Strzelin
Dobry występ Jakubowskiego

We Wrocławiu odbył się pierwszy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny juniorów w tenisie stołowym. W zawodach udział wzięli tenisiści Granitu Strzelin, z pośród których najlepiej zaprezentował się Tomasz Jakubowski.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Czterech tenisistów stołowych Granitu Strzelin wzięło udział w pierwszym Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym juniorów w sezonie 2011/2012. Zawody odbyły się we Wrocławiu. Bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Jakubowski, który był rozstawiony z 43 numerem. Tomek pokonał wielu, wyżej sklasyfikowanych tenisistów. Jakubowski dopiero w tym sezonie osiągnął wiek juniora. Ostatecznie uplasował się w przedziale 13-16, chociaż był bardzo bliski wejścia do najlepszej ósemki turnieju. Niestety przegrał w piątym secie po bardzo wyrównanym spotkaniu.

Bliski sprawienia miłej niespodzianki był również Tobiasz Cieślik, który rywalizował z rozstawionym z numerem czwartym graczem ze Złotoryi. Wychowanek Granitu prowadził już w setach 2:0, ale niestety to rywal cieszył się ostatecznie ze zwycięstwa. W decydującym secie tenisista ze Strzelina przegrał 12:14. Tobiasz Cieślik uplasował się na pozycji w przedziale 17-24. Pozostali Gracze wywalczyli następujące miejsca: Krzysztof Humelt 33-42, Łukasz Cupak 43-62. Trener Marian Kozak miał po zawodach powody do radości.