Strzelin
Wciąż niepokonani

Piłkarze Strzelinianki pozostają niepokonani od pięciu spotkań. 9 października podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego zremisowali na własnym stadionie z Konfeksem Legnica 1:1. Bramkę dla Strzelinianki zdobył Jarosław Wróblewski.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Wciąż niepokonani
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Od 10 września piłkarze Strzelinianki pozostają niepokonani w rozgrywkach piłkarskiej IV ligi. Strzelińska drużyna zremisowała spotkania z Orkanem Szczedrzykowice i Pumą Pietrzykowice oraz pokonała Piast Zawidów i ekipę Sokoła Wielka Lipa. W niedzielę 9 października podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego na własnym stadionie zmierzyli się w meczu 11. kolejki piłkarskiej IV ligi z Konfeksem Legnica.

W spotkaniu z Konfeksem Legnica trener Piotr Bolkowski nie mógł skorzystać z dwóch podstawowych, środkowych obrońców - Jakuba Skorupskiego i Krzysztofa Rogana. Obaj przekroczyli limit żółtych kartek i musieli pauzować. Pojedynek kolegów Jakub i Krzysztof oglądali z trybun. W meczu z Konfeksem w rolę środkowych obrońców wcielili się Rafał Sukiennik i Jakub Stopa. Strzelinianka wystąpiła w składzie: Bołdyn, Bandura, Sukiennik, Stopa, Gierczak, Andrusiak (Chytry), Grabowski, Józefowicz, Korgul (Lofek), Wróblewski (Więckowski), Urban (Burtan).

Pierwsi dobrą sytuację bramkową stworzyli sobie gospodarze. Z rzutu rożnego wprost na głowę Tomasza Urbana dośrodkowywał Tomasz Grabowski, jednak piłkę z linii bramkowej wybrał obrońca z Legnicy. W odpowiedzi groźnie strzelał Krzysztof Stryński. W 20 minucie piłkarze Strzelinianki przeprowadzili kolejną, dobrą akcję. Marcin Józefowicz dokładnym, prostopadłym podaniem uruchomił Jarosława Wróblewskiego, który dogrywał futbolówkę do  Urbana, jednak napastnika uprzedził bramkarz Konfeksu. Chwilę później Tomasz Urban trafił w boczną siatkę po podaniu Adama Andrusiaka. Na trybuny przez sędziego głównego odesłany został trener Strzelinianki Piotr Bolkowski. W 44 minucie goście powinni objąć prowadzenie po błędzie defensywy gospodarzy. Nieporozumienie obrońców Strzelinianki wykorzystał Bartłomiej Ławkiel, który znalazł się w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem. Szczęśliwie doskonałą interwencją popisał się Mariusz Bołdyn i wynik wciąż był remisowy. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie gola po dośrodkowaniu Adama Andrusiaka powinien zdobyć Bartosz Korgul, jednak junior Strzelinianki nie trafił czysto w piłkę.

Po zmianie stron nadal atakowali gospodarze. Chwilę po wznowieniu obok bramki strzelał Marcin Józefowicz. Strzelinianka prowadzenie objęła w 53 minucie. Jarosław Wróblewski w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem pokonał go „na raty”. Przy pierwszym strzale golkiper zdołał odbić futbolówkę, jednak przy dobitce był bez szans. W 60 minucie dokładnym, długim podaniem do Tomasza Urbana popisał się Miłosz Bandura. Napastnik Strzelinianki oddał silny strzał, jednak bramkarz Kontekstu przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 75 minucie dynamiczną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Rafał Gierczak, który dośrodkował do Krzysztofa Burtana, a ten strzałem piłkarskim „szczupakiem” był bliski zdobycia gola. W 89 minucie goście doprowadzili do remisu. Bramkarz Strzelinianki Mariusz Bołdyn nieskutecznie wyszedł do górnej piłki, a błąd z zimną krwią wykorzystał były zawodnik Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin Wojciech Górski. Doświadczony obrońca piłkarskim lobem umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Strzeliniance mógł zapewnić Tomasz Grabowski, który strzelał bezpośrednio z rzutu wolnego. Niestety futbolówka po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką bramki. Ostatecznie Strzelinianka zremisowała z Konfeksem Legnica 1:1.

Nowym liderem IV ligi jest Piast Żmigród, który pokonał Foto-Higienę Gać 1:0. Obie ekipy wywalczyły do tej pory 23 punkty. Strzelinianka zajmuje siódmą pozycję z 14 punktami. Następny mecz podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego rozegrają w Zgorzelcu z tamtejszą Nysą. Kolejne spotkanie w Strzelinie odbędzie się 22 października, a rywalem Strzelinianki będzie beniaminek Iskra Kochlice. Podczas spotkania z Iskrą sprzedawane będą specjalne „cegiełki” w cenie 20 złotych. Zebrane pieniądze zostaną przekazane wieloletniemu kapitanowi Strzelinianki Łukaszowi Sucheckiemu na rehabilitację i częściowy zwrot kosztów zabiegów. Z inicjatywą wyszli działacze Strzelinianki, którzy liczną na szybki powrót Łukasza na boisko. Wśród osób, które zakupią „cegiełki” rozlosowane zostaną nagrody.