Strzelin
Porażka na początek

13 sierpnia piłkarze Strzelinianki rozegrali pierwszy mecz ligowy w sezonie 2011/2012. Niestety, nasz zespół przegrał w Jeleniej Górze z ekipą Karkonoszy 1:2. W drużynie ze Strzelina zadebiutowali Tomasz Grabowski i Damian Więckowski.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Porażka na początek
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Po ponad miesięcznym okresie przygotowawczym piłkarze Strzelinianki rozegrali pierwszy ligowy mecz w sezonie 2011/2012. Rywalem podopiecznych trenera Piotra Bolkowskiego była ekipa Karkonoszy Jelenia Góra. W minionym sezonie obie ekipy spotkały się dwukrotnie. W obu spotkaniach lepsza była Strzelinianka, która wygrała 2:0 i 2:1. W letnim oknie transferowym nasz zespół opuściło aż siedmiu piłkarzy. W ich miejsce pojawili się głównie młodzieżowcy.

W pierwszym składzie trener Piotr Bolkowski postawił na dwóch debiutantów: Damiana Więckowskiego, który dołączył do drużyny z Parasola Wrocław, i Tomasza Grabowskiego ze Skalnika Gracze. Na boisku w Jeleniej Górze zagrali również: Bołdyn, Więckowski, Rogan, Skorupski, Lofek (Partyka), Wróblewski, Sukiennik, Grabowski, Gierczak, Burtan i Urban. Sędzią spotkania był Hupało.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Przez pierwszy kwadrans żaden z zespołów nie stworzył dobrej sytuacji do zdobycia bramki. W 18 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, w polu karnym z piłką minęli się Jakub Skorupski i Damian Więckowski, przez co napastnik Karkonoszy bez trudu umieścił piłkę w siatce. Intensywnie padający deszcz nie ułatwiał gry piłkarzom. Po pierwszej połowie Strzelinianka przegrywała 1:0.

W przerwie meczu nad stadionem Karkonoszy przeszło oberwanie chmury. Bardzo mokre boisko nie sprzyjało dobremu widowisku piłkarskiemu. Drugą część meczu lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego. W 53 minucie piłka po strzale z dystansu debiutującego Tomasza Grabowskiego minimalnie poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później swoją szansę miał Rafał Sukiennik, ale bramkarz gospodarzy zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. W 80 minucie, wprowadzony chwilę wcześniej Artur Partyka, wywalczył rzut wolny. Stały fragment gry wykonał Rafał Sukiennik, który dokładnie dograł piłkę do Jarosława Wróblewskiego. Skrzydłowy Strzelinianki zdobył gola i doprowadził do remisu. Niestety radość trwała zaledwie sześć minut. W 86 minucie zawodnik gospodarzy wykorzystał błąd piłkarzy Strzelinianki i ustalił wynik meczu na 2:1. W doliczonym czasie gry do remisu mógł doprowadzić Jarosław Wróblewski, ale jego strzał z dystansu doskonale wybronił bramkarz z Jeleniej Góry. Strzelinianka przegrała z ekipą Karkonoszy 2:1.

Po pierwszej kolejce spotkań Strzelinianka zajmuje 10. miejsce w tabeli. Nowym liderem IV ligi jest beniaminek Foto-Higiena Gać, który pokonał debiutanta AKS Strzegom 3:0. W przyszłym tygodniu podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego rozegrają aż dwa mecze ligowe. Już w środę 17 sierpnia Strzelinianka zmierzy się o godzinie 17 w Żmigrodzie z tamtejszym Piastem. Pierwszy mecz sezonu 2011/2012 w Strzelinie rozegrany zostanie w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 17. Rywalem Strzelinianki będzie druga drużyna Miedzi Legnica.