w zawodach wystawiła młodszą ekipę składającą się z zawodników z rocznika 1999.

W pierwszym spotkaniu gospodarze, piłkarze Kwarcytu Jegłowa bezbramkowo zremisowali ze Świtezią Wiązów. Remisem zakończyła się także rywalizacja Śląska Wrocław ze Strzelinianką. Po ostatnim gwizdku sędziego wynik był 1:1. W drugiej kolejce spotkań Świteź pokonała młodą drużynę Śląska 1:0, a Strzelinianka wygrała 4:0 spotkanie z gospodarzami. W ostatniej serii spotkań Śląsk rozgromił 5:0 Kwarcyt, natomiast Strzelinianka dzięki zwycięstwo 2:0 nad Świtezią zapewniła sobie mistrzostwo.

Pierwsze miejsce zajęli młodzicy Strzelinianki z 7 punktami, którzy wyprzedzili Śląsk Wrocław i Świteź Wiązów. Gospodarze uplasowali się na czwartej pozycji. Po zaciętych spotkaniach, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i pucharów. Następnie młodzi piłkarze udali się na poczęstunek, gdzie nawiązali nowe przyjaźnie. Wszystkie bardzo smakowała pyszna kiełbaska z grilla. Dużym zainteresowaniem kibiców, którzy przybyli na stadion Kwarcytu, cieszył się piękny autobus Śląska Wrocław.

Na zakończenie turnieju na boisku pojawili się seniorzy. Mieszkańcy Jegłowej oraz zawodnicy klubu Kwarcyt rozegrali wewnętrzny mecz kawalerowie kontra żonaci. Stawką spotkania była tradycyjna beczka piwa. Po pierwszych 45 minutach był remis 1:1, jednak po zmianie stron kawalerowie zdobyli trzy bramki i zapewnili sobie zwycięstwo. Gole w tym meczu zdobywali: Marek Tabor dla żonatych, dwa trafienia zaliczył Artur Toporowski, Łukasz Morawski i Sawicki dla kawalerów. „Żonaci” już zapowiedzieli rewanż w najbliższym czasie!