Strzelinianka wznowiła treningi

We wtorek 12 lipca piłkarze Strzelinianki Strzelin wznowili treningi. Nasz zespół przygotowuje się do sezonu 2011/2012 piłkarskiej IV ligi. W pierwszym sparingu Strzelinianka zremisowała z KP Brzeg Dolny 2:2.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Miniony sezon był bardzo udany dla Strzelinianki. Nasz zespół jako beniaminek IV ligi zajął wysokie, czwarte miejsce z 51 punktami. Mistrzem została Prochowiczanka Prochowice, która wywalczyła 63 punkty. Do wyższej klasy rozgrywek awansowała również druga Bielawianka Bielawa- 57 punktów. Ostatnie miejsce na podium zajęła Miedź II Legnica. Miedziowi wywalczyli dwa punkty więcej niż podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego. Do klasy okręgowej spadły cztery zespoły: BKS Bobrzanie Bolesławiec, Kuźnia Jawor, Chrobry II Głogów i 1985 Szczawno Zdrój. W przyszłym sezonie w IV lidze Strzelinianka rywalizować będzie ze spadkowiczami z trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej: Orłem Ząbkowice Śląskie i ekipą Twardy Świętoszów.

Strzelinianka treningi wznowiła 12 lipca. Tym razem nasz zespół nie wyjedzie na obóz przygotowawczy. Piłkarze przygotowywać będą się na własnych obiektach. Po wspaniałym, debiutanckim sezonie w IV lidze, kibice już nie mogą doczekać się startu rozgrywek.

W sobotę 16 lipca piłkarze Strzelinianki rozegrali pierwszy sparing. Rywalem podopiecznych trenera Piotra Bolkowskiego była ekipa KP Brzeg Dolny. W pierwszej połowie spotkania Strzelinianka wystąpiła w składzie: Bołdyn, Więckowski, Rogan, Dębowicz, Gierczak, Bandura, Chytry, Jakubowski, Bernacki, Burtan, Ogrodnik. Po pierwszych 45 minutach goście z Brzegu Dolnego prowadzili 1:0. W drugiej części gry, trener Piotr Bolkowski testował kolejnych piłkarzy. Strzelinianka drugą połowę rozpoczęła w składzie: Kanaś, Partyka, Andrych, Sukiennik, Lofek, Wróblewski, Józefowicz, Głowaczewski, Korgul, Szulc i Urban. W drugiej połowie do wyrównania szybko doprowadził Szulc. Niestety goście ponownie wyszli na prowadzenie po błędzie bramkarza Strzelinianki Kanasia. Wynik meczu na 2:2 ustalił najlepszy strzelec drużyny ze Strzelina w sezonie 2010/2011 Tomasz Urban. Kolejnymi rywalami Strzelinianki będzie: Bielawianka Bielawa, MKS Oława i Stal Brzeg.

Strzelinianka rozgrywki ligowe rozpocznie 13 lub 14 sierpnia wyjazdowym spotkaniem z ekipą Karkonoszy Jelenia Góra. 17 sierpnia podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego zmierzą się w Żmigrodzie z tamtejszym Piastem. Pierwszy mecz IV ligi w Strzelinie odbędzie się 20 sierpnia. Rywalem Strzelinianki będzie druga drużyna Miedzi Legnica.