Strzelin
Pierwszy gol Michała

W ostatnim meczu Piasta Gliwice z Zawiszą Bydgoszcz remisowego gola dla Zawiszy zdobył Michał Masłowski, były zawodnik Strzelinianki Strzelin. To pierwszy gol Masłowskiego w barwach pierwszoligowego klubu.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Wychowanek Strzelinianki Strzelin, obecnie reprezentuje barwy pierwszoligowego klubu Zawiszy Bydgoszcz. W ostatnim meczu z Piastem Gliwice, popularny „Masło” zdobył gola w 90 minucie i zapewnił swojemu zespołowi remis 1:1.

Michał Masłowski w minionym sezonie reprezentował barwy trzecioligowej Lechii Dzierżoniów. W sezonie 2010/2011 strzelił dziewięć bramek. W przeprowadzonej ankiecie wśród kibiców przez oficjalną stronę klubu z Dzierżoniowa został wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu.

W niedzielę 30 października Michał zdobył swojego pierwszego gola w barwach Zawiszy. W Bydgoszczy jego zespół zmierzył się z Piastem Gliwice. Goście objęli prowadzenie w 29 minucie po strzale Paulauskasa Geodiminisa. Popularny „Masło” na boisku pojawił się w 68 minucie zmieniając Kamila Jackiewicza. Była to bardzo udana decyzja trenera Kubota. Michał Masłowski w 90 minucie popisał się pięknym strzałem z dystansu, a futbolówka wpadła w okienko bramki Piasta. Gol zdobyty przez Michała był na wagę punktu, ponieważ spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Zawisza Bydgoszcz zajmuje drugie miejsce w tabeli pierwszej ligi z 31 punktami. Zaledwie punkt więcej ma Pogoń Szczecin.

Trenerem nowego klubu Masłowskiego jest ojciec znanego tenisisty Łukasza Kubota- Janusz. Zawisza został kompletnie przebudowany. Do drużyny dołączyło, aż 13 nowych piłkarzy, w tym wychowanek Strzeliniank. Oprócz Michała Masłowskiego z Zawiszą kontrakty podpisali między innymi tacy graczy jak: Martins Ekwueme z Zagłębia Lubin, Vahan Gevorgyan z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Paweł Zawistowski z Arki Gdynia.

WKS Zawisza Bydgoszcz 12 sezonów grał w I lidze oraz 31 w II lidze, gdzie do tej pory zajmuje pierwsze miejsce w tabeli wszech czasów. Wojskowy Klub Sportowy Zawisza powstał w maju 1946 roku w Koszalinie, będącym wówczas siedzibą Dowództwa Okręgu Wojskowego II. Stało się to m.in. na skutek inicjatywy żołnierzy 48 Okręgowego Warsztatu Samochodowego, zrzeszonych w drużynie piłki nożnej.