Strzelin
Pierwsze zwycięstwa

Piłkarze Strzelinianki Strzelin odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w nowym sezonie. W Strzegomiu pokonali tamtejszy AKS 2:1 po golach Miłosza Bandury i Marcina Józefowicza. W minionym tygodniu Strzelinianka odniosła również zwycięstwo 4:0 nad Nefrytem Jordanów. Spotkanie rozegrano w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski okręgu wrocławskiego.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Pierwsze zwycięstwa
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W sobotę 27 sierpnia piłkarze Strzelinianki w Strzegomiu zmierzyli się z beniaminkiem - tamtejszym AKS-em. Nasz zespół wystąpił w składzie: Bołdyn, Stopa, Skorupski, Rogan, Lofek (Gierczak), Więckowski (Andrusiak), Sukiennik, Grabowski, Korgul (Bandura), Urban (Chytry), Józefowicz.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 9 minucie, po błędzie Jakuba Skorupskiego, w sytuacji jeden na jednego z Mariuszem Bołdynem znalazł się napastnik AKS-u. Szczęśliwie Jakub w porę naprawił swój błąd i powstrzymał zawodnika ze Strzegomia. Chwilę później prowadzenie mogła objąć Strzelinianka. Szesnastoletni debiutant Bartosz Korgul dokładnie dośrodkował z lewej strony boiska wprost na głowę Damiana Więckowskiego. Niestety jego strzał minął światło bramki. W 25 minucie nieporozumienie Patryka Lofka z Krzysztofem Roganem mógł wykorzystać napastnik ze Strzegomia, jednak jego strzał minął prawy słupek bramki. W 33 minucie gospodarze objęli prowadzenie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym. Do przerwy Strzelinianka przegrywała 1:0.

Drużyna ze Strzelina do remisu doprowadzić mogła już chwilę po wznowieniu gry. W sytuacji jeden na jednego z bramkarzem gospodarzy znalazł się Marcin Józefowicz po podaniu Rafała Sukiennika. Napastnik Strzelinianki strzelił jednak wprost w golkipera. W 56 minucie zrobiło się 1:1. Akcję wprowadzonych po przerwie Adama Andrusiaka i Miłosza Bandury, wykończył ten drugi strzałem w dalszy słupek bramki. Dwie minuty później Strzelinianka powinna objąć prowadzenie, jednak Tomasz Urban nie wykorzystał sytuacji jeden na jednego z bramkarzem AKS-u. Przewaga Strzelinianki została udokumentowana bramką Marcina Józefowicza w 62 minucie. Asystę przy tym golu zaliczył Rafał Sukiennik. Józefowicz bramkę zadedykował swojej niedawno urodzonej córeczce Zosi. Piłkarze wykonali również tradycyjną „kołyskę”. Szanse na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Tomasz Urban i Marcin Józefowicz, niestety ich nie wykorzystali. Strzelinianka pokonała w Strzegomiu AKS 2:1 i odniosła pierwsze zwycięstwo ligowe w tym sezonie.

Strzelinianka po czterech meczach ligowych zajmuje trzynaste miejsce w tabeli z 4 punktami. Liderem pozostaje Iskra Kochlice z 9 punktami. Tyle samo oczek na swoim koncie ma Orkan Szczedrzykowice. Liderem klasyfikacji strzelców IV ligi jest z 4 golami Sebastian Burda z Orkana.

Następny mecz piłkarze Strzelinianki rozegrają w środę 31 sierpnia w Strzelinie. Rywalem podopiecznych trenera Piotra Bolkowskiego będzie Ślęza Wrocław, w której występują byli zawodnicy strzelińskiej drużyny- Rafał Brusiło i Piotr Król. Początek spotkania o godzinie 17. Trzy dni później piłkarze Strzelinianki rozegrają następny mecz ligowy. W Kobierzycach podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego zmierzą się z tamtejszym GKS-em.

W minionym tygodniu piłkarze Strzelinianki wykonali pierwszy, mały krok do zdobycia Pucharu Polski. W środę 24 sierpnia nasz zespół pokonał w Jordanowie Śląskim Nefryt aż 4:0. Spotkanie rozegrano w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Strzelinianka wystąpiła w składzie: Kanaś, Partyka, Dębowicz (Góra), Skorupski (Bandura), Stopa, Andrusiak (Andrych), Bernacki, Józefowicz, Korgul, Szulc (Chytry), Urban. Trener Piotr Bolkowski postawił na młodzieżowców, którzy go nie zawiedli.

Już w 7 minucie pierwszą bramkę zdobył szesnastoletni Bartosz Korgul. W 45 minucie Marcin Józefowicz pewnie wykorzystał rzut karny i Strzelinianka schodziła na przerwę z dwubramkową przewagą. Po zmianie stron, na listę strzelców w 71 minucie wpisał się Tomasz Urban. Wynik meczu na 4:0 pięć minut później ustalił Miłosz Bandura.