Strzelin
Wygrali dla swojego kapitana

W meczu 13. kolejki spotkań piłkarskiej IV ligi zawodnicy Strzelinianki pokonali na własnym stadionie beniaminka Iskrę Kochlice 3:2. Podczas meczu sprzedawano specjalne „cegiełki”, a pieniądze zebrane zostaną przekazane wieloletniemu kapitanowi strzelińskiej drużyny Łukaszowi Sucheckiemu, którego czeka długa rehabilitacja po poważnej kontuzji.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Wygrali dla swojego kapitana
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Pierwszy gwizdek sędziego Oskara Hupało w meczu Strzelinianki z Iskrą rozległ się o godzinie 15. Gospodarze wystąpili w składzie: Bołdyn. Stopa (Więckowski), Skorupski, Rogan, Lofek, Andrusiak, Sukiennik, Grabowski (Bandura), Wróblewski (Urban), Chytry (Szulc), Józefowicz. Pierwszą dobrą sytuację bramkową stworzyli sobie goście. Już w 2 minucie Christian Tomyk znalazł się w sytuacji jeden na jednego z Mariuszem Bołdynem, ale nie trafił w światło bramki. Odpowiedź Strzelinianki była błyskawiczna. W 6 minucie pojedynek główkowy z obrońcami Iskry wygrał Kacper Chytry, który dokładnie podał do wychodzącego na czystą pozycję Marcina Józefowicza. Kapitan Strzelinianki bez problemów umieścił piłkę w siatce i gospodarze objęli prowadzenie 1:0.

W 18 minucie potężnym strzałem z przed pola karnego popisał się Adam Andrusiak, ale tym razem fantastyczną interwencją futbolówkę na rzut rożny przeniósł golkiper z Kochlic. Siedem minut później, Tomasz Grabowski minął w polu karnym obrońcę beniaminka i technicznym strzałem próbował zaskoczyć bramkarza. Niestety piłka minimalnie minęła słupek bramki. W 30 minucie ponownie w roli głównej wystąpił Tomasz Grabowski, który piłkarskim „szczupakiem” umieścił piłkę w siatce po doskonałym dośrodkowaniu z prawej strony boiska Rafała Sukiennika. Zaledwie trzy minuty później było już 3:0, a na listę strzelców po zespołowej akcji wpisał się Adam Andrusiak. Swoją szansę miał jeszcze w 40 minucie Kacper Chytry, ale piłka po jego strzale głową minimalnie poszybowała nad poprzeczką. Po pierwszych 45 minutach Strzelinianka prowadziła zasłużenie 3:0.

W przerwie meczu, wśród osób które kupiły specjalne „cegiełki” o wartości 20 złotych, rozlosowano wartościowe nagrody ufundowane przez firmę Festina. Zebrane pieniądze zostaną przekazane wieloletniemu kapitanowi Strzelinianki Łukaszowi Sucheckiemu na rehabilitację i częściowy zwrot kosztów zabiegów. Z inicjatywą wyszli działacze Strzelinianki, którzy liczną na szybki powrót Łukasza na boisko. Suchecki zapowiedział w przerwie meczu kibicom, że być może wybiegnie na murawę w rundzie wiosennej. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!

Po zmianie stron, nadal atakowali gospodarze. W 48 minucie Kacper Chytry wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Iskry i znalazł się przed bramkarzem z Kochlic. Niestety młody napastnik posłał futbolówkę minimalnie obok słupka bramki. Pomimo wyniku 3:0, goście nie złożyli broni. W 73 minucie Przemysław Zieliński zdobył kontaktowego gola dla Iskry. Zaledwie dwie minuty później na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:2. Mariusz Bołdyn najpierw obronił strzał Przemysława Zielińskiego, ale przy dobitce Pawła Ręczkowskiego był bez szans. Na boisku zapanowała nerwowa atmosfera. W 88 minucie drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę, obejrzał piłkarz Strzelinianki Rafał Sukiennik. Pomimo gry w osłabieniu, podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego utrzymali wynik 3:2 do ostatniego gwizdka sędziego.

Dzięki zwycięstwu piłkarze Strzelinianki mają na swoim koncie już 18 oczek. Nowym liderem IV ligi został beniaminek Foto-Higiena Gać z 27 punktami. Punkt mniej ma drugi Piast Żmigród. W następnym meczu podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego sprawdzą na wyjeździe formę lidera Foto-Higieny Gać. Kolejny mecz w Strzelinie odbędzie się 5 listopada, a rywalem Strzelinianki będzie beniaminek Granica Bogatynia.